Číslo: 35
31.08.1998
Článků: 57

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


LETOŠNÍ MISTROVSTVÍ MORAVY RYCHLOSTNÍCH KANOISTŮ NA VÝBORNOU
Pavel Nabitý vítězem turnaje Dobrého dne
Mezinárodní turnaj házené v˙Kunovicích
FC Synot - FK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)
FC PSJ Jihlava - FC Slovácká Slavia 1:1 (1:1)
MSA D. Benešov - TJ Kunovice 4:0 (3:0)
Mládežnická kopaná
Fotbalové výsledky

LETOŠNÍ MISTROVSTVÍ MORAVY RYCHLOSTNÍCH KANOISTŮ NA VÝBORNOU

Pavel Kusák (vpředu) to zkusil s Martinem Minaříkem i na kanoi, i když po náročném závodě si oba v lodi raději sedli. - Foto: vp
Vodáci ze všech koutů Moravy, Čech a Slovenska vždycky jezdili rádi závodit do Ostrožské Nové Vsi. Letos k nim přibyli i sportovci z dalších zení, kteří s uznáním kvitovali zdejší mezinárodní mistrovství Moravy Slovácká 500. Jak Italové, tak moravští rodáci ŠMIDÁKOVI, žijící ve Španělsku by rádi v příštích letech znovu zavítali ke Kunovské tabuli, jež je už více jak dvacet let dějištěm nejrůznějších mistrovství pořádaných tamním oddílem kanoistiky. Právě domácí závodníci patřící k republikové špičce zvítězili nejvíckrát - 63 krát!!! Vystoupili na stupně vítězů a právem jim patřila trofej v soutěži týmů před trenčínským TTS a italským regionem Veneto.
Vůbec nejúspěšnějším závodníkem moravské regaty se stal český reprezentant v kanoistickém maratonu Zbyněk Ondračka /Ostrožská Nová Ves/, vítěz obou singlových finálí /C 1˙500, 5˙000 m/, obou deblových / C 2˙500, 5˙000 m/ spolu s novoveským odchovancem Petrem Pojezným, a specifických závodů-C 2 sourozenci se svým bratrem Luďkem, trenérem oddílu a C 6 na pramici spolu s domácími Tomášem a Bohumilem Kusákovými, Jiřím Markem, Richardem Bočkem a Pavlem Kusákem. Dvakrát stříbro /K2, K4 500 m/ a jednou bronz vybojovali mezi dospělými kajakáři Vítězslav Kolář a Luboš Pojezný. Zcela nečekaně zasedl do deblkajaku spolu s pražským Ježkem bývalý úspěšný novoveský borec Antonín Zetor Simerský. I přes několikaleté nepádlování ze sebe vydal všechno a tato dvojice postoupila do finále, kde skončila devátá.
Historickým okamžikem pro domácí byl start kompletního ženského čtyřkajaku Markéta Kučerová-Frantová, Ilona Jurásková-Sadílková, Petra Kučerová-Húsková a Blanka Kotačková-Pjajčíková. Dnes už matky se zdravě popraly se svými soupeřkami, což znamenalo zisk bronzových medailí. Ve veteránech exceloval osmatřicetiletý Miroslav Čápek, vítěz pětisetmetrového finále na singlkanoi i deblkanoi spolu s brněnským Audym. V juniorech vyhrál svoji trať-pětistovku-juniorský reprezentant Bohumil Kusák na K1, v dorostencích zvítězil kanoista Martin Minařík /C 1˙500 a 5˙000 metrů/ a děvčata Lucie Lagová a Barbora Basovníková na deblkajaku /500 m/, v žácích exceloval čtrnáctiletý Petr Pospíšil, první na K 1˙500 a 5˙000 m, spolu s Lubomírem Botkem na K 25˙000 a 5˙000 m, vyhrál i deblkajak žaček Pavla Martinková- Iveta Kusáková /500m/. Nejlepší v mladším žactvu byla Petra Basovníková, vítězka závodů minikajaků na 500 a 2˙000 metrů, v závodě nejmladších kajakářek na dva kilometry uspěla devítiletá Michaela Hlaváčková.
Kromě již jmenovaných závodníků pořadatelského oddílu vystoupili v kategorii dospělých na nejvyšších stupeň kanoisté Jiří Heller, Jaroslav Bunda, Zdeněk Šimeček /všichni Dukla Praha/ spolu s Petrem Kolískem / Sokol Pražský/-C 4500 m, kajakářky Dita Stachovská /Sokol Hradec Králové/-K 1500 m, K 2500 a 5000 m, spolu s Janou Reichovou /Sokol Černožice/ a na K 4500 m ještě spolu s Barborou Švábovou /KK Olomouc/ a Lenkou Jirouskovou /Sokol Černožice/, kajakáři Pavel Holubář na K 2500, 5000 m spolu se Zdeňkem Bozděchem /Prosport Olomouc/-vítězem závodu K 1500 m a ještě doplněni o Milana Krásného a Petra Petyovského /oba LS Brno/ na K 4500 m, čtveřice Martin Hřivna, Pavel Hrabal, Václav Proksch /všichni KK Olomouc/ a Štěpán Jiras /KVS Praha/ na K 4500 m.Pavel Nabitý vítězem turnaje Dobrého dne
St. Město (JOH) - K třetímu ročníku tenisového Turnaje osobností pořádaného redakcí novin Dobrý den, Slovácko, se sešlo celkem 36 účastníků. Mezi hráči jsme mohli spatřit zástupce Slováckého divadla (Kupka, Belan, Taft), FC Synot (Rambousek, Šnajdr, Hastík), Eurostylu (Broda, Andrýsek, Latýn, Fráz), nemocnice (Nabitý), Hamé (F. Trubačík), Otmy (P. Trubačík), Advokátní komory (Puček, Polák), Porsylu (Budík), České spořitelny (Zálešák), Interiéru Grup (M. a J. Petříkové), SKB (Cetkovský), BAT (Fornůsek), Zevos (Škarecký), Potravin (Nikl), Podnikatelů (K. Zelinka), DDS (Machálek, Johaník, Galušková), Ramexu (Jindra), ROMAGNA (Kuchta), Nationál Nederlantu (Kafková), Golden Jarošova (Novák), J.D.Touru (Dudek), HC UH (Vojtěch), šermu Slovácké (Trubačík), šachů (Hráček), Bižutérie (Dleštík) a Agentura NP (Potyka).
V hlavní soutěži v singlech bylo dosaženo ve čvrtfinále těchto výsledků: Taft - Potyka 7:5, Andýsek - Novák 7:4, Zálešák - Dleštík 7:4, Nabitý - Broda 7:3. V semifinále došlo k prvnímu překvapení, když nenasazený Milan Andrýsek uběhal loňského vítěze Karla Tafta a zvítězil po velkém boji 9:7. Ve druhé dvojici pak Pavel Nabitý nedal šanci druhému překvapení turnaje Karlu Zálešákovi a zvítězil 9:4. V souboji o třetí místo, kdy již oba soupeři byli značně fyzicky vyčerpáni, dokázal Karel Taft, že stále ještě umí a porazil o několik let mladšího Zálešáka 7:4, 4:7, 8:6. V dramatickém finálovém souboji si nenechal ujít svou příležitost Pavel Nabitý a zvítězil (v souboji na jeden set) nad Milanem Andrýskem 7:3. Pavel Nabitý se tak stal po Radimu Bičánkovi a Karlu Taftovi třetím držitelem poháru novin Dobrý den, Slovácko.
Jsem rád, že se mi podařilo v tomto kvalitně obsazeném turnaji zvítězit. Finálové utkání bylo fyzicky velmi náročné, neboť jsem měl v nohách vlastně již osm zápasů, řekl pro Dobrý den vítěz turnaje Pavel Nabitý.
Do soutěže čtyřher se přihlásilo celkem 17 dvojic. Ve čtvrtfinálových bojích zvítězila dvojice Latýn, Fornůsek nad Kupkou s Bellanem 6:4, 2:6, 6:4. Zelinka s Nabitým přehráli Andrýska se Zálešákem a Potyka s Novákem pak dvojici Taft, Polák. Mixové dvojici Johaník - Galušková, která v prvním kole přehrála Kuchtu s Jindrou (3:6, 6:4, 7:5), údajně pro pracovní zaneprázdnění vzdala dvojka Šnajdr, Rambousek. V semifinále pak Zelinka s Nabitým přehráli Potyku s Novákem, stejně jako Latýn s Fornůskem po dramatickém boji Johaníka s Galuškovou. Finalový zápas mezi dvojicí Karel Zelinka - Pavel Nabitý a Laďa Latýn - Dušan Fornůsek, byl skrečován ve prospěch Zelinky s Nabitým. Pavel Nabitý tak docílil turnajového double, stejně jako loňský rok se to podařilo Karlu Taftovi.
Byl jsem velmi mile překvapený nejen kvalitou, ale také výbornou organizací tohoto turnaje. Již nyní se těším na příští ročník, na němž určitě nebudu scházet, řekl nám po skončení turnaje Jiří Novák.Mezinárodní turnaj házené v˙Kunovicích
Kunovice (HE) - Poslední prázdninový víkend dětí v˙Kunovicích patřil plně sportu. Funkcionáři zdejší TJ uspořádali v˙místní sportovní hale 1. ročník turnaje mladších žákyň v˙házené. Do Kunovic se proto sjelo více než 100 sportovců z˙Polska, Slovenska a České republiky, aby zde svedlo sportovní boje o pohár starosty města Kunovic Ing. Jiřího Demla, který tento turnaj sám zahájil a rovněž se zájmem sledoval jeho průběh.
Děvčata házenkářského oddílu TJ Kunovice, která do bojů zasáhla pod vedením trenérů Renaty Velanové a Milana Houžvy, porazila oba slovenské týmy z˙Topolčan (12:6 a 11:6). Vyrovnaná utkání s˙nešťastným koncem pak odehrála se 17. ZŠ Zlín (7:10) a s˙polskou BUKOWIÍ B (8:10). Pouze s˙jasným vítězem celého turnaje (UKS BUKOWIA A) prohrála kunovská děvčata větším rozdílem 5:16 a s˙Pardubicemi 6:15. A co nám k˙celému turnaji řekl jeden z˙dvojice trenérů Milan Houžva?: Jsem šťasten, že se v˙Kunovicích dokonale ujal tento turnaj nejmladších házenkářek. Účast hráček v˙takovém měřítku a navíc ze tří zemí je toho dokladem.
Naše svěřenkyně rozhodně svou hrou neudělaly ostudu, vždyť nejlepší střelkyní celého turnaje se stala Dáša Ušelíková, která soupeřům nastřílela 31 branek. Dále patřily k˙oporám týmu zejména Katka Filipová, Bětka Hráčková a Jarmila Kodrlová. Výkonnostní vzestup za poslední půlrok jsme zaznamenali u Jany Kodrlové, Terezy Houžvová a Terezy Hráčkové. Věřím, že i ostatní děvčata z˙týmu tréninkově zaberou, aby naše družstvo dosahovalo větší vyrovnanosti. Na závěr chci poděkovat celému vedení města Kunovic, zejména starostovi Jiřímu Demlovi i místostarostovi Antonínu Maluškovi za jejich osobní účast na turnaji i finanční výpomoc při pořádání tak náročného sportovního klání. Dále nám velmi vypomohlo vedení Základní školy v˙Kunovicích při ubytování dětí i restaurace Fialka při stravování všech závodníků. Věřím, že se proto turnaje stane tradičním a že do sportovní haly v Kunovicích přiláká další mladá děvčata, která se budou chtít věnovat tak krásnému sportu, jakým je házená.
Celkové výsledky turnaje: 1. UKS BUKOWIA Buk A (Polsko), 2. HC Polabiny Pardubice, 3. UKS BUKOWIA Buk B (Polsko), 4. HC 17. ZŠ Zlín, 5. TJ Kunovice, 6. ŠKP Topo–čany A, 7. ŠKP Topo–čany B.FC Synot - FK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)
St. Město (Mil, JOH) - Po velmi dobrém výkonu v Prostějově, nastoupili fotbalisté Starého Města proti jedenáctému mužstvu tabulky - Frýdku-Místku. Do sestavy se opět vrátil uzdravený Bužek a domácí hned od úvodu zápasu začali diktovat tempo hry. K první střele namířil v 6. Holomek, ale branku hostí přestřelil. V 8. na poslední chvíli odvracela obrana Frýdku centr Vojtěška na Holomka. Domácí měli neustálou převahu a hosté se dostávali jen do ojedinělých rušových protiútoků, které však domácí obrana na čele se zkušeným Soldánem s přehledem likvidovala. Do šancí se dostali postupně Vajda, Hlahůlek, Soldán, avšak bez brankového zakončení. Ve 28. po druhé žluté kartě poslal hlavní rozhodčí Hlaváč hostujícího Gilla do sprch a domácí zahájili přesilovku. Ve 29. Holomkova hlavička šla těsně nad, v 29. Vajdův centr jen vystrašil obranu hostí a ve 38. Soldánova dělovka skončila těsně nad. Zahřmělo až ve 43., když Vajda posadil centr přesně na hlavu Holomka, ten vymetl šibenici branky Frýdku-Místku a bylo to 1:0.
Také po přestávce byli domácí lepším mužstvem, avšak šance Holomka, Trousila a ani Zapletala změnu skóre nepřinesly. V 67. Holomkův parádní volej trefil jen záda padajícího obránce hostí. V 83. se vydal na sólo přes celé hřiště stopér Soldán, avšak jeho střela skončila vedle branky. V 90. to však byli hosté, kteří se mohli radovat, jenže kouzelný zákrok domácího gólmana Ondrůška zabránil hlavičce Moučky, aby rozvlnila domácí síť. V 93. se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Holomek se nejlépe orientoval před brankou hostí, hlavičkou šoupl gólmanovi jesličky a bylo zameteno - 2:0.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Trousil, Bužek (85. Videman), Formánek - Vojtěšek (89. Chlachula), Hlahůlek, Zapletal, Vajda - Kowalík (73. Lysáček), Holomek. Diváků 1 315. ČK: 28. Gill (Frýdek). Rozhodčí Hlaváč z Protivína (známka 6,5) - Hranický, Blažek.
Po utkání trenér hostí Petr Nesrsta řekl: Blahopřeji domácím k zasloužené výhře. Měli obrovský tlak a zvláště v I. půli jej korunovali krásným gólem.
Trenér FC Synot František Komňacký: Jsem rád, že jsme porazili tak kvalitní tým, jakým je Frýdek-Místek. Tlak jsme měli sice obrovský, ale mrzí mne závěrečných 10 minut, kdy jsme Frýdku ve hře vabank dovolili málem vyrovnat. Z naší strany stále ještě schází finální přihrávka a přesné zakončení.
K dalšímu utkání zajíždí fotbalisté FC Synot k derby do Zlína. Utkání začíná v sobotu 5.9. od 15.30 hodin.FC PSJ Jihlava - FC Slovácká Slavia 1:1 (1:1)
Jihlava (JB) - V 5. kole byl PSJ Jihlava, vedoucí tým MSFL, na svém kvalitním trávníku se Slováckou, posledním mužstvem tabulky, favoritem. Hosté postrádali zraněného Popelku a Mojžíše, domácím chyběli zranění hráči Vendl, Kaplan, Kuchta. Jihlavané, kteří si dělají ambice na postup do II. ligy ČR, ve středu rozstříleli Vratimov 7:2. Již v 2. pálili z dálky Chylíkem a brankař Malina v pádu vyrazil na roh. Hosté odpověděli v 9., kdy po centru Beníčka hlavičkoval Mazáč a míč šel těsně nad pravý vinkl do autu. Ve 12. se stalo to co nikdo z přítomných 950 diváků nečekal. Honza Obenrauch překonal gólmana Bílka a Slovácká vedla překvapivě 0:1. V 17. se pokusil trefit branku Štancl, ale měl vysílenou mušku. V 18. po nacvičeném signálu z trestného kopu mířil nad Staněk hlavou. Ani táhlá střela Vítů nebyla ve 21. přesná. Ve 27. vyšel ze souboje se Staňkem vítězně brankař Malina i za cenu zranění levé nohy, ale v utkání obětavě a sebezapřením po ošetření pokračoval.
Ve 20. Hekerle, bývalý hráč Slovácké, z trestňáku trefil břevno a byl z toho aut. Ve 32. Kračmar poslal míč do náruče připraveného Maliny. Ve 34. byl ŽK napomínán Hrabalík za běžný faul. Ve 35. Hrabalík po střele Staňka vykopl míč z prázdné branky na roh. Ve 36. po rohovém kopu vyrovnal Vítů na 1:1 a domácí byli při chuti. Ve 43. Chylík levačkou vystřelil podél celé branky do autu. Ve 44. na velkém vápně v rozhodujícím momentě upadl Mazáč a na druhé straně z protiútoku Staněk vypálil mimo. Ve 45. to byl opět Staněk, který mířil nad břevno.
Druhý poločas byl ze strany domácích nervózní a odstartoval jejich náporem z něhož vytěžili jen tři rohové kopy. V 54. Malina na brankové čáře doslova sebral míč z nohy Vítů. V 57. Mazáč přehlavičkoval Bílka a domácí měli štěstí, že míč neskončil podruhé v jejich síti. V 60. Šancl vystřelil a Malina míč kryl. V 64. po ráně Šebka opět vynikl Malina a vyrazil na roh. V 67. po další střele Kadlece vyboxoval Malina míč do pole a ani po ráně Koníře nekapituloval. V 70. po rohu hlavičkoval Frýbort přímo do prostřed branky a rukou Bílka. V 79. moc nechybělo, aby Strakoš vsítil hlavou druhý gól hostů. V 82. Malina zachránil svoji svatyni od pohromy před Vítů. V 84. překopl branku Slavík, v 93. Kadlec hlavou netrefil a v 95. se vyznamenal Kučera, který před brankovou čárou míč odkopl do bezpečí.
Vynikající výkon v tomto utkání podal brankář Slovácké Malina, který byl hrdinou celého duelu a má lví podíl na nečekaném a velice překvapivém výsledku na půdě vysoce favorizovaného soupeře. Po skončení utkání trenéři řekli - L. Blaha: Musím se přiznat, že to byla šťastná remíza, která vycházela z obraného systému našeho kolektivu, který nezklamal. Jsem rád, že jsme nečekaně uhráli cennou remízu a chtěl bych specielně poděkovat nejen celému kolektivu, ale hlavně brankáři Malinovi, který byl skutečnou oporou našeho týmu.
D. Matuška (Jihlava): Věděl jsem dobře, že dvě utkání jdoucí za sebou se málokdy podaří vyhrát. Účel světil prostředky, hosté hráli velmi dobře, vynikl brankář Malina, ale náš celek zklamal v koncovce. Nejsem rád a mrzí mě to, že jsme nevyhráli.
Sestava Sl. Slavia: Malina - Kučera - Frýbort, Hrabalík, Korytář - Beníček (67. Oharek), Strakoš, Řezník, Lecián - Mazáč, Obenrauch. Trenér L. Blaha. ŽK: Hrabalík, Obernauch, Strakoš (Sl. Slavia).
V sobotu 5. 9. 1998 Sl. Slávia hostí Zeman Brno, začátek jihomoravského derby bude v 16.30 hod.MSA D. Benešov - TJ Kunovice 4:0 (3:0)
D. Benešov (FŠ) - Do D. Benešova zajíždělo mužstvo Kunovic bez zraněných Strakáče, Josefíka a Stýskala. I ve značně kombinované sestavě byli svěřenci trenéra Lorence odhodlaní předvést kvalitní výkon a potvrdit předešlé dobré výsledky.
V začátku utkání mělo mírnou převahu hostující mužstvo, avšak střely Suchého a Zubatého nenašly svůj cíl. První sprcha na Kunovice přišla v 15., k míči na malém vápně se dostal domácí hráč Nezmar a jeho střela skončila v brance Kunovic - 1:0. V dalších minutách měli domácí mírnou převahu, ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovat vyloženou brankovou příležitost. V 30. chytil Máčala jistou branku, když kryl střelu domácího Pískaly. Hráči Kunovic hráli v těchto chvílích zakřiknutě, nedokázali přidržet míč na svých kopačkách a tlak Benešova rostl a vyústil v další branku, když hlavičkou po rohovém kopu usměrnil míč do branky Kunovic opět Nezmar. To běžela 33. zápasu a aby toho nebylo do poločasu ještě dost, přidal domácí Chvěja v 38. třetí gól do sítě Kunovic po hrubé chybě celé obrany hostujícího mužstva. V poločasové přestávce bylo v kabině hostí dusno. Hlas zvýšil jak trenér Lorenc, tak i gen. manažer J. Cochlar, který přišel hráčům vytknout chyby, ale i povzbudit do II. poločasu.
V prvních minutách byla hra vyrovnaná. Dlouho se žádné z mužstev nedostalo na dostřel branek. Hra Kunovic se přece jenom podstatně zlepšila, hlavně v obranné fázi. Domácí s přibývajícím časem a s dostatečným náskokem přece jen trochu polevili. Branku Kunovic ohrožovali střelami ze střední vzdálenosti, ty nejnebezpečnější zlikvidoval svými skvělými zákroky brankář Máčala. To však platilo pouze do 80., kdy po trestném kopu střílí čtvrtou a zároveň svoji třetí branku v zápase domácí Nezmar - 4:0. Hráči Kunovic si vytvořili brankovou příležitost až v závěrečných minutách, kdy postupoval sám na domácího brankáře Tomeček, ale k překvapení ho zastavil praporek pom. rozhodčího pro údajný ofsajd. V závěrečných minutách se hra zbytečně přiostřil, na což doplatil vyloučením domácí Pískala.
I přes obdržené čtyři branky byl nejlepším hráčem Kunovic brankář Máčala. Všechny čtyři branky dostalo mužstvo Kunovic po standardních situacích, kdy hráči Kunovic nedokázali pokrýt rychlonohé a dobře se pohybující hráči D. Benešova.
Sestava: Máčala - Uhlíř - Žák, Svoboda, Gabriel - Kopčil (80. Máčala), Zubatý, Bončík, Suchý (83. Skopalík) - Tomeček, Polášek. Připraven byl Skovajsík. ŽK: Nezmar, Hasala - Bobčík. ČK: Pískala. Diváků 330. Hl. rozhodčí Dvořáček.
V neděli 6.9. přivítají Kunovice v dalším mistr. utkání na svém hřišti tým Kyjova.
Dorost: starší: Bystřice p. Host. - Kunovice 1:1 (1:0). Branka Jurčík. Mladší: Bystřice - Kunovice 1:5 (0:2). Branky: Šmíd T. 2, J. Johaník, V. Mahdalík, vlastní.Mládežnická kopaná
MSŽL
FC Zlín - FC Slovácká Slavia 2:0 (2:0)
Zlín (RS) - V utkání se střetly dva doposud neporažené celky staršího dorostu. Slovácká měla v úvodu více ze hry avšak bez brankového efektu. Domácí pak využili zaváhání hostujícího celku a vstřelili dvě branky.
FC Zlín - FC Slovácká Slavia 2:1 (1:1)
Zlín (KK) - V zápase o 1. místo mladšího dorostu se sice Slovácká ujala vedení v 17. Křivou, avšak to bylo z její strany vše. Domácí ve II. poločase vsítili vedoucí branku a ještě v posledních minutách neproměnili pokutový kop.

Okresní přebor dorostu
Nedakonice - O. N. Ves 2:0 (1:0). Náplava, Panáček. Huštěnovice - Topolná 3:1 (2:0). Fojtášek, Čevela, Zezula - Ostrožík. Bystřice - Boršice 0:7 (0:6). Holáň 4, Hrušák, Zapletal, Rančík. Uh. Ostroh - Drslaviec 0:3 (0:2). Sýkora 2, Vacula. Suchá Loz - Prakšice 2:2 (1:2). Vítek, Velecký - Hemeček, Varaďa. Buchlovice - Újezdec 3:8 (1:6). J. Černý, Vávra, Kučík - Slynták 2, Mařica 2, Coufalík 2, Kostka, Bartoš. Kněžpole - Březová 3:2.

Okresní soutěž dorostu
Popovice - Kostelany 3:3, Slavkov - Březolupy 8:0, Bílovice - Babice 6:0, Traplice - Osvětimany 8:2, Mistřice - Zlechov 2:6, Vlčnov - O. Lhota 1:4.

Okresní soutěž žáci sk. A
Bílovice - Kněžpole 5:2, Kudlovice - Březolupy 4:0, Traplice - Topolná 4:1, Huštěnovice - Babice 3:2, Mistřice - Jarošov 5:1, Nedachlebice - Jalubí nehlášeno.

Okresní soutěž sk. C
Nedakonice - Kostelany 6:0, Buchlovice - Boršice 1:0, Osvětimany - Břestek 0:7, Podolí - Slovácko0:12.

Okresní soutěž sk. C
H. Němčí - Vlčnov 2:2, Bystřice - Suchá Loz 1:5, Březová - Nivnice 1:8, Záhorovice - Prakšice 8:0, Bánov - Hradčovice 6:0, Slavkov - Strání 0:9.Fotbalové výsledky
II. fotbalová liga
NH Ostrava - Č. Lípa 1:2, Chrudim - Poštorná 0:1, Přerov - LeRK Prostějov 2:1, Bohemians - Vítkovice 2:1, St. Město - Fr. Místek 2:0, Třinec - L. Bohdaneč 0:1, Č. Budějovice - Zlín 3:0, Most - Ml. Boleslav 1:1

	1.	Bohemians	4	0	0	14:1	12
	2.	Č. Budějovice	4	0	0	9:0	12
	3.	L. Bohdaneč	3	0	1	6:2	9
	4.	Poštorná	2	2	0	7:3	8
	5.	Vítkovice	2	1	1	7:4	7
	6.	St. Město	2	1	1	5:3	7
	7.	Ml. Boleslav	1	3	0	6:3	6
	8.	Most		1	2	1	6:9	5
	9.	Zlín		1	1	2	5:7	4
	10.	Přerov		1	1	2	5:9	4
	11.	Č. Lípa		1	1	2	3:8	4
	12.	NH Ostrava	0	3	1	2:3	3
	13.	Fr. Místek	0	2	2	2:5	2
	14.	Chrudim		0	1	3	2:9	1
	15.	LeRK Prostějov	0	1	3	1:7	1
	16.	Třinec		0	1	3	1:8	1


MFSL
15. kolo: SK Hranice - D. Hranice 3:1, Uh. Hradiště - Kunovice 0:2, Boby Brno B - D. Kounice 1:1, Jihlava - Vratimov 7:2, Z. Brno - Uničov 1:2, D. Benešov - Ostrava B 1:0, Kyjov - Olomouc B 1:2, Ratíškovice - Krnov 2:0, 4. kolo: D. Hranice - Boby Brno B 1:0, Jihlava - Uh. Hradiště 1:1, Z. Brno - SK Hranice 2:1, D. Benešov - Kunovice 4:0, Kyjov - D. Kounice 0:0, Ratíškovice - Vratimov 2:0, Krnov - Uničov 1:3, Olomouc B - Ostrava B 2:1

	1.	D. Benešov	4	1	0	10:3	13
	2.	Ratíškovice	4	0	1	7:2	12
	3.	Jihlava		3	2	0	14:6	11
	4.	Uničov		3	1	1	9:7	10
	5.	Olomouc B	3	0	2	6:5	9
	6.	Z. Brno		2	2	1	8:7	8
	7.	Kunovice	2	1	2	7:9	7
	8.	SK Hranice	2	1	2	6:7	7
	9.	D. Hranice	2	0	3	6:7	6
	10.	Krnov		2	0	3	5:10	6
	11.	Boby Brno B	1	2	2	8:6	5
	12.	Kyjov		1	2	2	4:5	5
	13.	Vratimov	1	1	3	6:12	4
	14.	Ostrava B	1	1	3	5:5	4
	15.	D. Kounice	0	2	3	4:8	2
	16.	Uh. Hradiště	0	2	3	4:10	2


Divize D
15. kolo: Zlín B - Slušovice 1:0, Polešovice - VTJ Znojmo 2:0, Slavičín - D. Němčí 3:1, Uh. Brod - Mysločovice 0:0, Břeclav - Napajedla 1:0, ČAFC Židenice - BOPO Třebíč 2:0, V. Pavlovice - Svitavy 1:0, Bystrc - Brumov 1:2, 4. kolo: Břeclav - Zlín B 3:2, ČAFC Židenice - VTJ Znojmo 2:3, V. Pavlovice - D. Němčí 2:1, Bystrc - Mysločovice 0:2, Brumov - Napajedla 1:0, Svitavy - BOPO Třebíč 1:0, Slušovice - Slavičín 0:1, Uh. Brod - Polešovice 2:1

	1.	Brumov		4	0	1	13:5	12
	2.	Břeclav		4	0	1	10:7	12
	3.	Slavičín	3	1	1	11:6	10
	4.	Mysločovice	3	1	1	7:4	10
	5.	VTJ Znojmo	2	2	1	8:7	8
	6.	Napajedla	2	1	2	10:4	7
	7.	Zlín B		2	1	2	8:8	7
	8.	Polešovice	2	1	2	6:7	7
	9.	Svitavy		2	1	2	5:7	7
	10.	V. Pavlovice	2	1	2	5:8	7
	11.	D. Němčí	2	0	3	9:9	6
	12.	Uh. Brod	1	2	2	7:10	5
	13.	BOPO Třebíč	1	2	2	4:6	5
	14.	Slušovice	1	0	4	7:11	3
	15.	Bystrc		0	3	2	4:7	3
	16.	ČAFC Židenice	1	0	4	4:12	3


Župní přebor
Hluk - Kostelec 1:0 (1:0). V první půli byli hosté dobře dirigováni zkušeným Litošem fotbalovější, ale do vedení šli domácí brankou Běhunčíka z pokutového kopu, když obránce hostí zahrál rukou v pokutovém území. Hosté se snažili o vyrovnání, měli několik příležitostí zahrávat standartdní situace, ale do vážnější šance se po celý zápas nedostali. Naopak po změně stran domácí využili otevřené obrany hostí a čtyřikrát šli sami na gólmana Pavelku, ale překonat se jim ho nepodařilo. Rozhodčí Vlček, 250 diváků.
Hradčovice - Bojkovice 2:2 (1:0). Domácím se v okresním derby proti Bojkovicím tradičně nedaří. Hosté měli v první půli více ze hry, do vedení však šli domácí Koníčkem. Po změně stran domácí v úvodu poločasu bojkovické zatlačili na svou polovinu, ale byl to naopak Hořák, který vyrovnal a o 6 minut později Lukáš skóre dokonce otočil. V 75. uviděl hostující Ferenc ČK, domácí se snažili o vyrovnání nad oslabeným soupeřem, ale to se jim podařilo až v 90., kdy vyrovnal z PK Dýmal. 300 diváků, rozhodčí Filipenský.
Břestek - Šardice 2:1 (2:1). Lepší úvod do utkání měli hosté, když v 5. dal jejich vedoucí branku Košulič. Domácí o 10 minut později vyrovnali po rohovém kopu Malíkem a o dalších 10 minut později Sonntág využil nedorozumění při zahrávání ofsajd systému, dal vedoucí a jak se později ukázalo vítěznou branku domácích. Po změně stran domácí pokračovali v dobrém výkonu a vytvořili si tři slibné šance, ty však neproměnili. Hosté pak převzali iniciativu a byli až do konce utkání lepší. Vyrovnat se jim už nepodařilo. Rozhodčí Novotný, 250 diváků.
Mikulčice - Hulín 0:0, Morkovice - Hodonín 4:0, Kateřinice - Podlesí 4:2, V. Karlovice - Bystřice 1:2, V. Otrokovice - Veselí n. M. 3:0.

	1.	Hluk		4	0	0	6:0	12
	2.	Morkovice	3	1	0	14:4	10
	3.	Bystřice	3	1	0	11:4	10
	4.	Veselí n.M.	3	0	1	8:7	9
	5.	Kateřinice	2	1	1	9:8	7
	6.	Kostelec	2	1	1	5:2	7
	7.	Mikulčice	2	1	1	5:3	7
	8.	V. Otrokovice	1	2	1	7:5	5
	9.	Hradčovice	1	2	1	7:7	5
	10.	Břestek		1	1	2	6:7	4
	11.	Hodonín		1	1	2	2:7	4
	12.	Podlesí		0	2	2	3:7	2
	13.	Hulín		0	2	2	0:5	2
	14.	Šardice		0	1	3	5:8	1
	15.	V. Karlovice	0	1	3	5:9	1
	16.	Bojkovice	0	1	3	5:15	1


I. A třída skupina B
Nedakonice - O. N. Ves 1:2 (0:1). Do 30. měli domácí výraznou převahu, kterou však nezužitkovali. Do vedení šli hosté, když jejich branku dal Zajíc. Od tohoto momentu se hra vyrovnala, domácím se podařilo v 57. vyrovnat Bábíkem na 1:1. Vítěznou branku dal v 75. hostující Vlk.
Jalubí - Vracov 0:4 (0:2). Domácí bojovali, ale na zkušené a fotbalovější hosty však nestačili. V první půli hosté využili dvou hrubých chyb obrany ke vstřelení gólu Gasparem, druhý byl vlastní. Po změně stran Šón a Kindl zpečetili výrazné vítězství hostů.
Prakšice - Vacenovice 2:2 (1:2). V průměrném a velmi nervózním utkání se hrála vyrovnaná kopaná. Za hosty dali v první půli branky Měsíček a Svoboda. Domácí Gajdůšek vyrovnával na 1:1. Po změně stran domácí svou snahu o vyrovnání korunovali v 65., kdy Gajdůšek vstřelil vyrovnánací branku.
Kvasice - Boršice 3:1 (0:0). Domácí měli po celé utkání mírnou převahu, přesto hosté zanechali na hřišti v Kvasicích velmi dobrý dojem. Domácí se po bezbrankovém poločase ujali vedení ve 48. 1:0. Z protiútoku však Pekárek dalekonosnou střelou po chybě domácího brankáře vyrovnal. To však bylo ze strany hostí vše. Střelecky disponovaný Chytrý, autor všech tří branek, v závěru rozhodl o vítězství domácích.
Uh. Ostroh - Nedachlebice 4:0 (2:0). Hosté začali velkým tlakem a do 10. minuty si vytvořili dvě velmi dobré šance, avšak bez brankového efektu. Pak převzali iniciativu domácí, kteří svou převahu korunovali i brankami. Jurčeka 2, Petřík a Kaňovský.
Rohatec - Újezdec 1:2. Utkání se odehrávalo v režii domácích, kteří měli po celý zápas více ze hry. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, vsadili na rychlé brejky, které jim vycházeli. O jejich překvapivé, ale zasloužené vítězství se postarali Kelíšek a Kučera.
Bzenec - Ždánice 6:0.

	1.	Bzenec		3	1	0	14:4	10
	2.	Boršice		3	0	1	9:4	9
	3.	Vracov		2	2	0	10:3	8
	4.	Kvasice		2	1	1	8:5	7
	5.	Uh. Ostroh	2	0	2	10:7	6
	6.	Újezdec		2	0	2	8:10	6
	7.	Rohatec		2	0	2	6:6	6
	8.	O.N.Ves		2	0	2	6:9	6
	9.	Vacenovice	1	2	1	9:7	5
	10.	Prakšice	1	2	1	8:5	5
	11.	Nedachlebice	1	1	2	6:13	4
	12.	Ždánice		1	1	2	2:9	4
	13.	Nedakonice	0	2	2	5:7	2
	14.	Jalubí		0	0	4	1:13	0


I. B třída skupina B
Střílky - Jarošov 0:2. Hostující mužstvo pokračuje ve velmi dobrých výkonech, což potvrdilo i na hřišti nováčka ve Střílkách a zaslouženě vyhrálo 2:0. Obě branky vstřelil Komárek..
Koryčany - SKP Zlín 4:2, Luhačovice - Lůžkovice 2:1, Morkovice B - Zdounky 2:1, Žeranovice - Mladcová 1:4, Roštění - Všetuly 0:2, Lubná - Malenovice 0:3.

	1.	Malenovice	3	1	0	13:0	10
	2.	Mladcová	3	0	1	12:5	9
	3.	Jarošov		2	2	0	8:4	8
	4.	Koryčany	2	2	0	8:5	8
	5.	Luhačovice	2	1	1	8:6	7
	6.	Lužkovice	2	0	2	8:8	6
	7.	Žeranovice	1	2	1	8:7	5
	8.	Všetuly		1	2	1	6:8	5
	9.	Morkovice B	1	2	1	5:8	5
	10.	Střílky		1	1	2	4:11	4
	11.	Zdounky		1	0	2	5:6	3
	12.	Lubná		0	2	2	1:5	2
	13.	Roštění		0	1	3	0:8	1
	14.	SKP Zlín	0	0	3	3:8	0


I. B třída skupina C
Mutěnice - Tupesy 1:2 (0:1). Překvapivé vítězství hostí, kteří nad posilněným celkem domácích se ujali vedení v prvním poločase Dudou. Po změně stran se domácím podařilo vyrovnat, ale rozhodující branku dal hostující Ludvíček v 81. z ojedinělého protiútoku.
Zlechov - Strážnice 3:1. Zasloužené vítězství domácích nad soupeřem, který ještě v letošním ročníku nebodoval a nevstřelil gól. Střelecky se blýskl Vaněk, autor všech tří branek.
Strání - Žarošice 1:3 (1:1). Domácí šli do vedení v první minutě brankou Hodáně a až do 15. byli jasně lepším kolektivem. Hostující mužstvo poté hru vyrovnalo a podařilo se jim vstřelit branku z PK. Ve druhém dějství byli jednoznačně lepší hosté, kteří v 67. vstřelili během jedné minuty dva slepené góly, čímž rozhodli o výsledku.
Slavkov - Velká n.V. 1:1. Hosté šli do vedení ve 3. po hrubé chybě domácí obrany. Domácím se podařilo o 10 minut později vyrovnat Švardalou. Po změně stran měli domácí více ze hry, místy i drtivou převahu, ale obranu hostí se jim překonat nepodařilo.
Lipov - Dubňany 2:1, Milotice - Kněždub 2:0, Hr. Llota - Kyjov B 0:0.

	1.	Milotice	3	0	1	6:3	9
	2.	Slavkov		2	2	0	16:5	8
	3.	Velká n.M.	2	2	0	9:3	8
	4.	Hr. Lhota	2	2	0	6:1	8
	5.	Mutěnice	2	1	1	16:6	7
	6.	Žarošice	2	1	1	6:6	7
	7.	Tupesy		2	1	1	5:3	7
	8.	Kyjov B		2	1	1	3:3	7
	9.	Lipov		2	0	2	6:4	6
	10.	Kněždub		2	0	2	3:4	6
	11.	Zlechov		1		2	7:9	4
	12.	Dubňany		0	1	3	3:7	1
	13.	Strání		0	0	4	4:28	0
	14.	Strážnice	0	0	4	1:9	0


Okresní přebor muži
Hor. Němčí - Buchlovice 0:0. Utkání se hrálo za mírné převahy hostů, kteří nastřelili v 11. břevno. V 39. domácí Velecký spálil vyloženou šanci. Ve druhém poločase domácí přidali a nakonec se se soupeřem rozdělili o body. 170 diváků, řídil Ujčík z Uh. Hradiště.
Traplice - Hluk B 1:1 (1:1). V pohledném utkání z obou stran přispěla i divácká kulisa. Domácí měli více ze hry, ale problémem bylo zakončování akcí. Branku domácích vstřelil Růžička, za hosty vyrovnal Penk. Řídil Kotačka ze Slavkova, sledovalo 200 diváků.
Dol. Němčí B - Nivnice 2:3 (1:2). Naprosto vyrovnané utkání, k hostům se připojilo více štěstí. Branky za domácí Kubeš a Tinka M., za hosty Šlapal, Soukeník a Bartoš. 180 diváků, řídil Katrňák z Kudlovic.
Pitín A - Ořechov A 0:2 (0:0). Hosté byli po celé utkání lepší a zaslouženě zvítězili. Branky hostí vstřelil Šoustek a Kuchař. Před návštěvou 120 diváků řídil Melichárek z Nedachlebic.
Sl. Slavia B - Ostr. Lhota 1:1 (1:0). V zajímavém utkání hráli domácí půl hodiny bez vyloučeného brankáře, přesto nastřelili třikrát břevno a hosté vyrovnali až v nastaveném čase. Branku domácích vstřelil Remeš, za hosty vyrovnal Skopal M. Řídil Pavelčík ze Slavkova, 150 diváků.
Vlčnov - Šumice 1:1 (1:0). V dramatickém utkání po celých 90. hosté dohrávali bez vyloučeného Janíčka. Branku domácích vstřelil Junaštík P., za hosty vyrovnal Juřeník. 130 diváků, řídil Hůlka z Uh. Hradiště.
Kudlovice - Březolupy 1:1 (0:1). Vyrovnané utkání, velmi dobré úrovně. V prvním poločase byli hosté lepší, ve druhém se domácí zlepšili a vybojovali cenný bod. Branku dal Rosík, za hosty Kukla. 100 diváků, rozhodčí z Těmic.

	1.	Uh. Hradiště B	3	1	0	10:6	10
	2.	Kudlovice	2	2	0	10:6	8
	3.	O. Lhota	2	1	1	11:7	7
	4.	Nivnice		2	1	1	8:7	7
	5.	D. Němčí B	2	0	2	8:9	6
	6.	Šumice		1	2	1	9:6	5
	7.	Hluk B		1	2	1	8:7	5
	8.	Vlčnov		1	2	1	6:5	5
	9.	Buchlovice	1	2	1	5:7	5
	10.	Ořechov		1	1	2	6:6	4
	11.	H. Němčí	1	1	2	4:7	4
	12.	Traplice	1	1	2	4:8	4
	13.	Březolupy	0	2	2	5:7	2
	14.	Pitín		0	2	2	4:10	2


III. třída skupina A
Osvětimany - Kostelany 1:6, Bílovice - Babice 3:1, Huštěnovice - Medlovice 3:2, Mistřice - Sušice 4:3, Slovácko - Jalubí B 2:1, Kněžpole - Topolná 2:0

	1.	Kněžpole	4	0	0	14:0	12
	2.	Slovácko	4	0	0	6:1	12
	3.	Kostelany	3	1	0	14:5	10
	4.	Jalubí B	2	1	1	8:6	7
	5.	Bílovice	2	0	2	8:7	6
	6.	Osvětimany	2	0	2	6:10	6
	7.	Medlovice	1	1	2	8:15	4
	8.	Huštěnovice	1	1	2	7:10	4
	9.	Sušice		1	0	3	8:12	3
	10.	Mistřice	1	0	3	6:8	3
	11.	Topolná		1	0	3	5:7	3
	12.	Babice		0	0	4	2:11	0


III. třída skupina B
Hradčovice B - Suchá Loz 0:3, Přečkovice - Podolí 2:1, Starý Hrozenkov - Havřice 2:4, o, Drslavice - Boršice u Blat. 2:0, Březová - Bystřice p. Lop. 1:1, Bánov - Korytná 2:2

	1.	Přečkovice	4	0	1	10:6	12
	2.	Suchá Loz	3	1	0	10:3	10
	3.	Drslavice	3	1	0	9:3	10
	4.	Havřice		3	0	1	7:6	9
	5.	Bánov		2	1	1	11:7	7
	6.	Březová		2	1	1	9:6	7
	7.	Starý Hrozenkov	2	0	2	12:12	6
	8.	Bystřice p.Lop.	1	2	2	6:7	5
	9.	Hradčovice B	1	0	3	2:11	3
	10.	Korytná		0	1	3	7:13	1
	11.	Boršice u Blat.	0	1	3	6:11	1
	12.	Podolí		0	0	4	3:7	0


IV. třída skupina A
Popovice - Jankovice 3:1, Zlámanec - Mařatice 5:0, Boršice B - Ořechov B 0:2, Částkov - Košíky 3:2

	1.	Zlámanec	4	0	0	12:0	12
	2.	Boršice B	3	0	1	10:5	9
	3.	Ořechov B	2	0	2	10:8	6
	4.	Popovice	2	0	2	8:8	6
	5.	Jankovice	1	1	2	8:12	4
	6.	Mařatice	1	1	2	6:14	4
	7.	Košíky		1	0	3	8:9	3
	8.	Částkov		1	0	3	4:10	3


IV. třída skupina B
Záhorovice - Podolí B 3:0, Komňa - Rudice 3:0, Nezdenice - Žitková 0:2

	1.	Žitková		2	0	0	7:0	6
	2.	Záhorovice	2	0	0	7:1	6
	3.	Nezdenice	1	0	1	6:3	3
	4.	Komňa		1	0	1	3:5	3
	5.	Pitín B		0	0	1	1:4	0
	6.	Podolí B	0	0	2	1:9	0
	7.	Rudice		0	0	1	0:3	0www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 1 sekund