Číslo: 18
03.05.1999
Článků: 54

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FÓR TÝDNE

FÓR TÝDNE

„Tak, májku sme společně postavili, no a včíl to zkusíme aj s tým tvojím majáčkem!“
MALÁ ROBA
Potkali sa dvá spolužáci po rokoch v Novéj Vsi na návsi a Ruda pravíl: Poslyš, Jane, tak sem slyšél, že sas ožéníl a že sis ale vzál nejakú velice malú robu.
To víš, už mám nejaký rozum, a proto sem si zvolíl ze všeckých zel to najmenší.

LEPŠÍ ŘEŠÉNÍ
Bohušu, pustíl bys mě na tři dni na hory? Možu ti slúbit, že tam budu velice hodná a budu pořád enom na tebe myslet, pravila Jaruna Břúšková svojému chlapovi. Víš co, ušťúříl sa Bohuš, ostaň raděj hodná doma a možeš celú dobu myslet na ty hory!

V DOMOVĚ DŮCHODCŮ
Chlapé, mosím vám řéct, že v robách sú veliké rozdíly. Možu vám to potvrdit aj z vlastní praxe, přednášál v domově důchodců v Hradišti Jura Klobáskú. Já su už šestkrát rozvedený a pokaždé z jiného dúvodu!

PORODNÍ STAROSTI
V Osvětimanech pravíl tata synovi: Už za pár dní ti čáp přinese bratříčka. Tato, oboříl sa na něho malý Ondra, tos mosél přeříznút zrovna čápa, šak naša matka je eště celkem pořád pěkná baba!

ŽE BY BÚRAČKA
Tetino, a kdy sa vám stala tá škaredá búračka? A jaká, prosím ťa? No, přeca mně nechcete řéct, že ste sa s takovú hubú už narodila!

Z RODINNÉHO ŽIVOTA
Už zas chceš kúpit nový kožuch? rozčilovál sa strýc Burdú na svoju robu, šak ten starý máš teprvá třetí rok! No, to si celý ty. A co ty roky, co ho nosíl ten medvěd na sobě?

CHYTRÝ PAPÚŠEK
Tetka Mařáková si v Hradišti prohlédala v obchodě papúška. Otáčala ho ze všeckých stran a nakonec si enom tak pro sebe povídala: To bych byla zvědavá, estli umíš mlúvit, ty jedna potvoro opéřená! Papúšek sa k ní otočíl a naštvaně pravíl: A estli ty umíš létat, ty jedna čarodějnico stará!

SLUŽEBNÍ CESTA
Máňo, jedu na školéní, pravíl Jura Kučerú, když sa nic nestane, tož sa za týdeň vrátím. Věřím, že mi tady budeš věrná! Jasně, miláčku# Estli sa nic nestane, tož ti budu věrná#

NOVÉ AUTO
Heč, chválíl sa Jurka Petrášů děckám ve škole, my máme nové auto! To ti tak věříme. A kde ho máte? V garáži. Tata na něm akorát zrovna přemalovává číslo.

VYSVĚDČÉNÍ
Tomášek Kučerú donésl dóm vysvědčéní, na kterém to byla samá čtyřka. Celá rodina enom lomila rukama a rvala si vlasy. Podiv sa na súsedového Peťu, ten má samé jedničky, pravila mu matka. To máš sice pravdu, nedál sa Tomášek, ale on sa už nemože polepšit.

MYSLIVECKÁ
Pane Pérko, ptál sa súdca v Hradišti, proč ste střílál na svojého súseda? Já sem si myslél, že je to jeleň. A kdy ste zjistíl, že to néni jeleň? Když on začál střílat po mně!

KDYŽ JE ŠTĚSTÍ UNAVENÉ#
V Brně na zastávce stáli dvá policajti. Jeden povídá druhému: Na jakú tramvaj čekáš? Na jedničku, a ty na kterú? Já na čtverku. Najednú sa k zastávce blížila čtrnáctka a ten první policajt radostně zakřičál: Hergot, máme to ale štěstí, možeme jet obá!

POZNÁL HO
Malý Jarynek Křápkú chytíl na dvoře krúžkovaného holuba a letěl s ním za staříčkem. Staříčku, staříčku, podívajte sa, chytíl sem ženatého holuba!www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund