Číslo: 53
30.12.1996
Článků: 24

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FC Synot s I. ligou
Velká cena v požárním sportu 1996
Závěr roku v plaveckém oddílu Sl. Slavie

FC Synot s I. ligou
V současné době zejí fotbalové trávníky a šatny prázdnotou, protože hráči odpočívají po náročné sezoně. V zákulisí se však již nyní pracuje na plné obrátky, vždyť zimní příprava musí být zajištěna s předstihem a také se řeší přesuny hráčů mezi jednotlivými kluby. Proto jsme si zavolali do FC Synot Staré Město, kde nám zvedl telefon sekretář klubu Milan Omelka, který nám ochotně odpověděl na naše otázky.

Jak dalece má vedoucí celek MSFL zajištěnou zimní přípravu?
Již nyní mohu říct, že celou přípravu máme prakticky zajištěnu podle představ a požadavků trenéra Jiřího Nevrlého. Do zahájení jarních odvet sehraje mužstvo celkem 17 přátelských zápasů. V měsíci lednu absolvuje brněnský turnaj Wilkinson Cup, kde se hraje na hřišti s umělým povrchem. Začínáme prakticky ihned po svátcích 3. ledna a postupně se utkáme se Sl. Slavií (II. liga), B. Ostrava (I. liga), SK Č. Budějovice (I. liga), LeRK Prostějov (II. liga), T. Poštorná (II. liga), BOBY Brno B (MSFL) a na závěr budou následovat dva zápasy o konečná umístění. Poté se v únoru přesuneme na škvárový turnaj, který pořádá Viktoria Otrokovice a zde se v šesti zápasech střetneme s celky nižších soutěží. Mezi tím absolvuje celý kádr ve dnech 17. až 24. ledna soustředění ve sportovním středisku v Nymburku, kde kromě samotné přípravy sehrajeme zápasy s prvoligovými celky - Spartou Praha a SK Sigmou Olomouc. V domácích podmínkách, kromě zápasů, bude mužstvo využívat k přípravě sportovní halu na Širůchu, tělocvičnu na ZŠ Kom enského, posilovnu ve sportovní hale v Uh. Hradišti, rehabilitaci v Aquacentru na hotelu Synot a pro protáhnutí unavených svalů bude sloužit i pár lekcí aerobiku. Jelikož nám první zimu bude v areálu Širůch chybět škvárové hřiště, budeme se muset přesunout k několika tréninkovým jednotkám do Veselí, kde nám ochotně vyšli vstříc funkcionáři zdejšího FC. Z uvedeného vyplývá, že příprava bude velmi různorodá, ale taky náročná.

Jak jste na tom s doplněním kádru? Budou někteří hráči i odcházet?
Zatím bych nechtěl být kvůli konkurenci příliš konkretní, ale s určitostí se dá tvrdit, že příchody budou převažovat nad odchody. V hledáčku máme několik mladých perspektivních hráčů, se kterými počítáme do budoucnosti. Vzhledem k postavení v tabulce a našim plánům je však třeba kádr doplnit i o hotové fotbalisty, na čemž se v současné době pracuje. Všichni oslovení hráči mají o náš dres zájem, nyní se bude vše odvíjet od jednání s jejich mateřskými kluby. Jedno jméno však mohu prozradit již nyní, jedná se o obránce Drska (hráč bývalého prvoligového Chebu a nyní SK Kladno (ČFL), kterého budeme v začátku přípravy zkoušet. O uvažovaných odchodech se zatím jen doslýcháme, ale zatím nás žádný klub oficiálně nekontaktoval. Do přípravy by se tedy mělo zapojit 22 hráčů, postupně budeme kádr zužovat na 17-18 hráčů s tím, že zbytek uvolníme na hostování.

Co nám ještě řeknete na závěr?
Využíváme této příležitosti a jménem FC Synot přeji všem našim sportovcům do roku 1997 hodně zdraví, štěstí, osobní a rodinné pohody.

Za rozhovor poděkoval a vše do nového roku popřál JOHVelká cena v požárním sportu 1996
V závěru roku vyhodnotilo Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska už 8. ročník Velké ceny v požárním sportu našeho okresu. Také v loňském roce vyvrcholila ve třech letních měsících sportovní činnost dobrovolných hasičských sborů a požární útok. Tato královská diciplina požárního sportu ovládla sportovní dění ve značné části obcí našeho okresu. Je to spojení nejen atraktivní pro diváky, ale také nejlepší přípravou pro represivní činnost hasičstva. Navíc náš okres je kolébka požárního sportu a Velkých cen v naší vlasti. Výkony jednotlivých družstev obcí našeho okresu jsou nejen na republikové úrovni, ale dokonce Mistřice v kategorii mužů, ale i žen již třikrát stály v rámci naší republiky na stupních nejvyšších.
V 8 pohárových soutěžích, ze kterých se dva nejhorší výsledky škrtají, docílilo už po šesté družstvo mužů Mistřic nejen vítězství, ale také plný počet možných bodů. Na stupních vítězů letos stanuly 1. Mistřice I. 60 bodů, 2. Mistřice II. 53 bodů, 3. Ořechov 52 bodů.
Tak 8. ročník skočil, mnoho úspěchů 9. ročníku a současně poděkování všem, kteří ke zdaru přispěli.
MRZávěr roku v plaveckém oddílu Sl. Slavie

V samém závěru roku uspořádali plavci TJ Slovácké Slavie Uh. Hradiště své poslední kontrolní závody. V tzv. hodinovce byl nejúspěšnější Mirek Novák, který uplaval 4400 m před Janem Vidrmanem (4100 m) a Vojtěchem Nestrojem (3600 m). Mezi děvčaty byla po hodině plavání nejlepší s 3550 m Marie Vávrová před Janou Burešovou (3300 m) a Janou Pavelovou (3200 m).
V přeborech oddílu v plavání pod vodou (bez použití ploutví a dýchacích přístrojů) zvítězil také Mirek Novák, když se vynořil po 58,8 m před Tomášem Langerem (53,9 m) a Vojtěchem Nestrojem (37,6 m).
Z děvčat byla nejúspěšnější Vendula Uhýrková (37,8 m) před Marií Vávrovou (35,0 m) a Janou Pavelovou (34,7 m).
V neděli 22.12. se konal 14. ročník Hradišťského vánočního kapra. Posledních kontrolních závodů tohoto roku se zúčastnili všichni plavci oddílu a jejich vyvrcholením bylo lovení živých kaprů do rukou bez použití brýlí, ploutví a dýchacích pomůcek.
V hlavním závodě na 100 m polohový závod zvítězili v kategorii mladší žáci: 1. Tomáš Sedláček roč. 1985, 2. David Hřibňák r. 85, 3. Václav Paštika r. 85. V kategorii mladší žáčky byla neúspěšnější 1. Marie Vávrová roč. 1985, 2. Zuzana Guryčová r. 1985, 3. Ema Brauerová r. 85.
Hlavní závod na 200 m polohový závod starší žáci a žačky - pořadí:
1. Jan Vidrman roč.1982, 2. Tomáš Langer r. 82, 3. Vojtěch Nestroj r. 83, 1. Vendula Uhýrková roč. 1984, 2. Veronika Hráčková r. 82, 3. Jana Burešová r. 84. V lovení kaprů byli nejúspěšnější David Hribňák, Petr Novák a Jan Tihoň. K dobré afmosféře nedělního dopoledne přispěla nejen dobrá organizace závodů zajištěná obětavými trenéry, ale i sponzorské dary Všeobecné zdravotní pojišťovny, RTZ Uh.Hradiště, HAMÉ Babice, Zevosu Uh. Hradiště, K studia - p.Burešová, MEKSu - p.Červenák a rodičů. Výbor plaveckého oddílu všem děkuje.
ing. M. Mahdalováwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund