Číslo: 39
29.09.1997
Článků: 39

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


OF THE BEST - II. přátelské setkání
Sobotní pouťový večer s cimbálovou muzikou OLŠAVA
HITPANORAMA Zdeňka Dudy

OF THE BEST - II. přátelské setkání

Jarda Gargulák ze skupiny Reflexy
V pátek 26. září v Uherském Hradišti proběhl ve sportovní hale již druhý ročník přátelského setkání pod názvem OF THE BEST.
Celá akce začala v pátek ve tři hodiny autogramiádou na Masarykově náměstí, kterou uváděl známý moderátor Rádia Zlín Petr Uhřík. Kolemjdoucí zde mohli získat nejen fotografie a plakáty, ale také podpisy členů skupin jako např. Wayn, Reflexy a Generace.
Při autogramiádě zazněly ty nejnámější hity výše uvedených kapel, ale také skupiny Team. Večerní program začal po velkých přípravách až o půl osmé. O zahájení se postarala skupina Čmeláci z Uherského Ostrohu, která původně neměla vůbec vystupovat. Poté následovala uherskobrodská skupina Reflexy, která zde představila také svou novou píseň Poraněná, jejíž videoklip bude v nejbližších dnech uveden v televizních hudebních pořadech.
Takto se vystřídaly na pódiu také kapely: Wayn, Make-Up, Generace a Ranvej. Bohužel jsme neměli možnost shlédnout a vyslechnout si skupinu Team a Premier, které s neznámých příčin do Uherského Hradiště nepřijely. Rovněž chyběla skupina Credo, která koncertovala ve Bzenci.
Petra MacalíkováSobotní pouťový večer s cimbálovou muzikou OLŠAVA
Z původního Slováckého krúžku, znovuobnoveného v roce 1951 se stal postupem doby vyspělý soubor písní a tanců. Od té doby rozdává uherskobrodská Olšava radost a dobrou pohodu, udržuje lidové písně a předává štafetu dalším generacím. Základem osobitého repertoáru je několik desítek tanců a několik set písní sesbíraných členy souboru. Bezpodmínečně je dodržována krojová čistota, střežen regionální charakter nových programových čísel a sledována bezchybná interpretace v nářečích, které je na Brodsku velmi rozmanité. V posledních letech vznikla úspěšná programová čísla jako Fašank ve Strání, V Brodě na jarmarku, Vezení peřin, nebo Nad Korytnú je hájíček.
Soubor Olšava udělal a ještě udělá mnoho pro zachování lidového umění, které je základem kultury každého národa. Poslední novinkou souboru Olšava bylo natočení CD s názvem Dívča z Javoriny, které v létě soubor pokřtil v Uherském Brodě.HITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	39 týden
	1. PET SHOP BOYS - Somewhere
	2. ERASURE - Don#t Say Your Love Is Killing Me
	3. COOLIO - C.U. When Get There
	4. AQUA - Barbie Girl
	5. WORLD APART - Iďll Dreaming Of You
	6. TEXAS - Black Eyed Boy
	7. NO DOUBT - Spiderweb
	8. SCOOTER - The Age Of Love
	9. BLUMCHEN - Nur Getr„um
	10. ALPHAVILLE - Wishfull Thinking

	novinky týdne
	10 000 MANIACS - More Than This
	HANSON - Whereďs The Love
	DJ MAVERICK - Wrong Is Rightwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund