Číslo: 43
27.10.1997
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


BUTY - BEZ HLAVY A PATY
ZDARMA DO HVĚZDY NA OSLAVY !!!
HITPANORAMA Zdeňka Dudy
Čtvrtý videoklip skupiny REFLEXY

BUTY - BEZ HLAVY A PATY

První album Pískej si, pískej vzniklo v době, kdy Radek s Richardem hráli ve zlínském AG Fleku. Před dvěma roky letělo jejich druhé album Ppoommaalluu. Po filmu Jízda, v kterém Radek Pastrňák ztvárnil jednu z hlavních rolí a složil k filmu muziku, se stala skupina všeobecně známou, a vydala svoje Dřevo. S touto deskou posbírali většinu Gramy. Od české Akademie populární hudby získali ocenění za skladbu roku, album roku i skupiny roku ! Píseň František se stala hitem. Letos vydali své čtvrté album Rastakayakwanna. Album jedenadvaceti skladeb parodujících kdekoho a kdeco. Právě k tomuto albu vzniklo letošní podzimní turné několika koncertů po Čechách, Moravě a Slovenska. V rámci něj, a díky agentuře Velryba, se Buty představili minulé pondělí ve zlínské sportovní hale Novesta. Večerní show předcházela autogramiáda na hlavním zlínském náměstí v prodejně obuvi OBOZ.ZDARMA DO HVĚZDY NA OSLAVY !!!
V sobotu 1.listopadu odpoledne proběhne v kině Hvězda v Uherském Hradišti DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Návštěvníci si mohou nejenom prohlédnout nově rekonstruovaný sál, který při nedávných záplavách byl z poloviny zatopen, ale i zdarma navštívit minikolekci nejvýznamnějších českých filmů. Nejmenším divákům je věnováno promítání od 15.00 hodin - na programu je nejslavnější filmová pohádka PYŠNÁ PRINCEZNA (1952). Podvečerní představení od 17.30 uvede rozkošnou filmovou adaptaci stejnojmenné literární předlohy Bohumila Hrabala POSTŘIŽINY (1980). Hlavním důvodem celé akce je ale připomenutí 30.výročí činnosti kina Hvězda. A právě tomuto výročí bude věnováno večerní představení v 19.30 hodin. Na programu bude český film režiséra Františka Vláčila MARKETA LAZAROVÁ (1967), kterým právě před třiceti lety zahajovalo svoji činnost kino Hvězda.
Projekce nejlepšího českého filmu všech dob (cena byla udělena filmovými kritiky na MFF v Karlových Varech v roce 1995!!!) bude doplněna i výstavou originálních kreseb a režijních poznámek režiséra Františka Vláčila. Oslavy 30. výročí kina Hvězda však budou pokračovat i v dalších dnech minipřehlídkou dalších úspěšných českých filmů. Pro děti jsou připraven BARON PRÁŠIL (1961) a PYŠNÁ PRINCEZNA (1952), pro starší generaci pak KRISTIÁN (1939) a HEJ RUP (1934). Nebude chybět ani populární DĚDICTVÍ, ANEB....(1992), HOŘÍ, MÁ PANENKO (1967) i kultovní INTIMNÍ OSVĚTLENÍ (1965). Rovněž jsme rádi, že se nám podařilo do programu aktuálně zařadit i film Vladimíra Michálka ZAPOMENUTÉ SVĚTLO (1997), který bude příští rok bojovat o OSKARA. Bližší informace o celkovém programu oslav najdete v kulturním servisu těchto novin, ale i na speciálních plakátech.HITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	43. týden
	1. ELTON JOHN - Candle In The Windď97
	2. BACKSTREET BOYS - As Long As You Love Me
	3. ERASURE - Donďt Say Your Love Is Killing Me
	4. E-ROTIC - The Winners Takes It All
	5. CAUGTH IN THE ACT - Baby
	6. NO DOUBT - Spiderweb
	7. AQUA - Barbie Girl
	8. PET SHOP BOYS - Somewhere
	9. ALPHAVILLE - Wishful Thinking
	10. OASIS - Stand By Me

	Novinky týdne
	THE VERVE - Bitter Sweet Symphony
	BON JOVI - Queen Of New Orleans
	CHUMBAWAMBA - TurthumpingČtvrtý videoklip skupiny REFLEXY
Skupina Reflexy nedávno natočila ke svému zatím poslednímu albu Nové touhy již druhý videoklip s názvem Poraněná. Kapela poprvé v této skladbě použila animaci v kombinaci s hranou kamerou. Děj videoklipu Poraněná se odehrává v noční Ostravě. Jaký je výsledek, se můžete zanedlouho přesvědčit, neboť klip bude mít premiéru 3.11. 1997 v pondělí ve Snídani s Novou a odpoledne v pořadu SOS na TV Prima, kde bude taky zanedlouho nasazen v soutěži Sosákova Pětka. Ačkoliv jsme v průběhu prázdnin odehráli více než 30 živých vystoupení, našli jsme si během deštivých dnů dost času na to, abychom připravili materiál na nové album, sdělili nám členové skupiny Reflexy. Po pečlivém a dlouhém rozhodování bylo vybráno 13 písniček, které se objeví na novém albu. Deska se bude točit v listopadu opět v Ostravě a na trhu se objeví v únoru nebo v březnu příštího roku.
Skupina REFLEXY bude vystupovat v našem regionu 7.11. ve Velkém Ořechově, kde nebude samozřejmě chybět ani videoprojekce a představení nového videoklipu Poraněněná.
Petra Macalíkováwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund