Číslo: 11
17.03.1997
Článků: 37

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Zpěvák roku J. Ledecký v Březolupech
KULTURNÍ SERVIS 17. - 23. března
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Zpěvák roku J. Ledecký v Březolupech

Pod inventárním číslem III 847 březolupského MNV pózuje pro čtenáře Dobrého dne úplně nejlepší zpěvák roku 1996 Janek Ledecký z hlavního města Prahy.
Kmotrem nové desky uherskobrodských Reflexů byl Janek Ledecký. Týden po našem rozhovoru získal velmi nečekaně Gramy v jedné z hlavních kategorií. Na pozici zpěváka roku Janek Ledecký totiž vystřídal Karla Gotta...

Co jste ještě žádnému novináři neprozradil?
Právě teď jsem přijel z Bratislavy, kde jsme začali zkoušet písničky na novou desku. Posledních deset dnů v březnu ji budeme natáčet v ostravském studiu Citron se zvukařem Danem Václavkem - toho znají i kluci z Reflexů, kteří s ním točili Nové touhy.

Vaše nová deska vyjde u koho a kdy?
Vydá ji firma BM, ale kdy deska vyjde, to dnes ještě nevíme, protože jsme se dohodli, že budeme tak dlouho chodit do studia, až budeme s výsledkem všichni spokojeni. Takže to může být na jaře, ale nemusí.

Nechystáte se účinkovat v nějakém velkém muzikálu?
Snažím se takovým nabídkám vyhýbat, protože ta práce strašně tříští pozornost. Mám pocit, že v Praze je momentálně obrovský boom a konjunktura muzikálů. A to je dobře, protože spousta muzikantů, i dobrých, by se v dnešní době při malém počtu koncertů neuživila.

Nějakou zkušenost s muzikálem přitom už máte za sebou...
Ano, hrál jsem před časem v jednom trochu zvláštním muzikálu - Pěna dní podle francouzského spisovatele Borise Viana. Muziku dělal Milan Svoboda, takže to bylo trochu jazzové. Bylo tam i hodně činohry a skvělé obsazení. To mě bavilo, protože to bylo něco jiného. Navíc Pěna dní byla pouze jednou z her v repertoáru divadla. Kdybych hrál třikrát týdně, tak si nedovedu představit, že bych byl potom schopen dělat ještě něco jiného.

DítěKULTURNÍ SERVIS 17. - 23. března
Slovácké divadlo
18.3. v 19.30 Koncert H. Hegerové
22.3. v 19.30 Stromy uvírají vstoje

kino Hvězda
17. a 18.3. v 17.30 a 20.00 Evita - Její pozemská cesta trvala pouhých třiatřicet let, ale legenda, která se zrodila už během jejího života, nezemřela nikdy. Znovu ožila v roce 1976 ve slavném muzikálu a nyní přichází ještě jednou - po mnoha letech problémů a bojů se Madonna své vysněné role konečně dočkala. Madonna a Antonio B. v hlavních rolích legendárního muzikálu režiséra Alana Parkera. Film získal 3 Zlaté glóby - nejlepší film, herečka (Madonna), píseň.
19.3. v 17.30 a 20.00 Svatá Klára

Přehlídka filmů Oskar 1995
21.3. v 17.30 Babe - Austrálie
21.3. ve 20.00 Obvyklí podezřelí - USA
22.3. v 17.00 a 20.00 Statečné srdce
23.3. v 17.30 Apollo 13 - USA
23.3. ve 20.00 Leaving las vegas - USA

ARTKINO
18.3. ve 20.00 Ostře sledované vlaky -Menzelův celovečerní debut navázal na jeho úspěšnou povídku Smrt pana Baltazara z povídkového filmu Perličky na dně, v kterém se poprvé projevila režisérova spřízněnost s Hrabalovým osobitým viděním světa. Rozmarné komediální vyprávění o nesmělém chlapci, který se náhle stává tragickým hrdinou, se proslavilo po celém světě. Film získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film.
19.3. ve 20.00 Svatá Klára - Podle románu P. Kohouta a J. Mašínové natočili dva mladí izraelští filmaři vtipnou komedii o ruské dívce Kláře, která v roce 1969 emigrovala s rodiči do Izraele. U nové žákyně se postupně začnou projevovat zvláštní psychické dispozice.

Bijásek
18.3. v 16.00 Páni kluci

Sputnik - St. Město
17.3. v 19.30 Výkupné
21. a 22.3. v 19.30 Domů na svátky
23.3. v 19.30 Nejasná zpráva o konci světa

Uh. Brod


kino Máj
18. a 19.3. v 19.30 Michael Collins - Životopisné historické drama Neila Jordana se pokouší o celistvý pohled na nedramatičtější okamžiky moderních irských dějin, spjaté s ozbrojeným odporem proti britské koruně, s občanskou válkou a se vznikem svobodného irského státu. Liam Neeson získal cenu vítěze MFF v Benátkách 1996 za ztvárnění hl. role - zakladatele Irské republikánské armády.
20. a 21.3. v 19.30 Pasáž - Kafkovský příběh muže, který se dobrovolně vnoří do nitra rozlehlé pražské pasáže a zapomene tak na život #venku do podoby černé grotesky ztvárnil rež. Juraj Herz. Na motivy povídek Karla Pecky. Hrají: Jacek Borkoski, Malgorzata, Kozuchoweská, Zora Jandová.

Projekt 100
22.3. v 19.30 Unavení sluncem - Melodramatická komedie s kriminálními motivy, kterou režíroval i v ní obsadil hl. roli Nikita Michalkov. Titulky.
23.3. v 19.30 Výstřely na Broadwayi - Film Woodyho Allena z prostředí showbusinessu 20. let. Oscar za vedl. roli Dianne Wiestové.

ARTKINO
17.3. v 19.30 Březový háj - Několikrát oceněný mezinárodními film. festivaly snímek scénáristy a režiséra Andreje Wajdy vyniká výbornou psychologickou kresbou jednot. postav, navozením atmosféry a též herec. výkony O. Lukaszewicze a D. Olbrychského. Na motivy povídek klasika polské literatury J. Iwaszkiewicze. Titulky

Bijásek
18.3. v 16.00 Páni kluci

Veselí n. Mor.

kino Morava
18. a 19.3. v 19.30 Trainspotting

ARTKINO
20.3. v 19.30 Spiklenci slasti
21.3. a 23.3. v 19.30 Glimmer man

Bijásek
20.3. v 16.00 Páni kluci

klub Mír Uh. Hradiště
19.3. Randy (Švédsko) + support severský nářez
21.3. V. Mišík a etc..

Klub kultury Uh. Hradiště
16.3. Josefovská zábava se Stříbrňankou
20.3. koncert Pearl trio (Sloupová síň Františkánského kláštera)

Uherský Brod - Dům kultury
20.3. a 21.3. Hody, hody, doprovody - Pořad pro děti o vítání jara, otvírání studánek, velikonoční říkadla, hry, písničky a pomlázka. Dramatizace lidové velikonoční báchorky #o černém vejci (velký sál DK)
20.3. Přednáška PhDr. J. Hlaváčka - #Eduard MunchHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	10. týden
	1. backstreet boys - Anywhere For You
	2. 10. squeezer - Saturday Night
	3. no doubt - Donďt  Speak
	4. spice girls - 2 Become 1
	5. Unique II - Break my stride
	6. Caught In the act - Bring back the love
	7. en vogue - Donďt  Let Go
	8. Toni braxton - Un-break My Heart
	9. Blossom - bicycle race
	10. East 17 - hey child

	Novinky týdne:	Suede - Beautiful ones
			Dune - Nothing compares 2 you
			911 - The day we find loveProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Můj penis - můj hrad
Chtěl bych se vás zeptat, jestli nemám nějakou pohlavní nebo i jinou nemoc. Když stáhnu pokožku z penisu, tak na ní mám takové břídky nebo něco podobného. Pohlavní styk jsem ještě neměl, ale občas onanuji. A ještě bych se chtěl zeptat, jak se projevuje kapavka, breberuška a plíseň. (?, 16 let)
Tak tomu, na co se mě ptáte, rozumím jenom jako vzdělaný laik. To je dotaz na lékaře, nejlépe kožního. Navíc se bojím, že pokud by to neviděl, těžko by se mu odpovídalo. Pokud myslíte #vřídky, které tvoří kolem nejširší části žaludu (po stažení předkožky) takový prstenec, tak to mám i já. Pokud myslíte něco jiného, tak nevím. I když jste pohlavní styk dosud neměl, tak některá potvorstva se mohou přenést i jinak, než z pohlaví na pohlaví. Ale o tom vám může mnohem více říct buď váš lékař nebo aspoň učená knížka. Dnes je jich na pultech dost a určitě seženete nějakou, která vám bude sedět.

Mladé dotazy

Opět odpovídám na další otázky studentům a studentkám z jedné hradišťské střední školy, které mně poslali písemně.

Souložíme na etapy
K čemu je dobrá přerušovaná soulož?
Jestliže se ptáte mě a ne gynekologa, asi vás zajímá lidská (psychologická a psychosociální) a ne medicínská stránka toho, když souložíme a najednou nesouložíme, ač bychom jinak ještě souložili nebo dosouložovali. Ostatně i z hlediska spolehlivosti není coitus interruptus (jak se ruplá soulož latinsky nazývá) do metod k zabránění početí početně počestně počítán. Ne, že by bylo úplně jedno, zda dosouložíme až do konce nebo zda to, pokud to vůbec včas stihneme, přerušíme. Ale statisticky je to skoro jedno. Prostě nic moc. Lidsky ale přerušování soulože považuji za něco, co může být dost užitečné. Nejde jen o určitý nácvik sebeovládání. Tím, že si zvykneme soulož přerušovat (pokud možno libovolně), ji tak nějak společně ve dvojici dostáváme pod kontrolu. Časem se tak vyhneme ukoptěnému souložení, které po několika minutách končí u něho nevyhnutelným výronem s následnou skleslostí, zatímco ona teprve začala pořádně cítit, že se milují a ne válejí sudy... Můžeme milování řádně zpestřovat (chvilku tak, chvilku nija k, chvilku jinak, chvilku zase tak a různě dál...) Jinými slovy, zvykneme-li si souložit na etapy, tak nějak svůj sex polidšťujeme. Co vy na to? Je to úplná blbost...?

Milování s krtčí dírou...
Existuje jiný pohlavní styk, než do pochvy?
Zajisté, uvedené třecí pohyby lze vykonávat v čemkoliv bez omezení. Jediným omezením je naše fantazie. Nemám teď na mysli fádní otvory jako ústa, konečník, mezi stehna či ňadra, v podpaží či do dlaně. Vzpomínám si na jednoho spolužáka, někdy v šesté, sedmé třídě, jak se za křovím u slepého ramene řeky Moravy s vášnivým pohledem na koupající se děvčata obšťastňoval do krtčí díry. Neberu-li do úvahy zdravotní riziko (dělal to bez kondomu), tak tomu říkám fantazie. A jaký je to dneska vážený člověk!

K zamyšlení na závěr:

	Deset věcí, kterých si dnešní ženy cení na muži nejvíce

	1. Potvrzení o sterilizaci
	2. Inteligence
	3. Čas
	4. Smysl pro humor
	5. Nežijící matka
	6. Váha
	7. Perspektivní zaměstnání
	8. Dobré zuby
	9. Mužné tělo
	10. Dobré demografické podmínky
(S. C. Curtinová, P. O Connelová)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund