Číslo: 42
19.10.1998
Článků: 60

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


SUPERCHARGER LIVE ! aneb Party a la PRODIGY může začít !
Těatr NovoG.O. Fronta - necharakterizovatelné divadlo
O životním prostředí, ale nejen o něm
Oslavy 80. výročí samostatnosti
Cesta mráčkového dráčka
II. Hubertova jízda v Kněžpoli
Děkujeme sponzorům
UMBRO v Hradišti
Zastupitelstvo odloženo
Svoz nebezpečného odpadu
Upozornění pro dopisovatele
POLICEJNÍ TÝDENÍK

SUPERCHARGER LIVE ! aneb Party a la PRODIGY může začít !
UH. Hradiště Sobota 7. listopadu - Klub kultury
Největší taneční party v historii města je přichystána do velkého sálu Klubu kultury na sobotu 7.listopadu.Od 20.00 se zde na pozvání Vichr production a DJ Psycha představí Djové Tráva, Liquid A, Koogi a jako hvězda večera britská techno break beatová formace SUPERCHARGER. SUPERCHARGER je současným největším objevem britské techno beatové scény. O to se velkou částí zasloužil člen veleslavných The PRODIGY Niel McLellan, který si vzal na starosti produkci prvního alba kapely s˙názvem WALL TO WALL MOUSTACHE. Toto album vyšlo v červnu 1997 celosvětově u největší firmy WARNER MUSIC. SUPERCHARGER vznikli v roce 1995, kdy se na jedné z˙nesčetných party sešli punker Slapper Dave a jeho budoucí partner ve zločinu Darren Pickies.O to, že se tito dva pánové potkali, se postaral jejich kamarád z The Prodigy Neil McLellan. Darren Pickies si po několika anabázích v různých punkových partičkách uvědomil, že ho táhne jinam.
Netrvalo dlouho a stal se z něho hip-hop DJ na Dream FM, kde se okamžitě projevil jeho osobitý styl míchání skladeb. Slapper Dave si svou přezdívku vysloužil za svůj styl hraní na baskytaru v˙garážové partičce The Nearly Band. Také on si uvědomil, že ho to táhne jinam a tak už za rok bylo k dispozici první EP SUPERCHARGER - BUILT FOR SPEED. SUPERCHARGER se na základě velmi kladných ohlasů okamžitě prosadili v˙britských klubech. Netrvalo dlouho a jejich aktivit si povšimli bossové z Warner Music a nabídli jim spolupráci. O produkci již zmiňovaného prního LP se kromě Neila McLellama postaral též starý známý Lee Dyson. Kapele se povedlo přesně to, co od alba očekávali : mix hip-hopových breaků s techno zvuky, a to všechno dobarveno nezničitelnou punkovou energií!
Píše se rok 1998 a kapala vydává zbrusu nové LP - SATURDAY NIGHT SPECIAL a okamžitě boduje v britském nezávislém žebříčku. Vyjíždí na koncerty jako předkapela THE PRODIGY, což ostatně mohou potvrdit i návštěvníci pražského koncertu, kde SUPERCHARGER sklidili velký ohlas. Vrací se k nám ještě na festival ET Jam a nyní k pouze DVĚMA !! vystoupením. Do pražského klubu ROXY a do Uh. Hradiště, kde přijede posilněna o bubeníka a kytaristu.
Sál Klub kultury bude speciálně pro tuto akci upraven a poprvé v Hradišti bude koncert přenášen i na monitorovou stěnu. Kvůli kvalitnímu zvuku bude postaven aparát CLASS A o celkové síle 2x10000W! Světelnou show zajišťuje firma Max Gordon.
Vstupenky k dostání v těchto předprodejních místech: UH - Record Music, Klub Mír, Zlatá deska, Klub kultury, UH.BROD - Gramo /náměstí/, Zlín - Forte, ag. Velryba /divadlo/, VESELÍ - kino Morava, HODONÍN - klub Pavouk a další.
V příštím čísle se můžete těšit na rozhovor.Těatr NovoG.O. Fronta - necharakterizovatelné divadlo
Uh. Hradiště (HaGa)- Těatr NovoG.O. Fronta ve čtvrtek večer v klubu Mír příjemně uspokojil náročné diváky, kteří se přišli podívat. Zaplnili kupodivu beze zbytku celý sál klubu, někteří dokonce i prostáli více jak hodinové představení, jen aby jim toto jedinečné, ale naštěstí ne ojedinělé vystoupení tří interpretů neuniklo. Inscenace pouze tří herců, choreografie a výprava tří umělců, divadlo tří lidí. Takto velmi zjednodušeně by se dalo popsat fungování divadla Těatr NovoG.O. Fronta, sídlícího v Praze a hrajícího po celé České republice. Jejich zcela zvláštní, jen těžko charakterizovatelný divadelní výraz a zcela nový přístup k hereckému umění, kdy herec musí být výborný nejen po stránce herecké, ale především pohybové, všechny přítomné zcela nadchl. Jedinými výrazovými prostředky tohoto divadla je pouze vlastní tělo herce, se kterým nakládá někdy až příliš hrubě a skoro neuctivě a na druhou stranu umělecky.
Tělo je v tomto typu experimentálního divadla považováno za jakýsi nástroj k vytvoření nádherného tzv.živého obrazu, kterých se před zraky diváků tvoří během jednoho představení nepřeberné množství. Herec-tělo se ocitá v různých, někdy až neuvěřitelných polohách, krkolomných pozicích, křečích, stronzech, tanečních kreacích a pracuje se s ním velmi precizně, s maximálním fyzickým vypětím, kdy jde především o naplnění předem daného tématu, v tomto konkrétním případě mladého člověka vyrůstajícího na internátě. Všechny úkony a polohy jsou velmi dobře promyšleny a provedeny a při tom nejsou samoúčelné a schematické. Veškeré dění na jevišti je potom velmi sdělné a především pro diváka snadno čitelné a tím získává na významu a také unikátnosti. Z celého představená pak na nás dýchá silná emocionalita a z jeviště nás zaplavuje nesmírné množství energie. Snahou představení je vytvořit jakýsi společný emocionální oblouk mezi divákem a hercem, což si myslím, že se v Uh.Hradišti celkem podařilo.
Možná chvíli trvalo, než diváci zcela přistoupili na takovouto formu hry a byli ochotni okamžitě přijmout způsob komunikace, který se jim nabízel, ale závěrečný bouřlivý potlesk naznačoval porozumění a pochopení celého tzv. jevištního experimentu. Divák je vtažen do celého představení (hned při příjezdu herců) a je jeho stálou součástí. Každé představení je jiné, každá atmosféra toho kterého vystoupení, které se stále mění, vyvíjí a upravuje, je jiná. Herci jsou ale vždy naprosto koncentrovaní a přítomní na jevišti. Jsou velmi pevně sevřený energetický útvar, divadelní těleso, obraz z fyzických těl, který se nenechá vyrušit, vykolejit, vytrhnout z jeho epicentra. Témata, která chtějí sdělit, pak sdělují o to snadněji o srozumitelněji. Témata závažná, mrazivá a mnohdy i globální.
Ačkoli mají jedno dané téma celého představení i v jednotlivých situacích se objevují jednotlivá podtémata té které divadelně-fyzické akce či kreace. Možná nebyla přesně čitelná všechna tato podtémata, ale to nebylo, myslím si, pro představení tohoto typu tolik podstatné a pro samotné herce nijak zavazující. Rozhodně velmi inspirující a netradiční divadlo, na které by se mělo přijít podívat více uherskohradišťských divadelníků. Po jistě velmi vyčerpávajícím představení si jediná herečka Těatra NovoG.O. Fronta našla chvilku ke kratičkému rozhovoru se mnou.

Jak se vám v Uh.Hradišti hrálo? Jaká byla atmosféra?
Dobrá, diváci byli bezvadní. Jen to byl pro nás o hodně menší prostor, než na jaký jsme zvyklí, proto došlo k mnoha překvapením v průběhu představení, jelikož je to především pouliční divadlo.

Jak dlouho trvá tvorba jednoho představení?
To je různý. Představení je vlastně živý organismus, ono žije a během roku se mění. V každém nacházíme něco nového. Toto se narodilo před třemi roky, ale tuto konkrétní podobu má možná rok a půl.

A kde teď tvoříte a působíte?
Doteď jsme pracovali a hráli v Praze ve vlastním divadle, ale teď ten barák sbořili, tak hledáme nové prostory a doufáme, že něco najdeme. Zatím máme tedy sídlo v Praze.O životním prostředí, ale nejen o něm
Životní prostředí je téma, které se velmi živě diskutuje na všech možných úrovních a fórech. Jaká byla cesta k tomuto oboru a jaké jsou poznatky a zkušenosti z našeho regionu a samotného Uh.Hradiště, se v rozhovoru pro náš týdeník ptala Tereza Fojtová. Na její otázky odpovídal Ing.Pavel Vojáček, ředitel uherskobrodské firmy RUMPOLD a nová tvář na kandidátce KRUHu.

Jak se stavební inženýr stane ředitelem firmy, jejíž hlavní činností je nakládání s odpady ?
To se musím vrátit více do historie. Můj první aktivní kontakt s problematikou životního prostředí spojuji se svým působením na Městském úřadě v Uh.Hradišti. Téměř šest let jsem pracoval jako vedoucí odboru životního prostředí. Samozřejmě, že i v předcházející práci jsem se jako projektant - vodohospodář každodenně s ochranou životního prostředí potkával.

Šest let na městském úřadě, to už je slušná praxe. Jak vzpomínáte na toto období ?
Pro mne to byla doba velmi příjemná a inspirující. Zažil jsem na úřadě činorodou práci kolem dobudování infrastruktury inženýrských sítí v okrajových částech města, tedy kanalizace a vodovodu v Míkovicích a Véskách a dokočení kanalizace v Jarošově. Byly to poměrně rozsáhlé investsiční akce, na které uvolnil městský rozpočet více než 80 mil. korun. Víte, takové investice, které rychle zmízí v zemi, je dobré si občas připomenout.

Dá se tedy říci, že infrastruktura na území města je ukončena ?
Ne, určitě ne zcela. Zbývá dokončení kanalizace v Sadech, její napojení na hradišťskou čistírnu odpadních vod a prakticky před dokončením je také plynofikace zbytku města. Jak už jsem zmínil v předcházející odpovědi, jde o velmi náročné investiční akce a není snadné v dnešní vypjaté ekonomické situaci ani pro takového investora, jakým je město, zajistit plynulé financování těchto projektů.

Odbočme k ostatním složkám životního prostředí ve vztahu k městu.
Občané asi nejvíc vnímají čistotu ovzduší. Mám za to, a doufám, že nejsem sám, že za poslední období se i tady odvedla slušná práce. Mám na mysli především podstatnou úpravu na spalovacím zařízení v Centrálním tepelném zdroji, podstatné zlepšení v údržbě veřejných prostranství a městské zeleně. No a ke snížení tzv. polétavého prachu v ovzduší přispělo i množství opravených fasád ve městě.

Opravy fasád si snad majitelé domů zajistili sami ?
Jistě, ale město jim vyšlo vstříc už třeba jen tím, že poplatky za zábor veřejného prostranství vyměřilo v nejnižší míře, případně i odpustilo. U památkově chráněných domů přispělo i finančně.

Jak se dívate na situaci permanentního nárůstu automobilové dopravy a jejího vlivu na městské ovzduší ?
Nikdo z nás asi nezastaví nárůst dopravy. Jde o velmi choulostivou otázku, především ve vztahu k centru města. Nalézt uspokojivé řešení mezi extrémním požadavkem z jedné strany - nevpustit žádné auto do centra až po stejně vyhrocený požadavek na straně druhé - umožnit průjezd Prostřední ulicí, je úkol velmi složitý. Město zpracovává generel dopravy, a také KRUH má ve svém programu úkol pokračovat v řešení dopravní situace, zvláště s ohledem na dobudování parkovacích ploch. Věřím, že se nám podaří najít řešení, které nikoho z účastníků dopravy ve městě - chodce, cyklisty nebo motoristy - nevystaví do autu.

Když už jste zmínil cyklisty, asi jde z hlediska dopravy a životního prostředí o ideální kombinaci. Chystá se další rozšíření cyklotras ve městě a okolí ?
Spojím pro mne příjemné s užitečným. Jsem náruživý vyznavač cyklistiky, a proto mám radost, že právě přes naše město je vedena nadregionální trasa, která vlastně spojuje sever Evropy s Itálií. Doufám, že se na ni brzy podaří navázat další, které cyklisty bezpečně provedou naším městem a zavedou je na krásná místa tohoto regionu. No a když už jsme tak trochu odbočili k volnému času a rekreaci, tak já si živě dovedu představit, že v nejbližší době zahájíme práce na budování vycházkové trasy na Mařatských kopcích. Pokud vím, tak projekt už je hotov.Oslavy 80. výročí samostatnosti
Uh. Hradiště (red) - Přesně za týden, 27. října ve 14.00 hodin oslaví město spolu se svazem bojovníků za svobodu 80. výročí vzniku samostatného Československa. U památníku na náměstí Komenského budou ve 14.20 položeny kytice a slavnostní projev přednese starosta města. Od 18.00 hodin proběhne slavnostní koncert k výročí vzniku Československa ve Františkánském klášteře - sloupové síni. Zahrají a české vlastenecké písně zazpívají Traxleři. Sraz účastníků oslav bude u vchodu do budovy městského úřadu z Hradební ulice.Cesta mráčkového dráčka
St. Město (MIKI) - Nadace Josefa a Petry Vavrouškových - Praha letos vyhlásila první ročník dětské výtvarné soutěže pro děti od tří do sedmi let o cenu Cesta mráčkového dráčka. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo v Roztokách u Prahy 26. září, ve Starém Městě se však koná výstava nejlepších prací spojená s prodejem. Slavnostní vernisáž proběhla 10. října ve velkém sále staroměstské radnice. Výtěžek z prodeje výtvarných prací bude určen na podporu akce Pomozte dětem, kterou garantuje Nadace rozvoje občanské společnosti Praha.II. Hubertova jízda v Kněžpoli
Kněžpole (MR) - 10. říjen, den jako na objednávku: dlouhé sluneční paprsky přece jen trochu hřály, vpředu šedesát elegantních jezdců v sedlech, kolem krouží někteří jezdci v oblečení kovbojů a za nimi dlouhá, předlouhá kolona bryček plná dětí. Vedle nich sedí sokolníci se svými opeřenci. Tak vypadala II. Hubertova jízda v Kněžpoli, když projížděla přes zelená pole do prostoru u štěrkoviště v Topolné, aby zde jezdci bojovali v honu na lišku. V čele všech liška Kateřina Husaříková ze Salaše na koni ze stáje mastra závodu pana Maliny. Celá vlna pronásledovatelů se přemísťuje po velké louce od překážky k překážce. Ale jen jeden z nich může být vítěz. Lišku se nakonec podařilo polapit Evě Horákové na koni Hikar. Dekorování vítězky stylově doprovodil vítězný kůň elegantním hrabáním.
Stejně krásná cesta zpět na hřiště do Kněžpole. Zde začíná odpolední část II. Hubertovy jízdy. Sokolníci předvádí početným divákům neuvěřitelnou poslušnost svých opeřených svěřenců, aby se přímo ve vzduchu pustili do lovu právě vypuštěných holubů.
II. Hubertovy jízdy se zúčastnily stáje téměř z celé Moravy: Opavy, Frýdku-Místku, Milokoště, Hroznové Lhoty, Starého Města, Uh. Ostrohu, Salaše,Polešovic. Podnik s výbornou organizací byl zakončen pro pobavení účastníků i diváků Hubertovým soudem. Všechny uložené tresty zpravidla ve formě láhví vína propadly nakonec ve prospěch všech přítomných. Byl to dobrý základ stejně dobré závěrečné taneční zábavy.Děkujeme sponzorům
Tupesy (red) - Tupeská mládež a organizátoři akce děkují níže uvedeným sponzorům za finanční dary, díky nimž byla zachována tradice Slováckých hodů s právem.
MP Korádo - Pavel Mikula, Obecní úřad Tupesy, Pyramida, s.r.o., Kunovice, GTK, s.r.o. Tupesy, Lutex- Frant. Maňásek, L.V. Print- L. Vyšenka, Ing. Lapřík - geodet, Štolfa - stolářství, Compolux - Frant. Hejda, Ing. Vrána - stavební firma, Procházka - masér, Letasol - ing.Rybář, Kovovýroba - Vlček.UMBRO v Hradišti

Uh. Hradiště (Kk) - Firma Červinka v Uherském Hradišti na Mariánském náměstí otevřela novou prodejnu zaměřenou především na zboží týkající se fotbalu. Pokud ji navštívíte, můžete zde nakoupit značkové zboží anglické firmy UMBRO. Ve všech velikostech prodejna nabízí teplákové a šusťákové soupravy, tepláky, podzimní a zimní bundy, chrániče, rukavice, klasické a sálové kopačky, fotbalové míče, dresy, batohy, cestovní tašky, bandáže, ledvinové chladicí pásy, kšiltovky, mikiny, polokošile, pro rozhodčí pak praporky a výměnné karty. Ve speciální prodejně zařízené pro fotbalisty, která je denně otevřena od 8.00 do 18.00 hodin, nechybí ani posilující nápoje, nealko nápoje od Coca-coly a kosmetika Adidas.Zastupitelstvo odloženo
St. Město (MIKI) - Veřejné zasedání zastupitelstva ohlášené na 6. října 1998 se uskuteční ve čtvrtek 22. října 1998 od 18.00 hodin ve velké zasedací místnosti na radnici. Na programu jednání je zpráva o činnosti městské rady za uplynulé období, převody majetku, příspěvky občanům na výstavbu, projednány budou úvěry pro stavebníky.Svoz nebezpečného odpadu
Uh. Hradiště (red) - Již IV. svoz nebezpečného odpadu proběhne v okresním městě 19. až 26. října. Občané mohou bezplatně odevzdat nebezpečný odpad z domácností (staré baterie, monočlánky, zářivky, léky, odpadní oleje pro spalovací motory, televize, rádia, olejové filtry, barviva, nátěrové hmoty, ředidla a akumulátory). Svoz bude probíhat na 17 odvozních místech ve stanovenou dobu dle letáků doručených do domácností před prvním svozem. Zároveň budou na odvozních místech připraveny vany na objemný odpad, které lze jinak odevzdat v areálu TSM na Průmyslové ulici. Zde je také mezisklad stavebních odpadů. Další informace vám rádi poskytnou pracovníci odboru životního prostředí městského úřadu, tel. 525213.Upozornění pro dopisovatele
Před 14 dny byla v našem týdeníku otištěna zpráva o tom, že naše redakce hledá dopisovatele z různých částí regionu. Protože se nám do dnešního dne ozvalo velké množství zájemců o spolupráci na VPP a mnozí v redakci zanechali pouze svoji adresu, upozorňujeme všechny, že je zároveň s kontaktní adresou třeba předložit i první texty, které jste napsali. Jedině podle nich jsme schopni s vámi navázat bližší spolupráci. Takže pro ty, kteří stále mají zájem dělat zpravodaje z různých částí regionu (především pak menších obcí), nenechávejte v redakci pouze vaši adresu či telefon, ale rovnou pošlete ukázku, která by se dala v nejbližším vydání uveřejnit. Bez autorského článku s vámi redakce spolupráci neuzavře.POLICEJNÍ TÝDENÍK
Zákaz pobytu
Dne 8.10. byli ze strany Oddělení cizinecké Policie Uherské Hradiště zjištěni 2 cizí státní příslušníci z Ukrajiny ve věku 28 a 24 let, přičemž bylo zjištěno, že jeden z nich neoprávněně pobývá na území České republiky, neboť měl opustit Českou republiku z důvodu udělení zákazu pobytu do 1.9., avšak tak neučinil. Druhému Ukrajinci vyprší lhůta 10.10.1998. Z uvedených důvodů byl 24 letý občan Ukrajiny předán Okresnímu úřadu vyšetřování Uherské Hradiště a bylo mu sděleno obvinění pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, poté byl vyšetřovatelem zadržen a umístěn do cely předběžného zadržení.

Zjištění pachatele
Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Uh. Hradiště zjistili tři pachatele ve věku od 15 do 17 let, kteří dne 8.10. ve večerních hodinách odcizili v tělocvičně ZŠ na ulici 1. máje jeden pár černých bot značky Niké, stejného skutku se dopustili opětovně v uvedený den v Jarošově, kde z chodby domu odcizili opět značkové dva páry sportovních bot Niké a Adidas, čímž způsobili celkovou škodu ve výši 5.400 Kč. Pachatelé byli předáni vyšetřovateli k dalšímu opatření.

Nedovolené překročení
Dne 9.10.v 7.15 hodin zadrželo Oddělení pohraniční Policie ČR Strání v prostoru autobusové zastávky tři osoby z Kosova, které nedovoleně překročily státní hranice ze SR do ČR v katastru obce Strání. Přestupek byl vyřešen uložením blokové pokuty v celkové výši 2.500 Kč. Osoby byly předány Referátu cizinecké policie Strání k dalšímu opatření.

Odcizení peněženky
V odpolední době dne 9.10. odcizil neznámý pachatel v OD Centrum Uh. Hradiště z kabelky peněženku včetně 8.570 Kč 34 leté majitelce z Tupes.

Smrtelné zranění
Dne 9.10. ve 14.35 hodin došlo v obci Újezdec u Luhačovic v místech přejezdu ke starému mlýnu k přejetí vlakem 86 leté ženy z uvedené obce, kdy tato vešla bezprostředně za zataženými závorami na koleje, kde byla zachycena a usmrcena projíždějícím vlakem jedoucím ve směru Luhačovice - Újezdec u Luhačovic.

Šíření poplašné zprávy
Dne 13.10. v 07.25 hodin oznámil telefonicky na linku 158 OŘ PČR Uh. Hradiště anonymní mužský hlas uložení bomby na Základní škole ve Vlčnově. Tato byla následně vyklizena a provedena prohlídka školy, která byla negativní. Provoz školy byl obnoven v 11.00 hodin.

Neoprávněný lov zvěře
Dne 10.10. zadržela policie z Uh. Hradiště 19 letého člena mysliveckého sdružení z obce Litenčice, který ulovil srnčí zvěř, ačkoliv k tomu neměl povolení mysliveckého sdružení, čímž se dopustil přestupku na úseku pytláctví. Na pachatele upozornil občan, který si u lesa v obci Salaš všiml zaparkovaného osobního vozidla značky Seat s kroměřížskou státní poznávací značkou, na kterém byly stopy krve, a poblíž objevil vnitřnosti. Policie pak zadržela uvedeného muže u vozidla s igelitovou taškou s masem ulovené srnčí zvěře. Maso i kůže byly předány mysliveckému sdružení Salaš. Za uvedený přestupek hrozí pachateli uložení blokové pokuty až do výše 5.000 Kč včetně zákazu činnosti na dobu jednoho roku.

Vloupání do vozidla
V noční době dne 11.10. se vloupal neznámý pachatel v obci Kostelany do zaparkovaného osobního vozidla značky Daewoo, ze kterého odcizil majiteli černou peněženku s doklady a způsobil tak majiteli škodu ve výši 15.000 Kč.

Krádež v prodejně
Dne 12.10. v odpoledních hodinách byl přistižen v Uh. Brodě v prodejně potravin Mana 31 letý pachatel z Uh. Hradiště, který odcizil kosmetiku - ochranné mléko v hodnotě 155 Kč, které si dal do kapsy a u pokladny nezaplatil. Zboží bylo vráceno a pachatel byl předán policii, která ve věci zahájila šetření přestupku.

Rozbití výlohy
V noční době dne 12.10. rozbil neznámý pachatel v Uh. Hradišti dlažební kostkou výlohu obchodu ROMAX, čímž způsobil majiteli škodu ve výši 6.500 Kč.

Vloupání do pekárny
Dne 10.10. došlo k vloupání do pekárny U Jahodů v Uh. Hradišti, odkud doposud neznámý pachatel odcizil 5.500 Kč.

Krádež kmenů
V době od 18.8. do 13.10. odcizil neznámý pachatel z lesa v katastru obce Salaš 15 kubických metrů smrkových kmenů, čímž způsobil jeho majiteli ze Starého Města škodu ve výši 25.000 Kč.

Nález munice
Dne 14.10. nalezl 28 letý občan z Nivnice v Uh. Brodě na ulici Šumická v průběhu výkopových prací se strojem UNC nevybuchlý dělostřelecký granát 100 mm. Granát byl policií zajištěn s předáním pyrotechnikovi Správy JmK PČR Brno.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund