Číslo: 23
09.06.1997
Článků: 41

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Přijeďte povzbudit Mírový sbor!
Bubnovali na retrorocku 97
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Přijeďte povzbudit Mírový sbor!

Jedním ze zahraničních hostů bude belgická skupina Serious Fire. Foto: archiv
Už pošesté si na konci června dávají v Brně sraz špičky české, moravské i cizí moderní muziky. V sobotu 21.6. už ode dvou hodin po poledni na dvou scénách v prostorách velodromu u brněnského výstaviště propukne rockový maratón Las Velas.
Celé to zahájí Vladimír Mišík se svým ETC, ve tři hodiny zaštěká Žlutý pes Ondřeje Hejmy , potom se představí první zahraniční hosté - Serious Five z Belgie. Muziku vtipálků Seroious Five lze najít někde na půli cesty mezi newyorskými Talking Heads a trenčínskými Bez ladu a skladu. Evropské hudební časopisy je dokonce označují jako belgické B-52.
O páté na pódium vystoupí Eleison, loňští vítězové Marlboro-Rock-In. Vystřídají je crossoveroví Slut, aby úderem sedmé nastoupili londýnští Stains (Skvrny). Hrají od roku 1994 a hrají ten nejlepší punk, inspirovaný pozdními padesátými lety. Nejvíce společného mají s Ramones, byli označeni i za nové Sex Pistols.
Ještě za světla, tedy v osm hodin, se publiku na velké scéně představí Mňága a Žďorp a potom to přijde: Mírový sbor z Uherského Hradišťa! Vězte speciální sestavu pro Velas - Víťa Chromek: řev, vibrace * Petr Čtvrtníček: zpěv, hra v automaty * Katka Šark”zi: zpěv, tanec * Pavel Štěrba: zpěv, tanec * Bob Stránský: kytara * Michal Zelík: kytara * Petr Kovařík: saxofon, píšťaly, metalofon * David Ondra: housle, úsměvy * Láďa Beránek: basa * David Zezula: zpěv, bicí * Atari: bicí, zpěv * Mišo Kaščák j.h. : zpěv * Karel Dobrý j.h.: zpěv, hra na hudební nástroj * Milan Šteindler j.h.: ? & Publikum j.h.
Zbývá dodat, že do půlnoci se představí kapely Laura a její tygři a Fiction. Na malé scéně to postupně budou Synergy, Zhawanadra, Despondancing a Mare Nigrum.
RedBubnovali na retrorocku 97

V pozadí a skryti před nadšenými fanoušky absolvovali druhou přehlídku bluesových a rockových kapel našeho regionu Retrorock 97 pánové za bicími soupravami. V legendárních kapelách minulých let či desetiletí se představili také Franta Čapek (Reflexy - snímek uprostřed), Pavel Habarta (Gong - střídal se s bratrem Víťou - vlevo) a Milan Škrabal - Invence (vpravo).HITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	20. týden
	1. nďsync - Here We Go
	2. c-block - So Strong Out
	3. sarah brightman - Time To Say Goodbye
	4. texas - Say What You Want
	5. toni braxton - I Donďt Want You
	6. red 5 - Lift Me Up
	7. michael jackson - Blood On The Dance Floor
	8. savage garden - I Want You
	9. captain Jack - Holiday
	10. unique ii - Do What You Please

	novinky týdne
	depeche mode - Itďs No Good
	george michael - Star People ď97
	no doubt - Just A GirlProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Mladé dotazy
Opět odpovídám na zbylé otázky studentům a studentkám z jedné hradišťské střední školy, které mně poslali písemně.

Pod čepec a do chomoutu...
Kdy je nejlepší založit manželství? (Milada, 16 let)
Abych se, Milado, přiznal, moc nerozumím Vaší otázce. Jestli po mně chcete nějaký konkrétní věk, tak to moc nemohu sloužit. Právníci by Vám mohli říct, že po osmnáctém roku věku, protože k uzavření manželství potřebujete být zletilá. Vývojoví psychologové by Vám mohli třeba říci, že až tak nějak po jednadvaceti, protože ve Vás může ještě cosi dozrávat a tak. Pedagogové výchovy by Vám mohli říct, že až tak nějak po čtyřiadvaceti, protože na výchovu capartů je třeba už nějakých zkušeností. Manželští poradci by Vám mohli třeba říct, že až po #manželství na zkoušku a možná spíš ke třicítce, protože mít už nějaké peníze, kariéru, bydlení a dobře otestovaného partnera také nemusí být k zahození. A tak dále. Mnozí další by mohli říkat ještě lecos mnohého jiného. Já osobně bych bych se bál stanovit nějaký konkrétní věk nebo věkové rozmezí. Bojím se, že to je příliš individuální, že můžeme být tak moc vzájemně odlišní, že na to nejde stanovit nějaký mustr. Proto se z toho prostě vylžu. Tak to bude nejlepší...
Myslím, že nejlepší je založit manželství někdy poté, co oba partneři umí sami sobě, vzájemně i někomu jinému odpovědět na některé otázky. Mohly by to být třeba otázky: Kdo jsem, odkud přicházím a kam chci ve svém životě jít? Co očekávám od života? Co očekávám od sebe, od druhých lidí, od svých blízkých? Proč chci spojit život právě s tímto partnerem? V čem jsou jeho přednosti, kterých mohu využívat? Jaké jsou všechny jeho rezervy (#nedostatky), se kterýma musím počítat a na kterých budeme společně pracovat? Jaké jsou všechny mé přednosti a jak je můj partner umí oceňovat? V čem jsou všechny mé rezervy (#nedostatky), se kterýma musím počítat (a o kterých můj partner ví) a na kterých budeme společně pracovat? A tak nějak... Už vidím škodolibé (a oprávněné) poznámky některých čtenářů, že s takovou by možná moc svateb nebylo. No a co? Odpovídám přece na otázku, kdy je nejlepší založit manželství. Jsme v ideálnu. Měl-li bych jít do praktična, odpověděl bych prostě: Proboha, aspoň až po těch osmnácti...!?

Nezáleží na pohlaví...
Je vhodné, když onanují kluci spolu i navzájem? (Marek, 14 let)
Děkuji, Marku, za tu otázku. Myslím, že ve veřejnosti jsou pořád dost tajemná témata, o kterých se moc nemluví. A tato otázka patří určitě mezi ně. Masturbace (sebeuspokojování, onanování, ipsace) je už sice téma (konečně!), o kterém se dost volně mluví a většina lidí už si nemyslí, že po tom upadá ruka, uhnívá úd, neúprosně klesá pozornost a paměť či jinak nebezpečně upadá naše mysl. Ale většina lidí má na mysli takové to dělání si dobře jsa uzamčen sám na záchodku. Taková představa je už dnes přijatelná (alespoň podle mé zkušenosti) i pro hodně prudérní lidi. Ale představa, že někde dýchavičně dělá nahoru a dolů vedle sebe skupina mladých pánů, umí ještě dnes leckoho zarazit. A představa, že si to dva výrostci #honí navzájem, může už dost lidem navodit pěkně vysoký krevní tlak nebo naopak mdloby... Takže, co s tím? Budu stručný. Pokud spolu masturbují dva dospívající kluci, většina odborníků to posuzuje jako nevinnou, přiměřenou aktivitu, kterou se vyrovnávají s prudkým nárustem pohlavního napětí. Pros tě zkoušejí, experimentují. Odezní to stejně, jako to přišlo. A pokud spolu masturbují dva kluci po pubertě, tak jsou asi sexuálně orientování na stejné pohlaví, je to forma jejich milování a je jenom na nich, aby posoudili, zda je to vhodné. Jaký z toho zkusíme vyvodit závěr? Ten si nechám

K zamyšlení na závěr:
Vtip, který zní: #Jaký je rozdíl mezi souloží a onanií? Žádný. Akorát při souloži se dostaneme víc mezi lidi..., v dospívání neplatí. Protože i při onanii můžeme žít celkem společensky...www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund