Číslo: 2
10.01.2000
Článků: 79

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FÓR TÝDNE
Ženská věznice byla otevřena

FÓR TÝDNE

První děcko roku 2000 sa narodilo zas kde jinde, než v Praze. Na snímku sa vám představuje malý Jakub krátce před porodem. - Foto: P. Slavík


Půlnoční horor
Stalo sa v Jankovicách, že uprostřed noci vyskočila Anča Drápalová z postele jak čert z kostela a vyřváňala na celú chalupu: "Juro, Juro, po mně letěla myšisko!" Jura otevřél jedno oko a pravíl: "Co mňa budíš, co su já kocúr nebo co?"

To nejde léčit
"Doktore, pomožte mně," sténál Janek Kláskú v ordinaci, "napište mně nejaké prášky, já si pořád neco mlúvím enom tak pro sebe." "Strýcu, ale na to žádné prášky nejsú. To vám to tak vadí?" "To víte že ano. Kdo má pořád ty hovadiny poslúchat!"

Neví to
Jeden konstruktér v LETu Kunovice má na zdi pověsený obraz čmeláka. Né teho z Otrokovic, ale teho, jak furt tak bzúká a je větší jak včela. Pod týmto obrazem má napsané: "Váha těla v porovnání s malou nosnou plochou křídel činí čmeláka teoreticky neschopným vzlétnout. Čmelák to aleneví, a proto létá."

Hádanka
"Chlapé, tak sem konečně došél na to, proč ty naše roby majú pořád moc práce?" "??????" "No přeca proto, že když v˙noci spíja, tak sa jim tá práca hromadí."

Zvědavost
Břúškovi bývali na samotě. Jednú sa stalo v noci, že sa probudili a slyšeli podezřelé zvuky. "Jane, ticho, zdá sa ně, že u nás v˙kuchyni nejaký zloděj otvírá okno!" pravila slabým hláskem tetina. "To si teda schválně počkám, estli sa mu to povede. Mně sa to nepodařilo za celú dobu, co tady býváme."

Ze súdních výrokú
V Hradišti u súdu sa jednú bráníl ze znásilnění Karel Mrázkú: "Je sice pravda, že odpúrkyňa při súloži cosi vykřikovala, no ale já sem si myslél, že má neustálý orgasmus a né že volá o pomoc, jak vy pravíte."

Ze súdních výrokú
V Hradišti u súdu sa jednú bráníl ze znásilnění Karel Mrázkú: "Je sice pravda, že odpúrkyňa při súloži cosi vykřikovala, no ale já sem si myslél, že má neustálý orgasmus a né že volá o pomoc, jak vy pravíte."

Dobrá rada
"Jane, tak bych chtěla začat od znova," pravila Barča Drozdová svojému súsedovi. "Šak proč nezačneš?" "Víš, potřebovala bych sa zbavit tech svojích hříchů minulosti." "Tož, to ti dám dobrú radu. Strč hřebík do zásuvky!"

Policajti, to sú ptáci
Policajt si kupovál v Hradišti na tržnici tú velikú kulatú picu, či jak tomu říkajú. Prodavačka sa ho ptala: "Na kolik dílú ju chcete rozkrójit? Na osm nebo na šestnáct?" "Na osm, šestnáct bych už nesnědl."Ženská věznice byla otevřena

Každou sobotu jsou ve věznici povoleny návštěvy. Na snímku Marie Drdová, kterou její manžel přijel poprvé do Uh. Hradiště navštívit až z Karlových Varů. - Foto: P. Slavík
Dnem 1. ledna 2000 byla v Uh. Hradišti ve vší tichosti otevřena nově rekonstruovaná věznice. "Z otevření jsme nechtěli dělat žádnou velkou bublinu," řekl nám velitel věznice kapitán Petr Klas. Jak jsme se na následné tiskovce dozvěděli, tak tato věznice se stane jedinou ženskou věznicí v celé České republice. Plná kapacita by měla být postupně rozšířena až pro 1˙500 žen. Ty by si zde měly odpykávat tresty za své činy. Prozatím je v Uh. Hradišti však "ubytováno" pouhých 480 žen převážně mladšího věku. "Předpokládáme, že ženy by měly vypomáhat nejen ve vybraných firmách, ale také i při úklidu města. Částečně tak mohou nahradit vojáky z rušících se kasáren," prozradil s úsměvem starosta města Šupka. Vedení věznice také předpokládá zapojení děvčat do sportovního dění v regionu. Od jarní sezóny by měl být ve věznici založen i ženský fotbalový oddíl. Jeho cílem by byl postup do I. ženské ligy ČR. "Už jsme oslovili i vedení druholigového FC Synot. To souhlasí s tím, že by naše děvčata absolvovala některé tréninky s A týmem mužů Synotu," pochvaloval si velitel Klas. Spokojenost s ženskou věznicí v Uh. Hradišti projevil také místostarosta Tichavský. Ten předpokládá doplnění atletek Slovácké Slavie některými vězeňkyněmi. "Holky, jak jsme zjistili, jsou hodně rychlé. Mají velké zkušenosti s útěky z vězení a budou pro oddíl Slovácké jistě nemalou posilou," liboval si Tichavský. Jediným problémem vedení věznice je prozatím malý počet členů ochranky věznice, tzv. bachařů. "Pokud má někdo zájem vstoupit do našich řad, budeme jen rádi. Volejte na telefon 0602/86 30 38," vyslovil závěrem svou prosbu velitel věznice Klas.
Pavel Slavíkwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund