Číslo: 10
10.03.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Reflexy křtily CD
Chcete hrát na Retrorocku?
Do třetice doma křest
8x rock na Míru pošesté - pátek 14. 3. ve 21.00
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Reflexy křtily CD
Velkolepou akci zažily minulou sobotu v březolupské sportovní hale příznivci uherskobrodské skupiny Reflexy, kteří byli přítomni křtu druhé desky této skupiny. Nové touhy nahrála kapela na konci loňského roku v ostravském studiu Citron pod dohledem zvukaře Dana Václavka. Desku (lépe řečeno kazetu a kompakt) vydal W Music bzeneckého Petra Kunce a při její přípravě se členové kapely setkali ve studiu s Jankem Ledeckým, který přijel do Ostravy na svůj vánoční koncert. Kapela Janka oslovila a on neodmítl nabídku Reflexů stát se kmotrem jejich alba.
Celý večer zahájila diskotéka AZ Rádia, potom se ve dvou blocích představily Reflexy. Po desáté hodině následovalo dvacetiminutové vystoupení Janka Ledeckého a potom se na scénu znovu vrátily Reflexy. Pásmo dvaceti písniček znamenalo jakýsi minikoncert kapely, která krátce před půlnocí spolu s Jankem Ledeckým pokřtila své Nové touhy. Po půlnoci přišli ke slovu Kosovci a celý dlouhý večer uzavřela videodiskotéka. Více než tisícovka posluchačů vytvořila v březolupské hale skvělou kulisu pro své oblíbené muzikanty.
IvonChcete hrát na Retrorocku?

Jiří "Kokin" Jakeš při skladbě Jimiho Hendrixe (skupina Práci - kapela pocházející z Kněžpole založená bratry Ptáčky) na fotografii M.Potyky z loňského Retrorocku.
Pokud ano, máte jednu z posledních šancí dát o sobě vědět pořadatelům této přehlídky rockových a bluesových kapel.
Retrorock 97 proběhne koncem května v hradišťském Klubu kultury a nabídne pamětníkům vystoupení kapel, které se na Slovácku objevily mezi léty šedesátými a osmdesátými.
Již tento pátek, tedy 14. března, se v salonku Klubu kultury uskuteční v 17.00 hodin organizační schůzka zástupců kapel s pořadateli v čele s paní Leou Slováčkovou. Dosud přislíbily svou účast skupiny Invence, Gong, Reflexy, Saturn, Mlýn, Poseidon, Titan, Sbor Sv. Pluka a Mlýn.
Pokud splňujete žánrová a časová kritéria pro účast na RETROROCKU 97, přijměte pozvání na tuto schůzku. Srdečně jsou zváni též zástupci tisku, rozhlasu a televize!

redDo třetice doma křest
Potřetí a konečně doma pokřtí své CD Mírový sbor, kultovní kapela z Uherského Hradiště. Neustále přibývá těch, kteří přežili koncert Mírového sboru, a proto se lze důvodně obávat, že klub Mír, mateřská scéna již legendárního seskupení, bude v sobotu 15. března praskati ve všech švech. Po Zlíně a Praze tedy konečně doma!
Pokud patříte k potenciálním dalším přeživším, vězte, že Mírový sbor interpretuje to nejlepší, co se v památných sedmdesátých a osmdesátých letech urodilo na poli české pop muzik. Hity Víti Vávry, Ivetky Bartošové, Káji Gotta, Helenky Vondráčkové, Hanky Zagorové, Dalibora Jandy, Míši Davida a osmých, devátých a dalších zpěváků znějí v podání Mírového sboru tak přesvědčivě, že posluchači se orosí oko a vybaví vzpomínky na doby, kdy Holky z naší školky dobývaly dívčí srdce a přední příčky hitparády stanice Hvězda.
Neváhejte tedy a běžte (si ten kompakt koupit)!
Dítě8x rock na Míru pošesté - pátek 14. 3. ve 21.00
THE RAIVENS:
Kája Mařík - kytara,zpěv, Tomáš Gavlas - kytara, Jirka Tomčala - baskytara, zpěv, Boris Závada - bicí
Frýdecko-místečtí The Raivens hráli něco jako britpop již v době, kdy o Oasis, Pulp a Blur na Moravě nikdo nic nevěděl. Ta druhá polovina #Golden Sixties tam prostě je, lze slyšet i odkaz na legendární The Hollies (komu ale dnes název této kapely ještě něco řekne?). Raivens vydali víceméně vlastním nákladem debutové CD #Greatest Shits, ale to se na pulty moc nedostalo, když distribuci plně ovládají velké firmy.

PAVIÁNI:
Fuckus - saxofon,zpěv, Venca - kytara, Dušan Neuwerth - baskytara, Standa Machala - percussion, Tomáš Neuwerth - bicí, zpěv
Již tři sezóny se pětičlenná kopřivnická smečka Paviánů předvádí po pódiích rockových klubů celé republiky. Už ze samotného názvu kapely lze tušit, že nepůjde o žádnou melancholickou slaďárnu. Poslední, nejvýstižnější a nejvtipnější stylová nálepka z jejich úst je #Evergreen Mind Core. Jinak jsou to citliví, možná trochu poživační opičáci s drobnými sklony k dekadenci, jež charakterizuje vše, čím jsou paviáni paviány...Problémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Mladé dotazy
Dnes odpovídám na další otázky studentům a studentkám z jedné hradišťské střední školy.

První schůzka s trochou úzka
Jak se mám chovat na prvním rande?
To je na mě moc těžká otázka. Jednak nevím, kdo jste zač a kdo je zač ta nebo ten na prvním rande. A jednak v tom mám sám tak trochu zmatek. Na jedné straně vím, že by bylo asi dost užitečné, abychom se už na prvním rande chovali tak, jací doopravdy jsme. Se všemi svými přednostmi i rezervami. Abychom tam byli prostě sami za sebe. Abychom byli pro toho druhého #průhlední. Na druhé straně vím, že můžeme mít řadu nedostatků, se kterými jsme si dosud nedokázali poradit, ale pracujeme na tom a za nějaký čas si s tím poradíme, jenže dnes by ty nedostatky mohli toho druhého třeba odradit... Na třetí straně jsme mnozí trošku romantičtí a trocha ta #dobré přetvářky a snahy být teď a s ní (s ním) lepší, než se mi to dosud daří jindy a jinde taky nemusí být na škodu a naopak nám to může pomoct, abychom se změnili. No a teď se v tom vyznejte... Nicméně na čtvrté straně vím, že se na svém prvním rande budete chovat nejlíp, jak to tam dokážete. Tak to by vás snad mohlo uklidnit. Lepší, než se vám to podaří, to prostě v to m okamžiku být nemůže. Dobře zmatená odpověď, že? Nebo ne? Co já vím...

Drsňácký sex nebo něžné milování?
Jak žijí pohlavně homosexuálové?
Mám tomu rozumět tak, že si myslíte, že jsou něco jiného, než nehomosexuálové? Předpokládám, že ne. Určitě víte nebo aspoň tušíte, že jediným rozdílem je jiná sexuální orientace. Tak, jak mají různí lidé různou třeba stravovací orientaci. A o pohlavní život vegetariánů se nemusíme nějak zvlášť zajímat... Možná vás sex homosexuálů zajímá #provozně. Jak si technicky poradí, když jsou to dva muži nebo dvě ženy. Odpověď je zase jednoduchá. Stejně jako nehomosexuálové. Všechny způsoby milování u homosexuálů jsou běžné u ostatních a obráceně. Dodnes sice, hlavně u starší generace, panují podle mé zkušenosti různé představy o zvláštních podivných praktikách stejnopohlavně zaměřených lidí, ale ty jsou jen výplodem zjitřené fantazie národa v dobách bolševické poroby, kdy sex byl veřejným tabu (ale ve fabrikách, na úřadech a ve stranických sekretariátech se provozoval o sto šest). Možná však o jednom rozdílu v sexu homosexuálních a heterosexuálních dvojic vím. Často o něm vyprávějí lidé, kteří zkusili oboje (#pod obojí , bisexuálové). Od nich se dozvídám, že pohlavní život homosexuálních dvojic je mnohem častěji jemnější a něžnější. Tak špekulujte, přátelé. Čím to asi může být...?

Zabalený kluk
Je správné, když začíná holka balit kluka?
Správné... Je správné... Trochu nerozumím tomu, co v této otázce slovo #správné dělá. Možná by mohlo být užitečné to slovo nahradit slovem #užitečné. Tomu rozumím dobře. Něco je pro mě užitečné a něco ne. Někdo může namítnout, že by to zas ale mohlo být nemorální, tedy nesprávné. Třeba taková krádež nebo jiná lumpárna. Že by mohlo být užitečné někde ztopit půl miliónu a přitom by to bylo nesprávné. Omyl. Ukrást něco a podobně by pro mě užitečné nebylo právě proto, že to je pro mě nemorální, nesprávné. Takže pro mě je užitečné to, co je současně morální. Chytáte se? Snad jo. Tak si teď zkusme slovo #správné v otázce nahradit slovem #užitečné. Jak to zní? #Je užitečné, když začíná holka balit kluka?. Teď už se mi ta otázka líbí. A umím na ni odpovědět. Někdy jo a někdy zase ne. Stejně, jako když kluk začíná balit holku. Je to jasné? Někdy jo a někdy zase ne...

K zamyšlení na závěr:
V partnerském tanci patří parket stále samci.
(E. Abeelová)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund