Číslo: 10
06.03.2000
Článků: 86

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Salima 2000: Hamé doufá, že vyhraje Zlatý Ibucob
Sebevražda kvůli výslechu?
Řešil spor kapesním nožem
Někteří obchodníci nedodržují zásady
Vyvěsí města vlajku?

Salima 2000: Hamé doufá, že vyhraje Zlatý Ibucob
Linea odstarovala soutěž o 777 cen

Firma Hamé Babice vsadila na stejný stánek jako loni - Foto: K. Kuchtová
Brno, region - Každoroční výstava Salima, která se konala od 29. února do 3. března v Brně, byla pro naše dva největší regionální vystavovatele Hamé a Lineu ve znamení novinek. Hamé Babice, které se účatní Salimy již od roku 1992, vsadilo na stejnou podobu stánku jako vloni a na jeho stejné umístění. "Letos představujeme na Salimě úplnou novinku v našem sortimentu, kterými jsou chlazené paštiky. V současné době je na trhu pět druhů tohoto zboží. Všechny výrobky jsme také přihlásili do soutěže o Zlatý Ibucob. Do užšího výběru byla nominována bruselská paštika, takže doufáme, že se umístíme na jednom z prvních míst," uvedla ředitelka pro marketing Marcela Mitáčková.
Zajímalo nás také, jaký další osud postihne výrobky firmy Otma Mařatice, kterou na podzim loňského roku Hamé koupilo. "Prostřednictvím Salimy chceme dát ve známost také to, které výrobky hodláme i nadále propagovat pod značkou Otma. Jedná se především o kečupy, které byly nosným sortimentem Otmy, ale i některé výrobky z masové řady, hotových jídel, paštik a zeleniny. Pod značkou Otma zůstane také část sladké výroby, jako jsou marmelády a kojenecké výživy. Dá se tedy říci, že na trhu se i nadále budou objevovat vedle sebe dvě značky, Otma i Hamé", dodala Mitáčková. Další vystavovatel z našeho regionu byla i Linea Nivnice. Ta prezentovala na Salimě nejen nové výrobky, ale současně odstartovala soutěž o 777 cen. Zaujmout zákazníky hodlá Linea především rozšířenou sadou většího balení ovocných šťáv.
Image změnilo i malé balení šťáv Hello. Zatímco vloni byl hitem mobilní telefon, letos zdobí krabičky barevné obrázky trpaslíků. Mimo již tradiční oblíbená rybízová a jablečná vína uvedla Linea na trh i nové zeleninové nápoje.
Ve stejném pavilonu se rovněž představila firma Zedníček Kunovice a mrazírny Rochus. "Aktivně jsme se zapojili do programu zdravé výživy. Stále více pracujeme s výrobky ze zvěřiny, klokaního, jehněčího a pštrosího masa. Naším cílem je oslovit zákazníka specializací. Vzhledem k nutričním hodnotám těchto mas totiž můžeme veřejnosti nabídnout výrobky, které zcela odpovídají požadavkům zdravé výživy. Jelikož mají uvedená masa a výrobky z nich velmi nízký obsah tuku a cholesterolu, jeví o ně značný zájem nejen restaurace a jídelny, ale také nemocnice a ozdravovny," upřesnil majitel firmy Antonín Zedníček.
Karin KuchtováSebevražda kvůli výslechu?
Uh. Hradiště (red) - Tragicky skončil minulé pondělí život sedmnáctiletého Michala Hubáčka z Uh. Hradiště. "Mladíka nalezl jeho otec oběšeného na stromě v katastru obce Míkovice v části zvané Vinohrady," potvrdil uherskohradišťský tiskový mluvčí Policie ČR Jaroslav Krejčíř. "Otec se spolu s druhým synem snažil mladíkovi poskytnout první pomoc stejně jako přivolaná rychlá záchranná služba. Mladíka se však zachránit nepodařilo," řekl Krejčíř. Mladík byl krátce před sebevraždou prověřován ze spáchání trestného činu. Policisté se totiž o mladíka zajímali v souvislosti s pěstováním a prodejem marihuany a krádežemi aut. Podle dopisu, který Michal na rozloučenou zanechal, byl motivem sebevraždy strach z policistů a tvrdě vedených výslechů. "Mladíkovi nebylo sděleno jakékoli obvinění ze spáchání trestného činu," zdůraznil Krejčíř a dodal, že skutečný motiv sebevraždy policie dosud vyšetřuje.Řešil spor kapesním nožem
Huštěnovice (red) - Z trestného činu ublížení na zdraví je podezřelý dvaasedmdesátiletý muž. Ten několikrát železnou tyčí udeřil jedenapadesátiletého muže z Huštěnovic, kterého nakonec bodl kapesním nožíkem do břicha. "Následkem zranění se poškozený v nemocnici ihned podrobil operaci. Předpokládaná doba léčení je 4 týdny," dodal tiskový mluvčí policie Jaroslav Krejčíř.Někteří obchodníci nedodržují zásady
Region (fal) - V loňském roce provedla Česká obchodní inspekce (ČOI) v našem regionu 753 kontrol, při kterých bylo zjištěno více než čtyři sta závad. ČOI uložila celkem téměř dvě stě pokut v celkové hodnotě více než sto padesát tisíc korun. Navíc ve 182 prodejnách zakázala prodej zboží, které nesplňovalo předepsané požadavky. "Mezi nejčastější přestupky, kterých se obchodníci dopouštějí, patří neplnění informačních povinností o vlastnostech prodávaného zboží, způsob jejich použití a ošetřování," řekl inspektor České obchodní inspekce Zlín Zdeněk Krul. "Dále se jednalo o nesprávné účtování, nedodržení správné hmotnosti nebo míry, označení cenou či používání neschváleného měřidla. V některých případech nejsou dodržovány zásady provozní hygieny lhůty spotřeby a podmínky skladování u nepotravinářského zboží."
Kvůli zákonu o potravinách ztratila ČOI možnost kontroly jakosti potravin, zůstala jí jen možnost kontroly lhůty jejich spotřeby. V těchto případech však prohřešky obchodníků shledány nebyly. "Pokud zjistí zákazník vadu koupeného výrobku, měl by jej neprodleně reklamovat. Odmítne-li prodávající reklamaci příjmout, pak je možné se na nás obrátit," radí pracovníci ČOI. "Je-li ale reklamace přijata a posléze zamítnuta, nemůžeme již v tomto případě pomoci. Kupující se může obrátit na příslušného soudního znalce, jejichž seznam je na každém okresním soudě, nebo na autorizovanou zkušebnu. Je-li reklamace oprávněná, má poškozený nárok na úhradu veškerých nákladů spojených s reklamací.
V rámci poradenského střediska pracovníci České obchodní inspekce poskytují spotřebitelům informace každou lichou středu od osmi do čtrnácti hodin v budově Okresního soudu v Uherském Hradišti.Vyvěsí města vlajku?
Region (red) - Už počtvrté se v naší republice uskuteční akce Vlajka pro Tibet. Města a obce se k této kampani připojují tím, že 10. března vyvěšují na svých budovách tibetskou vlajku. Cílem této kampaně je podpoření boje za samostatnost Tibetu obsazeného Čínou. Jak se nám ale podařilo zjistit, v našem okrese obce tibetskou vlajku nevyvěsí.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund