Číslo: 1
04.01.1999
Článků: 54

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Výstava výtvarníků z Uherskobrodska
Tibet ve filmu a fotografii
Vánoční koncert PS Dvořák
Velehrad šíří dál svou slávu
Ohlédnutí za vánočním Slováckým večerem
Jsem spokojený, protože dělám to, co mě baví, říká Jiří Pavlica
Vánoční muzicírování
Na adresu parlamentu: Člověk usne tam, kde je zvyklý
Těsně před Zlínem předjel Průša Santa Klause a naděloval
Zpěv i slovo z Bible do kostela patří
Soubor Facka = zajímavé divadelní projekty
Na Štěpána není pána
Na své si přišli i chudobní vyznavači totálního rockďnďrollu
Kapelníkovi Argemy se narodila dvojčata

Výstava výtvarníků z Uherskobrodska
Uh. Brod (PA) - Druhý týden v lednu bude v Galerii Domu kultury zahájena výstava výtvarníků z uherskobrodského regionu. Vernisáž v Panském domě se uskuteční v pátek 8. ledna v 17 hodin.
V kulturním programu vystoupí Jaroslav Šmilauer na syntezér a Radovan Mahdal na kytaru. Úvodního slova se ujme PhDr. Oldřich Páleníček.
Výstava, která potrvá do 21. února, nabízí umění ze skla Stanislava Žampacha, dřevěné umění Karla Táborského, keramiku Antonína Fornůska a obrazy Vlastimila Mahdala.
Vlastimil Mahdal patří mezi umělce hluboce inklinující k monumentální tvorbě. Ať tvoří na jakékoliv ploše - stále se mu zdá svou plochou nedostačující k tomu, aby vyjádřil touhu říci štětcem vše, co má na srdci. Dokáže obraz rozčlenit do několika přísně rozdělených ploch, z nichž každá má svůj děj a přece součet jejich myšlenek spojuje se v jedinou myšlenkovou filosofii - burcující svědomí každé z nás. Z Mahdalových obrazů sálá na nás přímo sugestivní a imaginární energie. Křičí a volá nás mezi sebe, zatahuje nás do jakýchsi dramat, která nás varují, upozorňují, tuší a burcují, demonstrují symboly nikoliv jen lidských a společenských osudů, ale přímo osudů vesmírného nekonečna. Takový surrealismus, který známe z dějin moderního umění, je rozhodně uzavřený a neopakovatelný. Znám hodně eklektiků, kteří ho zdařile napodobují. I když Mahdal svým subjektivním filozofickým názorem na svět jistě na tento surrealismus navazuje, pak přesto s ním nemá nic společného. Je to svět specifických pohledů na život lidské společnosti, na lidské pocity, vlastnosti, touhy, vášně i bolesti - jako by dokonce v těchto obrazech hledal i sám sebe. Z Mahdalovy tvorby skutečně cítíme symboly strachu a obav o budoucnost lidstva. Kompozicí tvarovou i barevnou jsou jeho obrazy úžasným kaleidoskopem, v němž jediný pohyb náhle otevře oponu do umělcova nitra. Pod závěrečným lakem sledujeme hru i tanec vášnivých tahů barev a štětce, které se nakonec mění v prostou pravdu o nekonečném zápase lidského bytí v nekonečném vesmíru, prozradil nám o autorovi a jeho tvorbě Oldřich Páleníček.Tibet ve filmu a fotografii
Uh. Hradiště (PA) - Začátek roku se v hradišťských kinech ponese ve znamení exotiky, tajemna, fascinující kulturní studnice a náboženské oddanosti v zemi zvané Tibet.
Ve středu 6. ledna se v 16.30 hodin uskuteční ve foyeru kina Hvězda vernisáž výstavy o Tibetu.
Úvodním slovem nás do tématu Tibetu přenese Stanislav Penc, člověk, který zasvětil dlouhou část života právě této nedostupné, nehostinné a drsné zemi plné písečných dun, osmitisícových vrcholů a pozůstatků bájné klášterní civilizace. K zhlédnutí budou videosnímky Lubomíra Sklenky a řada tématických dokumentů o Tibetu. V dalším programu věnovaném této překrásné zemi uvidíte filmy:
	kino Hvězda - středa 6. ledna
		17.30 a 20 hodin Kundun, život dalajlámy
	kino Hvězda - čtvrtek 7. ledna
		20 hodin Kundun, život dalajlámy
	kino Mír - ART - úterý 12. ledna
		20 hodin Tibet Igora Chauna, Jana Malíře
		a Martina Kratochvíla - Tibet, dalajláma, poseltví
		a Tibet - Setkání s absolutnem (za účasti obou autorů)
	kino Hvězda - ART - středa 13. ledna
		20 hodin Sedm let v Tibetu
	kino Hvězda - čtvrtek 14. ledna
		20 hodin Sedm let v TibetuVánoční koncert PS Dvořák
Uh. Brod (FlaJ) - Díky tradičnímu vánočnímu koncertu, kterými těší Pěvecký sbor Dvořák posluchače již od roku 1978, se v neděli 20. prosince zaplnil velký sál brodského Domu kultury. Všechny přítomné přivítala paní Drahomíra Konečná, která svým průvodním slovem ještě umocňovala vánoční atmosféru.
Netradiční zahájení představoval černošský spirituál, který část sboru zpívala z pódia a část z balkonu. Pak už následovaly skladby s vánoční tematikou, mezi kterými nechyběla např. pastorela pro sóla, smíšený sbor a varhany Hej, hej, jeden i druhej! od Tomáše Norberta Koutníka nebo soubor vánočních koled Hej, hej, koleda od Antonína Tučapského. Druhá část koncertu už patřila Rybově České mši vánoční. Na úspěchu vánočního koncertu má jistě zásluhu také Jaroslav Šmilauer, který doprovázel PS Dvořák na varhany. Pěvecký sbor Dvořák pod dirigentskou taktovkou Antonína Veselky se i přes nachlazení a nemoci některých členů sboru postaral o příjemně strávený večer a zasloužil se svým vystoupením o vánoční atmosféru, která bezesporu ve velkém sále Domu kultury panovala.Velehrad šíří dál svou slávu
Velehrad (MR) - Tradiční vánoční svatoštěpánský koncert ve velehradské bazilice se těší v našem regionu značné pozornosti a oblibě.
Hlavní interpret, národopisný soubor Hradišťan přistupuje k tradiční oslavě požehnaných Vánoc velmi zodpovědně a jejich vystoupení je vždy opravdovým balzámem pro všechny posluchače. Letošní spojení s věhlasným pražským souborem Bambini di Praga však překonalo, bez nadsázky, všechna očekávání.
Po úvodním slově superiora baziliky P. Stanislava Peroutky se už rozezněla doslova líbezná hudba a zpěvy Hradišťanu a jeho sólistů včetně vynikajícího výkonu exceletní zpěvačky Alice Holubové. Vánoční pozdravení doplňoval střídavě soubor Bambini di Praga našimi i zahraničními koledami a určitě duch tohoto místa vyvolával vzájemné nadšení v překonávání všech účastníků v jejich výkonech.
Rodina Kulínských, pro kterou se vynikající výkon tohoto souboru stal rodinným pokladem, nešetřila po skončení koncertu slovy nadšení. Není to lokální patriotismus, když tvrdíme, že Hradišťan pod vedením Jury Pavlici je soubor, který předstihuje svůj čas. Bazilika byla doslova nabita návštěvníky a čistý výtěžek šel ve prospěch baziliky.Ohlédnutí za vánočním Slováckým večerem
Uh. Brod (BoS) - Tradiční předvánoční Slovácký večer připravil uherskobrodský folklórní soubor Olšava na sobotu 19. prosince ve velkém sále Domu kultury. Jeho úvodní část byla samozřejmě zaměřena na nejkrásnější svátky v roce. Dramaturg pořadu, umělecký vedoucí a primáš muziky Olšava Luboš Málek si tentokrát nachystal pásmo písniček a scének, které přítomným přiblížily Vánoce z dob dávno minulých.
Úvodní slovo pronesla tradičně Helena Vystrčilová a na scéně se prezentovali členové Olšavy, Olšavěnky a Martin Hrabal jako host. Milovníci čistého folklóru si vychutnali koledy a adventní písně známé i méně známé v podání ženského i mužského sboru Olšavy i sólistů. Vystoupili čtyři malé zpěvačky z Olšavěnky, roztomilý malý koledníček Martin Hrabal, Luboš Málek, jeho dcera Jitka, Lenka Švehlíková, Hynek Sušil, Josef Chýla a Ladislav Slabák. Jednotlivé scénky a písničky vyplňoval svými sóly na klarinet Stanislav Sládek.
Na závěr připraveného pořadu si všichni přítomní na jevišti i u stolů a na balkoně zazpívali společně Narodil se Kristus Pán. Tímto se ale zdaleka nekončilo. Pokračoval večer plný písniček, tance a zpěvu. Do svých domovů někteří odcházeli až dlouho po půlnoci.Jsem spokojený, protože dělám to, co mě baví, říká Jiří Pavlica
Uh. Brod (BoS)

Prvního prosince jste oslavil 45. narozeniny. Jistě je ještě čas na nějaké bilancování, ale přece jenom, čím se cítíte být nejvíc: hudebníkem, dramaturgem pořadů, aranžérem nebo hlavně primášem Hradišťanu?
Já se cítím být spokojeným člověkem a spokojeným zejména proto, že dělám to, co mě baví. Baví mě všecky ty věci, které jste řekla, ale asi ze všeho nejvíc se cítím být hudebníkem.

Na brodském vánočním koncertu zaznělo několik výborně zhudebněných textů Jana Skácela. Předpokládám, že hudbu k těmto textům jste složil Vy sám. Mám pravdu?
Ano, zhudebnil jsem je já, protože verše Jana Skácela mám velice rád, jsou moc krásné.

V poslední době Vám vyšla vánoční cédéčka. Jedno se Spirituál kvintetem a druhé s Bambini di Praga a Pražskou komorní filharmonií. Které je Vám bližší?
Zase se to nedá říct tak přesně, protože se Spirituál kvintetem je to něco, co vzniklo jako záznam živého koncertu, který měl velice příjemnou atmosféru, tak to jsem dělal velice rád. Přes léto jsem připravoval cédéčko s Bambini di Praga. To byla úplně jiná práce, i vzhledem k tomu, že tam právě hraje i komorní orchestr. Tady jsem musel všecko vypsat do partitur a do toho jsem vložil daleko víc energie, takže z tohoto pohledu je mně bližší tento kompakt, protože to bylo víc práce.

Kam se bude dále ubírat Vaše další muzikantská cesta? Vystupoval jste již s mnoha formacemi různých žánrů. Co jste ještě nezkusil a láká Vás?
Člověk toho hodně zkusil, hodně taky nezkusil, ale spíš si myslím, že by se ty spolupráce měly odvíjet spíš z hlubšího poznání okruhů, do kterých už jsem zabrousil. Čili spíš cestou intenzivní, nikoli extenzivní.

Slyšela jsem, že se v brzké době chystáte s Hradišťanem na africký kontinent. Kde všude tam budete vystupovat?
To bychom měli jet do Jihoafrické republiky, do Kapského Města a možná blízkého okolí. Bude tam zajímavý festival, na který se moc těším, protože to bude kontakt zase s úplně jinou kulturou a jako etnomuzikologa mě to pochopitelně zajímá.Vánoční muzicírování
Jalubí (AD) - Dne 27. prosince se konalo v jalubském kostele sv. Jana již druhé Vánoční muzicírování s Cimbálovou muzikou Stanislava Gabriela. Jako hosté večera se představili PS Zemědělské školy ze Starého Města pod vedením Miroslavy Rohelové a Soubor písní a tanců Lúčka s primášem Petrem Křivákem a uměleckým vedoucím Tomášem Drábkem. V duchu vánoční pohody se všem učinkujících podařilo navodit velmi pozitivní atmosféru sounaležitosti, která v závěru vyvrcholila společným muzicírováním.
Všem, kdo se koncertu zúčastnili, patří naše poděkování za spoustu času, kterou, bez nároku na honorář, strávili přípravami akce. Za vytvoření příjemné atmosféry patří naše poděkování také všem divákům. Výtěžek akce bude věnován potřebným.Na adresu parlamentu: Člověk usne tam, kde je zvyklý

Uh. Hradiště - Pár dnů před štědrým dnem přijeli do Slováckého divadla protagonisté politické satiry Miloslav Šimek a Zuzana Bubílková představit svůj 31. díl pořadu S politiky netančím.
Jelikož se na předvánočním trhu objevila jejich nová kniha Politická kámasútra aneb Polibte si preference, uskutečnila se před představením autogramiáda v Divadelní galerii. V jejím průběhu působili oba satirici dosti odměřeně a rezervovaně. Svůj postoj mi vysvětlil pan Šimek takto: V galerii byly sice pěkné obrazy a na autogramiádu lidé přišli, ale kniha se má podepisovat v knihkupectví, jako jsme to dělávali doposud.
Po knize Politici nevyhynou, ale snažit se o to musíme, kterou pokřtil sám Karel Gott, tedy po roce vyšel dvojici Šimek - Bubílková další počin, který 28. listopadu pokřtil basketbalista Jiří Zídek. Jak jeden z autorů poznamenal: Děje se toho tolik, že naše knížky budou vycházet jako ročenky. Jak už je pořad S politiky netančím znám, komentuje s nadhledem současný život některých událostí, zejména na politické scéně. Kombinuje reálnou skutečnost s humorem, které umožňuje spojení novinářky s humoristou. Tak vlastně denní realita, jež nás oslovuje či se nás i nemile dotýká, se proměňuje v zábavu.
Pořad, který byl vysílán v přímém silvestrovském přenosu 31. prosince na ČT 1 a v němž se s diváky rozloučil tříletý spolupracovník pořadu Lešek Semelka, nabyl od hradišťského vystoupení jen nepatrných - tzv. aktuálních změn. Hradišťské představení bylo v rámci zájezdů před televizní premiérou 31. dílu poslední.
Na začátku večera bavil diváky Miloslav Šimek sám, jen za doprovodu rockďnďrollové skupiny O.O.T.M, která nahradila Leška Semelku. Většinou popisoval zážitky z minulých dílů jejich pořadu, obul se do voleb a svých potíží s Bubu.
Do druhé části programu přišel na chůdách a se Zuzanou Bubílkovou. Hodnotili minulý rok v politice - Jaký je rozdíl mezi politikem a baterkou? Baterka má alespoň jedno plus. Polemizovali nad prognózami ve svém originálním pořadu Lány plné hovory. Ještě čtyřicet let se budeme mít špatně. A pak bude líp? Ne, potom si na to zvykneme. A nezapomněli ani na rozpočet a na své hlavní politické terče.
Na konci poděkoval Miloslav Šimek hradišťskému publiku, které se výborně bavilo a do posledního místa zaplnilo divadelní sál. Přítomní, kteří nestihli odpolední autogramiádu nebo si zakoupili čerstvou knihu až v divadle, měli možnost, po skončení pořadu, si oba autory do ní nechat zvěčnit.
Nevím, jestli politická satira není mojí krevní skupinou nebo jí nerozumím, ale musím říci, že humor, který Miloslav Šimek produkoval s Jiřím Grosmannem a posléze s Jirkou Krampolem a Uršulou Klukovou, se mi líbil mnohem více.
I o tom jsem si povídal v neformálním rozhovoru s Miloslavem Šimkem po skončení autogramiády. Povídali jsme si o divadle a o Praze mi prozradil, že jej v posledních letech to velkoměsto dusí a jak rád prchá na Šumavu. Na Slovácku strávili s Bubu tři dny a noci v hotelu na Modré. Během nich se byl podívat na Velehradě, kde navštívil nedělní mši a při odpolední procházce po Salaši a okolí obdivoval krásu naší přírody, kterou má hrozně rád, jelikož v její společnosti si nejlépe odpočine, inspiruje ho a čerpá z ní novou sílu.
Kdyby byl s politikou ámen, mohl bych v klidu dožít ve svém srubu na Šumavě, dodal.
Nezapomněl se zeptat, jestli se v Hradišti jejich kniha prodá a jak. Ještě než jsem se s oběma herci rozloučil, popřáli mně i našim čtenářům hezké Vánoce a vše dobré v novém roce 1999 a hlavně prý nemáme ztratit humor!
Pavel PaškaTěsně před Zlínem předjel Průša Santa Klause a naděloval
Zlín (PA) - Nekonečná řada před klubem odrážela stále velký zájem o skupinu chrlící originální kovářskou hudbu - Tři sestry. S pravidelným půlročním cyklem se vrací do klubu Golem a i letos, těsně před Vánocemi, přijely s programem Průšovy kovárenské Vánoce nadělovat své písničky. Pro zahřátí publika si na začátek zahrála kapela Lety Mimo. Fanánkovi spřízněnci však na pódiu nevydrželi ani slibovanou půlhodinku. Kultem Sester nadržené obecenstvo svým až sportovním skandováním zatlačilo předskokany zpět do zákulisí a vehementně se dožadovalo Fanánkova gangu.
S jejich příchodem se klub proměnil v kotel, z kterého by se i Míša Jílková zbláznila a emigrovala do zemí třetího světa. Úvodem Bůh večera oznámil, Když jsou ty Vánoce, kašleme na připravený seznam skladeb a budeme je servírovat, jak se podaří.
Originální skladby s pečlivě a jemně vyrýsovaným textem, opěvující nejen vykolejeného spolupracovníka Průšu, bych snad zařadil do škatulky se zašedlou etiketou a roztřepaným nápisem Fanánek clasic. Svými texty neplácá žádně nesmysly a když se nad některými z nich člověk pozastaví, nemusí kroutit hlavou a klít.
Hudební euforie dosáhla možného vrcholu hned při prvních skladbách Ztráta imunity a Nechci do ústavu. Produkce rozdělená jen oddechovou pauzičkou na individuální občerstvení přinesla nespočet nejlepších skladeb z Fanánkovy dílny s převahou těch vyzrálejších. Hrdinkou vystoupení se stala i pěvkyně a harmonikářka Supice. Žádost o skladbu Večírek zůstala nevyslyšena, protože zmizela z repertoáru poté, co Nikotin opustil Sestry.
S prohlášením, že sedm piv a jedna zelená zavírá tento večer, propukla nepopsatelná panika, která Sestry odcházející do šatny vysála zpět k nástrojům. Song továrníka Magora Tragédie, domovská píseň Kovárna a převzatá hymnovka Průša je úchyl však nestačily. A protože bylo pár dnů, spíše několik desítek hodin před štědrým dnem, nadělily sestry ještě čerstvé vánoční dárky - novodobé Tři sestry a skladbou Svatozář zmizeli na šest měsíců z parketu zlínského klubu.Zpěv i slovo z Bible do kostela patří
Nedakonice (HaG) - Ještě před Vánoci se mohli všichni milovníci pěkné písničky, folklóru a povznášející atmosféry Betlémské noci přijít tím vším potěšit do malého kostelíka v Nedakonicích. Zpíval tu totiž Mužský pěvecký sbor Nedakonice, který své Vánoční pásmo secvičil pod taktovkou svého primáše Pavla Franty. Celé zpívání, ve kterém se představili i sólisté Dalibor Říha společně s Petrou Holáskovou a tři ještě dívčí hlásky z Nedakonic, rámovalo slovo z knihy knih - Bible. Krátké čtení z evangelia sv. Lukáše a Matouše, příběhy dávné, ale natolik náš život ovlivňující, že si je připomínáme každé Vánoce. Zpěvy členů MPSN přímo korespondovaly se čteným slovem a doslova lidmi nabitým kostelíkem se nesla ryze vánoční, slavnostní, upřímná a láskyplná atmosféra. Ti, kdož přišli, odcházeli příjemně naladěni na nadcházející svátky Vánoc. Je potřeba se ve stresující době před Vánoci umět i pozastavit a poslechnouit si něco příjemného a uklidňujícího a hladícího na duši!Soubor Facka = zajímavé divadelní projekty

Stylizované pohybové a stínové hradišťské divadlo Facka a jejich pojetí Kafkovy povídky Proměna - Foto: DDS - Pavel Paška
Uherské Hradiště (HaG) - Hned v pondělí 28.prosince po, doufám že pro všechny klidných vánočních svátcích, se uherskohradišťské divácké obci představilo svou v pořadí třetí inscenací, tentokráte s vše napovídajícím názvem - Proměna, amatérské pohybové divadlo Facka. Výchozím bodem k této inscenaci se pro tvůrce samozřejmě stala novelka Franze Kafky, nazvaná Proměna. Nejen díky této inscenaci, ale i mnoha dalším můžeme říci, že divadlo Facka je v současné době jedním z nejzajímavějších amatérských divadel. Divadlo Facka funguje v Uherském Hradišti již od roku 1995, kdy u jeho zrodu stáli dva pohybově a především herecky nadaní muži, a to Sergej Sanža a Dušan Pernický. Dříve jmenovaný je také většinou autorem jednotlivých představení, ačkoli jich divadlo Facka na svém kontě zatím ještě nemá mnoho. Do diváckého podvědomí okresu Uherského Hradiště se uvedli pantomimickou, pohybovou hrou Facka 30, inspirovanou převážně životem let třicátých.
Další hrou, opět z tvůrčí dílny Sergeje Sanži, byla hra Rumiště, kteréžto představení sklidilo pochvalnou kritiku i od takové vyhraněné osobnosti, jakou je divadelní vědec a kritik pan Císař. 16. prosince amatérské pohybové divadlo Facka hostovalo dokonce i ve sklepní scéně brněnského Centra experimentálního divadla Husa na provázku, ve víceméně pravidelném středečním pořadu Večer pro Elen XXXIV, ve kterém se zpravidla dává prostor pro amatérská divadla a divadla méně známá. Přijelo s hrou Rumiště. Ačkoli diváků v hledišti nebylo mnoho, což jen dokazovalo tíživý dopad předvánoční atmosféry, ve které hra byla uváděna, kdy se lidé ve shonu a stresu nemají čas zastavit a zajít si třeba do divadla a třeba právě na divadlo Facka, i tak zvolili herci takřka profesionální přístup a hráli naplno. Tomu, kdo touží vidět, jak hrají herci naplno, vřele doporučuji zajít na představení divadla Facka, které v současné době čítá již osm členů. Tak jako Rumiště, tak i Proměna stojí za zhlédnutí!Na Štěpána není pána
Uherské Hradiště (HaG) - Tímto heslem se na Štěpána čili 26. prosince řídí všechny okolní vesnice Uherského Hradiště, kdy vyrážejí převážně hoši po dědině a hrají a zpívají a veselí se. Je to zvyk, který se váže ke Štěpánu, jako poslednímu dni svobody mladých odvedených hochů. Štěpánské společenské večery jsou potom jakýmsi završením celodenního veselí, humoru a parodie. A přesně tímto způsobem se večerního Štěpánského programu ujal folklórní soubor Kunovjan, který funguje při uherskohradišťském Klubu kultury. Krásně a zcela detailně promyšlená parodie a zároveň možnost zahájení jakési nové tradice udílení Foskarů 98, neboli foklórních Oskarů, právem sklidila nejeden bouřlivý potlesk všech diváků. Foskaři 98 byli, zcela přesně parodujícím napodobením americké verze, udíleni, za asistence mnoha lidí a za rouškou mnoha převleků dvou mederátorů, v těchto kategoriích:

Zpěvák roku
Foskara získal Vl. Mečiar za píseň Spánom Bohom iděm od vás.

Osobnost roku
Kteroužto kategorii vyhrál M.Potyka, jako nejrychleji převlečený do kroje.

Kostým roku
A v této kategorii zcela zaslouženě zvítězila J.Pelková za kostým Smrt v posledním pásmu souboru Hradišťan.

Výtvarné dílo roku
Tuto kategorii vyhrála cyklistka Centrum obchodního domu Centrum.

Nejvěrnější roku
Vyhrál pan Vystydlý.

Soubor roku
Poslední kategorie, kterou nevyhrál nikdo jiný než soubor Kunovjan.

Dokonale promyšlený program i s hostujícími Spice girls a skupinou Lunní tik byl plný humoru, propracované parodie, ale i napětí a slavnostní atmosféry.Na své si přišli i chudobní vyznavači totálního rockďnďrollu
Uh. Hradiště, Zlín (MK) # Milovníci exotických zvuků (mám tím na mysli zemi jejich původu # Austrálii) se jich mohli i bez tisícikoruny v˙kapse (a posléze v˙pokladně) dosyta nabažit v˙sobotu 26. prosince na Golemu a o den později na Míru. Pakliže netušíte, o jaké zvuky se jednalo, a proč k˙tomu nebyl zapotřebí talíř, vězte, že se jednalo o vystoupení skupin AC/DC revival band a Rolling Stones revival a vstupné pořádající agentura DUB-LINe srazila na padesátku. Za tento obolos si mohl každý (a v˙publiku byli k˙vidění i bezdomovci) konečně udělat jasno, jak asi vypadá koncertní show australské legendy, a chvilku předtím si vyfotit Micka Jaggera před třiceti lety. My tyto historické fotografie máme # od neděle! Vy, co jste tam nebyli, si můžete provaz zakoupit ve známém krámku v˙Prostřední ulici a trám snad někde najdete.Kapelníkovi Argemy se narodila dvojčata
Brno (PA) - Úterní poledne 29. prosince se stalo jedním z nejšťastnějších dnů manažera, kapelníka a bubeníka skupiny Argema Josefa Pavky.
Byl totiž u toho, když se mu pět a sedm minut po dvanácté narodila v brněnské porodnici dvojčata, jež rodiče obdařili jmény - Lenka a Josef. Šťastný otec spolu s hudebníky z Argemy tento zázrak jak se patří oslavil. Nejen v Náměšti nad Oslavou, kde večer kapela vystupovala, ale i následující dny se nesly ve znamení oslav.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund