Číslo: 34
24.08.1998
Článků: 59

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


V campu Florenz byli všichni spokojeni
Australská klokaní zvěřina na českém trhu

V campu Florenz byli všichni spokojeni

Na večerním programu se podíleli i italští přátelé. - Foto: archiv
Uh. Brod (FlaJ) - Do programu akcí, které připravil pro děti brodský Městský dům dětí a mládeže, patřil i rekreační pobyt v Itálii. Tentokrát pomohla pracovníkům se zajišťováním a organizací rekreace cestovní kancelář Karla Bednaříka z Uh. Hradiště. Ve dnech od 31.7. do 9.8. využívali všichni účastníci této rekreace krásného slunného počasí, navštěvovali nedalekou pláž, jejíž výhodou bylo především to, že byla vhodná pro malé děti. Nikdo se nenudil a individuální program byl velmi zajímavý a bohatý. Za deset dnů se děti dostatečně vydováděly a rodiče si mohli odpočinout od každodenních pracovních starostí.
Také s ubytováním, i když tentokrát bylo spíše skautské, protože rekreanti vyměnili své ložnice za stany, byli všichni spokojeni. Brzy zmizely i obavy těch, kteří jsou zvyklí na naši stravu, a všichni si po celou dobu své dovolené pochutnávali na jídlech české kuchyně. Deset dnů sice není mnoho, k nezbytnému odpočinku to však stačí. Prožijete-li je navíc v příjemném a hezkém prostředí a také počasí je vám příjemně nakloněno, je takový zážitek z prázdnin k nezaplacení.Australská klokaní zvěřina na českém trhu
Vekloobchod Zedníček se sídlem v mrazírnách Rochus Kunovice již několik let dodává do sítě prodejen Euronovy ( Mana ) trvanlivé uzeniny, paštiky, speciality, salámy, různé druhy mraženého masa a polotovarů, švédské máslo L&L a Brelight. V těchto dnech přichází na trh s novinkou jako výhradní prodejce australského jehněčího a australské klokaní zvěřiny, velmi podobné české srnčí. Reaguje na dlouhodobý nedostatek a rostoucí poptávku po zvěřině a jehněčím mase.
Tato exotická a přitom cenově dostupná zvěřina si získává stále více příznivců, a to nejen z řad diabetiků, kterým je lékaři přímo doporučena. Pro nejnižší obsah cholesterolu (56 mg/100g), minimální obsah tuku, vysoký podíl bílkovin, minerálií a nulové toxické zatížení je vhodná i pro diety posilující - pro nemocné i sportovce. Díky nadprůměrnému podílu kolagenu je ideální dietní stravou dětí i nemocných artrózou kloubů.
Hluboce zmražené klokaní maso vynikající jakosti dodává firma Zedníček vakuově balené v půlkilových nebo deseti či dvacetikilových baleních. Možností přípravy se nabízí celá řada, jako tradiční úprava srnčí zvěřiny, ale i roštěná, steak, čína, svíčková, guláš, ragú apod.
Podmínkou je nechat maso pomalu rozmrazit. Při nakládání minutek je dobré použít např. sůl na křehké maso (Kotányi) a suchou marinádu (koření, citron, šťáva a olej). Maso na minutky necháme delší dobu odležet. Očekávanou křehkost zajistí vysoká a rychlá teplota grilu, pánve či trouby.
Do podzimní nabídky připravuje velkoobchod Zedníček další novinky, prezentované s úspěchem pouze na potravinářských výstavách - zvěřinové uzeniny, uzené, mražené polotovary a paštiky (teriny), jejichž výroba plně odpovídá dietním přednostem klokaního masa. Vytvoří tak jedinečný a ucelený sortiment australské zvěřiny.
Snahou firmy je oživit nabídku masa a uzenin o kvalitní výrobky vyhovující nejen požadavkům gurmánů, ale především zdravé výživě.
Výhradní prodejce pro ČR: Antonín Zedníček, velkoobchod, mrazírny ROCHUS, Kunovice. Tel.: 0632/548 011 - 12.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund