Číslo: 15
10.04.2000
Článků: 106

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


"Nejvíce muže vzruší, když si žena vezme zástěru"
Koncert pro Bělinku
Král sokolů
Na politické téma se Zuzanou Bubílkovou
Mařena daleko neuplavala
Vyřešte otázku: Co na sebe?
Comenius na SUPŠ
Košt vína v Mařaticích
Předvádění výroby zvykoslovných předmětů
Dnes večer se dá říci Bon jour, Lásko
Švehlíkovy studentky si raději čtou pod lavicí
Kulturní stánky zdobí práce mladých
Pipi opět pro rodiče s dětmi
Kapely bez honoráře, pořadatelé nakoupí hračky
Na Harleyi se vlnily nejen nahé zadečky
Koncert pedagogů
Dolní Němčí: Velikonoční nářez v Čertově kotli
Někdy krade nápady smíchovským Romům
Zahrejte něco od Zámků...
Výstavy
Přednášky
Folklór
Divadla
Kina
Koncerty
Zveme Vás
Zábavné pořady
Kluby
Zábavy
Diskotéky

"Nejvíce muže vzruší, když si žena vezme zástěru"

Ani Šimek, ani Bubílková se fotit vůbec nechtěli, proto vám přinášíme snímek z loňské autogramiády - Foto: P. Paška
Uh. Hradiště (pas) - Najdete asi jen málo jedinců, kteří by měli v lásce naše politiky. Snad proto je politická satira tak oblíbená. Její nejznámější protagonisté Miloslav Šimek a Zuzana Bubílková navštívili se svým pořadem S politiky netančím i naše město.
Každý měsíc uvádí tento pořad v přímém přenosu Česká televize. "Nejprve si jej chceme ověřit u diváků na našich zájezdech," prozradil Miloslav Šimek na začátku předpremiéry 46. dílu 'politiků'. "Podle reakcí publika dále pořad upravujeme, aby hodinová premiéra pro televizi byla co nejzajímavější."
Jak už se stalo zvykem, oba protagonisty doprovází mladá rock'n'rollová skupina O.O.T.M. s vedoucím Vítem Fialou. "Potřebujeme optimistikou muziku, protože politické téma je mnohdy nezáživné," uvedl čerstvý šedesátník Šimek. Spolu s Bubu, jak Zuzanu Bubílkovou kolegiálně nazývá, a kapelou jsou vždy celý týden na sondážních cestách.
Pokud bude nový díl S politiky netančím poměrně stejný, jako jej zažili diváci ve čtvrtek v Klubu kultury, je v něm politika propírána poněkud skromněji. Více se "pedagog ve výslužbě" s "novinářkou" věnují tématu: muž a žena - jejich vztah a okolí. "Nejlepší vtipy mne napadají přímo před diváky," potvdil Šimek. S dokonalým improvizačním talentem a mnohdy i scénářem v ruce, aby prý Bubílkové neutekl z dohledu, rozjel Miloslav Šimek kolotoč jemného, ničím nenuceného humoru, k němuž svoji partnerku používá spíše jako odrazovou plochu. V politických tématech však vévodí ona. Jako zkušená zpravodajka se v tomto díle zaměřila na vylidňování vesnic, ceny benzínu, mravnost či nemravnost nudistických pláží, výměnu ministrů a celkovou rekonstrukci vlády či konfrontaci mládí versus politik.
Oddechové pasáže vyplňují výborná živá hudby O.O.T.M., což je u pražské kapely nezvyklé, a také Šimkovy vzpomínky z éry tvůrcovského partnerství s Jiřím Grossmannem. Například poslední rodinná scénka, kde v hlavní roli figurují slevy v supermarketech, odcizený automobil (stará škodověnka) a odstrašující tchýně. "V poslední době seš jako šroub. Bez matky se ani nehneš," naráží Šimek.
Tento díl pořadu S politiky netančím se televizní premiéry se dočká v sobotu 15. dubna. A diváci z Hradiště se v něm dočkají po druhé skladbě znamení, kterým nejen oba protagonisté chtějí poděkovat hradišťskému publiku. "Bubu si zaslouží potlesk mnohem více," komentoval Šimek, který v době, kdy se Bubílková prodírá tiskem a připravuje materiál na další díl pořadu, odpočívá na chalupě na Šumavě. "Někdo sází na alkohol, já sázím stromky."
Večer uzavřela oddělená autogramiáda skupiny a obou satiriků. Podepisovali se na plakáty, cédéčko O.O.T.M., nejnovější, v pořadí třetí knižku Politická kámásútra aneb S politiky do němoty a vzpomínkovou publikaci Návštěvní den u Jiřího Grossmanna.Koncert pro Bělinku
Vlčnov (pas) - V pátek 7. dubna se za účasti osmi kapel z našeho regionu uskutečnil benefiční koncert pro Ústav sociální péče pro mládež v Kunovicích.
První ročník festivalu minulý rok proběhl pod záštitou obce a spadal pod oslavy Jízdy králů. "Letos jsme se rozhodli přehlídku udělat jako benefiční," prozradil pořadatel i účinkující Petr Lesa. "S tímto nápadem přišla hlavní organizátorka Veronika Majíčková z Vlčnova."
Přehlídky se zúčastnilo skoro sto padesát lidí. Každá ze skupin vystupovala zdarma a po zaplacení výdajů za pronájem sálu a zvukaře nakoupí organizátoři po dohodě s vedením ústavu na Bělince dárky v hodnotě tři tisíce korun. "Peněžní dary se většinou ztratí nebo se rozpustí na malé částky, takže jsme se rozhodli nakoupit pro postižená děvčata různé hračky," dodal Lesa.Král sokolů
Uh. Hradiště (red) - V˙neděli 16.4. od 15.00 se v˙rámci projektu Bijásek uskuteční premiéra nového česko - slovenského filmu režiséra Václava Vorlíčka Král sokolů.
Účast přislíbil představitel hlavní role Braňo Holíček, herečka Klára Jandová, produkční a zástupce distributora Jan Kuděla. Vstupné na toto představení je dobrovolné.Na politické téma se Zuzanou Bubílkovou
Zuzana Bubílková se narodila ve zlínské nemocnici, odkud byla převezena do domu v Holešově. V devíti letech "emigrovala" se svými rodiči do Martina, posléze do Bratislavy. Teď žije v matičce Praze. Vystudovala žurnalistiku. Začínala ve slovenském pořadu Pozor, zákruta! Když ji jednoho dne z rozhlasu vyhodili, působila na volné noze, než přišla revoluce. S ní nastoupila do slovenské televize na místo zpravodajky. Stejnou práci poté konávala i v televizi české. Od té doby, co se dala dohromady s Šimkem a úspěšně prodávají svůj pořad, nemá na jinší aktivity čas.

Studnice politické satiry je nevyčerpatelná. V čem vidíte její největší sílu?
To, že si dělám legraci z něčeho, co lidi znají, co je štve a vlastně jsou rádi, že to těm politikům tímto způsobem vracíme - v tom je síla politické satiry. Mnozí si na to ještě nezvykli. Píšou nám různé dopisy, co si to dovolujeme. Tito lidé nepochopili, co to je politická satira. Také politici nám říkají, že máme dělat pozitivní politickou satiru. Nerozumím co by to mělo být.

Kterého politika byste označila u nás za nejzábavnějšího a proč?
Nevím. Já se s nimi nekamarádím.

Která poslední událost vám nejvíce hnula žlučí?
Mně se strašně nelíbí, co tady politici udělali po revoluci. Vláda, která vládla, se dopustila značných chyb. Neinovovaly se zákony, nezpřísnil se režim. Vlastně se dělalo všechno jenom kvůli tomu, aby se politici na svých postech udrželi. Na základě toho se zde nakumulovala taková spousta problémů, které řešit je mnohem bolestivější, než kdyby mnohem menší balvan řešili včas. Smáli jsme se Polákům, smáli jsme se Maďarům a v podstatě ti mají ten největší a nejtěžší balvan za sebou, kdežto my ho máme před sebou. To mě docela štve, zvlášť když si to politici vůbec neuvědomují. Shazují vinu jeden na druhého.
Třeba na Tošovského. Myslím si, že Tošovský určitě za všechno nemůže. Nejméně pak za to, že se do politiky a vlastně i do ekonomiky pustili různí estébáci, hypochondři, tváře, které tam neměly vůbec být. Nejenže vůbec ničemu nerozumějí, ale také dostali po známostech různé úvěry pod politickým tlakem. Není správné, že vše teď padá na Českou národní banku. Nikdo si toto nedokáže přiznat."Mařena daleko neuplavala

Veletiny - Včera, dvě neděle před Velikonocemi vynášela děvčata z Veletin symbol zimy - Mařenu. V průvodu se slaměnou loutkou obešla děvčata celou ves, na jejím konci Mařenu zapálila a hodila do řeky. U ní číhali chlapci, kteří ji po chvíli vylovili a zavěsili na strom vedle kapličky.
Radostnou událost příchodu jara oslavila poté další pouť, tentokrát s létečkem.
Foto: P. PaškaVyřešte otázku: Co na sebe?
Uh. Hradiště (krš) - Móda Jaro - Léto 2000 je téma módní přehlídky, kterou připravuje Klub módy a Klub kultury na sobotu 15. dubna.
V bohatém programu uvidí diváci kolekce sezónního oblečení od výrobců z Brna, Pelhřimova, Litomyšle a Vizovic. Dámské kostýmy, členité letní modely a ležérní pánskou módu uvede firma Ritmo móde, Alfatex móda představí letní kolekci pletáže, módní salon Svatka dodá luxusní dámskou konfekci firmy Lasy fashion Marie Mackové, značkové sportovní oblečení bude z Litexu. Velkou kolekci plavek známých domácích i světových značek dodá firma Richard Kryštof z Uh. Hradiště. Autorské kolekce módních návrhářů z tzv. volné tvorby bývají vždy očekávaným zpestřením módních přehlídek. Tentokrát se objeví v Uh. Hradišti hned dva - Táňa Havlíčková a Luděk Hanák. Z doprovodného programu jmenujme alespoň ochutnávku kávy a představení nové vůně parfému proslulé značky. Známá kosmetická firma potěší reklamním balíčkem každého návštěvníka hned při vstupu do sálu. Takže zbývá pouze jediné, zakoupit si slosovatelné vstupenky v předprodeji denně od 15 do 17 hodin v Klubu kultury.Comenius na SUPŠ
Uh. Hradiště - V polovině března proběhla na SUPŠ partnerská schůzka zástupců škol, jejichž studenti pracují už třetí rok na mezinárodním vzdělávacím projektu Comenius.
Přípravná schůzka představitelů jednotlivých škol se konala v Liceo Europeo v Madridu v roce 1997 a společným projektem se stala Evropská avantgarda 20. století (expresionismus v prvním roce, secese ve druhém roce a pop art v roce závěrečném). Zúčastněné školy jsou ze Švédska, Portugalska, Velké Británie, České republiky a volně spolupracuje španělská škola.
Cílem projektu, který vznikl za podpory Národní agentury Socrates v Praze, je zapojit studenty do spolupráce se studenty zemi Evropské unie, naučit je využívání internetu a elektronické pošty a rozšířit jejich znalosti o Evropské unii. První výstava a partnerské setkání proběhlo ve Švédsku, další ve Velké Británii a posléze v Portugalsku.
Během druhého roku projektu odjel F. Petrák na švédskou školu vyučovat výtvarné předměty, protože NaS Praha schválila jeho projekt a poskytla grant. Stejným způsobem odjel na stáž do Portugalska ak. malíř K. Mikel. Ředitel školy, ak. malíř J. Pospíšil, pak rovněž odjel na stáž do Portugalska.
Účastníci partnerské schůzky v Uh. Hradišti projednali závěrečnou fázi projektu, diskutovali možnost dalších styků poté, co bude projekt ukončen, a rozhodli se využít nabídky švédského ministra školství a poslat výběr prací do Malm”, kde bude v květnu 2000 probíhat European Union Fair.
Dosavadní zkušenosti ukazují, že tato aktivita pomáhá školám navázat užitečné kontakty, zavádět nové technologie a zároveň dobře prezentuje školu v cizině.
PhDr. Zdena ŠáchováKošt vína v Mařaticích
Mařatice (VŠ) - Vinaři z Mařatic jako každoročně se v tomto období připravují na první květnový den. Tento den totiž již tradičně pořádají v prostorách Zimního stadionu v Uherském Hradišti XXII. výstavu vín spojenou s ochutnáváním. Budou zde představeny vzorky nejenom z celé naší republiky, ale také ze zahraničí. Sběr vzorků proběhne 13. - 15. dubna od 18 do 20 hodin v kulturním zařízení Mařatice. Hodnocení vzorků bude provedeno odbornými komisemi v pátek 21.4. 2000 od 16.30 v kulturním zařízení za účasti garanta Ing. Jiřího Houdka z Vracova. Nejlépe hodnocená vína budou odměněna věcnou cenou a diplomem. Na vaši účast a soutěžní vzorky se těší Vinaři z Mařatic.Předvádění výroby zvykoslovných předmětů
(muzejní klub Smetanovy sady 9.00-12.00 a 12.30-16.00)

pondělí 17. Dubna
Petra Žitňanská - kraslice zdobené slámou
Hermína Otépková - kraslice zdobené jezerní sítinou
Slobodanka Kolajová - batikované kraslice
Antonie Panáčková - figurky z kukuřičného šustí

úterý 18. dubna
Jana Mikulcová - kraslice batikované a dírkované
Jarmila Lagová - kraslice ostrožské batikované
Anna Bartáková - velikonoční předměty ze slámy

středa 19. dubna
Vlasta Bruclíková - obřadní velikonoční pečivo
Pavel Kolařík - pletení žil
Hana Špalková - pletení ošatek a košíkůDnes večer se dá říci Bon jour, Lásko
Uh. Hradiště - Ladislav Pešek se po pranicích Sluhy dvou pánů zaměřil na Shakespearův slabikář. Ze širokého rejstříku rozličných žánrů vybral a nastudoval notoricky známou tragédii veronských milenců - Romeo a Julie.
Oponu milostné noci lásky rozhrnul pro Terezu Mikšíkovou a Tomáše Šulaje 8.dubna ve Slováckém divadle. Nevraživost rodu Monteků a Capuletů se temně vznáší nad Veronou. Pro příště ji neusmíří ani krátká, ale horlivá láska Julie a Romea, kterým je dopřáno milovat se pouhé čtyři dny a jejichž osud končí tragicky. Děj příběhu se ve Slováckém divadle odehrává na víceúčelové scéně (uprostřed jeviště stojí železná konstrukce s můstkem), která dává solidní podklad pro rychlé střídání prostředí. Můstek slouží jako jakýsi nebeský balkon, ze kterého promlouvá chór, jindy se stává prostorem pro sladké štěbetání horoucích vyznání, může být Juliiným ložem a naposledy se promění v chladnou zatuchlou hrobku uchovávající tělo čtrnáctiletého poupěte. V Peškovu " realizačnímu týmu"se podařilo zkombinovat esteticky čistou scénu s pestrými, elegantními kostýmy umně kopírujícími dobové reálie. V součinnosti obojí představuje příjemný vizuální zážitek, stejně jako nepřemrštěné milostné scény oproštěné od strnulosti. Tomáš Šulaj naplno využívá svůj bohatý instumentář. Díky jeho projevu nevyznívá intimní milenecký rozměr příliš heroicky a nezůstává gestem velikášství. Průchod svému naturelu dala Jaroslava Tihelková coby žoviální chůva řešící situace s mazlivou oddaností i vtipem. Spolu se Šulajem rozehrála robustní karneval citů, pudů i nectností.O ten se pravděpodobně chtěl pokusit i Robert Bellan v roli Merkucia.Právě u něj se očekává, že bude vtipkujícím vyznavačem moudré ironie. Toho všeho se Bellan sice zhostil po svém způsobu, místy ale jeho důvtip bohužel přechází v klišé. Noblesa vévodí představení zejména v šermířských akcích. Celá eskorta mladých herců se bije nesmírně odhodlaně, se zaujetím a se smyslem pro kaskadérství. Velmi jemným způsobem se Pešek zhostil milostné noci Romea a Julie, která nepůsobí nijak kostrbatě, ale nesmírně decentně, citlivě a byla příjemným emocionálním zážitkem. Důraz na jemné odstíny nežného trylkování v kontrastu k šermířským scénám pomáhalo vytvořit i osvětlení. Škoda jen, že zapálení a tvůrčí přístup Šulaje, Mikšíkové, Tihelkové a Trčálka není plně osvojitelný i u vedlejších rolí, což by pomohlo nejen pilířům hry, ale i představení samotnému.
Veronika NěmečkováŠvehlíkovy studentky si raději čtou pod lavicí
Uh. Brod (vra) - V uherskobrodské knihovně se konala 4. dubna další z přednášek tentokrát na téma Počátky Osvobozeného divadla.
Na úvod přednášky o počáteční tvorbě Voskovce a Wericha představil Roman Švehlík svoji sbírku CD a MC, které k dané problematice nastřádal.
Poté se rozpovídal, jak to všechno vlastně začalo, jaké nepříjemnosti otravovaly oběma pánům život, co jejich žití naopak rozveselovalo.
Vzpomenul také na své studium na gymnáziu, kde v době největšího "boomu" tvorby Voskovce a Wericha poslouchal jejich nahrávky, což mu přinášelo maximální radost a uspokojení.
Podařilo se mu rozpoutat očekávanou diskusi na téma Jan Werich a cestování.
"Vy jste tady říkala pár věcí, to bych poopravil," reagoval Švehlík... A povyprávěl vlastní nastudovaná moudra. Poté zabrousil samozřejmě do divadelní scény a začal povídat o hře Osel a stín, kterou nedávno zahrál se souborem T. Miličky.
"Při těch forbínách je to taková nevyzpytatelná záležitost, ani my s kolegou Nešporem jsme netušili, jak to skončí a příště už to znovu tak nezahrajeme...," se smíchem dodal Švehlík.
Uvedl také rozdíl, který nastává při každém představení. "Osvobození divadlo bylo divadlem, které mělo stálé publikum, čili když se budu bavit tady o Uh. Brodě, tak část lidí na můj druh humoru nemusí být naladěna, protože je zvyklá na jednodušší humor typu Soboty, F.R. Čecha, který sem jezdí s těma hloupostma o té válce atd." povzdechl si Švehlík.
V závěru besedy se pozastavil nad četbou a doporučil několik titulů, např. Balada z domu W a V, Hovory s Voskovcem... Sdělil všem přítomným i zkušenost, která ho zjevně trápí: "Víte, moje studentky čtou pod lavicí mnoho krásných věcí, ale je to jenom krásné a žádnou hloubku to nemá." Že by ty hodiny byly málo záživné???Kulturní stánky zdobí práce mladých
Uh. Hradiště (pas) - Minulý týden zahájil výtvarný obor při Základní umělecké škole v Uh.Hradišti dvě výstavy, nepočítaje školní.
První z nich byla zahájena za podpory žesťového souboru na pondělní vernisáži ve foyer Klubu kultury. Žáci školy zde vystavují kolekce přípravných studijních prací ke zkouškám na umělecké školy a studijní obory uměleckého zaměření. Dále pak kresby, malbu, grafiku, koláže, kašírované objekty a dekorativní práce.
Ta druhá se nachází ve foyer Slováckého divadla. Mimo kresby, malby, koláže, grafiky a trojrozměrných objektů zde naleznete i keramiku. Současně probíhá expozice výtvarných činností žáku ze třídy Evy Vašatové, která se nachází v přízemí a v prostoru nad schodištěm v budově ZUŠ. Výtvarný obor školy se i v letošním roce může pochlubit úspěchy. Žáci paní učitelky Doskočilové získali ocenění v celostátní soutěži Kreslíme s Hajajou. Kresby žáků Jitky Novákově byly zařazeny do EU programu Sokrates - Kalendář 2000. V časopise Talent naleznete jako ilustrace i kresby žáků hradišťské zušky.
Máte talent a chcete být také úspěšní? Talentové zkoušky k přijetí na výtvarný obor v ZUŠ Uh.Hradiště se konají od 1. do 7. června. Přihlášky si můžete vyzvednout v kanceláři školy již v druhé polovině května.Pipi opět pro rodiče s dětmi
Uh. Hradiště (voj) - Pohádkou Pipi dlouhá punčocha zahájilo Hoffmannovo divadlo v Orlovně 23. ledna svou činnost.
Tato pohádková postava vytvořená Astrid Lindgremovou se díky Hoffmannově úpravě dostala na česká jeviště vůbec poprvé. V Orlovně se dočkala několika repríz, určených pro společnou návštěvu rodičů a dětí, a pak se vydala na svou pouť za školáky a předškoláky, samozřejmě i mimo své domovské působiště. Během své dosavadní existence se inscenace dočkala téměř dvou desítek repríz. Nová příležitost se nabízí v neděli 16. dubna v 15.00, kdy se pohádka na své domovské jeviště opět v odpoledním čase vrátí. Mimo Jany Chaloupkové, která se v inscenaci objevuje v titulní roli, a několika dalších dětských herců uvidíte i Jaroslava Kyncla a Karla Hoffmanna.Kapely bez honoráře, pořadatelé nakoupí hračky
Vlčnov (pas) - Hudba mnohdy připomínající řádění destrukčního tornáda měla z posluchačů vytáhnout peníze na dárky pro Ústav sociální péče pro mládež na Bělince. Nakonec se v pátek ve vlčnovské sokolovně představilo celkem osm kapel v různých hudebních rovinách.
Vyšlo i první číslo bulvárního jednostránkového časopisu Maňa říká..., nad kterým nejeden čtenář valil bulvy. Hudební benefiční pouť otevřela babická skupina V.A.M.P. Mladou kapelu servírující průrazný punk zdobila otrlá žena hrající na baskytarou. Ještě větší a razantnější peklo přinesla na pódium (dřevěné, v pozadí obraz nějakého místního domečku, světla stropní - bílé) veselská formace D.M.C. Profesionálně odehraný deathmetal připomínal imitaci dokonalé apokalypsy. Ortel postavený na pražcích Freddyho baskytary, síle smrtícího pulsu Žižlavského bicích, ostrost řeznické Milanovy kytary a nekompromisnosti morbidního řevu Quachudu. Kapela zahrála hrozně pěkné písničky. Bohužel s koncem jejich vystoupení odešla z pódia na delší čas i hráčská preciznost. Na nevyzrálost doplatilo brodské punkové těleso UPP. Pochvalu si zaslouží jen bubeníkův zpěv.
Někam jinam, do jemnějšího toku hudby nás zavedli hradišťští gymnazisté a jejich "pěkná" kapela C'est trés beau. Chlapci opět v sukních zvolili pro lahodění ucha i tance alternativní rock s prvky funky. Škoda ztraceného hudebního ducha bubeníka, který tápal v jiných dimenzích. Středoškolská hudba pokračovala. Nástup provedla další hradišťská kapela Nápojový lístek Revival. Na jejich účet se mi líbila hned první poznámka: "Tolik chaosu na jednom místě, jak se to tam vleze?" Není co dodat. Mraky difúzně poletujících tónů usměrnila kapela Slide To Open. "Včera jsem sice nemohl mluvit, ale co bychom neudělali pro děti," omluvil se na začátku zpěvák skupiny Richard Mastil. Hudebníci, kteří své nástroje velmi dobře ovládají, na rozdíl od některých ten den hrajících kapel, nabídli razantní heavy 'open' metal, připomínají tak trochu více některou z odnoží slavného Arakainu. Ale uměli! Lepší ale tak, než... Na pódium se vyloženě "vecpala" kapela Fekální záležitost. Skupinka skoro zletilých mladíků z okolí Hradiště se pokoušela doplnit punkovou řadu. Každý nějak začínáme. Jak skončí ale tito, nechejme na nich. Ten večer jejich název prozradil mnohé.
O sladkou tečkou hudebního benefičního maratonu se postarala skupina Sladké uši s nevyzpytatelným východoslovenským lídrem Ďoďem Šotíkem, který již od začátku akce hecoval přítomné k poslechu Sladkých oušek.
Svůj nekonečně veliký potenciál vnitřní energie se snažil napumpovat do zbytku lidí v sále, kteří se od něj nechali polapit. "Mám rád regionální rádia," prozradil nám Ďoďo. "Když slyším hudbu, kterou pouštějí, mám pocit, že to, co děláme, je dobré a k něčemu."
I tento benefiční koncert byl k něčemu. Iniciativa dvou mladých lidí nabídla návštěvníkům vlčnovské sokolovny na výběr z osmi chodů od rock, punku až po death metal a dětem z ústavu na Bělince v Kunovicích zase několik nových hraček.Na Harleyi se vlnily nejen nahé zadečky
Uh. Ostroh (pas) - Za proudu šampaňského, hudby a nahých ženských těl jemně osvícených barevnými paprsky byl slavnostně otevřen nový hudebně zábavný stánek v Uherském Ostrohu.
Harley Music Club, který se nachází v budově bývalého ostrožského městského úřadu, v sobě skrývá striptýzový bar, jehož součástí je energicky živá diskotéka.
V slavnostního den otevření, tedy v sobotu 8. dubna, se zde uskutečnilo první kolo MISS striptýz Harley 2000. I když dychtivě hltající návštěvníci, hlavně mužského pohlaví, v koutku duše fandili svým favoritkám, o osudu vítězky rozhodla odborná pětičlenná porota. Deset tisíc korun pro vítězku bylo příjemnou inspirací pro všechna děvčata. Soutěžící převáděly úžasné taneční kreace v šatech, i bez. V nelítostném boji nakonec vyhrála blonďatá Angela, před Nikitou a Luccy. "Bylo to o prsa," svěřil se jeden z porotců.Koncert pedagogů
Uh. Hradiště (ne) - O svých pedagogických schopnostech přesvědčují učitelé základních uměleckých škol veřejnost tím, co naučí děti ve vyučování, a mnohdy i mimo něj.
K˙mnoha koncertům a besídkám, na kterých se obvykle rodičům představují žáci školy, letos opět přibývá jeden výjimečný koncert, koncert pedagogů - umělců.
Koncert učitelů Základní umělecké školy v˙Uh.Hradišti a jejich hostů se uskuteční v úterý 18. dubna v 19.00 hodin ve Sloupové síni Okresního archívu. Vystoupí na něm sólisté Andrea Pavlušová, Jana Gajdošová (příčná flétna), Jitka Šuranská (housle), Ivana Zámečníková (zpěv), Evžen Uher (saxofon) a hosté z Trenčína Lenka Gavačová - klavír, Maroš Didi - kytara. Na klavír budou sólisty doprovázet Jana Grabcová, Magdalena Koišová, Milica Ilčíková, Lucie Adamcová a jako host Pavel Procházka.
Ozdobou koncertu budou dva soubory. S černošskými spirituály a dalšími písněmi vystoupí Komorní sbor učitelek ZUŠ Uh.Hradiště pod vedením Ivany Zámečníkové. Sonatu IV in C G. P. Telemanna zahraje Moravia consort guitar, což je nové a velmi zajímavé sdružení kytaristů uměleckých škol okresů Uh. Hradiště a Zlín a jednoho loutnisty z˙Vídně, které pracuje pod vedením Aloise Menšíka při ZUŠ Uh.Hradiště. Koncert to bude určitě zajímavý.Dolní Němčí: Velikonoční nářez v Čertově kotli
Nivnice (pas) - Nivnická kapela Descruath začala pořádat výměnné akce Čertův kotel, minifestival kapel tvrdšího ražení, který se v sobotu 21. dubna uskuteční v dolněmčanské pivnici U Čerta již popáté.
Letos pozvání přijalo celkem pět kapel. Brumovská thrash metalová formace Decide, blackový Ritual z Nového Jičína, krnovští Tartaros a vynikající deathmetalová skupina From Beyond z Prostějova. Nabídka velmi pestrá a bohatá. Nesmíme zapomenout na pořadatelskou skupinu Descruath, kterou vám alespoň ve zkratce představíme.
"V letošním roce máme v plánu odehrát co nejvíce vystoupení, aby se naše jméno dostalo co nejvíce do povědomí fandů tvrdé hudby," říká Jaromír Mahdal, kapelník skupiny Descruath, která vznikla v roce 1994, kdy se ustálila sestava a kapela dala dohromady své vlastní skladby. O dva roky později Descruath točí v brodském studiu ASG první demo s názvem Zápach hnijícího masa, které u kritiky sklízí vesměs kladné ohlasy. Následují první živá vystoupení a pro zvýšení koncertní činnosti začíná kapela pořádat výměnné akce Čertův kotel. V červnu 1999 Descruath opět využívá možností studia ASG a pod dohledem jeho šéfa Tondy Janů nahrává věci na nové demo Daimonium obsahující šest skladeb nesoucích se v deathmetalovém duchu. "Členitým kompozicím vévodí pulsující bicí, dobře slyšitelná baskytara, ostré kytary a ryčivý, skoro grindový českoanglický vokál," shrnul album hudební kritik Bohouš Němec. V současné době je kromě dvou demosnímků k mání i cédéčko, na němž najdete jak Daimonium, tak zremastrované první demo. "Chtěl bych touto cestou poděkovat všem fanouškům, bez kterých by naše tvorba neměla smysl, a taky všem, kteří nás podporují," uzavírá Mahdal.Někdy krade nápady smíchovským Romům

Uh. Hradiště - Undergroundový sametový večer navodili ve čtvrtek v klubu Mír hudebníci několika legendárních sdružení, kteří se občas scházejí a vystupují pod hlavičkou The Velvet Underground Revival. Na snímku ten, co si tyká s prezidentem, Míla Hlavsa se svým nástrojem - Foto: P. Paška
Uh. Brod (vra) - Ve čtvrtek 6. dubna zavítali poprvé do uherskobrodského Domu kultury příznivci skupiny Neřež, která zde měla koncertní vystoupení.
Legendární skupina Nerez má nyní své pokračování s trošku pozměněným názvem Neřež. Základní pilíře skupiny stále tvoří Vít Sázavský, Zdeněk Vřešťál a Vladislava Hořovská jako za doby jejich největšího úspěchu. Nyní však vsadili na violoncellistku a především výbornou zpěvačku Magdalenu Škardovou, která svým dívčím vokálem báječně doplňuje dvojhlasy Sázavského a Vřešťála. Posledním hudebníkem kapely je bubeník a perkusionista Pavel Plánka.
Večer probíhal ve výtečné náladě a nejeden posluchač seděl se zatajeným dechem při přednesu všech pěti protagonistů. Vřešťál svou lásku k hudbě vyjadřoval nejen osobitým zpěvem, ale i tanečními kreacemi. "Jsem rád, že píšeme texty dva, protože celá odpovědnost není jen na mně samém," svěřil se Vřešťál.
Skupina Neřež svůj repertoár hodně pozměnila a hraje nyní spíše akustickou hudbu. Během večera zazněly více než dvě desítky písní. Jednou byla dokonce i přepracovaná píseň od Beatles. "Zavřete oči a přestavte si čtyři mladíky z Livepoolu," zavtipkoval Vřešťál. Umělci, kteří za sebou měli dlouhou cestu, protože jeli z Bratislavy, byli rádi, že jsou tzv. na vlastní půdě, protože doma je doma.
Vřešťál také zmínil, kde pramení jeho inspirace k romským písním, které zpívají velmi rádi. "Víte, já bydlím na Smíchově a tam jsou pavlačové domy, kde žije plno Romů, tak je jen poslouchám a kradu nápady," dodal s žertem.
Čas se bohužel nachýlil a úžasná hudební formace se musela rozloučit. Nebylo to ale jednoduché, protože lidem v sále se jejich vystoupení velmi líbilo a chtěli přídavek. A proto se Neřež dvakrát na pódium vrátili a rádi zazpívali další tři písně.
Proběhlo loučení a skončila malá pozvánka na poslední den v červnu a první den v červenci na festival Slunce do Strážnice, kde bude skupina Neřež vystupovat spolu s mnoha dalšími umělci.Zahrejte něco od Zámků...
Uh. Hradiště (pazne) - Proč loudit u druhých, když nejlepší je originál. V pátek - opět po dvou letech - se objeví Visací zámek, legenda naší punkové scény v klubu Mír.
Opakování je matka moudrousti, takže hezky od plenek..
Kdo: Tehdy Hony Ušaté Torpédo, Míša Helmič Pixies a Vladimír Motýlek Savec. Důvod: Výcvik lyžníků. Kdy: Po Božím hodu 1981. Kde: Nedaleko Božího Daru. Situace: Rozpoznavše příznivou shodu okolností, neprodleně založili akusticko - vokální trio Punk Planton. Dodatek: Po příletu Jiřího Sweet P. byla skupina Visací zámek založena.
První koncert: 6. prosince 1982 na strahovském kopci. Repertoár: Studentské publikum pozorně vyposlechlo skladby Traktor, Cigára, Stánek, Vlasta, Dopravní značky, Domovnice a Ďabelský malíř. A tak to bylo dál: Následovala nevratně závratná kariéra. Na stavební fakultě ČVUT se vitrína Zámků stala magnetem, účast na přednáškách stoupl a proděkan Vosika si chrochtal. Kapela na sobě vesele pracovala dál a v únoru 1984 předvedla davu na Žofíně estrádní program Harušťápapi.
Za socialismu: Režim se snažil Visací zámek zastavit či alespoň přidusit. Podařilo se mu to částečně až nasazením (do) armády. Další vývoj vrcholící revolucí zvonících klíčů je dobře znám z dokumentu Visací zámek 1982 - 2007. Od kapitalismu: Od roku 1990 kapela vydává jedno album před druhým. Nechtěná sumarizace: Za nějaký čas se narodí sedmé po šestém 007 after Sex. Na nosičích všeho druhu již zpřístupnila neuvěřitelných 96 kompozic česky textovaných. Každoročně zasahuje zhruba na 50 pódiích, popudila 112 předkapel a 12 pokapel, poskytla pracovní příležitost nespočtu striptérek a jednomu striptérovi. Boční aktivity: Se zanedbatelným úspěchem vydírá většinu sponzorských firem, namátkou Zetor Brno, Solo Sušice, P.M. Kutná Hora a Monitor EMI.
Dovětek: Tolik výběr z výběru o Zámcích. Nakonec suché konstatování: Jako předkapela dorazí Hádramašmátrá. To je také dobrá kapela.Výstavy

Uherské Hradiště

Galerie Slováckého muzea
Umění jihovýchodní Moravy; 
František Janák - sklo, 
Michael Rittstein: Ošklivé kačátko - obrazy, 
Portrét a figura v grafice 18. - 19. století 
ze sbírek Galerie Slováckého muzea

Slovácké muzeum
Slovácko; Vzácný pane hospodářu - obřadní symboly a znaky;
Len na košule, konopje na gatě

Foyer Klubu kultury a Foyer Slováckého divadla
Výtvarný obor ZUŠ v UH

Galerie U Sovy
Libor Jaroš - obrazyUherský Brod

Muzeum J. A. Komenského
100 let Muzea J. A. Komenského; 
J. A. Komenský lidstvu; 
Schola ludus - interaktivní

Galerie DK - Panský dům
Pamětní síň JUDr. Václava hraběte z Kounic; 
Alois Sikora - obrazy

Galerie "K"
Josef Herčík - grafiky

Foyer kino Máj
Komenský očima mladých výtvarníků - plakátyVeselí nad Moravou

Městské muzeum
František Pavlica - výroba došků

Městské galerie v zámeckém parku
Bohuslava Olešová - obrazy a objekty

Galerie Ve Dvoře
Julie Svobodová dětem - olejomalby a grafika 60. letPřednášky

Slovácké muzeum Uh. Hradiště
čtvrtek 13. dubna v 17.00
Večery v muzeu - Len na košule, konopje na gatě 
- beseda s Blankou Petrákovou 
o způsobu zpracování textilních materiálů 
v minulosti s praktickými ukázkami tkaní 
na stavu a pletení na "modle"


Kulturní dům Veselí n. Mor.
pátek 14. dubna v 18.00
Můj přítel sen - přednáška Jany Heffernanové


Klub kultury Uh. Hradiště
čtvrtek 20. dubna v 16.00
Prevence pro zdraví 
- Nejčastější nádorová onemocnění v ČR a jejich prevence 
- situace v okresu UH 
- jak předcházet rakovině prsu 
- výživa a prevence nádorových onemocněníFolklór

Dům zahrádkářů Kunovice
sobota 15. dubna v 13.00
Oblastní výstava vín

Klub kultury Uh. Hradiště
neděle 16. dubna v 15.00 (30/10,-)
Zazpívej slavíčku 
- okresní kolo dětské soutěže v interpretaci lidových písní 
- doprovází CM Babica z Hluku

Radnice Staré Město
neděle 16. dubna v 10.00
Vynášení Mařeny 
s folklorním souboru Dolinečka IV a hostem (Brněnský Valášek). 
Po ukončení průvodu, od radnice k potoku a zpět, 
bude krátké vystoupení obou souborů na radniciDivadla

Slovácké divadlo Uh. Hradiště
Jeřábí peří			st 12.4. v 17.00
Romeo a Julie			čt 13. a so 15.4. v 19.30
Zlatovláska			pá 14.4. v 10.00
Komedie o Libuši		po 17.4. v 11.00

malá scéna SD:
Úplná katastrofa, Kuzněcovová (Kvadratura kruhu) po 10.4. v 19.30

Hoffmannovo divadlo
Dům o tisíci patrech		po 10.4. v 19.30
Pipi dlouhá punčocha		ne 16.4. v 15.00Městské divadlo Zlín
Lucerna						po 10.4. v 10.00 
						+ čt 13.4. v 10.00 a 14.30
Othello						út 11. a st 12.4. v 19.00
O ztracených barvičkách				pá 14.4. v 10.00
Záskok (Divadlo Járy Cimrmana)			pá 14.4. v 17.00 a 20.00
Nebezpečné vztahy (Divadlo Pod palmovkou Praha)	so 15.4. v 19.00
Lakomec						po 17.4. v 10.00

studio Z:
Obraz						pá 14.4. v 19.00
Krysař						so 15.4. v 19.00Kina

Hvězda Uherské Hradiště

Dvojí obvinění			po 10. a út 11.4. v 17.30
Americký krása			po 10. a út 11.4. ve 20.00
				+ st 12.4. v 17.30
Černá kočka, bílý kocour - ART	st 12.4. ve 20.00
Král sokolů			čt 13. až út 18.4. v 15.30
Pláž				čt 13. až út 18.4. v 17.30 a 20.00Mír Uherské Hradiště

Dům k pověšení - ART		út 11.4. ve 20.00
Dvojí obvinění			st 12.4. ve 20.00Lípa Kunovice

Prci, prci, prcičky		st 12.4. v 19.30
Lolita				ne 16.4. v 19.30Městské kino Hluk

Princezna ze mlejna II		út 11.4. v 17.30 a 20.00
Ene bene			st 12.4. ve 20.00
Všichni moji blízcí		pá 14. až ne 16.4. ve 20.00Panorama Polešovice

Démanty noci			pá 14.4. ve 20.00
Matrix				ne 16.4. ve 20.00Máj Uherský Brod

Musíme si pomáhat		út 11. a st 12.4. ve 20.00
Létající Holanďan		čt 13.4. ve 20.00
Svérázný rybolov		pá 14.4. ve 20.00
Šestý smysl			so 15. a ne 16.4. ve 20.00Morava Veselí nad Moravou

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho	út 11. a st 12.4. v 19.30
Pramen života - ART 			čt 13.4. v 19.30
Johanka z Arcu				pá 14. a so 15.4. v 19.30
					+ ne 16.4. v 17.00 a 19.30Kinokavárna Osvětimany

Go				pá 14.4. v 19.30Koncerty

KD Strážničan Strážnice
sobota 15. dubna v 17.00 (60,-)
Rocková přehlídka známých strážnických kapel 
- Vrňouši, Warre'n'beauty, Knedlíček, Live and Steel, 
Samisobě, Samici za 3000,- 
a hostů: Jarmark (Hodonín) a Spark (Senica)


U Čerta Dolní Němčí
pátek 21. dubna v 19.00 (50,-)
Čertův kotel V aneb Velikonoční nářez 
- Decide (Brumov), From Beyond (Prostějov), Happy Death (Brno), 
Tartaros (Krnov) a Ritual (Nový Jičín)Zveme Vás

KD Strážničan Strážnice
úterý 11. dubna v 19.30
Dámský klub 2000 po čtvrté 
- tentokráte s létem (plavky, sluneční brýle, opalovací krémy, letní móda)


Klub kultury Uh. Hradiště
sobota 15. dubna v 19.30 (90/80,-)
Jarní přehlídka Klubu módy


Klub sportu a kultury Vlčnov
sobota 15. dubna ve 20.00 (60/70,-)
České buchty - vystoupení dámské kapely


Kulturní dům Huštěnovice
neděle 16. dubna v 15.00 (40,-)
Hore dědinú... 
- předvelikonoční vystoupení 
- Doliny, Dolinečky III, chlapeckého souboru Dolinečky, 
Erika Feldvabela a Barbory Vaculíkové - děti vstup zdarma


Kulturní dům Veselí n. Mor.
pondělí 17. dubna v 19.30
Věrní abonenti 
- komedie Antonína Procházky s Václavem Vydrou, 
Janou Bouškovou a Kateřinou Hrachovcovou v hlavních rolích


Kulturní zařízení Míkovice
neděle 23. dubna ve 20.00 (30,-)
Tradiční velikonoční zábava s country kapelou Kanonýři. 
O předtančení se postará Country skupina Mladých z PopovicZábavné pořady

Dům kultury Uherský Brod
úterý 18. dubna v 19.30 (130,-)
Josef Náhlovský a Josef Mladý 
v hudebně zábavném pořadu Kafíčko, šéfe!


Zimní stadion Kroměříž
pátek 21. dubna v 17.30 (160,-)
Velká Dance Party rádia Kiss Publikum 
se skupinou Lunetic - předprodej Record Music Uh. Hradiště


Klub kultury Uh. Hradiště
sobota 6. května v 15.00 (150,-)
Finále MISS Poupě Slovácko 2000 
- pro dívenky od 6 do 9 let - host programu: skupina LuneticKluby

Mír Uherské Hradiště
(tel.: 0602/57 61 47)

pátek 14. dubna ve 20.00 (80/100,-)
KONCERT: Visací zámek (+ video) a Hádramašmátrá

sobota 15. dubna ve 20.00 (60/80,-)
KONCERT 8xRock!: 
Terry Lee Hale (USA) & Blind Doctors 
v němž hrají i Petr Kovařík a Bob StránskýGolem Gambrinus Zlín
(tel.:067/846212,www.golem.zlin.cz)

středa 12. dubna ve 20.00 (10,-)
VIDEOPROJEKCE: The Verve

čtvrtek 13. dubna ve 20.30 (50,-)
DIVADLO: Divadlo Beruška - Z obou stran

pátek 14. dubna v 21.00 (160/200,-)
SPECIALKONCERT: 
Bluesrockový americká kapela Great White 
a support: hardrockový King Zero

sobota 15. dubna v 21.00 (70,-)
KONCERT: Judas Priest a Ozzy Osbourne RevivalZábavy

ARTEMIS			so - Morašice

BOBR & MOTÝL		čt - Malenovice - Budvarka
			pá - Val. Klobouky - Hotel Alfacentrum
			so - Karlovice u Zlína

MILAN KURA & ANGEL	ne - Uh. Hradiště - zimní stadion

SCARLET ROSE		pá - Šumvald - křest alba Holky
			so - FryštákDiskotéky

Flamingo Kostelany n. Mor.
pá - GoGo tanečnice - DJ Harry a super cena whiskey Jameson
So - GoGo tanečnice - Dj Bří. Chabičovští - vstup zdarma


Euroclub Hluk
pá - Jackpot Party s KMS - Dj Gono
so - Zlatý Max - oslava 1. místa Euroclubu 
v prestižní soutěži nejlepších diskotékových klubů
ne - Afternoon film od 18.00, Night film od 21.00


Harley Music Club Uh. Ostroh
st a čt - strip club otevřen od 18.00 - vstup 40,-
pá - Harley Music Club - diskotéka
so - Diskotéka + tanečnice nahoře bez a strip show


DC Morava Uh. Ostroh
pá - Vystoupení skupiny HOLKI - - Dj GPC
so - Dance Party - nejnovější hity současnosti - Dj Bart


Vinárna U Lípy Březová
pá - Dj Bří. Chabičovštíwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund