Číslo: 48
25.11.1996
Článků: 42

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


KONEC PRVNÍ ČÁSTI LIGY házené žen
Kanoistická bilance: 181 medailí!!
Hledání formy volejbalistů SAS St. Město pokračuje
Hokejový servis
Okresní stolní tenis
NA ČELE NÁS NIKDO NEČEKAL
OKRESNÍ FOTBALOVÉ TABULKY

KONEC PRVNÍ ČÁSTI LIGY házené žen

Prvoligové družstvo házenkářek HC Veselí nad Moravou - nahoře zleva: trenér Jiří Zerzáň, Baráková, Cilečková, Prudká, Šimůnková, Hrubošová a Nováčková. Dole zleva: Arnoštová, Tomšejová, Zvoničová, Bílová, Roubínková a Fischerová. - FOTO: AD
Veselí n.M. (RP) - První část další prvoligové sezóny mají za sebou házenkářky HC VESELÍ NAD MORAVOU. Po prvních osmi odehraných kolech skončily Veselanky na třetí příčce se stejným počtem bodů jako první HC OSTRAVA, jen s horším skórem.

Na zhodnocení této části jsme se zeptali osoby nejpovolanější trenéra Jiřího Zerzáně:
#Já tedy na první část sezóny většinou nedělám žádné hodnocení, ale musím konstatovat, že dopadla dobře. Jsme na třetím místě a ztratili jsme jen tři body. O ty jsme přišli v Ostravě, kde si myslím, že nebýt rozhodčích, tak jsme s prázdou neodjeli. Další bod jsme prohospodařili doma s Olomoucí, kde jsme vlastními chybami ve druhém poločase ztratili osmibrankové vedení. Do druhé části sezóny máme ale výhodu v tom, že z prvních pěti družstev máme tři na domácí palubovce a zajíždíme jen na Slavii a do Olomouce. Ostatní družstva mě vlastně vůbec nepřekvapila. Výkony Ostravy se po takovém posílení, kdy získali reprezentantky Romanovou a Májíčkovou, dvě vynikající spojky z Ruska a golmanku Hřivnovou, daly očekávat. Útlum Slavie a Zlína jsem očekával už na počátku sezóny. Překvapila mě snad jen výborně hrající Olomouc.
Z našich hráček bych nechtěl vyzdvihovat žádnou, protože děvčata podávají výborné výkony jako celek. Navíc máme velmi mladé družstvo, což dokazuje i pozvánka do reprezentace. Do reprezentace žen byla povolána Cilečková. Do juniorek dále Arnoštová, Tomšejová, Baráková, Vičánková, Fischerová a Zalubilová, což je vlastně kompletně celá šestka. Jsem rád, že děvčata udělala za ty čtyři měsíce pokrok a myslím, že jsme schopni postoupit do play off, což bylo naším cílem pro letošní sezónu.#Kanoistická bilance: 181 medailí!!

Ostrožská Nová Ves (vp) - S koncem roku přibývá bilancování uplynulého období. Samozřejmě stranou nezústávají ani sportovci, u nichž právě nevyčíslitelnou hodnotu úspěchů, za níž stojí obrovské množství práce jak sportovců, tak téměř bezplatně pracujících funkcionářů /mimo profesionální kluby/ s podporou sponzorů, nikdo, narozdíl od materiálních hodnot, nikdy nevezme. A k těmto patří také letošní úspěchy rychlostních kanoistů z Ostrožské Nové Vsi. Ti, donedávna ještě v dresech svého generálního sponzora, letos vybojovali úctyhodných 181 medailových umístění. K tomu je třeba přičíst také desítky vavřínů odchovanců klubu, kteří jsou v současnosti členy Dukly a USK Praha, a také prvenství v soutěžích týmů.
Novovešťané se v tomto roce objevili ve 20ti soutěžích doma i v zahraničí, kde #posbírali# 64 prvních, 68 druhých a 49 třetích míst, nepočítaje odchovance. Klubové vítězství si odvezli z Přerova a Kojetína, na domácím mistroství Moravy skončili druzí. Na start závodů se postavilo celkem 40! kanoistů, kajakářů a kajakářek, z nichž nejvíce soutěžích-11, se objevil juniorský reprezentant Jiří Marek s rekordními 40ti finalovými starty. Nejvíce vítězství vybojoval kajakář Pavel Kusák, o jedno více jak Petr Pospíšil-tedy 16, nejstarším závodníkem byl na kanoi veterán Vlastimil Jurásek, jehož věk se blíží ke čtyřicítce, nejmladšími potom desetiletí nováčci.
Republiku reprezentovalo sedm borců v osmi mezinárodních soutěžích včetně těch nejvyšších. Mistry České republiky se stalo devět závodníků, přímo na Uherskohradišťsko putovalo 10 mistrovských titulů z celkového počtu 29 #česko-moravských# medailí. Z 6ti startů se šestinásobným mistrem ČR stal Pavel Kusák, jeho bratranec Bohumil potom vybojoval v jedné soutěži mistrovství na krátkých tratích v Tačicích nejvíce medailí - pět.
Vedle 12.místa na olympijských hrách v Atlantě /Hruška/ a 7.místa na mistrovství světa v maratonu ve Švédsku /Ondračka a Pojezný/ nejvíce vyniká skvělé čtvrté místo Jiřího Marka na světovém poháru juniorů ve Finsku.
Zcela odlišnou a nesrovnatelnou hodnotu má ocenění výboru Fair play z počátku letošního roku za záchranu života tonoucího bruslaře Luboši Pojeznému, Zbyňku Ondráčkovi a Romanu Botkovi.
Zda-li se kanoisté z Ostrožské Nové Vsi budou moci i v příštím roce pochlubit obdobnou bilancí, to záleží jen na nich samotných. Jistě je nutná i kapka štěstí jak v závěrečných metrech závodů, tak především zdraví a náklonnost podporovatelů, mezi nimiž stále chybí nástupce nedávného generálního sponzora a partnera především - uherskohradišťské firmy MH-REGO.

A kdo se vlastně stal v letošním roce mistrem České republiky?
Jiří Marek, Tomáš Kusák, Bohumil Kusák, Pavel Kusák, Lucie Lagová, Petr Botek, Barbora Basovníková, svěřenci trenérů Ondračky a Pjajčíka a odchovanci Petr Hruška a Vlastimil Basovník.Hledání formy volejbalistů SAS St. Město pokračuje
Ani v posledních zápasech 2. čtvrtiny ligy nehráli volejbalisté SAS St. Město v optimální pohodě. V pátečním souboji s lídrem soutěže VO Příbram se jim příliš nedařilo, i když světlé okamžiky se občas objevily. První set byl poznamenán třemi obraty ve skóre. Nejprve vedli hosté 4:0, pak domácí otočili na 8:4 ve svůj prospěch, ale šňůru devíti bodů opět ujeli hosté na 13:8, což již o výsledku 1. setu rozhodlo. Domácí SAS nastoupil oslabený o nemocného Melichárka s šestkou Malčík, Dziacký, Dosoudil, Tomáš, Chmela, Kostík (po zranění), na lavičce Mucka, Číž, Zábranský. Hosté se prezentovali tvrdým smečovaným servisem Beneše, útokem z trojky Kratochvíla a úspěšnými signály ze středu, které realizoval Čermák. V domácím mužstvu se dařilo v prvních dvou setech Dosoudilovi a Chmelovi. Druhý set se hrál za mírné převahy hostů, i když v jeho průběhu se do vedení 10:8 dostali i domácí. Ale závěr již jednoznačně patřil výborně hrajícímu celku Příbrami.
V závěrečném 3. setu vedli hosté v úvodu 5:1, pak po nepřesných výrocích rozhodčích, za stavu 6:3 a následných protestech dostal ČK hráč domácích Kostík a mužstvo VSK doslova rezignovalo. Na hřišti se na postu nahrávače objevil místo Malčíka Zábranský, ale střídání již domácím příliš neprospělo. Nutno konstatovat, že vyhrálo lepší mužstvo, celek Příbrami s řadou hráčů VSK Praha je v soutěži nejlepší a po zásluze na 1. místě tabulky.
Naopak sobotní soupeř domácích VK Tábor je zatím v lize poslední. Ale při současné formě SAS St. Město bylo utkání velmi vyrovnané a v prvních dvou setech rozhodovaly koncovky. V úvodu zápasu začali domácí tak trochu laxně, což se projevilo záhy vedením hostů až 9:2. K velké bojovnosti vyburcovala celek VSK až skvělá divácká kulisa. Po dobrých zákrocích v poli a úspěšných blocích se jim podařilo otočit nepříznivý stav na 10:9 ve svůj prospěch. Pak sice znovu polevili, prohrávali 10:12, ale nakonec set získali pro sebe. Rovněž ve 2. setu vedli hosté v úvodu 3:0, ale pak domácí hru i stav postupně vyrovnali. Hráči Tábora měli tvrdší servis, na smeči se dařilo bývalému reprezentantu Bližilovi. V domácím celku hráli velmi dobře Dosoudil a Chmela v útoku, na bloku měli skvělé zákroky Tomáš a Dziacký. Nedařilo se Kostíkovi, kterého vystřídal Číž, který dobrým příjmem i úspěšnými zákroky na síti přispěl k bodovému zisku domácích.
Koncovka byla opět velmi dramatická, když za vyrovnaného stavu 13:13 rozhodli domácí o zisku setu dvěma úspěšnými bloky. Ještě ve 3. setu vedli krátce hosté, naposledy 6:4, ale pak hráči VSK jejich odpor definitivně zlomili. Domácí mužstvo tak získalo důležité vítězství především z hlediska posílení sebevědomí, čímž potěšilo své diváky, i když do optimální #pohárové# formy mají hráči ještě daleko.
PSHokejový servis
TJ N. Jičín - HC Uh. Hradiště 3:3 (1:1,1:1,1:1)
Z mistrovského utkání 12. kola II. hokejové ligy se nekompletní hosté nechtěli vrátit s prázdnou a uhrát alespoň jeden bod, což se nakonec podařilo. Domácí, poprve posíleni zkušeným brankářem Ivo Pešatem z extraligového Vsetína, se ujali vedení. Hosté srovnali skóre o minutu později. V dalším průběhu se stav zápasu měnil stejným způsobem. Hosté vždy dotahovali až na konečných 3:3. Za HC velmi dobře zachytal Kuběna, líbil se M. Čech a Ševců. Domácí měli velkou oporu v brankáři Pešatovi. Cenný bod vybojovali: Kuběna (Vojtěch) - Hefka, Skyba - Němčický, M.Čech, Ševců - R. Boček, Lorenc - Zavadil, Čevora, Tkadlčík - Jordán, Možiš - Hoza, J. Žiška, Morys - (Salinger).
Branky a asistence: 7. M.Monczyan - 1:0, 8. Ševců (Hefka) - 1:1, 23. Rybka - 2:1, 38. Zavadil (Tkadlčík) - 2:2, 51. Harazím - 3:2 a 52. Ševců (M. Čech) - 3:3. Vyloučení 2:4, využití 0:0. Před 450 diváky řídil Venglář z Havířova - Šimůnek a Zicháček z Ostravy.
Trenér ing. Zdeněk Čech po utkání řekl: #V dramatickém utkání jsme příkladně bojovali a přesto, že jsme prohrávali vždy jsme stačili vyrovnat. Dobře chytal náš Kuběna a za domácí Pešat. Po chybách, vyplývající z naší hry, jsme dostali dva góly. Průměrný zápas, remíza odpovídá průběhu hry a my jsme s bodem spokojeni.#

HC Uh. Hradiště - SK Jihlava 4:1 (2:1,1:0,1:0)
Asi 700 diváků očekávalo, že ve 13. kole nebudou domácí pověrčiví a tolik potřebné body zůstanou na ZSM. V 7. minutě, při přesilovce Lorenc orazítkoval pouze tyč. Další přesilovka ve 13. minutě už skončila podle očekávání a Ševců střílí první gól domácích - 1:0. O tři minuty později se radují opět domácí po Hozově brance - 2:0. Chybu v obranné třetině hosté potrestali a snížili na 2:1. Nebýt perfektně chytajícího brankáře Kuběny, mohl být dílčí stav po první třetině jiný. Ve 25. minutě druhé třetiny Zavadil golmana Kalného nepřekonal, stejně tak ve 28. minutě Holík, jehož střelu brankář reflexivně nohou vyrazil. Další šanci nevyužil ve 34. minutě po sólové akci od půlící čáry J. Žiška, po ideální přihrávce kpt. Albrechta. Ve 37. minutě zabránil ve skórování Albrechtovi na brankové čáře hostující obránce. Poté měli domácí možnost hrát přesilovku 5 na 3 a 5 na 4 a zvýšit vedení na 3:1, což se jim také podařilo.
Ve třetí třetině se SK snažil o snížení nepříznivého stavu, ale Kuběna byl neprůstřelný a příznivci často vyvolávali jeho jméno. Naopak ve 47. minutě Holík nastřelil tyčku a v 57. Ševců pojistil zasloužené a velmi důležité vítězství čtvrtým gólem. V jihlavském dresu se sportovní veřejnosti představil odchovanec Uh. Hradiště Dušan Sakrajda.
Branky a asistence: 13. Ševců (M. Čech) - 1:0, 16. Hoza (J. Žiška) - 2:0, 18. Okáč (Přibyl) 2:1, 40. J. Žiška (M. Čech) - 3:1 a 57. Ševců (Němčický) - 4:1. Vyloučení 5:6, z toho hostující Semrád 5 min. + OK (vrážení na hrazení) a domácí Němčický 2. min. + OK (nebezpečná hra vysokou holí a protest), využití 2:0. Rozhodovali: Mgr. Mlateček (Prostějov) - P. Vlach z Brna a R. Sedláček z Pozořic.
V neděli 1.12. pojede HC Uh. Hradiště do Žďáru n.S. a v sobotu 7.12. bude hostit Orlovou v 17.00 hod.

II.liga - skupina B: XII. kolo: Orlová - Štenberk 4:2, Frýdek-Místek - Kroměříž 2:2, Šumperk - Hr.Králové 1:1, Krnov - Poruba 3:3, Rosice - Ytong Brno 2:4, N.Jičín - Uh.Hradiště 3:3, SK Jihlava - Žďár n.S. 0:9, Třebíč - Znojmo 0:4 nedohráno. XIII. kolo: Žďár n.S. - Orlová 1:2, Znojmo - N.Jičín 4:0, Ytong Brno - Třebíč 1:1, Poruba - Rosice 6:2, Kroměříž - Šumperk 4:3, Uh.Hradiště - Jihlava 4:1, Hr.Králové - Kroměříž a Šternberk - Frýdek-Místek utkání skončila po uzávěrce.

	1.	Poruba	11	1	1	63:33	23
	2.	Třebíč	9	1	2	54:19	19
	3.	Šumperk	9	1	3	50:28	19
	4.	Znojmo	7	3	2	44:19	17
	5.	Rosice	8	1	4	52:35	17
	6.	Orlová	7	0	6	52:42	14
	7.	Fr.-Místek	6	2	4	33:36	14
	8.	Žďár	6	2	5	48:38	14
	9.	Hr. Králové	4	2	6	37:49	10
	10.	Uh. Hradiště	4	2	6	34:50	10
	11.	Šternberk	4	1	7	39:39	9
	12.	Brno	4	1	8	32:46	9
	13.	Kroměříž	3	2	8	32:55	8
	14.	N. Jičín	3	1	9	38:60	7
	15.	Jihlava	3	0	10	29:67	6
	16.	Krnov	1	2	8	16:41	4
                                      JBOkresní stolní tenis
I. třída okr. přeboru mužů 7. kolo
Kunovice C - Bílovice A 16:2, Nivnice A - Vlčnov A 8:10, O.N. Ves A - D. Němčí B 8:10, Bojkovice A - D. Němčí C 10:8, Vlčnov B - Jarošov A 10:8, Hluk C - Kunovice B 6:12

II. třída okr. přeboru mužů 7. kolo
Uh. Brod - Újezdec 6:12, Velehrad - Drslavice-Veletiny A 11:7, O.N. Ves B - Traplice 6:12, Bojkovice B - Hluk D 6:12, D. Němčí D - Zlechov 2:16, Kunovice D - Slavkov zápis nepřišel

Uh. Brod - Újezdec u Luhačovic 6:12 II. třída mužů
K velkému překvapení došlo v Uh. Brodě. Vedoucí, dosud neporažené družstvo nepodalo očekávaný výkon a podlehlo poměrně vysoko Újezdci. Domácí obě úvodní čtyřhry vyhráli, ale v dalším průběhu utkání kraloval už Újezdec.
Body domácích: A. Buráň 2, Chytil a Z. Buráň po 1 a obě čtyřhry. Velecký nebodoval. Body hostů: Lukeš a Man 4, Brulík 3, Živnéř 1.

III. třída okresního přeboru mužů skupina A 1. kolo
St. Město A - St. Město B 17:1, Bílovice B - Kostelany 11:7, O.N. Ves C - Jarošov B 3:15, Polešovice - Ořechov 6:12, 2. kolo St. Město B - Ořechov 2:16, Jarošov B - Polešovice 6:12, Kostelany - O.N. Ves C 17:1, Bílovice B - St. Město A 8:10, 3. kolo Jarošov B - Ořechov 6:12, Polešovice - Kostelany 3:15, O.N. Ves C - St. Město A 2:16, Bílovice B - St. Město B 11:7.

	1.	St. Město A	3	0	0	43:11	9
	2.	Ořechov	3	0	0	40:14	9
	3.	Kostelany	2	0	1	39:15	7
	4.	Bílovice B	2	0	1	30:24	7
	5.	Jarošov B	1	0	2	27:27	5
	6.	Polešovice	1	0	2	21:33	5
	7.	St. Město B	0	0	3	10:44	3
	8.	O. N. Ves C	0	0	3	6:48	3
III. třída okresního přeboru mužů skupina B 1. kolo
Drslavice-Veletiny B - Drslavice-Veletiny C 6:12, Hluk E - Komňa 6:12, Vlčnov C - Ostr. Lhota 13:5, 2. kolo Komňa - Bystřice p.Lop. 10:8, Hluk E - Drslavice-Veletiny B 3:15, Ostr. Lhota - Drslavice-Veletiny C 2:16, 3. kolo Hluk E - Drslavice-Veletiny C 3:15, Bystřice p.Lop. - Drslavice-Veletiny B zápis nepřišel, Vlčnov C - Komňa zápis nepřišel.

Družstvo Nivnice B soutěž sice zahájilo, ale po druhém kole se odhlásilo ze soutěže.

AVNA ČELE NÁS NIKDO NEČEKAL

Po podzimní části fotbalových soutěží zaujal první místo v divizi, skupině #D#, nečekaně nováček této soutěže, mužstvo FC TJ Kunovice. Exluzivní rozhovor pro naše noviny nám poskytl nový a úspěšný trenér tohoto mužstva Mgr. Ladislav Janský.

Jak hodnotíte účinkování FC TJ Kunovice v podzimní části?
#První místo hovoří za vše. Máme nejlepší divizní obranu, která v 15 utkáních obdržela pouze 12 branek. Na ní se podepisuje velmi kvalitním výkonem brankář Skovajsík a spolehlivý stoper Flašar, vynikající zejména v hlavičkových soubojích. Celkem 34 vstřelených branek staví naše střelce na druhé místo po podzimu, o jediný gól za Zeman Brno. Zde máme ještě určité rezervy. Šancí si vytváříme hodně, avšak s jejich realizací máme problémy. Vše závisí především na schopnosti nejlepšího podzimního divizní ho střelce Soviše, který dal 12 branek. Také druhé střelecké místo obsazuje náš Zajíček, s 10 góly. Za oběma je však velká mezera. Mladí hráči jsou příliš zbrklí a jejich šance zůstávají pouze šancemi. S umístěním jsem spokojen. Nejsem však ani zdaleka spokojen s tím, co jsme v určitých fázích podzimu předváděli. Soutěž se pro nás vyvíjela, natolik příznivě, že náš náskok na čele tabulky měl být výraznější. Zarážející byla zejména zakolísání doma s Brumovem a ve Slavičíně. Shodou okolností s oběma celky, kde j sem trenérsky bezprostředně před nástupem do Kunovic působil. Oba zápasy byly především pro mne velkým zklamání. Ale jinak - na prvním místě nás po podzimu nikdo neočekával.#

Jak se vám líbí jednotliví hráči?
#Nejvíce jsem byl spokojen s výkony brankáře Skovajsíka a střelce Soviše, na jehož fotbalovost je radost se dívat. Soviš byl na svých předcházejících působištích ve Slušovicích, Zlíně a v Uh. Brodě určitě nedoceněným hráčem. Připadá mi fotbalově minimálně o 10 roků mladší než je jeho skutečný fyzický věk. Mladí se mají od něj čemu učit. Překvapením je pro mne brankář Skovajsík. Toho kdybych měl v roce 1990 ve finále Českého poháru s Duklou Praha ve Slovácké Slavii, tak jsme hráli první kolo PVP na Maltě my. Potěšující je, že mužstvo mělo stejně kvalitní náhradu v 18-ti letém Máčalovi, což dokázal ve dvou utkáních, ve kterých Skovajsíka zastoupil. Ale i další zkušení hráči jsou oporami a tahouny mužstva. Flašar, kapitán mužstva ing. Svoboda i Zajíček mají ohromnou zásluhu na úspěšném podzimu a jsou příkladem pro mladíky, běhající kolem nich. Z těch jsem nejvíce spokojen především s Němčickým, Buchtou a Páníkem.#

Přišla však i krize v průběhu podzimu.
#První nás zastihla až po prvních čtyřech kolech. Mužstvo mělo za sebou náročný program kombinovaný s postupem v Českém poháru a divizními zápasy. Postup do 3. kola ČP byl pro nováčka divize rozhodně úspěchem a utkání s prvoligovými Drnovicemi důkazem, čeho je mužstvo schopno. A rozhodně nepropadlo. Trochu nás v rozjezdu #rozhodily# oslavy výročí vzniku kunovické obce. Druhá větší krize nás zastihla až v závěru podzimu v utkání ve Slavičíně. A objektivně je nutno přiznat - kdo nás čekal po podzimu na 1. místě MSFD sk. #D#! Myslím si, že jsme největším překvapením pro všechny. To těší, ale i zavazuje. Jaro nebude jednoduché.#

Původní cíl má stále platnost?
#Osobně jsem spokojen s tím, že jsme v tuto dobu prakticky stoprocentně v divizi zachráněni. A to byl cíl pro letošní rok. Nezabývám se myšlenkami na postup výš. V tuto chvíli mě plně zaměstnává první jarní kolo. Nemám rád plány a řeči o plánovaném počtu získaných bodů a plánovaném umístění. Fotbal musí být zábavou pro diváky. A jsem rád, že návštěvnost na našich utkáních má stoupající tendenci. Na derby s Dolním Němčím bylo na stadionu Bělinka určitě více než 1.000 diváků. Snad i to je důkazem toho, že hrajeme dobrý fotbal. Potvrdit na jaře dosavadní bilanci bude velice obtížné. Jednak si na nás budou soupeři dávat větší pozor, jednak nás čekají těžká střetnutí, především v zápasech v cizím prostředí. Ale nynější pozici nemíníme vyklidit bez boje.#

Jaký máte kádr a podmínky k trénování?
#Řekl bych, že naše podmínky se pohybují někde uprostřed současné divize. Pokud je beru celkově, tak z tohoto pohledu je titul podzimního krále nad všechna očekávání. Kádr 20 hráčů měl vynikající tréninkovou morálku. Jen málokdy bylo na tréninku méně než 15 až 17 hráčů. I to je jeden z důležitých faktorů konečného úspěchu. Sílu kádru prověřují především zranění. Že se mužstvo vypořádalo s dlouhodobými zraněními Žáka, Buchty, Pastyříka, Bernatíka, že se dokázalo vyrovnat s kratšími absencemi Flašara, Gabriela, Zajíčka, Skovajsíka - to ukazuje na kvalitu a soudržnost všech hráčů. Chtěl bych vyzvednout i přístup kapitána mužstva ing.Svobody, který v nelehkém začátku soutěže nastupoval k utkáním s nepříjemným zraněním, se kterým by každý druhý hráč dlouhodobě absentoval. I toto o mnohém svědčí. Navíc budeme jaro zahajovat bez vyloučeného Zajíčka a Páníka.#

Jaké je v Kunovicích zázemí?
#Výborně funguje vedení FC TJ v čele s předsedou Jaroslavem Rubanem a neúnavným manažerem Jiřím Cochlarem. Oba dobře doplňuje sekretářka, ekonomka a hospodářka Dana Fišerová. Máme výbornou travnatou plochu, na které zásluhou hospodáře, kustoda i hlavního pořadatele Lubomíra Fišera není ani v deštivých dnech enormní zatížení všemi družstvy takřka znát. Těžko by se ve vedení hledaly mezery. Jsem rád, že na tuto kvalitu navázalo svými výkony i mužstvo, doplněné prací vedoucího Františka Šmída a maséra Ivana Bečáka. Všichni jmenovaní mají na úspěšném podzimním tažení svůj nemalý podíl.#

Vyjmenujte a zhodnoťte kádr hráčů, který podzimní titul vybojoval.
#Jsou to brankáři: Skovajsík, Máčala a Bělohlávek. Obránci a středopolaři: Gabriel, Němčický, Andrýsek, Flašar, Zajíček, Bernatík, ing.Svoboda, Páník, Kopčil, Žák, Lysoněk, Prachman, Pochylý. Útočníci: Soviš, Buchta, Taťák, Remeš a Pastyřík. Ideální základní sestava se známkami za výkony podzimu by vypadala následovně: Skovajsík (10) - Flašar (8), Páník (7), Andrýsek (6) - Kopčil (6), ing.Svoboda (8), Zajíček (8), Gabriel (6) - Němčický (8), Soviš (10), Buchta (7). Převážně mužstvo hrálo v rozestavění 1 - 1 - 2 - 4 - 3. Hráči podzimu: 1. L.Soviš, 2. Skovajsík a 3. ing.Svoboda.#

Překvapila vás něčím divize?
#Nastoupil jsem k mužstvu v Kunovicích takřka s čtyřletými zkušenostmi z divizního Slavičína. Nedá se říci, že by mě něco překvapilo. Důvěrně znám prostředí všech stadionů, důvěrně znám kádry jednotlivých celků. Navíc jsem nic nepodcenil a každého soupeře jsem v průběhu podzimu alespoň jednou viděl v akci. Překvapila mě malá obměna kádrů divizních starousedlíků. Proto se ani nedivím tomu, že soutěž na podzim ovládli nováčkové soutěže. Sebeuspokojenost a jakýsi pocit neohroženosti tradičních účastníků nováčkům k tomuto úspěchu vytvořil vhodné klima. Jeden záporný zážitek stále přetrvává. Ani po pěti letech se nic nezměnilo na jinak velmi pěkném stadionu ve Svitavách, kde není vyřešen odchod hráčů a rozhodčích z hrací plochy. Jít totiž do kabin asi 100 metrů mezi rozvášněnými diváky je doslovnou loterií a hazardem domácích pořadatelů. Divím se řídící sekci, že ani po několika pokusech o inzultaci nedokázala nařídit změnu tohoto stavu. Jinak mě podzimní průběh divize utvrdil v přesvědčení, že jde o kvalitní soutěž, a já jsem rád, že jsme se v ní neztratili.#

Jaký máte nyní další program?
#Mužstvo trénuje až do 15. prosince 1996. Po třítýdenní dovolené se sejde k zimní přípravě 6. ledna 1997. V tu dobu by mělo být jasno i pokud se týká doplnění kádru o nové hráče, což se jeví v případném boji o postup jako nezbytnost, zejména v případě, že se nepodaří udržet hostující hráče. Plánujeme účast v brněnském zimním turnaji na umělém trávníku. Soustředění by mělo proběhnout od 3. února v Luhačovicích. A pak už vše bude nasměrováno k jarnímu startu ve Vsetíně s #béčkem# Zlína.
Rozmlouval a za rozhovor poděkoval Jaroslav BočekOKRESNÍ FOTBALOVÉ TABULKY

 III. třída skupina A - podzim 96 

	1.	Ořechov A	9	1	1	27:5	28
	2.	Babice	8	1	2	35:10	25
	3.	Traplice	7	2	2	25:18	23
	4.	Kněžpole	6	4	1	22:13	22
	5.	Topolná	4	3	4	22:20	15
	6.	Sušice	4	2	5	25:23	14
	7.	O.N.Ves B	3	4	4	20:27	13
	8.	Slovácko	3	2	6	15:24	11
	9.	Mistřice	3	1	7	18:19	10
	10.	Medlovice	3	0	8	28:38	9
	11.	Částkov	2	3	6	18:37	9
	12.	Osvětimany	2	1	8	13:35	7
DOMA
	1.	Babice	6	0	0	24:3	18
	2.	Ořechov A	6	0	0	18:1	18
	3.	Sušice	4	1	1	18:8	13
	4.	Kněžpole	3	3	1	14:10	12
	5.	O.N.Ves B	3	2	1	14:11	11
	6.	Traplice	3	2	1	13:10	11
	7.	Mistřice	3	0	2	11:4	9
	8.	Osvětimany	2	1	1	11:7	7
	9.	Slovácko	2	1	2	7:8	7
	10.	Topolná	2	1	2	8:9	7
	11.	Částkov	2	1	2	14:17	7
	12.	Medlovice	2	0	3	15:14	6
VENKU
	1.	Traplice	4	0	1	12:8	12
	2.	Ořechov	3	1	1	9:4	10
	3.	Kněžpole	3	1	0	8:3	10
	4.	Topolná	2	2	2	14:11	8
	5.	Traplice	2	1	2	11:7	7
	6.	Slovácko	1	1	4	8:16	4
	7.	Medlovice	1	0	5	13:24	3
	8.	O.N.Ves B	0	2	3	6:16	2
	9.	Částkov	0	2	4	5:20	2
	10.	Mistřice	0	1	5	7:15	1
	10.	Sušice	0	1	4	7:15	1
	12.	Osvětimany	0	0	7	2:28	0


 III. třída skupina B - podzim 96 

	1.	Hluk B	7	3	1	31:9	24
	2.	Drslavice	6	3	2	33:17	21
	3.	Bystřice	6	2	3	23:17	20
	4.	Suchá Loz	5	3	3	23:15	18
	5.	Podolí	5	3	3	23:17	18
	6.	Korytná	5	2	4	20:32	17
	7.	St.Hrozenkov	4	3	4	19:24	15
	8.	Havřice	3	5	3	15:18	14
	9.	Přečkovice	2	4	5	22:23	10
	10.	Boršice	2	3	6	14:25	9
	11.	Bánov	1	4	6	18:24	7
	12.	Újezd B	0	5	6	13:33	5
DOMA
	1.	Drslavice	5	1	0	25:6	16
	2.	Podolí	4	2	0	15:5	14
	3.	Hluk B	4	1	0	20:2	13
	4.	Korytná	4	1	1	16:12	13
	5.	Bystřice	4	0	1	13:5	12
	6.	S.Loz	3	2	1	13:7	11
	7.	St.Hrozenkov	3	1	1	11:7	10
	8.	Havřice	2	3	0	7:4	9
	9.	Přečkovice	2	1	3	16:12	7
	10.	Boršice	2	1	2	9:8	7
	11.	Bánov	1	3	2	13:11	6
	12.	Újezdec B	0	4	1	8:9	4
VENKU
	1.	Hluk B	3	2	1	11:7	11
	2.	Bystřice	2	2	2	10:12	8
	3.	S. Loz	2	1	2	10:8	7
	4.	Drslavice	1	2	2	8:11	5
	5.	Havřice	1	2	3	8:14	5
	6.	St.Hrozenkov	1	2	3	8:17	5
	7.	Podolí	1	1	3	8:12	4
	8.	Korytná	1	1	3	4:20	4
	9.	Přečkovice	0	3	2	6:11	3
	10.	Boršice	0	2	4	5:17	2
	11.	Bánov	0	1	4	5:13	1
	12.	Újezdec B	0	1	5	5:24	1


 IV. třída skupina A - podzim 96 

	1.	Košíky	6	3	0	20:8	21
	2.	Boršice B	6	0	3	26:14	18
	3.	Huštěnovice	5	1	3	26:14	16
	4.	Tupesy B	4	3	2	21:17	15
	5.	Zlámanec	4	1	4	17:15	13
	6.	Ořechov B	2	3	4	16:18	9
	7.	Bílovice B	3	0	6	10:14	9
	8.	Mařatice	2	2	5	14:19	8
	9.	Popovice	2	1	6	13:31	7
	10.	Jankovice	2	0	7	12:34	6

DOMA
	1.	Huštěnovice	4	1	0	19:3	13
	2.	Boršice B	4	0	1	19:7	12
	3.	Košíky	3	2	0	11:3	11
	4.	Tupesy B	2	1	1	10:7	7
	5.	Bílovice B	2	0	2	5:3	6
	6.	Zlámanec	2	0	3	10:10	6
	7.	Ořechov B	1	1	2	9:7	4
	8.	Mařatice	1	1	2	7:7	4
	9.	Popovice	1	1	2	6:9	4
	10.	Jankovice	1	0	4	8:20	3
VENKU
	1.	Košíky	3	1	0	9:5	10
	2.	Tupesy B	2	2	1	11:10	8
	3.	Zlámanec	2	1	1	7:5	7
	4.	Boršice B	2	0	2	7:7	6
	5.	Ořechov B	1	2	2	7:11	5
	6.	Mařatice	1	1	3	7:12	4
	7.	Huštěnovice	1	0	3	7:11	3
	8.	Bílovice B	1	0	4	4:13	3
	9.	Jankovice	1	0	3	4:14	3
	10.	Popovice	1	0	4	7:22	3


 IV. třída skupina B - podzim 96 
	1.	Žítková	5	1	1	19:7	16
	2.	Březová	5	0	2	21:17	15
	3.	Hulín C	4	1	2	27:10	13
	4.	Rudice	4	1	2	19:12	13
	5.	Komňa	2	2	3	21:16	8
	6.	Krhov	2	0	5	7:30	6
	7.	Záhorovice	1	2	4	8:16	5
	8.	Nezdenice	1	1	5	12:26	4
DOMA
	1.	Žítková	4	0	0	13:2	12
	2.	Březová	3	0	1	16:11	9
	3.	Rudice	2	1	0	8:2	7
	4.	Hulín C	2	1	0	8:3	7
	5.	Krhov	2	0	2	6:18	6
	6.	Komňa	1	1	1	6:7	4
	7.	Nezdenice	1	1	2	9:15	4
	8.	Záhorovice	1	0	2	5:5	3
VENKU
	1.	Hulín B	2	0	2	19:7	6
	2.	Rudice	2	0	2	11:10	6
	3.	Březová	2	0	1	5:6	6
	4.	Komňa	1	1	2	15:9	4
	5.	Žítková	1	1	1	6:5	4
	6.	Záhorovice	0	2	2	3:11	2
	7.	Nezdenice	0	0	3	3:11	0
	8.	Krhov	0	0	3	1:12	0www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund