Číslo: 46
17.11.1997
Článků: 49

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


ROYAL HUNT - KONCERT ROKU BEZ DIVÁKŮ !!!!!
Brutal Karneval plus
Pozvánky pro všechny

ROYAL HUNT - KONCERT ROKU BEZ DIVÁKŮ !!!!!
Z Japonska na své cestě do Německa a Španělska zavítala před týden na jediný koncert v České republice do Uherského Hradiště dánská rocková skupina ROYAL HUNT.
Roli předskokanů se zhostil Dan Krob se svojí skupinou. Jeho zpěv a výborná instrumentální složka tohoto tria uvedla před téměř prázdnou sportovní halou !!! zaplněnou jen novináři a hrstkou zvědavců. Royal Hunt předvedli hudební show světové úrovně. Severský melodický progresivní heavy metal devadesátých let, který naštěstí ještě nevymřel. Nábožensky laděné texty (na posledním albu vycházeli z Bible) a hudba plná nápadů a kořeněná klasickou hudbou v podání moskevského rodáka a zakladatele skupiny Andreho Andersena. Taneční kreace, dynamika a zpěvácký projev američana D.C. Coopera doplněné ženským duo vokálem, zvýrazňovali celkový projev Royal Hunt. Přes výpadek elektrického proudu předvedla skupina svůj celý dvojhodinový světový program v rámci Paradox tourď97. Skupina vydala čtyři regulérní desky.
V roce 1996 vydali dvojalbum s jejich turné v Japonsku, vydali video (není dostupné v Evropě) a dva maxisingly. První vydali po jejich debutu a druhý po příchodu D.C. Coopera a jsou na něm čtyři živé nahrávky. Nejraději vzpomínají na své první album a první turné. V následující kariéře už nemají mezníky. Svou muzikou by rádi oslovili co největší záběr posluchačů. Přes své náboženské texty nejsou náboženská kapela, každý mají svého boha. A co chystají? Po novém roce budou především vydána jejich videa. První video je plné klipů. Další video budou tvořit nahrávky z japonské koncertu z Osaki a zákulisní věci. V dubnu se chystá vydání videokazety přímo k desce Paradox. Royal Hunt 1997 Paradox tour 1997
D.C. Cooper - zpěv, Steen Mo#gensen - basa, Andre Andersen - klávesy, Kenneth Olsen - bicí, Jacob Kjaer - kytara.Brutal Karneval plus
Koncem října vyšlo nové album BRUTAL KARNEVAL PLUS, což je vlastně reedice předchozího alba Brutal Karneval doplněna o dvě nové bonusové skladby Třešně zrály od Waldemara Matušky a Brutal Karneval Megamix opět ve svérázné úpravě skupiny. Každý posluchač, který si album zakoupí se může zúčastnit soutěže o BUNGEE JUMPING přímo se skupinou. Všichni členové skupiny jsou příznivci adrenalinových sportů a tak vyzkoušely Bungee jumping na Zvíkovském mostě přes řeku Otavu z výšky 45 m. Další tentokráte již plně autorské album skupina připravuje na jaro příštího roku. Příště : Soutěž o Bungee jumping s Premiérem.Pozvánky pro všechny
pondělí 17. listopadu
VESELÍ NAD MORAVOU Kulturní dům - zasedací místnost 19 hodin.
ŠTĚPÁN RAK a ALFRÉD STREJČEK - Hledání lásky.
Letos přijedou se svým novým programem Milostná poezie.úterý 18. listopadu
STRÁŽNICE Kulturní dům Strážničan 19.30 hodin
MÁCHOVSKÉ NOCTURNO
Koncertní hold knížeti českých básníků K. H. Máchovi s hudbou Štěpána Raka. Druhá část koncertu vychází z máchovské inspirace a představí oba interprety v netradičním spojení hudby a slova. Komponovaný pořad v podání Štěpána Raka (kytara) a Alfréda Strejčka (přednes).

středa 19. listopadu
UHERSKÉ HRADIŠTĚ Klub kultury 19.30 hodin
LÁSKA ZLATNICE LEONETTY.
Divadelní představení. Hrají: Jana Švandová, Jiří Vala, Jan Čenský, Renata Doležalová, Milena Dvorská a další.

STRÁŽNICE Kulturní dům Strážničan 19.30 hodin
VĚRA MARTINOVÁ
Koncert naší nejlepší country zpěvačky.

VESELÍ NAD MORAVOU Kulturní dům 19.30 hodin
PAVEL ZEDNÍČEK Natěrač - Donald Churchill.
Velmi úspěšná komedie. Herecké obsazení: Simona Stašová nebo Zuzana Mixová, Vilma Cibulková a samozřejmě Pavel Zedníček.

čtvrtek 20. listopadu
UHERSKÉ HRADIŠTĚ Klub Mír 20.00 hodin
ZÁSKOK v podání vizovického divadelního souboru DNO.
Děj je situován do devadesátých let minulého století a pojednává o problému, který má kočovná divadelní společnost s uvedením vlastní divadelní hry.

pátek 21. listopadu
HODONÍN Kulturní dům Horní Valy 19.30 hodin
FLERET - Koncert valašské folkrockové skupiny.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Klub Mír 21 hodin
KAMIL JASMÍN
Osmičlenný pražský band s poněkud enigmatickým názvem hraje (c)hutný taneční koktejl, namíchaný z jazzu, funky a rapu, kde se silně uplatňuje dechová sekce (barytonsaxofon, tenorsaxofon, altsaxofon, trubka, trombon). Vystoupení je v rámci Jazz na Míru.

UHERSKÝ OSTROH Zámek - koncertní sál 19.30 hodin
CHCETE MĚ ZNÁT ?
Klub kultury Morava vás zve na povídání o životě a přátelích kolem divadla s hercem a režisérem Janem Kačerem.sobota 22. listopadu
UHERSKÉ HRADIŠTĚ Klub Mír 21 hodin
KRABATHOR
Jedna z nejznámějších světových deathmetalových kapel se po svých turné v USA a celé Evropě, představí i domácímu publiku.

UHERSKÝ BROD Dům kultury - velký sál 19 hodin
ROCKOVÁNÍ
II. ročník přehlídky rockových OLD STARS okresu UH Invence, Formace, Saturn a jako host vystoupí nové a mladé rockové hradišťské seskupení Rudé Kostry.

STRÁŽNICE Kulturní dům Strážničan 19.30 hodin
HUDECKÝ VEČER SLÁVKA VOLAVÉHO
Folklórní pořad, v němž se vám představí CM Strážničan, SLPT Danaj, CM P. Gálečky a sboreček žen z Lipova. Jako hosté vystoupí Igor Danihel ze Zvolena, Hrochoťská muzika, Old Stars souboru Hradišťan. Hudecký večer pokračuje besedou u cimbálu.

VESELÍ NAD MORAVOU Kulturní dům
TEATR NOVOGO FRONTA
Ruské avangardní divadlo v inscenaci Plechové lampy. Vystoupení je součástí Semináře ruských filmů ve Veselí nad Moravou - 21.-23.11.

neděle 23. listopadu
HODONÍN Kulturní dům Horní Valy 14 hodin
OLYMPIC
Holba tour ď97. Benefiční koncert. Předprodej zajišťuje KD Strážničan. Informace na tel. 0603 522 595.

UHERSKÝ BROD Dům kultury - velký sál 17 hodin
NEZMAŘI
Koncertní vystoupení českobudějovický folkové skupiny, která patří už léta ke špičce tohoto žánru u nás.

Desítku připravil: Pavel Paškawww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund