Číslo: 4
26.01.1998
Článků: 47

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


HOCUS POCUS
FLERET A ŽÍZEŇ NEZKLAMALI
Genesis poprvé v Praze
Scarlett a jejich nové CD
VY TO JEŠTĚ NEMÁTE ?
Pozvánky

HOCUS POCUS
Každou neděli od 19.00 do 24.00 hodin můžete poslouchat hudební týdeník Rádia Jih 88.9 FM

	Žebříček 7+3, č.4/98  25.1.1998

	Dnes  minule
	1.	(1)	SIMON a GARFUNKEL: The Sound Of Silence
	2.	(2)	R.E.M.: Shiny Happy People
	3.	(10)	DEEP PURPLE: You Keep On Moving
	4.	(4)	HANA a PETR ULRYCHOVI: On na mě zapomíná
	5.	(7)	BOB DYLAN: Tangled Up In Blue
	6.	(9)	PETR SPÁLENÝ: Kdybych já byl kovářem
	7.	(5)	MIDNIGHT OIL: The Dead Heart
	8.	(-)	JANA KRATOCHVÍLOVÁ: V stínu kapradiny
	9.	(-)	THE DOORS: Roadhouse Blues
	10.	(-)	BON JOVI: Keep The Faith
Pravidla Žebříčku 7+3 jsou jednoduchá: Sedm z desíti odehraných skladeb se seřadí podle množství hlasů posluchačů, tři poslední vypadávají a místo nich jsou nasazeny na 8. až 10. místo nahrávky další. Poměr zahraniční a domácí (vč. Slovenska) je rovněž 7:3. Vyberte si sedm skladeb, které byste rádi slyšeli znovu a určete jejich pořadí od 1. do 7. místa, které zapíšete číslovkou za příslušnou skladbu. Na druhou stranu můžete navrhnout písně, které byste rádi slyšeli, jak v Žebříčku 7+3 (ty musí splňovat jediné kritérium - doba vzniku je mezi léty 1955 a 1992), tak v jiné části hudebního týdeníků Rádia Jih Hocus Pocus aneb Co byste možná rádi slyšeli.FLERET A ŽÍZEŇ NEZKLAMALI

V sobotu, 17.1.1998, se po delší době zase rozezněla v Klubu Kultury v Uherském Hradišti rocková hudba. Na pozvání skupiny ŽÍZEŇ k nám po roce opět zavítalo vizovické seskupení FLERET. Zcela zaplněný sál přivítal známý moderátor zlínského rádia PUBLIKUM - Vašek Řepa, který celý večer zpestřoval zábavu svým příjemným a pohotovým slovem. Jako první odehráli několik známých pecek kluci z ŽÍZNĚ a po ní ovládli pódium ogaři z FLERETU, kteří jako obvykle připravili pro všechny přítomné nezapomenutelný zážitek. Zpočátku si fanoušci zavzpomínali při nejznámějších hitech jejich předcházejícího alba Zafúkané a po té dokázali svojí novou deskou Z húry dané, že ani rocková muzika jim není vzdálená. Tím vytvořili bigbítovou atmosféru v sále, na kterou navázala kapela ŽÍZEŇ. Ta předvedla také skladby ze své dílny, a tím dokázala v plném nasazení naprosto profesionální výkon i po boku takových hudebníků, jakými jsou FLERET.
Pořadatelé zvolili trochu netradiční způsob vystoupení, a to se nakonec ukázalo jako velmi šťastné. Kapely se v průběhu večera střídaly v půlhodinových blocích a vyprovokovaly většinu přítomných k živé a spontánní zábavě. Nakonec vizovičtí ogaři poděkovali kamarádům z ŽÍZNĚ za perfektně připravený večer a dohodli se na další, určitě opět úspěšné akci, která se uskuteční v průběhu léta.
Prostě, stálo to za to!!
redGenesis poprvé v Praze
Britská skupina Genesis, založená v roce 1967 Peterem Gabrielem a spolužáky z Charterhouse Public School, je v současné době považována za nejlepší skupinu v Británii.
Skupina se původně jmenovala Garden Wall. Ke konci roku 1968 potkávají zpěváka a producenta Jonathana Konga, který vymyslí jejich nové jméno a produkuje první LP, kolekci průměrných písní s malým ohlasem u publika. Po tragické smrti Johna Mayhewa skupina přijímá na jeho místo bubeníka Phila Collinse. V tomtéž období začínají Genesis experimentovat s vizuálním působením a divadelními prvky. Vrcholem tohoto období je výborné už šesté LP, z něchož pochází i první singlový hit I Know What I Like/In Your Wardrobe. Následuje ambiciózní koncipované album, vysoce ceněné kritikou, ale působící rozpory ve skupině. Výsledkem je odchod hlavní osobnosti Petera Gabriela na podzim 1975. Dlouhé hledání náhrady nakonec vede k jednoduchému řešení - zpěvákem se stane bubeník Phil Collins. V roce 1995 od skupiny odchází zpěvák a bubeník Phil Collins a skupina se odmlčuje po ukončeném turné - We can#t dance.
K velkému překvapení v roce 1997 kytarista Mike Rutherford a hráč na klávesové nástroje Tony Banks obnovují činnost Genesis. Místo Phila Collinse přichází nový bubeník Ray Willis a společně vydávají novou desku Calling All Stations a vydávají se na další turné, jehož součástí je také koncert 2. února v Praze ve Sportovní hale již s novým zpěvákem.
Předprodej lístků a dopravu zajišťuje CK Primaroute - Josef Nožička.
tel.: 0632/554 145
-mac-Scarlett a jejich nové CD

V současné době má skupina Scarlett již podepsanou vydavatelskou smlouvu s kolínskou firmou Intermusic. Ve tříleté smlouvě se Scarlett upsala k natočení tří cédeček a tří videoklipů. První CD je už na spadnutí.

Kdy budete natáčet desku a kde?
Desku budeme natáčet 26. ledna, tedy právě dnes, ve studiu Audiolain v Brně. Natáčení by mělo trvat zhruba do 15. února.

Kdo ji produkuje?
Produkovat si ji budeme jako vždy sami. Jen my máme nejjasnější představy, jak by měla deska vypadat.

Kolik je na CD skladeb?
Bude tam třináct písniček.

Kdy deska asi vyjde?
Deska by měla vyjít koncem března.

Prozradíte nám již teď název?
Zatím ještě přesně nevíme, jak se bude deska jmenovat.

Křest bude kdy a kde?
Křesty budou možná dva. Ten první bude na velikonoce ve Vizovicích. Kmotrem bude Bolek Polívka a skupina Fleret. Určitě tam bude ještě nějaký host. A s tím druhým křtem se ještě uvidí.

Co najdeme na desce?
Na desce je úplně nová vlastní tvorba z poslední doby. Autorem písní je celý náš kolektiv, především ale náš kytarista Mirek Uher. Většina textů pochází z rukou basisty Vlastika Řezníčka. Na albu najdeme jak dechovku, tak pop a klasické pomalé písničky. Už to nebudou takové ty tradiční zamilované písně, ale spíše balady, cynické myšlení a hodně ze života. Otevřeli jsme oči a zjistili jsme že, se nedá hrát pořád o tom samém. Bude to hodně odlišné od starých textů.

Na závěr děkuji Jirkovi Strážnickému a Mirku Uherovi za rozhovor a přeji hodně úspěchů.
-mac-VY TO JEŠTĚ NEMÁTE ?
Třebíčská skupina BAGR se momentálně oddává zimnímu spánku. Ale ještě předtím stačila vydat a pokřtít svoje nové cédečko OHEŇ A KŘÍŽ. Toto album nahrála v letních měsících v Otrokovickém studiu a kvůli zaplavám jej musela dokončit v třebíčském studiu. Producentem je opět manažer a mozek skupiny Karel Ošmera.

BAGR - OHEŇ A KŘÍŽ 1997
Typický bigbítový výraz skupiny zůstává i na tomto albu, snad je od těch předešlých zase trochu měkčí, rychlejší a melodičtější. Objevuje se na něm třináct skladeb. Hned titulní skladba Oheň a kříž odstartuje dobovým intrem a už to jede až po poslední, instrimentální skladbu věnovanou Petře. Téma skladeb je jasné - láska, sex, drogy, alkohol, prostě o mladých lidech. Jak se stalo pravidlem, část skladeb tvoří starší hitovky zahraničních kapel, tentokráte od Twisted Sister, Primitivs a dalších. Zbytek tradičně pochází z pera zpěváka a lídra Bagru Petra Kapinuse. Jeho typický, plný výrazový zpěv, melodika a bohaté vokály už uchvátily tisíce fanoušků na Českomoravské vysočině a tento rok se skupina představí i Slovácku. Máte se na co těšit. K albu vydala nemocnice v Třebíči zpěvník i s akordy.
Tip na hit: Oheň a kříž, Láhev v koutě, Těžký smích.
Toto skvělé cédečko si můžete za bezkonkurenční cenu objednat na tel. 0618/28008.
MaChPozvánky
čtvrtek 29. ledna
Malý sál DK Uherský Brod. Začátek v 18.00 hodin.
Pitva mimozemšťana - přednáška Ing. Rostislava Rajchla.

Vinný sklep 1740 U Marholtů v Uherském Hradišti - Mařaticích. Začátek ve 20.00 hodin.
Skleničku dobrého vína a zhlédnutí divadelního představení. Po velmi úspěšném prosincovém představení se vrací divadelní pantomima S. Sandži Rumiště v podání souboru Facka z Uh. Hradiště do netradičního prostředí vinného sklepa.

sobota 31. ledna
Kulturní dům Popovice. Začátek v 19.30 hodin.
Pořadatelé TJ Družstevníku Popovice Vás srdečně zvou na Ples fotbalistů.
K tanci a poslechu hraje Bukovinka. Bohatá tombola.

Velký sál DK Uherský Brod. Začátek v 19.30 hodin.
Ples PS Dvořák. Účinkují: pěvecký sbor Dvořák a Domino.

Vinárna Sovín Boršice. Začátek je ve 20.00 hodin.
Ples číšníků a kuchařů. Bohatá tombola. Hraje Madison.

Kulturní dům Nedakonice. Začátek ve 20.00 hodin.
Zahrádkařský ples. Hraje Nedakoňanka + VHS.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund