Číslo: 51
16.12.1996
Článků: 41

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


ZBYNĚK HRÁČEK TO NA KARPOVA UMÍ
Vzorně reprezentují náš okres
Český pohár rychlostních kanoistů - Ostrožská Nová Ves čtvrtá !!
Ve Starém Městě uzavírali sezónu

ZBYNĚK HRÁČEK TO NA KARPOVA UMÍ

Zbyněk si v naší redakci zahrál nejen proti redaktorům, ale i proti počítači.
Odchovanec uherskohradišťského šachu a absolvent místního gymnázia, šestadvacetiletý Zbyněk Hráček se v letošním roce pohybuje kolem 30. místa mezi šachisty na světovém žebříčku. Šachy začal Zbyněk závodně hrát v sedmi letech ve Slovácké Slavii Uh.Hradiště, pod vedením vynikajícího trenéra mládeže ing. Vratislava Hory. V dorostenecké kategorii byl dvakrát přeborníkem republiky, třetí místo obsadil na mistrovství Evropy juniorů v roce 1990, v mužích se pak stal přeborníkem ČR. V dorosteneckém věku přestoupil ze Slovácké Slavie do Starého Města, pak hrál za Univerzitu Brno, nyní hraje ligu v Německu a zároveň za Dům armády Praha. V předvánočním čase si Zbyněk přijel z Německa na chvíli odpočinout domů, do Uherského Hradiště, aby načerpal nových sil do dalších šachových soubojů. My jsme využili jeho přítomnosti a pozvali jsme jej na posezení do naší redakce.

Zbyňku, jak ti vyšel letošní rok?
Letošní sezóna nebyla úplně taková, jak bych si představoval, jelikož vloni jsem se vlastně poprvé dostal do užší světové špičky, což znamená asi těch 25 hráčů na světě, takže jsem se mezi předními hráči pouze zabydloval. Přechod mezi tyto hráče byl hodně těžký, jelikož samotná úroveň i příprava na zápasy je o mnohem náročnější, než jsem byl zvyklý dříve. Snad proto, ani mé výsledky nebyly nijak oslnivé. Doufám však, že to bylo pouze přechodné období. Já jsem vlastně na začátku sezóny hrál ty nejsilnější turnaje poprvé ve svém životě, což byla například 17. kategorie v Estonsku, kde jsem udělal třetí a čtvrté místo, což ještě byl, dá se říct, relativní úspěch. Na dalších turnajích jsem dělal tak kolem padesáti procent, jež představovaly tak sedmé, osmé místo. Ten druhý půlrok pak přišlo částečné zlepšení.

Jak se ti dařilo na šachové olympiádě v Jerevanu?
Zde to docela šlo, neboť jsem udělal třináctý nejlepší výsledek ze všech hráčů.

Na olympiádě ses střetl i s bývalým mistrem světa Kasparovem. Jaké to bylo utkání?
Bylo to v době, kdy se dostala čes-ká reprezentace na druhé místo v turnaji, což bylo velmi překvapivé, protože papírově jsme byli až asi osmnáctí. V tu dobu jsme si značně věřili a možná byli trochu až přeh-naně optimističtí. Kasparovi se navíc vůbec nedařilo a on nevyhrál do té chvíle ani jednu partii. Já jsem naopak měl tři výhry a jednu remízu, kdežto on pouze tři remízy. Nakonec však samotná partie pro mne nedopadla dobře a Kasparov se vlastně se mnou chytil a pak až do konce olympiády všechno jen vyhrával. Já jsem ho odstartoval a on udělal nejlepší výsledek na olympiádě.

Pokud jsem si všimnul výsledků, které jsme uveřejňovali v našich novinách, tak z družstva vždy střídal ten, co prohrál?
No, někdy tomu tak opravdu bylo, ale většinou nehráli ti, co měli zdravotní potíže. Na této jerevanské olympiádě byla hrozná strava, hygiena a zkrátka všechno bylo na velmi špatné úrovni.

Zřejmě tvůj nejlepší výsledek jsi uhrál letos na mistrovství v RAPID šachu.
Na tomto mistrovství se mi dařilo a já jsem nakonec skončil čtvrtý.

Jak probíhal tento turnaj?
Turnaj měl svoji zvláštnost, neboť partie se hrály na dvacet pět minut a za každý tah byl bonus dvacet sekund. Takže to vlastně nebyly úplně aktivní šachy, ale taková pomalejší verze. V turnaji hrálo dvacet hráčů ve skupinách po pěti. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší.

Jakou jsi měl skupinu?
Dostal jsem hodně těžkou skupi-nu, protože jsem tam měl Karpova a ještě další dva silné Rusy a Španěla. Úplně poprvé ve své kariéře jsem se utkal s mistrem světa Karpovem a podařilo se mi nad ním ve skupině zvítězit. A jak se nakonec ukázalo, byla to jeho vůbec jediná prohra v tomto turnaji.

Ze skupiny jsi teda postoupil?
Ano, postoupil jsem do čtvrtfinále, které jsem prošel také bez problémů, ovšem v semifinále jsem opět narazil na Karpova. Samotný zápas skončil 1:1, ovšem v následných blickách jsem prohrál. Stejným způsobem jsem pak prohrál i souboj o třetí místo s Akopjanem.

Jaké byly tvé pocity v zápasech s mistrem světa Karpovem?
V utkání s Karpovem to jsou opravdu takové zvláštní pocity, protože člověk přece jenom má trochu respekt před tímto hráčem. Je pravda, že v aktivních šachách jsem měl šanci přece jenom větší, protože zde ty rozdíly nejsou tak velké. V každém případě je to velký zážitek, jelikož je to mistr světa a vlastně dvacet let jeden z nejlepších hráčů na světě. Je to navíc hráč, který také sehrál daleko největší počet turnajů ze všech hráčů v historii.

Dá se tedy říct, že s mistrem světa máš aktivní bilanci.
Tak to je pravda, neboť v aktivních šachách s ním vedu 2:1 a blicky, ty se nikdy do statistik počítat nebudou.

Nebyla by tedy nyní ideální doba pověsit šachy na hřebík?
To není špatný nápad, budu muset o tom zapřemýšlet.

V současnosti hraješ v Německu?
Ano, hraji ligu v Německu za Werden Brémy, kde se mnou hraje i Pavel Blatný a dva němečtí velmistři. Zatím zde mohou hrát pouze tři cizinci, ale uvažuje se o rozšíření této varianty, takže příště bude moci hrát více cizinců v jednom mužstvu. Německá liga je skutečně nejsilnější na světě, neboť zde hraje vlastně celá světová špička, kromě Karpova a Kasparova.

Za naše mužstvo nehraješ?
Hraji za Dům armády, avšak zřejmě nestihnu hrát celou sezónu.

Karpov či Kasparov mají své realizační týmy, jak jsi na tom ty?
Své týmy mají hráči pouze první světové desítky, ostatní mají nanejvýš své trenéry.

Ty máš svého trenéra?
Ne, trenéra už dlouho nemám. V mládí mi dal velmi dobré základy ing. Hora, což jsem později několikrát ocenil, ale nyní jsem bez vlastního trenéra a docela mi to vyhovuje.

Jak si stojíš na světovém žebříčku?
Šachisté mají žebříček, který je něco jako tenisový ATP, ale mnohem spravedlivější a promy-šlenější. Já jsem nyní na 30. až 35. místě.

Jaké máš cíle?
Předpokládám, že tu letošní nevýraznou sezónu mám za sebou a pomalu se začnu prosazovat.

Ty máš 26 let, jsi starý anebo mladý mezi šachisty?
V současnosti se špička značně omladila a já bych řekl, že jsem tak uprostřed.

Hráváš i simultánky?
Přiznám se, že je nehrávám rád, ale hrávám je. Pro propagaci šachů májí totiž větší význam než jakýkoliv dobrý výsledek na turnaji.

Proti kolika soupeřům jsi hrál v simultánce?
Nejčastěji jsem je hrál tak s 25 šachisty. Simultánky trvají tak tři, čtyři hodiny, jsou strašně únavné a vím, že spousta lidí je nehraje vůbec. Je to obrovská zátěž a není to vůbec nic příjemného.

Slyšel jsem, že Vlastimil Hort je schopen postavit po skončení simultánky všechny své partie. Co tomu říkáš?
Já jsem to zkoušel také. Když jsem hrál simultánku před dvěma lety ve Zlíně se třiceti šachisty. Musím říct, že jsem je postavil také všechny.

To jsi je stavěl ihned po turnaji?
Ne, to ne, ale až druhý den doma. Myslím, že pokaždé by se mi to nemuselo podařit, ale většinu těch partií bych si zapamatoval určitě.

Dá se říct, že máš perfektní paměť jen na čísla, nebo i na texty?
Bohužel jen na čísla, textově to už tak dobře nefunguje. Věřím však, že by se to dalo naučit. Vím, že Kasparova testovali, když mu dali přečíst stránku anglického textu z knížky a on ji pak napsal celou, když udělal snad jen jedinou chybu.

Co říkáš počítačovým soupeřům?
Počítače se stále více prosazují i do těch největších turnajů. Je to celkem logické, protože počítačové firmy jsou často sponzory šachových turnajů a každá firma, která vytvoří takový program, který třeba porazí Kasparova, tak je to pro ni obrovská reklama. Zatím však ještě Kasparov odolává, neboť poslední zápas po boji vyhrál 4:2. Zda v budoucnu budou vyhrávat počítače či lidé, to lze těžko odhadnout. Já jsem s počítači doposud vyhrával, ale je fakt, že jsem nehrál proti těm nejlepším programům.

Prohrát s počítačem ale zřejmě tolik nemrzí?
To je pravda, od počítače to vskutku tolik nebolí. Jsou ale hráči, kteří proti počítačům zásadně nehrají. Je to například Ivančuk, který k partii prostě nenastoupí, i když je v turnaji a prohraje kontumačně.

Máš čas i na jiné koníčky?
Jelikož těch turnajů nehraju až tak příliš, tak mám času relativně dost. Rád si zahraju třeba fotbal. Vloni jsem hrál i populární hradišťský turnaj UHAMAKO za mužstvo MH-REGO. Letos jsem však měl operaci menisku, takže jsem nemohl nastoupit, ale příští rok se určitě zase zapojím. Jinak hraji rád třeba tenis.

Doufám, že se zúčastníš II. ročníku tenisového turnaje osobností pořádaného naší redakcí?
Pokud budu mít čas, tak určitě a rád přijedu.

Jak se těšíš na Vánoce?
Vánoce jsou jistě krásné svátky a já se tedy na ně těším.

Jaká bude tvá štědrovečerní večeře?
Určitě perfektní, ale jaká přesně, to prozradím až ve vánočním čísle Dobrého dne.

Díky za rozhovor a ať se ti daří.
Vojta JohaníkVzorně reprezentují náš okres

Družstvo žen: Horní řada zleva: Turzíková Věra, Hubáčková Jana, Večeřová Jana, Hubáčková Lenka, Schonová Pavla. Dole: Polášková Eva, Polášková Jarka
Požární sport sice neřadí sportovní veřejnost mezi nejznámější a nejpopulárnější, ale výsledky v něm dosahované nevelkou partou nadšenců jednoho z vesnických sborů dobrovolných hasičů v našem okrese tento sport řadí mezi velmi úspěšné, zasluhující si obdiv a uznání. Už sedm let vzorně reprezentují nejen svou obec, ale i okres Uh. Hradiště tři soutěžní družstva sboru dobrovolných hasičů Mistřice. Za ta léta se jméno Mistřic objevilo ve 35-ti okresech České republiky na 259 soutěžích v některé z disciplín požárního sportu, kterými jsou běh na 100 m s překážkami, štafeta 4 x 100 m a nejrozšířenější královská disciplína - požární útok. Ve 219-ti případech se některé z družstev vracelo jako vítěz soutěže, 103 krát obsadily Mistřice 2. místo a 62 krát 3. místo. Důkazem toho je klubovna v hasičské zbrojnici vyšperkovaná téměř 470 získanými krásnými poháry a trofejemi. Již několik let patří mistřická družstva mužů a žen mezi nejlepší a nejúspěšnější v celé republice.
Ženy jsou okresními přeborníky v letech 1993-1996. Získaly 2. místo ve Velké ceně České republiky v roce 1992 (Velká cena je 30 pohárových soutěží plošně rozložených po celé republice, jejichž výsledky se sčítají do tabulky). Největším úspěchem tohoto kolektivu je trojnásobné vítězství ve Velké ceně České republiky v letech 1993-1995 a zejména pak vítězství v I. ročníku Hasičské extraligy ČR v požárním útoku v roce 1996 (Extraliga je 14 závodů plošně rozložených po ČR, jejichž výsledky se sčítají do tabulky).
I. družstvo mužů je sedminásobným přeborníkem okresu v letech 1990-1996 a dvojnásobným krajským přeborníkem v letech 1995 a 1996. V letech 1991-1996 šestkát za sebou vyhrálo Velkou cenu okresu Uh. Hradiště. Třikrát tento kolektiv zvítězil ve Velké ceně České republiky v letech 1992-1995. Velmi pěkným úspěchem je 4. místo v letošním premiérovém ročníku Hasičské extraligy. O skvělé 2. místo připravila kolektiv technická závada při nevydařeném domácím extraligovém závodě. O to víc mrzí skutečnost, že to byl jediný závod v průběhu celého roku, kdy si mistřičtí nepřipsali do tabulky žádný bod.
II. družstvo mužů slouží podle slov vedoucího mistřických družstev a zároveň soutěžícího I. družstva pana Josefa Poláška, především jako výborná zásobárna pro I. družstvo, avšak v případě neúspěchu tohoto družstva je schopno okamžitě zaskočit a vrátit jméno Mistřic zpět na vyšší příčky pořadí v soutěži. O tom svědčí 2. a 3. místo ve Velké ceně ČR v letech 1992 a 1993. Dále pak 2. místo ve Velké ceně okresu v letech 1992-1994 a 1996 a 3. místo v roce 1995. To nejlepší však dokázaly Mistřice v samém závěru letošní sezóny. Podruhé za sebou se coby jihomoravský přeborník probojovaly na Mistrovství České republiky v požárním sportu. V loňském roce v Hradci Králové obsadily celkově 3. místo při vítězství v požár. útoku v tehdy rekordním čase na nástřikové terče 24,68 s.
Ve dnech 13. - 15. září tohoto roku se sjelo do Prahy na Rošického stadion 8 krajských přeborníků, obhájce loňského prvenství z Letohradu a reprezentační družstva Rakouska a Německa. Mistřice obsadily celkově 1. místo a staly se mistrem České republiky v požárním sportu pro rok 1996. Po dorosteneckém titulu Mistr ČSFR v roce 1992 ve Skalici je to další a rovněž první mistrovský titul získaný družstvem dobrovolných hasičů našeho okresu. V požárním útoku vytvořily Mistřice vynikající nový rekord mistrovství časem 21,82 s. O tom, jak skvělý to byl čas, napsal Hasičský zpravodaj v článku Máme mistra ČR: Družstvo mužů z Mistřic doslova smetlo své soupeře v požárním útoku, a to historickým časem 21,82 s. Některá družstva byla tak šokována, že nebyla schopna úspěšně plnit další disciplíny... Dosažené úspěchy jsou dílem mnohaleté a systematické celoroční práce podložené úsilím každého jednotlivce a založené na dobrém kolektivu. Těchto pronikavých úspěchů by nebylo možno dosáhnout bez sponzorské výpomoci.
Sluší se závěrem všem firmám a podnikatelům poděkovat za finanční či materiální podporu, kterou se rovněž podílejí na vzorné reprezentaci celého uherskohradišťského okresu. Dík patří především firmě Zeman Otrokovice, Blok Bojkovice, firmě Červinka, PROGRES - T. BART - Řeznictví Veselí n. Moravou, Pivovar Jarošov, TON Uh. Hradiště, Pohostinství p. Knotové v Mistřicích a především Obecnímu úřadu v Mistřicích.Český pohár rychlostních kanoistů - Ostrožská Nová Ves čtvrtá !!

Bohumil Kusák (vlevo) a Vítězslav Kolář, juniorští reprezentanti ČR, trénují ikdyž teplota klesne pod nulu. - Foto: VP
Po loňském čtvrtém místě v seriálu závodů započítávaných do Českého poháru zopakovali kanoisté ze Slovácka stejné výborné umístění také v letošním roce. To, že na prvních třech místech se objevily pražské kluby - vrcholová střediska USK a Dukla, třetí potom KVS Praha, klub disponující nesrovnatelně širším závodním týmem, snad není nutno ani komentovat. Do letošního ročníku, ve kterém bodovalo 43 oddílů a klubů ČR, byly zahrnuty dva kvalifikační závody na krátkých tratích v Račicích a tři mistrovství ČR - na dlouhých tratích v Praze, na krátkých Račicích a v maratonu v Chebu. Původně první závod v maratonu na jaře byl vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám zrušen. S výsledky ČP byli zástupci klubů seznámeni na valné hormadě Českého svazu kanoistů, které se mimo jiné zúčastnil i viceprezident Prosportu Sezemice, za nějž závodí dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, poslanec parlamentu ČR pan KRAUS. Ten mimo jiného přislíbil, že ze své pozice člena rozpočtového výboru bude interpelovat ve prospěch k anoistiky a sportu vůbec. Další zajímavostí ze zasedání jsou informace o tom, že po Martinu Doktorovi bude ministerstvo vnitra financovat také přípravu po dlouhé odmlce navracející se úspěšné kajakářky Simony Koďouskové, jež se provdala za Tomáše Doktora, Martinového bratra, a juniorského kanoisty z Pardubic Petra Netušila. Ten bude největším soupeřem Novovešťana Jiřího Marka v boji o nominaci na juniorské mistrovství světa v příštím roce.
Ze závodníků od slováckého moře se podařilo obsadit první místa v žebříčcích jednotlivých kategorií kajakářům Pavlu Kusákovi a jeho bratranci Bohumilu Kusákovi, v kategorii deblkajakářů potom ještě Petru Botkovi.

Pořadí dalších jednotlivců v kategoriích:

dospělí
- kajakáři 15. místo odchovanec Ostrožské Nové Vsi Petr Hruška deblkajak 37.-38. místo Luboš Pojezný (ONV) Hruška 7. místo
- kanoisti 5. místo odchovanec Ostrožské Nové Vsi Petr Pojezný 24. místo Zbyněk Ondračka 30. místo Richard Boček (oba ONV)
delblkanoe 19. místo Petr Pojezný, 22. Zbyněk Ondračka, 25.-26. místo Richard Boček

junioři
- kajakáři 7. místo odchovanec Ostrožské Nové Vsi Michal Laga, 14. místo Vítězslav Kolář (ONV)
- deblkajak 11. - 13. místo Vítězslav Kolář a Michal Laga
- kanoisti 4. místo Jiří Marek, 9.-10. místo Tomáš Kusák, 15.-16. Igor Kobzinek (všichni ONV)
- deblkanoe 9. místo Jiří Marek, 13. Igor Kobzinek, 14. Tomáš Kusák

dorost
- kajakáři 6. místo odchovanec Ostrožské Nové Vsi Vlast. Basovník, 8. místo Michal Kusák (ONV)
- deblkajak 5.-6. místo Bohumil a Michal Kusákovi
- kajakářky 9. místo Lucie Botková (ONV)
- deblkajak 15. místo Lucie Botková, 19.-21. Kateřina Kroupová (ONV)
- kanoisti 14. místo Ondřej Slach, 20.-23. Jakub Hirš (oba ONV)
- deblkanoe 11. místo Ondřej Slach, 24.-25. Jakub Hirš

žactvo
- kajakáři 10. místo Petr Botek, 19. Marek Kroupa (ONV)
- deblkajak 4. místo Pavel Kusák, 8. místo Marek Kroupa
- kajakářky 2. místo Barbora Basovníková, 11. místo Lucie Lagová (obě ONV)
- kanoisti 15.-17. místo Martin Minařík

V příštím roce by mělo být do Českého poháru započítáváno zase pět soutěží - dva kvalifikační závody na krátkých tratích v Račicích, mistrovství ČR na krátkých tratích a v maratonu (čili už ne na dlouhých tratích) a podzimní závod na krátkých a dlouhých tratích.Ve Starém Městě uzavírali sezónu
V pátek 13.12.1996 u příležitosti setkání podnikatelů v prostorách hotelu SYNOT se uskutečnilo také slavnostní zakončení podzimní fotbalové sezóny vedoucího celku MSFL - FC SYNOT Staré Město. Tentokrát se sešli všichni hráči i funkcionáři, společně se svými manželkami či přítelkyněmi, aby se rozloučili s podzimní sezónou. Před zahájením společenské části večírku poděkovali hráčům za odvedené výkony generální manažer Jaroslav Hastík, trenér Jiří Nevrlý a prezident a majitel FC SYNOT pan Ivo Valenta. Vedení FC SYNOT zároveň vyhodnotilo tři nejlepší hráče za rok 1996, kterými se stali: nejlepší střelec MSFL Dušan Klvaňa, Libor Zapletal a Jiří Vojtěšek. Hráči nyní budou mít fotbalovou dovolenou a poprvé se sejdou až 3. ledna 1997 přímo před zápasem svého prvního utkání v turnaji FC BOBY, kdy se střetnou se Slováckou Slavií Uh.Hradiště.
Jak jsme se dozvěděli, pokud bude dobré počasí a pokud se oba oddíly dohodnou, mohlo by se utkání sehrát na škvárovém hřišti v Uh. Hradišti, čímž by oběma mužstvům odpadlo zbytečné cestování a navíc by si na své přišli i fanoušci obou mužstev.
V jarní přípravě, kromě zápasů brněnského turnaje, má celek Synotu naplánováno ještě několik dalších kvalitních zápasů, mimo jiné i se Spartou Praha a Olomoucí. O přestupu Pavla Strakáče do Rakouska ještě není stále jasno, i když se již objevilo konkrétní jméno zájemce. Dle slov trenéra Nevrlého, by mělo být mužstvo Synotu pro jarní sezónu posíleno o dva až tři kvalitní hráče.
Jelikož trenér Jiří Nevrlý, společně s Petrem Uličným, Petrem Pálkou a Miroslavem Poláškem, byl uplynulý týden na týdenní stáži u německého mužstva Bayernu Mnichov, požádali jsme jej o krátké zhodnocení této akce:

Jaké to bylo v Bayernu?
Super! Poznali jsme světový velkoklub, neboť Bayern, to je špička bundesligy. Měli jsme možnost sledovat po celý týden trénink Bayernu, pod vedením trenéra Trappattoniho a jeho asistenta Augenthalera. Byl to vlastně poslední týden před zimní přestávkou, tedy týden mezi 16. a 17. kolem bundesligy. Vše pak vyvrcholilo zápasem s Borusií M”nchengladbach, kdy před 63 000 diváky Bayern vyhrál 1:0 Klinsmannovou brankou, čímž si zajistil titul podzimního mistra.

Jakou úroveň měly tréninky Bayernu?
V podstatě se dá říct, že tréninky měly menší intenzitu a větší objem. To znamená, že hráči trénovali například 120 minut denně.

U nás se však propaguje nyní něco jiného.
Ano, i já zastávám teorii, kterou jsem prosazoval v Uh. Hradišti, ale nyní i ve St. Městě, spíše kratších, ale intenzivnějích tréninků.

Jaký je stadion na Bayernu?
Viděli jsme celé útroby stadionu Bayernu od prádelny počínaje, až kabinami a regenerací konče. Když jsme viděli to množství jenom těch míčů, které mají k dispozici, to je něco fantastického. Například když v průběhu jednoho tréninku začalo sněžit, tak hráčům byly ihned vyměněny bílé míče za červené. No prostě paráda.

Dá se tento stadion srovnat s nějakým stadionem u nás?
Ne, nedá, opravdu nedá.

Vládne trenér Trappattoni tvrdou rukou?
Vůbec ne, já bych řekl, že tam je otázka vzájemné korektnosti, solidarity. Je ale fakt, že například asistent Augentaler se nám trochu omlouval, že již končí sezóna a ta disciplína již není taková, jaká by měla být.

Jaké mají tréninkové podmínky?
Mužstvo netrénuje přímo na stadioně, kde hraje mistrovská utkání. Bayern má napříkla šest travnatých hřišť, jedno vyhřívané hřiště, jedno s umělou trávou, mají zde třeba stěny jako v tenise, na které se dají nakopávat míče.

Jaké rozestavení hráčů praktikuje Bayern?
Hrají systém 3 - 5 - 2, i když nám tvrdili, že hrají 4 - 4 - 2. Je tam libero, dva předstopeři, pět záložníků a dva útočníci. Hrají značně šablonovitě, jsou velmi trpěliví, počkají si na svou příležitost, kterou pak využijí.

Jak často trénují?
Trénují hrozně moc. Jak už jsem říkal, malá intenzita, ale velký objem. Hráči nemají ani jeden den volna, ani před zápase ani po zápase. Trénuje se každý den.

Vraťme se zpět do FC SYNOT. Jaká bude zimní příprava?
Zjistil jsem, že podle pana Trappattoniho nejsem nenáročný trenér. Povídá se, že jsem po Zacharovi nejnáročnější trenér u nás. Jsem si ale vědom toho, že se nedají požadovat stejné nároky u třetí ligy jako u ligy první. Takže můžu slíbit, že hráči určitě dostanou zabrat, ale nemusí mít obavy, že bych je zničil. Myslím si, že mám dost zkušeností, abych odhadl, jak velké dávky je zapotřebí.

Říká se, že trenér Miroslav Polášek, bývalý asistent trenéra Jurana v Dubnici, který byl s vámi v Německu, podepsal přestup do Kyjova, kde vlastně střídá prakšického Vojtu Gajdůška? Je to pravda?
Mluvili jsme spolu o tom. A dle jeho slov by měl být od 1.1.1997 skutečně trenérem mužstva MSFL Kyjova.

Díky za rozhovor a Šťastné a veselé.
JOHwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund