Číslo: 49
07.12.1998
Článků: 50

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Zlínský Strakonický dudák s hudbou Jiřího Stivína
Benefiční akce podruhé
Na jevišti se objeví originály obrazů
Jak jsem potkal v Hradišti housle
Vánoční koncert Hradišťanu nadchl
Malá mořská víla připluje i do Slováckého divadla
Hvězdy naší pop music Lucie Bílá a Karel Gott koncertovaly ve Zlíně tentokráte jednotlivě, ale s výz
Hitchcockiáda v Uh.Hradišti
Rockové legendy Halogen, Citron a Sára vyučovaly
Dívčí válka Františka Ringo Čecha
Zlínské vánoce s Velrybou
Květinové děti upalují na príma večer
Léčili smíchem

Zlínský Strakonický dudák s hudbou Jiřího Stivína
Zlín (kaf) - Milovníky české klasiky, báchorek a šťastných konců jistě potěšila nedávná premiéra Tylova Strakonického Dudáka aneb Hody Divých Žen v Městském divadle ve Zlíně. Kdopak by neznal příběh mladého Švandy, který se vydá do světa, aby vydělal tisíce a dostal za ženu svou milovanou Dorotku, a kterého nástrahy velkého světa i jeho česká nátura přivedou málem na scestí i k záhubě, nebýt všemohoucí síly lásky...
Ke Strakonickému dudákovi se vracíme po letech s láskou a něhou, neboť nepochybně patří mezi skutečné poklady naší národní dramatiky. V báchorce se snoubí romantický příběh lásky i čarovný svět nadpřirozených sil s laskavým humorem, s kterým Tyl vylíčil obraz českého člověka.
Ve Zlíně připravuje tuto nejoblíbenější Tylovu hru režisér Ivan Balaďa a do hlavních rolích si vybral nové členy MDZ, absolventy JAMU - Radovana Krále a Gabrielu Pyšnou. V ostatních postavách i postavičkách pohádky hraje téměř celý soubor divadla. Hudbu k inscenaci připravil skutečný znalec píšťal - slavný pražský jazzman Jiří Stivín. Dudy v rukou Radovana Krále však na jevišti ožijí a zazní i živě! Před více než 150 lety napsal po premiéře Strakonického dudáka K. H. Borovský. Ačkoli jest velmi těžko vyhověti v českém divadle zároveň i parteru i horním krajinám, přece se to panu Tylovi v tomto kuse podařilo a nikdo neopustil divadlo nespokojen.Benefiční akce podruhé
Zlín - Koncert pro Moravu se tím stal vyjádřením takových hodnot jako humanita a solidarita s lidmi v nouzi. Nadčasovost těchto hodnot dokazuje nový benefiční projekt Nadace Graddo DARUJME ÚSMĚV.
Darujme úsměv je akce zaměřena především na děti z uprchlických táborů, kterých si organizátoři dali za úkol pozvat celý tisíc. Svoji účast již potvrdilo přes pět set dětí z dvanácti dětských domovů, tábora Červený Újezd a Višní Lhota.
Po příjezdu čeká na děti vánoční oběd od firmy Eurest. Od hodiny dvanácté vystoupí přední umělci, poté pořadatelé rozdají dárky a podívají se na animované filmy Hermíny Týrlové. Dramaticky vzrůstající počet uprchlíků na území České republiky se stal logickým podnětem k uspořádání akce, která proběhne 12. prosince 1998 v sále zlínského Velkého kina. Tyto děti nelze vinit z náboženské nesnášenlivosti, z politických konfliktů a ani z ekonomických problémů. Záštitu nad touto vskutku ojedinělou akcí převzal ministr kultury Pavel Dostál, Úřad Vysokého komisaře při OSN pro otázky uprchlíků (UNHCR) a také Mezinárodní dětský fond (UNICEF). A navíc jmenovitě český národ by neměl zapomínat, že to ještě není dlouho, kdy osud uprchlíka patřil k jediné možnosti v cestě ke svobodnému životu.Na jevišti se objeví originály obrazů
Zlín (kaf) - Ve Studiu Z Městského divadla si ve čtvrtek 10. prosince odbude svoji premiéru divadelní hra Yasminy Rezy Obraz v režii Petra Veselého.
Komedie Obraz současné francouzské autorky prožívá vítězné tažení po světových scénách a nevyhne se ani Zlínu! Nutno podotknout, že v originále se hra nazývá Lď Art, což je jak známo umění čili kumšt. V komedii tedy nejde jen o výplod moderního malířství, ale zejména o umění (nebo také neumění) komunikace, o umění (neumění) porozumění či chcete-li o umění (neumění) žít. Obraz je hra, kterou je radost objevit, zkoušet a hrát - a vidět, samozřejmě. Oč tedy jde? O tři přátele, muže, řekněme začínajícího středního věku. Scházejí se řadu let a mají se rádi i přes rozdílnost povolání a celkové mentality, natož pak v kusu. Malér nastane ve chvíli, kdy si jeden z nich, milovník moderního umění, koupí za 200 tisíc franků obraz - zcela bílé plátno. Toto zdánlivé nic otevře takříkajíc Pandořinu skříňku v nevyřčených vztazích těchto kamarádů.
Majitel díla - Boris, je smrtelně uražen naprosto mylným hodnocením svého přítele Marka, že jde o bílou sračku, třetí z nich, Ivan, se stane otloukánkem mezi dvěma vyhrocenými názory. Problém hodnocení bílého plátna se přenese do vzájemného hodnocení charakterů a soukromí všech přátel, které zabíhá do nejabsurdnějších detailů... Dočkáme se ovšem naprosto nečekaného závěru - ale proč předbíhat a prozrazovat... Komedie je napsána mistrně s obrovskou dávkou humoru a inteligence, což skýtá naději na skvělou zábavu. Režisér Petr Veselý obsadil do rolí svérázného pánského tria herce, kteří si dobře rozumějí nejen na jevišti, ale i v soukromí. Borise hraje Rostislav Marek, Marka Luděk Randár a Ivana Zdeněk Julina. Pro diváky je navíc přichystána zvláštní lahůdka, jež je součástí scény. Do interiéru Borisova pokoje totiž zapůjčili svá díla slavní výtvarníci, zlínští rodáci a vznikla tak úžasná minigalerie. OBRAZ i obrazy stojí za vidění. Nechte se překvapit a nechte se dobře bavit.Jak jsem potkal v Hradišti housle

Neboj se ničeho se neboj a třeba bylo nejvíc zle vždycky se najde někde člověk který se vejde na housle
A na světě jsou krásní dnové a bývají i dnové zlí nakonec všichni vejdeme se do hrobu jako do houslí
Housličky housle o dvou strunách takové jak je z dětství známe s kobylkou luční s petrklíčem malinko málo polámané
(Jan Skácel)

Uh. Hradiště (mat) - Potkal jsem v Hradišti housle. Osminkové, čtvrtky, tříčtvrtky, půlky, celé, housle dámské, lakované i nelakované. V podstatě dvě spojené destičky. Po staletí stejný vzhled. Tomu, co kdysi dávno dokázali Amati, Stradivari a další, se dnes ostatní mistři houslaři chtějí alespoň přiblížit. Housle musí být krásné a musí hezky hrát. Umělecké dílo. Potkal jsem v Hradišti houslaře. Jednoho. K houslím se dostal po padesátce. Výjimka. Houslařské řemeslo se dědí z otce na syna, houslaři jsou uzavřenou společností. Tak sebral odvahu a jel na zkušenou do Brna. Zkušený mistr se jen pousmál, šel dozadu a ze speciálního dřeva sfoukl letitý prach. Nevzdal to. Dnes sfoukává prach také. Dřevo za 5 - 7 000 a považte - až z Němec. Jemný materiál. Jak jednou ubereš, zpátky už nepřidáš. Zpočátku hrubé dláto, v závěru malé hoblíčky. Nepřímá úměra. Čím víc houslí vyrobí, tím méně spěchá. 200 hodin práce. Za svým dílem si stojí. Dvaadvacetkrát už vložil do nitra nástroje štítek s vlastním jménem.
Potkal jsem a potkávám v Hradišti houslisty. Vynikající. Špičkové. Pavlica, Bittová, Stivín. Ti všichni vyzkoušeli jeho housle. Jak se dostane člověk k houslím? Jako slepý.Vánoční koncert Hradišťanu nadchl
Uh. Brod (BoS) - Po několika letech zavítal do Domu kultury hradišťský soubor Hradišťan, který má v Brodě mnoho příznivců. Tentokrát výjimečně neúplně zaplněný velký sál (mnoho lidí asi dnes na tom není ekomonicky nejlíp, tak kvůli vyššímu vstupnému zůstali doma) vyslechl poněkud netradiční vánoční koncert.
Zpočátku si přišli na své ti, kteří přišli hlavně kvůli čistému tzv. folklóru. Hradišťan, a zejména jeho primáš, dramaturg, aranžér, muzikant a zpěvák v jedné osobě, Jiří Pavlica, je však znám svými výlety do minulosti. A tak diváci si vyslechli v první části koncertu hudbu z doby renesance a baroka a jednu píseň z doby napoleonských válek, kterou nedávno Jiří Pavlica objevil. Před přestávkou si přišli na své především muži, protože Hradišťan se vrátil k folklóru a zahrál několik ženáckých písniček.
Druhá část koncertu už byla věnována převážně Vánocům. Opět zazněly písně adventní i vánoční z dávných dob, jedna z písní od Bohuslava Martinů na text Sušilovy sbírky (nádherně zazpívala Alice Holubová) i lidové písně z dob ne tak vzdálených, chorály a nakonec i koledy.
Brodské publikum odměnilo Hradišťan dlouhotrvajícím potleskem a vynutilo si několik přídavků, ve kterých se samo přidalo zpěvem koled a připomenulo si, že prožívá dobu adventu a že se kvapem blíží snad nejkrásnější svátky v roce. Alespoň nálada v sále Domu kultury v Uh. Brodě tomu nasvědčovala.Malá mořská víla připluje i do Slováckého divadla

Každoročně Slovácké divadlo připravuje na Vánoce pro děti pohádku. Letos to bude známá pohádka H.Ch. Andersena Malá mořská víla. Režie této pohádky se ujal nový kmenový režisér SD Ladislav Pešek. Na premiérové představení se děti a i jejich rodiče můžou těšit hned na druhý den po rozbalování dárků, čili 26. prosince 1998. Těm, kteří se zatím ještě rozhodují, jestli jít na pohádku nebo ne, chceme jejich rozhodování trochu ulehčit, a proto jsem si šla o připravovaném představení krátce popovídat s režisérem pohádky Láďou Peškem.

Na úvod obligátní otázka. Proč zrovna Malá mořská víla?
Když se v lednu tohoto roku rozhodovalo, co se bude dělat příští sezónu, měl jsem možnost dělat buď komedii, nebo pohádku. Protože jsem měl zrovna tři komedie za sebou, tak jsem se rozhodl pro pohádku. A jelikož mě baví pohádky H.Ch.Andersena a také O. Wilda, tedy spíše tento druh poetických pohádek, tak jsem si řekl, že bych to mohl zkusil. A právě pohádka Malá mořská víla mě zaujala svým tématem obětování se pro někoho,nebo také možností odmítnutí této oběti.

Nebál jsi se, že děti budou znát Disneyovu Malou mořskou vílu a budou srovnávat?
V době, kdy jsme začali pohádku připravovat, ještě Disneyova animovaná mořská víla neběžela. Ale myslím si, že to nevadí. Možná, že budou některé děti i rozčarované z toho, že to je jiná víla. Je smutné, že děti znají spíše tu americkou Malou mořskou vílu, než aby jim ji třeba rodiče přečetli. Já jsem tedy vycházel pouze z Andersenovy pohádky a pokusil jsem se ji znovu přepsat pro divadlo. Chtěl jsem celou pohádku posunout trochu více k dětem, aby jí lépe rozuměly, aby tam bylo také více humoru, jelikož v českých pohádkách je humor nedílnou součástí pohádky a i já tak pohádky cítím. Příběh je v podstatě zachován i celá poetika Andersenovy pohádky, ale cesta nebo způsob, kterým se k určitým věcem přijde, je trochu jiný a to ve smyslu odlehčení.

Kdo tvoří celý realizační tým této inscenace?
Dramaturgie Andrea Helmichová, scénu dělal Ilja Hylas, kostýmy Andrea Štefančíková a hudbu a texty písniček Kateřina Mančalová.

Co může divadlo v tomto přetechnizovaném světě, kdy děti hrají počítačové hry, existuje virtuální realita, dokonalá animace atd., ještě dětskému divákovi nabídnout?
Myslím si, že jediná šance divadla je nechtít toto přetrumfnout, jelikož to stejně nedokáže. Divadlo má jedinou šanci, a to že s dětmi může komunikovat, může se k nim přímo obracet a brát je jako partnera. Děti můžou přímo reagovat, je s nimi počítáno. A i v této pohádce jsou místa, kde se přímo očekává reakce dětí. Bude veden s nimi dialog. A to je vůbec šance divadla. Přímá komunikace.

Jak by podle tebe měla vypadat inscenace pro děti? Je možné to shrnout do nějakých zásad?
Když jsem začal pracovat na této pohádce, tak jsem si sám pro sebe takové zásady stanovil. Zaprvé nedělat z dětí blbce. Děti jsou to samé co my dospělí, akorát řekněme, nemají tolik zkušeností, ale mají zase mozky daleko rychlejší. Pamatují si daleko víc, než si pamatujeme my, jsou vnímavější a citlivější. Nespolknou žádnou lež. Děti se lži brání. Rozbíjí okamžitě každou nepravdivou divadelní licenci. Pohádka zkrátka musí brát děti jako partnera. Děti si hrají a herci na jevišti si musejí hrát s nimi. Myslím si, že to je divadelní cesta k dětem.

Kterou pohádku jsi měl jako dítě nejraději?
Jako dítě jsem měl rád ty klasické české pohádky K.J.Erbena a B.Němcové. A až později, v patnácti, šestnácti letech jsem přišel právě na pohádky O.Wilda a H.Ch.Andersena. A jelikož mám sám děti, tak je sleduji a čtu stále.

Doufám, že nyní jste už opravdu všichni definitivně rozhodnuti jít se do Slováckého divadla na Malou mořskou vílu podívat!
Hana GaletkováHvězdy naší pop music Lucie Bílá a Karel Gott koncertovaly ve Zlíně tentokráte jednotlivě, ale s výz
Minulou neděli sebou přivezla Lucie Bílá na předvánoční galakoncert šansoniérku Hanu Hegerovou a skladatele, zpěváka a klavíristu v jedné osobě, Petra Hapku. O tři dny později vystoupil Karel Gott po boku operní pěvkyně Evy Urbanové a odstartovali tak sérii vánočních koncertů.Hitchcockiáda v Uh.Hradišti
Uh. Hradiště (gal) - Letošní čtvrtý filmový seminář pořádaný městskými kiny UH spolu s The British Council Praha, s podtitulem seminář britského filmu byl ve znamení Alfréda Hitchcocka. Již ve čtvrtek, kdy byla celá tzv. Hitchcockiáda zahájena v 15 hodin zcela netradičně a to filmem Projektu 100 Stalker v režii slavného Andreje Tarkovského, se začínali pomalu sjíždět účastníci tohoto filmového semináře. U prvního filmu zpola zaplněné kino Hvězda, které bylo spíše úschovnou baťohů a krosen než kinem, se již při druhém filmu zaplnilo do tří čtvrtin.
V průběhu celého semináře jste tedy měli možnost shlédnout kolem šestnácti filmů Alfréda Hitchcocka a asi deset filmů přehlídky Projekt 100 - zima ď99. Kdo chtěl i trochu teorie, byly připraveny přednášky prof.I. Pondělíčka A.H. a psychoanalýza a Věroslava Háby Britské období tvorby A.H. Ten, na koho přišli opravdu filmové dny, mohl v kině sedět od rána do večera. První filmy začínaly v 8.30 hodin, i když ne zrovna vždycky se dařilo předem stanovené časy dodržet, ale to už se u takovýchto velkých a masových akcí stává a jeden z nejposlednějších filmů začínal až po půlnoci v 00.15 hodin.
Shrnutí? Atmosféra celého čtvrtého festivalu britského filmu věnovaného Alfrédu Hitchcockovi byla více než filmová, přátelská, mladistvá, intelektuální, hororová, seďavá, napínavá, plná i neočekávaných změn, jak jsem měla možnost sama se přesvědčit, když jsem v pátek odpoledne šla na film Canterburské povídky v režii Piera Paola Pasoliniho a místo toho mě přivítaly animované krátkofilmy, což, přiznávám se, mi zas až tak nevadilo, jen bych ještě někdy chtěla ty Canterburské povídky vidět, pokračuji přednášková, i pohádková, atmosférická......a tak by to mohlo jít donekonečna. Měli jste přijít!Rockové legendy Halogen, Citron a Sára vyučovaly
Staré Město (PA) - Staré železo patří bez pochyby do šrotu, ale staré dobré písničky nikoliv. O tom se mohli přesvědčit účastníci sobotní akce v místní sokolovně, které přilákal mikulášský festival rockových legend.
V ďábelském duchu a čertovských kostýmech jej zahájila skupina Halogen. Zpěvák Radim Kadlec opustil své vzdušné zámky, obklopil se mladou krví a znovu vzkřísil legendu kudlovické skupiny a většiny skladeb, které se vyjímaly v jejím repertoáru na počátku let devadesátých - Náš cíl zvítězí, Nezvaný známý, Výčep je náš, Havran Lord, Hádavá, Na rohu, Smutný klaun a řada dalších.
S příchodem ostravské legendy Citron jsme se vrátili ještě o nějaké ty roky zpět. Bohužel už bez zesnulého kytaristy Jindřicha Kvity a stále prací zavaleného Radima Pařízka se představila garda z nejslavnější éry českého metalu - zpěvák Standa Hranický, basák Vašek Vlasák, kytarista Jarda Bartoň s bubeníkem Pavlem. Hned na úvod rozbušili Ocelové srdce a následovala řada nestárnoucích skladeb z jejich prvních singlů a debutu Plní energie. A tak Zahradní slavnost, Už víme svý, Nechoď dál, Vzpomínky, Couvám, Rock, rock, rock duněly sálem. Krásná léta pro rockera, že?
Poslední z trojlístku účinkujících kapel vystoupila sehradická Sára. Kluci dojeli před půlnocí z akce ve zlínském Golemu a zahltili pozůstatek přítomných rockovou americkou a anglickou klasikou. Naservírovaný Ozzy Osbourne, Uriah Heep a ZZ Top doslova okořenil svým hráčským umění Pan kytarista Honza Jiříček. Kromě českých úletů představili i svůj debutní singl Lady Ex.
Sobotní večer nesoucí se v duchu překrásných skladeb z dob rozkvětu rocku nalákal jen nás letité, protože mladší generace raději tíhne k chaotickým zvukům duc, duc, duc a vůbec neví a možná ani nechce vědět o co přišla.Dívčí válka Františka Ringo Čecha
Zlín - Celostátní předpremiéra jedné z nejúspěšnějších a nejhranějších divadelních komedií Dívčí válka F. R. Čecha s hvězdným hereckým obsazením, které má přispět k dobré předvánoční náladě obyvatel Zlínska, se uskuteční právě 12. prosince v 19.30 hodin ve Velkém kině ve Zlíně.
Přátelé F. R. Čech (autor hry) a předseda představenstva umělecké agentury Pragokoncert Alexandr Cach se před půl rokem dohodli, že nově vyprodukují tuto v minulosti úspěšnou komedii, která zaznamenala úctyhodných 1280 repríz. Při výběru hereckého obsazení měli zjevně šťastnou ruku, neboť první marketingový průzkum přinesl 20 závazných objednávek pořadatelů v České republice.
Kdo tedy vytvoří hereckou osu tohoto představení: jako jeden muž vrací se na scénu Čechova stará garda Oldřich Navrátil (Přemysl kníže české), Mojmír Maděřič (Božský pěvec Lumír) a Ota Jirák (Vojen a Častava). Mužskou část souboru doplní nová posila v roli vladyky Bivoje pan Zdeněk Srstka (Chcete ho?). No samozřejmě v roli Ctirada uvidíte hudebníka, herce, baviče, malíře Františka Ringo Čecha. Mužskému oku zvláště pak zalahodí ženské obsazení. V roli Vlasty se představí herečka Jana Švandová. V roli Kazi česká topmodelka a majitelka kosmetického a kadeřnického salonu Kateřina Kornová. Roli Šárky jsou připraveny zastat vicemiss ČR 98, přední česká modelka a nyní účastnice Miss World 98 na Saychellských ostrovech Alena Šeredová a přítelkyně Jaromíra Jágra, rovněž vicemiss ČR (1996) Iva Kubelková.
Toto herecké obsazení divadelní komedie, které bez nadsázky si zaslouží přívlastek hvězdné, v těchto dnech pilně zkouší v jazzovém a divadelním studiu Pragokoncertu - pražské Redutě a již nyní se podle slov F. R. Čecha všichni moc těší na předpremiéru do Zlína. Samotná premiéra pak proběhne začátkem února 99 v Praze v Divadle Šimka a Grosmana.Zlínské vánoce s Velrybou
Zlín - Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase přinaší Agentura Velryba promotion každoročně zajimavé koncerty s vánoční tématikou. Nejinak tomu bude i v roce letošním.
Fleret s Jarmilou Šulákovou vás zvou na svůj vánoční koncert ve středu 9. prosince do sálu divadla na Malé scéně. Zazní oblíbené fleretovské kousky spolu s pravými valašskými vánočními koledami.
Nejmenší děti určitě potěší malý vánoční dárek v podobě vystoupení populární herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové, která se na všechny caparty těší v neděli 13. prosince ve 14 a 17 hodin ve velkém sále Městského divadla.
Vlídným slovem a mírumilovnými písničkami vás od předvánočního shonu odvedou Hana a Petr Ulrychovi, kteří ve Velkém kině vystoupí v neděli 20. prosince.
Bližší informace o koncertech a předprodeji vstupenek získáte na telefonu 067 / 721 88 49.Květinové děti upalují na príma večer
Uh. Hradiště - Zrod muzikálu Hair, který je považován za jeden z nejzajímavějších projektů v historii hudebního divadla vůbec, přinesl ve své době na muzikálová prkna nejen současnost, ale také nové a doslova revoluční prvky. Především syrovou rockovou hudbu, nový jazyk - slang, ostrý generační a sociální protest, otázku drog, otázky svobody a volnosti individua a lásky bez omezení. Někdy v polovině šedesátých let se dva mladí Newyorčané, kteří žili ve společenství květinových děti, herci Gerome Ragni a James Rado, rozhodli ukázat, jací tito mladí lidé skutečně jsou, jak žijí a po čem touží a jak toho chtějí dosáhnout. Zachycovali, co kolem sebe viděli a slyšeli. Vynikající hudbu pak složil Galt MacDermont a tento zvláštní syrový a provokativní muzikál, - happening byl na světě.
U nás jsme jej měli možnost poprvé poznat pouze ve značně pozměněné podobě ze slavné filmové verze režiséra Miloše Formana z roku 1978. Po téměř dvaceti letech se režisér, básník, rockový textař a muzikant Karel David spolu s režisérem a choreografem Radkem Balašem rozhodli porvat se s tímto originálním dílem a pokusit se jeho poselstvím, které oslovovalo Ameriku před třiceti lety, zasáhnout dnešní českou generaci. Spolu s Karlem Davidem a Radkem Balašem se dále na projektu autorsky podíleli překladatel a textař Jiří Josek a vynikající muzikant Martin Kumžák, který se ujal hudební aranže a jejího nastudování.
I naše město má tu šanci, opět po roce, vidět a slyšet koncertní verzi muzikálu Vlasy v sobotu 12. prosince v sále kina Hvězda. Jako host večera vystoupí Sbor sv. Pluka a budou se promítat filmové ukázky ze slavných muzikálů.
Ze správných odpovědí na naši soutěž HAIR z minulého čísla jsme vylosovali Gabrielu Leciánovou ze St. Města, Hana Solnou z Uh. Hradiště a Kláru Jochovou z Uh. Ostrohu. Pro volnou vstupenku si přijděte k nám do redakce. Blahopřejeme!Léčili smíchem
Veselí nad Moravou (PA) - Publikum očekávající masáže bránic se v úterý shromáždilo v kulturním domě, protože svůj nový pořad Humory z Lán přijeli představit dva nejznámější imitátoři Zdenek Izer a Marek Dobrodinský.
Na ponurém pódiu si jako první vzali napaškál zpěváky Michaela Jacksona a Petra Hapku. Jednu z částí programu věnovali pořadům komerčních televizí - Senzibil šou, Tabu a Careraz šou.
V úsměvném duchu vedli jejich další kroky do politiky. Oblíbený terč Ota Černý a kněz Havlík, řešili po svém naše vůdce i předchůdce. Jelikož hlavní část večera tvořil politický blok, u nějž nechtěli skončit, přišla na řadu hudba.
V imitátorské síti uvízli Karel Gott, Pavel Habera a české osobnosti muzikálů Krysař a Drákula. Jako třešničkou na dortě ozdobili poslední výstup árií Luciana Pavarottiho.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund