Číslo: 25
23.06.1997
Článků: 36

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Jethro Tull na tiskové konferenci ve Zlíně
Nazareth míří k nám!
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Divoký srdce v bojkovickém Bunkru
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Jethro Tull na tiskové konferenci ve Zlíně

Ian Anderson - kytary, flétna, zpěv
Ian Anderson je také podnikatel - ve své rybí továrně ve Skotsku zaměstnává 60 lidí. O ukončení muzikantské kariéry zatím neuvažuje, i když kapelu v budoucnu předá někomu mladšímu. * Koncert v relativně malém Zlíně není pro kapelu výjimkou - hrávají i v #polovičních městech, do kterých se sjedou fanoušci z okolních míst. Po třech desetiletích existence se J.T. snaží hrát v místech, která ještě neznají. * Zlín se Jethro Tull jeví jako čisté a přátelské město - ne vždy se cítí ve východní Evropě tak dobře. Při večerní procházce liduprázdnými ulicemi zahlédl Ian Anderson jenom v šeru skrytou postavu s koštětem - až na tiskové konferenci v neznámém muži poznal primátora Daťku... * Na konstatování, že jeho texty se podobají viktoriánské poezii, Anderson reagoval: Nikdy jsem poezii nečetl, nemám ji rád, o anglické poezii nic nevím - moje dcera právě dnes ve škole skládá důležitou zkoušku z anglické literatury, takže doufám, že o ní ví víc než já. *
Předkapelu - v tomto případě Fleret - vybírá vždy pořadatel koncertu, jde pouze o to, aby byla podobně orientována jako Jethro Tull. Koncem šedesátých let se skupinou J.T. jako předkapela vystupovali Yes a Eagles, loni ve Spojených státech Emerson, Lake a Palmer. * DítěNazareth míří k nám!
27. června v Brně hale Rondo vystoupí legenda britského hard - rocku, skupina Nazareth. Řada koncertů ve Skotsku jim získala jméno tvrdé kapely, třebaže již druhé LP Exercises obsahuje i něco akustického materiálu. LP 3, Razamanas, produkované Rogerem Gloverem z Deep Purple, obsahuje první hitový singl Broken Down Angel a po něm, ještě téhož roku (1973), má kapela i druhý hit Bad Bad Boy. 4. LP Lond n Proud, znovu v Gloverově produkci, získává Nazareth publikum i v Evropě a zároveň má úspěch i v USA, jenž roste s vydáním LP Rampant, na němž je i další hit My White Bicycle. Hair Of The Dog z roku 75 získává v Kanadě a USA zlatou desku ještě před vydáním, a proto se skupina soustřeďuje především na americký trh, jenž jim dovoluje dobře přežít mimo módní proudy, jimž se skupina nepřizpůsobuje. Nazareth zůstává dodnes i ve Spojených státech jednou z nejagresivnějších rockových kapel vůbec.
My máme koncert Nazareth možnost zhlédnout v rámci evropského turné poslední školní den, v pátek 27. června, v Brně, hale Rondo. Vstupenka v předprodeji stojí Kč 290,- , na místě pak Kč 350,-. Koncert zahájí v 19.00 hodin představitel jižanského rocku, skupina Charlie The Bomber a ve 20.00 hodin nastoupí nestárnoucí hráči jednoho z nejlepšího hard rocku na světě - skupina Nazareth. Srdečně zve pořádající agentura Glanc.
REDHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	25. týden
	1. no doubt - Just A Girl
	2. savage garden - I Want You
	3. red 5 - Lift Me Up
	4. loft - Long John Silver
	5. c-block - So Strong Out
	6. depeche mode - Itďs No Good
	7. dj bobo - Itďs My Life
	8. nďsync - Here We Go
	9. Michael jackson - Blood On The Dance Floor
	10. sarah brightman - Time To Say Goodbye

	novinky týdne
	katrina + the waves - Love Shine A Light
	wyclef jean - We Trying To Stay Alive
	scooter - FireDivoký srdce v bojkovickém Bunkru
V sobotu 28. 6. 1997 od 21 hodin začne v rockovém klubu Bunkr v Bojkovicích malá rocková slavnost. Po supportech, kterými tentokrát budou Kejvavý koně z Havlíčkova Brodu a domácí The Plaky, se představí nové seskupení, nazvané podle poslední desky Hudby Praha: Divoký srdce. Do této formace se spojil lídr slavné kapely Hudba Praha Michal Ambrož s muzikanty z loni rozpadlé skupiny Nšoči.
Skupina hraje tvrději než Hudba Praha a jednodušeji než Nšoči. Hudebně jde o skládačku. Michal píše texty pro muziku, na které se podílí všichni. Instrumentálně jde o klasické bigbítové obsazení: tři kytary, basa, bicí, přičemž R. Jelínek, tak jako v Nšoči, střídá kytaru s houslemi. Skladby jsou vlastní, až na některé předělávky od PJ Harveye, Johnny Cashe či Černý sedlo od Psích vojáků.
zhProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Dát mu šanci, nedát mu šanci...
Na diskotéce jsem se seznámila s klukem. Je o čtyři roky starší. Je rozvedený a platí nějaké peníze na svého syna. Sám mi to hned řekl. Od známých jsem se navíc také dozvěděla, že nějakou dobu byl dokonce nezaměstnaný a taky že hrál automaty. Teď už má práci a myslím, že dobrou a do budoucna i jistou (pokud by to sám nepokazil). Jenže... Velký problém je v tom, že oba moji rodiče jsou moc proti tomu, že s ním chodím. Taťka mě nechce nikam pouštět. Jsem plnoletá, ale říká, že dokud bydlím v jejich domě, budu poslouchat. Mamka se mnou dokonce vůbec nemluví. Jsem hodně zmatená. Zajímalo by mě, jestli se člověk dokáže opravdu změnit, nehrát na automaty a normálně pracovat a vydělávat. Nebo je lepší, jak říkají naši, se s ním zavčasu rozejít? Neumím se rozhodnout. Známe se teprve necelé tři týdny. Nevím, co udělat. Můžete mi poradit? (Kamila, prodavačka, 18 let)
Zkouším se teď, Kamilo, vžívat do pocitů čtenářů Vašeho příběhu. Vidím v duchu velkou skupinu lidí, kteří si říkají: #Proboha, holka, neblbni, neriskuj, seber si svých pár švestek a dokud není pozdě, mazej pryč! To ti nestačí, co už o něm víš? To chceš začínat vztah v tak blbých podmínkách? Vidím druhou velkou skupinu lidí, jak volají: #Holka, nenech se zblbnout zapšklýma zkušenostma starých dospěláků. Právě proto běž do toho! Život je před váma, jaký si ho uděláte, takový ho budete mít! A vidím i třetí skupinu lidí, kteří udiveně vytahují obočí: #Ježíšmarjá, co ta holka blbne, zná ho dva týdny a chce dělat nějaké závěry z nějakých pind, co o něm slyšela? Copak nemá vlastní rozum...?
Tak, milá Kamilo, která z těchto tří reakcí Vás nejvíc oslovila? Která se Vám nejvíc líbí? Nebo nějaká jiná, další? Zkuste se zeptat svého vlastního mozku, svého srdce i rozumu, kudy dál jít. Vyslechněte všechny názory, všechna doporučení, přemýšlejte nad nimi, ale rozhodujte se sama. Protože nikdo z těch, kteří Vám radí nebo Vás přímo do něčeho tlačí, za Vás Váš život nebude žít. Odžijete si ho pěkně sama. A proto si za něho jenom Vy sama můžete být odpovědná. Aspoň tak já to vidím. A - jen tak mimochodem - zajímalo by Vás, která reakce nejvíc oslovila mě? Co myslíte? Zkuste si tipnout. Opravdu si zkuste... teď nečtěte dál a dejte si tip... tak, už to máte... schválně zdržuju, abyste si to nepřečetla a seriózně si tipnula... už můžu...? Tak dobře. Rozumím dobře všem třem reakcím. A trochu je jich ve mně všech třech. Nejvíc mně ale sedí reakce třetí. Proč? Víte, ne? Nebo nevíte? Zkuste na to přijít sama... Ale nezapomeňte - zas je to jen můj názor a pro Vás to může být úplná blbost. Nebo naopak. Nebo ješ tě jinak. Chápete...?

K zamyšlení na závěr:
Láska žije jen z důvěry (H. de Balzac)
Láska způsobuje náhlou přeměnu. (Osho)
Láska zmůže mnoho, peníze všechno. (Portugalské přísloví)
Láska v nás vytváří skleníkové podmínky pro růst hlouposti. (L. Bloy)
Láska uvádí vše do pohybu. (C. Debussy)
Láska utopí ve svých hlubinách mnohé zlo, které chtělo bujet. (Buddha)
Láska - toť filosofie násilí a zrady. (G. Green)
Láska? Všichni moji přátelé, kteří se oženili z lásky, dnes bijí svoje ženy, nebo je opustili. Provedu asi mnoho hloupostí ve svém životě, ale z lásky se neožením, protože jsem přesvědčen, že je to záruka neštěstí. (B. Disraeli)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund