Číslo: 10
10.03.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FÓR TÝDNE

FÓR TÝDNE

"Máňo, já už s tým chlastem asi nikdy nepřestanu !" "... Ale přestaneš !"
Seděli v Hradišti na Šarovci dvá najvětší místní podnikatelé Matúš s Janem a enom tak debatovali, o čem iném než o robách. Když už probrali gde co, tož sa Matúš ptál: #Ty, Jane, velice by ně zajímalo, když skončíš s tým milováním, vykládáš si potem se svojú starú? - #Tož to máš jak gdy, pravíl Jan, #negdy ano, negdy né. To je dycky podle teho, estli mám po ruce ten svůj mobil. - PS

NÉNÍ NAD TO SI POMÁHAT
Malý Jožinek sa snažíl dosáhnút na zvonek u dveří. #Počkaj, pomožu ti, povídál mu jeden strýček, co šél právě okolo a zmáčkl tlačítko. #Strýcu, pěkně vám děkuju, pravíl Jožinek, #ale včíl už rychlo utěkajme!

KDO UMÍ, TEN UMÍ
Na podzim sa znéslo veliké hejno kačen z novoveských jezer, zeřadilo sa v luftě do té známé šipky a zamířilo si to na jih. #Ty, Jaruno, pravila jedna z kačen, #a proč první letí dycky Maňa a my letíme všecky za ňú? #Proč, proč? No protože má mapu.

KONEČNĚ NECO SUPER
Janek Pelnářú, stavební inžinýr, jednú tak stál od svátečního oběda a pravíl svojí staré: #Ančo, mosíš ně napsat nekdy ten recept na ty tvoje knedlíky. Věřím tomu, že sněma udělám revoluci v betonářství!

NOČNÍ TELEFÓN
V psychiatrické léčebně v Kroměříži zvóníl o půlnoci telefón: #Prosím vás, neutékl vám náhodú nejaký blázen? #Né, proč sa ptáte? #Protože mně nekdo unésl moju starú!

TO NEBYLA LICHOTKA
Tetka Čadová přiletěla dóm celá rozzářená. #Přectav si, Matúšu, jeden ogar v Hradišti ňa dneska oslovíl slečno! #A co sa tomu divíš, vzhlédl strýc od novin. #Určitě ho ani nenapadlo, že by si ťa mohl nekdo vzít!

NÁVŠTĚVA BENZÍNKY
#Dvacet litrů teho supru, pravíl strýc Ondrůšek u té už desáté nové benzínky v Hradišti. #Néni problém, odpovídál ten pumpař, #ale mosíte prvéj vypnút motór! #Motór je přeca vypnutý, ty pazúre, to sa v autě třese moja stará. Tá to bude platit.

A ZAS MAJÚ POLICAJTI CO VYŠETŘOVAT
Tetku Anéšku v noci v Ostrohu přepadl chlap, zakrýl jí ze zadu oči a pravíl: #Estli hneď neřeknete, kdo su, tož vás znásilním! #Lenin, Stalin, Kasanova? křičala tetka pohotově.

DŮVOD SA DYCKY NAJDE
Při jednom fotbalovém utkání ve Starém Městě na Širůchu stál mezi domácíma fanúškama strýc Jaroš Brčkú a pořád hulákál na hlavního rozhodčího: #Ty vole, ty býku, ty pitomče .... A tak pořád dokola, ba eště aj přitvrdíl. Pořadatelé už to nemohli vydržat a zakročili: #Strýcu, tož tak škaredě nám tady nebudete hulákat. Děláte enom ostudu a navíc nemáte ani pořádný důvod. Dyť naši vedú a rozhodčí to píská víc než dobře, tož co chcete? - Jaroš sa enom tak podívál a dožraně pravíl: #Hergot, tož já nemám důvod? Šak vám ten rozhodčí za starú nechodí ....

NATĚRAČ
Matúš Sabákú začál natírat okna, dveřa a také aj vráta. Když vyšél před chalupu súsed Janek Říhú, dívál sa a enom krútíl hlavú. Když už mu to nedalo, tož pravíl: #Ty, Matúšu, proč to natíráš tak rychlo, co tak kvaltuješ, šak ťa nikdo nežene? - #Mosím, Jane, mosím, protože mám málo barvy a mám strach, že ně dojde ....

ABY NEZMEŠKALY
Stalo sa v Kunovicách na #škaredú středu, když slúžíl pan farář večerní mšu svatú, na keré měl plno robek. Z ničeho nic nastalo ale v lavicách veliké rušno, ženské sa začaly pomálu vytrácat a už aj odcházaly z kostela. Pan farář na nich stačíl enom zakřičat: #Robky, tož co blázníte, dyť eště néni konec. Tož kde sa tak hrnete? - #Za chvílu začíná DALLAS, pane farář, odpověděla za všecky tá poslední.

NOVÝ GALÁN
Ve Stříbrnicách sa potkaly dvě mladé robky: #Ty, Maňo, tak sem čula, že máš nového galána? - #Tož mám a věřím, že to bude už aj na celý život. - #Ty, Maňo, a čím je ten tvůj nápadník? - #Věříš, že ani nevím, eště sem sa ho na to neptala, ale řekla bych, že bude asi profesionálním zápasníkem. - #A na to přišlas jak, prosím ťa? - #Tož, protože ně za deň položí aj pětkrát na lopatky.

POSEDĚLI, POPILI
Jednú večér zabúchál strýc Juřenú u svojého známého doktora Macáka na dveřa. Chvílu spolem poseděli, vínko popili a když strýc po třech hodinách sa lúčíl, tož doktór sa zeptál: #A jak sa vede vaší tetině? - #A sakra, dyť kvůli temu sem k vám vlastně došél. Leží doma na koberci a strašně chroptí ....

CHCE TO TRPĚLIVOST
Tetina Kudláčková sa pokúšala cvičit svojého psa. Strýc Kudláčkú se enom uščuřovál a říkál: #Toho psa nikdy nic pořádného nenaučíš ... - Tetina byla ale přesto optimistická: #Enom nechaj na hlavě, šak si vzpomeň, že ani s tebú to nešlo moc rychlo!

V BOJKOVICÁCH
V Bojkovicách vystupovál jeden známý brněnský imitátor a jedna taková fešná robka sa ho optala: #Pane a dokázál byste napodobit aj mojého starého? - #Určitě, ale mosela byste mně řéct, kde máte ložnicu.

PRÁŠKY NA MLÚVENÍ
#Doktore, potřebovál bych napsat nejaké prášky proti mlúvení, pravíl děda Šulců. - #Ale dědo, na to néni žádný lék. A to vám to tak vadí? ptál sa doktór. - #Tož ba, že vadí, protože kdo má ty hovadiny pořád poslúchat ...

TO SÚ VĚCI
Jednomu hrobníkovi z našeho regiónu sa narodila céra. Když ju šťastná matka dovézla z porodnice dóm, tož pravila šťastnému otcovi: #Tato, nechceš si ju pochovat?

ZAVINÍL TO POČÍTAČ
Tetina Chrústová přišla do manželské poradny a pravila: #Doktore, vzali sme sa s manželem, protože nás vybrál ten váš počítač. Já bych enom potřebovala vědět, co na tom mojém tá mašina viděla?

V NEMOCNICI
Na kožním odděléní pravíl doktór Janovi Buršovému: #Strýcu, že vy ste měl styk s neznámú ženú? - #Ale kdeže, pane doktór, s neznámú.... Dyť tú zná půl Hradiště.

TAK TO CHODÍVÁ
Povídala Jarča Šústková svojému starému: #Nezlob sa, Jarošku, ale včíl nejsu na sex vůbec naladěná. - #A sakra, pravíl naštvaně Jaroš, #tož vzál sem si babu anebo klavír?

PLESOVÁ SEZÓNA
Telefonovala jedna mladá robka z hradišťskéj porodnice svojí kamarádce: #Ty, Markéto, představ si, že ten konúpek, co měl na tom maškarním plese v Boršicách tú masku teho černocha, tož to býl opravdu černoch!

MANŽELSKÁ POSTÉL
Ona: #Miláčku, možeš byt trochu něžnější? - On: #Co blbneš? Šak neděláme něžnú revoluci, ale enom plníme manželské povinnosti!

TO JE ALE PRŮŠVIH
Zdravotní sestra blahopřeje v hradišťské nemocnici novopečenému otci: #Gratuluju vám, vaší ženě sa narodily trojčata. - #Proboha - a kdo bude kójit to třetí?

PRSTwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund