Číslo: 3
19.01.1998
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


HOCUS POCUS
Nové album brodských Reflexů
MCD klub
Motýl... A hraje!

HOCUS POCUS
Každou neděli od 19.00 do 24.00 hodin můžete poslouchat hudební týdeník Rádia Jih 88.9 FM

	Žebříček 7+3, č.3/98  18.1.1998

	Dnes  minule
	1.	(9)	SIMON a GARFUNKEL: The Sound Of Silence
	2.	(1)	R.E.M.: Shiny Happy People
	3.	(5)	WANASTOVI VJECY: Lži, sex a prachy
	4.	(2)	HANA a PETR ULRYCHOVI: On na mě zapomíná
	5.	(3)	MIDNIGHT OIL: The Dead Heart
	6.	(8)	KING CRIMSON: 21st Century Schizoid Man
	7.	(6)	BOB DYLAN: Tangled Up In Blue
	8.	(-)	THE POLICE: Synchronicity II.
	9.	(-)	PETR SPÁLENÝ: Kdybych já byl kovářem
	10.	(-)	DEEP PURPLE: You Keep On MovinR.E.M.: Shiny Happy People
Pravidla Žebříčku 7+3 jsou jednoduchá: Sedm z desíti odehraných skladeb se seřadí podle množství hlasů posluchačů, tři poslední vypadávají a místo nich jsou nasazeny na 8. až 10. místo nahrávky další. Poměr zahraniční a domácí (vč. Slovenska) je rovněž 7:3. Vyberte si sedm skladeb, které byste rádi slyšeli znovu a určete jejich pořadí od 1. do 7. místa, které zapíšete číslovkou za příslušnou skladbu. Na druhou stranu můžete navrhnout písně, které byste rádi slyšeli, jak v Žebříčku 7+3 (ty musí splňovat jediné kritérium - doba vzniku je mezi léty 1955 a 1992), tak v jiné části hudebního týdeníků Rádia Jih Hocus Pocus aneb Co byste možná rádi slyšeli.Nové album brodských Reflexů

Koncem února loňského roku vydala skupina Reflexy desku Nové touhy. Vzápějí na to natočili videoklip na titulní písničku. Poté následoval druhý videoklip na Poraněnou. Během léta odehráli hodně bigbítů i v Čechách. Také stihli udělat nové písničky, natočit další, již třetí desku, o které nám něco řekne Pavel Lysoňek.

Ve kterém studiu jste natáčeli a kolikátá je to vaše deska?
Naši novou desku jsme natáčeli ve studiu Citron v Ostravě. Je to již naše třetí deska.

Proč zrovna ve studiu Citron?
V tomto studiu jsme maximálně spokojeni. Je tam výborná atmosféra, ale hlavně je tam maximální klid na natáčení a perfektní spolupráce s lidmi, kteří jsou proti nám velcí profíci.

Od kdy do kdy jste natáčeli desku?
Točili jsme celkem 12 dnů, od 24.listopadu 1997 do 5.prosince 1997. Zjistili jsme ale, že dvanáct dnů je pro nás strašně málo. Až budeme točit novou desku, tak to bude určitě víc. Chtěli jsme udělat v nové desce spoustu nových věcí, ale už jsme to nestihli. A to nás velmi mrzí.

Jaká byla ve studiu atmosféra?
Atmosféra ve studiu se nedá popsat. Když jsme přijeli poprvé do studia Citron a točili jsme první desku, tak byla atmosféra dobrá. Podruhé byla ještě lepší a teď potřetí byla super. Nevím, jestli je to tím, že jsme tam už zvyklí a zaběhnutí, ale určitě se ta atmosféra nedá popsat. Člověk by musel být při natáčení a zažít to.

Kdo produkuje desku?
To je taková složitější otázka. Samozřejmě jsme si ji zase produkovali sami. V dnešní době sehnat nějakého producenta je otázkou peněz. Ještě na tom nejsme tak dobře, abychom si mohli pozvat nějakého producenta a zaplatit ho. Chtěl bych poděkovat Petru Slezákovi, který nám při produkci hodně pomáhal. Ten nám poradil, co máme udělat a změnit, aby to bylo ještě lepší. A myslím si, že měl pravdu, ale to musí samozřejmě posoudit až naši posluchači.

Kdy vyjde deska?
Deska vyjde určitě začátkem března.

Připravili jste pro své posluchače nějaké překvapení?
Překvapení bude samozřejmě spousta,ale nechtěl bych to zakřiknout. Co můžu říct, je, že budeme mít nová trička a plakáty. To nejzajímavější - bude opravdu překvapení.

Kdy a kde bude křest?
Křest proběhne 14. března v Březolupech.

Kdo bude kmotrem?
To je ještě ve hvězdách, ale určitě to budou nějaké známé osobnosti.

Kolik album obsahuje skladeb?
Album obsahuje stejně jako ta dvě předchozí 13 skladeb a myslím si, že už ta 13 bude šťastná a že bude úspěšné.

Jak se album bude jmenovat?
To je zatím ještě tajemstvím.

Pozvali jste si k nahrávání nějaké hosty?
Ano, měli jsme tam pět hostů. Byli to především zpěváci z různých kapel nebo naši známí. Deska dostala zase trošku jiný výraz, má to šťávu.

Kdo skládal hudbu a texty?
Většinu hudby a textů skládal Martin Koníček, pak Feris Kuřina. Teď se už zapojil i Libor Plšek.

O čem jsou?
O lásce, a hlavně o životě.

Jak dlouho jste dělali na skladbách?
Ty skladby se v podstatě dělaly průběžně. Od začátku léta do září. Pak jsme si naplánovali natáčení na listopad. V prosinci je tolik vystoupení, že zpěvák by tu desku po Novém roce už tak dobře nenazpíval. Z toho důvodu jsme ji museli natočit už v listopadu, kdy měl zpěvák dobré hlasivky.

Na kterou písničku natočíte videoklip?
Zatím jsme měli na každou desku dva videoklipy a teď si říkáme, že jeden, ale pořádný. Jestli bude, tak až později. Nebude vycházet zároveň s deskou, ale až poznáme, která písnička je správná.

Co kromě nového alba chystáte na tento rok?
Hlavně ta trička, plákaty ...Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás znají a mají nás rádi. Díky nim vlastně děláme to, co děláme. Bez fanoušků by to nešlo. Za desku bych chtěl osobně poděkovat Petru Slezákovi. Natočili jsme desku Nové touhy, videoklip na titulní písničku, na Poraněnou, odehráli jsme hodně zábav, stihli jme udělat nové písničky a desku. Jsme spokojeni. Hlavně že jsme zdraví, bez toho by to asi nešlo.

Co byste popřál v novém roce svým fanouškům?
Za všechny z kapely jim přeji hodně, hodně dobrých zábav, ale hlavně zdraví. Když bude zdraví, tak přijde všechno. Láska.

-pm-MCD klub
Tak, a máme tu nový rok 1998! Samozřejmě, že i v jeho průběhu nebude kvalitní muziky k poslechu nikdy dost. K tomu, aby bylo co poslouchat se bude snažit přispět i naše pobočka MCD klubu, sídlící stále v prodejně KTJ HiFi na Mariánském náměstí.
Pojďme se tedy seznámit s dalším titulem z nepřeberné nabídky klubu MCD.

ELOY - Time To Turn (1982)
Německá skupina Eloy vznikla stejně jako slavnější kolegové z téže země SCORPIONS a LUCIFER#S FRIEND na počátku sedmdesátých let. Nejcharakterističtější odlišností od většiny německé rockové produkce byla u Eloy dominantní role elektrofonických varhan a v dalších letech stále více módních syntezátorů. Přesto, že obsahem tvorby skupiny jsou pompézní artrockové písničky, podstatnou částí většiny skladeb jsou instrumentální pasáže s mnoha vrstvami barvitých syntezátorových figur. Možná, že právě díky ELOY vznikla později tak silná vlna německých elektronických kapel, které dokázaly mistrně spojit rockový drive s magickým diskotékovým rytmem a samozřejmě výraznými, německou angličtinou zpívanými melodiemi ...
Vladimír MarekMotýl... A hraje!
Skupina ARGEMA vstoupila do nového roku s novým logem svého symbolu. Klasický nápis Argema doplňuje bujarý tropický motýlek hrající na kytaru. Koncem ledna bude skupina jednat se svým vydavatelem o datu edice nové desky. Už dnes je jasné, že elpíčko vznikne někdy v půli května v bzeneckém Shaarku. Prvním letošním úspěchem kapely je historické umístění v anketě Český slavík. S 49032 body se uherskohradišťská Argema umístila na sedmém místě v konkurenci všech českých kapel! K tomuto výbornému triumfu se mezi gratulanty připojujeme i my.
Změnu v tomto roce chystá čistokrevný argemák Zbyněk BOBR Horák. Od února vyjíždí se svým projektem Bobr a Artemis. V rámci něj se fanoušci tohoto pardála můžou těšit na skladby z jeho programu Vzpomínky na Argemu.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund