Číslo: 44
03.11.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Ve Zlíně se představí další hudební legenda
Nový vítr do plachet
HITPANORAMA Zdeňka Dudy

Ve Zlíně se představí další hudební legenda
ALPHAVILLE
Historie kapely:
Štědrý den 1981: První oficiální vystoupení zakládajících členů Mariana Golda a Bernarda Lloyda s Nelson Community, uměleckým kolektivem, ze kterého Alphaville nakonec vznikly.
Silvestr 1982: Druhý koncert, který se konal pod novým názvem skupiny Forever Young a v novém složení Gold/Lloyd/Frank Mertens. Je to poslední koncert po dobu dalších deseti let.
Leden 1984: Je vydán debutní singl Big in Japan, následuje Souds Like a Melody a Forever Your, v říjnu je vydáno stejnojmenné album . V prosinci Frank Martens opouští skupinu a nahrazuje jej kytarista a klávesista Ricky Echolette. Alphaville píšou hudbu k německému filmu Der Bulle und das M„dchen a jsou zainteresováni v dobročinném projektu Band for Africa.V roce 1985 vydávají čtvrtý singl Jetset.
Duben 1986 - Dance with me je název prvního singlu z druhého alba Afternoons in Utopia, které produkoval Peter Walsh (Scott Walker, Simple Minds) a Ateve Thomson (A-HA,Bowie). CD obsahuje jevištní koncept, ale ten není nikdy uskutečněn, protože skupina se rozhodla koncentrovat jen na studiovou práci. V červnu vychází Afternoons in Utopia a singl Universal Daddy. Vydání singlu Jerusalem následuje v prosinci.
Ve stejnou dobu skupina začíná hudební projekt Soundtrax for Imaginary Movies, který vede k další spolupráci s Klausem Schulzem.
Květen 1987: Nahrávání třetího alba The Breathtaking Blue spolu s Klausem Schulzem.
V březnu 1989 toto album vychází. Aby se vyvarovala obyčejným uhlazeným videoklipům, skupina má myšlenku kombinovat hudbu z alba s krátkými filmy. Devět režisérů, včetně Godfreye Regiia (Koyaanisqatsi), vytváří film Songlines. Příspěvkem od Christopha a Wolfganga Lauesteinových vyhrávají Oskara.
V červnu 1992 začínají pracovat ve svém vlastním studiu Lunapark na svém čtvrtém albu Prositute, které si sami produkují.Marian Gold vydává svůj sólový projekt So long Celeste. Nahrávání Prostitute se ukazuje rozsáhlejším a čas, který plánovali na nahrávání , je prodloužen na rok a půl.
V následujícím roce je skupina pozvána na koncert do Beirutu, poprvé ve své kariéře se spontánně rozhoduje pokračovat v koncertování.
V srpnu 1994 vychází singl Fools a následuje samotné album Prostitute. Je kaleidoskopem výběru od širokého spektra materiálu, který byl napsán během dvou a půlleté produkce.
V roce 1995 začínají na severu Francie připravovat materiál na své páté album Salvation.
O rok později odchází Ricky Echolette z Alphaville a skupina se stěhuje do Londýna, kde nahrává album Salvation. Producentem je Andy Richards.
Letos v červnu se objevuje singl Wishful Thinkig, v září vychází album Salvation a nový singl Falme.
Alphaville součastně připravují první evropské turné, jehož součástí je i nedělní koncert ve Zlíně 16. listopadu ve Sportovní hale Novesta.Nový vítr do plachet
Nejmladší zpěvácký benjamínek Jirka Strážnický minulý měsíc nastoupil do skupiny Scarlett.Pokračuje tak ve své hudební dráze, kterou si prý v mládí vysnil.
Skupina Scarlett vznikla v prosinci roku 1995 rozpadem jedné slavičínské formace. Před rokem vydala svou prvotinu s názvem Monte Christo. Melodický rock, postavený na vlastní produkci, si brzy získal široké spektrum fanoušků a fanynek nejen z rodného Uherskobrodska. Za tu dobu se dost změnilo. Prakšická dáma Scarlett prodělala před několika týdny oživení v podobě příchodu zpěváka Jirky Strážnického, který po několikaletém uhánění nakonec podlehl angažmá v této skupině, do níž tento bujarý benjamínek výborně zapadl a více oživil pódium. Nový zpěvák, nový program, nové cíle, nová deska a další příliv příznivců, tak vydá Scarlett dnes.
Před rokem jsem říkal, že jednou s námi bude zpívat, prozradil nám kapelník Mirek Uher. Jednalo se nám o to, najít zpěváka, který se vkloubí do kolektivu nás čtyř, kteří jsme tam od začátku. Muziku neděláme pro peníze. Ani to nejde, protože díky bývalé manažerce ještě dnes kapela splácí dluhy. Její práci jsme si rozdělili mezi sebe . Kapela budoucnost má a chceme, aby její jméno bylo stále silnější.
A jak se Jirka cítí v nové domovině ?
Jsem v partě mladých lidí a jeden na druhé se těšíme. Není to žádná hudební fabrika, chceme, aby po každém vystoupení lidi odcházeli s dobrým pocitem, prohlásil nový zpěvák. Nejsme z kapel, které by hrály dvě vlastní písničky za celý večer. Náš repertoár není závislý na tom, abychom čekali, až někdo něco vydá a pak to dali do placu. Naše vlastní písničky tvoří polovinu repertoáru a dobře se mi zpívají. Sami táhnou lidi a ti se baví, dodal.
V současné době se připravuje k podepsání vydavatelská smlouva s nejmenovanou kolínskou firmou. Ve tříleté smlouvě se Scarlett chystá upsat k natočení dvou alb a videoklipů. První CD se začne natáčet na přelomu roku v pražském studiu a už nebude v tak komerčním duchu jako jejich první počin. Příchodem nového zpěváka se kapela změnila, a i nahrávka bude jiná, ale ty nejzpěvnější staré kusy se na cédéčku určitě objeví. Momentálně si nejen je můžete vyslechnout na některém z řady vystoupení, které do konce roku skupina připravila. Jste srdečně vítáni !
PdHITPANORAMA Zdeňka Dudy

Premiéra - středa od 20 do 22 hod.
Repríza - sobota od 19 do 21 hod.

	44. kolo
	1. ELTON JOHN - Candle In The Windď97
	2. BACKSTREET BOYS - As Long As You Love Me
	3. CHUMBAWAMBA - Tubthumping
	4. AQUA - Barbie Girl
	5. MEREDITH BROOKS -  Bitch
	6. OASIS - Stand By Me
	7. MARIAH CAREY - Honey
	8. THE VERVE - The Bitter Sweet Symphony
	9. MICHAEL JACKSON - Ghosts
	10. BON JOVI - Queen Of New Orleans

	Novinky týdne
	GENESIS - Congo
	BABY FACE + S. WONDER  - How Come Hoe Long
	OZZY OSBOURNE - Back On Earthwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund