Číslo: 51
22.12.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


CASH AND CARRY Uherský Brod
Přijďte si zakoupit žebřík, umýt auto a zatančit do Hluku
AKCE x REAKCE
Z redakční pošty
POLICEJNÍ TÝDENÍK

CASH AND CARRY Uherský Brod

Před prodejnou Cash and Carry lze zaparkovat 60 automobilů. - Foto:Kk
Prodejna CASH AND CARRY SD Jednota se nachází na ulici Vlčnovské v Uherském Brodě. V této prodejně najde zákazník široký a bohatý potravinářský sortiment. Prodej je realizován za velkoobchodní ceny a celková marže je velmi příznivá. Prodejna CASH AND CARRY je určena především pro menší živnostníky, kteří zde za příznivé nákupní ceny mohou pořídit jak potraviny, drogerii, tak i ovoce a zeleninu, kterou prodává firma TEKOO Uh. Brod. Pro živnostníky je důležitý živnostenský list, na jehož základě se vystavuje nákupní karta, na kterou lze nakupovat. 50% zboží se však z důvodu uskladnění na paletách nerozbaluje, a tudíž se neprodává po kusech. Pokud však i zákazník, který nevlastní živnostenský list, hodlá za výhodné ceny nakoupit, je nutná domluva s vedoucím prodejny a nákup musí být realizován za více jak 600,-Kč. Ke klidnému a plynulému chodu prodejny přispívá provoz dvou pokladen, ovšem při špičce pracují pokladny tři. Tyto snímají čárkové kódy zboží.
Prodejní doba od pondělí do pátku je od 8.00 hodin do 17.00 hodin. Protože se nám prodej na faktury neosvědčil, provádí se platby hotově. Díky příznivým nákupním cenám a odpovídajícímu prostředí k nám jezdí nakupovat živnostníci nejen z Uherskobrodska, ale také z Uherskohradišťska a Zlínska. Města Kunovice a Uherské Hradiště zásobuje SD Jednota přes nový supermarket Slovácko v Kunovicích, uvedl dále Ing. Josef Hájíček. Je zde také velký výběr káv za skvělé ceny. Distribuce z CASH AND CARRY je prováděna za velmi malých nákladů. V prodejně CASH AND CARRY je také možnost si daný druh zboží, které je na skladu, předobjednat. V současné době je možno před prodejnou CASH AND CARRY v Uh. Brodě zaparkovat až 60 vozů, včetně dodávek, což je samozřejmě velkou výhodou. Prodejní plocha 1.200 metrů čtverečních umožňuje zákazníkům klidný a příjemný nákup. Ke zpříjemnění kulturnosti prostředí, které povede ke zkvalitnění prodeje v CASH AND CARRY, se chystá SD Jednota v roce 1998.
Karin Kuchtová
- Placená inzerce -Přijďte si zakoupit žebřík, umýt auto a zatančit do Hluku

Firma IM Hluk nabízí zákazníkům široký výběr žebříků a vložkování komínů. - Foto: Kk
Firma IM Hluk, kterou založili bratři Ivo a Miroslav Šuránkovi, se již od září roku 1990 zabývá vložkováním, výrobou a montáží komínů. Ke vložkování komínů je nutné vystavit revizní zprávu. Pan Ivo Šuránek jako jediný na Uherskohradišťsku a Hodonínsku vlastní certifikát Inspektorátu bezpečnosti práce v Brně, který mu umožňuje certifikované revizní zprávy vydávat. Pokud mají zákazníci zájem, komín postavíme nebo smontujeme, vyvložkujeme a zároveň vystavíme i revizní zprávu, upřesňuje Ivo Šuránek. Pokud však potřebujete pořídit žebřík, jste ve firmě IM Hluk na správné adrese. Tato firma Vám nabídne výběr až z 50 druhů různých žebříků. V širokém sortimentu žebříků nechybí žebře výsuvné, kombinované, profesionální, opěrné či hobby systém. Žebříky, které firma IM Hluk nabízí v mnoha modifikacích a mnoha cenách, jsou rozděleny na tři základní řady: klasické opěrné, dále posuvné dvojité a opěrné výsuvné trojité. Tyto výrobky jsou určeny jak do domácnosti, tak i pro profesionály, kteří s nimi pracují denně.
Doplňkovým sortimentem jsou různé druhy schůdků, které ocení především hospodyňky při věšení záclon nebo domácí kutilové. Ivo Šuránek s manželkou však také vlastní diskotéku EURO-CLUB a myčku aut.

Co Vás a Vaši manželku přimělo pustit se do vybudování diskotéky?
Diskotéku EUROCLUB jsme budovali dva roky a otevřená je od srpna letošního roku. Tady v Hluku byla sice nějaká diskotéka, ale jelikož jsme byli s manželkou nespokojeni s prostředím, rozhodli jsme se vybudovat zde diskotéku s příjemným interiérem a výbornou klimatizací, upřesnil majitel Ivo Šuránek. Diskotéka EUROCLUB má dvě podlaží, přičemž sál je využit pro diskotéky. Je zde bar, prostorný parket, několik boxů se stolíky k příjemnému posezení a zajímavě vyřešené prosklené átrium s posezením. Veškerá zvuková, světelná i vzduchová technika je nejvyšší kvality. V druhém podlaží se nachází kavárna, kde je taktéž bar a dostatek místa k posezení a rozhovoru s přáteli, neboť ačkoliv se zde kouří, vzduch je neustále vyměňován a je tady dostatečná zvuková izolace. Program je každý pátek, sobotu a neděli. Vždy od 20.00 až do 5.00 hodin do rána. Disžokejové, kteří jsou z Rádia Publikum, AZ rádia či Rádia Apollo, se zde střídají a jsou pořádány také různé zajímavé akce.
Například v pátek proběhlo ochutnávání whisky. Kromě klasických diskoték se zde jednou za měsíc konají různé akce, například Zlatý Max, soutěž o nejlepší diskotéku a další. Od 25. prosince letošního roku bude v provozu nový bar s míchanými nápoji a rychlým občerstvením. Od nového roku plánují majitelé diskotéky i ve středu. V neděli chtějí pořádat diskotéky pro děti. Před krásnou, uvnitř moderně zařízenou, budovou se dá velmi dobře zaparkovat a pokud přijedete dříve, je všem k dispozici také ruční myčka aut.
Karin Kuchtová
- Placená inzerce -AKCE x REAKCE
Kde jste byli když hřmělo?
Myslím si, že je to úsloví našeho Slovácka, ale ať je to jak chce, je to otázka velmi výstižná. Po první světové válce se museli naši legionáři spokojit většinou s trafikou, zatímco slávu a bohatství sklízeli jiní Bučkaři. Na samém konci druhé světové války zabili tak zvaní partyzáni ve Starém Městě bestiálním způsobem ve sklepě ani ne 18 letého německého vojáka - Rakušáka. Represe Němců stála 5 zastřelených mladých lidí, když jediný Vratislav Blažek se zázrakem zachránil (jeho osudy těch dní jsme uvedli v našich novinách v minulém roce). A aktéři těžili z této partyzánské činnosti až do dnešního důchodu. Není tak vzdálená doba totality. O skutečném hrdinství Václava Havla, Jana Rumla a mnohých dalších se mluvilo nejen s obdivem a nadějí a právem jim patřilo podstatné jméno hrdinové. Pak přišla doba jiných. Ano, dovedli strhávat masy, než se prohlédlo že jejich opravdové úspěchy přinášely postupně ráj nepoctivcům, zlodějům a podvodníkům.
Podívejme se jen okolo sebe. A tak jsme došli až do posledních dnů. Dnešní události potvrdily, že vynesly poslední trumf věčného zatloukání. Snad zůstal jediný klad, příblížení se našim nejbližším Slovákům. Oba si totiž myslí, že jsou nenahraditelní. Proč úvaha o věcech celostátních v okresních médiích? Vždyť i u nás měl či má jejich narcismums, to je sebeláska a sobectví, své zastánce. Zaplať pán, že realita dnešních dnů není nějakou zradou, ale za pět minut dvanáct vyslovenou pravdou na správné cestě. Jen mezní situace ukázaly a vždy ukáží správný charakter, a proto to slovácké: Kde jste byli, když hřmělo?
Miroslav RašticaZ redakční pošty
Pár řádků o záplavách na Moravě
Díky dlouhotrvajícím a silným dešťům se během několika prázdninových dnů život statisíců lidí v České republice změnil. Tisíce lidí přišly o vše, co po dlouhá léta střádaly a budovaly jak oni sami, tak jejich předkové a byli tak nadlouho, a někteří už navždy, poznamenáni. Přišli nejen o peníze, hmotný majetek nebo o obydlí, ale i o věci, které pro ně představovali, vzpomínky nebo na něž byli citově vázáni. Desetitisíce lidí se usilovně pustily do oprav poničených závodů a firem, od jejichž prosperity záležely příjmy jejich rodin a jejich další budoucnost. Statisíce lidí pak přispěly jak svými dary či pochopením, tak finanční, materiální nebo fyzickou pomocí. Jsem rád, že jsem prostřednictvím organizace Bohemia Corps mohl taktéž přispět svým dílem. Její akce, kterých jsem se zúčastnil, byly vždy dobře připraveny a měl jsem pak dobrý pocit, že naše práce nebyla zbytečná a pomohl jsme tak alespoň několika lidem.
Později byla Bohemia Corps jedinou organizací v Praze, která sdružovala dobrovolníky pro víkendové akce. Kromě ní existovaly organizace - studentské Centrum Univerzity Karlovy (SC UK), Člověk v tísni a nadace Růže - organizující minimálně týdenní výjezdy, což představovalo pro velkou část dobrovolníků silné omezení, třebas jen z důvodu zaměstnání. Nicméně alespoň v tomto směru se organizace dobře doplňovaly, i když si osobně myslím, že je jasné, že nemohly pokrýt celkový zájem o pomoc, a to jak z hlediska postižených oblastí, tak z hlediska dobrovolníků. Důvodů, které vedly k existenci jen čtyř takových subjektů, je nejspíše více, ale jako jejich společný jmenovatel vidím kritický nedostatek finančních prostředků, které mohly být pro jejich vznik a existenci použity. Jen náklady Bohemia Corps dosáhly pro zorganizování deseti akcí 1,2 mil. korun.
Jako částečný důkaz nedostatku financí můžeme vzít fakt, že do dnešního okamžiku nebyla odpovědná místa schopna zajistit důstojné ubytování pro lidí, kteří ztratili své domovy. Za to, že se obě organizace udržely při životě, vděčíme zejména obětavosti lidí, kteří to neměli nikdy v popisu práce. Sdružení Bohemia Corps se původně staralo o získání lektorů cizích jazyků, provoz SC UK zajištovali nezištně studenti UK v prostorách koleje 17. listopadu. Protože Bohemia Corps hodlá i dále pomáhat postiženým oblastem Moravy, vyjadřuji tímto svou naději, že se jí to podaří, a pokud bude k tomu potřebovat finanční podporu, najde se dostatek lidí, kteří jí v jejím snažení pomohou.
Tom Sýkora za Bohemia CorpsPOLICEJNÍ TÝDENÍK
Odcizil eurotel
V dopoledních hodinách dne 11.12. se vloupal neznámý pachatel do osobního vozidla značky Audi 80 v Uherském Hradišti na ulici Milíčova. Z vozidla odcizil majiteli eurotel značky Nokia. Celková způsobená škoda činí 32.000 Kč.

Využil situace
V dopoledních hodinách dne 11.12. odcizil neznámý pachatel z nákladního vozdila značky Avia, které bylo odstaveno při skládce zboží v Ostrožské Nové Vsi peněženku s finanční částkou 38.000 Kč, jež utržil za dodané zboží při jeho rozvozu.

Vloupání do auta
Během večerních hodin se vloupal neznámý pachatel v Uh. Ostrohu před restaurací Osmek do zaparkovaného osobního vozdila značky Škoda 120 ze kterého odcizil kufřík s 5.000 Kč a kalkulačku včetně platebních karet penežních ústavů, dokladů řidiče a další písemnosti. Způsobená škoda činí majiteli 12.000 Kč.

Odcizil aparaturu
Na základě oznámení majitele autobusu ŠL 11 z Napajedel ze nde 8.12. bylo zjištěno, že v době od 23. do 24.11. se vloupal neznámý pachatel do uvedeného vozidla, které bylo pro poruchu odstaveno ve St. Městě. Z autobusu odcizil 10 mikrofonů různých značek a další zvukovou aparaturu v celkové hodnotě 48.800,-Kč.

Vášnivý stolař?
V době od 11. do 12.12. se vloupal neznámý pachatel v obci Topolná do stolařské dílny fy INTEX, s.r.o, ze které odcizil stolařské nástroje v hodnotě 25.000,-Kč.

Sousedé museli vyvětrat
Dne 11.12. se kolem 22.00 hodiny dopustil výtržnosti 22letý občan z Nivnice, který v panelovém domě v Uh. Hradišti na ulici Sadová se dobýval do bytu své manželky a tuto hrubě urážel, přičemž následně zde použil slzný plyn, který vnikl i do sousedních bytů, které musely být vyvětrány.

Majitel Felicie přišel o rádio
V době dopolední dne 13.12. se vloupal neznámý pachatel do osobního vozidla zn. Škoda Felicia, zaparkovaného v Uh. Hradišti u kina Hvězda, ze kterého odcizil majiteli autorádio v hodnotě 9.000,-Kč.

Dostal chuť na cigarety
V noční době dne 13.12. se vloupal neznámý pachatel do pohostinství U Pošty ve St. Hrozenkově, odkud odcizil 13.800,-Kč a 3 kartony cigaret zn. Start a způsobil tak majiteli škodu ve výši 15.700,-Kč.

Pachatel zajištěn na místě činu
Dne 13.12. v odpoledních hodinách zadržela hlídka Obvodního oddělení PČR Uh. Brod při vloupání do bufetu LEŠKA v Uh. Brodě 40ti letého pachatele z Uh. Brodu, který z bufetu odcizil různé druhy cigaret a zapalovače, čímž způsobil majiteli škodu ve výši 1.000,-Kč.

Ukradli trubky z PVC
Dne 12.12. ve večerních hodinách při kontrole nákladního vozidla Oddělením pohraniční policie ČR Starý Hrozenkov bylo zjištěno, že 44ti letý řidič a jeho 35ti letý spolujezdec, oba ze Slovenské republiky, odcizili 18 kusů kanalizačních trubek z PVC, které převáželi v době kontroly na ložné ploše. Šetřením bylo zjištěno, že uvedené trubky odcizili z areálu zahrádkářů St. Hrozenkov, které byly uskladněny u fy IMOS Vodohosp. stavby Zlín. Hodnota odcizených trubek činí 15.700,-Kč.

Erotoman
V době od 14.12. do 15.12. se vloupal neznámý pachatel v Uh. Hradišti do stánku TABÁK v ulici Na Morávce, ze kterého odcizil několik erotických časopisů a způsobil tak majitelce celkovou škodu 1.500,-Kč.

Odcizil tašku z kola
V odpolední době dne 15.12. odcizil v Uh. Hradišti v ulici Za Alejí neznámý pachatel nákupní tašku majitelce ze St. Města, kterou nechala zavěšenou na jízdním kole před domem. V tašce měla peněženku s finanční částkou 4.950,-Kč, kartu zdravotní pojišťovny a osobní věci, včetně různých potravin. Celková škoda činí 5.650,-Kč.

Bílovičtí policisté se vyznamenali
Policisté z Bílovic objasnili krádež osobního vozidla zn. Škoda Felicia ze dne 14.7.1997 ke škodě firmy ROBLA, s.r.o. Jako pachatel byl zjištěn 20ti letý R.C. z Hanušovic, jenž vozidlo neoprávněně užíval. Věc bude předána vyšetřovateli. Dále zjistili 28letého pachatele J.K. z Provodova, který postupně od měsíce února 1996 převzal od občana z Bílovic částky 100.000,-Kč, 119.000,-Kč a 1.100 DM za účelem nákupu osobního vozidla zn. Audi 80. Doposud však pachatel vozidlo nepřivezl a peníze nevrátil. Věc bude předána vyšetřovateli pro podezření z trestného činu podvodu.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund