Číslo: 26
30.06.1997
Článků: 34

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Léto s Argemou začíná
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Léto s Argemou začíná

4. 7. začíná v Otrokovicích letní tour skupiny Argema přímo se vztahující k její nejnovější desce s názvem Pomaláče 2. Na vystoupení návštěvníci vyslechnou dosavadní tvorbu skupiny od desky Poprvé až po nynější aktuální skladby. Zahrány budou největší hity ze všech desek. Uvedenému vystoupení v Otrokovicích je nejradši náš staronový basák #Šipák a kytarista Martin Motýl, kteří pocházejí ze Zlína a Argema v okolí Zlína nehrála již přes tři roky.
Křest desky proběhne v Přibyslavicích na sportovním stadionu (okr. Třebíč), kde bude mimo jiných hostů účinkovat kmotra desky Tereza Pergnerová, skupina Carmen a další hosté. Celá akce začíná v 18.00 hodin a závěr se plánuje na třetí hodinu ranní. Účast na této akci slíbilo několik velmi známých osobností z oblasti pop music. Plánované vystoupení zahraničního hosta se neuskuteční, protože jednání se zástupci kapel jako třeba Iron Maiden, Hellowen atd... jsou velmi zdlouhavá a spousta těchto kapel hraje koncerty pouze k vydaným deskám a ne jak si přejí pořadatelské agentury. Za úspěch je možno považovat dohodnutí koncertu skupiny Helloween na jaře příštího roku, pravděpodobně v březnu ve Zlíně, kde jako spoluúčinkující skupina bude samozřejmě Argema.
Abych se vrátil k překvapením na křtu: to hlavní je, že v ceně vstupenky to je Kč 99,- prvních 2000 platících dostane zdarma kazetu.
Argema rovněž na této akci převezme Zlatou a Platinovou desku za CD Jaroshow. Tento maxisingl byl natočen v angličtině, obsahuje čtyři písničky, z nichž jedna je dance-verze známé skladby Jarošovský pivovar.
redHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	26. týden
	1. loft - Long John Silver
	2. no doubt - Just A Girl
	3. savage garden - I Want You
	4. depeche mode - Itďs No Good
	5. scooter - Fire
	6. texas - Say What You Want
	7. annika - The Reddest Rose
	8. red 5 - Lift Me Up
	9. dj bobo - Itďs My Life
	10. scatman john - Let It Go

	novinky týdne
	hanson - MMM BOP
	ERASURE - Donďt Say You Killing Me
	touch of Joy - Donďt Give It UpProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Mladé dotazy
Odpovídám na poslední z řady otázek studentů a studentek jedné hradišťské střední školy, které mi poslali písemně.

Kdy přijít na svět?
Jaký je nejvhodnější věk pro narození dítěte? (Jana, 17 let)
Tady znám odpověď docela přesně. Nejvhodnější věk pro narození dítěte je jeho devět měsíců nitroděložního života. Plus mínus nějaké ty drobné. Ostatně kdo ví přesně, kdy jeho život vlastně začal... Tak, Jano, to je jediná odpověď, ve které Vám jsem schopen odpovědět na Vaši otázku udáním nějakého konkrétního věku. Že Vás to neuspokojuje? Nedivil bych se. Ale s podobným typem otázek si moc nevím rady. Zkuste si někde najít Dobrý den, Slovácko z před třech týdnů a přečtěte si tam moji odpověď na otázku Vaší spolužačky Milady #Kdy je nejlepší založit manželství? (číslo 23 z 9. června). V podstatě bych mohl velmi podobně odpovědět i Vám. Ale nabídnu Vám navíc jednu pomůcku. Až budete reálně sama či se svým partnerem uvažovat o tom, že si pořídíte dítě, odpovězte si co nejseriózněji na tuto otázku:
Kdyby si Vaše uvažované dítě mohlo samo svobodně vybrat, vybralo by si právě Vás a právě teď, v současných podmínkách, dobrovolně za své rodiče?
A - to by mohlo být také velmi užitečné - zeptejte se, co si o tom myslí většina Vašich známých a lidí, kterých si vážíte. Potom se jich ptejte, proč si myslí právě to, co si myslí. A určitě budete mít dost materiálu na přemýšlení. A možná potom otázky typu #V jakém věku přivést na svět nový život? už nebudete muset dávat...

Mám v klíně lízátko...?
Můj kluk mě chce dole lízat. Můžu mu to dovolit? (Monika, 14 let)
No, to je dobrá otázka. Jestli mu to máte dovolit. O tom bych měl, Moniko, rozhodnout já? Ale proč? A co vy? Líbilo by se vám to? Kdyby to dělal jemně a příjemně? Nebo by Vám to přišlo spíš jako nevhodné nebo jinak nefajn? (Promiňte, Moniko, odbočím - už vidím, jak se někteří čtenáři pobuřují, co že to vlastně doporučuji čtrnáctileté dívce. Omyl, přátelé, nic nedoporučuji. Jenom si myslím, že by si člověk - alespoň ve svobodné společnosti - o svém těle měl rozhodovat sám. A učil se to, pokud možno, od malička. Určitě by bylo mnohem méně pohlavních zneužívání dětí, z nichž většina je zneužívána ve vlastní rodině...) Prostě, já nevím, Moniko, jestli můžete svému chlapci dovolit, aby Vás laskal jazykem na pohlaví. Třeba je k tomu, jestliže spolu chodíte dýl, už ten pravý čas. Třeba je ještě zatraceně brzo. A třeba právě tento chlapec není na to, aby si s Váma něco víc začínal, vůbec vhodný. Co já vím...?
Jedno vím ale určitě. Vlastně dvě. No, vlastně tři. Jednak že je bezva, že nad těmato věcma přemýšlíte a nechováte se jako služebná - co pán chce, to mu bez ohledu na mě dám. Jednak že je bezva, že uvažujete ve Vašem věku nad sexuálními hrami, které mohou člověka (ve vhodnou dobu) hodně obohacovat a neptáte se na to, zda máte svému klukovi poskytnout soulož, která často přináší (bez ohledu na věk) víc problémů než užitku. A jednak že byste měla vědět, že pohlavní styk (jakýkoli, i jen laskání se přes oděv!) osoby starší patnácti let s osobou mladší patnácti let jest tresným činem pohlavního zneužití a to z hlediska let, kolik může dotyčný starší dostat celkem závažným. Jakkoli si o tom může kdokoli myslet cokoli, prostě tomu tak u nás je. Tak co, Moniko, můžete mu to dovolit...?

K zamyšlení na závěr:
Je strašně důležité nechat si to poprvé udělat od někoho ohleduplného. Většina dívek narazí na takové zrůdy, že jim to nadobro vezme chuť nechat si to ještě někdy udělat.
(M. Yourcenarová)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund