Číslo: 15
14.04.1997
Článků: 41

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


JAREK FILGAS: #Ženský rády maj ...
Jak se baví mladí chlapci
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Problémy Pro Pana Petra Parmu

JAREK FILGAS: #Ženský rády maj ...

Po velkém úspěchu první sólové desky s názvem GIOGOLLO nahrála osobnost české scény popmusic - Jarda Filgas, novou desku. Během krátkých deseti únorových dní vryl v ostravském studiu Citron, v zádech s předními studiovými hráči a za hudební režie Petra Slezáka, svých deset vlastních skladeb a jednu převzatou od americké skupiny White Lion na své druhé sólové album s názvem Ženský rády maj ...
Přesně 15. dubna jej vydavatelství W-Music uvede na náš hudební trh, avšak maxisingl k albu už před pár dny vyšel a najdete na něm skladby Manekýna, Vzpomínám a Když oči pláčou.
V současné době můžete některé z albových skladeb slyšet na jeho koncertech nebo tanečních zábavách, ale celorepublikvé promoturné k nově desce plánuje firma až na podzim. Kromě pravidelných vystoupení se Jarda představí v průběhu jara při rozhovorech ve většině českých rádií a vypustí tak do éteru své hudební plány spolu se skladbami z nového alba. Jako první ho můžete slyšet na Českém rozhlasu v Hrdinkově hitparádě a v Nočním proudu uváděném Milošem Skalkou. K albu se připravuje videoklip na pomalou romantickou skladbu Vzpomínám, který v průběhu léta přinesou všechny televizní kanály ve svých hudebních pořadech. Křest nového LP proběhne za mediální účasti v Praze. kmotrou nového počinu se stane emancipovaná dáma a šéfredaktorka senzacechtivého časopisu Story Halina Pawlowská. Jarda nezapomněl ani na své fanoušky na Vysočině a Slovácku, kde také poteče šampaňské proudem a nebude chybět milé překvapení. Co k nové desce dodat? Ve zvukovém pojetí je o kus dále a vytváří Jardův radikálnější posun k popu.
ArthurJak se baví mladí chlapci
MINICON POLEŠOVICE
(Následující řádky potěší hlavní milovníky děl J.R.R. Tolkiena, přátele karetních fantasy her zvlášt. O dalším soutěžení těchto nadšenců vás budeme včas informovat, abyste se mohli případně připojit...)
Hrozivé kvílení neposkvrněných Fůrií se ozývá stále častěji, krev kardinála teče proudem po opevněných zákopech, u barikády z bodců leží nehybně opičí noha. ANO, je to tady!!! Černá legie nás opět poctila svou temnou návštěvou. Dimenzní dírou, na Zem, nezkrotně pohlédlo Algethovo oko, smrtící rukou nás seslal zkázu a krutý teror. Nefarité tancovali, až se Ďáblovy hory zelenaly. Semai nespoutaně brousil svou kosu. Podle jeho šíleného úsměvu šlo poznat, že má radost z vítězství. Na každém rohu číhaly obvzláště vypečené kočičáky. Zemřít Kočičím zlatem bylo tak strašné, kruté a nedůstojné...
Ale tajná korprace Dům u Sovy ze souostroví Uherské Hradiště dodala injekční pistole a bratr všech bratrů, mortifikátorů a kardinálů uspořádal krvavé tažení proti zloduchům, kacířům a všem černým legionářům. Úporný bitevní chaos padl dne 28.3.1997 na celou citadelu pána všech poskvrněných, pána všech černých - Záludného iáčka, která se mohutně tyčila nad válečnou zónou Polešovic.
Ilianini potomci nekonečně plácali nesmyslné fráze, byli šťastni, že konečně našli planetu nižších služebníků. Odporné překvapení však všem usoukal Radek Soukeník. Za jeho neuvěřitelnou taktiku by mu Golgotha určitě uthla hlavu. Vítězstvím vždy nejpozději ve čtvrtém kole dosáhl absolutního vítězství!
Kdo nepřišel, přišel o hodně, ale může přijít opět příště. Už teď slibuji, že další příště určitě bude. Dlouhý život a věčnou slávu DOOM TROOPERu!!
Doktor KIHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	13. týden
	1. squeezer - Saturday Night
	2. blue system - Thank God Itďs Friday Night
	3. spice girls - Mama
	4. backstreet boys - Anywhere 4 You
	5. unique ii - Do What You Please
	6. east 17 - Hey Child
	7. no mercy - Please Donďt Go
	8. no doubt - Donďt  Speak
	9. c-block - So Strong Out
	6. caught in the act - Bring Back The Love

	Novinky týdne
	boyzone - Isnďt It A Wonder 
	bee m - Do What You Want
	gina g - Fresh!Problémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Neumí přijmout sama sebe II
Protože se snažím už dlouho (i když s přestávkami) změnit a bez výsledků, prosím vás o pomoc nebo radu, kde mám pomoc vyhledat. Stydím se za všechno, co mě trápí, protože jsou to ve srovnání s bolestmi nemocných určitě malichernosti. Ale neumím si sama pomoci. Neumím se sama vyrovnat se svým tělem, které mně po porodu připadá odporné. Nikdy jsem se sama sobě nelíbila. Od puberty bojuji s akné (mám ho předmenstruační a budu s ním bojovat až do padesátky). Kolikrát se nemůžu ani na sebe podívat. Fuj, je mi protivné se takhle litovat. Mám se s tím smířit a milovat svůj život, milovat své tělo, svůj rozum, sama sebe podle knížky L. Hay Miluj svůj život? Snažím se o to, co tu knihu znám. Střídavě ji beru a hltám, dodává mi energii a pak jsem z toho zase úplně na dně. L. Hay říká, že vše, štěstí i nemoci, si přivádíme jen my sami. Trochu to pomáhá, ale nikdy to dlouho nevydrží. Nemám ráda svoji práci, ale neumím si najít lepší, všeho se bojím, nic neumím dokončit. Strašně nerada se rozhoduji a když už se ro zhodnu, vždycky si myslím, že špatně. Stále se obviňuji, všichni mně připadají lepší. Nemám víru. Nemám sebelásku. A už vůbec žádné sebevědomí. A to mám pětiletou dceru a za sebou jedno krátké nepovedené manželství. A hrozný strach o ni, že bude celá po mně, slaboch. Nemám ráda špatné zprávy. Sama sobě si ubližuji. Podle knihy L. Hay bych se chtěla zbavit svých problémů změnou i svých myšlenek. Nechce se mi jíst prášky. L. Hay pomáhá autosugescí, je to všechno tak energické a optimistické, když to čtu. Ale chci něco dělat. Nechci být s tou knihou sama... Někdy nevím, co chci. Jsem netrpělivá. Vždycky vím, že za všechno můžu sama. Neumím se pochválit. Chci být lepší! Chci sama sebe respektovat, mít se za něco ráda (občas se mám, to bych lhala, kdybych tvrdila, že ne). Je mi dvacet šest a život mi připadá stále více hnusný (a to jsem se tak těšila, až budu dospělá). Nejsem zodpovědná. Jsem hnusná matka. V dospívání jsem chodila k psycholožce. Pomohla mi. Mluvila se mnou. Ale potřebuju dozor, přestala jsem k ní sama chodit. Prostě trpím komplexy. Od dětství. Když se mi daří optimisticky myslet, jsem úspěšná a tomu jsem opravdu ráda. Jenže můj starý způsob myšlení mě občas hlodá, až mě někdy celou rozhlodá. Proto hledám pomoc. Předem upřímně děkuji za vše, i za maličkost, kterou pro mě uděláte. (Iveta, technička, 26 let, výtah z obsáhlejšího dopisu)
Milá Iveto, zveřejňuji váš příběh bez toho, že bychom se na tom domluvili. Proto jsem změnil zásadní údaje o vás tak, abyste zůstala úplně anonymní. Domnívám se totiž, že vaše řádky mohou být zajímavé pro mnoho čtenářů a čtenářek. Možná byste byla překvapená, velmi překvapená, kolik z nich při čtení těchto řádků poznává svůj vlastní životní příběh nebo aspoň myšlenky a pocity, které jim také často chodí hlavou a tělem. Navíc jsem zjistil, že váš dopis na mě vůbec nepůsobí pesimisticky. Ne, že bych nerozumněl tomu, co prožíváte a jak vás to trápí. Myslím, že tomu velmi dobře rozumím a nedovolil bych si to jakkoliv zlehčovat. Ale ať to čtu, jak to čtu, nacházím v tom, co mi povídáte, docela dost optimistických věcí. Už tomu, že jste se teď rozhodla na sobě pracovat s profesionální pomocí, rozumím jako velkému kroku vpřed. Nesedí vám se litovat. Umíte se cítit kompetentní za svůj život (mnoho lidí hledá zodpovědnost za to, jak žijí, mimo sebe). Záleží vám na tom, čím jste pro svoji dceru.
Píšete sice, že nemáte víru, ale na druhé straně jste se rozhodla se změnit. To byste, myslím, nedělala, pokud byste si neuměla představit, že to jde. A to není víra...? Aspoň občas se vám daří optimisticky myslet a být úspěšná. A tak bych mohl pokračovat. To není málo! To je pro začátek vaší změny docela slušná #startovní pozice. Skutečně!
Tomu, co vás Iveto trápí rozumím jako problému vašeho vztahu k sobě samé. Jakoby vám nějaká smůla zkomplikovala sebe sama plně přijat. To, co jste dosud dělala pro to, abyste se z toho dostala, asi moc nefunguje. Ani ta kniha. Je možná třeba začít dělat prostě něco jiného. Co, to teď nevím. Ale jsem přesvědčen, že vy to #víte (i když o tom asi nevíte, že to #víte), že to máte někde v sobě. Odhalit to a najít si svoji cestu, jak z trápení ven vám můžu pomoci (jedno sezení u mě trvá kolem dvou hodin, cena je 400 za hodinu, pro lidi s průměrnými příjmy 320 a v sociální nouzi 240). Je nutné se objednat na tel. UH 955422 v pracovní dny dopoledne. Zdarma vám pomůže státní poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy a pokud vás doporučí váš lékař, tak i klinická psycholožka ve zdravotnictví.

K zamyšlení na závěr:
Každá naše myšlenka vytváří naši budoucnost.
(L. L. Hay)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund