Číslo: 28
14.07.1997
Článků: 32

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Oslava na Vysočině
MORAVSKÝ ROCKOVÝ SVÁTEK
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Reflexy na obrazovce
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Oslava na Vysočině

Před prázdninami zavítal do Uheského Hradiště populární slovenský zpěvák Pavol Habera. Obklopen skvělými muzikanty představil své nové alubum, zanměly i staré osvědčené hity
Prázdninová vystoupení měla skupina Argema započat na otrokovickém Štěrkáči. Po třech letech se kluci chtěli představit místnímu kraji. Počasí, které změnilo svou tvář, akci překazilo a způsobilo nemalé problémy. Na druhý den měla totiž Argema křtít své nové album Pomaláče 2 v letním areálu Přibyslavice. Mraky a následný déšť provázející hudebníky při jejich cestě na Vysočinu, rozhodli o přesunutí celé akce na třebíčský zimní stadion. Na něm vše vypuklo před sedmou hodinou, kdy se na pódiu objevila skupina Pátek 13. Jemný klasický bigbít v podání kluků z Moravských Budějovic trval přes hodinu a nezůstal u promoklého publika bez odezvy. Po krátké diskotéce se na pódiu objevila skupina Argema. Hrála šlágry ze všech svých alb až do doby, kdy je na pódiu navštívila moderátorka hitparáda Eso Tereza Pergnerová (hned se chopila mikrofonu a nového CD). Jako kmotra alba Pomaláče 2 mu popřála oblibu a prodejnost, postříkala jej šampaňským a vhodila v rozvášněný dav.
To už Argema pokračovala dalšími skladbami právě z tohoto nového alba. V druhé části programu přivítala skupina mezi sebou textaře a legendárního zpěváka Argemy - Bobra. Ten během svého vystoupení rozdal mezi přítomné fanoušky plno nostalgie a vzpomínek na Argemu. Nezapomenutelnými hity upozornil, že Argema už bude patnáct let a i ty nejstarší skladby se pořád líbí. Po skvělé Bobrově show pokračovala Argema dále v pěti. Blížila se jedenáctá na pódiu se objevuje zástupce firmy Monitor pan Fiala a předává skupině dva dárky v podobě zlaté a platinové desky za maxisingl Jaroshow (album Jaroshow dostal každý návštěvník akce zdarma). Tento prodejní triumf ohodnotilo publikum ovacemi a vyprovodilo skupinu k šatnám, kde je čekali novináři a televize. Tím akce neskončila. Půlnočního hosta prozradili hned první tóny. Kdo by neznal mistní legendu Carmen. Svým extravagantním vystoupením vedla celý hudební svátek ke zdárnému konci, kterému nepřálo jen počasí.
Skupina Argema tak oficiálně pokřtila své nové - sedmé album a začala tak svou šňůru skoro čtařiceti prázdninových vystoupení.
PdMORAVSKÝ ROCKOVÝ SVÁTEK
Je to šok: Přijede Vilém Čok!
V sobotu 19. července 1997 proběhne rockový festival v Kozojídkách u Veselí nad Moravou. Celá akce začne v 19 hodin v areálu místního hřiště, v případě nepříznivého počasí v KD Hroznová Lhota. Během večera se představí pražská rocková hvězda Vilém Čok se svojí skupinou, bzenecké kapely SHAARK a URŠULUM,písecká KAMILOVA ŽENA, ostrožští ČMELÁCI, hradišťské CREDO, prostějovský MAKE UP a mnoho dalších hostů.
Vstupné pouhých 80 korun. Až do ranních hodin bude kromě skvělé hudby k dispozici dobré jídlo a pití. Srdečně zvou pořadatelé.
PdHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	20. týden
	1. c-block - So Strong Out
	2. unique II - Do What You Please
	3. captain Jack - Together And Forever
	4. nďsync - Tearinď Up My Heart
	5. no mercy - Please Donďt Go 
	6. sarah brightman - Time To Say Goodbye
	7. squeezer - Saturday Night 
	8. spice girls - Mama
	9. lisa stainsfield - The Real Thing
	10. worlds appart - Together Baby

	novinky týdne
	Annika - The Reddest Rose
	princessa - Try To Say Iďm Sorry
	d. j. Bobo - Itďs My LifeReflexy na obrazovce
aneb Jaké je to v televizi


S jakými pocity se hraje živě v přímém přenosu Snídaně s Novou?
Je to samozřejmě úplně jiný pocit, než když hrajeme před naplněným sálem. Všichni cítíme spíš větší zodpovědnost, protože víme, že se na nás dívá mnohonásobně více lidí z celé republiky. A jak se nám hrálo? Vzhledem k tomu, že jsme vyjížděli v neděli o půlnoci a v šest ráno hráli, tak celkem dobře.

Není tajemstvím, že během necelého roku jste se čtyřikrát objevili ve Snídani s Novou. To se nepodaří ani rockovým hvězdám. Čím to?
Abychom řekli pravdu, tak sami nevíme. Snad je to tím, že si nás Slávek s Markétou a jejich tým natolik oblíbili, že když máme něco nového, můžeme přijet. Jsme jim za to vděční, protože ne zrovna všichni se takto v Praze chovají k moravským kapelám.

Publicita kolem kapely je nějak organizovaná nebo jenom reagujete na pozvání či zavolání?
Tyto věci je třeba plánovat. Hlavně když vyjde nové album, tak je samozřejmé, že se musí udělat promokampaň, aby se naši fanoušci a vůbec lidé, kteří by si mohli naši desku koupit, dozvěděli o nás co nejvíce. Nejenom při našich vystoupeních, ale i v televizi, rádiu nebo v časopisech.

V létě většina lidí odpočívá. Jak jste na tom vy?
Na léto se vždycky těšíme. Ne kvůli prázdninám či dovoleným, ale je pro nás mnohem příjemnější hrát venku uprostřed krásné letní noci než v zakouřeném sále.

Bude o prázdninách něco jinak?
Čeká nás hodně hraní, nejenom v pátek a v sobotu jako v jiných ročních obdobích. Také budeme připravovat nové album, které bychom chtěli vydat začátkem roku 1998. A po prázdninách určitě uvidíte druhý videoklip k albu Nové touhy - na písničku Poraněná.

ivonProblémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce. Rodiče a děti
Vážený pane doktore, už dlouho se chystám s Vámi spojit. Protože na tom nejsem finančně nejlépe (sám živím rodinu), netroufám si Vás navštívit osobně. Zatím mi ani nezbýval čas. Věc, která mě hodně trápí je dost závažná. Týká se především mé dcery - ale také mne. Chtěl bych Vám situaci vylíčit co nejpodrobněji, ale myslím, že to nedokážu. Takže k věci a začnu od konce. Poslední dobou začala dcera hodně navštěvovat svoji matku, která bydlí na stejné obci, jako my. Na tom by nebylo za normálních okolností nic divného. Já to ale nedokáži přenést přes srdce, protože vím, co se za tím vším skrývá. Teď to asi nedokážu vysvětlit tak, jak to ve skutečnosti všechno je. Možná mi to ani nebudete věřit, protože ani všichni moji známí mi nevěří. Víte, když tehdy žena přišla, že se zamilovala do jiného muže a chce s ním žít a že se tedy rozvedeme, celkem s radostí jsem to přivítal. Protože žít s ní bylo peklo.
Ještě jsem ji strašně miloval, ale to neustálé ponižování, posluhování jí, snášet její opilecké agrese a zvracení v opici... Už jsem měl pocit, že se musí něco stát, že už to déle nevydržím. Přesto jsem to nesl psychicky dost špatně - ale s rozvodem jsem souhlasil a tak nás rozvedli okamžitě. V té době jsme měli devítiletého syna a tříletou dcerku. Bude to znít možná divně, ale v domácnosti jsem byl vždy na všechno sám, takže po této stránce to byla vlastně úleva - bylo o jednoho člena méně.
Horší bylo to, že už jsem se neměl komu aspoň vypovídat, když měly děti zdravotní problémy. A asi proto jsem vzal ženu zpět, když po čtvrt roce přišla, že se rozešli a že se jí stýská po dětech. Tak jsme žili trochu divným způsobem. Manželka jezdila do práce do okresního města ve vedlejším okrese, nedojížděla denně jako ostatní, ale spávala tam na ubytovně. přijela po týdnu v pátek z práce, nechala doma špinavé věci a pak se objevil zas až v neděli večer. Někdy pro jistotu nepřijela i měsíc. Když se po dalším čtvrt roce se odstěhovala k rozvedenému kamarádovi, už jsem cítil jen vztek. Ale protože mi řekla, že o děti nemá absolutně zájem, tak jsme se vlastně nevídali i když bydlela ve stejném městě a vztek mě přešel. Já jsem byla hodně zaneprázdněn vážnou nemocí dcerky - nemohla skoro vůbec chodit - takže mi vlastně úplně sešla z mysli.
Ozvala se, až když se s tím kamarádem rozváděla. To už byla dcera po dlouhodobém pobytu v rehabilitačním ústavu (jen tak mimochodem - o tomto věděla, ale vůbec ji to nezajímalo). Tak se chtěla vrátit, prej se jí po nás moc stýská. A protože jsem tentokrát už nechtěl, zase si někoho našla. Chyba byla ta, že nový partner ji donutil, aby si vzpomněla na své děti a starala se o ně. Tento muž měl nějaký vztah k dětem, rád jí v tom pomáhal.
Po nějakém čase se rozešli a objevil se jiný muž. . A teď právě začaly ty pravé problémy. Syn mezi tím vyrostl, má svoje zájmy, hudbu, divadlo a pod. a s taťkou už nechce. Stejně na něho matka zapomíná (samozřejmě za to určitě můžu já, určitě ho proti ní popouzím... Dcera o matku zájem má, ale ta mi ji vodila pozdě, aniž by mi to řekla dopředu, abych nemusela mít strach. Mluvit se s ní rozumně nedalo a tak jsem se šla poradit na tzv. sociálku. No, skončilo to u soudu.
Soud rozhodl o styku matky s dětmi a to na jeden den za čtrnáct dní. To z toho důvodu, že se matka odmítá podílet na výchově atd. Ona se samozřejmě hned odvolala a ještě pro jistotu si pro dceru chodí úplně jak chce. Navíc ji k sobě láká na všechno možné a to i přede mnou a vůbec ji nezajímá, že se má dcera třeba chystat do školy, psát úkoly, že má jít do kroužku... Vyloženě si ji kupuje, oblbuje ji, všechno jí dovolí, mě shazuje... škoda povídat. Mezi čtyřma očima mi řekne, že ji vůbec nezajímá zdravotní stav dětí ani škola, a vůbec, proč ji tím zatěžuju. Prej vždyť já jsem se chtěl rozvádět a mít u sebe děti, tak ať se starám a dám pokoj. Zjišťuje si, kdy jsem v práci a chodí v tu dobu za dcerou do mého bytu. No a teď se přiznám k tomu, že už toho všeho mám dost, že jsem zralý do blázince a mám strach, abych jednou nevybuchl a nebylo zle. A úplně ze všeho nejvíc mám velký strach, aby naše spory neodnesly psychicky děti, které za nic nemůžou.
(Martin, údržbář, 36 let)

Váš #případ, Martine, není ojedinělý. Naopak. Do 24. 7. budu čekat, co na to čtenáři. Za čtrnáct dní zveřejním odpověď.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund