Číslo: 51
22.12.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Angel - vzpomínek pár
Skupina Manowar ve Zlíně
MCD Klub
HOCUS POCUS

Angel - vzpomínek pár
Milan Kura, mladý nadějný talent, nahrál své první mini demo, které obsahuje 6 písní jak z vlastní tvorby, tak i nějaké cower verze.
Demo je nahráno v průběhu roku 1997 ve studiích v Košicích, v Praze a v Popovicích. Proč Angel? Asi proto, že k úvodní písni Vzpomínek pár mě inspirovali právě andělé. Co bude dál? To ještě nevím ani já sám, třeba z toho bude i nějaká kapela? Zajímavostí je, že v poslední vánoční písni Tichá noc dominuje kytara v podání Slávka Jandy z Abraxasu. Pokud si chcete poslechnout nové mini demo stačí jen zavolat na tel: 0632/ 726 38.Skupina Manowar ve Zlíně
Zlín - Agentura Pragokoncert a Graddo a.s. přiváží skupinu Manowar na jediné moravské vystoupení 30. ledna 1998 do Zlína.
Manowar - legenda svého žánru a zároveň jedna z nejpopulárnějších skupin heavy metalu u nás odehraje svůj koncert ve zlínské sportovní hale Novesta. Skupina Manowar vznikla před více než pěti lety ve svém domově v USA a momentálně také její členové žijí v New Yorku. Za celou svoji kariéru vydali řadu úpěšných a velice dobře prodávaných alb, která patří mezi stavební pilíře heavy metalu, jehož jsou právě američtí Manowar spoluzakladatelé. Současné turné skupiny se opírá o repertoár dvojalba Hellon Wheels, které vyšlo začátkem listopadu a bude také základní kostrou zlínského vystoupení. Koncert začíná v 19.00 hodin a vstupenky, které se mohou stát vítaným vánočním dárkem pro všechny příznivce rockové hudby, jsou k dostání za 380 Kč v síti Tickepro, ale také v následujích předprodejních místech: Zlín - Forte Music, Velké kino, Městské divadlo, sportovní hala Novesta, Golem, Dům kultury, Atol, Acord. V Uherském Hradišti v prodejně Music Record a v Klubu kultury.
- red -MCD Klub
Po týdenní odmlce je tu opět pozvánka do MCD klubu. Prodejna KTJ HiFi Mariánské nám.

ENTOMBED - Wolverine Blues (1993)
Tak tohle není muzika pro slabé povahy. Pětice ostrých hochů ze Švédska nabízí to nejlepší, co lze v severské Death-metalové scéně najít. Typicky chlapácký brutální zpěv L-G Petrova nachází ve všech deseti skladbách alba rovnocennou oporu ve skvělé rytmice, ale především v úžasně ponurém zvyku kytar, jejichž typický sound připomíná zlaté časy Black Sabbath. Ten, kdo si dokáže poslechnout i méně proslavenou muziku, než nabízí tvůrci alá Jon Bon Jovi, neměl by si nechat ujít příležitost seznámit se s tvorbou této pětice.

DEMON - Hold On To The Dream (1991)
Ano, k poslechu téhle britské kapely jsem zval sice nedávno, ale nedá mi, abych vás nepozval i nyní. Vím, že kapel hrajících melodický heavymetal je dost, ale Démoni jsou jen jedni. Především díky monumentálnímu vokálu Dave a Hilla, kterému může konkurovat snad jedině slavný Joe Cocker. Daveův hlas je však poněkud sametovější a barvitější. Škoda, že kapely jako Def Leppard nebo Aerosmith dosáhly obrovské popularity i přes svoji relativní nevyjimečnost, zatímco skvělé melodie a nádherně silný vokál D. Hilla zůstávájí většině potenciálních zájemcům utajen. Naštěstí můžete všechno napravit návštěvou našeho MCD Klubu.

Vladimír MarekHOCUS POCUS
Každou neděli od 19.00 do 24.00 hodin můžete poslouchat
hudební týdeník Rádia Jih 88.9 FM
aneb Co byste možná rádi slyšeli a v něm kolem 20. hodiny
Pravidla Žebříčku 7+3 jsou jednoduchá: Sedm z desíti odehraných skladeb se seřadí podle množství hlasů posluchačů, tři poslední vypadávají a místo nich jsou nasazeny na 8. až 10. místo nahrávky další. Poměr zahraniční a domácí (vč. Slovenska) je rovněž 7:3.
Vyberte si sedm skladeb, které byste rádi slyšeli znovu a určete jejich pořadí od 1. do 7. místa, které zapíšete číslovkou za příslušnou skladbu. Na druhou stranu můžete navrhnout písně, které byste rádi slyšeli, jak v Žebříčku 7+3 (ty musí splňovat jediné kritérium - doba vzniku je mezi léty 1955 a 1992), tak v jiné části hudebního týdeníků Rádia Jih Hocus Pocus aneb Co byste možná rádi slyšeli.

	Žebříček 7+3, č. 47/97 21.12.1997

	Dnes  minule  týden
	1.	(2)	6	MIDNIGHT OIL: The Dead Heart
	2.	(1)	10	BRATŘI EBENOVÉ: Lucie, ahoj
	3.	(8)	2	FRANK ZAPPA: Sofa No.2
	4.	(5)	6	TOM WAITS: Downtown Train
	5.	(7)	13	THE ROLLING STONES: Sympathy For The Devil
	6.	(9)	2	JOAN BAEZ: Diamond And Rust
	7.	(4)	8	STROM: Strom kýve pahýly  
	8.	(-)	1	BOB DYLAN: Tangled Up In Blue
	9.	(-)	1	WANASTOVI VJECY: Lži, sex a prachy
	10.	(-)	1	SWEET: Poppa Joewww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund