Číslo: 44
03.11.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Nejtěžší byl Karel Gott
Firma Prostav nabízí...
Mlékárna přichází s novinkami
Malý benefiční koncert
AKCE x REAKCE
Z redakční pošty
První klub vařících mužů
POLICEJNÍ TÝDENÍK

Nejtěžší byl Karel Gott

Petr Martinák při přípravě na svoje vystoupení. - Foto: Mac
Kostelany nad Moravou (Mac) - V sobotu 25. října vystoupil krátce po půlnoci se svým programem na diskotéce Flamingo známý imitátor a konferenciér Petr Martinák. Využili jsme proto příležitosti a položili mu pár otázek.

Jak jste se dostal do Kostelan na diskotéku?
Do Kostelan jsem přijel na pozvání pana majitele diskotéky.

Co nebo koho budete dnes večer předvádět?
Spoustu hlasů našich známých a populárních osobností. Mezi nimi se objeví Karel Gott, Miloš Zeman, Václav Klaus, Jiří Korn a samozřejmě Luděk Sobota.

Čí hlas nejraději imitujete?
Můj nejlepší a nejoblíbenější je hlas Luďka Soboty.

Jak dlouho trvá nacvičení jednoho hlasu?
Záleží na tom, o čí hlas se jedná. Luďek Sobota mi šel hned. Ale už půl roku trénuji Vlastu Buriana a ten mi dělá větší problémy. Nejtěžší byl ale Karel Gott.

Je to vaše zaměstnání nebo koníček?
Já studuji vysokou školu ekonomickou. Rozhodně se imitováním nebudu živit, jen přivydělávat. V budoucnu se chci věnovat marketingu.

Vystupoval jste i v televizi?
Ano. Ve Snídani s Novou a na Primě v soutěži Miss Poupě, kterou jsem uváděl.

Připravujete do budoucna něco nového?
Já se snažím nebýt jenom holý imitátor. V Přerově navštěvuji taneční hodiny a snažím se napodobovat i tancem, třeba Jiřího Korna.

Přijedete ještě někdy mezi nás?
Ano, rád bych. To ale záleží na majiteli podniku.

Ná závěr zbývá dodat, že vystoupení Petra Martináka mělo velký úspěch, a proto přidal ještě neméně zajímavou přednášku na téma sex.Firma Prostav nabízí...
Kunovice (JiV) - Od roku 1991 působí v Kunovicích firma Prostav. Firma se specializuje na kompletní zařízení koupelen včetně návrhu, který dělají zdarma. Zajistí také rozvoz v místě a v Uh. Hradišti zdarma. Mimo to nabízí také dlažbu, obkladačky, sanitární techniku, sprchové kouty, vany, umyvadla a všechny doplňky. V prodejně je okolo pěti zaměstnanců. Máme své výrobce z tuzemska, u obkladů nabízíme tuzemské i dovozové značky už od 180 Kč a baterie máme převážně italské. U těchto je poskytována záruka na pět let a výborný servis. Co se týče van, jsme výrobci hydromasáží v komplexním provedení - tj. např. masáže, perlička, osvětlení, doohřívání, elektronické ovládání. Používáme systém Koller z Rakouska. Také zde poskytujeme dlouhou záruku, říká majitelka Zálešáková. Dále jsou v nabídce sprchové kouty (dovoz z Anglie) anebo tuzemské od firmy Ravak. Firma pravidelně vystavuje na stavebním veletrhu v Brně.
Nabízí také meziobkladové značkové lišty Homelux na zapracování hran. U van je výborná spolupráce s firmou Teiko Spytihněv. Komplexní koupelnu lze u firmy Prostav pořídit už v ceně od dvaceti tisíc korun, ale můžete dostat také luxusně vybavenou vanu jen za sto tisíc. Záleží už jenom na možnostech zákazníka.Mlékárna přichází s novinkami
Nedakonice (red) - Laksyma a.s. Nedakonice v těchto dnech představuje spotřebitelům novou řadu mléčných výrobků formou ochutnávek v obchodních střediscích Jednoty Kroměříž, Lukromu Uherský Brod, Hradišťanky a Centrumu v Uherském Hradišti. Zákazníci se seznámí s řadou nových výrobků. Mezi ně patří: tvarohové krémy v chuti čokolády, vanilky, meruňky, višně, jahody a borůvky. Jedná se o lehké tvarohové krémy s nízkým obsahem tuku, ale vysokým obsahem bílkovin a vápníku určené pro děti i dospělé jako přesnídávka i jako dezert. Pařížský krém - výrobek pro opravdové znalce a labužníky. Je vyroben z čerstvé smetany a kakaa a lze jej použít pro přímý konzum, jako pomazánku k pečivu i jako náplň do cukrářských výrobků. Ochucená zakysaná smenata - nově uváděna na trh. Lahodná, hladká kysaná smetana smíchaná s čokoládou nebo ovocem v chuti meruňky, višně a broskve.
Pomazánkové máslo je výrobek racionální výživy. Ve studené kuchyni svým obsahem tuku 33% plně nahradí klasické máslo. Dnes uvedeno na trh v novém obalu splňujícím požadavky na neprodyšnost i estetický vzhled při skladování. Všem zákazníkům přeje vaše mlékárna dobrou chuť.Malý benefiční koncert
Uh. Hradiště - (JiV) - V pondělí 20. 10. se konal v Klubu kultury v Uh. Hradišti benefiční koncert. Na tomto se dohodly kapely UH Senior Band a Saturn ve spolupráci s Velkoobchodem potravin Tomanec. Vstříc vyšel také Klub kultury, který poskytl sál a zajistil akci propagaci. Účelem bylo získat finanční částku, kterou by věnovali některé postižené rodině. Po dohodě s městským úřadem se podařilo hledanou rodinu vytipovat. Dotyčná paní byla na koncert přizvána a na závěr jí byl - byť skromný - výtěžek věnován. Poděkování patří hlavně lidem, kteří tuto akci podpořili a na koncert přišli.AKCE x REAKCE
Další vražda psa - Jací jsme?
Jako členové Myslivecké jednoty v Ořechově reagujeme na článek uveřejněný v novinách Dobrý den, Slovácko dne 27. října. Tímto prohlašujeme, že fakta uveřejněná v tomto článku jsou v celé své podstatě lživá a urážející členy MJ LESANA Ořechov. Držíme se pravdivých údajů. Pes L.P. byl dne 14.10. 1997 střelen ve 21. hodin jako pytlačící pes. Členové mysliveckého spolku netušili, kdo je jeho majitelem, tudíž je jasné, že nešlo o úmyslný čin. V průběhu loňského a letošního roku byly v lesním revíru Kopce, t. j. v části, kde byl pes zneškodněn, zaznamenány případy stržení srnčí zvěře v době kladení mláďat, t. j. kdy je matka velmi zeslabená. Dokladem nálezu stržené srnčí zvěře jsou pracovnice zaměstnané v lesním závodě. Nejedenkrát upozorňovaly členy MJ Ořechov na srnčí zvěř,která byla již v rozkladu. Ve většině případů šlo o srnčí holou zvěř.
Krátce před zneškodněním psa bylo opakovaně zanamenáno štvaní srnčí zvěře velkým psem, a dokonce její nářek v lesním prostoru. Šlo pravděpodobně o stržení srnčí zvěře. Při posledním štvaní srnčí zvěře byl pes přistižen a zneškodněn. Byl bez košíku a obojku, a majitel nebyl přítomen ani v dosahu. Všechna obvinění na adresu myslivců jsou smyšlená a podřízená obhajobě psa. Závěrem poukazujeme na zákon o myslivosti č.134/92 a novelu zákona č. 23/62 Sb. Pokud majitel chce venčit svého psa, doporučujeme, aby tak bylo činěno za denního světla, a ne tam, kde je revír nejvíce zazvěřen srnčí zvěří.
Členové mysliveckého sdružení LESANA se sídlem v OřechověZ redakční pošty
Co potěší ...
Vážená redakce, dovolte Vám co nejsrdečněji poděkovat za silnou mediální podporu koncertu britské skupiny Uriah Heep , o kterou jste se prostřednictvím Vašeho deníku postarali. Díky publicitě, kterou jste koncertu činili, se podařilo vyprodat halu v Uherském Hradišti a vytvořit skvělou atmosféru pro neméně pěkný koncert. Skupina Uriah Heep, jak sdělila na tiskové konferenci po koncertu v Uherském Hradišti, poté opět na večeři v Gradoolandu, a jak agentuře Pragokoncert sdělil hlavní manžer skupiny ze Švédska, byla s miniturné v ČR velmi spokojena. Stejně tak byli jistě se skvěle odvedenou prací souboru spokojeni všichni diváci a fanoušci, kteří se koncertu zúčastnili. Organizátorům a.s. Pragokoncert Bohemia a Nadaci Graddo bylo potěšením mít za mediálního partnera Vaše noviny a věříme, že se brzy společně sejdeme při organizaci dalších akcí.
S pozdravem ing. Jiří Daron, Nadace Graddo

20 let mateřské školy
Od otevření nové mateřské školy v Hluku - Zelnicích uplynulo již dvacet let - dvacet let radostí i starostí, úsměvů i pláče, usilovné práce všech zamestnankyň mateřské školy (pedagogických i provozních zaměstnanců), rodičů i příznivců mateřské školy. Za tuto dobu se zde vystřídalo téměř 2.300 dětí ve věku od dvou a půl do sedmi let, dvě ředitelky, třicet jedna učitelek, dvanáct uklizeček ( z toho tři školnice), jedenáct topičů, tři vedoucí školní kuchyně a jedenáct kuchařek. Na podzim v roce 1977 po zdárném dokončení stavby mateřské školy v AKCI Z byly otevřeny čtyři třídy po třiceti dětech. Zahajující ředitelkou, na které spočívala veškerá tíha starostí o zajišťování dokončovacích a připravovaných prací před zprovozněním mateřské školy, byla zkušená dlouholetá ředitelka Ludmila Šimčíková, pod jejímž vedením tento náročný úkol zvládlo všech sedm učitelek, jedna školnice, dvě uklizečky, jedna vedoucí školní kuchyně a dvě kuchařky.
A tak při slavnostním zahájení v roce 1977 za účasti zástupců všech nadřízených orgánů, patronů, dělníků a široké hlucké veřejnosti mohli být všichni spokojeni. Nejlepší odměnou všem byly rozzářené dětské oči chtivé hry a poznávání, lačné volného zdravého pohybu a potřebné nekonečné trpělivosti a lásky. Cílem práce mateřské školy bylo a je zajišťování zdravého fyzického, psychického a sociálního rozvoje ditěte s ohledem na jeho nadání, potřeby a zájmy. Můžeme říci, že naše dosavadní práce byla úspěšná. V čistém, hygienickém, esteticky sladěném, klidném a podnětném prostředí naší mateřské školy byly vychovávány již četné zástupy dětí. Dvacet let, to je kus života. Většina tehdejších školáčků už dnes přivádí do mateřské školy své děti a historie se opakuje: nejprve nesmělé kroky, udivené oči, slzičky při loučení s mámou, přivyknutí, pak radostné hry, dovádění a práce, příprava na ZŠ a někdy až rozverné a suverénní loučení s mateřskou školou.
Řeknete si: Nic nového pod sluncem, ale takový už je život. Co je pro dospělé známé a samozřejmé, je pro děti nové, zajímavé, lákavé a okouzlující. Nic na tom nezmění ani vzpomínky na četné obtíže při dokončování úprav na školní zahradě už za provozu mateřské školky, za vydatné sponzorské pomoci všech závodů v Hluku a brigádnických hodin rodičů i přátel mateřské školy, kterých bylo odpracováno více než šest tisíc. A přestože budova stárla, stále měla označení nová MŠ a jen s obtížemi byly uvolňovány finance na potřebné opravy. Zub času si vyžádal generální opravu střechy, nátěr oken a montáž žaluzií (do poloviny oken MŠ). Plynofikace přispěla ke zlepšení podmínek vytápění a vaření v mateřské škole. V době otevření byla hodnota mateřské školy 4.744.000 Kč. Za uplynulých dvacet let bylo dílo zhodnoceno o četné doplňky a materiály, vybavení nábytkem i přístroji i audiovizuální technikou pořízeno z rozpočtu městského úřadu v Hluku i sponzorované příznivci mateřské školy.
Proto dnes děkujeme všem, kteří se podíleli jak financováním, tak i svou vlastní prací na stavbě, dalším budováním i průběžné údržbě mateřské školy a její zahrady, či kdo jakkoliv přispělI mateřské škole - našim dětem. Děkujeme všem minulým i současným sponzorům bez uvádění konkrétních jmen ( to proto, abychom nechtě na někoho nezapomněli). Děkujeme všem pracovníkům mateřské školy, ředitelkám Ludmile Šimčíkové a po jejím odchodu v roce 1991 nově pověřené a jmenované ředitelce Ludmile Habartové, všem učitelkám, školnicím, uklizečkám, vedoucím školní kuchyně, kuchařkám a topičům za jejich úsilí o zdravou a radostnou mateřskou školu. Se všemi se těšíme na další spolupráci.
Učitelky mateřské školy v HlukuPrvní klub vařících mužů
Buchlovice - V pátek 24. října se sjeli do hotelu Mlýn na Velehradě členové klubu vařících mužů z Německa, Maďarska a Rakouska. Za jejich přítomnosti byl v sobotu 25.října na zámku v Buchlovicích založen první club kulinářů České republiky pod názvem Chuchi Velehrad. Součástí slavnostního založení nového klubu byl také přípitek z velké dřevěné lžíce. Poté následovala prohlídka zámku a návštěva vinného muzea spojená s ochutnávkou vín. V odpoledních hodinách byli všichni účastníci přijati na radnici Městkého úřadu v Uherském Hradišti. Po kulturním vystoupení sólistky Věry Domincové ze souboru Hradišťan uvítala přítomné pány paní Mgr. Božena Tvrdíková zástupkyně starosty. Nakonec si všichni přiťukli skleničkou vína a podepsali se do pamětní knihy.
Kancléřem clubu kulinářů České republiky (CCČ) se stal Thomas G. Poehlmann, jenž pověřil zřízením kuchyně Velehrad, která se bude specializovat na propagování a udržování kuchařských zvyků v oblasti Slovácka. Již teď má sdružení 8 členů a 3 tzv. pozorovatele, kteří chtějí v příštím roce založit kluby v Děčíně, Mělníku a v Praze. Členem se může stát každý plnoletý muž, který není profesionální kuchař. Členové klubu vařících můžů v České republice mají ve svém znaku červeného bažanta na zlatožlutém pozadí. Přejeme klubu v České republice hodně úspěchů a zdravíme všechny svým Pozdravem od hrnce k hrnci.
Petra MacalíkováPOLICEJNÍ TÝDENÍK
Kradl ve škole
Kriminální policie zjistila nezletilého osmiletého pachatele, který dne 17.10. v odpoledních hodinách odcizil ve třídě zvláštní školy v Uh. Hradišti peneženku s částkou 10.000,-Kč ku škodě učitelky zvláštní školy. Uvedenenou částku použil pro svou potřebu.

S alkoholem v krvi
Dne 23.10. v 02.05 hodin došlo na silnici II. třídy v Uh. Hradišti v Sadech k dopravní nehodě, kterou zavinil 33ti letý řidič ze St. Města s osobním vozidlem VW Golf tím, že se plně nevěnoval řízení vozidla a čelně narazil do odstaveného nákladního vozidla značky Liaz s přívěsem, jehož řidič v té době prováděl vykládku materiálu a vozidlo bylo řádně osvětleno. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče osobního automobilu s dobou léčení asi 6 měsíců. Řidič jevil značné známky opilosti a byl u něj nařízen odběr krve za účelem zjištění hladiny alkoholu v krvi.

Smrt za volantem
Dne 23.10. v 03.40 hodin došlo na silnici II. třídy v obci Kunovice k dopravní nehodě, kdy 17ti letý řidiš osobního automobilu značky Škoda z Uh. Hradiště nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou vyjel s vozidlem mimo vozovku a narazil čelně do domu. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidiče a dalším třem těžkým zraněním mladistvých spolujezdců, kteří museli být vyproštěni z vozidla výjezdovou skupinou HZS z Uh. Hradiště.

Vloupání do prodejny
V době od 24. do 25.10. se vloupal neznámý pachatel do prodejny v obci Hradčovice, odkud odcizil lihoviny, cigarety různých značek a kovové mince. Způsobená škoda Jednotě Uherský Ostroh činí asi 20.000,-Kč.

Odebrán řidičák
Dne 24.10. ve 23.15 hodin došlo na silnici II. třídy mezi obcemi Staré Město a Nedakonice k dopravní nehodě, kterou zavinil 18ti letý řidič z Huštěnovic, který řídil osobní automobil značky Škoda 125l pod vlivem alkoholu a na přímém úseku při jízdě srazil při pravém okraji 17ti letého chodce z Uh. Hradiště, který utrpěl zlomeninu pravého bérce a drobná poranění s následnou hospitalizací v nemocnici v Uh. Hradišti. Na vozidle vznikla škoda ve výši 30.000,-Kč. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a vyšetřovatelem mu bylo sděleno obvinění z trestného činu ublížení na zdraví. Přivolaný lékař konstatoval po ohledání jako pravděpodobnou příčinu smrti podchlazení. U zemřelého byla ohledáním nalezena prázdná láhev o obsahu 1 litr konzumního rumu a další osobní věc včetně finanční částky 640,-Kč a dokladů znějícících na jméno ukrajinského občana.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund