Číslo: 49
02.12.1996
Článků: 42

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Mikulčin Vrch připraven
Vyřeší vše tiskovka?
POLICEJNÍ TÝDENÍK

Mikulčin Vrch připraven
Horská chata od června vyprodaná

Mikulčin Vrch (VaMP) - Od 9. prosince 1996 začíná po téměř dvouleté přestávce sloužit všem návštěvníkům Bílých Karpat, a to zdaleka nejen vyznavačům bílých stop, Chata Mikulčin Vrch. Důvodem dlouhodobější pauzy v provozu chaty bylo budování přijímače pro satelitní telefony. Současná ubytovací kapacita horského hotelu s 25 lůžky může uspokojit zájemce o dvou a třílůžkové pokoje vybavené kompletním sociálním zařízením. V přízemí budovy, ve společenské místnosti, je k dispozici kulečník, oblíbené šipky, jídelna a posezení s krbem. Pro ty, kteří se rozhodnou na #Mikulčáku# strávit pouze část dne bez noclehu, je určeno Bistro Mikulčin Vrch, padesát metrů od chaty s 25 místy k sezení a s možností teplého občerstvení. Jeho stavba se nachází na nejvyšším bodě Mikulčina Vrchu (799 m n.m.), odkud je při dobrých povětrnostních podmínkách rozhled na celé Slovensko. Provozovatel hotelu, společnost Tatry Immobilien, s.r.o. Bystřice pod Lopeníkem, nabízí další možnosti pro ubytování v chatkách.
#Výhoda blízkosti vleků, které jsou padesát metrů od hotelu, dávají každému možnost dostatečného sportovního vyžití,# konstatoval Jaroslav Remeš, jednatel firmy Tatry Immobilien, #navíc všechny pokoje prošly značnou rekonstrukcí, proto na každého hosta čeká komfortní vybavení v domácím stylu.# Díky přestavbě získal hotel pět podkrovních pokojů, které dříve sloužily personálu. Obsluha se ovšem letos #scvrkla# na minimum. Každý dělá, co umí, takže recepční, pokojskou a provozáře zastane jediná osoba. Další člověk se stará o bistro a k oběma ještě co nevidět přibude kuchař. #Donutily nás k tomuto kroku okolnosti. Co když zima bude špatná a budou chybět hosté? O tuto zimu, zdá se, nemusíme mít strach. Už od června máme naplněnou kapacitu na dobu od vánočních svátků do Silvestra,# prozradil Remeš.
V době naší návštěvy, kdy všude v okrese pršelo a sníh padal jen v náznacích, byl Mikulčin Vrch pod sněhem. Kdyby se člověk nedíval, jaké je zrovna datum, musel by si myslet, že Vánoce jsou už už za dveřmi.
Pokud chcete na #Mikulčáku# strávit několik hezkých chvil, stačí si zajistit rezervaci na tel.: 0633/646946.Vyřeší vše tiskovka?
St. Město (red) - Vzhledem k tomu, že v poslední době na stránkách tisku probíhá polemika ohledně vlastnických a užívacích práv k některým pozemkům v areálu Širůch v katastrálním území a v obci Staré Město, občanské sdružení se sídlem ve Starém Městě, ul. Nad Hřištěm č. 1891 svolává tiskovou konferenci k dané problematice. Ta se bude konat ve čtvrtek dne 5. prosince 1996 od 10 hodin v hotelu Synot ve Starém Městě. Tím by mělo dojít k maximální informovanosti široké veřejnosti a snad brzy dojde k vyřešení problematiky okolo některých pozemků a to s definitivní platností. Na této tiskové konferenci jsou pozváni zástupci regionálního i celostátního tisku, zástupci obce, Katastrálního úřadu v Uh. Hradišti, stejně jako zástupci Okresního úřadu v Uh. Hradišti.POLICEJNÍ TÝDENÍK
PŘEPADL SE, ZKOPAL A JEŠTĚ OKRADL
23.11. oznámil na policii v Uh. Hradišti Stanislav S., že předchozího dne byl večer v Nádražní ulici poblíž parku napaden pěti muži tmavé pleti, kteří jej strhli na zem, kopali do břicha a odcizili mu riflovou bundu. Dalším šetřením kriminalisté zjistili, že uvedenou skutečnost si Stanislav S. vymyslel.

TEN SE ALE NAPAKOVAL...
Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domku v Kunovicích, kde pravděpodobně za použití shodného klíče vnikl dovnitř a odcizil mimo jiné nábytek, elektrospotřebiče a piano Petrof, čímž způsobil majitelům škodu přes 200.000 Kč.

SMUTNÝ KONEC
Osmadvacátého listopadu odpoledne spáchala na parkovišti v blízkosti lesa nad obcí Modrá sebevraždu mladá žena, když pomocí gumové hadice přivedla do prostor svého osobního vozidla výfukové plyny, kterými se otrávila. Na rozloučenou zanechala dopis, ve kterém uvádí jako vysvětlení svého činu rodinné důvody.

PACHATEL ULETĚL
Z areálu firmy Inteco Boršice u Buchlovic odcizil neznámý pachatel čtyřmístné letadlo typu L-40 (Sokol) v hodnotě 1,4 miliónu korun.

ZAPÁLILA VLASTNÍ DŮM
V Mistřicích museli 26.11. v odpoledních hodinách zasahovat hasiči, neboť po rodinných problémech se majitelka rozhodla podpálit vlastní rodinný dům. Požárem vznikla škoda 100.000 Kč.

ZATOUŽIL PO PRASNIČCE
Dne 26.11. krátce po půlnoci se vloupal neznámý pachatel do porodny prasat v areálu Školního statku ve Starém Městě, odkud odcizil chovnou prasničku o váze 140 kg, přičemž způsobil celkovou škodu deset tisíc korun.

PAŠOVALI LIDI
Krátce před půlnocí 26.11. byli policií zajištěni dva občané Slovenska, kteří umožnili čtyřem Libanoncům nelegální přechod do České republiky.
Pašerákům bylo sděleno obvinění z trestného činu a poté byli jako cizí státní příslušníci propuštěni na svobodu.

AUTO FUČ
Nemilé překvapení čekalo mladou podnikatelku z Uh. Hradiště, když se v pondělí chystala odjet novým Opelem a on nikde.
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund