Číslo: 12
24.03.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Veselé Velikonoce s ARGEMOU
Retrorock začně v 6!
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Veselé Velikonoce s ARGEMOU

Skupina Argema, která byla pozvána jakožto jediná z kapel na výstavu PIVEX 97 v Brně se na uvedené prestižní pivovarské akci zúčastnila autogramiády. Na snímku z autogramiád vám představujeme staronového člena skupiny Luboše #Šipáka za Zlína. Do skupiny Argema nastoupil po působení ve skupině Vivian. Po boku dívčích idolů Dana Škráška, zpěváka Josefa Tichánka, bubeníka Josefa Pavky a skvělého kytaristy Martina Motýla zaujal místo basového kytaristy a vokalisty.
Tato změna je jistě překvapením pro mnohé, nejvíce však pro jeho fanynky, kterých má nemálo.
Luboš Šipák do skupiny přinesl zklidnění vztahů, veselou náladu a přátelskou povahu. Na právě natáčené desce bude mít i svoje vlastní skladby. Nová deska se nahrává v dobře technicky vybaveném studiu SHAARK v Bzenci, které patří mezi nejlepší metalové studia u nás. Záruka dobrého výsledku je i v rukou zvukaře Petra Nejezchleby, který se bude starat o hladký průběh natáčení této desky s názvem: Argema 7 - Pomaláče II. Tato deska vyjde na začátku léta, křest by měl proběhnout na srazu fan - klubu 5. července v Třebíči. Jako kmotr je v jednání některá ze #západních kapel např. Helloween,
Bruce Dickinson, Uriah Heep, Saxon. Jak tato jednání, která vede manažer skupiny Argema, dopadnou, nikdo neví, neboť domluvy jsou velmi zdlouhavé a podmínky, jak finanční tak i technické, které si uvedené skupiny kladou, jsou velmi náročné.

V okolí Uh. Hradiště se Argema ukáže na Velikonočních vystoupeních:
28. 3. - pátek společně se skupinou Credo ve sportovní hale v Uh. Hradišti (samozřejmě s diskotékou)
29. 3. - sobota na velké POP-LIFE Párty ve Bzenci, kde vystoupí taky skupina CHAOZZ.
RedRetrorock začně v 6!
Minulý týden proběhla na Klubu kultury v Uherském Hradišti schůzka zástupců rockových a bluesových skupin, které projevily zájem vystoupit na 2. ročníku přehlídky RETROROCK 97. Nyní je již jasné, že se můžeme těšit na vystoupení rovné desítky skupin. Publiku se totiž představí Invence, Reflexy, Gong, Titan, Kamilova teta, Pavouci, Saturn, Mlýn, Poseidon a Sbor Svatého Pluka.
Další setkání se uskuteční 18. dubna v 17 hodin v zasedací místnosti Klubu kultury, ale už do konce března by měly kapely poskytnout o sobě informace pro připravovaný bulletin RETROROCK 97.
Bylo domluveno, že každá skupina se představí ve čtyřech či pěti skladbách, v maximálně pětadvacetiminutovém bloku, celou přehlídku uzavře trojice nejstarších kapel: Gong, Invence a Reflexy. Všechno to propukne posledního máje v šest večer, hlavním sponzorem přehlídky je Pivovar Jarošov.
V plánu je i výstava starých plakátů, povolovacích řízení, fotek a dalších materiálů, otázkou zůstává, kolik takových relikvií se mezi členy a příznivci skupin najde - takže to berte i jako výzvu a pokud máte co, přineste na Klub kultury paní Slováčkové!
DítěHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	12. týden
	1. no doubt - Donďt  Speak
	2. squeezer - Saturday Night
	3. prodigy - Breathe
	4. blue system - Thank God Itďs Friday Night
	5. spice girls - Mama
	6. the offspring - All I Want
	7. Blossom - bicycle race
	8. unique ii - Do What You Please
	9. East 17 - child
	10. pharao - Temple Of Love

	novinky týdne
	future breeze - Why Donďt You Dance With Me
	c-block - So Strunk Out
	Lyte funkie ones - Step By StepProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Jsem rozumná a svobodomyslná - poraďte jak z toho...
Mám za sebou dva vztahy a třetí se mi právě rozpadá. U prvního partnera jsem po roce zjistila, že mi lže. K druhému muži jsem se odstěhovala. Doma se matka s otcem hádali. Za pár měsíců jsem zjistila, že partner mě tělesně nepřitahuje. Spíš naopak. Přes to, že jsem ho nemilovala, vydržela jsem tam skoro rok. Citově mě vydíral, ale nedala jsem se. Bylo to těžké - schází mně kamarádi a kamarádky. Ty, co jsem měla, jsou už povdávané. Za půl roku jsem se bezhlavě vrhla do vztahu s bývalým spolužákem. Zamilovaná až po uši a šťastná. Ale jak šel čas, zjišťovala jsem, že se mi líbí jenom jeho povaha. To ostatní mě nepřitahovalo. Uběhlo devět měsíců a já jsem se už po třetí odmilovala. Také mě přemlouval, bylo to těžké, je hodný, ale myslím, že by mě měl přitahovat i jinak. A také je to on, co mě donutil napsat vám tenhle dopis. Oba poslední kluci se mnou chtěli chodit dál, byla jsem jejich první holka. Možná mám nějaký problém a proto bych vás chtěla poprosit o radu. (Jana, ?, 21 let, stručný výt ah z delšího dopisu)
Moje první reakce, když jsem si přečetl váš dopis, Jano, byla: #Zaplať pánbu, rozumná, předvídavá a svobodná (uvnitř, v duši, ne stavem) holka, která se nenechala vydírat ani jinak manipulovat do vztahu, na kterém už záleželo jenom těm druhým.... Mám totiž nesčetně zkušeností s velkými problémy v manželstvích, kde už to před svatbou jednomu nesedělo, ale pod tlakem partnera, příbuzných, okolí, těhotenství či čeho se tam nechal vtlačit. To není bohudík váš případ. Máte jednadvacet a zkušenosti se třemi vztahy. Myslím, že nic moc. Přinejmenším s tak málo zkušenostmi máte ještě zatraceně nárok zkoušet, experimentovat a včas, dokud není pozdě, zařadit zpátečku. Líbí se mi, velmi se mi líbí, že jste uměla odhalit velké nebezpečí vašeho druhého vztahu. Když jste s partnerem žila. Vztahu, do kterého jste pravděpodobně tak moc zapadla možná jen proto, že jste se necítila dobře ve vztazích ve své vlastní rodině. To může být hodně špatný začátek a ještě horší konec. Taky píšete, že vaše bývalé kamarádky a kamarádi jsou už zmanželštění. Pravděpodobně museli (bříško...). A vy ne! Uměla jste odolat tomuto tlaku trošku #středověké a #rozvojové kultury. Neženete se pod čepec jako šílenec, kterému hoří koudel pod pr..., pardon, za patama. Líbí se mi, že jednáte rozumně a chováte se jako svobodný člověk. Berte těchto pár řádků, Jano, jako mé ocenění.
Moje druhá reakce, když jsem nad vaším dopisem, Jano, přemýšlel, byla: #Proč jste se nakonec nechala ovlivnit a napsala mi tento dopis s málem žádostí, abych na vás hledal a tím vám vlastně vyráběl nějaké problémy? Je to vaše zodpovědnost, která vám řekla: Radši se zeptej, nebo jen tlak vašeho posledního partnera, pro kterého je možná těžké se smířit s odchodem své první holky nebo něco jiného?. Nad tím jsem dumal. A taky mě napadlo, že je zajímavé, že pro celé dvě třetiny kluků, se kterými jste dosud chodila, jste jejich první děvče. Čím to, že si hledáte takové #zajíčky? (Doufám, že se pánové neurazí. Nemyslím to zle.) Je to nedostatkem příležitostí tam, kde žijete (není s kým chodit)? Nebo je to něčím jiným? Ať tak či onak, možná by se nějaká zajímavá témata pro rozhovor s vámi našla. Možná, že by mohlo být pro vás užitečné domluvit si nějaké to sezení. Ale to já nevím. Ani netuším. Vím ale, že to dobře víte vy. Co sama potřebujete. Takže: Buď vám bude stačit tato moje odpověď a potom vám přeju, aby v ám rozum a svobodomyslnost vydržela ještě pěkných pár let. Než získáte zkušenosti a moudře si vyberete mužského jako lusk, než získáte slušné pracovní postavení a vyděláte něco peněz, než si zajistíte slušné bydlení, než si dosyta užijete volnosti bez závazků a než si potom pořídíte nějakého toho capartíka. A nebo vám moje odpověď stačit nebude a potom si našetříte něco kolem pěti až šesti set (podle vašich příjmů), naplánujete si nějaké volno na asi dvouhodinové sezení u mě a zavoláte některý pracovní den dopoledne na číslo 0632/955422, kde se objednáte. Potom budeme moci v našem přemýšlení o vašich vztazích pokračovat. Hodně štěstí.

K zamyšlení na závěr:

Dej muži přednost před vším ostatním -
učiň ho zlatým hřebem svého života -
a jsi na nejlepší cestě k tomu,
abys ztratila nejen své vlastní já,
ale i úctu k sobě samotné.
(S. Fullerová)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund