Číslo: 50
15.12.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kamenosochařství v Uh. Ostrohu patří k nejlepším
Pro hračky na Vánoce do Obchodního domu MAGNUM
AKCE x REAKCE
Vánoce na zámku v Miloticích
Nová veterinární klinika
Podnikatelé, firmy - čtěte !
Nově otevřená čerpací stanice
Z redakční pošty
POLICEJNÍ TÝDENÍK

Kamenosochařství v Uh. Ostrohu patří k nejlepším

Ne každá firma má takové výsadní postavení v našem regionu jako má firma Kamenosochařství - sdružení kameníků v Uherském Ostrohu. Je zajímavé, že spolumajitelé této firmy jsou všichni rodáci z Ostrožské Nové Vsi. Pánové Richard Boček, Josef Šišpera a Zdeněk Veselý, kteří se společně vyučili kameníky v Uherském Ostrohu, se od roku 1992 osamostatnili a založili si svou vlastní kamenosochařskou firmu. Nejsou to však podnikatelé, kteří by ve své firmě zaměstnávali několik zaměstnanců, ale sami tři jsou vlastně také jedinými zaměstnanci své firmy. Pracovní doba nám začíná v šest ráno a končí v šest večer, říká Josef Šišpera, práce máme stále dost, ale tak to má být. Co může firma zákazníkům nabídnout? Na to nám odpověděl Richard Boček: Nabízíme veškeré kamenosochařské práce, obklady, dlažby, pomníky a zásobujeme téměř všechny kameníky v jihomoravském regionu veškerým kamenosochařským materiálem. To znamená hlavně žulou a mramorem.
Firma Kamenosochařství z Uh. Ostrohu totiž velmi dobře spolupracuje z dovozcem žuly a mramoru, který jí přednostně zajišťuje dovoz těch nejkvalitnějších materiálů z celého světa. Používáme ve firmě žulu i mramor z Itálie, Švédska, Norska, ale i z daleké Austrálie, dodává Zdeněk Veselý. Na seznamu můžeme číst názvy jako například Impala, Švédská žula, Multikolor, Belfast, Bianco Sardo a mnoho dalších. Ve firmě se však zabývají nejen zásobováním jednotlivých kameníků těmito materály, ale také například veškerým hřbitovním servisem. Pokud máte zájem pořídit si nový pomník, pak neváhejte a navštivte firmu Kamenosochařství v Uh. Ostrohu. Nejen, že si na místě můžete vybrat přímo kámen, ze kterého byste si přáli pomník vyrobit, ale můžete si zde také objednat jakékoliv nápisy na pomník, včetně několika druhů písma. Ve firmě si můžete také vybrat z několika katalogů spoustu doplňků na pomník.
Těmito doplňky zásobuje firmu italský dovozce Caggiati, jeden z nejlepších a nejznámějších prodejců hřbitovních doplňků na světě. Další z předností firmy Kamenosochařství v Uh.Ostrohu jsou také krátké dodací termíny a rozumné ceny. Naší velkou výhodou je, že zákazník si vybírá pro svoji zakázku kámen přímo u nás z kusu, ze kterého mu pak jeho zakázku vyhotovíme. Pokud je nucen si vybírat pouze ze vzorků, pak bývá dost často nepříjemně překvapen výslednou kvalitou a barevným odstínem kamene, říká Josef Štěrba a dodává, další výhodou u nás je i to, že dopředu nevybíráme na objednaný kus žádnou zálohu, ale platí se až při přejímce hotového díla. Firma Kamenosochařství v Uh.Ostrohu se však nezabývá jen zakázkami pro soukromníky, ale také například zajišťovala dodávku kamene při stavbě kulturního domu v Hodoníně, školy v Luhačovicích, v Uh. Ostrohu a mnoha dalších. Svůj obrat firma zvýšila oproti roku 1992, kdy vznikla, již téměř třikrát.
Jsme rádi, že se nám v Uh. Ostrohu daří, a také že máme velmi dobré vztahy s místním městským úřadem, u kterého jsme v pronájmu. Velmi nás také těší, že zákazníci jsou s naší prací spokojeni, a že si stále ve větší míře nachází cestu k nám do firmy Kamenosochařství v Uh. Ostrohu, řekl nám na závěr jeden ze spolumajitelů Josef Šišpera.
Vojta JohaníkPro hračky na Vánoce do Obchodního domu MAGNUM

Dne 12. 12. 1997 otevřela firma RAMEX, s.r.o. Kunovice svou novou prodejnu. Tato se nachází na Mariánském náměstí v Uh. Hradišti v 1. patře Obchodního domu MAGNUM. Najdete zde široký sortiment hraček, papíru a kancelářských potřeb. V rozmanitém a bohatém sortimentu hraček nechybí ani kvalitní značkové zboží firmy MATCHBOX či autodráhy firmy TYCO. Nová prodejna, která se rozkládá na 150 metrech čtverečních, nabízí svým zákazníkům také kancelářské potřeby a veškeré potřeby pro školáky, od psacích potřeb, pouzder až po aktovky. Vysokou kvalitu tohoto zboží zaručuje německá firma HERLITZ. Od českých firem lze pak zakoupit tiskopisy, diáře a další. Majitelé firmy RAMEX k otevření své nové prodejny uvedli: Zjistili jsme, že ačkoliv prodejen právě s tímto sortimentem je v Uh. Hradišti dostatek, některé druhy zboží stále chybí. Naším hlavním záměrem je proto sortiment hraček, papíru a kancelářských potřeb obohatit.
Vybrali jsme jedno z posledních lukrativních míst v Uh. Hradišti a myslíme, že zákazníci budou spokojeni. Abychom udělali radost nejen těm dětem, kterým rodiče hračku zakoupí, ale i ostatním, nabízíme u prodeje hraček i výhodné slevy pro mateřské školy. Na své si zde přijdou i ti zákazníci, kterým se líbí dřevěné hračky. Dřevěné hračky, a především vláčky jsou dováženy od největšího výrobce dřevěných vláčků ve střední Evropě. Nechybí však ani novinky, které potěší snad každé dítko. Patří mezi ně například malovací medvídek, na kterého mohou děti kreslit dle své libosti, či další novinka, kterou zakoupíte pouze zde, v nové prodejně firmy RAMEX, s.r.o. Kunovice. Je to voňavá plastelína TUTTI FRUTTI. Tato zcela nová hmota budoucnosti se stává světovým standartem pro plastelíny, je voňavá, má jasné a poutavé barvy, nemastí a nepouští barvu, nelepí se, navíc je absolutně nezávadná a obsahuje vysoké procento soli, takže ratolestem rozhodně chutnat nebude.
Kluky jistě potěší nová myčka aut, pro děvčátka je připraven velký výběr panenek nejrůznějších značek. Pokud tedy ještě nemáte jasno, jaký dárek zvolit pro Vaše nejmenší, neváhejte. Přijďte nakoupit do nového a moderního prostředí. Sortiment zboží je zde opravdu široký a u vybraných druhů zboží Vás jistě příjemně překvapí i jeho cena.
Karin KuchtováAKCE x REAKCE
Z vystoupení Josefa Boráka na tiskové konferenci KDU-ČSL v Brně dne 1. 12. 1997, které se mimo něj zúčastnili i poslanec Jan Grůza a náměstek primátorky města Brna Milan Šimonovský.
Celostátní výbor, který zasedal v pátek v Třeboni byl již měsíc plánován, takže nebyl svolán narychlo k současnému vývoji politické situace v naší republice.
Je ale pravda, že na zasedání proběhly vážné diskuse jak postupovat dál a bylo rozhodnuto o okamžitém svolání Celostátní konference, která také proběhla ještě týž den a jejíž výsledek je znám. KDU-ČSL začala jednat rychle, a to i proto, aby se zbytečně nerozkolísal kurz koruny. Zarazily mě demonstrace, které se uskutečnily na podporu Václava Klause, a to jak v sobotu večer před budovou ODS, tak i na druhý den na Václavském náměstí v Praze. Byl jsem překvapen postojem pana premiéra, který se nedovedl zastat svých lidí ve Sněmovní ulici, s jejichž názory nesouhlasil. Pro mě je to důkaz, že pan Klaus nachází skutečně v člověku, který má jiný názor, ne oponenta, ale nepřítele. Svého času to také řekl i pan Zieliniec, že každý jiný názor v jejich straně je chápán jako útok na mocenské pozice nebo touha mít nějakou pozici.
Říká se, že ve vypjatých okamžicích, ke kterým tato situace nepochybně patří, se pozná charakter člověka. Nevím, jestli demonstrace na Václavském náměstí byl dobrý tah, ale já osobně ji odsuzuji. A když toto srovnám s manifestací, kterou měly na Staroměstském náměstí odbory, kde bylo snad sto tisíc lidí a pan premiér tu viděl jenom hrstku odborářů a ve Sněmovní ulici bylo jen několik stovek lidí, o čemž pan premiér mluví, že se občané chtějí vyjádřit, a že jim musí naslouchat - to je bez komentáře. Dále bych chtěl něco říci k naší měně. Osobně si myslím, že je zapotřebí vážná politická rozhodnutí činit ihned. KDU-ČSL se tak snažila postupovat.
Pro mě bylo dalším překvapením, že ODS chce řešit své problémy, které se v podstatě táhnou už ne měsíce, ale možná roky, až za čtrnáct dnů. Jestliže dokázala vyřešit otázku jednoho svého ministra, tzn. výměnu ministra Zielenience, za dvanáct hodin, kdy to snad ani tak nutné nebylo a jestli teď je situace mnohem vážnější než tehdy a chce ji řešit až za čtrnáct dnů, tak jde podle mě buď o politickou nezralost nebo je v tom jiný úmysl něco učinit. Jestli si chce ODS uvnitř své strany udělat pořádek, to bych ještě chápal, ale mám obavy, jestli nebude hledáno nějaké bláto na házení kolem sebe. O tom ale nechci spekulovat. Buď měla zasedat ODS teď v pondělí a úterý, nebo v pátek a sobotu, ale za čtrnáct dnů? Myslím si, že to není dobrý krok ze strany ODS.
Jestliže pan premiér neslyší připomínky, které jdou na jeho adresu i ze zahraničí už rok a půl, že Český zázrak se nekoná, a že on má také svůj podíl na tomto faktu tím, že odmítá vážné připomínky, nutnou politickou korekci, pak je to záležitost jenom samotného pana premiéra, než zinscenovaného puče od všemožných nepřátel.
LahodaVánoce na zámku v Miloticích
Milotice (red) - Také Vám připadají zámky v zimě tamnější než jindy? Co se asi děje za zamčenou branou a širokými zdmi? Na zámku v Miloticích by vám chtěli zpříjemnit vánoční čas, a tak připravili nejedno překvapení ... Vánoční stromeček, koledy, jarmark, zdobené perníčky, betlémy. Rovněž bude otevřena prodejní galerie užité keramiky. V neděli od 13.30 hodin se můžete projet koňským spřežením. To vše ve dnech 20. - 21.12. od 9.00 do 18.00 hodin. Nedělní odpoledne bude navíc zpestřeno vystoupením dětí z MŠ Milotice, mužským a ženským sborem z Milotic a lidovým souborem ze Skoronic. Na vnitřním nádvoří pod arkádami můžete zakoupit vánoční dárky na poslední chvíli - košíky a ošatky, perníky, dřevěné hračky, ozdoby, loutky. Srdečně zvou zaměstnanci státního zámku v Miloticích.Nová veterinární klinika
Uh. Hradiště (red) - V úterý 16. prosince bude otevřena nová veterinární klinika v Uherském Hradišti. Sídlo kliniky je na Mariánském náměstí č. 73 (vchod vedle fy Target). Ordinační doba bude denně od 8.00 do 12.00 a od 15.00 do 19.00 hodin. V sobotu od 9.00 do 11.00 hodin. Telefon: 0632/ 541 102. Na klinice bude poskytována veškerá péče pro malá a drobná zvířátka, včetně RTG, endoskopie, sonografie a dalších odborných zákroků. O zdraví vašich zvířat se postarají MVDr. František Luňák, MVDr. Miroslava Neumannová a Dana Nožičková - veterinární technik.Podnikatelé, firmy - čtěte !
Uh. Hradiště (red) - Referát životního prostředí OkÚ Uh. Hradiště odd. odpadového hospodářství upozorňuje právnické osoby nebo fyzické osoby oprávněné k podnikání, že od 1.1. 1998 vstoupí v platnost nový zákon o odpadech č. 125/1997 Sb. Tento zákon, kromě jiných povinností, v ő 20 odst. 2 ukládá všem původcům povinnost ohlásit produkci odpadů za rok 1997 v termínu do 15.2 1998 na ref. životního prostředí okresního úřadu v Uh. Hradišti. Stejnou povinnost mají i oprávněné osoby, které provádějí sběr, výkup, úpravu nebo zneškodnění odpadů. S případnými dotazy se obraťte na ref. životního prostředí okresního úřadu v Uh. Hradišti odd. odpadového hospodářství v úřední dny osobně nebo na tel. 0632/ 523 457, 523 458.Nově otevřená čerpací stanice
Kunovice (Mac) - V pátek 12. prosince byla v Kunovicích otevřena nová čerpací stanice, jejímž majitelem je pražská firma TAMOIL s.r.o. Je to první benzinová stanice firmy TAMOIL , která je v České republice otevřena V současné době probíhá výstavba několika stanic , také ve Slovenské republice. Cílem společnosti je představit a prezentovat společnost na různých místech České a Slovenské republiky. Slavnostního otevření se také zúčastnil kunovský starosta pan Jiří Deml, který před zraky všech přítomných slavnostně přestřihl bílou stuhu. Nová čerpací stanice je plně vybavena a nabízí svým zákazníkům veškeré služby, včetně mycí linky a vysavače. Po celou dobu hrála k poslechu cimbálová muzika Lúčka.Z redakční pošty
Bermudský trojúhelník na Slovácku
V poslední době mám dojem, že se zvláště kolem Polešovic, Vážan, Ořechova a Tučap, dějí nevysvětlitelné záhady. My cestující, jsme často překvapeni nad vynechaným autobusovým spojem či úplným zrušením linky. Dne 1. 12. 1997 jsem jela jako vždy ze svého zaměstnání domů. Stojím způsobně ve frontě, která se stále zvětšovala. Měly jet dva autobusy. A hle! V 16.05 hodin přijel první autobus, s cedulí NEDAKONICE. Říkala jsem si: Klid, to jen zapomněli přehodit ceduli. Ale kdež. Řidič vykřikl: Jedu jen do Nedakonic! A tak všichni poslušně přešli do druhé řady, která byla nyní dvakrát větší. Bylo nám všem záhadou, proč má jet prvním autobusem jen pár lidí (Nedakoňáci a Kostelaňáci). Další autobus však nebyl a nebyl k nafouknutí. Pořád se všichni snažili se tam dostat, ale pár nešťastníků zůstalo na stanici. Bylo nám jich trochu líto, ale řidič byl rozčilený. Venku se pomalu stmívalo a my je nechali tam. Nebylo to pěkné. Mohlo nás být v autobuse tak kolem stovky. Ještě, že jsem nevezla nákup.
Už jsme si zvykli, že jízdné se rok co rok zdražuje, ale každý v koutku své duše věří, že se zvedne i úroveň cestování. Zatím je to ale čím dál horší. Autobusy, pokud vůbec jezdí a nejsou zrušeny, tak jezdí rozbité, poruchové a přetížené. A když nechceš, nejeď! Přijdou další cestující, kterým nezbyde nic jiného, než se spoléhat na autobusový spoj a kteří budou rádi, že se vůbec nějakým způsobem dostanou domů.
-LS-POLICEJNÍ TÝDENÍK
Odcizil počítač
V odpoledních hodinách dne 4.12. se vloupal neznámý pachatel v Uh. Hradišti - Mařaticích do rodinného domku, kde majiteli odcizil cca 300.000 Kč na hotovosti a počítač s tiskárnou. Celková způsobená škoda činí 400.000 Kč.

Bude dláždit
V době od poloviny měsíce října do 3.12. odcizil neznámý pachatel ze staveniště nového celního přechodu v katastru obce Starý Hrozenkov zámkovou dlažbu, která byla volně uložena na budovaných odstavných parkovištích. Způsobená škoda fy Presbeton-Nova s.r.o. Bystrovany činí cca 30.000 Kč.

Výtržnost v restauraci
Dne 2.12. v 21.30 hodin došlo v Uherském Brodě v restauraci Máj k výtržnosti, které se dopustil 22letý pachatel z Uh. Brodu tím, že počal rozbíjet půllitrové sklenice na pivo a popelník a následně počal slovně urážet provozovatele restaurace, kterého poté i fyzicky napadl a způsobil mu tak zranění, jež si vyžádá asi 7 dnů léčení. Věc je šetřena Obvodním oddělením Policie ČR Uh. Brod pro podezření z trestného činu výtržnictví.

Odcizil autorádio
V průběhu dne 5.12. se vloupal neznámý pachatel do osobního auta značky Škoda Felicia zaparkovaného v obci Kunovice, ze kterého odcizil autorádio značky Blaupunkt v hodnotě 7.000 Kč.

Vybavil se dobře
V době od 3. do 4.12. se vloupal neznámý pachatel do boudy na nářadí rozestavěné zahradní chatky v katastru obce Uh. Brod - Lysá Hora, ze které majiteli odcizil el. ponorné čerpadlo, plynové topidlo a plynovou tlakovou nádrž na 10 l, sadu hořáků a plynový vařič na PB s bombou na plyn, ruční vozík, tlakovou hadici a el. kotoučovou pilu a různé nářadí, čímž mu způsobil škodu ve výši 15.650 Kč.

Nepozornost za volantem
Dne 4.12. v 17.30 hodin došlo na silnici I. třídy mezi obcemi Uh. Brod a Bánov k dopravní nehodě, kterou zavinil 46ti letý řidič osobního automobilu značky Škoda tím, že se nedostatečně věnoval řízení vozidla a zezadu narazil do před ním jedoucího 33 letého cyklisty z Bánova, který zranění na místě podlehl. U řidiče bylo zjištěno požití alkoholu. Věc na místě převzal Okresní úřad vyšetřování Policie ČR v Uh. Hradišti. Způsobená škoda činí 44.000 Kč.

To se bude jezdit
V době od 5. do 6.12. se vloupal neznámý pachatel do sklepa v domě na nám. Míru v Uh. Hradišti, kde majiteli odcizil 4 ks horských jízdních kol v hodnotě 25.290 Kč.

Poškodil trabant
V době od 5. do 8.12. poškodil neznámý pachatel v obci Kunovice zaparkované vozidlo značky Trabant, které si majitel zaparkoval před Městským úřadem. Neznámý pachatel nezjištěným předmětem rozbil skleněné výplně oken a dveří, poškodil stěrače a rozbil zpětné zrcátko. Způsobená škoda činí 6.500 Kč.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund