Číslo: 10
06.03.2000
Článků: 86

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


O víkendu odstartuje MSFL, divize i župa
Házenkářky ITS jako na houpačce
Ligové šipky ve výsledcích
Úřední zpráva OFS UH
Výběr děvčat do sportovních tříd
Šachová divize
Na čele i nadále Uh. Ostroh A
Šipkový klub na Malibu stoupá k výšinám
Fotbalová pravidla známá i neznámá
Rozčarování mladých fotbalistů z Mistrovství USA
Vítězství VSK v souboji dvojičky
Krajský a okresní stolní tenis
Odbíjená ve výsledcích
Báječný vodácký ples
Volejbalový servis okresních celků
HC Uh. Hradiště - Šternberk 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Bodování po základní části hokejistů HC Uh. Hradiště
Hokejová liga juniorů ČR - kdo vyhraje, postoupí
Hokejové soutěže hradišťské mládeže
Zlato z Břeclavi přivezla Nicol
Basketbal dorostu
Synot zvýšil svůj náskok
Před zahájením II. ligy řekli
Broďané útočí na brněnskou tvrz
FK Holice - FC Synot 1:4 (1:0)
1. FC Synot od července
Boršice vyškolily Tupesy
Přípravná kopaná
Středoškolská liga v sálovce

O víkendu odstartuje MSFL, divize i župa

"Lepší fotbal musíme hrát hlavně v domácím prostředí," říká trenér Kunovic L. Blaha. - Foto: JOH
Vzhledem k tomu, že se o tomto víkendu zapojí další fotbalová mužstva našeho okresu do mistrovských soutěží, požádali jsme jejich zástupce o odpověď na čtyři anketní otázky:
1) Jak probíhala ve vašem klubu příprava?
2) Jakých změn doznal váš kádr?
3) Jaké cíle jste si pro jaro stanovili?
4) Tipnete si, kdo postoupí a sestoupí z vaší soutěže?

MSFL

FC Kunovice - trenér Lubomír Blaha
1) Ze začátku jsme zvolili přípravu kondiční, soustředění jsme absolvovali v domácích podmínkách a uspořádali jsme zimní turnaj. Trochu mi chyběl kvalitnější soupeř. Teď už se soustředíme jen na mistráky.
2) Mužstvo opustili Palčík, Kaštánek a Bičánek, kteří se vrátili do St. Města. Do Polešovic odešli Suchý, Omelka a Skovajsík, na hostování do O. N. Vsi Máčala. Získali jsme Mačudu, Seberu a Julinu (Zlín), Boďu (Uh.Brod), Hanáka (Bystřice p. Lop.), Březík k nám přestoupil ze Slušovic.
3) Hrát lepší fotbal zvláště v domácím prostředí, kde se nám moc nedařilo a zlepšit postavení v tabulce.
4) Dobře to má rozehrané Jihlava a kdo spadne? To ukáže až prvních pět kol.

DIVIZE D

1. Polešovice - trenér Antonín Samsonek
1) Příprava mohla začít až po schůzi valné hromady, která se konala na konci ledna. Ta rozhodla, že se v Polešovicích divize hrát bude a že hrací práva na MSFD budou převedena na obchodní společnost V. Bugaje. Teprve pak jsme odjeli na soustředění na Lopeník a na Slovensko. Zúčastnili jsme se také zimního turnaje v Kunovicích a sehráli pět přátelských utkání.
2) Do kádru přišel brankář Skovajsík z Kunovic, obránci Macháček (Otrokovice), Bystroň (Teplice), Jedelský (Přerov), záložníci Janík (Vítkovice), Dominik, Suchý, Omelka (všichni Kunovice). Odešli Samsonek a Švejčara do Otrokovic, Hladiš a Kment do Mutěnic, hostování ukončil Martínek.
3) Zachránit se v divizi.
4) Postoupit chce určitě Synot Slovácká Slavia a já jí to přeji. Ať sestoupí kdokoliv, jen když to nebudeme my.

FC Synot Slovácká Slavia - sekretář Ladislav Minář
1) Soustředění jsme žádné nenaplánovali, protože všichni hráči chodí buď do zaměstnání nebo do školy. Připravovali jsme se v areálu stadionu.
2) Z FC Synot přišli Palčík a Bičánek, dále dorostenec Obal z Veselí. Hostování skončilo klukům černé pleti. Na vojnu narukoval Lukůvka, Strakoš si našel angažmá v Německu.
3) Pokud se nám bude dařit, tak hrát co nejvíce na špici.
4) Jelikož je soutěž velice vyrovnaná, tipovat se neodvážím.

TJ Dolní Němčí - trenér František Kadlček
1) Příprava probíhala pouze v domácím prostředí, ovlivnilo ji také špatné počasí, díky němuž bylo naše hřiště pod vodou. Přátelské zápasy jsme hráli i v Kunovicích na umělé trávě.
2) Změny byly nepatrné, z vojny se vrátil Cmol, Hanákovi skončilo hostování, naopak Antlovo a Švardalovo bylo prodlouženo.
3) Pokud nebude tým sužován nemocemi a zraněními, mohli bychom hrát do 8. místa.
4) Do moravskoslezské ligy by mohl postoupit FC Synot Sl. Slavia, záležet bude i na tom, jak zvládne zápas v Polešovicích. A sestup samozřejmě nikomu nepřeju, takže tipovat nebudu. Jenom doufám, že to nebude tak divoké jako loni.

ŽUPNÍ PŘEBOR

SK HS Sokol Hradčovice - manažer Vlastimil Hruboš
1) Příprava probíhala v domácím prostředí, byli jsme na 5 denním soustředění na Mikulčiném Vrchu. Zúčastnili jsme se také zimního turnaje v Kunovicích.
2) Změny byly nepatrné, navíc se nám nepodařilo získat obránce, kterého nutně potřebujeme. Jinak k nám přišli Michalčík z Hluku a Kopták z Újezdce, z hostování se vrátil Fiala a do Jarošova odešel Švrček.
3) Cíle máme tři: záchrana v soutěži, stabilizace kádru a příprava na další ročník.
4) Favoritem číslo 1 na postup je Hulín, sestoupí jeden z dvojice Hodonín - Mikulčice.

SKF TARGET Břestek - trenér Petr Stýskal
1) Absolvovali jsme soustředění v Jeseníkách, pak jsme pokračovali v domácím prostředí. Sehráli jsme několik přípravných zápasů, vyhráli jsme nad Březolupama, Jalubím a Otrokovicemi, s Dol. Němčím a O. N. Vsí jsme remizovali.
2) Posílili jsme A. Kaštánkem a Vaňkem z Jalubí, usilujeme o Rosíka z Traplic a na přestup k nám přišel Andrýsek z Kunovic. Neodešel nám naštěstí nikdo.
3) Jelikož jsme třetí od konce, chceme se dostat do středu tabulky a hrát pro diváky pěkný fotbal.
4) O postupu se rozhodne mezi Hulínem a Vracovem, jasnými kandidáty na sestup jsou Hodonín a Mikulčice.

Spartak Hluk - trenér Pavel Soviš
1) Sehráli jsme několik dobrých přátelských utkání, jak na umělé trávě v Kunovicích, tak na škváře v Hluku. Mužstvo absolvovalo krátké soustředění ve sportovním areálu v Hluku.
2) Z týmu odešel Koníček na hostování do Vlčnova, Michalčík do Hradčovic a na přestup Hubáček do Březolup. Z Babic jsme získali Baštince a z Bílovic je u nás Johaník.
3) Rádi bychom si udrželi výkonnost z podzimu a hráli v lepší polovině tabulky.
4) Jednoznačně největší šance má Hulín, kterého by mohl následovat Vracov. O špici by mohly hrát i Morkovice. Pádem z přeboru jsou ohroženy Mikulčice a Hodonín, jimž moc nadějí na záchranu nedávám.

ČSK Uh. Brod - manažer Josef Hamšík
1) Připravovali jsme se v domácím prostředí stadionu na Lapači a sehráli jsme několik přátelských zápasů.
2) Na půlroční hostování odešel do Kunovic Boďa, na přestup do Slavičína Kociňák. Posílili jsme Kopůněm, který dříve hrával I. dorosteneckou ligu za Trenčín. Vedeme však ještě nějaká jednání.
3) Jelikož jsme čtvrtí, chceme potrápit čelo tabulky.
4) Jaro bude velmi vyrovnané, dobře jsou na tom Hulín, Vracov a Veselí a sestup nikomu nepřeji, protože nás samotné to potkalo dvakrát.

M. Křížová
Házenkářky ITS jako na houpačce
Uh. Hradiště (AS) - Mladé házenkářky ITS zahájily o víkendu sérii přípravných turnajů. V Brezové pod Bradlom předvedly velmi dobrý výkon a po zásluze se radovaly z celkového vítězství v turnaji, když přehrály jak domácí družstvo Seredě, stejně tak i ve finále Inter Bratislava. Na dalším turnaji v Kunovicích však družstvo zcela propadlo. "Hráčky příliš sebevědomě nastupovaly k jednotlivým zápasům a to se také odrazilo na výsledku. Nic nepřijde samo, do každého zápasu se musí jít naplno. S takovým přístupem by se asi děvčata jen velmi těžko probojovala na mistrovství republiky," zhodnotil výkon svých svěřenkyň trenér Antonín Střelec. Na turnajích se střelecky nejvíce dařilo Salčákové, Štěrbové a Sklenářové.Ligové šipky ve výsledcích
I. liga - 22. kolo:
Centrál Hulín - Novex Uh. Ostroh 6:5 (Kyncl 2, Zajaroš 2, Chmelař 1), Slovan KM - Kostelec 7:4, Aréna KM - Čamlík 8:3, Saila KM - ŠK Synot 9:2, Moravia Stars - Skaštice 9:2, DC U Jarmily - Ječmínek Chropyně 6:5, Zdounky - Zlobice 7:4.
Pořadí: 1. Saila KM 42, 2. Moravia Stars 40, 3. ŠK Synot 37, 4. U Jarmily Kojetín 37, 5. Arena KM 37, 6. Centrál Hulín 36, 7. Novex Uh. Ostroh 33, 8. Čamlík Malenovice 33, 9. Ječmínek Chropyně 31, 10. Zdounky 29, 11. Slovan KM 29, 12. Kostelec 29, 13. Skaštice 24, 14. Zlobice 22.

II. liga - 22. kolo:

ŠK Malibu - Bernard Napajedla 10:1, Čamlík - Napálsko 5:6, Cicero Napajedla - Billiard UB II. 3:8, Sany UH - MASH Polešovice 7:4, Rohatec - Zbrojbar Kostelec 8:3, Billiard UB I. - Beseda Hodonín 4:7, VK Valmez - A JE TO 8:3.
Pořadí: 1. VK Valmez 44, 2. ŠK Malibu Synot 41, 3. Beseda Hodonín 40, 4. Rohatec 35, 5. MASH Polešovice 34, 6. Billiard UB II. 32, 7. Cicero Napajedla 32, 8. Kostelec 32, 9. Billiard UB I. 32, 10. Napálsko Napajedla 32, 11. Sany UH 31, 12. A JE TO Otrokovice 27, 13. Čamlík 12 Malenovice 26, 14. Bernard Napajedla 22.

III. liga - 14. kolo:

MASH Polešovice II. - Šalanda UB 6:5, Novex Uh. Ostroh III. - Titanic UH 3:8, Paradise M. Písek - Billiard UB IV. 10:1, V-Bar UH - Sukava Billiard III. UB 8:3.
Pořadí: 1. Paradise MP 14/26, 2. V-Bar UH 14/25, 3. Šalanda UB 14/24, 4. Titanic UH 14/22, 5. MASH II. Polešovice 14/22, 6. Sukava UB 15/20, 7. Novex Uh. Ostroh II. 14/20, 8. Novex Uh. Ostroh III. 14/17, 9. Billiard UB IV. 15/16.Úřední zpráva OFS UH
č. 26 - ročník 1999/2000 ze dne 2. března 2000
Zpráva sekretariátu OFS
a) Zpráva komise mládeže - pozvánka na aktiv:
Na základě rozhodnutí V OFS uskuteční KM OFS aktiv vedoucích a mládežnických rozhodčích dne 10. března 2000 od 15.30 pro oblast Brodska v zasedací místnosti ČSD (vlak. nádraží - I. patro) Uh. Brod a dne 17. března 2000 do 15.30 v Uh. Hradišti - restaurace Koruna Tyršovo nám. pro oblast Uherskohradišťska. Uvedených seminářů se zúčastní zástupci odd. fotbalu hrající okresní soutěže žáků, přípravek a dorostu, pom. rozhodčí mládeže, kteří již průkaz trenéra vlastní a další, kteří mají zájem průkaz trenéra splnit. Pro nové průkazy je nutno s sebou přinést foto 3,5 x 4,5, jeden kus odpovídající současné skutečnosti. Ti, kteří vlastní rozh. průkaz - přinést s sebou pro prodloužení.
Program:
a) Zahájení
b) Pís. testy z pravidel fotbalu a SŘ
c) Upřesnění nových změn v pravidlech fotbalu v praktické činnosti
d) Ziskuse - závěr

Zpráva OKR - OFS:

a) 21.3.2000 se dostaví na sekretariát OFS v 15.30 za účelem předložení lékařských prohlídek a vyzvednutí průkazky tito rozhodčí: Huška Pavel, Kostelníček Josef, Mrázek Ladislav, Pavelčík František, Šebestík Radim, Prachař Roman, Ševčík Petr, Konrád Petr, Zich Radek.
b) Dne 21.3. se dostaví na sekretariát OFS v 16 hod za účelem provedení písemných testů z pravidel fotbalu (posl. termín) tito rozhodčí: Antl Svatopluk, Grebeníček Antonín, Janulík Jiří, Sedlář Jaroslav, Komínek Petr, Lapčík Josef, Melichárek Antonín, Němec Jiří, Ujčík Zdeněk, Vacke David, Turchan Pavel - účast je povinná.
c) Pozvání na na jednání OKR OFS, které se koná 21.3.2000 od 15.30 na sekr. OFS - Tyršovo nám. 440 (vesl. klub) UH. Zúčastní se členové komise rozhodčích.

Upozornění oddílům

Sekretariát OFS žádá všechny odd. fotbalu (SK-FC) a TJ, pokud u Vás došlo ke změně čísla účtu, nahlaste prosím na OVV ČSTV telefonem nebo písemně. Je velmi důležité pro zasílání fin. prostředků (dotací) z ČMFS na mládež.

Sekretář VV OFS UH Petráš Zdeněk
Výběr děvčat do sportovních tříd
Základní škola náměstí Míru v Uh. Hradišti - škola se sportovním zaměřením - si získala v povědomí široké veřejnosti nezastupitelné místo místo v systému výchovy sportovně talentovaných dětí a mládeže. V letošním školním roce je zde soustředěno 255 dětí v 10 sportovních třídách. Do každého ročníku od 5. do 9. třídy jsou vybíráni chlapci se zájmem o kopanou a lední hokej a také nadaná děvčata, z nichž většinu tvoří atletky AC Slovácké Slavie, ale také sportovkyně různých oddílů z Uh. Hradiště a širokého okolí.
Snahou školy je vytvořit co nejlepší studijní a sportovní podmínky talentované mládeži. Tradice sportovních tříd, zkušenosti z organizace a řízení spolu s výhodnou polohou školy poskytují ideální možnosti sportovního růstu.
Ve sportovních třídách se vyučuje dle upravených učebních plánů schválených MŠMT, které nedovolují úlevu ve stěžejních předmětech, zato však obsahují pět hodin tělesné výchovy týdně. O sportovní růst dětí se stará 8 aprobovaných učitelů TV. Sportovní příprava je v hodinách maximálně všestranná. O tom svědčí i přehled sportovních zařízení, která mohou žáci využívat. Kromě vlastní tělocvičny je k dispozici areál Slovácké Slavie, atletická dráha, volejbalové kurty, hřiště na házenou, zimní stadion, sport. hala, fitcentrum a pro pravidelnou rehabilitaci plavecký bazén. Samozřejmostí se stala i sportovní soustředění, podzimní absolvují děvčata na domácích sportovištích, zimní formou lyžařského zájezdu.
I ve školním roce 2000/2001 bude naší snahou dát možnost navštěvovat naše sportovní třídy talentovaným děvčatům z UH a okolí. První, širší kolo výběru žákyň stávajících 4. a 5. tříd se koná 10. března v 15.30 v tělocvičně ZŠ nám. Míru v Uh. Hradišti.
Michal BeranŠachová divize
Po 8. kole šachové divize se zdá, že k postupu do moravsko-slezské ligy kráčí Veselíčko. To porazilo Olomouc 6:2 a druhý Prostějov podlehl P. Lhotě 3,5:4,5. St. Město B prohrálo s Val. Meziříčím 3,5:4,5. Vyhrál jen R. Staufčík, remizovali Vavruška, V. Blaha, M. Staufčík, R. Omelka a Rachůnek. Nevedlo se ani Veselí, které v derby podlehlo Bzenci 3,5:4,5. Vyhráli Křížek a Hrabal. Remízou skončily partie Hudeček - Zpěvák, Plšek - T. Cagašík a Hudaček - Heindl.
Další výsledky: Kroměříž - Šumperk 6:2 a Hodonín - Litovel 6,5:1,5.

1.	Veselíčko	43	21
2.	Prostějov	40	17
3.	Kroměříž	35,5	13
4.	Litovel		33,5	13
5.	Bzenec		34	12
6.	Hodonín		30,5	10
7.	Val. Mez.	28,5	10
8.	Olomouc		31	9
9.	Pod. Lhota	24,5	9
10.	Šumperk		24	9
11.	Veselí		30	8
12.	St. Město B	29,5	8
Jiří OndraNa čele i nadále Uh. Ostroh A
I po 9. kole oblast. přeboru družstev v šachu zůstávají na čele tabulky šachisté Uh. Ostrohu A, kteří po velkém boji i s notnou dávkou štěstí zdolali Sudoměřice tím nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5. Za stavu 3,5:3,5, když předtím vyhráli Šilhavík, Galuška a Jakubec a remizoval Stánec, získal rozhodující bod Zpěvák, když využil chyby soupeře v remízové pozici.
V jediném okresním derby tohoto kola Uh. Brod A podlehl 1:7 Boršicím A. Za domácí byl úspěšný jen Vacula, za hosty bodovali Vrtal, Havránek, Křížek, Skalka, Frýbort, Šebela a Volčík.
Jelikož v letošním ročníku bude zřejmě sestupovat více družstev než obvykle, bude až do posledního kola zajímavý také boj o záchranu. jediný zatím jistý sestupující Uh. Ostroh B prohrál v Bzenci 3:5, když vyhráli Hruška a Fridrich, remizovali Šťuka a Chabiča. Do složité situace se dostali také šachisté Uh. Hradiště, když prohráli se Zlínem A 3,5:4,5 a jsou předposlední. Vyhráli Bosák a Vlášek, po půl bodu za remízu přidali Hora, Šaňák a Pícha. Nebodovalo ani St. Město, jež podlehlo 3:5 Zlínu B. Plně bodovali Slíva a Sháněl, remizovali Chudík a Adamík. A tak jediný, kdo si v boji o záchranu polepšil, je Vlčnov A, který přehrál 5:3 Slavičín, o což se výhrami přičinili Buráň, Hastík, Flekač, Mahdal a Javor.

1.	Uh. Ostroh A	40	24
2.	Zlín A		45	21
3.	Zlín B		41,5	21
4.	Boršice A	44,5	19
5.	Bzenec B	38	15
6.	Vlčnov A	35	12
7.	Uh. Brod A	29,5	12
8.	St. Město C	33	10
9.	Sudoměřice	36	9
10.	Slavičín	33,5	9
11.	Uh. Hradiště	36	8
12.	Uh. Ostroh B	20	0
Jiří OndraŠipkový klub na Malibu stoupá k výšinám
Uh. Hradiště - Šipkový klub ŠK Malibu-Synot Uh. Hradiště se začal formovat do současné hráčské podoby v sezóně 1998/99 na V-baru. Tam se hrála 3. liga, kterou V-bar tehdy vyhrál a postoupil tak do vyšší soutěže. Po ukončení sezóny však bylo nutné najít nové hrací místo. Pomocnou ruku tenkrát šipkařům podal p. Radomír Belant, majitel Malibu baru, velký šipkový nadšenec a dnes i předseda klubu, který zde partě šipkařů vytvořil skvělé zázemí. Velký dík patří také firmě Synot, která klubu umožnila zdarma trénovat na šipkových automatech. Tak vznikl ŠK Malibu-Synot. "V červenci 1999 jsme začali trénovat na novou, už druholigovou sezónu, v prakticky současném složení: T. Kotásek, L. a Z. Kaňovští, P. Hanáček, R. Duffek, A. Blaha, R. Škrabal. Teď si držíme v lize pěkné druhé místo znamenající baráž o první ligu, manšaft na ni jistě máme," říká sebevědomě kapitánka Lidka Kaňovská.
Zdeněk Kaňovský (1964) - "Šipky jsme s manželkou začali hrát tehdy, když se poprvé objevil u nás v hospodě na Východě šipkový automat. V roce 97 jsme už hráli Synot-cup, a tak to tehdy vlastně začalo," objasňuje nám společné začátky mužská půlka známého šipkového páru Zdeněk Kaňovský. Synot-cup byl startovací plochou pro mnohé šipkaře. Na této "hospodské lize" neregistrovaných se setkali Kaňovští i se svými budoucími spoluhráči Antonínem Blahou (1967), tehdejším hráčem DC-Timur (hospoda "Rudý" ve St. Městě) a Robertem Duffkem (1972) z týmu celníků, dnes oporami týmu ŠK Malibu-Synot. V roce 1998 začali hrát za V-bar stejně jako Pavel Hanáček (1975). V témže roce naskočil do týmu i benjamínek, dnes hvězda týmu Tomáš Kotásek (1982).
"Před třemi lety jsem začal hrát šipky, a to hospodskou ligu za hospodu Morava. Celkem se mi v ní dařilo, pak mě "teta" Lidka Kaňovská přemluvila, to bylo v roce 1998, abych hrál třetí ligu za V-bar. Tehdy jsem také začal jezdit na turnaje a zanedlouho přišlo první vítězství na Biliar clubu v Uh. Brodě. Zatímco loni jsem se pohyboval v republice okolo dvoustého místa, letos jsem zatím v sezónním žebříčku na dvanáctý. Chtěl bych však ještě výš, proto také trénuju tři hodiny denně na Malibu a asi tak hodinku si zahážu doma na sisálu," říká jeden z největších šipkařských talentů u nás.
Duší týmu je kapitánka Lidka Kaňovská (1964). Loni 24. hráčka republiky, letos však už šestá na žebříčku BDS, a dokonce druhá šipkařka svazového žebříčku. "Od loňského podzimu jsem také v reprezentaci. Loni v říjnu jsem se zúčastnila ME v Rakousku, kde jsem skončila na 40. místě. Myslím si, že při skvělé hráčské partě, která se na Malibu dala dohromady, to dotáhnem opravdu daleko, jako tým i jako jednotlivci," dodává na závěr naše špičková šipkařka Lidka Kaňovská.
Petr ChudomelFotbalová pravidla známá i neznámá
Mužstvo Synotu zahájilo sobotním zápasem v Xaverově fotbalové jaro celků našeho regionu. Tento týden se rozehrají mistrovské zápasy i v dalších soutěžích a fanoušci si tak jistě již konečně přijdou na své. I přesto, že fotbalová pravidla jsou pro všechny věcí známou, rozhodli jsme se v několika pokračováních připomenot něco z fotbalové latiny.

Pravidlo I: Hrací plocha

Hrací plocha musí mít tvar obdelníku. Délka: minimum 90 m, maximum 120 m. Šířka: minimum 45 m, maximum 90 m. Pro mezinárodní utkání - délka: minimum 100 m, maximum 110 m. Šířka 64 m minimum, 75 m maximum.
Hrací plocha musí být vyznačena dobře viditelnými čarami, které patří k tomu území, jež vyznačují. Čáry jsou široké nejvýše 12 cm. Hrací plocha je vyznačena na dvě poloviny a uprostřed je vyznačena středová značka, kolem níž je středový kruh o poloměru 9,15 m. Branlkové území je 5,50 m od brankových tyčí a brankové čáry směrem do hrací plochy.
Pokutové území je vyznačeno 16,5 m od brankových tyčí a brankové čáry do hrací plochy. Pokutová značka je 11 m od brankové čáry. Od středu pokutové značky je vyznačen pokutový oblouk o poloměru 9,15 m. V každém rohu je tyč vysoká nejméně 1,5 m a na ní praporek, kolem něhož je vyznačen čtvrtkruh o poloměru 1 m. Rohové praporky jsou 60x40 cm a není dovoleno bez nich hrát.
Rozměry branky jsou 7,32 m a 2,44 m nad zemí. Brankové tyče a břevno musí mít stejnou šířku, ne větší než 12 cm. Branky musí být natřeny bílou barvou. O způsobilosti hrací plochy rozhoduje rozhodčí.Rozčarování mladých fotbalistů z Mistrovství USA
Uherské Hradiště - Loni v červnu vyhráli starší žáci Slovácké Slavie fotbalový turnaj v anglickém Torquey. Toto vítězství je opravňovalo k účasti na turnaji v Arizoně v Phoenixu. Osmnáctka mladých hráčů, trenérská dvojice R. Sklenář a L. Dvorský, masér Maceček, kustod Straka, tlumočnice M. Valihrachová a paní Cahlíková (maminka brankářské opory, která zvládala práce všeho druhu od zašívání dresů až po ošetřování hráčů) tak v polovině února nabrala kurz Spojené státy. V Londýně se k výpravě připojil Paul Topping, ředitel turnaje v Torquey, který zařizoval i pobyt mladých hradišťských fotbalistů v USA.
Turnaj, považovaný za neoficiální Mistrovství USA, byl obrovským fotbalovým kláním, kterého se zúčastnilo na 800 týmů v různých mužských, ženských, dívčích či chlapeckých kategoriích. Hrálo se podle specifických "amerických" pravidel, pro Evropu hodně nezvyklých. Za jeden zápas bylo možné získat až 10 bodů (vítězství mělo hodnotu 6 bodů, remíza 3 body, za 1 gól dosažený v utkání byl bod navíc, za 2 góly - 2 body, za 3 góly a více - 3 body, mužstvo, které nedostalo v utkání gól, dostalo 1 bod navíc, v případě vyloučení hráče se bod odečítal). "Vyslali jsme na turnaj výběr patnáctiletých hráčů, jak jsme ale zjistili, v Americe platí jiné věkové kategorie, takže nás pořadatelé zařadili mezi šestnáctileté. To znamenalo, že naši soupeři byli v podstatě o rok starší než my. V naší kategorii hrálo 20 manšaftů rozdělených do čtyř skupin po pěti. Jak je americkému stylu vlastní, postupoval vždy jenom vítěz. Devatenáct mužstev z USA (vítězů tamních lig) a my, jediní Evropané, pro ně tak trošku exotika. Pravidla turnaje byla opravdovou raritou. Zvláštní bodový systém, střídat mohl neomezený počet hráčů hokejovým způsobem, v propozicích stála i větička, že se nemůže proti ničemu za žádných okolností protestovat, což jsme měli možnost co nevidět pocítit i na vlastní kůži," vysvětloval americké specifika trenéra a vedoucí mužstva Roman Sklenář.
"18. února proběhla prezentace družstev, v následujících třech dnech, byly sehrány všechny zápasy kategorie šestnáctiletých. Hrálo se vše v obrovské aglomeraci Phoenixu. Naši hráči byli ubytováni v rodinách, realizační tým v hotelu. Hřiště v naší skupině bylo velmi špatné, hrbolaté a dost malé, pro náš kombinační fotbal dost nevhodné, svědčilo spíše Američanům s jejich silovým, jednoduchým fotbalem. Takových hřišť byla na turnaji většina. Byly to školní plácky (travnaté pláně, kde míč zalítával i 100 metrů do zámezí) určené na americký fotbal, teď přelajnované, nebyly k dispozici kabiny a sprchy, nebylo zajištěno pití. Arizona, to je samá poušť, kaktusy, písečné bouře. Zápasy znamenaly pro naše kluky pořádný záběr na fyzičku, vždyť se hrálo dvakrát denně na 2x40 minut," vzpomíná na spartánské podmínky Roman Sklenář.
"V prvním zápase jsme narazili na kansaský Kaiser 83 (2:2, Čtvrtníček, Macko). Přestože jsme měli dobrý úvod a vedli brzy 1:0, soupeř výsledek otočil, a tak jsme byli nakonec rádi za remízu 2:2. Na druhého soupeře, mistra Utahu - Spartu Gold (4:1, Straka, Dostál, Urbánek, Šálek), jsme se šli podívat před utkáním, zdáli se nám lepší než první soupeř. Přesto jsme přes zjevnou nelibost rozhodčího po výborném výkonu zvítězili 4:1. Mohlo to být i víc, vždyť chvílemi to byla exhibice našeho mužstva. Další den nás čekal mistr Colorada - Arsenal Gold (2:1, Dostál 2). Vstřelili jsme brzy gól a mysleli jsme , že zápas v pohodě zvládneme. Ve druhé půli se ale vyznamenal rozhodčí a daroval Američanům penaltu, která znamenala vyrovnání. V závěru jsme ale obrovskou bojovností strhli vítězství na svou stranu, vyhráli 2:1, a to i přesto, že v hektickém závěru sudí vydatně Arsenalu pomáhal a nastavil dokonce 12 minut.
Těšili jsme se na poslední utkání s tím, že už skupinu dotáhneme do vítězného konce a postoupíme tak do semifinále. Čtvrthodinku před výkopem začala řádit písečná bouře. V ní pořadatelé klidně nechali odehrát zápas dívek. Před našim zápasem s Chicagem - mistrem Illinois (1:1, nedohráno, Kadlec) se počasí trochu uklidnilo, přesto však byl stále silný vítr a míč všem utíkal. Michal Kadlec využil větru a dal přímo z rohu náš vedoucí gól. Jenže už od začátku rozhodčí pískal neuvěřitelným způsobem. Ještě do poločasu přišlo vyrovnání z dvoumetrového ofsidu.
Hlavní šok nás čekal na začátku druhé půle. Při běžném vzdušném souboji vyčaroval sudí první penaltu, Honza Cahlík ji však chytil. To se asi rozhodčímu moc nelíbilo, tak zapískal za 20 vteřin další penaltu. Bylo to při kontaktu hráčů asi tři metry za šestnáctkou. To naše kluky pořádně napěnilo a shlukli se kolem rozhodčího. Ten zareagoval po svém, rozdal 5 červených karet a odešel ze hřiště. Na pozdější dotaz, které hráče to vlastně vyloučil, vyjmenoval i náhradníky z lavičky, byla to prostě fraška! Jak se později ukázalo, na vítězství ve skupině nám stačila remíza z posledního zápasu. Díky červeným kartám se ale body odečítaly, takže ani nevíme, kolikátí jsme to vlastně skončili.
Hlavní cíl zájezdu - sportovní část - tak pro nás neslavně skončila už v neděli. Od pondělka do pátku tak mohli mladí fotbalisté zapomínat na prožitá příkoří při nevšedních zážitcích např. na zápase NBA Phoenix - Denver, v muzeu Sci-fi, místním planetáriu, či westernovém městečku při představení kovbojů a smiřovat se s tím, že Američané chápou fotbal prostě po svém,"zhodnotil s povzdechem americké turné Roman Sklenář.
Petr ChudomelVítězství VSK v souboji dvojičky
Poštorná - Staré Město 0:3 (-21, -14, -17)
Poštorná (PS) - V nezáviděníhodné situaci se v letošním ligovém ročníku ocitli oba soupeři z dvojičky Poštorná a St. Město. Díky serii porážek zaujímají v průběžné tabulce spíše dolní příčky a především domácí Poštorné hrozí pád na předposlední místo a tím účast v baráži o další ligové působení v souboji s vítězi národních lig. K utkání nastoupil celek VSK se šestkou Kamler, Dosoudil, Kouba, Dziacký, farmáři Kment a Černý na liberu Jurek. Na lavičce byli připraveni Erman, Juřena a Chmela, ale díky vývoji zápasu do hry prakticky nezasáhli.
Úvodní set byl zpočátku velmi vyrovnaný a poznamenaný oboustrannou nervozitou kvůli důležitosti zápasu. Z toho taky pramenily chyby, které při průměrné úrovni hry byly rozhodující pro změnu bodového stavu. V koncovce vedli domácí 18:16, ale při servisu Dosoudila hosté stav šňůrou 6 bodů otočili na 23:18 a tím prakticky rozhodli o setovém vítězství. Ztráta úvodního setu domácí celek zlomila a v dalším průběhu zápasu tahali za kratší provaz. V jejich dresu se nedařilo ani farmáři z Unisu Brno a odchovanci VSK M. Svobodovi. Naopak v sestavě VSK podali velmi dobrý výkon oba farmáři Kment a Černý, dobře přihrávali Dosoudil i Jurek, takže od 2. setu na palubovce kralovali staroměstští volejbalisté. O beznaději ve hře domácích svědčí i závěr 2. setu, když vedení 21:14 dotáhli hosté v jednom postavení až k vítěznému setbolu.
Ani 3. set nepřinesl ve vývoji zápasu žádnou podstatnější změnu. Hosté si pestřejší hrou i větší jistotou na příjmu vybojovali průběžně 6 bodový náskok, který v pohodě dotáhli k celkovému vítězství tříbodovou šňůrou při servisu Dziackého. Tímto vítězstvím si několik kol před koncem soutěže prakticky zajistili účast i v následujícím ročníku, zatímco Poštorná čelí nebezpečí pádu na předposlední místo, a tím prodloužení soutěže o barážové zápasy. O všem se však zřejmě rozhodne až v posledním dvoukole v přímém souboji s celkem EGE Č. Budějovice.
Poštorná - St. Město 0:3, Tech. Praha - Dobřichovice 0:3, Tech. Praha - MFF Praha 0:3, Benátky - MFF Praha 2:3, Benátky - Dobřichovice 3:2, Č. Třebová - Tábor 3:0, Č. Třebová - EGE Č. Budějovice 3:2, Havířov - EGE Č. Budějovice 3:1, Havířov - Tábor 3:1, dohrávka: Tech. Praha - Poštorná 3:1.

	1.	Havířov		33	28	5	88:35	61
	2.	MFF Praha	33	24	9	79:49	57
	3.	Dobřichovice	33	21	12	77:54	54
	4.	Benátky		31	21	10	72:60	52
	5.	Č. Třebová	33	15	18	68:70	48
	6.	Tech. Praha	32	14	18	62:66	46
	7.	St. Město	31	13	18	62:62	44
	8.	Poštorná	32	11	21	51:77	43
	9.	EGE Č. Buděj.	32	10	22	53:75	42
	10.	Tábor		32	4	28	28:92	36
PSKrajský a okresní stolní tenis
Krajský přebor II. tř., sk. C - muži
Dubňany - Dolní Němčí 9:9, Dolní Němčí B - Břeclav 5:13, Hodonín D - Kunovice 14:4, Hluk B - Kobylí 13:5, Dubňany - Kunovice 9:9, Hodonín D - Dolní Němčí 10:1, Dolní Němčí B - Kobylí 9:9, Hluk B - Břeclav 11:7.

	1.	Strážnice	14	2	0	28:60	46
	2.	Hluk B		13	2	1	185:103	44
	3.	Břeclav		9	4	3	164:124	38
	4.	Dubňany		6	8	2	159:129	36
	5.	Hodonín C	7	2	7	145:143	32
	6.	Kobylí		6	2	8	144:144	30
	7.	Hodonín D	6	1	9	123:169	29
	8.	Hustopeče D	4	4	8	123:165	28
	9.	Ratíškovice B	4	4	8	122:166	28
	10.	Kunovice	5	1	10	106:182	27
	11.	Dol. Němčí A	3	2	11	123:165	24
	12.	Dol. Němčí B	2	2	12	106:182	22
Do konce soutěže zbývá 6 zápasů. Postavení družstev našeho okresu (mimo Hluk B) je špatné. Mohou dokonce sestoupit i tři družstva našeho okresu do okresních soutěží. Hluk B se utká v odvetě se Strážnicí, v zápase půjde o prvenství v soutěži. Vítěze čeká kvalifikace o postup do nejvyšší krajské třídy.

Okresní přebor I. tř. - muži

18. kolo: Traplice - Dol. Němčí C 7:11, Újezdec-Těšov - O. N. Ves 7:11, Hluk C - Bojkovice 10:8, Drslavice-Veletiny - Nivnice 9:9, Uh. Brod - Jarošov 9:9, Vlčnov - Kunovice B 5:13.

	1.	Nivnice		14	4	0	218:106	50
	2.	Kunovice B	13	4	1	209:115	48
	3.	Drsl. -Veletiny	11	4	3	189:135	44
	4.	Dol. Němčí C	9	2	7	171:153	38
	5.	Vlčnov		7	2	9	161:163	34
	6.	Uh. Brod	5	6	7	149:175	34
	7.	Újezdec-Těšov	7	2	9	146:178	34
	8.	Hluk C		7	2	9	137:187	34
	9.	Bojkovice	6	2	10	161:163	32
	10.	O. N. Ves	6	2	10	146:178	32
	11.	Jarošov		6	2	10	143:181	32
	12.	Traplice	1	0	17	114:210	20
V soutěži se urputně bojuje o postup i udržení. Sestupy budou ovlivněny výsledky mužstev okresu v krajských třídách. Kolik oddílů bude sestupovat, ukáže až další průběh.
AVOdbíjená ve výsledcích
Frenštát p. R. - Slovácká Slavia 3:0 a 0:3
Frenštát (MV) - Jako na houpačce si museli připadat diváci ve Frenštátě. Hradišťské volejbalistky přijely k dvojutkání moravskoslezské dorostenecké ligy jako favorit. Ale vzhledem ke zranění, která se s nimi táhnou od začátku roku, věřily alespoň v jedno vítězství. První zápas začala Slovácká náporem do stavu 21:20 v prvním setu, ale pak ztratila koncentraci, bojovnost a disciplínu. A tak hostující děvčata prohrála první a vzápětí i oba další sety 25:22, 25:17, 25:14. Režii odvetného zápasu však dorostenky z Hradiště vzaly pevně do svých rukou a za 59 minut zvítězily 3:0 po setech 25:19, 25:22, 25:22. Nejlepším výkonem v obraně i útoku na postu blokařky překvapila univerzálka a zárověň kapitánka Míša Petříková.
Sestava Slovácké: smeč - S. Kučerová, M. Grondžáková, V. Mitaczová, libero - Z. Kundratová, blok - J. Stránská, L. Pavlíčková, nahráv. - P. Nováková, I. Vitásková, univerzál - E. Šimíčková, univerzál, blok - M. Petříková, nahráv., blok, univerzál - L. Vycudilíková. Trenéři D. Vycudilíková a J. Málek.
V sobotu 11. 3. hostí dorostenky Slovácké ve sportovní hale družstvo SK Sokol Fr.- Místek. Začátek prvního utkání je v 11.00 hod. Předzápas obstarají žákyně Slovácké s celkem Univerzity Brno.

Slovácká Slavia - MS Brno B 3:1 a 0:3

Uh. Hradiště (k.l.) - Těsná výhra v prvním setu ukázala, že zápas oblastního přeboru nebude pro domácí ženy jednoduchý. Po vyhraném druhém setu, ve kterém se Slovácká nevyvarovala řady nevynucených chyb, nastal ve třetím setu za stavu 8:8 nepochopitelný výpadek domácích hráček. Soupeřky se chytly a sadu vyhrály. Teprve až čtvrtý set rozhodl o vítězství Slovácké. Sety: 26, 16, - 13, 20.
Odvetné střetnutí, které začalo po 60 minutách, však skončilo pro domácí i přes nepopiratelnou snahu jasnou prohrou. Chyby se objevily především na přihrávce, při vlastním podání a útok byl málo účinný. Brňačky dokázaly z těchto chyb těžit a vyhrály utkání po setech - 23, -22, -20.
Sestava Slovácké: Lučková, Kučerová, Bělovská, Taftová, Manová, Malečíková, Kuzmová, Zuntová, Ježová, Gregárková, Svobodová a Zvolenská. Trenér P. Pietropaolo. V sobotu 11. 3. sehrají ženy Slovácké další dvojutkání v Brně na Univerzitě.

Okresní soutěž - muži:

6. kolo: Květná - Vlčnov 3:0 a 3:1, St. Město C - Tupesy 3:2 a 3:0, Uh. Ostroh - Ostr. Lhota 3:0 a 3:1. 7. kolo: Tupesy - Uh. Otroh 0:3 a 0:3, Hluk - St. Město C 1:3 a 3:1, Ostr. Lhota - Květná nesehráno.

	1.	VSK St. Město C	24	18	0	58:26	42
	2.	DTJ Květná	20	20	0	60:4	40
	3.	TJ Hluk		22	13	9	45:35	35
	4.	TJ Vlčnov	24	11	13	41:49	35
	5.	L. Uh. Ostroh	24	10	14	40:45	34
	6.	TJ Tupesy	24	4	20	20:67	28
	7.	TJ Ostr. Lhota	22	3	19	24:62	25

Ženy

1. kolo: Gymnazium Uh. Hradiště - Sl. Slavia B 2:3 a 3:0, Veselí n. M. - Sl. Slavia C nesehráno.
2. kolo: Sl. Slavia B - Veselí n. M. 3:0 a 3:0, Uh. Ostroh - Sl. Slavia C nesehráno.
3. kolo: Uh. Ostroh - Sl. Slavia B 3:1 a 3:1, Gymnazium Uh. Hradiště - Veselí n. M. 3:0 a 3:1.
4. kolo: Sl. Slavia C - Gymnazium Uh. Hradiště 0:3 a 0:3, Uh. Ostroh - Veselí n. M. 3:2 a 3:0.

	1.	Gymnazium UH	14	13	1	41:6	27
	2.	L. Uh. Ostroh	12	10	2	31:12	21
	3.	Sl. Slavia B	14	7	7	24:25	21
	4.	S. Veselí n. M.	14	1	13	7:41	14
	5.	Sl. Slavia C	10	1	9	8:27	11
k.l.Báječný vodácký ples
Ostr. N. Ves (VP) - Nic dlužen své tradici nezůstal Vodácký ples pořádaný na Lidovém domě v Ostrožské Nové Vsi 26. února tamními kanoisty. Již s úderem sedmé hodiny večerní, kdy organizátoři otevřeli vstup, bylo zřejmé, že kapacita sálu vezme opět za své. Během několika minut byly všechny stoly obsazeny a řízné rytmy legendární uherskoostrožské bigbeatové kapely Čmeláci začaly pomalu, ale jistě rozpumpovávat dobře naladěné publikum.
Ani prodej tomboly neměl dlouhého trvání, takže po desáté hodině se mohli šťastlivci kochat dary i nedary. Těch se sešlo od více než osmi desítek dárců z regionu, ale i z našeho hlavního města, přes 130. Nejzajímavějšími bonbónky bylo například kajakářské pádlo, které se nakonec objevilo u stolu, kde seděl novoveský starosta Stanislav Tureček, poukazy na bezplatné zapůjčení loděk či balík toaletního papíru. Taneční parket neměl volného místečka, část tancujících se objevila dokonce i na pódiu mezi muzikanty samotnými! V dobré náladě byl i kajakář Pavel Kusák, čerstvý držitel druhé pozice coby nejlepší sportovec okresu za rok 1999.
Spokojenost se zračila i z tváře jednoho z pořadatelů, kanoistického činovníka Ludvíka Ondračky. "Určitě jsme vydělali nějakou korunu, odhadujeme to na zhruba 30˙000˙Kč. Když však vezmeme v úvahu, že je to sotva polovina ceny kvalitní lodě či jen část nákladů na projekt výstavby nové loděnice, rázem jsme na zemi. Lidi byli určitě spokojeni, i když výtky na kulturnost prostředí místního Lidového domu jsou oprávněné. Potřebovali bychom tak sál o kapacitě 400 - 500 míst, to by jsme určitě uspokojili všechny zájemce. Pořádat však ples mimo dědinu, to by nebylo ono." Novoveský manažer Vít Pjajčík k tomu dodává: "Možná by se to dalo spojit s něčím zajímavým, například s představením nejlepších sportovců okresu nebo s volbou nejlepšího kanoisty ČR, to bychom však potřebovali silného partnera. Akce by to byla bezesporu komerčně atraktivní."
Na závěr nezbývá než dodat, že novoveští kanoisté si touto cestou dovolují poděkovat všem podporovatelům Vodáckého plesu 2000 a s příznivci se těší na viděnou při dalších akcích pořádaných oddílem kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves.Volejbalový servis okresních celků
Dor. liga st. dorostenci sk. C
27. a 28. kolo: Kuřim - SKP Holešov 3:1, 3:0. Zev. Bojkovice - S. Brno I. 0:3, 1:3. Nivnice - VK Danzas nehlášeno. Rostex Vyškov - VSC Fatra Zlín 1:3, 3:0. Troubky - Fosfa Poštorná 1:3, 0:3.

Dor. liga st. dorostenky sk. C
29. a 30. kolo: Maxis Rožnov - Kylešovice nehlášeno. Fr.-Místek - Uni Brno nehlášeno. Frenštát - Uh. Hradiště 3:0, 0:3. Junior Brno - PSK Znojmo 3:0, 3:0. VSC Zlín - DDM Brno nehlášeno.

ObP I. třídy muži sk. o postup
11. a 12. kolo: Lok.-Ing.B - Žďár n. S. 3:0, 3:0. Černovice - MS Brno A 3:0, 3:0. St. Město B - Boskovice 2:3, 0:3.

ObP I. třídy muži sk. o sestup
11. a 12. kolo: Březolupy - Zetor 0:3, 0:3. Luleč - Předklášteří nehlášeno. Jimramov - Slavkov 2:3, 1:3.

ObP I. třídy ženy sk. o postup
11. a 12. kolo: OA Třebíč - Křenovice 3:1, 3:2. Uh. Hradiště - MS Brno B 3:1, 0:3. Žďár n. S. - Uni Brno B 2:3, 2:3.

ObP I. třídy ženy sk. o sestup
11. a 12. kolo: PSK Znojmo - DDM Brno 0:3, 0:3. Břeclav - Hluk 3:0, 3:1. Jihlava - Kuřim 3:1, 1:3.
HC Uh. Hradiště - Šternberk 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Uh. Hradiště (pech) - V závěrečném utkání základní části přivítali hokejisté Uh. Hradiště na svém ledě druhý celek tabulky ze Šternberka. Po nezáživném úvodu zápasu se začalo blýskat až v 10. minutě. Nejprve tutovku Šnoblta zlikvidoval Miklenda a hned z následné akce potvrdil hostující Janeček staré známé pravidlo nedáš dostaneš - 0:1. V závěru třetiny ztroskotal na Miklendovi při svém sólu opět Šnoblt a do kabin tak hosté odcházeli s nejtěsnějším náskokem. Druhou třetinu symbolizovala jalová převaha domácích a nebezpečné kontry severomoravanů na druhé straně. V 31. kapituloval Nečas podruhé a vzápětí se nechal vystřídat Adamcem. V úvodu závěrečné třetiny hosty opět podržel při šancích Jenáčka a Hozy skvělý Miklenda, a když ve 48. minutě překonal Adamce téměř z půlky Švec, bylo vymalováno.
"Do 3. třetiny jsme si řekli: buď a nebo, také jsme si vytvořili dvě tutovky, jenže místo vyrovnání jsme dostali třetí gól a bylo rozhodnuto," okomentoval vývoj poslední třetiny zklamaný trenér Vodák. Dvěma góly kapitána Skácela a jedním Havlíka Šternberští ještě přikrášlili výsledek na konečných 0:6 a korunovali tak svůj výborný výkon. "Hosté dobře bruslili, vycházeli jim brejky, navíc jako vždy proti nám zachytal gólman Miklenda," uznal kvalitu soupeře Jiří Vodák. "Play-off je však úplně nová soutěž, může se stát cokoliv. Naše šance v duelu s Novým Jičínem vidím tak půl na půl. Hodně bude záležet na prvním zápasu a také na tom, jak oběma týmům zachytají gólmani, ti naši nás v poslední době moc nepodrželi," hodnotí šance svého družstva před play-off Jiří Vodák. Na adresu případných posil Vodák dodává: "V úvahu přichází Tonda Stavjaňa, ale to jen pro domácí zápasy, v případě hostování Valy a Balaštíka bude záležet na situaci ve Zlíně."
Branky: 10. Janeček 0:1, 31. Dvořák 0:2, 48. Švec 0:3, 48. Skácel 0:4, 51. Skácel 0:5, 55. Havlík 0:6. Vyloučení: 2:3, + Svoboda (UH) 10 minut. Využití: 0:0 Rozhodčí: Trombík - Kožušník, Janiczek. Diváků: 400.
Sestava HC Uh. Hradiště: Nečas (od 31. Adamec) - Honysz, Vrla, Šnoblt, Okál, Vavřík - Svoboda, Pasmínka, Jenáček, Boháč, Tesařík - Sladký, Šik, Hoza, Matlach, Pavel. Trenér: Jiří Vodák.

II. hokejová liga, sk. B

Dohrávka - 29. kolo: Přerov - Frýdek-Místek 3:4
Dohrávka 42. kola: Frýdek-Místek - Nový Jičín 1:6, Přerov - Uničov 7:6, Ytong Brno - Orlová 2:3, Kroměříž - Rondo Brno 3:2, Kopřivnice - Poruba 1:5, Uh. Hradiště - Šternberk 0:6.

Tabulka po základní části

	1.	Ytong Brno	28	9	7	191:93	65
	2.	Šternberk	30	3	11	148:89	63
	3.	Orlová		25	9	10	186:110	59
	4.	Nový Jičín	22	7	15	140:112	51
	5.	Uh. Hradiště	22	6	16	175:135	50
	6.	Poruba		21	5	18	153:130	47
	7.	Uničov		22	2	20	168:158	46
	8.	Přerov		16	12	16	147:134	44
	9.	Frýdek-Místek	17	5	22	128:165	39
	10.	Kopřivnice	7	9	28	94:204	23
	11.	Rondo Brno	8	5	31	83:180	21
	12.	Kroměříž	7	6	31	76:179	20
Dvojice PLAY OFF: Ytong Brno - Přerov, Šternberk - Uničov, Orlová - Poruba, Nový Jičín - Uh. Hradiště. První kolo je na pořadu ve středu 8. 3. a odvety se hrají v obráceném pořadí v pátek 10. 3. Protože se hraje na dvě vítězná utkání, případný třetí rozhodující zápas se bude hrát v neděli 12. 3. na ledě prvního mužstva. Uh. Hradiště zajíždí ve středu do N. Jičína a v pátek hraje odvetu na vlastním ledě. Případný třetí zápas se hraje v N. Jičíně v neděli.
Baráž o postup a udržení: Boskovice (vítěz Jm přeboru I.) - Krnov (vítěz Sm přeboru I.) 2:3.
Krnov - Kroměříž (poslední mužstvo II. ligy) 1:7, hráno na ZS v Bruntále.

JB
Bodování po základní části hokejistů HC Uh. Hradiště

Brankáři	minuty, průměr na zápas, úspěšnost:
Nečas		1468 	3,19 		86,62
Adamec		1099 	2,68 		88,79
Hrazdíra	60 	3,00 		89,29
Bříštěla	13 	9,23 		71,43

Kanadské bodování, KB	(góly + nahrávky):
Šebestů		39	(25 + 14)
Šnoblt		38	(17 + 21)
Boháč		33	(13 + 20)
Tesařík		29	(20 + 9)
Vrla		26	(17 + 9)
M. Stavjaňa	26	(14 + 12)
Matlach		26	(8 + 18)
Pavel		22	(14 + 8)
Jenáček		21	(11 + 10)
Svoboda		19	(5 + 14)
Okál		16	(7 + 9)
Pasmínka	15	(4 + 11)
Sladký		15	(3 + 12)
Hoza		13	(8 + 5)
Trojek		7	(4 + 3)
Honysz		7	(4 + 3)
Raděvič		3	(0 + 3)
Janík		3	(0 + 3)
Šik		2	(1 + 1)
Záhorovský	2	(0 + 2)
Vavřík		2	(0 + 2)
Blaťák		1	(0 + 1)
Ohnutek		1	(0 + 1)
Kartusek	1	(0 + 1)
Venený		1	(0 + 1)Hokejová liga juniorů ČR - kdo vyhraje, postoupí
SHK Poruba - HC Uh. Hradiště 2:2
Šéftrenér P. Sakrajda po utkání řekl: "Protože domácí změnili začátek sobotního utkání na 11 hodin, odcestovali jsme s mužstvem do Poruby už v pátek. Do prvního střetnutí s vítězem severomoravského přeboru o postup do ligy ČR jsme nastoupili připraveni po všech stránkách. Porubu jsem dokonce viděl v jednom zápase. Vycházeli jsme především ze zajištěné obrany s rychlým přechodem do útočných akcí. V úvodu se nám tato taktika vyplatila, využili jsme dvě vyložené šance a v 11. minutě jsme vedli 0:2. Bohužel sekundu před sirénou soupeř využil přesilovku 5:3 a snížil na 1:2.
Ve druhé třetině byla hra oboustranně vyrovnaná, hrálo se opatrně a domácí spálili jednu příležitost ke skórování. V závěrečném dějství nás Poruba dostala pod tlak. Více jsme se věnovali bránění se snahou udržet těsně vedení až do konce. Ale zbytečná vyloučení našich hráčů nás stála hodně sil a jediná chyba obrany v 53. minutě znamenala vyrovnání domácích. Taktická hra, bojovnost a herní disciplína našich hráčů však přinesla konečnou remízu. Za to patří poděkování celému kolektivu."
Branky a přihrávky: 9. Andrýsek (P. Fornůsek) - 0:1, 11. Matlach (O. Radkovič) - 0:2.
Rozhodčí: Tromlík z Třince - Kuznicius a Pala. Vyloučení: 4:6, využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0. Diváků: 300.
Sestava HC UH: Šťastný (Kubis) - Nevídal, kapitán P. Fornůsek - Stýskal, T. Kartusek - Šik, Červenka - Andrýsek, Peprníček, Slezák - P. Sakrajda, T. Macháček, J. Lysák - Matlach, O. Radkovič, Bíla. Do obrany byli připraveni T. Lysák a Drobný, do útoku R. Kučera a Holý.
Trenér P. Sakrajda, asistent Z. Albrecht.
Odveta se hraje v sobotu od 17.00 hod. na ZSM v Uh. Hradišti a kdo vyhraje, postoupí. Přijďte povzbudit hradišťské juniory.
JBHokejové soutěže hradišťské mládeže
Liga ČR, sk. B - dorost:
Ostrava - Uh. Hradiště 6:1 (0:0, 3:1, 3:0). Vedoucí gól hostů vstřelil Barák po přihrávce Horsáka. Trenér Zd. Radkovič řekl: "Připravili jsme se o lepší výsledek nedisciplinovaností klíčových hráčů Mikuláška a M. Bursíka, kteří byli vyloučeni do konce utkání. Navíc jsme inkasovali 3 rychlé branky v rozmezí necelých 4. minut".

Liga ČR, sk. E - starší žáci 8. tříd:
Uh. Hradiště - Třebíč 3:2 (2:1, 1:0, 0:1). Novotný 3 (hattrick) - Žaluda, Ondřej Pěrka a Šrámek. Uh. Hradiště - Kroměříž 0:4 (0:2, 0:1, 0:1).

Liga ČR, sk. E - starší žáci 9. tříd:
Uh. Hradiště - Třebíč 2:2 (0:2, 1:0, 1:0). Kamil Polehňa a Sekanina - Tomáš Mazurek a Helísek. Uh. Hradiště - Kroměříž 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Kapitán družstva Jiří Stašek, Sekanina a Fr. Krystýnek junior - Helísek 2 a Husek 2.

Jihomoravská liga - žáci 6. tříd:
Kroměříž - Uh. Hradiště 4:3 (0:1, 1:2, 3:0). Kropáček 2 a Dobeš - Kropáček, M. Laga a Husek.

Jihomoravská liga - žáci 7. tříd:
Kroměříž - Uh. Hradiště 4:3 (2:1, 1:0, 1:2). Kočí, Jurča a P. Hamrlík- Přikryl, Obadal a Polách.

Liga ČR, sk. E - starší žáci 8. tříd:
Havlíčkův Brod - Uh. Hradiště 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Chvostál - Šupka.

Liga ČR, sk. E - starší žáci 9. tříd:
Havlíčkův Brod - Uh. Hradiště 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Helísek, Hampala, Husák a Mazurek - J. Stašek (kapitán družstva), Klesnil a Gajdůšek.

Jihomoravská soutěž v minihokeji žáků 3. tříd - pořadatel HC Uh. Brod
Uh. Brod - Břeclav 7:0. Vyškov - Uh. Brod 2:5. Uh. Hradiště B - Bulldogs Brno 14:1. Jihlava - Uh. Hradiště B 2:3. Uh. Brod - Uh. Hradiště A 1:0. Pořadí: 1. Uh. Brod, 2. Uh. Hradiště B, 3. Jihlava, 4. Vyškov, 5. Bulldogs Brno, 6. Břeclav.

Přátelské a mezinárodní utkání - žáci 4. tříd:
Dukla Trenčín - Uh. Hradiště 3:2 (2:0, 0:2, 1:0). P. Bláha a V. Krsička - Křiva.

JB
Zlato z Břeclavi přivezla Nicol
Břeclavský krasobruslařský oddíl byl pořadatelem krasobruslařských závodů započítávaných do soutěže Českého poháru a Poháru ČKS. Slovácká Slavia startovala v kategorii juniorek. Lépe se dařilo Tereze Kahánkové. Její krátký program byl hodnocen druhým místem. Po volné jízdě obsadila krásné třetí místo. Alžbětu Blahovou provázela smůla. Její krátký program byl ohodnocen šestou příčkou, ale v rozjížďce se zranila a musela ze závodu odstoupit. Za mladší žačky se představila Eva Halodová. Po krátkém programu a volné jízdě obsadila celkové sedmé místo.
V nejmladších žačkách soutěžila Kateřina Čechová. Její volnou jízdu rozhodčí ohodnotili třináctým místem. Největší úspěch děvčata Slovácké zaznamenala v mladších nováčcích. Nadějná krasobruslařka Nicol Hlůšková vystoupila na příčku nejvyšší. Lenka Konečná obsadila pozici třináctou.
KollBasketbal dorostu
Uh. Hradiště (JŠ) - V sobotu se utkali mladší dorostenci JVSB Uh. Hradiště v dalším souboji o 5. - 7. místo v kraji se soupeři ze Sokola Brno. Jelikož soupeř přijel oslaben bylo vítězství povinností. Domácí splnili předpoklady a získali čtyři cenné body za dvě vítězství 75:57 (40:32) a 62:51 (41:21).
Střelci: Jašek 34, Frolec 26, Šátek 25, Bičan 15, Kočár 14, Štěrba 10, Brož 7, Nestroj 4, Šupka 2.Synot zvýšil svůj náskok
SC Xaverov - FC Synot 0:2 (0:1)
Xaverov (Mil) - V jarní premiéře do Xaverova vyrazila výprava fotbalistů Synotu den před utkáním a v Praze se podívala na podprůměrný prvoligový duel Bohemians - Viktoria Žižkov. Na útulném stadionku v Horních Počernicích je pak přivítal solidně připravený trávník, který se však v dalším průběhu hry postupně změnil v blátivý terén, který více nahrával silovějšímu domácímu týmu. K zisku tří bodů stačily lídrovi soutěže dvě vydařené standardní situace. První branku vsítil v úvodu hlavou po rohovém kopu zcela volný Veselý.
Ve druhé půli se trefil z trestného kopu zkušený Soldán. Ten technickou střelou přes zeď nedal Karlovi v domácí brance šanci. Další velkou příležitost ke skórování měl v 58. Kowalík, jehož pokus z malého vápna stačil domácí gólman vyrazit. Rovněž Xaverov si vytvořil několik dobrých šancí, ale pozorného Ondrůška se jim překonat nepodařilo. V 52. gólovou střelu Vachouška dokázal brankář Synotu zneškodnit, následná dorážka Miřatského do opuštěné branky mířila mimo tyče. Na těžkém terénu hosté nedokázali uplatnit svou typickou kombinaci. Střelecky se neprosadil ani kanonýr Malár, jehož od počátku dobře masíroval domácí pořízek Turtenwald. Důležitou výhrou tak Synot překročil další stupínek k prvoligovým branám.
Branky: 7. Veselý, 77. Soldán. ŽK: Turtenwald, Fl”p, Jirka, Lukáš - Kopačka, Hlahůlek. Diváků 781, rozhodčí Pavlín Jirků (známka 8) - Fryš, Šob.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Trousil, Veselý - Bosák, Kopačka, Hlahůlek (89. Videman), Lysáček (81. Němčický), Vajda - Malár, Kowalík (87. Míl). Trenér František Komňacký.
Hlasy po utkání: Luboš Urban, trenér SC Xaverov: "V jarní premiéře jsme nechtěli prohrát, proto s výsledkem nemůžu být spokojený. Snažili jsme se hrát aktivně, agresivně, napadat protihráče, ale soupeř nám dal lekci v produktivitě. Druhý gól hostů definitivně rozhodl, naši hráči pak v závěru zápas nepochopitelně vypustili a ještě zbytečně inkasovali žluté karty, pro které budou dva hráči v příštím zápase stát. Náše mladé mužstvo se však za předvedenou hru proti vedoucímu celku rozhodně stydět nemusí."
František Komňacký, FC Synot: "Čekali jsme velmi těžké utkání, a tento předpoklad se do puntíku splnil. Kondičně a takticky připravené mužstvo Xaverova musím pochválit. Je kvalitně posíleno a v tabulce půjde určitě nahoru. Za vítězstvím jsme šli cílevědomě a hráči odvedli dobrý výkon. Vinou těžkého terénu jsme se nedostali ke své kombinační hře, ale ziskem bodů jsme udělali důležitý krok pro posílení vlastního sebevědomí. Cíl, který jsme si vytýčili, chceme v každém případě splnit."
Xaverov - Synot 0:2, Prostějov - Vítkovice 1:1, L. Bohdaneč - Neratovice 1:1, Poštorná - Ostrava 1:1, Zlín - Frýdek-Místek odloženo, Třinec - Ratíškovice odloženo, Karviná - Most 1:1, Ml. Boleslav - Plzeň 0:0.

	1.	Synot		13	1	2	44:18	40
	2.	Plzeň		9	5	2	29:12	32
	3.	Ratíškovice	8	4	3	30:18	28
	4.	Most		7	7	2	25:15	28
	5.	Neratovice	7	4	5	27:20	25
	6.	Prostějov	6	5	5	25:24	23
	7.	L. Bohdaneč	4	8	4	18:18	20
	8.	NH Ostrava	4	8	4	23:25	20
	9.	Třinec		5	5	5	21:31	20
	10.	Zlín		4	6	5	22:21	18
	11.	Ml. Boleslav	4	6	6	16:22	18
	12.	Vítkovice	3	6	7	12:20	15
	13.	Xaverov		3	5	8	15:22	14
	14.	Poštorná	3	5	8	14:28	14
	15.	Karviná		3	4	9	21:33	13
	16.	Fr.-Místek	2	3	10	11:26	9Před zahájením II. ligy řekli
Prezident klubu FC Synot Miroslav Valenta: "Pro postup do I. ligy uděláme všechno. Mužstvo je dobře připraveno a o postup se popere. Cílová prémie pro mužstvo zůstává v hodnotě jednoho milionu korun."
Výkonný ředitel FC Synot Jaroslav Hastík: "Mužstvo jsme chtěli posílit, ale nejsme v situaci, kdy bychom museli posilovat za každou cenu. Požadavky hráčů, o které jsme měli zájem byly značně přehnané. Když jsem se například dozvěděl požadavky Otépky, který byl vlastně drnovický odpad, tak jsem jej poslal na cestě z Vyškova raději zpátky, aby nepálil zbytečně benzín. Neříkám však, že do 6. dubna, kdy končí přestupní termín, ještě k nějakému posílení nedojde."
Trenér František Komňacký: "Věřím, že mužstvo je na soutěž připraveno dobře a již nyní jsme schopni se měřit s prvoligovými celky. Kádr je zdravotně v pořádku, zraněný Blaha již začal trénovat. Pokud bychom nepostoupili, považoval bych to za velký neúspěch."
Kapitán mužstva Libor Soldán: "Celé mužstvo je odhodláno dát do postupových bojů celé srdce a využít nabízené šance. Zímní příprava byla letos nejkvalitnější a nejnáročnější, jakou jsem ve Starém Městě zažil. Věřím, že se na našich výkonech také projeví."
Kanonýr mužstva Vladimír Malár: "Jeden postup a to do manželství mám jasný. Dne 1. července 2000 se budu ženit v kostele v Moravské Nové Vsi. Po čtyřleté známosti se mou ženou stane dvaadvacetiletá Michaela Slavíková z Moravského Žižkova. Ještě před tím bych však rád oslavil postup s mužstvem Synotu do I. ligy."
Majitel firmy Synot Ivo Valenta: "Malár u nás zůstává a máme zájem, aby u nás hrál i v případě postupu. Jeho odchod by byl spojen jen s nějakou velmi zajímavou nabídkou. O financování klubu nemám obavy. Jsme firma, která není založena na úvěrech od bank, ale má svůj vlastní kapitál. V poslední době jsme také zaznamenali několik sponzorů, kteří sami od sebe nabízí značné finanční částky, které jsou ochotni do našeho fotbalu dát. Myslím si, že je to velmi dobrý signál."
Manažer klubu Jan Slepička: "Úspěchem klubu je i to, že se dostal do užšího kola výběru pro sportovní centrum mládeže, které by zde mělo vzniknout. Nejlepší mladí fotbalisté by tak od nového školního roku nemuseli odcházet do Zlína, Brna atd. Návaznost by zde měla být i na střední školy."
Vojtěch JohaníkBroďané útočí na brněnskou tvrz
Brno (maj) - Fotbalové družstvo Flamengo Uherský Brod, účastník oblastní soutěže v malé kopané UHAMAKO, si jako přípravu na jarní část sezóny zvolilo účast na "nabitém" brněnském turnaji ve futsale Brno Prima Open 2000, kde hraje celkem 54 mužstev v devíti skupinách. Jedno kolo před skončením základní části turnaje jsou hoši z Flamenga ve své skupině bez jediné porážky a dokonce na druhém místě. Flamengo UB tedy velice rázně a ostře proniklo do povědomí všech brněnských "velikánů".
Výsledky Broďanů na turnaji: Incident Brno 1:1, Krach Brno 1:0, S.R.O. Brno 4:1, Player Brno 2:2, Monarc Brno 1:0, Laguna Brno 3:2.FK Holice - FC Synot 1:4 (1:0)
Holice (Mil) - Výsledek posledního přípravného utkání s předním celkem MSFL vyzněl sice jednoznačně pro Synot, ale zrodil se až v závěru tohoto střetnutí. O vítězství zkušenějšího celku hostí rozhodla lepší fyzická připravenost.
Branky: 22. Štrbík - 54. Soldán z penalty, 81. Němčický, 82. a 87. Faldyna.1. FC Synot od července
St. Město (JOH) - Představitelé klubu FC Synot ve čtvrtek oficiálně oznámili, že nový klub, který vznikne spojením Synotu se Slováckou Slavií ponese název 1. FC Synot se sídlem ve Starém Městě. "Poprvé v historii českého fotbalu se slučují fotbalové kluby ze dvou měst," prohlásil na tiskovce prezident klubu Miroslav Valenta.
Doposud však není rozhodnuto o barvách ani znaku nového klubu. "Já si myslím, že o tom by mohli rozhodnout samotní fanoušci v anketě," poznamenal majitel firmy Synot Ivo Valenta.Boršice vyškolily Tupesy
V předposledním kole zimního turnaje v Písku se zrodilo několik zajímavých výsledků
Boršice - Tupesy 4:1 (1:0)
Obě mužstva nastoupila do derby v nejsilnějších sestavách. Zápas byl však vyrovnaný pouze prvních 20 minut, pak převzaly iniciativu Boršice, které předvedly hráčům Tupes, jak se má hrát na vítězství. Branky: J. Mojžíš 2, Šipka, Krejčiřík - Gál.

Buchlovice - Nedakonice 2:1 (1:0)
Utkání, které je započítávané do turnaje v Moravském Písku, se hrálo na kvalitní škváře v Uh. Hradišti. Z vítězství se radovaly střelecky důraznější Buchlovice. Branky: Melichárek, Březina - Bábík.

Mor. Písek - Velká n. V. 2:1 (2:0)
Vyrovnané utkání, se šťastnějším koncem pro domácí. Branky: Valášek, Kohút - Z. Piclík.

Ořechov - Boršice 3:3 (2:2)
Vyrovnané utkání hrané na těžkém terénu zachraňoval Ořechov brankou v poslední minutě. Branky: Mazáč, Kunt, Janás - J. Mojžíš, Šipka, D. Tichý (posila z Jalubí).

DGPřípravná kopaná
Hluk - Bzenec 4:1 (2:0)
V generálce na župní boje předvedli domácí hráči velmi dobrý výkon. Branky: Gabriel, Cakl, Němčický, Straka.

Hluk - Bzenec 5:0 (1:0)
V přípravném utkání dorostu se střelecky prosadili domácí hlavně ve druhé půli. Branky: Krpal 4, Machala.

MZ

Jarošov - Nivnice 4:0 (2:0)
V utkání, které se hrálo v Kunovicích na umělé trávě, projevili více střeleckého umění domácí fotbalisté. Branky Otto, Komárek J., Smetka, Pěček.

Mor. Písek - Boršice 2:0 (0:0)
V přípravném utkání dorostu vyhrál zaslouženě domácí celek.

Kunovice - Synot SS 1:2 (0:1)
V přípravném utkání mladších dorostenců na umělé trávě zvítězili hosté brankami Koníčka a vlastní. Za Kunovice střílel E. Fišer.

Synot SS - Nedachlebice 3:2 (2:1)
V souboji starších dorostenců proti mužům zvítězilo zaslouženě pohyblivější a střelecky důraznější mládí. Branky vítězů: Valenta, Válek a Botek.

Synot SS - Břestek 1:0 (1:0)
Starší dorostenci Slovácké porazili muže Břestku brankou Janouška.

Premiery jarní části MSFL, skupina C - Sobota 11. března 2000: LeRK Prostějov - FC Synot Slovácká Slavia, starší dorost v 10.15 a mladší dorost ve 12.30 hodin.

JBStředoškolská liga v sálovce
Gymnázium UH - OA UH 10:9
Branky: Botek 5, Facalka 2, Soška, Štach, Sýkora - Válek 3, Hains 3, Ingr 2, Zimčík 1.

SPŠ UH - SOU J. z Poděbrad 3:8
Branky: Blaha, Kohút, Mahdal - Březina 5, Ondra, Vaněk, Machynka.

ZBwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund