Číslo: 50
09.12.1996
Článků: 46

Titulní
Na
Ze
Obchod
Pošta
Kultura
Příloha
Horoskop
Pošta
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Chovatelé v Hluku se představili
Obchod jako na zavolanou
Boršice pro své důchodce

Chovatelé v Hluku se představili
Uspořádaná výstava z výsledků celoroční práce chovatelů se setkala s úspěchem. Kdo do zákulisí jenom jednou nahlédl, uzná, že je to velký kus poctivé a obětavé práce s cílem dosáhnout těch nejlepších výsledků, a tím přispět k zachování a udržení chovů a plemen králíků, holubů a drůbeže, pro naše další generace. Bylo skutečně na co se podívat. Celkem bylo v areálu výstaviště vystaveno 506 exemplářů. Řadový návštěvník mohl skutečně napást oči. Mnozí z nich si domů odnášeli zakoupené exponáty (dá-li se to tak říci) s rozzářeným obličejem, aby obohatili svůj domácí chov o krasavce nebo krasavici. Jenom orientačně. V expozici králíků bylo 269 kusů, drůbeže 38 exemplářů a holubů na 199 kusů. Hezké, že? Z výše uvedených expozic si odneslo čestnou cenu u králíků 11, u drůbeže 5, u holubů 9. Kdo se o toto hoby zajímá, jistě si dovede představit, že chov čistokrevných zvířat vyžaduje spoustu času, finančních prostředků, ale je si i zapotřebí uvědomit, že jen tak se dá a může být a stát se úspěšným.
Chovatelé z celého okolí, Bošáce, Nivnice, Uh. Ostrohu, Ostr. Lhoty, Ostr.Nov.Vsi, Kostelan, Bojkovic, Brumova, Bylnice, Šumic, Hroznové Lhoty a Kunovic dokázali, že jsou ve svém koníčku opravdovými mistry. Za vysokou organizovanost celé výstavy je nutné poděkovat celému členstvu ZO Českého svazu chovatelů v čele s panem Hrdinou Ant., výstavnímu výboru s předsedou panem Fran-tiškem Mitáčkem, garantům, posu-zovatelům a samozřejmě spon-zorům, kteří podpořili tuto zdařilou akci. Bez jejich pomoci by tato akce nemohla být uspořádána v takovém rozsahu. Jenom tak dál, držíme Vám palce, ať se Vám svěřencům daří a abychom o chovatelích zase co nejdříve uslyšeli.
Hrabovský Jar.Obchod jako na zavolanou
V předvánočním čase velkých nákupů, nejen dárků pro své nejbližší, ocení hlavně hospodyňky otevření nové, diskontní prodejny potravin firmy ESO ve Františkánské ulici (za lékárnou, vedle kostela) přímo v centru Uh. Hradiště. Ptáte se, jestli se takový nákup vyplatí? Srovnali jsme ceny některých druhů zboží v nedaleké samoobsluze s cenami v ESU. tady je výsledek: Na 1 litru stolního oleje ušetříte 2,70 Kč, při 2 litrech fritovacího oleje 4,90 Kč, půl kila rýže ve varných sáčcích vám ušetří 90 haléřů, deset deka chipsů vyjde levněji o padesátník, 1 litr fernetu o celých 15 korun, žvýkačky orbit balíček o 1,20 Kč, zajímavé jsou ceny například značkových vín. Ušetříte i na tatrankách nebo pivu a ovocných šťávách, nevyplatí se koupit cukr a mouku. Sečteno a podtrženo: asi vás zajímá už jenom otvírací doba, takže od pondělí do pátku 7.30-18.00, v sobotu až do 13.00 hodin. Dobré pořízení!
DítěBoršice pro své důchodce
Sbor pro občanské záležitosti při OÚ v Boršicích u Buchlovic uspořádal 29.11.1996 pro své spoluobčany ve věku od 70 -100let, příjemné posezení. Nejdříve je přivítali ti nejmenší-děti z MŠ, pak mile překvapil pěvecký sbor při ZŠ pod vedením dr. Karla Poláška. Sbor zazpíval písně různého žánru, od opery, přes lidové až po moderní. Program zpestřil národopisný soubor Pentla z Boršic u Buchlovic i s cimbálovou muzikou, pod vedením manželů Pilušových ze Starého Města. Obě vystoupení byla na profesionální úrovni.
Důchodce pozdravil starosta obce ing. Alois Tománek a seznámil je s programem budování obce, činností OZ a rady OÚ. Mezi dříve narozené přišel i obvodní lékař MUDr. Tomáš Dacík a otec Juvenál Ant. Valíček, který připomněl rodáky, kteří se zasloužili o proslavení obce. Nechybělo ani pohoštění. Poděkování patří sponzorům besedy s důchodci, firmám Bart, Stavby Zapletal, kavárna Greta-paní Stodůlková, Varmužova pekárna a textil Nibotex paní Niklová.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund