Číslo: 40
06.10.1997
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


ORIGINÁLNÍ ČAJÁK V DUCHU BIGBÍTU
Plnoletí kanonýři
HITPANORAMA Zdeňka Dudy

ORIGINÁLNÍ ČAJÁK V DUCHU BIGBÍTU

Veselá nálada provázela setkání dvou letitých rockerů (Vašek Kolaja a Mirek Šmídek u sklenice piva v baru Zeppelin).
V sobotu 11. října 1997 od 19.30 hodin proběhne ve staroměstské sokolovně taneční zábava v duchu sedmdesátých a osmdesátých let s rockovými legendami GONG, INVENCE a REFLEXY originál.

Co momentálně jednotlivé kapely dělají se ptáme jejich lídrů.

Mirek Šmídek (GONG) - V posttotalitní sestavě s námi hrál na basu Jim Czop, který hrával současně se skupinou Reflexy, originál. Ti v té době hrávali pro potěšení tak třikrát za rok, my taky a proto nám to vyhovovalo. Jenže díky nabídkám hrávat každý týden to prostě s jedním basákem ve dvou kapelách nešlo. Petr Opočenský přemluvil basistu od Lady Bětka, a teď s námi současně vystupuje. Co se týká soboty ve Starém Městě, jsem rád, že si opět zahrajeme s klukama s Invencí, protože než nám to příslušné orgány zarazili, hráli jsme spolu pouze jednou na Benátské noci v Bílovicích. Ale i přesto jsme si i tehdy přes fanoušky posílali přátelské vzkazy. Např. Když hráli Invence v Nové Vsi, tak Felix namaloval na fólii prase, napsal pod něj Gong a promítl ho diaprojektorem na zeď. My jsme hráli druhý den v Nedakonicích u rybníka. Naši konfidenti nám to tam ihned referovali a kolem desáté hodiny večer skandoval dav asi pětiset fanoušků - Invence jsou prasata! Byla z toho tehdy velká aféra, vyšetřovali nás různí orgánové a nakonec jsme dostali 200 Kčs pokutu. Ani ty orgány, ani ti fanoušci tehdy nepochopili, že to byla prostě sranda. Pak se velice divili, když nás viděli někdy pohromadě.

Vašek Kolaja (Invence) - O kapelu je vcelku zájem, ale nechceme bigbítu podřizovat naše osobní a pracovní povinnosti. Skutečně hrajeme, jen protože nás to stále baví a sejít se na zkoušce je vždy zajimavé a zábavné. Snažíme se v paměti dolovat naše staré dobré kusy. Atmosféru krásných starých čajáků oživíme ve Starém Městě v sestavě: Felix Sedláček, Saša Zahradník, Hrb Černíček, Jindřich Cileček, já a můj syn David. Momentálně s náma pro svou zaněprázdněnost nehraje budeník Milan Škrabal, doufáme, že jen dočasně.

Evžen Klega (Reflexy originál) - Čeká nás spousta bigbítu. Děláme nové písničky a zároveň oprašujeme staré pecky. Na obzoru je příprava nového singlu naší kapely. My samozřejmě hrajeme dál a těšíme se na všechny příznivce v sobotu ve St. Městě.

Čím je víno starší, tím je lepší. Možná to platí i s muzikou.Plnoletí kanonýři
Kanonýři vznikli v roce 1979, kdy si parta spolužáků - kamarádů začala hrát trampské písničky. Z počátečních čtyř kytar se zrodilo obsazení country kapely. Jezdění po vandrech s nástroji jim vydrželo do vojny. Po ní přibrali nejmladšího člena Radka a zúčastnili se Port 1985, 1986 v Uh. Hradišti. Od roku 1993, kdy většina členů kapely slavila 30 let, si opatřili vlastní zvukovou aparaturu a nyní hrají na country večerech a tanečních zábavách po okrese. Svou plnoletost oslaví 11. října na pálenici v Kunovicích. Na tuto mimořádnou vzpomínkovou akci zvou všechny kamarády a příznivce nynější členové

	Jaroslav Fišer - bass, zpěv
	Tonda Staněk - foukací harmonika, rytmika, zpěv. 
	Dušan Gajdoš - banjo, zpěv 
	Radek Gajdoš - kytara, zpěvHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	40. týden
	1. PET SHOP BOYS - Somewhere
	2. ERASURE - Donďt Say Your Love Is Killing Me
	3. AEROSMITH - Hole In My Soul
	4. MICHAEL JACKSON- Ghosts
	5. TWENTY 4 SEVEN - Friday Night - výměna
	6. WORLD APART - Iďll Dreaming Of You
	7. NO DOUBT - Spiderweb
	8. SCOOTER - The Age Of Love
	9. BACKSTREET BOYS - Everybody
	10. CAUGTH IN THE ACT - Baby

	Novinky týdne
	SUPERTRAMS - Sooner Or Later
	BEE GEES - Still Waters Ren Deep
	T-SPOON - Sex On The Blachwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund