Číslo: 49
08.12.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


MCD Klub
Nová nepřehlédnutelná skupina na české scéně
Pozvánky pro všechny
Zlatá svatba souboru

MCD Klub
Máte tu další pozvánku do MCD klubu sídlícího v prodejně KTJ HiFi na Mariánském náměstí. Z nepřeberné nabídky titulů rockové a populární hudby dnes vybírám dva zcela odlišné tituly.

DEMON - British Standart Apporoved 1984
Britská rocková formace DEMON, která vznikla v roce 1980, se uvedla jako ryze bigbítová kapela s jednoduchými šlapavými popěvky za doprovodu řízných kytarových rifů, ale hlavně se skvělým zpěvem Dave Hilla, jehož hlas připomíná ve vypjatých pasážích slavného Joe Cockera. Po dvou skvělých albech, z nichž především druhé The Unexpected Guest z roku 1982 je vrcholem prvního bigbítového období skupiny, přišlo novátorské album The Plague, které znamenalo odklon skupiny k náročnějšímu, prokomponovanějšímu stylu s důrazem na náročnější texty písní, jejichž hlavním a jednotícím prvkem se staly veškeré zásadní nešvary civilizované lidské společnosti. Najdeme tu touhu po moci a penězích, vraždy, lži, korupci, prodejnou lásku, ale i chemikálie a jejich zamořování nejen veškerého životního prosředí, ale i ( a to je asi to nejhorší) našich duší ... V podobném duchu, ovšem zaměřeno především na britskou společnost, je pojato i mnohotvárné album British Standart Approved z roku 1984. Toto album se stalo osudným i skvělému k ytaristovi skupiny DEMON Malcolmu Spoonerovi, který zemřel sedm dní po jeho dokončení.

KITARO - India 1985
Ten, kdo by si snad myslel, že za logem Kitaro se skrývá nějaká vtipná česká či moravská parta muzikantů a lá Buty, bude zklamán Kitaro, tedy Kitaro Takahashi Masanori, je japonský syntezátorový čaroděj s vizáží typického japonského samuraje. O to víc překvapí, že hudba tohoto multiinstrumentalisty není divoká a bojovná, ale naopak uklidňující, zasněná, romantická, hebká ... Na rozdíl od většiny skladatelů a interpretů tzv. relaxační hudby je Kitarova hudba mnohem barevnější a hlavně upřímnější, není to pouze vykalkulovaná byznysmenská rutina reagující na hlad po relaxační hudbě. Kitaro zkrátka tvoří a hraje srdcem ... Přesvědčte se sami !

Vladimír MarekNová nepřehlédnutelná skupina na české scéně
Z Třebíče a jeho okolí se dokázala úspěšně odrazit mladá ambiciózní skupina PÁTEK 13. Po tom, co skupina nahrála první demo na přelomu roku 96/97, se v letošním roce začala jejich skladba Bez názvu a bez života objevovat ve vysílání některých rádií a na stanici ČR 1 Radiožurnál v pořadu Hledáme hvězdy obsadila 3. místo. Skupina si již zahrála na několika velkých festivalech. V anketě o nejoblíbenější třebíčskou skupinu obsadila v konkurenci 70 skupin pro rok 1997 vynikající druhé místo. PÁTEK 13 a její první album - Svět naruby, se trefily přímo do černého v současném posluchačském trendu a mají skvělé ambice. Oslovení široké posluchačské veřejnosti a vyjímečné hlasové dispozice v podání zpěváka Zbyňka Bazaly. Hity jako např: Doteky,Bez názvu a bez života, Královna Rúth a další skladby jsou autorským dílem členů skupiny, texty napsal zpěvák Zbyněk Bazala. Svět naruby je album, u kterého můžete tančit a nemůžete pracovat, můžete snít a nepodaří se Vám usnout, nemusíte pít, a přesto se Vám nepodaří vystříz livět.Pozvánky pro všechny
pondělí 8. prosince
Kulturní dům Horní Valy Hodonín. Začátek v 19.00 hodin. Vánoční koncert orchestru Václava Hybše.
Klub kultury v Uherském Hradišti. Začátek v 17.00 a v 19.30 hodin. Vystoupení populárního slovenského satirika Milana Markoviče v pořadu Nevyzúvajte sa, prosím ...

středa 10. prosince
Malý sál DK Uherský Brod. Začátek v 18.00 hodin. Přednáška Ing. Rostislava Rajchla - Hvězda betlémská.

čtvrtek 11. prosince
Klub Mír Uherské Hradiště. Začátek ve 21.00 hodin. Jazz na Míru - BLUES STATION. Kapela hraje současné moderní americké blues.

pátek 12. prosince
Velký sál DK Uh. Brod. Začátek v 16.00 hodin. Vánoční showď97. Zábavný pořad pro děti do 11 let, které si v rámci 90 min trvajícího pořadu zasoutěží, zazpívají a hlavně se pobaví. Účinkují Jan Rosák, Petr Salava, Jan Čenský, Martin Tankwey a další.
Velký sál DK Uh. Brod. Začátky v 8.15, 9.30 a v 11.00 hodin. Zvyky a tradice - vánoční pořad Pavla Nováka pro děti.
Klub Mír Uherské Hradiště. Začátek v 21.00 hodin. H-BOMB Party - D.J.BASS + D.J.BEAR.Jedná se o směs dvou stylů, které mají k sobě blízko - a to Hip-Hop a House. V průběhu večera vystoupí rapová pražská kapela DOUBLE ZERO.

sobota 13. prosince
Sál obecního domu v Ostrožské Lhotě. Začátek v 19.30 hodin. Beseda u cimbálu s cimbálovou muzikou Burčáci a vystoupením souboru.
Hostinec na Salaši. Začátek ve 20.00 hodin. Předvánoční vystoupení skupiny AMALGÁM.
Vinný sklep 1740 u Marholtů. Začátek ve 20.00 hodin. Beseda u cimbálu s cimbálovou muzikou Jaroslava Čecha.
Sportovní hala v Kunovicích. Začátek v 19.30 hodin. Slavnostní koncert Stříbrňanky u příležitosti určení Kunovic městem.
Klub Mír Uherské Hradiště. Začátek v 21.00 hodin. MŇÁGA A ŽĎORP - koncert k vydání alba Bajkonur.

nedělě 14. prosince
Barokní sál muzea Uh. Brod. Začátek v 16.00 hodin. Raduj se všecko stvoření - vánoční pořad souboru Soláň z Valašska. Jako host souboru vystoupí zpěvák Josef Laža.
KD Horní Valy Hodonín. Začátek v 17.00 hodin. Ekumenické křesťanské vánoční písně - koncert.Zlatá svatba souboru
Starý Hrozenkov (JiV) - Oslava našich padesátin se mimořádně vyvedla, pochvaluje si choreografka a vedoucí jednoho z nejstarších souborů na okrese Marie Rapantová. Atmosféra, která vládla v kulturním domě v sobotu 29. 12.,y se nedá nazvat jinak než rodinná, říká dále. Sešli se téměř všichni bývalí členové a příznivci Kopaničáru a Kopaničárku, hrálo se až do rána a mezi gratulanty nechyběli ani zástupci souborů Světlovan, Vlčnovjan, Olšava a Strýci.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund