Číslo: 9
03.03.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Novinky z Argemy
Hradišťský trojkoncert
Zábava na konci tisíciletí...
Problémy Pro Pana Petra Parmu

Novinky z Argemy

Zlaté desky obdržela Argema již za nosiče Pomaláče a Poprvé... V nejbližších dnech je na obzoru další zlatá deska za maxisingl Jaroshow. Posledního alba s názvem Když jsem šel z Hradišťa se za první dva měsíce prodalo přes 18. 000 kusů nosičů, což je také velký úspěch. Prodej desek podpořilo mimo jiné také časté koncertování po vlastech českých - za loňský rok to bylo 176 vystoupení. Letos bude koncertování skupiny omezeno, ta se bude více věnovat studiové práci. Bylo například vypuštěno účinkování na festivalech. Z nabídky byly vybrány pouze ty nejdůležitější jako je např. Noc plná hvězd v Třinci, festival v Lipnici a další dva festivaly. Management skupiny připravil pro své členy fan klubu setkání s kapelou, které proběhne 5. července 1997 v Třebíči za účasti významných hostů z naší pop scény. Na základě ohlasu nových příznivců skupiny ze Slovenska připravil manažer skupiny promo k našim sousedům a připravuje koncertování na Slovensku.
V těchto dnech natáčí Argema v pořadí svou šestou dlouhohrající desku s názvem Pomaláče II., která vychází u agentury Monitor a na trhu se objeví začátkem léta.
RedHradišťský trojkoncert
V pátek večer si daly tři stovky fanoušků dobrého bigbítu rande ve sportovní hale v Uherském Hradišti. A určitě nikdo nelitoval, protože na každou stovku příchozích připadla jedna kapela - od legendárních Reflexů s Evženem Klegou přes spolehlivé Generace až po Jardu Filgase s Cobrou.
Celé to začaly právě originální Reflexy, na pódiu je vystřídaly Generace a až do jedné hodiny po půlnoci potom ovládal jeviště Jarda Filgas s Cobrou.

Minirozhovor s Jirkou Bartošem z Generací
Plány pro nejbližší dobu?
Chystáme se rozšířit záběr kapely i mimo region Slovácka, protože zájem o Generace je i na Valašsku, Kroměřížsku a Přerovsku, během léta kromě vystoupení na tradičních místech doma a na festivalech vyrazíme i do Čech, odkud máme také nabídky ke koncertům.
A ty úplně nejbližší plány?
V pátek hrajeme v Boršicích a na sobotu zveme příznivce Generací do Velké nad Veličkou!
DítěZábava na konci tisíciletí...
Bohužel šedesátá léta, kdy mezi pořadateli převládali tatíci, kteří dokázali alotria mladých zkrotit hned v zárodku, jsou dávno pryč. A proto se náhodnému návštěvníkovi hudebně velice příjemného večera nabízely nepříliš vábné pohledy na vrávorající mládež včetně té v zeleném (přitom hlídka, která zábavu navštívila, nezjistila závažnější závady a nikoho si do kasáren neodvedla s sebou). Také střepy z pivních lahví se mi nezdají ideálním povrchem pro taneční kreace.Problémy Pro Pana Petra Parmu

Každý se může v životě setkat s problémy, na které sám nestačí. Někteří se je pokusí nejprve zvládnout silou a pak pochopí, někteří vyhledají pomoc hned. Trápí-li vás (či jen zajímá) něco v komunikaci a lidských vztazích, pište či volejte do redakce nebo přímo do Soukromé psychosociální poradny, St. Tenice 1195/A, 686 01 UH, tel. 40518. Ve spolupráci s redakcí Dobrého dne připravuje PaeDr Petr Parma, systemický terapeut a soukromý sociální poradce.

Mladé dotazy
Dnes odpovídám na otázky studentům a studentkám z jedné hradišťské střední školy, které mně poslali písemně.

Pusou je to bezva
Co je to francouzské milování a je to vhodné?
Pokud já vím, tak někdy v šedesátých letech se tímto názvem označovaly ty sexuální aktivity, při kterých dochází ke vzájemnému kontaktu úst jednoho a pohlavního orgánu druhého partnera současně u obou partnerů... fuj, to zní učeně... Prostě je to, jak se tomu dnes říká, šedesát devítka (napište si číslo šedesát devět a položte si ho - no a vidíte, jak to vypadá). Leží na sobě nebo vedle sebe obráceně, s hlavami v klíně a tak se milují. A jestli je to vhodné? Ptáte se toho nepravého. To se musíte zeptat té, či toho, se kterou to chcete dělat. Pokud se to bude i jim líbit, potom neznám nic vhodnějšího...

Chci s ní chodit nebo ležet?
Kdy je vhodné, abych začal chodit s dívkou?
No, to je tedy dobrá otázka... To moc nevím, co vám na to říct. No, kdybych já byl vy, tak bych s dívkou začal chodit tehdy, když bych si byl nejprve jistý, zda mě dívky zajímají. Potom tehdy, když bych já aspoň trochu zajímal je. Asi bych s ní nezačal chodit na jaře. Aby to nešlo moc zhurta (víte co, že? - lehce nabyl, lehce pozbyl a prd z toho měl...). Začal bych tak na podzim - v zimě, abych si to na jaře víc vychutnal. Stačí...?

Také si to umíte #dělat sami?
Co si myslíte o onanii?
Že je to bezva věc. Dobře, že to někdo vymyslel. Má neuvěřitelně mnoho předností: Nikoho k tomu nepotřebujem (nejsme-li moc zpohodlnělí, obejdeme se i bez erotických pomůcek). Nakazíme leda tak sami sebe (ajci, žloutenky, kapavky, plísně, breberušky a jiná potvorstva mají prostě smůlu). Záleží jen na nás samotných, kdy se obšťastníme (nejsme závislí na náladách a chutích ostatních). Obšťastnit se můžeme téměř kdekoliv (v nouzi i záchodek či keřík postačí). Je hrozně levná (snad kromě občas nějakého krému nic nepotřebujeme, nikoho si k tomu nemusíme vydržovat, ani hříšný peníz za erotickou masáž či drahou profesionální děvu vyhazovat). Zkuste přemýšlet, určitě najdete předností mnohem více...
P. S. To výše uvedené není ironie. To myslím skutečně vážně!


Ďubky, bobule, cibule, dýně...
Je mi sedmnáct a mám malá ňadra. Moc mně to vadí. Co mám dělat?
Vím o třech možnostech, co s tím. Za prvé: Sehnat dostatečný finanční obolus (odhaduji tak několik desítek tisíc) a dát vydělat nějakému plastickému chirurgovi, kterému nebude vadit doplnit silikonem tak mladou dívku. Jo a asi získat i souhlas svých zákonných zástupců (zřejmě rodičů). Nebo se z malých ňader trochu zbláznit a přesvědčit nějakého psychiatra, aby vás k operaci doporučil (jestli to v tomto případě jde) ze zdravotních důvodů (abyste se úplně nezbláznila...). Za druhé: najít si dobrého odborníka (terapeuta, poradce, psychologa), který vám pomůže zjistit, že: a) vůbec nemáte malá ňadra, b) máte sice malá ňadra, ale co je malé, to je milé a vůbec nebo c) máte přece velká! ňadérka. Za třetí: Sehnat více dívek a žen s ňadry jako vy, založit klub, potom společenství a nakonec hnutí, ovlivnit hroznou tyranku módu a spokojeně si někde v novinách číst dotazy typu: #Je mi sedmnáct a mám střední (nebo velká) ňadra. Moc mně to vadí....

K zamyšlení na závěr:
Pro muže jsou sexuálně mimořádně přitažlivé ženy velkou zátěží. Nahoní se dost už v práci.
(E. Abeelová)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund