Číslo: 12
22.03.1999
Článků: 55

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Představujeme nejlepší sportovce regionu
Se psím spřežením na mistrovství Evropy
Hokejový servis
Splněný sen všech kulturistů - fitness v Dolním Němčí
FC Synot - LeRK Prostějov 2:2 (1:2)
Strakoš trefil tři body
Fotbalový servis

Představujeme nejlepší sportovce regionu
Zbyněk Ondračka, kanoistika, Ostrožská Nová Ves
V této sezóně chci medaili ze šampionátu. Nejlépe ze světového. A nezáleží ani tak na tom, z jakého bude kovu, tvrdí Zbyněk Ondračka.
Ke kanoistice přivedl Zbyňka v deseti letech jeho otec. Ale na kajaku jsem se vozil, už když jsem měl dva roky, vzpomíná s úsměvem. Kanoistika byla a je u Ondračků rodinným sportem. Bylo navýsost logické, že otec se stal i jeho prvním trenérem.
Na trenéry jsem měl vůbec štěstí, pochvaluje si Zbyněk. Není divu. Vždyť tím dalším byl Miroslav Čápek, první a dosud vlastně jediný profesionální trenér v Ostrožské Nové Vsi. Přišel z Dukly a věděl, co obnáší vrcholový sport. Doma v Ostrožské vydržel Ondračka do svých 14 let a putoval do světa. Tvrdý chlebíček zakoušel v pražské Dukle, kde si odkroutil i léta ve vojenském sukně. V té době jsem získal tituly mistra republiky, ale nemohl jsem se prosadit na mezinárodním poli.
Po vojně zavolala na Zbyňka opět rodná slovácká hrouda. Tehdy jsem uvažoval, zda s kanoistikou úplně neskončím. Naštěstí přišel Petr Pojezný s nabídkou zkusit štěstí v maratónu.

Maratón jezdí ale vyzrálejší závodníci, než jste byli vy dva?
Určitě. Těch čtyřicet kilometrů je skutečně spíše záležitostí třicátníků, a my jsme tehdy byli dost mladí.

Proč jsou maratónská vítězství většinou doménou starších závodníků?
Hodně tady rozhodují zkušenosti. Na rozdíl od krátkých tratí, kde mají všichni svou dráhu, jedeme maratón pohromadě. Pokazit druhému závod se dá velice lehce. Stačí najet do lodě, ta se otočí v protisměru a je hotovo. Většina nejlepších mezi sebe navíc nerada pouští někoho nového.

Poznal jsi to i na vlastní kůži?
Když jsem začínal, tak ano. Dnes už mám přece jen určité jméno a nikdo mě nebere jako nováčka.

Na prvním šampionátu v Amsterodamu jste obsadili sedmou příčku. Tím to ale neskončilo...
Určitě ne. Hned další rok jsme přivezli bronz z mistrovství Evropy. Ten výsledek se ovšem nedá přeceňovat. Využili jsme spíš slabší konkurence.

Ne vždy bývá posvícení, nemýlím se?
U nás přišel půst po hodech hned následující sezónu. Sice jsme skončili třetí ve Světovém poháru, ale na šampionátu jsme pouze zopakovali sedmé místo.

Byl to signál k vašemu rozchodu?
Petr se potom domluvil se závodníky z USK Praha a začal jezdit čtyřkánoi. Vlastně jsem se tak z donucení stal singlistou.

A úspěchy se dostavily...
Hned první rok jsem byl pátý na Evropě a čtvrtý na světovém mistrovství.

Po celou dobu, s výjimkou pražské epizody, v jednom dresu...
V kanoistice se nepřestupuje. Vždyť nejbližší kanoistický oddíl je v Přerově.

Sehrává své i pověstná parta v Ostrožské Nové Vsi?
Ta dělá hodně. Momentálně jsem tam sice nejstarší, ale parta je tu opravdu skvělá. Říká se ovšem, že do reprezentace je blíž z Prahy než ze Slovácka. A to platí ve všech sportech. Vzhledem k reprezentaci je vždycky lepší být v Praze. Já bych už ale dnes neměnil.

I s ohledem na rodinné zázemí?
Přesně tak. Jsem poměrně čerstvě ženatý a těžko bych teď odsud odcházel. Manželka mi navíc velice fandí. Dokonce se mnou jezdí i na ty významnější závody.

Máš na svém kontě celou řadu úspěchů. Nemrzí Tě někdy, že kanoistika přece jen není tak populárním sportem?
Mrzí. Pochopitelně. Ale ten sport jsem si jednou vybral a mám ho rád. I když chápu, že není mediálně atraktivní. Na Eurosportu sice dávali přenosy z mistrovství světa, ale sám si nedokážu představit, že bych se tři hodiny díval na jeden kanoistický závod.

Předpokládám, že uživit se tímto sportem asi nedá.
Ale dá. Martin Doktor se jím určitě uživí (smích). V mém případě se s ním dá přežít. Ale určitě ne zajistit se do budoucna.

Jak ten problém řešíš?
Jsem vyučený zámečník a mimo sezónu chodím normálně do práce. Jinak mám podporu Obecního úřadu v Ostrožské Nové Vsi a vypomáhá mně i sponzor. Nebýt obce a sponzora, kanoistiku bych určitě dělal, ale ne na takové úrovni. Teď jsem vlastně takový poloprofesionál.

Cíle pro nastávající sezónu?
V maratónu chci medaili. Nejlépe z mistrovství světa. A je jedno, z jakého bude kovu. Když už jsem jednou byl čtvrtý, nemůžu si teď klást nižší cíle.

Jako mívají fotbalisté svůj nejoblíbenější stadion, tenisté povrch, mají i kanoisté rádi určitý typ vody. Nejvíc mně vyhovuje klidnější voda. To je třeba případ našeho Týnu nad Vltavou. Pěkná, přírodní voda. Nemám rád velké vlny a prostředí mořských zátok, kde se také některé závody jezdí, říká Zbyněk Ondračka. Skromný závodník z Ostrožské bude ještě nějakou dobu brázdit domácí i světové kanoistické vlny. Chci ale pochopitelně mít i rodinu a po skončení kariéry žít normálním životem, uzavírá nejlepší sportovec Uherskohradišťska.

Marek TvrdoňSe psím spřežením na mistrovství Evropy
Region (jal, atm) - Od 11 let, kdy si Jan Lebloch pořídil svého prvního sibiřského husky, se věnuje i sportu psích spřežení. Zpočátku to byly závody, ve kterých tvoří tým pes a běžec na lyžích, vysvětluje Jan Lebloch: Docela se mi dařilo, dokonce jsem čas od času jako třináctiletý kluk ze Slovácka porážel dospělé závodníky z hor. Lebloch si nemůže vynachválit zejména pocit, že jeho partnerem při sportu je pes. Je to něco úžasného, tvrdí. Pes je v této situaci přítelem a spolubojovníkem, cíle musíme dosáhnout společně.
Dnes už spolu s manželkou chová Jan Lebloch devět huskyů pro sport psích spřežení. Vděčný je Družstvu vlastníků Dolní Němčí, jež mu pronajalo místo pro umístění kotců. Díky tomu se můžeme věnovat sportu, jenž je na naše poměry přece jen poněkud neobvyklý.
Jako ve většině sportů lze i v závodech psích spřežení rozlišit různé kategorie. Jedním z nejdůležitějších kritérií pro rozlišení je délka tratě. Podle ní se závody dělí na sprinty, MIDy (střední tratě) a LONGy (dlouhé tratě). S naší smečkou závodím na středních tratích, vysvětluje Lebloch. Vypořádat se dokáže i se složitým cestováním. Jezdit z Dolního Němčí, kde má náš Sportovní klub Blanc své sídlo, na závody do Orlických hor, Krkonoš, na Šumavu apod. je náročné po všech stránkách. Díky dobrému rodinnému zázemí se to ovšem daří a zúčastňuji se alespoň některých republikových závodů.
Z letošního republikového šampionátu, který se konal uprostřed února na Bublavě v Krušných horách, vytěžil Jan Lebloch nejen druhé místo, ale i nominaci na mistrovství Evropy do rakouského Annabergu. Musel jsem vyřešit několik problémů. Oželit účast na mém oblíbeném závodu Ledová jízda v Krkonoších a sehnat nejen 120 DM na evropské startovné, ale i další peníze k úhradě veškerých pobytových nákladů. Proto chci i touto cestou poděkovat těm, kteří mi finančně pomohli k účasti na evropském šampionátu.
A vlastní závody? Byla to první zahraniční zkušenost a určitě stála za to. Už jen popis cesty se psy do zahraničí by vydal na další článek. Na nádherně upravených tratích se utkali závodníci z 12 zemí. Vlastní šampionát proběhl ve třech dnech, každý den 40 km. Obsadili jsme 6. pozici, přičemž někteří reprezentanti ČR dokázali získat medaili.
Jan Lebloch tak spolu s R. Kastnerem z Uherského Brodu vzorně reprezentoval náš okres v tomto skutečně neobvyklém sportovním odvětví.Hokejový servis
Liga dorostu ČR - sk. B
Prostějov - HC Uh. Hradiště 7:5 (2:3, 3:0, 2:2). Bursík 3, P. Sakrajda a Peprníček - kp. mužstva Josef Lysák 3 a P. Sakrajda. V předposledním, 11. kole a posledním utkání na ledě soupeře, byli hosté v první třetině lepším kolektivem po stránce bruslařské, hokejové a střelecké. Ve druhé třetině si mysleli, že to tak půjde i nadále, ale přepočítali se a inkasovali 3 góly. Závěrečná třetina byla vyrovnaná. Těsně po skončení střetnutí se hráči Prostějova bezdůvodně doslova vrhli na hokejisty Uh. Hradiště a začali je bít hlava nehlava.
HC Uh. Hradiště - Frýdek-Místek 6:3 (2:1, 3:1, 1:1). P. Sakrajda 3 (jednu z tr. střílení), kp. družstva Bursík 2, Chaloupka - Holý 3, Fišer, P. Sakrajda. Velmi dobře chytal a domácí podržel brankář Kubis. V závěrečném utkání 12. kola skupiny B o 5. - 8. místo se HC UH dařila hra, kombinace a přechod z obrany do útočných akcí a střelba v koncovce. Poslední vítězství domácích v hokejové lize ČR ročníku 1998-1999 bylo naprosto zasloužené. Spokojeno bylo 56 skalních fanoušků převážně z řad rodičů dorostenců.

Liga ČR, sk. E - žáci 8. tř.
HC Uh. Hradištrě - Třebíč 4:4 (1:1, 1:2, 2:1). Ševčík, Hochel, Kučík a Ungerman - Ungerman, Ingr.

Liga ČR, sk. E - žáci 9. tř.
HC Uh. Hradiště - Třebíč 2:5 (0:1, 1:0, 1:4).

Jm liga - žáci 6. tř.
HC Uh. Hradiště - Třebíč 5:12 (1:3, 2:4, 2:5). kpt. družstva Svadbík 2, Korda, Vlček a Gál - M. Kočiš, Svadbík a Korda.
HC Uh. Hradiště - Žďár n. S. 1:5 (1.3, 0:1, 0:1). Svadbík.

Jm liga - žáci 7. tř.
HC Uh. Hradiště - Třebíč 2:6 (1:1, 0:4, 1:1). Slunečko a kpt. družstva Žaluda - Ťok.
HC Uh. Hradiště - Žďár n. S. 7:2 (2:0, 3:2, 2:0). kpt. družstva Žaluda 2, Novotný, Slunečko, Chvostál a Šupka - Ťok 3, Bodiš 2, Chvostal a Zlámal.

Turnaj na ZS Piešťany - žáci 3. tř.
Trnava - HC Uh. Hradiště 2:4. Jahoda, Křiva, Karlík a Musil. Nové Zámky - HC Uh. Hradiště 3:3. Čech, Trubačík a Jahoda. Na trestná střílení 0:2. Křiva a Jahoda. Prievidza - HC Uh. Hradiště 6:4. Jurča, Trubačík a Jahoda 2. Piešťany - HC Uh. Hradiště 1:0.
Nejlepší hráč Uh. Hradiště, které na dvoudenním mezinárodním turnaji v silné kunkurenci obsadilo 4. místo, byl Miroslav Obdržálek. Trenér: Roman Krsička. Vedoucí: Martina Chovancová. Pořadí: 1. Trnava, 2. Prievidza, 3. Piešťany, 4. HC Uh. Hradiště, 5. Nové Zámky.

Přátelské utkání - žáci 3. tř.
HC Uh. Hradiště - Zlín 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). Trubačík - Karpíšek.

Kdy na hokej?
ZSM v Uh. Hradišti - středa 24. 3. v 17.15 hod.: HC Uh. Hradiště - Kroměříž, přátelské utkání žáků 3. tř.
Čtvrtek 25. 3. v 15.30 hod.: HC Uh. Hradiště - Uh. Brod, přátelské utkání žáků 6. tř.
Pátek 26. 3. ve 12.30 hod.: starší žáci 9. tř. HC Uh. Hradiště - hokejové osobnosti, přátelské a propagační utkání. HC Uh. Hradiště - Uh. Brod, přátelské utkání žáků 4. tř. v 16.00 hod.
Sobota 27. 3. od 9.00 do 18.15 hod., turnaj žáků 9. tř. za účasti HC ZPS Zlín, HC Frýdek-Místek, SK HS Třebíč, HK Chomutov a pořádající HC Uh. Hradiště.
Neděle 28. 3. od 7.00 do 16.30 hod., pokračování turnaje žáků 9. tř.

JBSplněný sen všech kulturistů - fitness v Dolním Němčí
Za dlouhou dobu, v níž se pohybuji v kulturistickém sportu, jsem navštívil velké množství rlzných posiloven, klubů a fitness, a to jak v rámci naší republiky, tak po celé Evropě. Častokrát jsem si proto pomyslel, jak dlouho bude ještě trvat, než se všechna ta moderní zařízení, jež právě tam vídám, dostanou k nám na dědinu. Po návštěvě fitness klubu v Dolním Němčí mohu konstatovat, že jsem si své názory musel poopravit.
Představte si přízemí jednopatrového rodinného domu, trochu upraveného tak, aby zde mohly být šatny pro muže a ženy, každá na ploše osmi metrů čtverečných, se sprchami a sociálním zařízením. Do kategorie vyššího standardu řadím hydromasážní a perličkovou vanu, za nadstandard lez jednoznačně považovat vertikální solárium Super turbo. To jsem zatím, což přiznávám s klidným svědomím, viděl pouze na prospektu. Obě zařízení jsou velice vhodná pro zabezpečení regenerace po namáhavém cvičení nebo klidně i po práci. Solárium navíc šetří váš čas, neboť je minimálně pětkrát výkonnější než klasické horizontální.
V hlavní místnosti o rozměrech 5 x 10 metrů se nachází devět stanovišť s přístroji Sportmar té nejvyšší kvality. Dále je zde nutný bar, bohatě zásobený stravovacími doplňky, jež jsou dnes už nezbytnou součástí posilování a fitness. Bez nich se totiž naše postava mění jen obtížně. Využít můžete i ribstoly se závěsnou hrazdou a bradly, stejně jako šestnáct párů jednoručních činek od 2,5 do 35 kg.
Dominantu druhé místnosti o rozloze dvacet metrů čtverečných tvoří čtyři stanoviště a nezbytné stacionární kolo, brzděné magnetickou brzdou. Nejenže vše září novotou, ale především nabízí vysokou kvalitu.
Kapacita zařízení umožňuje cvičení dvanácti osob současně. Ceny jsou vzhledem ke kvalitnímu vybavení spíše levné. Mládež vynaloží za vstup 15,- Kč, dospělí mohou využít permanentku: za 10 vstupů 250,- Kč, za 20 450,- Kč a za 30 vstupů zaplatíte 600,- Kč. V soláriu vás jedna minuta přijde na desetikorunu a permanentka na 50 minut stojí 450,- Kč. Podle Antonína Světínského má posilovna již 80 stálých předplatitelů. Provozní doba je v pondělí až pátek od 10.00 do 22.00, v sobotu můžete přijít od 14.00 do 18.00.
Antonín PodškubkaFC Synot - LeRK Prostějov 2:2 (1:2)
Uh. Hradiště (JOH) - V sobotu přijel na hradišťský Širůch přemožitel Č. Budějovic z minulého kola LeRK Prostějov. V domácím mužstvu namísto v týdnu prodaného Malára do Slavie Praha nastoupil Kowalík a 4 000 diváků bylo zvědavo, jak se mužstvo vyrovná s rolí favorita. Oba celky začaly utkání velmi opatrně a do první gólové příležitosti se dostali domácí až ve 20. minutě, kdy po faulu na Kowalíka zahrával trestný kop Soldán, jeho střela se však odrazila od břevna zpět do pole. Ve 31. zatáhl míč po pravé straně Kowalík, ve vápně ideálně našel Holomka, který dokázal své střelecké schopnosti a poslal Synot do vedení 1:0. Ve 38. ovšem bylo vyrovnáno. Ve skrumáži před domácí brankou napálil míč levačkou hostující Stráněl a po nešťastné teči Hlahůlkem se radovali hosté - 1:1. O čtyři minuty později zaváhal stoper domácích Soldán s odkopem, míč mu sebral Spáčil a Ondrůškovi v brance Synotu nedal šanci - 1:2.
Po přestávce se v 50. dostali do další šance opět hosté, ale tentokráte svou šanci nezvládl Šebesta a vysoko přestřelil. V 65. se přesně opakovala situace z první půle, hosté faulovali Kowalíka a Soldán z trestného kopu opět jen rozezvonil břevno prostějovské branky. Domácí v těchto chvílích přidávali na důrazu a hosté se často bránili jen za cenu faulů. V 80. nedovoleně atakoval hostující útočník Zbožínek domácího gólmana a po své druhé žluté musel předčasně do sprch. V 87. Kufovu dalekonosnou střelu gólman hostí Bureš vyrazil na roh. O minutu později Vajdovu dělovku obrana hostí v poslední chvíli odvrátila opět na rohový kop. Ve chvíli, kdy již málokdo věřil v bodový zisk mužstva Synotu, zacentroval z pravé strany Vojtěšek a nejlepší druholigový kanonýr Holomek zařídil hlavou vyrovnání na 2:2. Konečná remíza znamenala, že obě mužstva si i nadále zachovala svou jarní neporazitelnost, i když remíza je úspěchem spíše pro hosty.
Branky: 31. Holomek - 1:0, 38. Stráněl - 1:1, 42. Spáčil - 1:2, 89. Holomek - 2:2. ŽK: Kufa - Zbožínek, Spáčil, Josefík, Opravil. ČK: 79. Zbožínek (LeRK). Rozhodčí: Vrána - Petřík, Marada. Diváků 4 050.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Vojtěšek, Bužek (81. Lysáček), Veselý - Němčický (46. Zapletal), Kufa, Hlahůlek, Vajda - Kowalík, Holomek. Trenér František Komňacký.
Trenér LeRKu Vítězslav Kolda po utkání řekl: Je sice tragédie, že jsme dostali vyrovnávací gól dvě minuty před koncem, ale přesto si myslím, že remíza byla spravedlivá.
Trenér FC Synot František Komňacký: Já s remízou spokojený být určitě nemůžu. Dostali jsme branky po chybách obrany. V dnešním utkání nám vysloveně scházela finální přihrávka. Ztrátu bodů však nebereme tragicky, soutěž pokračuje dál.Strakoš trefil tři body
Slovácká - Dukla Hranice 1:0 (0:0)
Uh. Hradiště (mat) - Podruhé na jaře neopustila Slovácká vlastní stadion a podruhé za sebou na něm přivítala soupeře z Hranic. Tamní vojáci vzbuzovali respekt jak svým postavením v tabulce, tak týden starým vítězstvím 5:0 nad Krnovem. Povinnost ovšem velela Slovácké zvítězit, ačkoliv stará fotbalová pravda říká, že dvakrát za sebou se na domácím hřišti nevyhrává. Všichni nám tvrdili, že podruhé už budeme muset být spokojeni s bodem. A my jsme vyhráli, usmíval se po utkání trenér Pavel Franěk. Mladé vojáky z Hranic donutila Slovácká k vybudování zákopů před vlastní šestnáctkou. Jako první se jejich celistvost pokoušel narušit v 5. minutě Lysoněk, ale jeho hlavička se neujala. O čtyři minuty později se probíjel do pokutového území Strakoš, zákrok na něj zaváněl penaltou, ale rozhodčí Jantoš zůstal neoblomný. Slovácká pokračovala v tlaku a ve 14. nechybělo mnoho, aby se hranický libero Prčík hlavou trefil do vlastní sítě.
Největší šance 1. půle přišla ve 25. minutě. To Kuzma ideální přihrávkou vybídl ke skórování Strakoše, ale ten nabízenou šancí pohrdl. A když se neujal ani dalekonosný pokus Melichárka, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.
Druhá půle byla věrným obrazem prvního dějství. Vojáci se nepouštěli do složitějšího manévrování na polovině domácích a Bartošovu branku poprvé vážněji ohrozili až v 54. minutě. Střela Prčíka se ovšem nevešla mezi tyče. Pro vývoj utkání se tak ukázal rozhodující časový úsek mezi 70. a 75. minutou. To se trenér Franěk pokusil oživit hru dvojnásobným střídáním. Ovoce ještě nepřinesla ani Chlachulova hlavička, která lízala břevno, ani Kuzmův nadýchaný oblouček do šestnáctky. Ale v 74. to přišlo! Strakoš odčinil své zaváhání z první půle a nádhernou ranou trefil přesně k tyči - 1:0. Po brance opustili Hraničtí svou obrannou ulitu, ale defenziva Slovácké na čele se spolehlivými Hodúlem a hrajícím asistentem Melichárkem spolehlivě hasila vznikající požáry. Závěrečný hvizd rozhodčího Jantoše tak uvolnil stavidla hradišťské radosti.
Branka: 74. Strakoš. ŽK Beníček, Popelka - Prčík, Hrňa, Černý. Rozhodčí Jantoš - Matějek, Kubeš. Přihlíželo 250 diváků.
Sestava Slovácké: Bartoš - Hodúl - Melichárek, Beníček, Lysoněk - Strakoš (80. min. Buchta), Kuzma, Minář (70. min. Nekarda), Chlachula -Lukůvka, Čermák (70. min. Popelka). Trenér Pavel Franěk.
Jaroslav Jantoš, trenér Hranic: Celé utkání bylo bojovné a dobré. Hradiště jsem nikdy neodepsal a věděli jsme, že nás tady čeká těžký zápas. To se také potvrdilo. Domácí vyhráli zaslouženě, protože měli bojovnější srdíčko.
Pavel Franěk, trenér Slovácké: Hraničtí produkovali hodně bojovný a tvrdý fotbal. Já jsem na to hráče upozorňoval a dokázali jsme se přizpůsobit. Myslím, že vítězství jsme si zasloužili, protože po většinu doby jsme měli hru ve své moci. V zahajovací sestavě jsem ve srovnání s minulým kolem udělal dvě změny a hráči se přesvědčili, že každý je nahraditelný.Fotbalový servis
II. liga
St. Město - LeRK Prostějov 2:2, Třinec - Poštorná 2:1, Přerov - L. Bohdaneč 1:1, NH Ostrava - Zlín 1:0, Most - Bohemians 2:1, Chrudim - Vítkovice 2:3, Č. Budějovice - Fr. Místek 4:0, Ml. Boleslav - Č. Lípa 1:0,

	1.	Bohemians	15	0	3	43:9	45
	2.	Č. Budějovice	13	3	2	43:13	42
	3.	St. Město	12	4	2	36:15	40
	4.	Most		11	3	4	32:20	36
	5.	Vítkovice	9	4	5	30:20	31
	6.	L. Bohdaneč	8	4	6	14:16	28
	7.	NH Ostrava	6	7	5	16:18	25
	8.	Poštorná	7	3	8	22:24	24
	9.	Zlín		6	4	8	18:23	22
	10.	Přerov		6	3	9	19:31	21
	11.	Ml. Boleslav	5	4	9	18:24	19
	12.	Fr. Místek	5	2	11	12:22	17
	13.	LeRK Prostějov	4	3	11	10:26	15
	14.	Č. Lípa		3	5	10	11:25	14
	15.	Třinec		4	2	12	18:36	14
	16.	Chrudim		3	3	12	15:35	12


MSFL
Uh. Hradiště - D. Hranice 1:0, SK Hranice - Boby Brno B 3:0, Kunovice - Jihlava 1:2, Vratimov - D. Benešov 0:1, Uničov - Kyjov 1:0, Ostrava B - Ratíškovice 4:0, D. Kounice - Z. Brno 1:0, Olomouc B - Krnov 7:0,

	1.	Ratíškovice	13	1	3	37:16	40
	2.	Jihlava		10	3	4	33:20	33
	3.	D. Benešov	9	4	4	32:16	31
	4.	Olomouc B	8	4	5	37:25	28
	5.	Uničov		7	7	3	28:23	28
	6.	Vratimov	7	6	4	32:25	27
	7.	Z. Brno		8	3	6	21:19	27
	8.	Ostrava B	7	3	7	19:11	24
	9.	Boby Brno B	6	5	6	22:25	23
	10.	D. Kounice	6	4	7	17:14	22
	11.	Kyjov		5	5	7	22:25	20
	12.	D. Hranice	6	0	11	23:26	18
	13.	Kunovice	5	2	10	26:34	17
	14.	SK Hranice	4	5	8	15:28	17
	15.	Uh. Hradiště	3	4	10	11:40	13
	16.	Krnov		3	2	12	20:48	11


Divize
Polešovice - Slušovice 1:2, Zlín B - Slavičín 0:0, VTJ Znojmo - Uh. Brod 0:0, D. Němčí - Břeclav 2:1, Mysločovice - ČAFC Židenice 1:0, Napajedla - V. Pavlovice 1:1, BOPO Třebíč - Bystrc 6:0, Svitavy - Brumov 0:5,

	1.	Brumov		15	0	2	47:17	45
	2.	Mysločovice	9	4	4	32:23	31
	3.	Slavičín	8	6	3	25:17	30
	4.	Svitavy		8	3	6	25:23	27
	5.	Břeclav		8	3	6	24:26	27
	6.	Napajedla	7	5	5	31:20	26
	7.	Bystrc		6	6	5	17:23	24
	8.	D. Němčí	7	2	8	28:23	23
	9.	Polešovice	7	1	9	28:37	22
	10.	Zlín B		5	5	7	27:24	20
	11.	V. Pavlovice	5	5	7	20:24	20
	12.	BOPO Třebíč	4	7	6	20:19	19
	13.	Slušovice	6	1	10	20:21	19
	14.	VTJ Znojmo	4	5	8	14:24	17
	15.	Uh. Brod	4	4	9	16:26	16
	16.	ČAFC Židenice	4	1	12	15:42	13


Župní přebor
Hulín - Hluk 1:2, Podlesí - Mikulčice 2:0, Hodonín - Kostelec 1:0, Šardice - Kateřinice 3:0, Veselí n.M. - Břestek 1:1, Bystřice - Hradčovice 1:0, V. Otrokovice - V. Karlovice 4:1.

	1.	Bystřice	11	2	3	38:15	35
	2.	Hluk		10	2	4	23:14	32
	3.	Kostelec	10	1	5	32:19	31
	4.	Hulín		8	3	5	29:16	27
	5.	Kateřinice	8	2	6	29:30	26
	6.	V. Otrokovice	7	4	5	27:27	25
	7.	Morkovice	7	2	6	31:28	23
	8.	Šardice		6	5	5	28:23	23
	9.	Hradčovice	7	1	8	25:31	22
	10.	Veselí n.M.	7	1	8	24:33	22
	11.	V. Karlovice	6	1	9	28:28	19
	12.	Mikulčice	6	1	8	14:18	19
	13.	Břestek		3	3	10	19:30	12
	14.	Podlesí		3	3	10	21:42	12
	15.	Hodonín		2	5	9	15:29	11


Okresní přebor muži
Horní Němčí - Hluk B 0:2 (0:1)
Na rozmoklém terénu domácí hráči zklamali a hosté zaslouženě zvítězili. Branky za hosty vstřelili Vaculík a Ondroušek. Před 50 diváky řídil Katrňák.

Nivnice - Březolupy 4:1 (0:1)
Po vyrovnané první půli ovládli domácí ve druhé části hru a během 15 minut otočili výsledek. Branky za domácí J. Soukeník 2, M. Hladiš a Bartoš, za hosty Kukulka. Řídil Šťastný z Uherského Hradiště, sledovalo 120 diváků.

Ořechov A - Buchlovice 5:4 (3:1)
Ačkoliv domácí už vedli 3:0 a 4:1, o svém vítězství rozhodli až v 90. minutě. Branky Taťák 2, Vyskočil, Šipka, Zapletal, za hosty B. Marek 2, J. Marek 2 a Šproch. Rozhodčí Blaha z Vacenovic, 150 diváků.

Ostrožská Lhota - Kudlovice 2:4 (1:3)
Na rozmoklé hrací ploše se hosté lépe pohybovali a zaslouženě zvítězili. Branky za hosty Pálka 2, Zlámal a Čevela. Před 60 diváky řídil Melichárek z Nedachlebic.

Šumice - Traplice 1:0 (0:0)
Ve vyrovnaném utkání rozhodla vlastní branka hostů. Řídil Kotačka z Vlčnova, přihlíželo 100 diváků.

Vlčnov - Dolní Němčí B 1:1 (0:0)
Na mokrém terénu se v rušném zápase domácí i hosté spokojili s nerozhodným výsledkem. Branky za domácí Z. Mikulec, za hosty Macků. Řídil Mahdal z Bystřice, sledovalo 80 diváků.

Sl. Slavia B - Pitín A 3:0 (2:0)
Diváci viděli kvalitní fotbal, při kterém domácí ještě řadu šancí neproměnili. Branky Zemánek, Langr a Bahula. Řídil Kostelníček z Jalubí, 80 diváků.

	1.	Uh. Hradiště B	9	3	2	38:20	30
	2.	Buchlovice	7	5	2	30:21	26
	3.	Nivnice		7	4	3	26:17	25
	4.	Ořechov		6	2	6	30:23	20
	5.	Březolupy	5	5	4	22:22	20
	6.	H. Němčí	6	1	6	17:30	19
	7.	Hluk B		5	3	6	27:26	18
	8.	Vlčnov		4	6	4	20:21	18
	9.	Kudlovice	4	5	5	27:30	17
	10.	Šumice		4	4	6	21:24	16
	11.	Traplice	4	4	6	20:23	16
	12.	D. Němčí B	4	4	6	18:26	16
	13.	O. Lhota	5	2	7	31:29	14
	14.	Pitín		1	6	7	14:29	9www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund