Číslo: 3
17.01.2000
Článků: 83

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kdo se stane nejlepším sportovcem okresu Uh. Hradiště za rok 1999
S plexisklovými maskami a barevnými dresy do třetího tisíciletí
Plochodrážní rok 1999 se v Březolupech vydařil
Jan Cahlík mezi nejlepšími fotbalovými brankáři ČR
Jelena Dokičová by v Hradišti neuspěla, říká Rade Drenovac
Testy fyzické kondice vodáků
TJ LEX Kunovice - HC ATAK Ostrava 26:15 (13:6)
Kunovjanky s Ostravou nezaváhaly
Šipkové turnaje o víkendu
Ligové šipky ve výsledcích
St. Město - Havířov 2:3 (15, 20, - 21, - 23, - 11)
Další body pro Spartak Hluk
Mladší žáci Slovácké ve Zlíně druzí
Volejbalový servis
Fotbalový turnaj žáků v Hluku
Okresní a krajský stolní tenis
Oblastní šachy
Příprava FC Synot ve Velkých Losinách
Druhé kolo zimního turnaje v Kunovicích
Domácí načepovali Rondu desítku
HC Šternberk - HC Uh. Hradiště 4:2 (1:0,3:1,0:1)
Jak dál v hokejovém přeboru
Uh. Ostroh - Ivanovice n. H. 6:5 (3:0, 2:1, 1:4)
Technika Brno - Uh. Ostroh 1:5 (0:1,1:2,0:2)
Hokejové soutěže mládeže
Pavel Franěk je s přípravou zatím spokojen
Dorost Slovácké zůstane v O. Lhotě
V Hluku dostane mládí zelenou
Zimní turnaj v Moravském Písku
Robert Mazáč odchází ze Zlechova

Kdo se stane nejlepším sportovcem okresu Uh. Hradiště za rok 1999
Uh. Hradiště (red) - Ve středu 12. ledna se sešla ve Sportovní hale skupina odborníků z řad zástupců ČSTV a sportovních redaktorů regionálních novin, aby vybrala desítku nejlepších sportovců okresu za rok 1999. V abecedním pořadí se mezi desítku nejlepších v jednotlivcích probojovali:
Vlastimil Babula - (šachy - Tatran Havřice), Lucie Honsová - (šerm Slovácká Slavia Uh. Hradiště), Daniela Kolníková (armsport - Ocelová ruka Uh. Brod), Pavel Kusák (kanoistika - Ostrožská Nová Ves), Vladimír Malár (fotbal - FC Synot Staré Město), Iveta Mitáčková (kulturistika - Spartak Hluk), Zbyněk Ondračka (kanoistika - Ostrožská Nová Ves), Dušan Pavlíček (šerm - Slovácká Slavia Uh. Hradiště), Lenka Romanová (házená - TJ LEX Kunovice), Michal Trubačík (šerm - Slovácká Slavia Uh. Hradiště).
V anketě sportovních kolektivů byly mezi pět nejlepších vybrány tyto oddíly:
Párová čtyřka veteránů VK Morávia Uh. Hradiště, družstvo stolních tenistek Spartaku Hluk, družstvo šermířů Slovácké Slavie Uh. Hradiště,fotbalisté FC Synot Staré Město a házenkářky TJ LEX Kunovice.
Nejlepší trenér mládeže za rok 1999 vzejde z těchto jmen: Andrea Botková, Karel Bojko - oba stolní tenis Sp. Hluk, Antonín Horsák - šachová škola Staré Město a Marta Mahdalová plavecký oddíl Uh. Hradiště.
Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců okresu Uh. Hradiště proběhne v pátek 25. ledna 2000 v prostorách hradišťské restaurace Barziko.S plexisklovými maskami a barevnými dresy do třetího tisíciletí
Uh. Hradiště - Od listopadu 1994 nepřetržitě vede český žebříček šavlistů, ve své kariéře získal čtyři juniorské a dva seniorské tituly mistra republiky, v posledních dvou letech osobní trenér Lucie Honsové, našeho největšího talentu ženského fleretu posledních let - Michal Trubačík (nar. 1976).
I loňská sezóna přinesla mladému šermíři Slovácké Slavie mnoho úspěchů. "Byla to moje zatím nejlepší sezóna v kariéře. U nás v republice jsem se zúčastnil šesti závodů, z toho jsem čtyři vyhrál a dvakrát jsem skončil druhý. Bohužel jedno z těchto druhých míst bylo na nejdůležitějším závodě sezóny u nás, mistrovství republiky. Ve finále jsem prohrál se svým oddílovým kolegou, mým trenérem a kamarádem Dušanem Pavlíčkem. Z mých zahraničních výsledků si velmi cením 14. místa ze Světového poháru v Berlíně, což je asi můj největší úspěch kariéry. Pěkného výsledku jsem dosáhl i na nejkvalitnějším rakouském turnaji ve Villachu, kde jsem se dostal až do finále."
Hlavním problémem šermířů, stejně tak jako i jiných malých sportů, jsou peníze. "Nedostatkem financí trpí náš sport jak na oddílové, tak na svazové úrovni. I když s problémy na svazu by se dalo polemizovat. Pokud se najdou peníze na nová služební auta, nevím proč by se nenašly peníze pro talentovanou mládež," rozhořčuje se náš nejlepší šermíř. "V našem oddílu se finanční situace příchodem nového předsedy Libora Karáska trošku zlepšila. I když pan Karásek dělá co může, sponzoři se příliš nehrnou. Peněz v našem sportu asi nebude nikdy dost," shrnuje otázku financí Michal Trubačík.
"Šerm prochází v posledních dvou letech obrovskou revolucí. Změny jsou například ve vybavení. Masky s mřížovým drátěným hledím nahrazují celoplexisklové masky nebo masky s plexisklovým hledím. Je tak trošku vidět na psychiku závodníka. Klasické šňůry jsou nahrazovány bezdrátovým vedením. Změny jsou i v barvách dresů. Vedle klasické bílé jsou dnes povoleny i jiné světlé barvy, takže v současnosti už můžeme vidět třeba i šermíře v červeném," zasvěcuje nás do novinek ve svém odvětví Michal Trubačík.
Šerm je spolu s boxem a atletikou jedním ze tří sportovních odvětví, který nechyběl dosud na žádné letní olympiádě. Přesto mu v současnosti hrozí vypadnutí z programu letních her. "Předseda MOV J. A. Samaranch je totiž známý svým nadšením pro nové sporty, některá tradiční sportovní odvětví se tak dostávají do ohrožení. Existuje snaha vyrovnat nevyváženost letní a zimní olympiády přesunem některých halových sportů do programu zimních her," objasňuje situaci ve svém sportu mladý šermíř.
Při odpovědi na dotaz, zda existuje reálná možnost účasti některého z našich šermířů na olympijských hrách, je Michal skeptikem. "Šance je minimální. Teoreticky je to možné, pokud závodník splní nominační kritéria, ale to souvisí z velké časti s financemi. Pokud pojedu na dva, na tři závody světového poháru ročně, nemůžu se zlepšovat a nemůžu získat dostatečný počet bodů. Takže jsme zase u financí."
V mnoha sportech si sportovci naříkají na rozhodčí. Že jsou tyto problémy i v šermu, potvrzují i další slova Michala Trubačíka. "Kvalitních rozhodčí je u nás nedostatek, a to v mé hlavní disciplíně šavli dělá rozhodčí alespoň polovinu výsledku. Já jezdím občas na závody ven, mám tedy možnost posoudit, jak se venku rozhoduje, a snažím se přizpůsobit své šermování mezinárodním parametrům. Dojedu domů a mám s tím problémy. Například s jedním pražským šermířem doma vítězím jen těsně, když se s ním utkám venku porážím ho 15:1, 15:2. Ano, až tak mohou ovlivnit výsledek rozhodčí."
Před dvěma lety odešel trénovat do Německa Petr Franta, tehdejší trenér Lucie Honsové. Od té doby trénuje tuto nesmírně talentovanou závodnici Michal Trubačík. "Byl jsem tehdy jedním z mála, který měl s fleretem zkušenosti a tak jsme se dali s Luckou (nar. 1983) dohromady. Petrem byla vedena obrovským technickým drilem a dostala se už tehdy na velmi slušnou úroveň. Na tom,co nyní dovede, má tak ze 70% zásluhu její bývalý trenér. Já jsem se u ní zaměřil především na problém taktiky vedení boje, na fyzickou a psychickou přípravu. Loni měla Lucka svou zatím nejlepší sezónu. Ve fleretu, v kadetkách a v juniorkách získala mistrovský titul. V seniorkách skončila druhá za naší nejzkušenější závodnicí Bímovou z USK Praha. To mě trošku mrzí, kdyby se jí povedlo vyhrát, mohla být historicky nejmladší vítězkou u nás. Jinak je ovšem v republikovém žebříčku první jak v dorostenkách, tak i v ženách. Lucka se zúčastnila i mistrovství světa v Maďarsku, nebýt tří těsných porážek, mohla dopadnout mnohem líp než na 47. místě. Za zmínku ještě stojí Světový pohár v Budapešti, kde skončila na 34. místě."
Tuto sezónu jste oba začali velmi dobře. "Ano. Já jsem ze čtyř domácích závodů vyhrál tři a to se mi v minulých začátcích sezón příliš nedařilo. A daří se i Lucce. Ze šesti závodů zvítězila pětkrát," pochvaluje si úvod nové sezóny náš nejlepší šavlista. "Momentálně s Luckou trošku hledáme společnou řeč. Jestli se nám to nepovede, nevedl bych ji dál jako osobní trenér," připouští možný konec spolupráce Lucčin trenér. Lucie Honsová je opravdu velký talent. Její trenér však neskrývá obavy o její sportovní kariéru. "V 16 letech je schopna porazit kohokoliv v republice, ale na další výkonnostní růst potřebuje kvalitní soupeřky ze zahraničí. A jsme opět u financí. Bojím se, aby neměla podobný usud jako já. Umím toho teď stejně jako ve svých 17 letech, jen jsem o 6 let zkušenější. Trošku tak ztrácím motivaci."
Petr ChudomelPlochodrážní rok 1999 se v Březolupech vydařil
Březolupy (JOH) - Po roční pauze se podařilo březolupským plochodrážníkům vloni opět zajistit start v nejvyšší soutěži. Za přispění sponzora Z - Group a výrobce pneumatik MITAS byla odkoupena elitní soutěž od VTJ Pardubice. Březolupy se tak zařadily k družstvům Olympu Praha, Zlaté přilby Pardubice a Autoklubu Slaný.
"Pro tuto soutěž jsme sehnali na všech osm závodů sponzora FUJIFILM. Tyto závody byly navíc také přenášeny kabelovou televizí Galaxie," pochvaloval si předseda Autoklubu Alois Hrabec. V dresu Březolup se objevili nejen domácí jezdci Jaroslav Gavenda, Jiří Hudeček (Veselí n.M.), Robert Král, Vladimír Višváder, Petr Polášek (Topolná), ale také zahraniční posily. Byli to Maďaři Robert Nagy a Lászlo Szatmari, a také Poláci Krzystof Okupiski a mistr světa juniorů Robert Dados. "Extraligová soutěž byla velmi vyrovnaná a v žádném závodě nebylo dopředu známo jméno vítěze. V osmidílném maratonu se na stupních vítězů vystřídala všechna družstva a ještě ani před posledním závodem nebylo jasno, kdo zvítězí, či kdo sestoupí," pochvaloval si dramatičnost bojů Hrabec. Březolupy nakonec vybojovaly pěkné třetí místo, čímž si vybojovaly účast v extralize i pro příští rok.
Jejich jezdcům se dařilo i v mistrovství ČR v jednotlivcích. Po vítězství ve čtvrtfinalovém závodě v Pardubicích a druhém místě v semifinále v Praze, skončil nakonec ve finále Robert Král na krásném 7. místě. Vladimír Višváder obsadil 14. místo. V závodech dvojic se borci z Březolup neprosadili. Se střídavými úspěchy bojovali také v mistrovství ČR i mladí junioři. "Situace u juniorů je stále horší," konstatoval Hrabec, "mladých jezdců je nedostatek. Zájem u mládeže o tento náročný sport je stále menší."
Rozhodující poslední závod juniorského mistrovství se jel právě v Březolupech. V celkovém hodnocení skončil domácí Jiří Hudeček na 12. místě a Petr Polášek na místě 16. "Jirka Hudeček zaznamenal v tomto roce rychlý růst, naopak Petr Polášek doplácel na špatnou připravenost svých strojů," hodnotil předseda oddílu. Z juniorů jsou zapojeni do přípravy ještě Pavel Polášek (14 let) a také velká naděje plochodrážního sportu Petr Málek (14 let). Svůj návrat na dráhu ohlásil i Milan Žůrek. "Pokud by někdo z mladých kluků měl zájem si vyzkoušet tento zajímavý sport, přijďte i s tatínky, rádi vás uvítáme," apeluje na všechny mladé Hrabec.
Již dnes je rozhodnuto o tom, že v roce 2000 budou moci fanoušci ploché dráhy na stadionu v Březolupech zhlédnout tyto závody:
- ve středu 14. června a také ve středu 16. srpna 2000 se pojedou závody extraligy družstev za účasti televizních kamer,
- v neděli 24. září 2000 se zde uskuteční finále ČR juniorů, které bude závěrečným závodem mistrovství a kde bude také vyhlášen celkový vítěz.
I když si plochodrážní závody našly v Březolupech mnoho příznivců, přesto značný hluk při trénincích i závodech má své odpůrce. "Obracím se na všechny občany Březolup o shovívavost při našich trénincích i při závodech," žádá o pochopení předseda Hrabec. To, že březolupský plochodrážní stánek je umístěn přímo uprostřed obce, je hodně nešťastným řešením. Většina těchto stadionů je totiž postavena mimo osídlené oblasti, a proto starosti březolupských nadšenců jsou jim cizí.
Velký ohlas sportovních fanoušků měl i loňský srpnový závod Barum Rally, jehož servisním parkovištěm pro auta se stal právě březolupský stadion. "Diváci tak mohli vidět nejen špičkové soutěžní jezdce a jejich auta, ale také celé servisní zázemí těchto závodů. Jsem si jistý, že nám mnoho měst i obcí tuto mimořádnou možnost závidělo," pochvaloval si Hrabec. Jelikož servisní parkoviště v Březolupech mělo velký ohlas, byla jim i pro letošní ročník tato divácká atrakce přislíbena. Závod by se měl jet v termínu 25. - 26. srpna.Jan Cahlík mezi nejlepšími fotbalovými brankáři ČR

Uherské Hradiště - Naši nejlepší fotbaloví brankáři si dali své dostaveníčko 3. ledna v Teplicích při udílení Cen Františka Pláničky. I náš region měl v teplickém hotelu Prince de Ligne své želízko v ohni. Krátce po šesté hodině vystoupil na pódium vítěz ankety v žákovské kategorii, brankář FC Synot Slovácké Slavie Jan Cahlík (nar. 18. 2. 1985). "To, že jsem vyhrál, mi sdělili organizátoři teplické akce teprve tři dny před vyhlášením cen, takže překvapení to bylo opravdu veliké," přiznává příjemný šok z ocenění mladý brankářský talent.
"S fotbalem jsem začínal v rodném Kyjově v osmi letech, ovšem ne jako brankář, ale jako útočník. V deseti mě trenér Dufek postavil poprvé mezi tři tyče a s útočením byl rázem konec," usmívá se při vzpomínce na své fotbalové začátky Jan Cahlík. Svěřenec trenérů Skláře, Dvorského a Vogela je podle nich nejen nesporný talent, ale i inteligentní a pracovitý kluk. "Musím zlepšit především vybíhání a hru nohou," zamýšlí se nad svými rezervami mladý brankář, jehož obdivovanými vzory jsou portugalský Vítor Baia a slávistický Radek Černý.
"V Teplicích jsem seděl hned vedle Radka a velkým zážitkem a povzbuzením pro mě byla jeho gratulace po vyhlášení ankety," vzpomíná na setkání se svým vzorem obdivovatel madridského Realu a slávista tělem i duší Jan Cahlík. Že byl loňský rok pro mladého gólmana opravdu úspěšný, potvrzuje i vzpomínka na fotbalový žákovský turnaj v Anglii, ze kterého si odvezli i díky výborným výkonům své brankářské opory prvenství mladí fotbalisté Slovácké Slavie. "Úspěch v Anglii navíc pro nás znamená pozvání na velký turnaj žákovských družstev do USA," těší se na únorový zájezd do Arizony mladý fotbalista.
Žák trenérů Romana Sklenáře a Ladislava Dvorského už čtvrtým rokem navštěvuje sportovní fotbalovou třídu. "Na školu mě díky každodennímu dojíždění moc času nezbývá, ale celkem učení zvládám. Po škole bych chtěl studovat stavební průmyslovku a rád bych později našel uplatnění v otcově stavební firmě," odkrývá své životní plány patnáctiletý fotbalista. "O tom, že bych se uživil jako profesionální fotbalista, moc nepřemýšlím, ale první ligu bych si rád zahrál, to ano. Sním i o reprezentaci a zahraničním angažmá, takový Real Madrid by rozhodně nebyl k zahození," dodává s lišáckým úsměvem talentovaný gólman.
Petr ChudomelJelena Dokičová by v Hradišti neuspěla, říká Rade Drenovac
Uh. Hradiště - Chorvatského tenisového trenéra Radeho Drenovace, který do Uh. Hradiště přišel před více než devíti lety z válkou se otřásající Jugoslávie, netřeba představovat. Jeho rukama prošla v tenisovém klubu celá řada začínajících tenistů a tenistek. Někteří se prosadili mezi závodní tenisty a jiní přesedlali na hraní pouze pro radost. Jen málokdo však ví, že Rade Drenovac byl také u prvních tenisových krůčků úspěšné Srbky, nyní ale již australské nastupující hvězdy Jeleny Dokičové.
"Ano, trénoval jsem ji v tenisovém klubu v Osijeku. Jelena zde s tenisem vlastně začínala jako pětiletá," vzpomíná na rok 1988 Drenovac. Ona byla Srbka a on byl Chorvat. V tu dobu to však nikomu nevadilo. Rade Drenovac Jelenu trénoval společně s trenérem Zoričem dva a půl roku. Pak přešla za lepšími podmínkami k Josipu Molnárovi do Somboru a v roce 1994 s celou rodinou emigrovala do australského Sydney. "Aby Jelena mohla dál hrávat, musel tam její otec jezdit s cisternami a matka pracovat dnem i nocí v pekárně," říká Drenovac. Vše překonali a Jelena se začala rychle prosazovat, v tu dobu už jako Australanka. V loňském roce se stala první nenasazenou hráčkou v proslulém Wimbledonu, která hned v 1.kole vyřadila turnajovou jedničku Martinu Hingisovou. Tu doslova smetla 6:2, 6:0. Nakonec vypadla až ve čtvrtfinále s Piercovou ve třech setech. A to bylo Dokičové teprve 16 let. Její úspěch ve Wimbledonu ji doslova katapultoval z 129 místa v žebříčku WTA na místo 37. "Jelena má budoucnost před sebou otevřenou," říká Rade Drenovac, "a já jsem rád, že jsem byl u jejích prvních tenisových krůčků."
Nyní však také v Uh.Hradišti, v místním tenisovém klubu, se z líhně Radeho Drenovace začínají vyklubávat nové nadějné hráčky. V současnosti mezi největší talenty patří v žákovské kategori Martina Vidermanová (roč. 88) a Eva Kadlecová (89). "Kdybych měl srovnávat začátky Dokičové a děvčat, které zde trénuji," hodnotí situaci Drenovac, "tak musím říct, že mé současné hráčky, Martina Vidrmanová a Eva Kadlecová, jsou na tom tenisově určitě lépe, než byla v jejich věku Jelena." Zda však z nich vyrostou stejně dobré tenistky, to je napsáno snad jen ve hvězdách. "Někteří i vyhlášení trenéři sice občas říkají já sem to poznal hned, že to bude velká hráčka, už podle toho, jak chodila, ale to je pěkná blbost," dodal s úsměvem Drenovac. "Je potřeba, aby každá na sobě hodně pracovala, protože nic nepřije samo." Radost svému trenéru udělala děvčata uplynulý týden na Jihomoravském přeboru mladších žákyň v Napajedlích. Martina Vidermanová se Zabloudilovou (Prostějov) zde vyhrály čtyřhru, když ve finále porazily Evu Kadlecovou s Novákovou (Brno). Vidrmanová navíc získala v singlech třetí místo, po semifinalové prohře s Novákovou. Ve finále pak Nováková přehrála Kadlecovou 7:5, 6:1. Celkový součet znamenal čtyři medaile pro mladší žákyně z Tenisového klubu Uh. Hradiště.
"Velmi dobře se ukazuje i Michal Tyml (roč. 89) a také Klára Jagošová (roč. 85), která však přešla hrát tenis do Přerova," představuje trenér další naděje z Hradišťského tenisového klubu. "Jagošová odešla do Přerova proto, že v Hradišti pro její další tenisový růst už nebyly odpovídající podmínky. Je to velmi pracovitá holka, a jestli jí to vydrží, tak může něčeho dosáhnout," říká na závěr Rade Drenovac.
Vojtěch JohaníkTesty fyzické kondice vodáků
O.N.Ves (vp) - Docela zajímavý pohled skýtají výsledky novoveských vodáků v lednových testech fyzické kondice. Například v plaveckém testu na 200 m volným způsobem dosáhl nejlepšího času dvacetiletý Vítězslav Kolář - 2 min. 49 s. Stejný borec rovněž exceloval ve šplhu na tyči časem 2,7 sekundy. Neméně zajímavý je i výsledek kanoisty Petra Pojezného, jenž 4,5 metru vysokou tyč zdolal bez přírazu za 3,1 sekundy.
Z děvčat vyšplhala nejrychleji mladičká Petra Basovníková (13 let) v čase 3,4 sekundy. Nejvíce shybů na hrazdě udělal Petr Pojezný, celkem třicet. Neuvěřitelných 84 lehů a sedů za minuty provedl kanoista Roman Kotačka. Kajakářka Lucie Lagová stejných prvků zvládla 81. S činkou se zdatně popral kajakář Bohumil Kusák (19 let), který v Praze vytlačil v benč-presu 135 kg. Dotahuje se tak svým výkonem na svého o rok staršího bratra Tomáše, jenž zdolal 145 kg a navíc v leže na lavici přitáhl 110 kg.
Nejvíce opakování s padesátikilogramovou činkou v benčpresu zaznamenal Vítězslav Kolář - celkem 52. Jak vidno, příprava novoveských vodáků na novou sezónu probíhá více než aktivně.TJ LEX Kunovice - HC ATAK Ostrava 26:15 (13:6)
Hluk (JOH) - Značná pozornost fanoušků házené byla v sobotu soustředěna do hlucké sportovní haly. Od 18.00 hodin se zde utkaly totiž dva celky bojující o záchranu v extralize házené žen. Favoritem byla domácí děvčata, neboť hostující hráčky z Ostravy v doposud odehraných deseti kolech se ještě ani jednou neradovaly z vítězství. "Povinnost velí zvítězit," říkala odhodlaně před zápasem trenérka domácích Věra Tománková.
Úvod utkání však tomuto cíli příliš nenasvědčoval. Hostující hráčky, jejichž věkový průměr byl necelých devatenáct let, vyrukovaly s osobní obranou na domácí Romanovou a Majíčkovou. I když herní převaha byla na straně Kunovic, střelecká potence domácích hráček byla žalostná. Navíc v brance Ostravy stála skvělá brankářka Balážová, která hostující hráčky držela dlouho nad vodou. V desáté minutě byl stav nerozhodný 3:3. Pak se však rozstřílela Jakubíčková a utkání se začalo odvíjet podle kunovského scénáře. V poločase domácí hráčky vedly 13:6. "Je to sice příjemné vedení o sedm branek, ale pokud by holky lépe střílely, tak vedly o patnáct a bylo už vymalováno?" konstatoval asistent trenéra Kunovic František Klimek.
Po přestávce důrazným vstupem do zápasu zvýšily domácí hráčky své vedení na 17:8 a o zápase bylo rozhodnuto. V závěru utkání, se obě družstva soustředila více na ofenzívu a brankový účet se nakonec zastavil na rekordním extraligovém vítězství Kunovic v poměru 26:15.
Sestava a branky Kunovic: Kudrová, Ťoková - Štěrbová 1, Skřivanová 5, Štefková 4, Kotačková, Šáchová, Jakubičková 8, Majíčková 5, Poláchová, Romanová 3. Trenérka Věra Tománková, asistent František Klimek. Rozhodčí: Zych a Dobiáš, delegát Přerovský. Vyloučení 4:4, sedmičky 3/7: 3/5, diváků 613.
K příštímu utkání zajíždí házenkářky Kunovic v sobotu 22.1. na palubovku Slavie Praha. Začátek utkání je v 11.00 hodin.Kunovjanky s Ostravou nezaváhaly
Hluk (JOH) - Také v odvetném utkání na své palubovce s celkem Ostravy dokázaly Kunovjanky zvítězit. Házenkářky z Ostravy, které ještě předloni se honosily titulem mistra ČR, přijely do Kunovic s velmi omlazeným celkem. Nejstarší hráčka hostí teprve nedávno oslavila 20 let. Domácí celek se na střetnutí s Ostravou připravoval velmi svědomitě, neboť si byl vědom toho, že Ostrava i přes svůj mladý kádr hraje důraznou házenou. To dokázala také ve svém posledním zápase, kdy favorizovaný celek z Veselí v Ostravě vyhrál až po těžkém boji 19:15.
"Bylo dobré, že nám vyšel úvod, že jsme vstřelily také první branku. I přesto, že jsme v první půli zahodily několik jasných šancí, byl náš náskok sedmi branek v poločase výborný. Ostrava sice hrála osobku na naše nejlepší Romanovou s Májíčkovou, ale ostatní děvčata zabojovala a prosadila se i střelecky," pochvalovala si po utkání Tománková. "Kdybychom zahrály minulé kolo ve Střešovicích tak, jako dnes, tak jsme tam určitě nemusely prohrát," konstatovala trochu se smutkem v hlase trenérka domácích Věra Tománková.
"Myslím si, že první půle, i když vyzněla brankově pro domácí, přesto byla vyrovnaná," vyslovil svůj názor vedoucí družstva hostí Alois Chmelíř. Do druhé půle nastoupila domácí děvčata se snahou o zrychlení hry. "Věděly jsme, že máme lepší kondici. Proto jsme chtěly děvčata z Ostravy uběhat. To se nám také podařilo," řekla Tománková. V celku domácích se tentokráte střelecky chytila Andrea Jakubíčková, která si na své konto připsala osm zásahů. "Ježiš, to jich bylo tolik," divila se po zápase Jakubičková, "doufám, že jsem si to dnes nevystřílela na celou sezónu." S její střeleckou potencí byla spokojena i trenérka Tománková: "Jsem ráda, že se Andrea konečně chytila, protože se střelecky už dlouho trápila. Pokud ještě zlepší svůj přehled na hřišti, budu spokojená." Střelecky se naopak tentokráte příliš neprosadila kanonýrka Lenka Romanová. "Lenka se soustředila více na obranu a dokázala, že je v současnosti naše nejlepší obranářka v extralize," konstatovala Tománková.
Celek Ostravy, který v Kunovicích prohrál rozdílem třídy, má nyní na předposlední Kunovice v extraligové tabulce ztrátu již osmi bodů. "Minulý týden byl v Praze seminář trenérů, kde byl předložený návrh na příští extraligový ročník. Bylo tam několik variant, ale v každé bylo navrženo rozšíření počtu extraligových celků. Pokud to tak bude, tak nám to určitě prospěje. S tímto naším mladým družstvem bychom pro Ostravu extraligu asi težko v play off uhájily," řekl na závěr vedoucí Ostravy Chmelíř.Šipkové turnaje o víkendu
Hulín (LK) - Dne 14. ledna se konal Open oblasti v Hulíně. Do turnaje se přihlásilo 40 mužů a 14 žen. Z našeho regionu se soutěže mužů zúčastnil pouze L. Kaňovský, který skončil na 25. místě. V soutěži žen se našim dařilo lépe. M. Křápková (DC Osmek Uh. Ostroh) skončila třetí, L. Kaňovská (ŠK Malibu Synot) čtvrtá. Kroměříž (LK) - Dne 15. ledna se konal Oblastní pohár v Kroměříži. Z tohoto turnaje se nominuje 24 mužů na republikový pohár, který se bude konat 5. 2. v Praze. Do turnaje se přihlásilo 35 mužů.
Z našeho regionu se poháru zúčastnili Šoustek, Charvát, Skřivánek a Vaďura z MASH Polešovice, Kyncl st., Chmelař, Matuška a Pokorný z DC Novex Osmek, P. Chlad a Berka z ŠK Synot, Kaňovský a Kotásek z ŠK Malibu Synot. Během turnaje se hrály velmi pěkné zápasy, například vítězný zápas Berky s favorizovaným Benischkem. Bohužel tomuto hráči stěžuje starty na turnajích VZS, ale už to má za 162, takže Mirku vydrž. Nejlepší z našich: 2. místo Kotásek (prohrál ve finále s vítězným Benischkem), 4. místo Berka, 9. místo Chlad.
Do turnaje žen se přihlásilo 11 šipkařek. L. Kaňovská (ŠK Malibu Synot) skončila druhá, třetí místo obsadila M. Křápková (Uh. Ostroh).Ligové šipky ve výsledcích
Uh. Hradiště (pech) - 1. liga: ŠK Synot - Skaštice 8:3 (Po ne příliš vyvedeném začátku, kdy po prvních dvou duelech byl stav 1:1 se domácí rozehráli k výbornému výkonu. Body: Skládal 2,5, Chlad 2, Berka 1,5, Čevela 1,5, Žáček 1,5.), DC U Jarmily Kojetín - DC Uh. Ostroh odloženo pro nemoc hráčů Ostrohu, Moravia Stars - ŠK Ječmínek 6:5, Saila Kroměříž - Čamlík Malenovice 9:2, Slovan Kroměříž - Lion Zdounky 6:5, Aréna Kroměříž - Centrál Hulín 5:6, Zlobice - Kostelec 4:7.

Tabulka po 15. kole:
	1.	Saila K. Š. K.		15	29
	2.	Moravia Stars		15	27
	3.	ŠK Synot		15	26
	4.	Centrál Hulín		15	25
	5.	Aréna Kroměříž		15	25
	6.	U Jarmily Kojetín	14	24
	7.	Čamlík Malenovice	15	23
	8.	Ječmínek Chropyně	15	21
	9.	Lion Zdounky		15	20
	10.	Osmek Uh. Ostroh	14	20
	11.	Kostelec		15	20
	12.	Slovan Kroměříž		15	19
	13.	DC Skaštice		15	17
	14.	Suha Zlobice		15	15
2. liga: ŠK Malibu Synot - A JE TO Otrokovice 9:2 (Jasná záležitost domácího družstva. Body: Hanáček 3, Blaha 2,5, Kotásek 2, Kaňovská 1,5.), Biliar II. Uh. Brod - Biliar I. Uh. Brod 8:3, Beseda Hodonín - Sany Motor UH 10:1, MASH Polešovice - Napálsko Napajedla 2:9, Čamlík Malenovice - Vetřelci Rohatec 4:7, Zbrojbar Kostelec - VK Valmez. 3:8, Bernard Napajedla - Ciceropres Napajedla 4:7.

Tabulka po 15. kole:
	1.	VK Valmez		15	30
	2.	Beseda Hodonín		15	29
	3.	Malibu Synot UH		15	28
	4.	Biliar I. UB		15	23
	5.	Vetřelci Rohatec	15	23
	6.	MASH Polešovice		15	22
	7.	Cicero Napajedla	15	22
	8.	Zbroj. Kostelec		15	22
	9.	Biliar II. UB		15	22
	10.	Sany Motor UH		15	21
	11.	Napálsko Napaj.		15	21
	12.	A JE TO Otrok.		15	19
	13.	Čamlík Malenovice	15	18
	14.	Bernard Napajedla	15	15St. Město - Havířov 2:3 (15, 20, - 21, - 23, - 11)
St. Město - Č. Třebová 3:2 (- 18, 15, - 17, 14, 8)
Úvodní utkání 2. poloviny ligové soutěže představilo v hale na Širůchu současného lídra, mužstvo Havířova. Domácím chyběl v sestavě pouze zraněný libero Jurek. V základní sestavě nastoupili Kamler, Dziacký, Obdržálek, Chmela, Zábranský a Dosoudil, na liberu dorostenec Juřena. Domácí začali nebojácně a v 1. setu favorita zápasu doslova válcovali. Prezentovali se výborným servisem, dobře vykrývali pole a bodovali po kůlech i útokem středem. Po jednoznačném zisku 1. setu pokračovali ve skvělé hře i ve druhém, kralovali na bloku a měli navrch ve všech herních situacích. Převaha domácích také vedla k zisku i 2. setu. Vyrovnaný průběh 3. setu pravděpodobně rozhodla situace za stavu 18:17 pro domácí, kdy míč ze strany hostů směřující do autu, neštastně na zadní lajně zasáhli a následně po chybách v útoku umožnili hostům ujet na 22:19, což rozhodlo o vítězství hostů. Stejně vyrovnaný průběh měl i 4. set. Hrál se vynikající volejbal s výbornými útočnými akcemi na obou stranách. Větší štěstí v koncovce měli hosté především díky razanci jejich nejlepšího hráče Klára, který smečoval ze všech pozic. Rozhodující tiebreak byl přetahovanou mezi oběma soupeři. Do otočky šli domácí při vedení 8:7, ale nakonec rozhodly jejich chyby v útoku od stavu 10:10. Hosté získali rozhodující náskok 14:10 a celé utkání pro sebe. Nutno říci, že po výborné hře domácích je jejich porážka krutá. V každém případě byli diváci v hale na Širůchu svědky vynikajícího volejbalu se štastnější koncovkou hostů.
V sobotním zápase s Č. Třebovou nastoupili v sestavě Číž místo Chmely a Erman na postu smečaře místo Obdržálka. Na liberu hrál farmář Kment. Domácí začali velmi vlažně, neporadili si se smečovaným servisem hostujících hráčů a následně prohrávali souboje na síti. O výsledku 1. setu rozhodla 6-ti bodová šnůra hostů od stavu 13:16. Do 2. setu nastoupil na univerzála Chmela a na smeč se místo Ermana posunul Číž. Domácí zlepšili přihrávku a prosazovali se pak útokem středem. Výsledkem jejich herní převahy bylo jasné vítězství 25:15. Následně se domácí opět vrátili k chybám z úvodu zápasu a na razantnější hosty nestačili. Po ztrátě setu a vystřídání - místo Dziackého hrál Kouba a místo Číže Erman se utkání opět zhouplo ve prospěch VSK. Po jednoznačném zisku 4. setu se opět hrál zkrácený tie break. Byl velmi vyrovnaný až do stavu 8:7 pro domácí. Ti pak využili postavení nejlepšího hráče hostů Džavoronoka v zadních pozicích a úspěšnými bloky získali rozhodující vedení 12:7. O svém vítězství pak rozhodli při servisu kapitána celku Dosoudila, který patřil k nejlepším hráčům na palubovce.
Petr Straka

Technika Praha - Benátky 1:3, St. Město - Havířov 2:3, Poštorná - Č. Třebová 3:2, MFF Praha - Tábor 3:0, Dobřichovice - EGE Č. Budějovice 3:2, St. Město - Č. Třebová 3:2, Poštorná - Havířov 3:0, MFF Praha - EGE Č. Budějovice 3:1, Dobřichovice - Tábor 3:0.


	1.	Havířov		20	17	3	54:22	37
	2.	Dobřichovice	20	15	5	54:27	35
	3.	MFF Praha	20	14	6	46:33	34
	4.	Benátky		19	12	7	41:38	31
	5.	Staré Město	20	10	10	42:40	30
	6.	Poštorná	20	9	11	38:46	29
	7.	Č. Třebová	20	8	12	39:43	28
	8.	Č. Budějovice	20	6	14	31:47	26
	9.	Technika Praha	19	6	13	34:44	25
	10.	Tábor		20	2	18	19:58	22Další body pro Spartak Hluk
Úspěšně zahájili stolní tenisté Spartaku Hluk svá první utkání dlouhodobých soutěží. Všechna družstva dokázala v odvetných utkáních uhrát přijatelnější výsledky než v září loňského roku. Extraligové hráčky A družstva Spartaku Hluk uhrály v Litomyšli spravedlivou remízu 5:5. Ženy Spartaku Hluk B překvapivě zdolaly na domácích stolech celek Strážnice, se kterým prohrály v prvním utkání 3:7, a připsaly si tak do tabulky I. ligy důležité body v boji o záchranu. Muži Spartaku Hluk A sehráli v domácím prostředí vyrovnané utkání s celkem Hustopečí C, kterému chtěli oplatit těsnou porážku 8:10. Na úvod střetnutí se podařilo hluckému celku vyhrát obě čtyřhry, v dalším průběhu je ale hosté z Hustopečí dotáhli, takže s konečnou remízou 9:9 jsou spokojena obě družstva. Lídrem hluckého celku byl s třemi body opět Vratislav Slunečko, který bude společně s Tomášem Sýkorou reprezentovat hradišťský okres na krajských přeborech v Brně.

Ženy - I. liga, sk. C: Spartak Hluk B - Strážnice 6:4. V. Botková 2, Š. Pospíšková 2, L. Žmolíková 1, čtyřhra. Muži - II. liga, sk. C: Spartak Hluk A - Hustopeče C 9:9. V. Slunečko 3, T. Sýkora 2, K. Orlovský 1, M. Janča 1, obě čtyřhry.
Extraliga žen: Litomyšl - Hluk 5:5, NH Ostrava - Frýdlant 4:6, Dubňany - Hodonín 3:7, Slavoj Praha - Liberec 8:2, Nusle B - Cheb 5:5, Havířov C - Havířov B 3:7.

	1.	Frýdlant	10	2	0	82:38	34
	2.	Hodonín		10	2	0	86:34	34
	3.	Dubňany		9	1	2	87:33	31
	4.	Litomyšl	7	2	3	69:51	28
	5.	Slavoj		7	1	4	64:56	27
	6.	Hluk		5	2	5	62:58	24
	7.	Nusle B		4	3	5	62:58	23
	8.	Havířov B	5	0	7	58:62	22
	9.	NH Ostrava	4	1	7	55:65	21
	10.	Liberec		1	2	9	41:79	16
	11.	Cheb		1	2	9	34:86	16
	12.	Havířov C	0	0	12	20:100	12Mladší žáci Slovácké ve Zlíně druzí
Zlín (RL) - Mladší žáci FC Slovácká Slavia Uh. Hradiště (1988) se o uplynulém víkendu zúčastnili Memoriálu Gustava Prokopa ve Zlíně. Soupeřem jim bylo devět kvalitních celků z Čech, Moravy a Slovenska. První hrací den předváděli svěrenci trenéra Berana a Lukáše vynikající výkony založené na dobré hračské technice. Výsledky po prvním dnu je pasovaly na favorita turnaje. Jenže v neděli hned v úvodním duelu s dalším neporaženým celkem ze Žiliny sehráli kluci velmi smolné utkání a i přes trvalou převahu opouštěli hrací plochu se svěšenými hlavami. Nervozita provázela jejich výkon i v dalším utkání s průměrnou Plzní. Celkové druhé místo si zajistili až plným bodovým ziskem v závěrečných dvou kolech. Toto umístění je pro mladé reprezentanty Slovácké velmi cenné a potvrdilo správně nastoupenou cestu v tréninkovém procesu mládeže. Tradičním fotbalovým baštám tak ukázali, že v mistrovských utkáních se s nimi musí počítat.

Výsledky - sobota: Slovácká - Přerov 10:0 (J. Perutka 3, O. Perutka a Sopušek 2, Nguyen, Čtvrtníček, Vašek), - Zlín 5:2 (Čtrtníček 2, Nečas, Sopůšek, J. Perutka), - Boby Brno 5:1 (J. Perutka 2, Sopůšek, Vašek, Čtvrtníček), - Hradec Králové 1:1 (Sopůšek), - Most 3:2 (J. Perutka, Nečas, Sopůšek).

Výsledky - neděle: Slovácká Slavia - Žilina 1:3 (J. Perutka), - Plzeň 1:2 (Polášek), - Ružomberok 3:1 (Sopůšek, J. a O. Perutka), - B. Ostrava 6:4 (Sopůšek 4, J. Perutka, Nguyen).

Pořadí: 1. Žilina, 2. Slovácká Slavia, 3. Přerov, 4. Ružomberok, 5. Zlín, 6. Plzeň, 7. Hradec Králové, 8. Boby Brno, 9. Most, 10. Baník Ostrava. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Mendl ze Slovácké Slavie.Volejbalový servis
Dor. liga st. dorostenci sk. C
17. a 18. kolo: Vítkovice - Kuřim 3:1, 3:0, Zlín - S. Brno I. 2:3, 3:0, Fosfa Poštorná - SKP Holešov 3:0, 1:3, Troubky - Zev. Bojkovice 1:3, 0:3, Rostex Vyškov - Nivnice 1:3, 3:0.

	1.	Zlín		18	16	2	50:19	34
	2.	Vítkovice	18	14	4	48:18	32
	3.	Zev. Bojkovice	18	13	5	43:24	31
	4.	S. Brno I.	18	12	6	43:26	30
	5.	Nivnice		18	11	7	39:32	29
	6.	Rostex Vyškov	18	8	10	31:34	26
	7.	Troubky		18	8	10	30:35	26
	8.	Kuřim		18	6	12	27:38	24
	9.	SKP Holešov	18	1	17	11:52	19
	10.	Fosfa Poštorná	18	1	17	7:51	19

ObP I. třídy muži sk. o postup
1. a 2. kolo: Ždár n. S. - Lok.-Ing. B 3:0, 3:2, MS Brno A - Černovice 0:3, 0:3, Boskovice - St. Město B 1:3, 1:3.


	1.	Černovice	2	2	0	6:0	4
	2.	Ždár n. S.	2	2	0	6:2	4
		St. Město B	2	2	0	6:2	4
	4.	Boskovice	2	0	2	2:6	2
		Lok.-Ing. B	2	0	2	2:6	2
	6.	MS Brno A	2	0	2	0:6	2

ObP I. třídy muži sk. o sestup
1. a 2. kolo: Zetor - Březolupy 3:0, 3:0, Předklášteří - Luleč 0:3, 0:3, Slavkov - Jimramov 3:2, 3:0.


	1.	Zetor		2	2	0	6:0	4
	2.	Luleč		2	2	0	6:0	4
	3.	Slavkov		2	2	0	6:2	4
	4.	Jimramov	2	0	2	2:6	2
	5.	Březolupy	2	0	2	0:6	2
	6.	Předklášteří	2	0	2	0:6	2

ObP I. třídy ženy sk. o postup
1. a 2. kolo: Křenovice - OA Třebíč hraje se 30. 1., MS Brno B - Uh. Hradiště 3:2, 3:2, Uni Brno B - Ždár n. s. 3:1, 3:2.


	1.	Uni Brno B	2	2	0	6:3	4
	2.	MS Brno B	2	2	0	6:4	4
	3.	Uh. Hradiště	2	0	2	4:6	2
	4.	Ždár n. S.	2	0	2	3:6	2
	5.	OA Třebíč	0	0	0	0:0	0
	6.	Křenovice	0	0	0	0:0	0

ObP I. třídy ženy sk. o sestup
1. a 2. kolo: DDM Brno - PSK Znojmo 3:0, 3:0, Hluk - Břeclav 1:3, 3:1, Kuřim - Jihlava 3:0, 3:1.


	1.	DDM Brno	2	2	0	6:0	4
	2.	Kuřim		2	2	0	6:1	4
	3.	Hluk		2	1	1	4:4	3
	4.	Břeclav		2	1	1	4:4	3
	5.	Jihlava		2	0	2	1:6	2
	6.	PSK Znojmo	2	0	2	0:6	2Fotbalový turnaj žáků v Hluku
Hluk (RS) - V sobotu a v neděli proběhl ve sportovní hale v Hluku fotbalový turnaj ČMFS starších a mladších žáků.
Výsledky zápasů starších žáků Slovácká Slavie: - Synot 7:2, - Hulín 4:0, - Sigma Olomouc 0:4, - Přerov 3:2, - Hranice 3:2, - FC Zlín 0:0. Celkové pořadí: 1. FC Zlín, 2. SK Sigma Olomouc, 3. Slovácká Slavia, 4. Přerov, 5. Synot, 6. Hulín, 7. Hranice.
Výsledky mladších žáků Slovácké: - Synot 3:2, - Hulín 4:3, - Olomouc 2:3, - Přerov 0:3, - Hranice 2:3, - Zlín 2:3.
Celkovým vítězem se stalo mužstvo FC Zlín, Slovácké skončila na páté příčce.Okresní a krajský stolní tenis
Kunovice A - Dolní Němčí A 11:7 (krajský přebor II. tř. mužů)
Domácí nastoupili bez Mir. Smištíka, hosté přijeli kompletní. Velmi důležitý zápas, obě družstva jsou ohrožena sestupem z KP. Po čtyřhrách byl stav 1:1. Výhru domácích zajistili vlastně dva hráči, Španěl a P. Kolůch. Oba uhráli 8 bodů. Hosté měli jen výborného J. Sadílka, ten bodoval třikrát.
Body domácích: Španěl 4, P. Kolůch 3, Harašta 2, Ondrašík 1, jedna čtyřhra.
Body hostů: J. Sadílek 3, Kopunec, Bartoš, Č. Kubeš po 1, dále jedna čtyřhra.

Okresní přebor II. třídy mužů.

Úspěšnost v procentech za první polovinu soutěže.

	1.	Kolůch A. - Kunovice C		44	40:4	90,9
	2.	Blaha J. - Bílovice A		28	25:3	89,3
	3.	Šopík M. - Bystřice p. L.	40	35:5	87,5
	4.	Matějík R. - Bojkovic B		44	37:7	84,1
		Nožička J. - Kostelany A	44	37:7	84,1
	6.	Mahdal V. - Bystřice p. L.	40	33:7	82,5
	7.	Oharek L. - Ořechov		44	34:10	77,3
	8.	Kolaja R. - Vlčnov B		44	32:12	72,7
	9.	Šmid V. - Kostelany A		44	31:13	70,5
	10.	Machynka J. - Ořechov		44	30:14	68,2
	11.	Vráblík D. - Vlčnov B		24	16:8	66,7
	12.	Adámek Š. - Drslavice B		44	29:15	65,9
		Machala L. - Velehrad		44	29:15	65,9
		Stehlík J. - Bojkovice B	44	29:15	65,9
	15.	Hnilička J. - Bystřice p. L.	44	28:16	63,6
	16.	Pilka R. - Drslavice B		40	25:15	62,5
	17.	Skrežina P. - Zlechov		44	27:17	61,4
	18.	Sklenář J. - Bílovice A		44	26:18	59,1
	19.	Mlýnek R. - Vlčnov B		28	16:12	57,1
	20.	Haluza L. - Kunovice C		44	25:19	56,8
	21.	Barcůch J. - Bílovice A		44	24:20	54,6
		Paška Z. - Zlechov		44	24:20	54,6
	23.	Urbánek J. - Bojkovice		24	13:11	54,2
	24.	 Bureš P. - Kunovice C		40	21:19	52,5
	25.	Machynka P. - Ořechov		44	23:21	52,3
	26.	Kryštof R. - Drslavice B	40	19:21	47,5
		Křiva Z. - Kunovice C		40	19:21	47,5
		Ostrožík Z. - Bílovice A	40	19:21	47,5
	29.	Martinec R. - Bojkovice B	44	20:24	45,6
		Oharek P. - Ořechov		44	20:24	45,6
		Oslzla J.- Zlechov		44	20:24	45,6
	32.	Orlovský K. - Drslavice B	36	16:20	44,4
	33.	Kozina M. - Velehrad		44	19:25	43,2
		Tománek J. - Zlechov		44	19:25	43,2
	35.	Basovník K. - Jarošov B		40	17:23	42,5
	36.	Bartošík V. - Jarošov B		40	15:25	37,5
		Janča J. - D. Němčí D		24	9:15	37,5
		Tykal A. - Vlčnov B		32	12:20	37,5
	39.	Procházka L. - Kostelany A	36	13:23	36,1
	40.	Kopunec R. - D. Němčí D		28	9:19	32,1
	41.	Juriga J. - D. Němčí D		32	10:22	31,3
	42.	Šebesta P. - Velehrad		44	12:32	27,3
	43.	Marek M. - Jarošov B		40	10:30	25
	44.	Smištík R. - Kostelany A	24	5:19	20,8
	45.	Zálešák P. - Bystřice p. L.	44	9:35	20,5
	46.	Kočiš M. - D. Němčí D		36	7:29	19,4
		Podivínská M. - Jarošov B	36	7:29	19,4
	48.	Kučera Fr. - Velehrad		44	7:37	15,9
	49.	Gavalec P. - Vlčnov B		24	2:22	8,3
Dalších 23 startujících sehrálo méně jak 50% utkání a do hodnocení nebyli zařazeni. Úspěšnost zpracoval za svaz stolního tenisu ing. Kolůch.
Antonín VlkOblastní šachy
6. kolo oblastního přeboru družstev přineslo tři okresní derby. Uh. Ostroh A zdolal Uh. Brod A 5:3 a drží se za vedoucím zlínským tandemem. Vyhráli Šilhavík, Hudaček, Zpěvák a P. Malůš, za hosty Krajsa a Kapusta. Remízou skončily partie Strakáč - Urubčík a Galuška - Kubík.
Nedaří se stále Uh. Ostrohu B, který prohrál se St. Městem C 2,5:5,5 a patří mu poslední příčka. Za St. Město bodovali Serdamba, Vávra a Chudík, Smírem skončily partie Šmíd - Rojar, Sháněl - Štuka, Adamík - Fridrich, B. Blaha - Vičař a Partyš - Chabiča.
Ve třetím derby Boršice A - Uh. Hradiště se zrodila vůbec první remíza v tomto ročníku. Za domácí vyhráli M. Kunc, Frýbort a Ludvíček, za hosty Hora, Bosák a Vlášek. Vítěze neměly partie Skalka - Šanák a Šebela - Pícha.
Poslední náš zástupce Vlčnov A podlehl Bzenci B 3,5:4,5, když vyhrál jen Javor, remizovali Hastík, Bobčík, Ondrůšek, M. Bařina a Kunčar. Ve zbývajících utkáních Zlín A přehrál Slavičín 5,5:2,5 a Zlín B vyhrál v Sudoměřicích 4,5:3,5.

	1.	Zlín A		32,5	15
	2.	Zlín B		28	15
	3.	Uh. Ostroh A	25,5	15
	4.	Boršice A	30	13
	5.	Sudoměřice	26	9
	6.	Bzenec B	25	9
	7.	Uh. Brod A	22	9
	8.	Slavičín	22	6
	9.	Vlčnov A	21	6
		St. Město C	21	6
	11.	Uh. Hradiště	22	4
	12.	Uh. Ostroh B	13	0
Jiří OndraPříprava FC Synot ve Velkých Losinách
V. Losiny (JOH, Mil) - Vedoucí celek druhé fotbalové ligy, fotbalisté Synotu jsou v těchto dnech na soustředění ve Velkých Losinách. "Máme zde ideální prostředí a vše co k dobré přípravě potřebujeme," pochvaloval si z Velkých Losin lodivod mužstva František Komňacký. I když v tamním areálu je téměř 40 čísel sněhu, fotbalisté nezahálejí a snaží se posílit svou fyzickou kondici. Hodně využívají také hotelové posilovny, bazénu, sauny a také místní tělocvičny. "Z hotelu vybíháme do Losin, kde máme k dispozici hřiště. Jeho kvalita sice není moc dobrá, ale pro přípravu s míčem nám vyhovuje," komentoval Komňacký.
Mužstvo po náročném tréninku nezanedbává ani regeneraci, kterou absolvuje v místních sirných lázních za asitence dvou masérů. Smůlu měl na soustředění hned při rozcvičování před zápasem se Šumperkem dlouhán Lubomír Blaha, který odkulhal s nataženou achilovkou a tím pro něj pobyt v Losinách skončil. Kádr mužstva tak nyní čítá celkem devatenáct hráčů. Z nových tváří je v mužstvu pouze Beníček ze Slovácké. Kerekenič (Snina) a Spišiak (Šanov) se vrátili po testech zpět do svých celků.
V rámci soustředění sehrálo mužstvo FC Synot ve středu přípravné střetnutí s divizním celkem Šumperku. Přestože se utkání hrálo na velmi těžkém terénu škvárového hřiště, druholigový lídr se dokázal prosadit střelecky a přesvědčivě zvítězil.

FC Synot - Šumperk 6:0 (2:0)

Branky 57. a 84. Míl, 19. Soldán, 36. Zapletal, 53. Němčický a 89. Lysáček.
Sestava FC Synot: Ondrůšek (46. Macko) - Soldán (67. Videman), Videman (46. Trousil), Vojtěšek (67. Vajda) - Bosák, Kopačka (46. Němčický), Hlahůlek (67. Zapletal), Zapletal (46. Lysáček), Vajda (46. Beníček) - Kowalík (46. Míl), Klement (67. Kowalík). Trenér František Komňacký.
V zápase se Šumperkem se v dresu Synotu představil na zkoušku útočník Klement z divizních Albrechtic. "V utkání jsme měli velkou převahu. Pokud by se všechny šance proměnily skóre by bylo určitě dvouciferné," řekl k zápasu vedoucí mužstva Milan Omelka.
Ve druhém zápase soustředění, hraném v sobotu, nastoupil FC Synot proti domácím Velkým Losinám. Velké Losiny - FC Synot 2:3 (1:2), branky: 18. František Strnad, 78. Zdeněk Strnad - 10. Zapletal, 43. Soldán z penalty, 76. Bosák. Hluboká sněhová pokrývka znemožňovala kombinaci, proto se o fotbalu nedalo hovořit. Jen těžký terén zabránil tomu, že vedoucí celek župního přeboru odešel poražený jen minimálním rozdílem.
Ze soustředění se fotbalisté Synotu vracejí v úterý, kdy mají ještě naplánováno přípravné střetnutí s Uničovem. Ve středu 19. 1. nastupuje Synot již k dalšímu zápasu turnaje Radegast Cup na umělé trávě v Brně, kde jim soupeřem bude mužstvo Dolních Kounic (MSFL). V sobotu 22. 1. sehraje FC Synot další zápas brněnského turnaje s ligovými Bobíky.Druhé kolo zimního turnaje v Kunovicích
Hradčovice - Hluk 6:3 (0:1)
Kunovice (MB) - Do utkání vstoupili lépe hráči z Hradčovic, kteří měli již ve 4. příležitost kopat penaltu za ruku Horáka. Ovšem Čudovu slabou střelu dokázal brankář Hájek chytit. Vyznamenal se také o 18 minut později, když vyškrábl Hořákovu střelu na břevno. Ve 34. dostali šanci proměnit pokutový kop také Hlučané za faul na Baščince a exekutor Hubáček se nemýlil - 0:1.
V úvodu do druhého poločasu zvýšil na 0:2 Michalčík střelou po zemi z dvaceti metrů. O dalším vývoji utkání rozhodla 50., kdy byl za faul na Soukupa vyloučen hlucký brankář Hájek a domácí upravili stav z penalty Buráněm - 1:2. Hlučanům se v deseti rozpadla koncepce a inkasovali. V 58. nádherným obloučkem z hranice šestnáctky vyrovnal Hořák na 2:2 a v 60. poslal Dýmal z trestného kopu Hradčovice poprvé do vedení - 3:2. V 64. ideálně uvolnil Koníček Hořáka a ten zvýšil na 4:2. V téže minutě však Kučera snížil na 4:3, ale závěr zápasu patřil opět Hradčovicím. V 73. dal svoji třetí branku Hořák a v poslední minutě Soukup po ideální přihrávce Koníčka střelou do prázdné branky definitivně uzavřel skóre - 6:3.
Branky: Hořák 3, Buráň z penalty, Dýmal, Soukup - Hubáček z penalty, Michalčík, Kučera.
Sestava Hradčovic: Fornůsek - Bureš, Dýmal, Šišák, Plevák - Kopták, Hořák, Buráň, Čuda - Koníček, Kašpařík.
Hluk: Hájek - Konečný, Běhunčík, Horák, Kučera - Frhauf, Cakl, Michalčík, Žajdlík - Koníček, Němčický. Střídali: Gabriel, Hubáček, Straka, Baščinec, Konečný.
V Hradčovickém dresu skončili František Fiala ze studijních důvodů a Švrček, který nastupuje v dresu Jarošova.

FC Synot Slovácká Slavia - FC Kunovice 1:0 (1:0)

Kunovice (MB) -Ve druhém utkání nastoupila proti sobě mužstva, která v prvním kole zvítězila a jsou favority turnaje. Kunovské fotbalisty trápí marodka. Nemocni byli Březík, Mačuda, Hanák, Řezník a Strakáč, přesto si zpočátku vytvořili v utkání optickou převahu. Jako první se však ke slovu dostala Slovácká, jmenovitě Bičánek. Ten ve 13. poslal z hranice velkého vápna skákavou střelu, která skončila za zády překvapeného Severy. Celý první poločas se hrála vyrovnaná partie s odpovědnou defenzívou na obou stranách. Za zmínku stojí Nechalova přízemní střela ze 34., jenž skončila v náručí brankáře Kani a Charvátova šance z otočky ze 36., která se otřela o pravou tyčku.
Obě mužstva nabídla stejný obrázek prokřehlým divákům i ve druhém poločase. Defenzíva převyšovala ofenzívu a útočníci se dostávali ke slovu jen sporadicky. V 68. Zlínského hlavička po centru Šimečka pouze olízla pravou tyč Sedláčkovy branky a na druhé straně Racek po chybě obrany postupoval sám na brankáře Poláška, ale díky své nerozhodnosti o svou příležitost přišel. V závěru utkání ještě Polášek vystrašil svého jmenovce v kunovské brance střelou ze 25 metrů. V poslední minutě měl na svých kopačkách vyrovnání Charvát, ale Sedláček v hradišťské brance střelu zázračně vyškrábl na roh.
Po utkání řekl trenér Kunovic Blaha: "Utkání splnilo přípravný charakter, hrálo se na dobrém terénu. Hráči Slovácké se po gólu soustředili více na obranu a my jsme se velmi těžko prosazovali, chyběly hlavně střely ze střední vzdálenosti. Vyhrálo šťastnější mužstvo."
Branka: 13. Bičánek.
Ve středu 19.1. hrají Kunovice přátelský zápas s Kyjovem ve 14 hod, pravděpodobně na škváře v Ratíškovicích.
FC SSS: Kaňa (Sedláček) - Palčík, Orlovský, Herodes (Buchta), Bičánek - Machala, Mikulášek (Nekarda), Chlachula, Vařecha (Obal) - Racek, Polášek.
Kunovice: Severa (Polášek) - Uhlíř - Huťka (Malůš), Svoboda, Kopčil - Boďa, Šimeček, Nechala (Slovák z Prievidze, který je v Kunovicích na třítýdenní zkoušce), Kachlík - Kučera (Zlínský), Charvát.

Jarošov - Ostrožská Nová Ves 2:1 (0:0)

Kunovice (MB) -V první půli byli lepším mužstvem fotbalisté z Jarošova, měli více šancí a působili fotbalovějším dojmem. V úvodu utkání se do šancí dostali Jakšík a Komárek, ale v brance Novovešťanů spolehlivě chytal Bělohlávek. Také ve 29. si poradil s Jakšíkem, který se na něj řítil zcela sám. V závěru poločasu musel ještě likvidovat jedovku Bobčíka ze 25 metrů.
Ve 48. předvedli hosté akci na jeden dotek, na jejímž konci byl faul v pokutovém území na Frantu. Exekutor Zajíc se nemýlil a upravil stav na 0:1. Paradoxem je, že to byla první střela mezi tři tyče jarošovské branky. V 52. se tato situace opakovala na druhé straně a rovněž Komárek se ze značky pokutového kopu trefil do černého - 1:1. Ve zbytku utkání byla iniciativa převážně na kopačkách Jarošova a tři minuty před koncem Hotař dorážkou z malého vápna upravil na spravedlivých 2:1.
Trenér Jarošova Kaštánek nám řekl: "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, už v první půlce jsme byli výrazně lepší, avšak chyběla finální přihrávka. Svého soupeře jsme hodně převyšovali i ve druhém poločase a přinejmenším o gól jsme byli lepší."
Branky: Komárek Josef z penalty, Hotař - Zajíc Petr z penalty.
Jarošov: Slavík - Štolba, Švrček, Maňásek, Lub. Komárek - Stašek, Jos. Komárek, Bobčík, Michal Otto - Jakšík, Hotař. Střídali Kadlček, Jegla, Vaculík, Bartoš.
O. N. Ves: Bělohlávek (K. Voráč) - Jurásek, Zajíc, Makara, Hýbal - Svoboda (Pječek), M. Voráč, Nikl, Janča (Franta) - Zajíček, Krystýn (Kusák).

Vlachovice - Polešovice 0:1 (0:1)

Do posledního utkání druhého hracího dne nastoupila mužstva, která do jarních bojů půjdou s opačnými ambicemi. Zatímco divizní Polešovice budou dohánět bodovou ztrátu s cílem zachránit se, vlachovští mají v I. A třídě náskok 10 bodů a jejich jedinou metou bude postoupit. V polešovickém dresu nastoupili na zkoušku hráči Kunovic Skovajsík, Omelka a Dominik.
Hned v úvodu utkání vykopával J. Červinka míč z prázdné polešovické branky a na dlouhou dobu to bylo ze strany Vlachovických vše. Naopak hosté šli v 17. do vedení střelou Kreisla z hranice šestnáctky. Ve 34. ukázal své umění brankář Vlachovic Podušek, který vyškrábl na břevno dalekonosnou střelu Holáně. V závěru první půle měl největší šanci na vyrovnání Prokeš, který z malého vápna netrefil hlavičkou prázdnou bránu.
Po obrátce se snažili hráči z Vlachovic o vyrovnání. V 52. vyrazil brankář Kuchař s námahou střelu Lysáka a o čtyři minuty později mohl definitivně rozhodnout Korvas, ale z hranice malého vápna minul. V závěru zápasu podržel polešovické brankář Kuchař, jenž zlikvidoval dvě šance domácích hráčů. K tomuto utkání nám řekl trenér hostí Samsonek: "Dnes to byl kvalitnější herní projev než proti Slovácké a myslím, že to bude stále lepší. Hlavně v defenzivě působili hráči odpovědně a nedopustili se naivních chyb. Jsem rád, že jsme obstáli proti soupeři, který má velké ambice do jarních odvet. Spokojený jsem se všemi třemi hráči z Bělinky."
Branka: 17. Kreisl.
Polešovice: Skovajsík (Kuchař) - Lahola, J. Červinka, Kreisl, Macháček - M. Červinka (P. Červinka), Bartošík, Holáň (Korvas), Vojtek - Dominik, Omelka.

Tabulka střelců: 3 - Nekarda (FC SSS), Hořák (Hradčovice), 2 - Kalina (Vlachovice), Cakl a Hubáček (oba Hluk).

Utkání po celý den řídili sudí Zpěvák z Uh. Brodu a Hlaváč z Hradčovic.Domácí načepovali Rondu desítku
HC Uh. Hradiště - HC Rondo Brno 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)
Uh. Hradiště (pech) - Do utkání s předposledním Rondem nastoupili chřipkou sužování domácí bez marodů Mir. Stavjani a Boháče. Úvod příliš vzruchu nepřinesl a nic nenasvědčovalo tomu, že si hosté domů odvezou bohatou nadílku. Až přišla 14. minuta a chybu při rozehrávce hostů potrestal Pavel prvním gólem utkání - 1:0. 19. minuta zřejmě byla pro další průběh zápasu rozhodující. Během 20 vteřin domácí dvěma slepenými góly odskočili na 3:0 a prakticky tak rozhodli o osudu utkání.
Ve 23. minutě kapitán domácích Šebestů využil přesilovku, to přesnou střelou do horního růžku nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Další průběh druhé třetiny přinesl vyrovnaný hokej a šance mužstev se střídaly na obou stranách.
Skóre se však měnilo až ve 40. minutě po přesné střele Matlacha. V závěrečné třetině hosté zcela odpadli a dění na ledě připomínalo hru kočky z myší. Domácí si z chutí zastříleli, jejich gólové trefy v rozpětí sedmi minut zaznamenali Okál, Jenáček, Tesařík, Hoza a skóre zaokrouhlil na kulatou desítku svým třetím gólem opět výborný Okál. Závěr utkání se dohrával v poklidu a atmosféru druholigového zápasu si mohli v závěru vyzkoušet i dorostenci Andrýsek a Fornůsek.
Branky a nahrávky: 14. Pavel (Matlach) - 1:0, 19. Okál (Matlach, Šnoblt) - 2:0, 19. Hoza (Šnoblt, Okál) - 3:0, 23. Šebestů (Pasmínka, Jenáček) - 4:0, 40. Matlach (Sladký) - 5:0, 44. Okál (Šnoblt) - 6:0, 44. Jenáček - 7:0, 46. Tesařík (Hoza) - 8:0, 48. Hoza 9:0, 51. Okál (Vrla, Šnoblt) - 10:0. Vyloučeni: 5:6, navíc 10 min. (Rondo) Využití: 1:0, Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kraus - Kožušný, Janiczek Diváků: 400.
Sestava Uh. Hradiště: Adamec - Vrla, Honysz, Hoza, Šnoblt, Okál - Pasmínka, Svoboda, Tesařík, Šebestů, Jenáček - Vavřík, Sladký, Trojek, Matlach, Pavel. V závěrečné třetině zasáhli do hry Šik, Andrýsek a Fornůsek. Trenér: Jiří Vodák.
Trenér Vodák po utkání: "Mužstvo je sužováno zdravotními problémy, někteří hráči nastoupili s horečkou a tak jsem měl z utkání trošku obavy. Slepenými góly v závěru první třetiny jsme získali potřebný klid a zápas v poklidu zvládli. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen."

II. hokejová liga - sk. B

31. kolo: Nový Jičín - Fr.-Místek 2:2, Orlová - Ytong Brno 5:3, Šternberk - Uh. Hradiště 4:2, Rondo Brno - Kroměříž 6:4, Poruba - Kopřivnice 7:3, Uničov - Přerov odloženo.
32. kolo: Fr.-Místek - Kopřivnice 4:3, Kroměříž - Poruba 2:5, Ytong Brno - Šternberk 0:2, Přerov - Orlová 4:6, Nový Jičín - Uničov 4:2, Uh. Hradiště - Rondo Brno 10:0.

	1.	Ytong Brno	19	7	6	135:70	45
	2.	Šternberk	21	2	9	98:67	44
	3.	Orlová		16	8	8	123:82	40
	4.	Uh. Hradiště	17	4	11	132:91	38
	5.	Uničov		18	2	11	117:103	38
	6.	Nový Jičín	15	6	10	99:77	36
	7.	Poruba		15	5	12	111:90	35
	8.	Přerov		9	9	11	100:94	27
	9.	Fr.-Místek	11	4	16	88:110	26
	10.	Kopřivnice	6	8	18	68:133	20
	11.	Rondo Brno	6	5	21	62:123	17
	12.	Kroměříž	4	4	24	51:144	12HC Šternberk - HC Uh. Hradiště 4:2 (1:0,3:1,0:1)
Šternberk (RH) - Těžký souboj na půdě druhého mužstva tabulky čekal ve středu hokejisty Uh. Hradiště. Ti sice bez zraněného Mir. Stavjani a v Kroměříži hostujících Janíka a Veneného zanechali ve Šternberku velmi dobrý dojem, přesto však vyšli i v dalším střetnutí venku bodově naprázdno.
Ve vyrovnané první třetině se domácí v 16. minutě ujali vedení po střele Kresaře. 31. minuta přinesla hezkou akci celého prvního útoku hostů a srovnání skóre po střele Šebestů na 1:1. V závěru druhého dějství však domácí góly Novosada z 34. a dvěma góly Janečka z 36. a 40. minuty rozhodli o osudu utkání. V závěrečné třetině vystřídal gólmana Nečase Adamec. Snaha hostů o zkorigování výsledku přinesla jen gól Pavla z 48. minuty, který znamenal úpravu skóre na konečných 4:2. Nejlepším hráčem na ledě byl domácí brankář Miklenda. Jeho velký podíl na výhře domácích potvrzuje i celkový poměr střel 19:35 ve prospěch hostů.
Branky a nahrávky: 16. Kresař - 1:0, 31. Šebestů (Okál, Šnoblt) - 1:1, 34. Novosad - 2:1, 36. Janeček - 3:1, 40. Janeček - 4:1, 48. Pavel (Matlach) - 4:2. Vyloučení: 6:7, navíc 10 min. Hoza (UH), Využití: 2:0, Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Dobeš (Vsetín). Diváků: 300.
Sestava Uh. Hradiště: Nečas (41. min. Adamec) - Vrla, Svoboda, Okál, Šnoblt, Šebestů - Pasmínka, Honysz, Tesařík, Boháč, Jenáček - Šik, Sladký, Hoza, Matlach, Pavel. Trenér: Jiří Vodák.
Trenér HC Uh. Hradiště Jiří Vodák po utkání řekl: "Je to škoda, neboť jsme odehráli určitě nejlepší naše utkání sezony. Jenže v brance domácích stál tentokrát skvělý Miklenda a překonat jej, to byl pro nás problém. Umí se na Hradiště připravit."Jak dál v hokejovém přeboru
Uh. Hradiště (JB) - Ve dvoukolovém finále hokejového přeboru se střetne šest prvních mužstev ze základní části. První kolo je na pořadu ve čtvrtek 20. 1. od 18.00 hod. a los svedl proti sobě tyto soupeře: Velká Bíteš - Nedvědice a Uh. Brod - Blansko. Utkání Tetčice - Boskovice je na programu již v úterý 18. 1. Druhé kolo v neděli 23. 1. v 17.00 hod. Velká Bíteš - Uh. Brod a Nedvědice - Boskovice v 16.30 hod. Utkání Tetčice - Velká Bíteš se bude hrát až v úterý 25. 1. od 17.30 hod.
Přeborník postoupí do kvalifikace o II. ligu společně s vítězem severomoravského přeboru a posledním z II. ligy, kterým je zatím Kroměříž. Termíny kvalifikace jsou 4. a 11. března. Poslední mužstvo sestoupí do jihomoravského přeboru II. Ve druhé části přeboru se započítávají družstvům obou skupin výsledky vzájemných utkání ze základní části.
Nejlepší střelci po základní části: Všianský 18, Havlíček 13 (oba Blansko), Vojáček (Boskovice) a Šetek (Nedvědice) 12, Dobeš (Technika, přestoupil do Boskovic) a Tkadlčík (Uh. Brod) 11, Weber (V. Bíteš), Škoda a Komínek (oba Tetčice), Lugr (Boskovice).

Tabulky po základní části - finálová skupina
	1.	Nedvědice	6	0	4	37:33	12
	2.	Tetčice		5	2	3	37:36	12
	3.	Uh. Brod	4	3	3	36:31	11
	4.	Blansko		4	1	5	31:33	9
	5.	Boskovice	3	3	4	30:33	9
	6.	Vel. Bíteš	2	3	5	30:35	7

Skupina o udržení
	1.	Technika Brno	2	1	1	15:12	5
	2.	TPS Třebíč	2	1	1	12:10	5
	3.	Bulldogs Brno	0	2	2	10:15Uh. Ostroh - Ivanovice n. H. 6:5 (3:0, 2:1, 1:4)
Uh. Ostroh (RP) - Hráči Lokomotivy nastupovali do utkání s vědomím nutnosti zisku obou bodů a tomu nasvědčoval i úvod střetnutí. Z prvního protiútoku přihrál Zalubil nekrytému Mikovi, a ten poslal po 22 vteřinách domácí do vedení. K zápasu nepřijeli opět delegovaní rozhodčí a hosté vycítili svou šanci alespoň ke znervóznění průběhu hry. Ostrožané se však soutředili jen na hokej a v polovině první dvaceminutovky zvýšil po Klaudově střele dorážkou D. Lekeš. V 18. minutě ujel hostujícím obráncům Slaný a upravil střelou pod víko na 3:0. Závěr třetiny končil sérií vyloučení hostů pro nesportovní chování.
Druhou část hry zahájili domácí opět náporem, ale hostům se podařilo po ojedinělé akci snížit. Ve 27. nejprve Zalubil zvýšil na 4:1 a po čtyřech minutách tentýž hráč dorážel na 5:1. I v této třetině se hrálo velmi nervózně neboť nezkušení rozhodčí přehlédli několik nedovolených zákroků na obou stranách. Ve 47. svou třetí brankou dovršil Zalubil hattrick a zvýšil na 6:1. Pětibrankový náskok domácí celek ukolébal a přenechal iniciativu hostům. Ti navíc vyvolávali šarvátky a v závěrečné třetině se hrálo v oslabení. Od 50. do 54. seděli na trestné lavici domácí Foret, Bedřich, Lekeš, přičemž Bedřich dostal během čtyř minut dva dvouminutové tresty a Lekeš 2+2 za šarvátku. Hostům se podařilo snížit až na konečných 6:5. Lokomotiva nakonec se štěstím uhájila těsné vítězství.
Trenér R. Kučera po utkání: "První dvě třetiny jsme hráli hokej, tak jak má vypadat. V poslední části hry jsme se zbytečně nechali vyprovokovat soupeřem k šarvátkám a místo hokeje jsme začali diskutovat. Navíc nechápu, jak je možné, že se opět nedostavili delegovaní rozhodčí, zvlášť když hrají mužstva bojující o postup. V šesti domácích zápasech se dostavili pouze dvakrát. Když nepřijede některé z mužstev, platí pokuty, sankce. Když nepřijede rozhodčí, tak se nic neděje."
Branky: Zalubil 3, Mika, Slaný, D. Lekeš. Vyloučení: 5:9, Využití: 0:3.
Sestava Lokomotivy: Hříbek - Větříšek, Bílek, Mika, Zalubil, A. Lekeš, Bedřich, Vodný, Procházka, Foret, Slaný, Kaláč, Klauda, Polehňa, D. Lekeš, Šupka, Kroča.Technika Brno - Uh. Ostroh 1:5 (0:1,1:2,0:2)
Brno (RP) - Po čtvrtečním nervózním utkání sehráli Ostrožané poklidné utkání v Rousínově proti Technice Brno. V první třetině nejprve skóroval svou první brankou v sezóně Větříšek, ve druhé části hry se trefili Zalubil s Foretem. Foret přidal svou druhou branku v poslední třetině, kdy se trefil i Procházka. V poslední časti se domácím podařilo překonat výborného gólmana Hříbka a zkorigovat výsledek na konečných 1:5. Ostrožané byli po celé utkáním lepším mužstvem a zaslouženě si odvezli oba body. Branky: Foret 2, Větříšek, Zalubil, Procházka po 1.

Krajský přebor starších a mladších žáků:

Mladší žáci: Uh. Brod - Uh. Ostroh 2:3 (2:1,0:2,0:0). Branky Uh. Ostrohu: Doubal, Žák, Procházka, Uh. Ostroh - Náměšť n. Osl. 4:1 (2:0,0:0,2:1). Branky: Doubal, Žák, Tinka, Peterka
Starší žáci: Uh. Brod - Uh. Ostroh 15:0, Uh. Ostroh - Náměšť n. Osl. 5:0 kontumačně, hosté se nedostavili.Hokejové soutěže mládeže
Liga ČR, sk. B - dorost
Nový Jičín - HC Uh. Hradiště 6:2 (2:0, 2:2, 2:0). Vala a M. Bursík - R. Pšurný a Mikulášek. Hosté v nekompletní sestavě neměli naději na úspěch, ale mohli uhrát přijatelnější výsledek, kdyby nedělali školácké chyby a dokázali střílet branky z vyložených šancí.
HC Uh. Hradiště - Sereza Ostrava 2:8 (1:0, 1:6, 0:2). R. Pšurný a M. Bursík - J. Bruckner, Vala a Barák. Domácí sice vedli, ale potom přenechali iniciativu hostům, kteří se prosadili hokejově i střelecky a nakonec výrazně zvítězili s oslabeným soupeřem.

Jihomoravský přebor - junioři:

Uh. Hradiště - Uh. Brod 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: Josef Lysák 2, Sakrajda jun. 2, Andrýsek a Nevídal - asistence: Sakrajda, Lysák, Andrýsek a Opravil. Vedoucímu mužstvu tabulky stačil k povinnému vítězství pouze průměrný výkon. Hosté se snažili, bojovali a jejich nejlepším hráčem byl v sousedském derby brankář Bernatík, který zachránil své mužstvo od dvouciferné prohry.

Liga ČR, sk. E - st. žáci 8. tř. Kroměříž - HC Uh. Hradiště 5:2 (1:2, 1:0, 3:0). Chvostál a kapitán Ťok - Bodiš a O. Pěrka.

Liga ČR, sk. E - st. žáci 9. tř. Kroměříž - HC Uh. Hradiště 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). M. Kučík - Ingr.

Jm liga - žáci 6. tř. HC Uh. Hradiště - Kroměříž 3:9 (1:3, 0:3, 2:3). Husek, Hejda a Staněk - Kropáček, Franěk a Petrucha.

Jm liga - žáci 7. tř. HC Uh. Hradiště - Kroměříž 2:5 (0:3, 0:2, 2:0). Kočí a M. Dušek - Vaněk a Svadbík.

Jm přebor - žáci 4. tř. HC Uh. Hradiště - Žďár n. S 6:0 (1.0, 2:0, 3:0). D. Fridrich 2, Karlík, Křiva, kapitán F. Krystýnek a V. Jahoda - Straka a F. Krystýnek.

Jm přebor - žáci 5. tř. HC Uh. Hradiště - Žďár n. S. 1:5 (0:3, 1:1, 0:1). J. Oslzla - P. Mazurek.

JB
Pavel Franěk je s přípravou zatím spokojen
Kunovice (JOH) - Do přípravy na jarní boje vkročil také po podzimní části sedmý celek I. A třídy, fotbalisté Ostrožské Nové Vsi. Novým lodivodem mužstva se stal Pavel Franěk, který na podzim koučoval Slováckou Slavii. "Přípravu jsme zahájili již 4. ledna. Trénujeme 3x týdně, plus sobotní zápasy zimního turnaje v Kunovicích na umělé trávě a 1x za čtrnáct dnů využíváme také tělocvičnu v Uh. Ostrohu," svěřil se trenér Pavel Franěk.
Kádr mužstva oproti podzimu je zatím spíše oslaben, neboť svá hostování z Kunovic ukončili Andrýsek, Mačala a Bělohlávek. S aktivní činností skončil také Josef Zajíček starší. "V přípravě mám 15 fotbalistů a musím říct, že s jejich přístupem k tréninkům jsem maximálně spokojený," pochvaloval si Franěk. "Zatím ještě nejedeme na sto procent, neboť hráči si jen pomalu zvykají na vyšší tréninkové dávky, než na jaké byli zvyklí."
I když trenér Franěk není přítelem zimních turnajů, neboť jejich začátky jsou podle jeho slov příliš v úvodu přípravy, přesto přiznává, že: "Umělá tráva v Kunovicích je v současnosti jediným vhodným terénem pro fotbal v okrese."
Posílení celku O. N. Vsi bude hodně záležet na možnosti příchodu hráčů z Kunovic, kteří se nedostanou na soupisku třetiligového mužstva. Do přípravy se minulý týden s hráči již zapojil také Slovák Denis Makara. "S doplněním vlastními dorostenci příliš nepočítám, neboť dorost má snahu bojovat o postup a nebylo by vhodné jej oslabovat," konstatoval Franěk.
Fotbalisté O. N. Vsi mají v plánu také pětidenní soustředění v době od 9. do 13. února. "Nebudeme však nikam odjíždět, ale vše proběhne v našem sportovním areálu. Využívat bychom měli místní lázně k rehabilitaci," doplnil Franěk.
Mužstvo před jarem nemá postupové ambice, ale cílem by měly být klidné vody lepší poloviny tabulky 1. A třídy.Dorost Slovácké zůstane v O. Lhotě
Uh. Hradiště (JOH) - Obě fotbalová dorostenecká mužstva Slovácké Slavie, starší i mladší, jsou po podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy na druhých místech. "Naším cílem pro jarní boje je postup," přiznal sekretář oddílu Ladislav Minář.
Všichni fanoušci dorostenců Slovácké, kteří by rádi sledovali postupové boje těchto celků, však mají problém. Všechna domácí utkání odehrají mladší i starší dorostenci Uh. Hradiště stejně jako v podzimní části na hřišti v Ostrožské Lhotě. Je totiž známou skutečností, že travnatá plocha na Slovácké Slavii není kvalitní. V případě deštivého počasí není na Slovácké navíc žádné vedlejší travnaté hřiště, kde by se dvojzápasy dorostenců mohly odehrát, aby hlavní plocha byla uchráněna před zničením. Proto bylo vedení Slovácké nuceno hledat náhradní řešení.
"Měli jsme snahu zajistit hřiště někde poblíž Uh. Hradiště, ale nepodařilo se. Vedli jsme jednání s Kněžpolem, protože tam mají kvalitní hřiště, ale jejich finanční požadavky jsou o dost větší než v Ostrožské Lhotě. V úvahu přicházely také Kostelany, ale tam zase hrají naši žáci, proto i tato varianta padla. Nakonec jsme se rozhodli zůstat i pro jarní odvety v Ostrožské Lhotě," konstatoval Ladislav Minář.V Hluku dostane mládí zelenou
Hluk (JOH) - Po podzimní části šestý celek župního přeboru, fotbalisté TJ Spartaku Hluk, zahájil přípravu již od prvních dnů měsíce ledna pod vedením zkušeného Pavla Soviše. "Trénujeme 3x týdně plus sobotní zápasy na umělé trávě v Kunovicích. Celkem na jaře máme naplánováno odehrát dvanáct přípravných zápasů," říká Pavel Soviš. Mužstvo zatím nedoznalo žádných větších změn. Do přípravy na zkoušku přišel pouze Baščinec z Babic, který hrával v dorostu Slovácké. S A mužstvem se zapojili do tréninků také vlastní dorostenci Straka, Žajdlík, Hájek a Horák. Odchody z mužstva nejsou hlášeny žádné.
"Naším cílem pro jaro je hlavně stabilizovat kádr a dát příležitost mladým hráčům. O sestupujících je v naší třídě již dle mého názoru rozhodnuto, a proto můžeme hrát v poklidu. Postupové cíle nemáme. Měli bychom se držet v lepší polovině tabulky a předvádět pohlednou kopanou pro oko diváka," svěřil se Soviš.
Součástí jarní přípravy mužstva je i krátké soustředění, které mužstvo absolvuje v domácím prostředí v Hluku.Zimní turnaj v Moravském Písku
M. Písek (JOH, DG) - Zimní fotbalový turnaj, který byl zahájen v Moravském Písku tuto sobotu, si připsal na své konto první výsledky:
Buchlovice - Mor. Písek 1:4 (1:2), branky: Beďa Marek - Brhel, Dobešek, Štěpaník a Žižka.
Ořechov - Velká nad Veličkou 1:6 (0:2), branky: Mazáč - Vařecha 3, Kohút 2, Valášek.
Zlechov - Jalubí 1:0 (0:0), branka Kedra.
Uh. Ostroh - Boršice 5:2 (1:1), branky: Jurčeka 3, Joch 2 - Krejčiřík a Janík.
Buchlovice - Ořechov 2:4 (0:3), branky: Úradníček 2 - Sklenka, Janás, Mazáč, Kunt.

Zápasy se hrály na velmi špatném terénu škvárového hřiště v Moravském Písku. V sobotu se v utkání zranil hrající trenér Buchlovic Luboš Melichárek. "Většinou se hrála nakopávaná, která neměla mnoho společného s fotbalem. Pořadatelé slíbili, že do příštího týdne hrací plochu upraví, jinak by se zřejmě nehrálo," okomentoval první zápasy turnaje manažer Boršic Dušan Gabriel.
V sestavě Boršic se objevil na zkoušku Petr Kaláč z Jarošova, Jan Mrkús z Medlovic a Daniel Šimík z Kostelan.

O příštím víkendu se hrají v sobotu 22. 1. tato utkání:

9.00 hodin: Kordárna Velká nad Veličkou - Tupesy,
11.00 TJ Zlechov - TJ Kovoděl Moravský Písek,
13.00 SK Jalubí - TJ Boršice.

Neděle 23. 1.:

9.00 Lokomotiva Uh. Ostroh - TJ Sokol Nedakonice,
11.00 TJ Buchlovice - TJ Tupesy,
13.00 TJ Sokol Ořechov - Mor. Písek.Robert Mazáč odchází ze Zlechova
Zlechov (JOH) - Jedenáctý celek I. B třídy ze Zlechova zahájil svou přípravu na jarní boje v sobotu 22. ledna. Do přípravy již nenastoupil kanonýr Robert Mazáč, který přestoupil do Ořechova, hrající okresní přebor. "V Ořechově mu dokázali zajistit práci, proto jsme mu v jeho odchodu nedělali potíže," řekl trenér Zlechova Miroslav Bednařík. Do přípravy zřejmě nenastoupí ani Adam Zbořil, který ukončil studium a bydlí v Prostějově, hostování skončilo také Milanu Višenkovi ze Starého Města.
"Zatím je u nás na zkoušku pouze Jaromír Kříž z Jalubí. Nutně bychom potřebovali hlavně nějakého útočníka. Naše střelecká potence je špatná," svěřil se Bednařík. V přípravě mužstvo Zlechova absolvuje zimní turnaj v Moravském Písku, kde se postupně střetne s celky Jalubí, Tupes, Buchlovic, Boršic, Nedakonic, Ořechova, Mor. Písku, Uh. Ostrohu a Velké nad Veličkou. Cílem mužstva je záchrana v soutěži.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund