Číslo: 37
20.09.1999
Článků: 73

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKORegionální hudebmí okénko - Death Mosh Core.

Současná sestava: Radim "Freddy" Křižka - baskytara, Karel Žižlavský - bicí, Marek "Quatchud" Petrucha - zpěv a Milan Večerka - kytara. - Foto: P. Paška
Mezi trojlístkem hradišťských kapel, které se v sobotu představily v klubu Mír byla i skupina D.M.C. - Death Mosh Core.
Její kořeny sahají do Veselí nad Moravou a zde se také datuje vznik kapely, rok 1989. První demosnímek nahrávaný v bzeneckém Shaarku vyšel v roce 1993 a jmenoval se "Without Hopes". Počin je laděn do klasického death metalu valícího se z nahrávky ve středně rychlém těžkopádném tempu. Po vydání dema odchází Jan "Flegin" Kráčal, aby se přidal k death grindovému tělesu Melancholy Pessimism.
Uběhly dva roky a světlo světa spatřil druhý demosnímek "The Solecism", nahrávaný v lipovském "Shop" studiu ještě v sestavě: J. H. Mortician - kytara, Carl Undertaker - bicí a Quatchud - zpěv. Dílko obsahující sedm skladeb, včetně zrychlené verze "Without Hopes" a "The Charge", je podstatně rychlejšího ražení než kompozice debutního dema. Po odehraných koncertech na podporu "The Solicism" činnost kapely na nějaký čas utichá. Skupinu opouští i Jan Hornák a zakládá vlastní spolek Radical Mentaly. Později také mizí v Melancholy Pessimism. Až koncem roku 1997 kapela procitá a opět v plné, současné sestavě začíná pracovat na novém materiálu, který, jak se postupně ukazuje, se totálně liší od minulé tvorby D.M.C..
"V současné době je hotových devět nových věcí, které by v nejbližší době měly dostat souhrnný název "Awakening", " prozrazuje kytarista Milan Večerka, který se spolu s baskytaristou na materiálu autorsky podílí. Stylově se jedná o death metal s prvky black metalu, místy zacházející do oblastí grind core.
"V oblasti lyrické figuruje zejména smrt, a to ve velmi mnoha podobách. Dále se v textech hodně zabývám vnitřními negativními pocity. Jde také o to, jak si texty lidé vyloží. Jsou vůbec dost temné a depresivní. Píšeme prostě to, co z nás leze!" líčí Večerka.
(pa)
Kontakt: Milan Večerka, Štěpnická 1087, Uh. Hradiště 686 06, tel. 0632/627 96.


Článek ze dne: 20.09.1999www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund