Číslo: 34
24.08.1998
Článků: 59

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Premier zavítal na Hradišťsko
Olšava v Německu
Slade a Illegal Eagles v Brně
Ej, v tom velickém mlýně
Déšť Buchlovskou svícu neuhasil
Boršičance v pátek pršelo štěstí
Jirka Strážnický na postu bubeníka
Ve Vizovicích se nebudete nudit
Staroměstské dožínky
Jak se žije ... nejúspěšnějšímu prodejci vozů

Premier zavítal na Hradišťsko
Uh. Hradiště (PA) - Dalším hostem skupiny Žízeň za hradišťskou Kačou byla skupina Premier. Ani kapela tak zvučného jména nepřilákala na hospodský plácek více jak hrstku zvědavců a místních štamgastů. Od minulých akcí se však výrazně zlepšil zvuk.
Zlínská kapela, převážně účinkující v Čechách, se po dlouhé době přijela ukázat do Hradiště, a ono nebylo skoro komu. A tak až do jedenácté hodiny dumala v místním sudu, zda vůbec vystoupit...stalo se.
(Na takové problémy hudebníci úplně zapomněli minulou sobotu při vystoupení v nedalekých Bílovicích). Rockďnďroll plný hudebních efektů a výrazného vokálového zázemí lze zaškatulkovat jako rokec devadesátých let, dosti ovlivněný pražskou klubovou scénou. Image kapely je úplně někde jinde, prostě na špičkové úrovni.
Přesto vysoké hudební obrátky publikum málokdy pochopí už od začátku. V pátek musela kapela na pomoc sáhnout k osvědčeným hitům typu Hrobaře a hned servírovat svoji novotu. Ta obsahovala většinu písniček uceleného bloku z připravovaného alba, které Premieru vyjde za pár týdnů, tedy koncem září. Na něm se objeví i skladba Papíroví draci, nejlépe reprezentující současnou klasickou tvář kapely.
Premier však sklidil nejen kladný ohlas, a to u některých místních obyvatel okolních domů, kteří svůj postoj k jejich muzice vyjádřili vysláním místní hlídky městské policie do epicentra akce.Návrat k hudbě, tentokráte ke klasickému čajáku, který už několik let je Premieru cizí, obstarala místní Žízeň. Zahrála věci, které v tomto kraji jedou a lidi se při nich baví. Restaurace Koruna dala v letním období šanci mnoha příznivcům bigbítu posedět si u piva a poslechnout si živou hudbu nejen z našeho okolí. Škoda jen, že těch šancí využilo tak málo lidí. Ať potom nikdo neremcá, že neměl kam v Hradišti jít!Olšava v Německu
Uh. Brod (red) - V tomto týdnu pobývá na mezinárodním folkloristickém festivalu v německém Anklamu 30tičlenný soubor písní a tanců Olšava z Uh. Brodu. V několika festivalových pořadech předvedou olšaváci muziku, písně a tance výhradně z regionu Uherskobrodsko. Na zájezd si nastudoval soubor několik nových čísel, m.j. dívčí tanec Hrncový, jehož autorkou je vedoucí taneční složky Lenka Švehlíková a muzikant dr. Horymír Sušil. Jako pěvečtí a instr. sólisté se představí německému publiku cimbalista Hynek Sušil a umělecký vedoucí souboru, primáš Lubomír Málek.
Olšava odjela do Německa z Červeného Kostelce, kde úspěšně účinkovala přes víkend na významném domácím folklorním festivalu U nás na Náchodsku. Shodou okolností oba dva jmenované festivaly absolvuje Olšava již podruhé, dodal Radek Všetečka, vedoucí Olšavy.Slade a Illegal Eagles v Brně
Uh. Hradiště (Mac) - Již za pár týdnů se v brněnské hale Rondo v rámci koncertu Monsters of Hard Rock představí kapela Illegal Eagles, založená bubeníkem Philem Aldridgem, který si ke spolupráci přizval nejlepší současné rockové hudebníky. Ve složení Jeff Green (kytara), Glenn Sissons (baskytara), Al Vosper (ex Paul Young) a Ray Brown (zpěv) hrají revivaly slavných Eagles. K nejznámější skladbě patří Hotel California. K jedné z hlavních hvězd večera bude jistě patřit legenda rockové scény Slade. První podnět ke vzniku dal Dave Hill, když se v polovině šedesátých let připojil se skupině Dona Powella - The Vendors. Úspěch nepřišel okamžitě, ale když začaly vznikat první hity, jejich popularita se šířila jako lavina přinášející zlaté a stříbrné desky, světový úspěch a slávu. Dave Hill se vždy dokázal prosadit díky svému výstřednímu oblékání a svéráznému vystupování na pódiu.
Poznávacím znamením skupiny je bezesporu energetický a dynamický styl hry bubeníka Dona Powella, stejně jako vzrůstající úspěch a dnes už klasická hitová alba, jako například Merry Christmas Everybody.
Během tří dekád existence skupiny se její hity držely na předních příčkách hitparád po neuvěřitelných 271 týdnů. První příčky dosáhlo celkem 6 hitů, v Top Ten uspělo šestnáct singlů, v Top 20 pak 22 singlů a celkem 5 alb.
V roce 1993, když nabídek na koncertování stále přibývalo, se zakládající členové Slade dohodli přijmout na turné nové členy. Těmi jsou: Steve Whalley (zpěv, kytara), který hrával s takovými umělci, jakými jsou Chuck Berry, Gerry Rafferty a Barbara Dickson. Stevův silný vokál a bluesově laděná kytara dodávají skupině zbrusu nový zvuk.
Druhým novým členem se stal Trevor Holiday (baskytara, zpěv). Trevor založil skupinu French Connection, která absolvovala úspěšné Evropské turné po boku Petera Framptona a ZZ Top.
Soutěž! Soutěž!
Nenechte si ujít tento jedinečný koncert a soutěžte s námi o několik volňásků!
1. Uveďte jméno alespoň jednoho současného člena skupiny Slade.
2. Která skupina původně nahrála hit Hotel California?
3. Které tuzemské skupině se dostane cti vystoupit na koncertu Monsters of Hard Rock?
Odpovědi zasílejte na adresu redakce do 4. září. Výherce zveřejníme.Ej, v tom velickém mlýně
Velká nad Veličkou (Mac) - Začátky jednoho z nejpopulárnějších národopisných souborů Slovácka - Velička z Velké nad Veličkou sahají až k roku 1968. Během třiceti let prošla Velička dlouhým a samostatným vývojem. Vystřídalo se v ní množství muzikantů, tanečníků, zpěváků, ale i vedoucích, primášů a zřizovatelů.
Její činnost by se dala rozdělit do čtyř větších etap, ve kterých Velička programově ztvárnila především folklór horňáckého regionu, ale také folklór okolních krajů.
U nás, ale i v zahraničí dosáhla Velička velkých úspěchů. Její členové ztvárnili lidové zvyky a obyčeje mnohokráte před televizními kamerami.
Za letošní rok si soubor může na své konto připsat vystupování v Brandýse nad Labem, Sušici, Přerově nad Labem, ale také na MFF Strážnice. V září se připravuje na zájezd do Bruselu, kde se budou konat slavnosti České republiky v rámci festivalu Europalia 98.
Již od počátku tohoto roku se Velička se všemi svými současnými i bývalými členy podílela na přípravě oslav ke svému 30. výročí v rámci Horňáckých slavností. Vzpomínkou na 30. výročí bude CD a MC s názvem Ej, v tom velickém mlýně. Při jejím natáčení se sešly, zahrály a zazpívaly CM Hrbáče, CM Jarka Miškeříka s primášem J. Kománkem, CM L. Šáchy, mladá muzika a sbory žen a mužů z Velké.Déšť Buchlovskou svícu neuhasil
Buchlovice (PA) - Letošní jubilejní 10. ročník Buchlovské svíce otevřela v místním kině projekce filmu Saši Gedeona Indiánské léto. Budova kina praskala ve švech a do Buchlovic se stále sjížděli vyznavači folklóru, folku a rocku ze všech koutů naší republiky.
Hlavním tahákem pátečního večera byla bezesporu ostravská skupina Buty. Spolu se svým příchodem na jeviště zámeckého amfiteátru přivedli lotra Babinského a déšť. Ten provázel celé, bezmála dvou a půl hodinové vystoupení, na kterém se sešlo asi sedmisetčlenné publikum. Pohodu a skvělou náladu kapela Buty přenášela pod deštníky, pláštěnky a do uší skrz-naskrz promoklých, kterým dodávala tolik potřebnou energii.
Za první hodinu, po níž si musel nehodou poznamenaný bubeník na chvíli odpočinout, zaznělo několik dobře známých kousků o malinkém ptáčkovi, dlouhých rukách, jedné takové, jak vana a spousta dalších. Vážení přátelé, já jsem si koupil vibrátor, uvedl jednu z písní zpěvák Radek Pastrňák a otevřel tak další část vystoupení, kterou přerušil déšť výpadkem proudu. Skupina si zajamovala a zatancovala za účasti obecenstva a po oznámení, že bubeník Ríša Kroczek oslaví 34. narozeniny se rozezněly další tóny oblíbených zvířecích skladeb o krtkovi, o mouše a o vráně. Celkem dlouhé vystoupení, s ohledem na další program, ocenili všichni zúčastnění večera s vodní kulisou. Buty se rozloučili Radkovými slovy: Takové publikum jsme ještě v životě nezažili. Ten nahoře toho nechal a přestalo pršet.
To už někteří na kost promočení jedinci mířili do restaurace na grog, jiný pelášili do kina na buťáckou Jízdu a ti co zůstali, se mohli bavit dál.
Host večera, kapela Second band z Uherského Brodu v čele se zpěvačkou Radkou Šnajdarovou spustila svůj tok výborné folkrockové hudby.
Jako třetí a poslední z účinkujících se představil rockový sbor Sbor sv. Pluka, složený ze studentů hradišťského gymnázia pod vedením Honzy Gajdošíka. V jejich podání jste mohli slyšet skladby z muzikálu Jesus, Vlasy nebo klasiku od Beatles.
Je nám zima a nemáme na sobě nic suché, ale to nevadí. Je to tady paráda a vůbec nelitujeme, že jsme přijeli, prozradili nám dvě děvčata z nedaleké Ostravy a spokojeně se zakusovaly do zelených jablek co měly jako večeři.Boršičance v pátek pršelo štěstí

Boršice (Mac) - Taneční zábava k 30. výročí založení dechové hudby Boršičanka z Boršic spojená s křestem kazety Vitajte u nás byla náplní pátečního večera pro všechny, kteří zavítali do místního kulturního domu. Kmotrem se měl stát původně Bohuslav Smišovský, který se ale pro nemoc nemohl na křest dostavit. Nové cédéčko nakonec pokřtil šampaňským Vlado Kumpán a společně si připil s ostatními členy kapely a s přítomnými návštěvníky. U přípitku samozřejmě nechyběli ani hlavní sponzoři kazety, a to Obecní úřad Boršice, VZ stavby Zapletal, Morava Print a Obdržálkovi Buchlovice. Ti největší zvědavci a nedočkavci si mohli nové cédéčko či kazety zakoupit přímo na místě. Bez povšimnutí nezůstaly ani zajímavé a lákavé ceny v připravené tombole. Slovem celý večer provázela Jana Grabcová.Jirka Strážnický na postu bubeníka
Slovácko (Mac) - Uherskobrodská bigbítová skupina Scarlett natočila na své druhé album Snad to vyjde svůj první videoklip. Ten vznikl na písničku Černé růže na Slovensku, v okolí topolčanského hradu a okolí. Při natáčení videoklipu byl na místo kameramana dosazen Stanislav Fuks z valašské televize. Děj zatím zůstává v tajnosti a má být pro všechny fanoušky překvapením. Do měsíce by se měl dostat do televize Prima v rámci vysílání regionální stanice Emurfilm. Později bychom ho chtěli protlačit i do jiných televizních stanic, uvedl kytarista skupiny Mirek Uher. Již teď máme v plánu druhý videoklip na písničku Zvoník, který by se měl natáčet koncem října, dodává Mirek.
Skupina nezažívá jenom šťastné chvíle. To potvrzuje nepříjemná zpráva o zranění bubeníka Petra Juráka. Kapela byla z tohoto důvodu nucena odříct několik vystoupení, v nouzi zasedl na bubeníkovo místo zpěvák Jirka Strážnický. Jak nám potvrdil Mirek, víkendového festivalu v Žopech u Holešova se kapela zúčastnila v kompletní sestavě, tedy i se zraněným Petrem.
Změnou v kapele je obsazení manažerského místa. A tak téměř po roční samostatnosti kapely jej obsazuje Petr Tureček z Holešova.
Závěrem uvádíme pro všechny fanoušky nejbližší vystoupení, které bude v sobotu 29.srpna v Újezdci u Luhačovic. Následující víkend (4.9.) se kapela představí společně s Chinaski v Žopech u Holešova a 5. září v Lidečku-Račném.Ve Vizovicích se nebudete nudit
Vizovice (Mac) - Již tento víkend můžete strávit na vizovickém Trnkobraní, které pořádá zlínské Hit Radio Publikum. Během dvou dnů se můžete těšit na Ivana Mládka a Banjo Band, Flerety s Jarmilou Šulákovou, Petru Janů, Martina Tankweye, Josefa Náhlovského a další hosty. Chybět nebude ani rocková skupina Wayn a Premier. Svého zástupce zde bude mít o dobrá dechovka.
Tak jako každý rok i letos se uskuteční pojídání švestkových knedlíků, výlov pstruhů a jiné neméně zajímavé soutěže. Po celou dobu Trnkobraní bude pro dětské návštěvníky zmrzlina zdarma. Nenechte si ujít ani letošní již 31. ročník vizovického Trnkobraní, zaručeně se nebudete nudit.
Ze správných odpovědí na soutěžní otázky byli vylosováni:
B. Panáček, Uh. Hradiště, V. Šimík, Kostelany n. Moravou a M. Zlomková, Uh. Hradiště. Vstupenky si vyzvedněte v redakci.Staroměstské dožínky
Staré Město (PA) - Včerejší odpoledne se neslo ve znamení nefalšovaného lidového veselí.
Žně skončily a my chceme dobrým vínem při tanci a zpěvu poděkovat za letošní úrodu. Tento svátek mám rád, protože si mohu zahrát se svým rodným souborem Dolina, zavzpomínal si klarinetista Ondráše Antonín Špaček. Místní dožínky se tradují právě od vzniku folklórního souboru písní a tanců Dolina, který se i letos stal jejich pořadatelem.
O půl třetí se vydal krojovaný průvod od staroměstského hřbitova směrem k sokolovně. Právě v ní se uskutečnil dožínkový program, který začal představením jednotlivých souborů. V jeho první části zahrály, zazpívaly a zatančily folklórní soubory Dolina, Dolinečka a na jejich pozvání poprvé přijel družební soubor Mrztaler Tanzlmusi z rakouského St. Marien, který svůj výstup ukončil moravským verbuňkem. Program pokračoval vystoupením souboru Ondráš a dechové hudby Staroměstská kapela. Nakonec se všechny soubory představily při besedě u cimbálu.Jak se žije ... nejúspěšnějšímu prodejci vozů
Jaroslav Zlámalík se narodil v roce 1955. Pochází z Nedachlebic, odkud to měl jen kousíček do Březolup. Právě tam se asi v něm zrodila velká láska k rychlým strojům. Dnes patří mezi nejúspěšnější prodejce automobilů, když za první pololetí letošního roku získal absolutní prvenství.

Jak jste se vůbec ke své profesi dostal?
Jako malému klukovi mně strašně moc učarovala auta, proto jsem nemohl chybět na žádné Barumce, a ani na ostatních automobilových závodech pořádaných v širokém okolí. Pochopitelně jako každý mladý chlap jsem zatoužil mít vlastní auto. To jsem si taky hned po složení zkoušky na řidičský průkaz ve svých osmnácti letech koupil. Mým prvním vozem se stala Škoda 105, která byla svého času jakýmsi průkopníkem v našem automobilovém průmyslu. Byla krásná, nová a splácel jsem ji celé dva roky.

Ovšem vaše pracovní zařazení tehdy příliš nenasvědčovalo tomu, že auta budou vaším životním naplněním...
Pracoval jsem v podniku Let Kunovice jako pracovník na vývojové dílně. Tam jsem mohl dále rozvíjet svůj zájem o věci technické. Ovšem věděl jsem, že k pilotování letadla se stejně nikdy nedostanu, a tak jsem se začal ohlížet po dalších příležitostech. Náhoda tomu chtěla, že jsem dostal nabídku pracovat v jednom z prvních autosalónů, který v Hradišti vznikl v roce 1994. Specializoval se na prodej Volkswagenů a automobilů značky Škoda. Začínal jsem u čištění aut a jejich přípravě na předání zákazníkovi. A to jsem snad poprvé v životě cítil, jak je příjemné, když je nový majitel vozu s vaší prací spokojený. Moje rozhodnutí odejít z Letu padlo z hodiny na hodinu. A ještě teď si kolikrát s úsměvem vzpomínám, že jsem tam vlastně nechal všechny svoje věci. Prý je mám ještě zamčené ve své skříňce. Tak se mě bývalí kolegové někdy ptají, kdy si pro ně přijdu...

Ale čas šel dál...
Ano, čas pracoval a s ním přišla příležitost změnit sortiment prodávaných vozů. Do té doby nikdo tady velice moc o tovární značce hyundai neslyšel. Pro našince to znělo příliš exoticky. Ovšem pan Ladislav Samohýl, který s touto značkou začal obchodovat ve Zlíně, si dost dobře uvědomoval, že zdejší region není příliš bohatý, a tudíž si lidé nemůžou dovolit kupovat drahá auta. Hyundai se měl stát vozem, který uspokojí i náročnější zákazníky, kteří přitom nebudou muset sáhnout příliš hluboko do svých kapes. Velkým plusem pro prosazení se této značky na trh na Slovácku byla jistě skutečnost, že ve Zlíně vznikl centrální sklad pro hyundai. Tak si zákazník nejen mohl auto prohlédnout na obrázku, ale vidět jej na vlastní oči a třeba se s ním i projet.

Jaké to je odejít od jedné tovární značky ke druhé?
To víte, když my jsme byli zvyklí jezdit těma golfama, nějaký hyundai nám zněl přinejmenším nepřesvědčivě. Dokonce jsem si říkal, že toto auto v životě nikdy. S odstupem času jsem došel k přesvědčení, že úroveň techniky u všech světových výrobců automobilů je zhruba všude stejná. Světový trh automobilové továrny přinutil přemýšlet jinak, než bylo třeba zvykem. Dnes o úspěšnosti vozu rozhoduje nejen značka, ale i cena, úroveň technického vybavení a služby, které prodejce může svému zákazníkovi nabídnout. A s tím souvisí i to, co jsem si měl možnost i v zahraničí potvrdit. A sice, že jakýkoliv kšeft, a nejen v autech, rozhodují služby. Takže vztaženo na prodej aut, nelze auta jen nabízet a říkat zákazníkovi, buď ho vemte, nebo ne. Zákazník musí vědět, že koupí vozu má u nás zajištěn taky kompletní a pokud možno co nejrychleji provedený servis.

Váš autosalón a servis má přinejmenším jednu velkou výhodu: stojí v centru města.
To je pravda. Navíc, pokud si vůz žádá rozsáhlejší opravu a jeho majitel není odtud, může využít ubytovacích kapacit ve městě. Když budeme mluvit právě o servisu, liší se od mnohých tím, že je zde čisto, žádné olejové skvrny. V takovém prostředí je i příprava vozu k převzetí zákazníkem daleko příjemnější, na jiné úrovni, a to i když nemáme žádný super moderní stánek. Když se budeme bavit o prodeji, přiznávám, že jsem se pokusil dělat jej jinak, než je zvykem. Výsledky pak možná ukazují, že se nebojím jít do určitých rizik, která obchod skýtá. Vždy se snažím najít se zákazníkem společnou řeč: třeba mu můžu nabídnout odkoupení jeho starého vozu, s kterým by jinak mohl mít starost, kdyby jej třeba nabízel prostřednictvím autobazarů atd.

Jak to tak poslouchám, může vůbec někdo od vás odcházet nespokojen?
Samozřejmě, na jedné straně máme zákazníky super spokojené, kteří servis berou jako standardní věc. Na straně druhé, všude najdete lidi, kteří nejsou zcela spokojeni. S tím musí člověk počítat vždy, když pracujete s lidmi. I personální obsazení prodejny a servisu, kde se vystřídala řada lidí, prochází vývojem, který se, snad to můžu říci, dnes začíná stabilizovat.

S tím určitě souvisí i to, proč jsem za vámi přišla. Byl jste totiž vyhlášen jako jeden z nejúspěšnějších prodejců vozů Hyundai. Prozraďte něco více.
Za určité období je průběžně zjišťováno množství prodaných vozů. V čase, o kterém mluvíme, to je za první pololetí roku 1998, tedy v prvních šesti měsících, bylo v salonu Hyundai Motor Uherské Hradiště prodáno celkem 61 vozů. Podařilo se nám i v čase útlumu, který v současnosti obchod s automobily postihl, prodej nejen udržet, ale dokonce i navýšit. V rámci 36 dealerů v celé České republice má náš autosalón rozsah působení na hradišťsku, veselsku až po Hodonín, Zlín a Buchlovské hory. Z počátku jsem se snažil trend prodeje udržet na průměru 10 až 14 vozů měsíčně, což na město, jakým Hradiště je, je určitě dost. Prvenství v jakési lize prodejců si cením o to více, že se nám podařilo předstihnout dealery v mnohem větších městech, jako je Praha a Brno. Je mi jasné, že tento úspěch už se nemusí v budoucnu opakovat. I když je pravda, že vlastně už jako novému autosalonu se nám v prvním roce působení podařilo získat titul nejlepšího nového autoprodejce.

V čem tedy vidíte základy svého úspěchu?
Prvenství určitě není jen mou zásluhou. Vlastně celý kolektiv pracovníků Hyundai Motor Uherské Hradiště se snaží zcela jinak přistupovat k zákazníkovi. Musíme se umět vžít do jeho role. Je to on, kdo je ochoten dát své nemalé peníze za naše zboží. Musíme se mu pokusit vyhovět nejen po stránce odborné, ale také po stránce jeho požadavků. Ovšem nedá se prodávat jen ve stanovenou prodejní dobu od 9 do 16 hodin. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že většina prodejů se u nás ukutečňuje ve všední den okolo čtvrté, páté hodiny odpoledne. Ale asi nejvíce obchodů jsme uzavřeli v sobotu. Víc neprozradím, to bych konkurenci až moc otevřel jakousi kuchařku našeho úspěchu.

Existuje určitá rivalita mezi prodejci vozů? A jak se projevuje?
Samozřejmě, že tady je. A v této fázi, kdy veškeří prodejci mají problémy s prodejem vozů, snaží se utrhnout každého zákazníka. Musím říci otevřeně, že každé prodané auto je dnes považováno za úspěch. Já osobně přísahám, že nikdy zákazníkovi neřeknu, že to či ono auto nestojí za nic, je špatné. Zásadně říkám, že technika u všech světových výrobců je zhruba na stejné úrovni. A každého zákazníka nabádám, aby dobře zvážil přednosti a nedostatky všech značek. Rozhodující je pak výbava, cena, pojištění, servis, služby - to vám dá užitnou hodnotu každého vozu. Samozřejmě pak mrzí, když jiní prodejci říkají, hyundai nekupujte, to je Korejec. Hyundai dnes vyrábí dva a půl milionů vozů ročně a své výrobky dodává do Ameriky a Austrálie, kde je konkurence vozů obrovská. Třeba málokdo ví, že hyundai spolupracuje se světově uznávanými automobilkami. Jejich spolupráce je vidět konkrétně třeba na novince letošního trhu, vozu Galloper, což je vlastně další vývojový trend.

Jaký je dnes trend v prodeji vozů?
Do konce minulého roku se prodávaly vozy dražší. Letos, od začátku roku, to vidím tak, že lidé dávají přednost menším autům, nižší cenové kategorie, kde není kladen důraz na výbavu. Třeba totálně vyprodaný máme teď accent. Což mě obrovsky mrzí, že nemám na skladě víc, určitě bychom pak podstatně více prodali. V tuto dobu v našem autosalonu probíhá akce tzv. Žhavá cena, kdy nabízíme vozy s velmi výraznými slevami. V letošním roce totiž automobilka hyundai slaví třicáté výročí svého vzniku. A místo milionů vložených do reklamy byly peníze rozděleny přímo zákazníkům. U accenta dělá sleva 40.000, lantry až 80.000 a sonáty 100.000 korun.

Chystáte se v nejbližší době na nějakou automobilovou akci?
Začátkem září se v Uherském Brodě uskuteční druhý ročník autosalonu. Po loňské premiéře, kdy jsme dosáhli poměrně velkého úspěchu, počítáme s tím, že tentokrát bude mít výstava ještě vyšší úroveň. Pro milovníky aut bude připraveno na jedenáct továrních značek. A právě Brod se stane místem, kde předvedeme poslední novinky, které nebylo vidět ani na hradištském autosalonu.

Přeji hodně spokojených zákazníků, M. Miškeříkováwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund