Číslo: 50
09.12.1996
Článků: 46

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Renault - Spider v Kunovicích
Colorlak pro životní prostředí
PRO DÁRKY A DÁREČKY do nových obchodů

Renault - Spider v Kunovicích

Pro někoho vhodný dárek pod stromeček...
Kunovice (VaMP) - Třetím místem (po Břeclavi a Hodoníně) prezentace zbrusu nového typu vozu Renault - Spider byly 5. a 6. prosince Kunovi-ce. Ke konstrukci auta pro radost, jak je Spider označován, vedla celková koncepce filozofie tohoto vozu. Auto, jehož jediný kousek se postupně představí v celé České republice, je vybaven pětistupňovou mechanickou převodovkou, čtyř, popř. šesti ventilovým vstřikováním, objemem válců 1998 cm3, maximál-ním výkonem 108 kW (150 koní) a dosahuje maximální rychlosti 215 km/h. Jak prozradil Dobrému dnu Radek Škrášek, prodejce vozů ve firmě Astrix - smluvním partnerovi Renault ČR, je cena nového sporťáku 1,140 milionu Kč (varianta bez předního skla) a o 30 tisíc Kč vyšší, přeje-li si zákazník i přední sklo. Je to dobrý lapač koček, zhodnotil úroveň vozu jeden z potenciálních zákazníků.Colorlak pro životní prostředí
V současné době vyvstává do popředí na úseku ochrany životního prostředí vztah průmyslového podniku a zákazníka, odběratele výrobků. V zájmu snížení emisí z technologie nanášení nátěrových hmot zavedl COLORLAK novou službu zákazníkům - regeneraci odpadních rozpouštědel. Nosnou myšlenkou projektu byla snaha výrobce snížit nekontrolované úniky do ovzduší a půdy tím, že rozpouštědlo znehodnocené proce-sem nanášení nátěrových hmot regeneruje na svých technolo-gických linkách, umožní jeho návrat zpět do procesu a předejde nutnosti znehodnocenou surovinu likvidovat, ať již legálním, či nelegálním způsobem. Zpětný návrat rozpouštědel do technolo-gického procesu snižuje potřebu využití primárních přírodních zdrojů a je nesporně i ekono-mickým přínosem. V převážné většině vyvolených ekologických opatřeních to nebývá pravidlem, řekl nám Ing. Ivo Běták, pracovník a.s. COLORLAK Staré Město.
MIKIPRO DÁRKY A DÁREČKY do nových obchodů

Dlouho zkomírající prodejnu vybraných potravin a posléze i dalších výrobků typu každý pes jiná ves v Prostřední ulici v Uh. Hradišti konečně a v pravý čas vystřídaly hned dvě nové.
Jednak pobočka brněnské CK NATOUR, která nabízí kromě zájezdů i směnárenské služby, jednak dárková prodejna Ars Collegia. Ars Collegium nabízí své služby už několik let ve Františkánské ulici v prostorách, které už nestačí zvýšenému zájmu o umělecké řemeslo, o netradiční a originální dárky. A právě nový obchod, který nabízí v zajímavě adaptovaných prostorách keramiku a předměty ze dřeva a dalších přírodních materiálů, umožní klidný výběr dárků pro malé i odrostlejší.
Poslední listopadový pátek byl ve Starém Městě otevřen nový obchod se starožitnostmi. Pokud se na svých předvánočních pochůzkách zatouláte k místní zemědělské a rodinné škole, vězte, že nový obchod je naproti, u traktorky.
qawiwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund