Číslo: 29
20.07.1998
Článků: 65

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Využijte slevy pro předplatitele a navštivte Hudebniny Gramo v Uh. Brodě
Mařatická lékárna pomohla dětem
Na kratší cestu je auto levnější než vlak
Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které neví, jak svou krásu v sobě objevit

Využijte slevy pro předplatitele a navštivte Hudebniny Gramo v Uh. Brodě

Uh. Brod (FlaJ) - Jediným uherskobrodským obchodem, který poskytuje předplatitelům našich novin 5% slevu na zakoupené zboží, je prodejna Hudebniny Gramo na Masarykově náměstí. Majitelem je pan Vítězslav Bistrý z Uh. Brodu. Vejdete-li po malých schůdkách do jeho prodejny, ochotně se vás ujme jeden z prodavačů. V obchodě můžete zakoupit kromě tradičního zboží prodejen hudebnin - CD, MC - také další zboží, které k hudbě bezesporu patří, např. hudební nástroje a jejich doplňky. Navíc nabízí prodejna Hudebniny Gramo v Uh. Brodě fotoaparáty, filmy a videokazety. V současné době by se dalo říct, že nejvíce jdou na odbyt CD Františka Nedvěda Neváhej a vejdi a CD Nohavica a kapela, řekl nám majitel prodejny p. Bistrý. Jestliže se stane, že zákazník nenajde v bohatém sortimentu titul, pro který do prodejny přišel, jsou zaměstnanci hudebnin schopni jeho přání splnit a zboží na zakázku objednat.
S kartičkou předplatitele DDS můžete s 5% slevou nakoupit v Hudebninách Gramo na Masarykově náměstí v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Obchod na Masarykově náměstí však není jedinou prodejnou pana Bistrého. Nedávno otevřel v nové pasáži v ulici Moravská v Uh. Brodě další prodejnu. I tam na vás čeká spousta hudebních titulů různých žánrů a příjemná obsluha.Mařatická lékárna pomohla dětem
Uh. Hradiště (Kk) - Jedním z mnoha sponzorů našeho letního novinového tábora se stala i lékárna v Uherském Hradišti-Mařaticích, na ulici 1. máje, která dodala dětem zdarma repelenty a přípravky proti komárům a klíšťatům. Jelikož jsme často chodili s dětmi do lesa, bylo nutné, abychom je dostatečně proti tomuto obtížnému hmyzu chránili. V lékárně je také velký výběr kompresivních punčoch značky Lonaris, Maxima, Varitex a Lastofa. Dále zde pacienti najdou speciální pentální přípravky, homeopatika, vitamíny a kosmetiku značky Vichy. V mařatické lékárně pod vedením Mgr. Čechmánka vám také bezplatně změří tlak, lze zakoupit zubní kartáčky Sonicare, zdravotní ortopedickou obuv a dětské zboží. Na objednávku zajistí lékárna i veterinární přípravky.Na kratší cestu je auto levnější než vlak
Slovácko (MIKI) - Pro cestující, kteří jezdí vlakem na kratší vzdálenosti, je od 1. července 1998 levnější jízda automobilem. Ujetí tří kilometrů ze Starého Města do Uherského Hradiště, popřípadě stejné vzdálenosti z okresního města do Kunovic, vyjde řidiče na pětikorunu, což je nyní méně než na dráze. Za obyčejnou vlakovou jízdenku z Uherského Hradiště do Kunovic i do Starého Města cestující zaplatí 8 korun, což je téměř o 100 procent více než při použití automobilu pouhým jedním pasažérem. Výhodnější než jízda vlakem bude na některých trasách cestování autobusem. Například obyčejná jízdenka ve II. vozové třídě z Uherského Hradiště do Brna nyní stojí 68 korun, čtyřčlenná rodina, která se rozhodne cestovat vlakem, zaplatí za jízdné z Uherského Hradiště do Brna a zpět neuvěřitelných 544 Kč. Jízdenka autobusem firmy Housacar se v červenci prodávala za 45 Kč, v mezinárodní lince Prievidza - Bánovce nad Bebravou - Brno cestující zaplatí za jízdu z Uh. Hradiště do Brna také jen 45 Kč.
Zajímavé je srovnání ceny a autobusové jízdenky ve směru z Uh. Hradiště do Zlína. Cestující, který využije k přepravě vlak, zaplatí po červencovém zdražení za jízdné 23 Kč a navíc musí přestupovat ve Starém Městě a v Otrokovicích. ČSAD Uherské Hradiště cestující přepravuje na lince 800521 přes Březolupy do Zlína za pouhých 15 korun. Jízdní doba autobusu mezi Uherským Hradištěm a Zlínem je 40 až 50 minut při cestě přes Březolupy, jízda vlakem trvá 55 až 80 minut v závislosti na dobu čekání v přestupových stanicích.
Zdražení se projevilo v odlivu zákazníků zejména na kratších vzdálenostech. Na trasách, kde vede souběžně se železnicí silnice, přechází někteří cestující na výhodnější autobus. Negativní vliv provedeného zdražení cen jízdenek u Českých drah v průměru o 21 procent již vidíme na délce vlakových souprav a podle počtu lidí v regionálních spojích. Méně vozů v soupravě můžeme vidět v osobním vlaku 4240 Přerov - Staré Město - Veselí nad Moravou - Brno, zkráceny byly osobní vlaky i některé rychlíky na trati Břeclav - Přerov, několik klasických osobních souprav s dieselovou lokomotivou na trati Brno - Veselí nad Moravou - Vlárský průsmyk bylo nahrazeno motorovými vozy. Na odliv cestujících z železnice na silnici zareagovaly i autobusové společnosti, které zvýšily počet spojů mezi Uherským Hradištěm a Prahou.Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které neví, jak svou krásu v sobě objevit
Uh. Hradiště (Kk) - Úspěšná žena musí o své místo na slunci bojovat. Její úspěchy závisí nejen na zkušenostech, odbornosti a umění jednat s lidmi, ale svůj podíl tu má i vzhled. Ženy shodně vypovídají, že dobrý kadeřník, kvalitní šaty a trocha diety není až takový problém. Ale co s pletí? Pohled do zrcadla nám odpoví: pleť unavená, šedivá, nečistá, plná vřídků a drobných vrásek. Vzhůru ke kosmetičce!
Klasická metoda čištění pleti je i pro dobré kosmetičky velmi pracná, pro pleť značně agresivní a většinou ne příliš účinná. Ale právě pro tyto případy byla vyvinuta metoda Lasocare, která klasické hluboké čištění pleti nejen úplně nahradí, ale z hlediska dlouhodobého účinku je mnohonásobně překoná.
Princip této metody spočívá v kombinaci opticky laděného gelu Lasocare Basic 645 a biostimulačního laseru s vlnovou délkou 645 nm. Jedná se o způsob hlubokého čištění pleti vhodný pro každého, bez vedlejších účinků, a navíc zintenzívní regeneraci pokožky poškozené negativními vlivy, jako je například prašné prostředí, přemíra slunečního záření či působení větru, mrazu, pigmentové skvrny a problémy s akné. Procedura se skládá ze dvou částí, nejprve je na pleť nanesen gel, který se lehce vmasíruje, a poté je ošetřovaná oblast ozařovaná laserem. Gel obsahuje účinnou látku sebomin, který se skládá ze dvou bílkovin, z nichž jedna je fotosenzitivní, to znamená, že působením laserového záření o určité vlnové délce se tato složka stává aktivní, a tím se působení celé látky urychluje a znásobuje. Klinicky a experimentálně byl prokázán antibakteriální a fungicidní účinek sebominu.
Terapeutický laser je s úspěchem používán i k ošetřování nemocných nehtů, které vychází ze špatné výživy lůžka nehtu, zde je ozařování velmi účinné. Dále se laser používá při ošetřování oparů, jizev a strií. Procedura se doporučuje opakovat z hlediska dlouhodobého účinku po čtyřech týdnech, ale četnost může být dle typu léčby nebo stavu pleti individuální. V dnešní době plné stresu je nutné učinit maximum pro vlastní psychickou pohodu. Hezký a mladistvý vzhled tomu jistě pomůže, a to v jakémkoliv věku. Proto milé dámy, ale i pánové, poznejte laser na vlastní kůži. Najdete jej v kosmetickém studiu, Blanky Bičanové, na Kollárově ulici čp.500 (u průmyslové školy), objednávky na tel. 0632/55 40 45.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund