Číslo: 8
24.02.1997
Článků: 39

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Klasický rock - CASH
Kina
Kluby
Výstavy
Do divadla
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Klasický rock - CASH
Pokud vám chybělo na rockovém trhu nové zboží, potom právě pro vás vznikla nová kapela s názvem CASH.

Co jsou zač, jakou hudbu hrají a jaký styl preferují, na to jsme se zeptali HONZY GAJDOŠE, skladatele, kapelníka a frontmena v jedné osobě.
#Naši kapelu tvoří celkem šest lidí: Zdeněk Kroča (21)-bicí, David Vlk (19)-baskytara, Pavel Rajmic (19)-syntezátor a bratři Erik (17) a Leo (23)-kytary. Co se týče stylu naší hudby - zpíváme rozhodně česky a texty jsou, myslím si, vcelku na úrovni. Dělá je David Vlk, externě s námi spolupracují Francois Berkinsson a Jim Manzarek. Varujeme se textů typu: #poďme sa ožrat, slzy v očích.... Strukturu písniček netvoří jenom ohraná verze #sloka-refrén-sloka-refrén. Hrajeme vlastně rock, který se navzájem vylučuje. Šílené rytmy a řevy kontrastující s působivými slaďáky. Takže kdybych to shrnul, snažíme se hrát kvalitní hudbu, která se lidem líbí a při které si můžou třeba pořádně od plic zařvat.

Chystáte i jiné než hudební překvapení?
#Snažíme se, aby na pódiu bylo neustále živo, žádné umíravé stání u mikrofonu. Prostě akce stíhá akci. Velmi důležité jsou i kostýmy, které měním i několikrát za produkci."

Ještě k názvu vaší kapely. Proč právě CASH?
#A proč ne? Je to jednoduchý, střízlivý a úderný název, který vyjadřuje podstatu naší muziky a navíc se lehce pamatuje a nikdo ho snad nezkomolí.

Kam se na vás v nejbližší době můžeme jít podívat?
#Zatím je vše ve stádiu vývoje a já to nechci zakřiknout. Jedná se o dlouhou šňůru akcí, jak u nás v okrese, tak i dál. Přibližný termín je duben, ale možná to vypukne o měsíc dřív. Takže sledujte plakáty a my o sobě dáme také určitě vědět!

PEPINKAKina
kino Hvězda
24.2. ve 20.00 PRET-a-PORTER - PROJEKT 100
25.2. ve 20.00, 26.2. v 17.30 a 20.00, 27.2. v 17.30 VÝKUPNÉ - výkupné se obyčejně platí. Obyčejně. Co se ale stane, když narazí kosa na kámen a únosce se setká s obětí stejně tvrdou a nelítostnou jako je sám? O tom vypráví psychologický thriller Rona Howarda a jeho hrdinové Mel Gibson a Gary Sinise.
27.2. ve 20.00, 28.2., 1., 2.3. v 17.30 a 20.00 DENNÍ SVĚTLO - když náhodná exploze obřích rozměrů zavalí oba konce tunelu, spojujícího Manhattan s New Jersey, zůstanou zoufalé skupinky těch, kteří přežili, uvězněni pod řekou Hudson. Na místě je i bývalý šéf lékařské záchranky (Sylvester Stallone), který objeví cestu k zavaleným, ovšem stává se spolu s nimi zajatcem smrtelné pasti a musí použít veškerého umu, aby dostal své #svěřence na denní světlo.Kluby
Uh. Hradiště - klub Kultury
26.2. v 8.30 a 10.00 ČERTOVSKÉ POHÁDKY - pořad pro mateřské školy.

Klub Mír - začátky ve 21.00
26.2. IRENA A VOJTĚCH HAVLOVI
1.3. V. JUBILEJNÍ REPREZENTAČNÍ PLES MÍRU - K. Gott Revival, Rock n roll Band Marcela Woodmana, 69

Uherský Brod - Dům kultury
27.2. v 19.30 NA TÝ LOUCE ZELENÝ - průřez operetou, účinkují sólisté Národního divadla Brno

1.3. od 15.00 FOLKOVÝ FAŠANK 97
Účinkují: Jaroslav Samson Lenk, Slávek Janoušek, Roman Horký, Pexeso, Vadugo, Bonifác, Dřevorubcovy boty, Second Band, Bourbon.
Uvádí: Jiří Brabec Moravský.Výstavy
galerie Panský dům
MIROSLAV KOHL - FOTOGRAFIE, výstava potrvá do 7.3. Veselí n. Mor. - galerie Ve dvoře
VÝSTAVA OBRAZŮ JANA PAULA
Irena a Vojtěch Havlovi NĚŽNĚ KE SVĚTLU
Dne 1.3. se uskuteční v RC Bunkr Bojkovice P. Fait + Pluto, předskupina MASHY MUXX (z Brna) + rockotéka.Do divadla
Slovácké divadlo
24.2. v 19.30 KROCAN (MS)
25.2. v 10.00 DIVOTVORNÝ HRNEC (Š)
26.2. v 17.00 STROMY UMÍRAJÍ VSTOJE (N)
27.2. v 10.00 DIVOTVORNÝ HRNEC (Š)
28.2. v 10.00 KRÁSKA A ZVÍŘE (Š)Problémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Vzkaz Iloně: Dobří lidé ještě žijí!
Můžete vyřídit Iloně z minulé poradny, že jestli chce poznat lidi, kterým nejde jen o sebe, ale i o druhé, ať se ozve? Pomůžeme jí získat nové kontakty. Vždyť přece není v pořádku, když se dívka v jejím věku cítí osaměle a je smutná . . . (ženský hlas v telefonu)
Samozřejmě, že to můžu vyřídit a tímto to rád dělám. Protože už nemám kontakt na Ilonu (ozvala se jen dopisem a to si nezakládám) a protože jejích problémů může mít víc (a nejen) mladých lidí a do třetice protože mně to #ženský hlas v telefonu dovolil, zveřejňuji telefonní číslo, které jsem dostal a na které stačí zavolat. Nevím, kdo mně volal (volající hlas zůstal v anonymitě) a kdo bude na druhé straně linky. Vím jen, že mluvil o ochotě pomoci. Uherskohradišťské telefonní číslo je 579409.

Kdo mně spraví sex...
Mám sexuální problém. Prostě nefunguje to, jak by mělo. V posteli, chápete. Pravidelně čtu Hanku v Blesku a další rady jinde, ale nepomáhá to. Vyzkoušel jsem všecko a nic. S mojou se už dlouho hádáme a tím se to jen zhoršuje. Byl jsem i u doktora, ať mně na to něco dá, ale ani to nic. Co mám dělat? Kde se dá tady v okrese jít? (Josef, řidič, 46 let)
Dnes už máte, Josefe, mnoho možností, kde začít pracovat na tom, abyste se netrápil. Problém je jen v tom, že lidé jsou pořád velmi nedostatečně informovaní. Takže: Můžete se obrátit sám nebo i s manželkou na kteroukoliv poradnu pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy nebo podobné státní či soukromé zařízení (např. ve státní poradně v Uh. Hradišti vám bude kromě poradce k dispozici i sexuologicky orientovaný lékař a psychiatr). Můžete jít ke klinickému psychologovi, psychiatrovi, homeopatovi či jinému lékaři do zdravotnictví. Pomoc můžete hledat u zkušeného poradce přes mezilidské vztahy, poradenských psychologů či soukromých psychoterapeutů. Můžete jít nakonec i k léčiteli. Důležité je, abyste si předem zjistil, jestli tam, kam se chcete obrátit, s podobnými problémy pomáhají a hlavně, jak se jim daří. To všechno jsou vaše možnosti. A kde se dá jít tady v okrese? Většina uvedených profesí je i na našem okrese. Protože však píšete, že kromě intimního problému máte s ženou i jiné manželské problémy, doporučil bych vám to nejdříve zkusit v manželské a rodinné poradně. Máte možnost využít bezplatných poradenských služeb výše uvedené státní poradny (v samotném centru města, Hradební ulice 1250, ve 2. poschodí, naproti sodovkárny, ulice se dříve jmenovala Velehradská, telefon 555330) nebo placené poradenské pomoci třeba u mě.

Zženštilý partner s mužatkou...
S Lídou chodím už druhý rok. Máme mnoho společných zájmů a zálib a celkem si rozumíme. Lída vyrůstala mezi kluky, je chytrá, hezká, ale trochu klukovská. Baví ji tvrdá muzika, fotbal, hokej, šachy, lezení po skalách... Já jsem fanda do divadla a poezie, gymnastiky a krasobruslení. Někteří kamarádi někdy jízlivě říkají, že já jsem spíš za holku a ona za kluka. Trochu mě to trápí do budoucna. Náš vztah je pro mě dost důležitý a rád bych, aby byl i perspektivní. (Robin, grafik, 22 let)
Jestli tomu rozumím dobře, Robine, tak vás nezneklidňuje ani tak váš vztah s Lídou, jako to, jak se na vás dívá vaše okolí. Žijeme ve společnosti, kde jsou dosud přísně určeny a odděleny role muže a ženy (podle mne spíš bohužel). No a když se někdo vymyká..., znáte to, ne? Myslím, že podstatné je, jak to sedí vám dvěma. Jak budete vy dva schopni do budoucna využít pro sebe (eventuálně své děti) to, že jste právě takoví, jací jste. A kdyby vás reakce okolí příliš trápily, zajděte raději za odborníkem. Já vám posílám aspoň pár řádků, které jsem nedávno našel jen tak, bez autora. Zde jsou:

K zamyšlení na závěr - NĚHA
#Mám rád něhu, rád ji dávám a rád ji přijímám. Ale všeobecně vzato, všichni něhu postrádáme, bezpochyby proto, že se neodvažujeme ani ji dávat, ani přijímat... Láska je výrazem vášně. Něha, to je něco jiného. Vášeň jednou vyhasne, zatím co něha trvá...www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund