Číslo: 13
27.03.2000
Článků: 81

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kunovjanky přejely Střešovice
Stolní tenis ženy - 1. Liga
Dohrávka volejbalové ligy
Mladší dorostenky - 2. finálový turnaj o pořadí
Úřední zpráva OFS UH
Delegace rozhodčích na utkání hraná v okrese dne 2.4.2000
Fotbalová pravidla známá i neznámá III
Pokud seženeme milión, jsme schopni postoupit do extraligy,
Historický triumf dorostenek Slovácké Slavie
Basketbalisté JVSB Uh. Hradiště bilancovali uplynulou sezónu
Minihokej na konci sezóny
Uh. Ostroh krok od postupu do divize
Stříbro získalo pořádající Veselí nad Moravou
Moravskoslezská šachová liga
Mitáček bude reprezentovat
Úspěšné vystoupení mladých Hlučanů na M - ČR
Volejbal v oblastních přeborech
Tečka za uherskohradišťským hokejem
Fotbalové soutěže
Buchlovice byly na kolenou
Deset hráčů stačilo
Staroměstské dozvuky
FK Kunovice - S. Olomouc B 2:0 (0:0)
1. FC Polešovice - Zlín B 0:0
D. Němčí - Slušovice 2:0 (1:0)
Slavkov - FC SSS 1:0 (0:0)
Setkání s Ivo Valentou

Kunovjanky přejely Střešovice
TJ Kunovice - Tatran Střešovice 21:18 (15:7)
Hluk (JOH) - V souboji o 5. až 8. místo se extraligové házenkářky Kunovic po delší době opět představily na "domácí" palubovce v Hluku. Jelikož po dvou duelech ve Střešovicích byl stav na zápasy 1:1, vše se mohlo rozhodnout v sobotu a neděli již na Slovácku. Svěřenkyně trenérky Věry Tománkové v prvním domácím utkání neponechaly nic náhodě a za celý zápas nepustily hosty ani jednou do vedení. Domácí postupně vedly v úvodu utkání 2:0, 4:2, 6:3, 9:5. Za tohoto stavu hostující hráčky značně přitvrdily hru a na hřišti bylo vidět hodně nervozity. V 19. hráčka Tatranu Filipová počastovala rozhodčího Ondráše několika neslušnými slovy, a ten ji poslal do sprch. Domácí děvčata hrála pozorně v obraně a poločasové vedení 15:7 odpovídalo rozložení sil na hřišti. Také po přestávce pokračovaly Kunovjanky v dobrém výkonu. V brance kralovala bezchybná Šudřichová a důrazná obrana nedovolila hostujícím střelkyním se prosadit. V závěru se hráčkám hostí podařilo několika brankami stáhnout vedení Kunovic na tři branky, ale to bylo z jejich strany již vše.
Sedmičky: 0:1/1, vyloučení: 1:2, ČK: Filipová (Střešovice). Rozhodčí: Konečný - Ondráš.
Sestava a branky Kunovic: Šudřichová, Kudrová, Ťoková - Štěrbová 2, Skřivanová 2, Štefková 3, Kotačková 1, Šáchová, Jakubičková 1, Majíčková 6, Poláchová 2, Romanová 4. Trenérka Věra Tománková.

TJ Kunovice - Tatran Střešovice 21:20 (11:10)

Hluk (JOH) - Případné vítězství ve čtvrtém vzájemném utkání se Střešovicemi mohlo posunout Kunovice do boje o pátou příčku. Pokud by ovšem vyhrály hostující házenkářky, pak by se rozhodující pátý zápas hrál ve Střešovicích. Vedení pro Kunovice zařídila ve 3. minutě Majíčková ze sedmičky, jenže hned z protiútoku vyrovnala kanonýrka hostí Fuchsová. Kunovjanky předváděly pohlednou házenou, založenou na skvělé obraně. Ve 13. se poprvé hostům vzdálily na rozdíl dvou branek 5:3. Když ve 23. zvýšila vedení Skřivanová na 10:5, zdálo se, že se zápas stane jasnou záležitostí domácího celku. Jenže pak začala opět úřadovat hostující Fuchsová a náskok domácích děvčat se do poločasu ztenčil na jedinou branku 11:10.
Po přestávce se začalo na hlucké palubovce odvíjet velké drama. V 38. střešovická Knytlová vyrovnala na 15:15. Domácí děvčata značně znervózněla a dopouštěla se zbytečných faulů. Ve 39., kdy hrály Kunovjanky oslabeny o dvě hráčky, dokázala Skřivanová posunout své družstvo opět do vedení 16:15. Jenže od této chvíle začaly skórovat jen hostující hráčky. Ve 48. byl stav 16:19 pro Střešovice a s domácími to vypadalo zle nedobře. Ovšem v tu dobu čarovala v brance Kunovic skvělá Šudřichová a domácí po dvou brankách Majíčkové a jedné Jakubičkové opět srovnaly na 19:19. Tři minuty před koncem byl stav 20:20 a hala v Hluku bouřila. V 58. hostující hráčky v brankovišti faulovaly Skřivanovou a nejlepší hráčka domácích Majíčková ze sedmičky nezaváhala - 21:20. Když čtyři vteřiny před koncem Šudřichová vychytala šanci hostující Fuchsové, bylo vymalováno. Kunovjanky se tak mohly radovat z postupu do dalších bojů, kde jim v souboji o páté místo extraligové soutěže budou házenkářky Zlína.
Sedmičky: 4:4/3:2, vyloučení: 3:0, rozhodčí: Konečný - Ondráš, diváků 150.
Sestava a branky Kunovic: Šudřichová, Kudrová, Ťoková - Štěrbová, Skřivanová 2, Štefková 3, Kotačková, Šáchová, Jakubičková 3, Majíčková 9/4, Poláchová, Romanová 4. Trenérka Věra Tománková.
Po utkání řekla trenérka Kunovic Věra Tománková: "Ve druhém zápase jsme měly velmi dobrý úvod, jenže pak jsme malým důrazem dovolily Střešovicím vrátit se do zápasu. V závěru holky však zachovaly klid a dokázaly skóre otočit. Nyní nás čeká v dalších bojích Zlín, který jsme zatím ještě nedokázaly porazit. Já ale doufám, že to přijde."

Zápasy o páté místo se hrají na dvě vítězství. První zápas by se měl hrát v sobotu 29. dubna ve Zlíně, odveta pak v neděli v Hluku. V případě, že se v těchto zápasech nerozhodne o vítězi, pak se rozhodující utkání bude hrát ve Zlíně.Stolní tenis ženy - 1. Liga
První liga pro Hluk zachráněna
Hluk (ŠP) - O tomto víkendu zajížděly stolní tenistky Sp. Hluk na sever Moravy do Ostravy a Vrbna k sehrání velmi důležitých zápasů o udržení prvoligové příslušnosti i pro příští sezónu. Trio Štěpánka Pospíšková, Vlaďka Botková a Lucka Žmolíková bylo vystaveno velkému psychickému tlaku, neboť celek NH Ostrava dokázal vysoce porazit družstvo Sokola Brno, které hrálo o postup do Extraligy, a tím se posunulo právě před celek Hluku B.

Vrbno pod Pradědem - Sp. Hluk B 4:6
Výborný výkon podala Štěpánka Pospíšková, která ve všech duelech zvítězila a spolu s Vl. Botkovou rozhodly o velmi cenném vítězství. Mladičká Žmolíková nebodovala, ale pro ni je tato soutěž zatím velkou školou pro nabírání zkušeností. Body za Hluk - Š. Pospíšková 3.5, Vl. Botková 2.5.

NH Ostrava B - Sp. Hluk B 4:6
I v tomto utkání podala vynikající výkon Štěpánka Pospíšková a největší měrou se zasloužila o záchranu prvoligové příslušnosti družstva Hluku i pro příští sezónu. V tomto utkání opět nezaváhala a všechny soupeřky jasně přehrála. Obvzlášť těší vítězství nad velmi dobrou Bajgerovou z domácího celku. Standartní výkon odvedla Vl. Botková a rovněž velkou měrou se podílí na celkovém úspěchu družstva. Nesnadný cíl, který si celek Hluku položil před sezónou, mají již dvě kola před ukončením soutěže splněn, za což jim patří poděkování. Body za Hluk - Š. Pospíšková 3.5, Vl. Botková 2.5.
Dohrávka volejbalové ligy
St. Město - Benátky 1:3 (22, -20, -21, -14)
V opakovaném zápase volejbalové ligy nastoupili domácí v sestavě s Kamlerem, Zábranským, Ermanem a třemi farmáři Obdržálkem, Černým a Kmentem, libero Jurek se na hřišti často neobjevoval. Domácí odehráli excelentní 1. set, když především razantním servisem odsoudili hráče Benátek do pozice přihlížení výborné hře celku VSK. Při jednoznačném stavu 23:16 se staroměstští hráči "zasekli" a po řadě nevynucených chyb umožnili hostům doslova "vstát z mrtvých". Hosté snížili na 21:23, ale set patřil nakonec domácím.
Herních výpadků využili hosté již od začátku 2. setu, když několika bodovými šňůrami především výtečnými bloky si udržovali až tříbodové vedení. Domácí znovu zpřesnili hru a bodové skore postupně srovnávali. V koncovce po výtečné hře smečařů šli do vedení 20:19, ale následně ztráceli. V jednom postavení, paradoxně při postavení tří farmářů na síti, set po vlastních chybách ztratili. Toto se pro další vývoj zápasu ukázalo rozhodující.
Třetí set přinesl oboustranně výborný volejbal s velmi dramatickou koncovkou. Domácí znovu vedli 20:19, ale šanci na vítězství trestuhodně promarnili. V delších výměnách byli úspěšnější hosté především díky lepší mezihře a razantnějšímu zakončení útoku. Vítězství hostů ve vyrovnané koncovce předurčilo další vývoj zápasu.
V sestavě VSK již hrál místo Ermana Dosoudil a do 4. setu střídal Chmela Zábranského a na blok se posunul Černý. Řada chyb domácích posunula od vyrovnaného stavu 7:7 do rozhodujícího náskoku 12:7 hosty a utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Rozhodujícím pro výsledek byla 6-ti bodová šňůra hostů, na které se velkou měrou podíleli hráči VSK, kteří závěr utkání vypustili. Skutečností je, že hráči Benátek byli v utkání kompaktnějším celkem a na rozdíl od domácích volejbalistů projevili větší vůli po vítězství.
PSMladší dorostenky - 2. finálový turnaj o pořadí
Ve Žďáru n. S. se uskutečnil druhý finálový turnaj oblastního přeboru ml. dorostenek. Dorostenky Slovácké handicapovány dlouhou cestou a nepříjemným dopadem časové změny se poněkud déle rozehrávaly a prakticky po celou dobu turnaje zápalily se značnou únavou. Nicméně se Slovácké podařil husarský kousek. V celém 3. turnaji a v dohrávce z 1. kola nepoznala hořkost prohry. Dorostenky překonávaly vůlí značnou únavu a donutily soupeřky chybovat.
Výsledky: Slovácká - DDM Brno A 2:0 (50:25), - Žďas Žďár n. S. 2:1 (67:65), - Sokol St. Lískovec 2:0 (50:36), dohrávka z 1. kola: Slovácká - Žďas Žďár n. S. 2:1 (64:58).
Výborný výkon na postech smečařky podaly Saša Křížová a Iva Vitásková. Spolehlivě blokovala Martina Chromečková a nahrávačky Nikola Klimešová a Martina Sluková dobrou náhrou a bojovnou hrou v poli podpořily snahu všech hráček. Velmi úspěšně bojovaly i další střídající hráčky: Soňa Kročilová, Monika Trtková, Kamila Mašurová a libero Míša Benešová. Trenér Fr. Tejnil.
Třetí a závěrečný turnaj ml. dorostenek se hraje v neděli 2. 4. 2000 od 9.00 hodin ve Sportovní hale v Uh. Hradišti.
k.l.Úřední zpráva OFS UH
č. 29 - ročník 1999/2000 ze dne 23. března 2000
Zpráva sekretariátu VV OFS
a) Změny jednatelů odd. fotbalu ke dni 23.3.2000: - TJ Nedachlebice: Jaroslav Řešetka, Nedachlebice 234, 687 12, p. Bílovice. Tel. zam. 0632/58 78 51. - SK Zlechov: Radek Oslzla, Zlechov 428, tel. 0632/59 73 26. - Slavoj Jarošov Lubor Komárek, Za Humny 482, Jarošov. Sekr. odd. fotbalu: Radek Omelka, Pivovarská 290, Jarošov. Tel. 54 56 03.

Zpráva z jednání STK

a) Schválila náhr. termín čtvrtfinálových utkání ČP - Janáček Cup. Utkání oddíly sehrají v pátek dne 7. dubna 2000 v 17.00.
b) Vzala na vědomí soupisky oddílů fotbalu A mužstev, jejichž záložní družstva hrají okresní soutěže. STK uděluje fin. pokutu SK Jalubí a TJ Vlčnov ve výši 200,- za pozdní zaslání soupisek A mužstev dle rozpisu soutěží OFS 99-2000 čl. 6. Bude odečteno z vkladu do soutěží.
c) Souhlasí se změnou termínu mistr. utkání ZT skup. A TJ Mistřice - TJ Huštěnovice. Bude sehráno v sobotu 8.4. v 16 hod na hřišti TJ Sokola Kněžpole.
d) Souhlasí se změnou utkání TJ Podolí B - TJ Vlčnov B, bude sehráno dne 27.5. 2000 v 16.30 na hřišti TJ Podolí.
e) Souhlasí se změnou termínu mistr. utkání OP mužů TJ Dol. Němčí B - Sokol Ořechov A, utkání bude sehráno v sobotu 17.6. v 10.15 na hřišti v Dol. Němčí.
f) Souhlasí se změnou termínu utkání OP mužů So. Březolupy - TJ Dol. Němčí B, bude sehráno v sobotu 6.5.2000 v 16.30 na hřišti So. Březolupy.
g) Souhlasí se změnou začátku mistr. utkání ZT sk. B mužů TJ Nezdenice - So. St. Hrozenkov, bude sehráno 9.4. 2000 ve 12.00 v Záhorovicích.
h) Vyhovuje žádosti TJ Sok. Komňa s přeložením mistr. utkání ZT sk. B muži mezi So. Komňa - So. Suchá Loz. STK nařizuje utkání sehrát 8.5.2000 v 17.00 na hřišti So. Komňa.

Zpráva z jednání KM OFS

a) Dodatečné schválení výsledků z podzimní části 99-2000: Žáci: OP A - 13. kolo Bílovice - Jarošov 1:4, OP B 10. kolo Polešovice - Boršice 1:0, OP B 12. kolo Polešovice - Osvětimany 9:0.
b) Žáci OP A - KM schválila změnu začátků mistr. utkání TJ Huštěnovice pro jarní část 99-2000. Začátky dom. utkání budou 2 a čtvrt hodiny před ÚZ muži.
c) Dorost OS - KM schválila změnu zač. mistr. utkání TJ So. Horní Němčí pro jarní část 99-2000. Dom. utkání budou hrána ve 13 hod.
d) Dorost OS a žáci OP A - STK schválila sehrání mistr. utkání Sokolu Mistřice na hřišti TJ So. Kněžpole v jarní části SR 99-2000. Proto dorost a žáci výše uvedeného oddílu hrají všechna svá mistr. utkání v Kněžpoli.
e) Dorost OS - 14. kolo: So. Mistřice - TJ Ostr. Lhota bude sehráno po dohodě soupeřů dne 8.4. 2000 se zač. ve 13.45 na hřišti v Kněžpoli.
f) Žáci OP A - 16. kolo: So. Mistřice - TJ Ostr. Lhota bude sehráno po dohodě soupeřů v sobotu 8.4.2000 v 10.00 - hřiště Kněžpole.
g) Dorost Op - 14. kolo: So. Nedakonice - So. Březolupy bude sehráno dne 9.4.2000 se zač. ve 13.00. So. Nedakonice uhradí 200,- pro OFS dle rozpisu soutěží hospod. směrnic. Bude odečteno z vkladu do soutěží.

Zpráva z jednání DK

Jurčík Vlastimil, rč. 890309/4590 - So. Nedakonice vyloučen za úmyslné zdržování v přerušené hře po 2. ŽK. trestá se podmíněně dva týdny do 22.6. 2000 - 6a.
Kandrnál Petr, rč. 691122/4606 - TJ Šumice - žádost o prominutí trestu (zbytku) se vyhovuje, činnost uvolněna od 23.3. 2000 - podmínka 14 dnů na 3 měsíce do 22.6.2000. Hráč se dostaví na osobní pohovor do DK v termínu do 6.4.2000 (ve čtvrtek) v den konání schůze DK.

Sekretář VV OFS Uh Petráš Zdeněk
Delegace rozhodčích na utkání hraná v okrese dne 2.4.2000
OP 15. kolo: č.1 Hluk B -Březolupy (10.15) Šťastný, č.2 H. Němčí - Kněžpole (HO, č.3 Nivnice - Ořechov Janča, č.4 Traplice - Vlčnov A Šimon, č.5 D. Němčí B - Kudlovice Mahdal, č.6 Ostr. Lhota - Šumice Strapina, č.7 Drslavice - Buchlovice (10.00) Hůlka.
III. třída 15. kolo: č.8 Bystřice - Sušice Zámečník, č.9 Havřice - Kostelany Ondráš, č.10 Bílovice - Pitín HO, č.11 Babice - Medlovice Kostelníček, č.12 Zlámanec - Přečkovice Huška, č.13 Korytná - Jalubí B Šťastný, č.14 Žítková - Bánov Šumšal.
IV. třída sk.A 15. kolo: č.15 Popovice - Částkov Šebestík, č.16 Košíky - Kněžpole B Mrázek, č.17 Mařatice - Ořechov B Hanák, č.18 Topolná - Jankovice Sedlář, č.19 Osvětimany - Podolí A Janulík, č.20 Huštěnovice - Boršice B Kostelník, č.21 Slovácko - Mistřice Bičánek.
OP dorost 15. kolo: č.22 Uh. Ostroh - Nedakonice Konrád, č.23 Buchlovice - O.N.Ves (13.30) M. Strapina, č.24 Zlechov - Kněžpole (10.00) Zich, č.25 Topolná - Suchá Loz Sedlář, č.26 Březová - Boršice (13.00) Prachař.
Výměna okres HO: č.81 St. Veselí - Hovorany Katrňák, č.84 Hr. Vrbka - Suchov Hůlka.
Pokud není uvedeno jinak, je začátek u dorostu v 13.45 hodin a u dospělých v 16.00 hodin.Fotbalová pravidla známá i neznámá III
Jelikož se o uplynulém víkendu rozběhly další fotbalové soutěže v okrese, vybrali jsme pro fanoušky tu část, která se zabývá muži v černém.

Pravidlo V - rozhodčí

Pro řízení každého utkání je stanoven rozhodčí, který je v utkání, které řídí, vybaven neomezenou pravomocí k uplatňování pravidel.
Rozhodčí má:
a) ve spolupráci s asistenty rozhodčího dbát, aby byla dodržována pravidla fotbalu,
b) rozhodnout, zda míč a výstroj hráčů odpovídá pravidlům,
c) měřit dobu hry a dělat si poznámky o hře,
d) přerušit utkání, případně ukončit pro porušení pravidel, považuje-li to za nutné,
e) přerušit utkání, případně ukončit z důvodu zásahu vnějšího vlivu,
f) přerušit hru, je-li dle jeho názoru hráč vážně zraněn, nepřerušovat jde-li o zranění lehké,
g) zajistit, aby hráč s krvácejícím zraněním opustil hrací plochu, návrat mu povolí, až zjistí, že krvácení bylo zastaveno,
h) uplatňovat výhody, trestat těžší přestupek, jestliže se hráč dopustí současně několika různých přestupků,
ch) zajistit, aby na plochu nevstupovaly neoprávněné osoby a vyvozovat důsledky z přestupů funkcionářů,
i) podat zprávu řídícímu orgánu o průběhu utkání.
(pokračování příště)Pokud seženeme milión, jsme schopni postoupit do extraligy,
říká trenér volejbalistů Starého Města Jiří Omelka
V pátek sehráli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město opakovaný zápas s Benátkami, kterým uzavřeli letošní sezónu. Na to, jaká byla, jsme se zeptali trenéra Jiřího Omelky.

Jak hodnotíte uplynulý ročník? "Spokojen jsem tak napůl. Konečné šesté místo je pro nás mírným zklamáním, protože před začátkem soutěže jsme měli vyšší ambice, chtěli jsme skončit od třetího do pátého místa. Bohužel hlavně kvůli zraněním, jež postihla řadu našich hráčů, to dopadlo takhle. Navíc jsme 12 zápasů, ve kterých jsme mohli zvítězit, prohráli v tiebreaku. Nebýt toho, skončili bychom druzí, možná i první. Na druhou stranu si myslím, že šestá příčka není ze sportovního hlediska žádná tragédie, spíš jde o to, že doma se má vyhrávat. Diváka sice potěší, když se hraje pěkný volejbal, ale on raději vidí horší zápas s vítězným koncem."

Dá se tedy říct, že hlavní příčinou vašeho umístění byla četná zranění hráčů? "V podstatě ano. Od toho se odvíjela i docházka na tréninky a celková příprava. Nejdříve měl nahrávač Kamler zlomený prst, pak Dziackého a Chmelu trápilo rameno. Střední blokař Zábranský si léčil výron kotníku, stejně jako klíčový hráč v útoku Erman. Ještě ke všemu si před týdnem při zápase s Českými Budějovicemi Dziacký utrhl šlachu na pravé ruce. Tato zranění velice ovlivnila složení naší sestavy, my jsme snad nenastoupili dva týdny po sobě se stejnou šestkou."

Jak jste spokojen s tím, jak se během sezóny prezentovali vaši svěřenci? "Musím říct, že jejich výkony byly střídavé. Nepředváděli enormní snahu, ale ani extrémní výpadky. Všichni se pohybovali v takovém průměru. V nejtěžší roli byl asi Kamler a svou práci i přes svůj věk odvedl dobře Jurek. Každý z týmu měl své dobré i špatné zápasy, nikdo však nehrál stabilně aspoň na 95 procent."

Většina hráčů mužstva není už nejmladší, neovlivnila tato skutečnost výsledky? "Dá se říci, že trochu ano. Jsou to sice bývalí extraligoví volejbalisté, ale dostávají se pomalu za svůj zenit a navíc mají pracovní a rodinné povinnosti, takže mají absence na trénincích. Mladí zase nemají ani zdaleka tolik zkušeností."

Jak tuto situaci budete řešit? "Nejlepším řešením by bylo kádr omladit. Tady však nastává problém, neboť v širokém okolí nenajdete mladého borce, který by mohl naskočit do první ligy. Dvě případné posily jsme si vyhlédli v Bojkovicích, kde hrají první dorosteneckou ligu. Naši vlastní odchovanci jako Mir. Svoboda, který má smlouvu v Unisu Brnu,a David Skyba pobývající v současné době v Praze. bohužel odcházejí za vyššími cíly. Otázkou je, zda se někdy vrátí. V budoucnu bychom nové talenty mohli vychovat ve volejbalové třídě, která vznikne na Základní škole Mojmír."

Jak se vám osvědčila spolupráce se zlínským extraligovým celkem? "Nutno říct, že jsme si od toho slibovali trošku víc. Ze Zlína máme v týmu tři kluky - Kmenta, Obdržálka a Černého, kteří však kvůli smlouvám nemohli jezdit do St. Města na tréninky, takže se s námi sehrávali až těsně před zápasem. Což bylo znát zejména při již zmiňovaných tiebreacích, kdy každá chyba znamená bod pro soupeře."

Máte už nyní jasné cíle pro příští sezónu? "My jsme se s vedením klubu touto otázkou zabývali a stále nejsme rozhodnuti, co dál. Emoce z právě skončeného ročníku ještě ani neodezněly a do začátku dalšího je daleko. Jasné je už nyní to, že vše bude otázka peněz. My máme tři stabilní sponzory - pány Šopíka, Chajdu a Chmelaře, pomáhá nám i staroměstská radnice. Chceme oslovit i několik dalších firem, které by měly zájem volejbal ve St. Městě podporovat. Pokud bychom sehnali na příští rok třeba milión, což jsem hodně nadsadil, byli bychom schopni postoupit do extraligy."

M. Křížová
Historický triumf dorostenek Slovácké Slavie

Na fotografii dorostenky Slovácké Slavie UH - zprava: V. Mitaczová, P. Vycudilíková, V. Knížová, P. Nováková, S. Kučerová, E. Šimíčková, L. Němcová, L. Pavlíčková, Z. Kundratová, L. Obdržálková, L. Vycudilíková, I. Vitásková, E. Svobodová, M. Petříková, V. Miklová, chybí M. Grondžáková a J. Stránská. - Foto: M. Vycudilík

Děčín (MV) - Ve dnech 17. - 19. března se sešlo v Děčíně 22 nejlepších volejbalových celků mladších dorostenek na 3. kole Českého poháru. Stará odbavovací hala Děčínského nádraží přestavěná na volejbalový kurt se stala svědkem triumfu mladších dorostenek Slovácké Slavie UH, když poprvé v historii volejbalu Uh. Hradiště zvítězily v turnaji Českého poháru.

Do prvního utkání proti Sokolu Česká Třebová nastoupila Slovácká se základní sestavou: nahrávka - Z. Kundratová - kapitánka M. Petříková, blok - J. Stránská a L. Vycudilíková, smeč - M. Grondžáková a V. Mitaczová, libero - P. Vycudilíková. Utkání se od začátku vyvíjelo pro Slováckou nepříznivě. Nedařilo se na servisu a v útoku a ani střídání nahrávaček I. Vitáskovou nezabránilo porážce 0:2. Do druhého zápasu s favorizovanou NH Ostrava trenérka Slovácké posunula na nahrávku L. Vycudilíkovou, na blok M: Petříkovou a na účko nastoupila E. Šimíčková. Tyto změny přinesly své ovoce a vítězství 2:1. K dalšímu duelu v bouřlivé atmosféře s domácím Spartakem Děčín děvčata přistoupila velice zodpovědně, bloky domácích se marně snažily zastavit jejich tvrdý útok z "druhého patra" a Hradiště si připsalo další výhru 2:1.
Zápas se Sokolem Pardubice se stal snadnou kořistí Slovácké poměrem 2:0. V tomto utkání se na bloku objevila také V. Knížová a na smeči Z. Kundratová a I. Vitásková. V poslední bitvě sobotního večera Slováckou čekal vítěz předchozích dvou kol Českého poháru PVK Přerov. Volejbalistky Slovácké se pustily do soupeře bez jakéhokoliv respektu a tvrdým servisem mu znemožnily rychlou hru přes střední hráčky. Když se k tomu přidal výborný příjem hradišťských dorostenek, tak si za 40 minut děvčata připsala do tabulky vítězství 2:0.
V neděli ráno čekal na Hradišťanky neznámý soupeř LOKO Liberec, který postoupil do elitní skupiny až ve II. kole v Brně. V této době už bylo celé družstvo Slovácké rozhodnuto zvítězit, o čemž svědčí výsledek prvního setu - 25:7. Druha sada sice přinesla trochu nervů, když děvčata prohrávala 17:20, ale koncovku zvládla lépe než protihráčky a zvítězila 2:0. Posledním soupeřem celého turnaje byl celek Junioru Brno. Po soustředěném výkonu získala Slovácká opět oba sety a tím si zajistila vítězství v celém turnaji. Na dalších místech skončil Spartak Děčín, NH Ostrava, Sokol Česká Třebová, PVK Přerov atd.
Celkové pořadí ČP po 3 kolech: 1. PVK Přerov 80 bodů, 2. NH Ostrava 72, 3. Spartak Děčín 71, 4. Slov. Slavia 70. Finále ČP se hraje ve dnech 7. - 9. dubna v Přerově.
Tento výsledek je dalším důkazem péče Slovácké Slavie o mládež a je výborným vysvědčením nejen pro trenérskou dvojici D. Vycudilíková a J. Málek, ale i pro další mládežnické trenéry, kteří v přípravkách a žákovských družstvech pracují s mladými hráčkami. Proto vyzýváme všechna děvčata z 5. tříd, které mají zájem o tento krásný sport, ať se dostaví ve dnech 25. - 27. dubna od 16. - 19. hodin ve sportovní obuvi do tělocvičny ZŠ Za Alejí, kde Slovácká Slavia ve spolupráci s touto ZŠ hledá nové talenty.Basketbalisté JVSB Uh. Hradiště bilancovali uplynulou sezónu
Uh. Hradiště - Hradišťský basketbal má za sebou další sezónu. Na její zhodnocení, ale i na pohled do let nedávno minulých, jsme se zeptali místopředsedy JVSB Uh. Hradiště - Antonína Grebeníčka.
Rok 1991 přinesl basketbalu ambiciózní projekt. Vytvořit silný regionální klub, který bude konkurovat známým baštám tohoto sportu. Vzniklo tak občanské sdružení pro rozvoj basketbalu v regionu, JVSB Uherské Hradiště - juniorsko výchovná společnost basketbalová (Janás, Vaněk, Sobota, Bělohrad - trenérské osobnosti, které stály na počátku dění). Z finančních prostředků sdružení se měly podporovat basketbalové kluby z blízkého okolí.
"V roce 1993 se ale tato situace především z finančních důvodů stala neúnosnou, a tak bylo sdružení přeměněno na samostatnou tělovýchovnou jednotu. Zaměřila se především na juniory a dorostence, mužská složka zatím ještě dohrávala sezónu za Slováckou Slavii. Žáci za pomoci našich trenérů i nadále hráli pod hlavičkou Slovácké," hovoří o nedávné minulosti klubu místopředseda JVSB A. Grebeníček. "Bylo to tehdy úrodné období pro hradišťský basketbal. Vytvořila se parta dobrovolných funkcionářů a trenérů, která žila basketem a zorganizovala školní ligu za účasti 240 žáků, ta pak sloužila jako skvělé podhoubí pro naše dorostenecké týmy." Dorostenci dosahovali v devadesátých letech skvělých úspěchů. Dva roky hráli druhou, dva dokonce první ligu. Ve své nejúspěšnější prvoligové sezóně dorostenci postoupili do osmičlenné finálové skupiny, kde obsadili 7. místo a úspěšně tak konkurovali nejlepším českým týmům. Z tehdejšího celku se výrazněji prosadili Klimek (Brno), Sušák (Kroměříž), Rajsigl (Zlín), hráči, kteří přišli v 15 letech z Kyjova, což byly plody regionální spolupráce začátku devadesátých let.
"Předsedou oddílu, což chápu jako výborný tah, byl tehdy ředitel hradišťského gymnázia, dnes již zesnulý František Minařík. Ten přivedl k basketu v podstatě celou hráčskou generaci. Jeho úmrtí a ztráta velkých sponzorů, jako byli například TIC či SAS, znamenaly v polovině devadesátých let ohrožení existence JVSB. Velkou zásluhu při překonávání problémů měl především současný předseda klubu Radek Kunc. V současnosti tak máme sice skromný, ale vyrovnaný rozpočet, který dáváme dohromady díky podpoře drobných sponzorů. Část nájmu nám pomáhá uhradit město. Jinak nájem je v podstatě hlavní, dvoutřetinová část rozpočtu," hodnotí ekonomickou situaci A. Grebeníček.
"Velkým přínosem bylo pro nás přestěhování z haly 1.ZŠ do zbrusu nového sportovního stánku na gymnáziu. Mezi naše největší problémy patří nedostatek trenérů, takže v áčku, kde se v podstatě vedou kluci sami a roli trenérů zde přebírají zkušení hráči jako například Pavel Grančai a Petr Kallus, dělám asistenta, stejně tak pomáhám i ve druhém družstvu trenéra Zemka. Chybí nám také oproti minulosti zapálení učitelé na školách, což je znát zejména při získávání nových adeptů našeho sportu," říká místopředseda oddílu, pokladník, organizační pracovník a trenér v jedné osobě, A. Grebeníček.
"Před dvanácti lety našel živnou půdu nápad pana Marka, založit OLD - BOYS tým seniorů. Velkou popularitu tak získaly turnaje mezi starými pány Uh. Hradiště, Kyjova a Uh. Brodu, které nám přináší odreagování od každodenních starostí a skvělou zábavu," říká člen tohoto týmu, A. Grebeníček.
"V současnosti má JVSB tři týmy, dvě mužstva dospělých a celek mladších dorostenců. První tým, hrající oblastní přebor 1. třídy, se rekrutuje z hráčů okolo zkušených Grančaie a Kalluse, bývalých ligových dorostenců a hraje stabilně klidný střed tabulky. Loni nám dokonce o vlásek unikla šance na postup do 3. ligy. Hrají se zde solidní zápasy, soutěž hrají například i takové veličiny jako Brabenec, Krejčí. K nejúspěšnějším střelcům patří Grančai, Skřivánek, Dvořák a Jašek. Za nejlépe bránícího hrače považuju Růčku. Problémem našeho týmu je to, že většina hráčů studuje na vysoké škole a na trénink tak zbývá čas jen jednou týdně. Zázraky v nejbližší době neočekáváme. Na posily nejsou peníze a musíme si tak vystačit s vlastními odchovanci, dá se tedy říct, že přebor je pro nás ideální soutěží. Druhý tým, hrající oblastní přebor druhé třídy, tvoří především junioři do 21 let. Velkým příslibem pro budoucnost je kapitán družstva Prášil, ale i další hráči výkonnostně rychle rostou. Mezi střelecké opory patřil vedle Prášila i Štancl a Němec. Mladší dorostenci pod vedením Jirky Štěrby hrají také oblast. Do finálové skupiny se sice letos nedostali, ale kluci jsou důstojným soupeřem jiným celkům," zhodnotil sezónu A. Grebeníček.
Petr ChudomelMinihokej na konci sezóny
Uherské Hradiště (JB) - K úspěšným kolektivům HC Uh. Hradiště bezesporu patří družstvo žáků 3. třídy ZŠ, které bylo v ročníku 1999 - 2000 účastníkem Jihomoravské soutěže v minihokeji.
Širší kádr družstva minihokejistů tvořilo 40 hráčů. Kromě 35 žáků 3. tříd k zápasům Jihomoravského soutěže nastupovali i čtyři hráči z 2. třídy a jeden prvňák. Realizační tým celku, který vedli trenéři Michal Chovanec a Radovan Kollár, tvořili vedoucí družstva Radek Zelinka a Pavel Jurásek a ekonomka Šárka Křemečková.
"Družstvo bylo rozděleno na dvě skupiny, a to na A-tým a B-tým. Chlapci absolvovali 14 turnajů v rámci rozlosování JM soutěže minihokeje - 12 společných a 2 samostatné za ZŠ, dále řadu přátelských utkání. Cílem této sezóny bylo stmelení kolektivu, výuka, koordinace a technika bruslení, ovládání hole, nácvik rozličných herních variací,přihrávek, střelby a dalších činností z hokejové abecedy. Myslím si, že se nám to podařilo a chlapci jsou po všech stránkách připraveni k dalšímu hokejovému růstu," hodnotí uplynulou sezónu hlavní trenér minihokejistů Michal Chovanec. Ne všechno se však podařilo.
"V letošní sezóně jsem citelně postrádal individuální výcvik brankářů a možnost účasti nadějných jednotlivců, celých pětek, obranných dvojic, či útočných formací, v rámci tréninkového procesu s věkově staršími a vyspělejšími žáky," postěžoval si Michal Chovanec.
Mladí hokejisté se mohli spolehnout na potřebné hokejové zázemí, i na nezbytnou spolupráci rodičů. "Chtěl bych vyzvednout pomoc R. Guryči, O. Plocka, R. Svobody, V. Burši při treninkovém procesu a poděkovat i ostatním rodičům za krytí nákladů na sehrání utkání a za jejich sportovní povzbuzování na našich zápasech," říká na závěr trenér Chovanec.Uh. Ostroh krok od postupu do divize
Uh. Hradiště (JO) - V 10. kole oblastního přeboru družstev v šachu vyhrál Uh. Ostroh A 4,5:3,5 nad Vlčnovem A a udržel si tak před posledním kolem na čele tabulky tříbodový náskok. Vyhráli Stánec a Hudáček, za Vlčnov M. Bařina, remízou skončily partie Buráň - Šilhavík, Flekač - Strakáč, Ondrůšek - Hrabal, Kunčar - P. Malůš a Javor - F. Galuška. K postupu do divize stačí ostrožským šachistům i remíza v posledním kole s Boršicemi.
První bod do tabulky si připsal sestupující Uh. Ostroh B za překvapivou remízu 4:4 se Zlínem B. Vyhráli Rojar, Kunovjánek a Vlčař, remizovali Hruška a Šťuka. Problém se záchranou bude zřejmě mít i Uh. Hradiště, které prohrálo s Bzencem B 3,5:4,5 a patří mu před posledním kolem předposlední příčka tabulky.
Vyhráli Šaňák a Veselý, po půl bodu přidali Hora, Vlášek a Pícha. Boršice A jen remizovaly 4:4 se Slavičínem a skončí pravděpodobně na čtvrtém místě. Celý bod získali Havránek, Ludvíček a Hurdes, remizovali Křížek a P. Kunc. St. Město C podlehlo v derby Uh. Brodu A 3,5:4,5 a také může mít ještě nakonec problém se záchranou. Plně bodovali Bažantová, Buráňová a Adamík, za hosty Vacula, Krajsa, Urubčík a Vlk. Smírem skončila partie Partyš - Mikulčík. V posledním utkání Zlín A deklasoval Sudoměřice 7,5:0,5.

Tabulka před posledním kolem:

1.	Uh. Ostroh A	44,5	27
2.	Zlín A		52,5	24
3.	Zlín B		45,5	22
4.	Boršice A	48,5	20
5.	Bzenec B	42,5	18
6.	Uh. Brod A	34	15
7.	Vlčnov A	38,5	12
8.	Slavičín	37,5	10
9.	St. Město C	36,5	10
10.	Sudoměřice	36,5	9
11.	Uh. Hradiště	39,5	8
12.	Uh. Ostroh B	24	1Stříbro získalo pořádající Veselí nad Moravou
Veselí (aho) - Šachový klub Veselí nad Moravou uspořádal dne 18. března třetí turnaj čtyřčlenných dorosteneckých družstev v šachu O moravský pohár. Zúčastnilo se ho 31 družstev, která mezi sebou zápolila švýcarským způsobem 7 kol na 2x25 minut. Vynikajícího výsledku zde dosáhli domácí šachisté ve složení: Fridrych, Světlík, Řehák, Uřičář, kteří obsadili 2. místo za vedoucí Náměští n. Oslavou. Hluboko pod své možnosti zde zahráli dorostenci A družstva Slovácké šachové školy Jiskry St. Město, které předběhlo B družstvo složené z žáků: Hlaváček Petr 5 bodů, Vavřík Jiří 4,5, Dvouletý Pavel 4, Stodůlka Václav 5,5, které obsadilo 5. místo a dokonce i C družstvo žáků SŠŠ Jiskry, které ve složení Stodůlka Radek 4,5, Horsák Jan 5, Prachař Jan 3,5 a Galuška Radek 4 body, obsadilo pěkné 7. místo. Pochvalu zaslouží trenéři Loko. Uh. Ostroh Petr Strakáč a Milan Zpěvák, kteří postavili 3 družstva žáků a obsadili 16., 19. a 28. místo.

Pořadí prvních 10 - ti družstev v Poháru:
1.	DDM Náměšť n. Oslavou		21,5 bodů
2.	ŠK Veselí n. Moravou A		20,5 
3.	Sokol Bedřichov - Jihlava	20,5
4.	ZŠ SK Brankovice		19,5
5.	SŠŠ Jiskra St. Město B		19
6.	SK Junior Prostějov		17
7.	SŠŠ Jiskra St. Město C		17
8.	ŠK ZŠ Brankovice B		17
9.	SŠŠ Jiskra St. Město A		16,5
10.	ŠK Veselí n. Moravou B		15,5

atd. celkem hrálo 31 družstev
Vítězem 1. šachovnice se stal Vičar z Veselí n. Moravou B před Kaňovským z Náměště a Fridrychem z Veselí n. Moravou. 2. šachovnici vyhrála mezi hochy Eva Kulovaná z Náměště před masným z Brankovic a Pokladníkem z Jedovnice. 3. šachovnice se stala kořistí Řeháka z Veselí n. M. před Pochylým (Bedřichov) a Zavadilem (Brankovice). Poslední 4. šachovnice patřila vítězi Děchtěrenkovi z Bedřichova před Kašpárkem z Loko. Uh. Ostroh a Zavadilovou z Brankovic.
Turnaj byl dotován pěknými cenami a pochvalu za uspořádání této akce si zaslouží pánové Vičar, Uřičář a nestárnoucí František Křížek.Moravskoslezská šachová liga
Uh. Hradiště (JO) - V 10. kole moravskoslezské šachové ligy vyhráli šachisté St. Města A v Hustopečích 6:2 a postoupili tak do vyrovnaného středu tabulky. Vyhráli Zpěvák, Sosna, Bažant senior, V. Blaha a M. Omelka, rmizovali P. Blaha a Bažant junior. Havřice remizovali 4:4 se sestupující Universitou Brno a jsou čtvrté. Celý bod získali Sluka, Jurásek a Provazník, po půl bodu za remízu přidali Nepomucký a Muzikantová. Vnorovy podlehly Grygovu 2,5:5,5, když vyhráli Cagašík a Plšek, remizoval Kňazovčík. Opava vyhrála 6,5:1,5 nad Frýdkem-Místkem a suverénně vede tabulku bez bodové ztráty. Vsetín zdolal Porubu 5:3 a vykřesal tak alespoň malou jiskřičku naděje na záchranu stejně jako Litovel, která přehrála 5,5:2,5 Lokomotivu Brno. Počet sestupujících bude znám až poté, co budeme znát sestupující z extraligy.

Tabulka před posledním kolem:

1.	Opava			66,5	30
2.	Grygov			44	19
3.	Hustopeče		40,5	19
4.	Havřice			42,5	16
5.	Lokomotiva Brno  	39	14
6.	Frýdek-Místek		41	12
7.	Vnorovy			39,5	12
8.	St. Město A		37,5	12
9.	Poruba			30,5	11
10.	Litovel			32,5	10
11.	Vsetín			30,5	9
12.	Universita Brno  	36	6Mitáček bude reprezentovat
Brno (JOH, AP) - Minulou sobotu se zúčastnili reprezentanti klubu Ocelová ruka z Hluku soutěží v páce (přetláčení rukou) v Brně. Velmi dobře si počínaly zvláště zástupkyně v ženských kategoriích, kdy Daniela Kolníková zvítězila v kategorii do 55 kg a Monika Slováková v kategorii do 80 kg. V juniorské soutěži do 72 kg obsadil Miroslav Mitáček třetí místo a bramborovou medaili za 4. místo v kategorii mužů vybojoval Radek Falanti.
O tomto víkendu se pákaři z Hluku přesunuli do Rožďalovic, kde dosáhli těchto výsledků: kategorie ženy do 55 kg: 1. místo Daniela Kolníková, junioři do 72 kg: 2. místo Miroslav Mitáček. Tento nadějný junior z Hluku si tak vybojoval nominaci do reprezentačního družstva juniorů ČR. "Mitáček se nyní představí v repredresu na mistrovství světa juniorů, které se uskuteční ve dnech 6. - 7. dubna 2000 v Mikulově," řekl pro Dobrý den reprezentační trenér juniorů Antonín Podškubka z Kunovic. Juniorské reprezentační družstvo stejně jako v minulém roce obléká firma Hary sport z Brumova.
Po skončení juniorského šampionátu se v Mikulově střetnou 8. dubna i nejlepší muži a ženy v páce na mezinárodní soutěži s názvem "Golemova ruka".Úspěšné vystoupení mladých Hlučanů na M - ČR
Zlín (k)- Na Mistrovství České republiky ve stolním tenisu v kategorii staršího žactva, které se konalo 18.- 19. března, získal Spartak Hluk dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Ve dvouhře starších žáků postoupil M. Janča bez porážky mezi nejlepší šestnáctku, kde zdolal Volka ze Sparty Praha 2:0, a ve čtvrtfinále domácího Olejára. Poté ale nestačil na druhého nasazeného a třetího hráče evropského žebříčku A. Gavlase z Chebu.
Vítězem dvouhry starších žáků se stal suverén letošní sezony T. Konečný z pořádajícího oddílu. Ve dvouhře starších žákyň měl Spartak ve hře tři hráčky. L. Žmolíková sice podlehla v základní skupině Kovářové z Jihlavy, pak ovšem zdolala další dvě soupeřky, což jí zaručilo postup do osmifinále. Tam Lucie prohrála s Martínkovou z Jaroměře 0:2, ale svým konečným umístěním rozhodně nezklamala. M. Jančová s přehledem vyhrála skupinu a do hlavní souteže byla nasazena jako hráčka číslo 4. Nejdříve ji pořádně potrápila hodonínská Kosková a ve čtvrtfinále proti Pěnkavové (Vlašim) Monika rozhodla až ve třetím setu. Dál už ale nestačila na druhou nasazenou Harabaszovou (Havířov) a prohrála 0:2.
Také M. Smištíková po třech vyhraných dvouhrách ve skupině postoupila do hlavní soutěže nasazená jako trojka. V osmifinále si poradila ve dvou setech s Czyzovou (Havířov) a ve čtvrtfinále také s Gajanovou z Břeclavi. Poté proti ní stanula soupeřka nejsilnější - první nasazená a také první hráčka evropského žebříčku I. Vacenovská z Hodonína. Martina ji po velké bitvě porazila 2:1 a postoupila do finále. Zde už nedokázala zopakovat svůj heroický výkon a Harabaszové podlehla až příliš hladce ve dvou setech, ale i tak je stříbro fantastický výsledek. Ve čtyřhře starších žáků nejprve zdolal hlucko - dubňanský debl Janča - Horáček pár Volek - Hyršl z Prahy. Pak si lehce poradili s Jahodou a Pelašenkem (Liberec, Litoměřice) a v semifinále také s Olejárem a Hrdličkou (Zlín, Hodonín). Ve finále nakonec podlehli páru Konečný - Gavlas. Ve čtyřhře starších žákyň zdolaly Smištíková s Jančovou pár Čechovská - Kmětíková (Hodonín, Dubňany) a postoupily do čvrtfinále. Tam svedly hlucké hráčky obrovskou bitvu s duem Gajanová - Lažanská (Břeclav, Děčín) a po třech setech strhly vítězství na svou stranu. V dalším kole už ale hlucký debl nestačil na Martínkovou s Kovářovou (Jaroměř, Jihlava) a podlehl trochu překvapivě 0:2. Hlucko - vlašimský pár Žmolíková - Pěnkavová zůstal těsně před medailovými branami, když ve čtvrtfinále také prohrály s Martínkovou a Kovářovou, ačkoliv měly na své soupeřky pět mečbolů.
Vítězem čtyřhry st. žákyň se staly Harabaszová s Vacenovskou. Ve smíšené čtyřhře stačily dvojici Janča - Jančová tři vyhrané zápasy na medailové umístění. Nakonec jim stop vystavil mix Kleprlík - Pěnkavová (Frýdek-Místek, Vlašim). Hlučané sice ve třetím setu vedli 15:10, ovšem zápas do vítězného konce nedovedli. Se stejným soupeřem prohrál ve čtvrtfinále také druhý nasazený pár Konečný - Smištíková a umístil se tak na 5. - 8. příčce. Vítězi smíšené čtyřhry se stali Gavlas s Vacenovskou.Volejbal v oblastních přeborech
Ženy: I. třída o postup do ligy
Slovácká Slavia - OA Třebíč 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 24:26), 3:1 (19:25, 26:24, 25:17, 26:24)
Morava (kl) - Družstvo OA Třebíč je vedoucí celek oblastního přeboru a do Uh. Hradiště přijelo potvrdit své postavení. Začátek úvodního utkání vyšel dobře domácí Slovácké. Ta vyhrála první set 25:23, ale v dalších sadách tahaly za delší provaz ženy z Třebíče a vyhrály celý zápas 3:1. Třebíčské hráčky pokračovaly v dobrém výkonu i na začátku druhého utkání a vyhrály 1. set 25:19. Druhá sada byla rozhodující pro další vývoj střetnutí. Hráčky Slovácké zabojovaly, zlepšily podání, dobře bránily na síti a v poli a úspěšně útočily. Výsledek se dostavil - druhý set 26:24, stav 1:1 a i závěrečné sady vyšly lépe pro nadšeně bojující Slováckou, a ta s lídrem soutěže vyhrála 3:1.
Slovácká Slavia vedená trenérem Petrem Pietropalem hrála v sestavě: M. Manová, I. Kučerová, S. Lučková, G. Kuzmová, I. Zvolenská, M. Ježová, L. Šustrová a kapitánka M. Taftová.

Žákyně: skupina B o celkové umístění

Univerzita Brno - Slovácká Slavia 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) a 3:0 (29:27, 27:25, 25:18)
Žákyně Slovácké Slavie sehrály v Brně nešťastná utkání. Soupeřky z Univerzity si s útočnou činností nedělaly žádné starosti, odbíjely míče co nejrychleji do pole Slovácké, která sveřepě útočila a při tom nadělala chyb více, než bylo únosné. Když k tomu připočteme tentokrát nejisté a neúčinné podání, objevilo se překvapivé dvojnásobné vítězství domácí Univerzity a první ztráty mistrovských bodů ve skupině B.
Děvčata Slovácké zakončila mistrovské soutěže sice s prohrou, ale vybavena zkušenostmi pro mistrovskou sezonu 2000/2001.
V závěrečném dvojutkání vedl družstvo Slovácké Pavel Jančář a hrálo v sestavě: K. Močičková, I. Brachtlová, E. Krystová, P. Pařenicová, M. Švrčková, V. Mitáčková, E. Stránská.Tečka za uherskohradišťským hokejem

Uh. Hradiště (JB) - Jihomoravská liga - žáci 6. tříd:
Třebíč - Uh. Hradiště 7:2 (1:2, 2:0, 4:0). Góly: Čech, Laga. Asistence: Laga, Čech.

Jihomoravská liga - žáci 7. tříd:
Třebíč - Uh. Hradiště 10:1 (3:0, 1:1, 6:0). Gól: M. Dušek. Asistence: Stašek.

Přátelská utkání:
Uh. Hradiště - Vsetín 1:5 (0:3, 0:1, 1:1). Kadlčík z trestného střílení. Rozhodčí: P. Lučný ze St. Města. Žáci 3. tříd.
Uh. Hradiště - Trenčín 2:7 (2:3, 0:4, 0:0). Góly: D. Fridrich a V. Jahoda. Asistence: Chrástek a Mlčoch. Rozhodčí Kellner a Jurnikl oba z UH. Před utkáním reprezentanti a extraligové osobnosti Jiří Dopita a Alexej Jaškin slavnostně předali žákům 4. tříd HC UH pohár a stříbrné medaile za 2. místo v JM přeboru.
Uh. Hradiště - Vyškov 4:1. Přípravka žáků 1. tříd. Góly: M. Hruška 2, Hartl a Minařík. Trenéři: Hanáček a Malina. Rozhodčí: Kočí a Nálepka z UH.
Uh. Hradiště - Vyškov 3:3. Přípravka žáků 2. tříd. Góly: Kahánek, Šimek a Býček. Trenéři: M. Sladký a Kašný. Rozhodčí: Guryča z UH.
UH. Hradiště - Uh. Brod 7:9. Žáci. Branky za domácí (roč. 87): Korda 2, P. Obadal, L. Stašek, Svadbík, V. Polách, Gál. Branky za hosty (roč. 86,87): Maršík 2, Přikryl 2, J. Saňák 2, J. Obadal, Krajčovič, Pražák. V dresu HC UH se představila slečna Zuzana Povýšilová, ligová hráčka Šternberka a reprezentantka ČR.

Turnaj starších žáků 8. tříd v Přerově:
Uh. Hradiště - YTONG Brno 1:3. G: Ťok. A: Žaluda.
Uh. Hradiště - Prostějov 3:1. G: O. Pěrka 3. A: Ťok 2, Žaluda.
Uh. Hradiště - Přerov 2:1. G: Ťok, Boďiš. A: Zlámal, Slunéčko.
Konečné pořadí: 1. YTONG, 2. HC UH, 3. Přerov, 4. Prostějov. Nejproduktivnějším hráčem turnaje byl vyhodnocen Lukáš Ťok, kapitán HC UH.

Hokejová exhibice:
HC Uh. Hradiště (žáci 9. tříd) - Mužstvo osobností (učitelé, trenéři, rozhodčí a exligoví hokejisté) 3:6 (0:1, 0:5, 3:0).
Branky žáků: Strýček, J. Stašek a Husák. Branky osobností: Jenáček, L. Sladký, I. Kellner, Hašpica, Mir. Stavjaňa a Novák. Přátelské a propagační utkání před 1000 zejména mladých diváků - žáků ZŠ rozhodoval Z. Polehňa z UH.
Sestava osobností: Nečas - Jiří Novák, Jenáček, M. Stavjaňa, Vojtěch, Latýn, Gášek, Šebestů, Radim Boček, Igor Kellner, Hašpica, Radek Novák, Michal Sladký, Ludvík Sladký, Blažek. Trenér a vedoucí: P. Sakrajda. Hrající asistent trenéra: Jiří Novák, který navíc řídil i zkoušku rychlosti. Žáci: Kučík 16,39, Ingr 16,46, Stašek J. 17,95. Muži: Šebestů 16,21, Jenáček 16,21, Vojtěch diskvalifikován. Na tr. střílení nejúspěšnější Nečas, který 6 nájezdů kryl a kapituloval pouze jednou. B. Tvrdíková (zástupce ŠÚ v UH) vhodila čestné buly. V přestávce se představily krasobruslařky 3.ZŠ TJ Sl. Slavia: Kačka Čížová (2.B), Lenka Konečná (1.B), Blanka Kročová (6.B), Petra Flašarová (8.B). Za vzornou organizaci show děkujeme panu Jiřímu Hochelovi.
Finále PLAY OFF o postup do I. DZ hokejové ligy mužů: YTONG Brno - N. Jičín 4:1, N. Jičín - YTONG Brno 1:6. Postupuje HC YTONG Brno.Fotbalové soutěže
II. liga
Třinec - Ratíškovice 0:2, dohrávka, Zlín - Frýdek-Místek 3:1, dohrávka, NH Ostrava - Prostějov 1:0, Neratovice - Most 1:1, Vítkovice - Ratíškovice 2:1, Poštorná - Třinec 1:1, Synot - Bohdaneč 2:0, Zlín - Xaverov 1:2, Frýdek-Místek - M. Boleslav 0:2, Plzeň - Karviná 2:0.

	1.	Synot		15	1	2	50:19	46
	2.	Plzeň		10	6	2	31:12	36
	3.	Ratíškovice	9	5	4	34:21	32
	4.	Most		7	9	2	27:17	30
	5.	Neratovice	7	6	5	30:23	27
	6.	NH Ostrava	6	8	4	28:26	26
	7.	Zlín		6	6	6	30:24	24
	8.	Prostějov	6	6	6	25:25	24
	9.	Vítkovice	5	6	7	15:21	21
	10.	M. Boleslav	5	6	7	19:26	21
	11.	Třinec		5	6	7	23:38	21
	12.	Bohdaneč	4	8	6	18:21	20
	13.	Xaverov		4	5	9	18:28	17
	14.	Poštorná	3	6	9	16:31	15
	15.	Karviná		3	5	10	23:37	14
	16.	Frýdek-Místek	3	3	12	14:32	12

MSFL
Brno - Vratimov 1:1, Kyjov - Brno B 0:1, Holice - D. Kounice 5:3, D. Benešov - Ostrava B 1:0, Kunovice - Olomouc B 2:0, SK Hranice - Jihlava 1:1.


	1.	Jihlava		10	4	2	25:10	34
	2.	D. Benešov	8	6	2	21:9	30
	3.	Holice		8	4	3	27:25	28
	4.	Kyjov		7	6	3	13:9	27
	5.	Brno B		7	5	4	26:16	26
	6.	Kunovice	8	2	6	18:18	26
	7.	SK Hranice	7	3	5	24:26	24
	8.	Uničov		6	4	5	20:18	22
	9.	Ostrava B	4	7	5	22:17	19
	10.	D. Hranice	5	3	8	17:20	18
	11.	D. Kounice	5	2	8	20:27	17
	12.	Vratimov	4	4	8	22:23	16
	13.	Olomouc B	3	5	8	19:26	14
	14.	Zeman Brno	3	2	11	12:25	11
	15.	Brumov		2	3	9	13:30	9

DIVIZE D
Znojmo - Napajedla 2:0, Svitavy - Třebíč 6:1, Chropyně - Bystrc 3:1, Židenice - Mysločovice 3:0, Slavkov - Uh. Hradiště 1:0, D. Němčí - Slušovice 2:0, Polešovice - Zlín B 0:0, Břeclav - Slavičín 2:3.


	1.	Svitavy		10	5	2	24:8	35
	2.	Třebíč		8	5	3	26:19	29
	3.	Židenice	8	3	5	25:15	27
	4.	Chropyně	8	3	6	30:20	27
	5.	Slavičín	7	5	5	27:16	26
	6.	Uh. Hradiště	7	5	5	21:17	26
	7.	Zlín B		6	7	4	20:10	25
	8.	D. Němčí	7	4	6	26:24	25
	9.	Slavkov		7	3	7	21:20	24
	10.	Bystrc		7	3	7	22:22	24
	11.	Napajedla	7	3	7	23:24	24
	12.	Břeclav		6	2	9	19:26	20
	13.	Znojmo		5	4	8	25:28	19
	14.	Slušovice	5	4	8	25:31	19
	15.	Mysločovice	5	1	11	13:35	16
	16.	Polešovice	1	5	11	4:36	8

Župní přebor

Hluk - Morkovice 2:0 (2:0). Utkání se hrálo na dobře upravené škváro-vé ploše a diváci viděli fotbal výborné úrovně se šancemi na obou stranách. Domácí byli při zakončování akcí důraznější a brankami M. Němčického z 29. a R. Konečného ze 43. minuty zaslouženě zvítězili. Sledovalo 250 diváků, rozhodčí Kurcik.
Břestek - V. Otrokovice 0:2 (0:0). V prvním poločase byli lepší domácí, ale ze tří tutovek branku nevytěžili, postupně je spálili Sonntág, Rosík a Kaštánek. Hosté se k vážnější akci dostali až v závěru poločasu, kdy nastřelili tyč. Ve druhé půli už přebrali taktovku utkání hosté, kteří svého soupeře přehráli ve všech směrech. Úspěšný byl v 60. Kvasil a v 72. Hodulík. V závěru utkání mohl ještě Hodulík připojit třetí branku, ale byl neúspěšný. Diváků 200, rozhodčí Fojtášek.
Hradčovice - Uh. Brod 3:4 (1:2). Dramatické a zajímavé utkání se hrálo v nervózní atmosféře. Úvod utkání patřil domácím, kteří několikrát nebezpečně zaútočili Koníčkem, ale jeho centrované míče Hořák na branku hostí správně neusměrnil. Domácí z úvodního náporu vytěžili pouze nastřelenou tyč po rohu Michalčíka. Postupem času začali hosté podnikat nebezpečné brejky a po jednom z nich Tomeček ve 14. otevřel skóre utkání. Domácí vyrovnali v 26., když trestný kop Michalčíka dorazil do sítě Dynka. Ve 33. domácí obrana vyrobila hrubku, po které střelou z hranice pokutového území stanovil konečný poločasový výsledek. Ve druhé půli měla hra vyrovnaný průběh s řadou nečistých zákroků na obou stranách. Skóre se měnilo až v 70., kdy chybu domácí brankáře Fornůska potrestal Slovák. Domácí Koníček v 75. snížil na rozdíl jedné branky, když obešel brankáře Kubiše. Broďané ihned po rozehrání Mahdalíkem znovu odskočili na rozdíl dvou branek. V 80. rozhodčí Chramcov vyloučil po druhé žluté kartě hostujícího Mahdalíka. V dramatickém závěru opět Koníček stačil korigovat na rozdíl jediné branky, ale to už bylo ze strany domácích vše. Rozhodčí Chramcov, 400 diváků.
V. Karlovice - Vsetín nehráno, Kateřinice - Šardice 3:3, Veselí n. M. - Hulín 0:1, Mikulčice - Hodonín 1:0, Kostelec - Vracov 4:0.

	1.	Hulín		13	2	2	37:14	41
	2.	Veselí		10	2	5	39:24	32
	3.	Uh. Brod	10	2	4	24:19	32
	4.	Morkovice	9	3	5	44:28	30
	5.	Šardice		9	3	5	34:23	30
	6.	Hluk		9	3	5	32:22	30
	7.	Kateřinice	8	3	6	33:24	27
	8.	Kostelec	8	1	8	27:22	25
	9.	V. Otrokovice	7	4	5	21:20	25
	10.	Vracov		6	6	5	23:17	24
	11.	FC Vsetín	5	4	7	18:25	19
	12.	V. Karlovice	5	3	9	26:30	18
	13.	Břestek		5	3	9	17:32	18
	14.	Hradčovice	5	2	10	23:35	17
	15.	Mikulčice	2	1	13	9:39	7
	16.	Hodonín		1	2	14	14:47	5

I. A třída sk. B

Nedakonice - Bzenec 1:1 (1:1). V prvním poločase měla hra vyrovnaný a opatrný průběh z obou stran. Hosté šli do vedení v 19. z pokutového kopu Polanským, domácí o pět minut později srovnali skóre Bernatíkem. Ve druhé půli byla převaha na kopačkách domácích hráčů s několika dobrými šancemi, ale skóre se již neměnilo.
Újezdec - Rohatec 2:1 (1:0). Vyrovnané utkání s minimem šancí. Domácí se ujali vedení ve 40. Kučerou, hosté v nástupu do druhé půle vyrovnali Bolfem. Definitivní výsledek stanovil v 60. domácí Franc.
Kvasice - Bojkovice 2:0 (0:0). Po vyrovnaném bezbrankovém poločase domácí získali převahu a vytvořili si více šancí. Branky však padaly až po hodině hry, jejich autory byli Pochylý a Chytrý.
Prakšice - Ždánice 6:1 (3:1). Domácí byli po všech stránkách lepším mužstvem, vyšel jim nástup do utkání. Ve druhém poločase už jenom kontrolovali vývoj utkání. Branky dávali Kadlček 2, Minařík 2, Jurák a Pančocha.
Mutěnice - Nedachlebice 4:1 (3:0). Domácí i přes špatný výkon zvítězili, když o výsledku rozhodli už v prvním poločase. Hosté hráli otevřenou a vyrovnanou partii a jejich porážka je až příliš krutá. Branku hostí dal v 80. minutě Vašek.
O. N. Ves - Boršice 4:0. Domácí měli hru plně ve své moci, ve 13. dal branku Franta, ve 30. Nikl, ve 46. Zumr a v 65. opět Nikl. Hosté mají výhrady k výkonu hlavního rozhodčího.
Uh. Ostroh - Vacenovice 2:6 (0:4). O výsledku utkání rozhodli hosté už do přestávky, kdy získali čtyřbrankový náskok. Domácí se střelecky probudili až po změně stran. Branky domácích Tománek a Horáček, který uviděl v závěru utkání ČK.

	1.	Mutěnice	10	2	2	51:13	32
	2.	Vacenovice	9	3	2	30:15	30
	3.	Nedakonice	7	3	4	21:15	24
	4.	Újezdec		7	3	4	22:28	24
	5.	O. N. Ves	7	1	6	28:20	22
	6.	Kvasice		7	1	6	23:19	22
	7.	Boršice		6	3	5	23:21	21
	8.	Bojkovice	6	2	6	18:23	20
	9.	Bzenec		5	3	6	14:22	18
	10.	Uh. Ostroh	5	1	8	28:33	16
	11.	Prakšice	5	1	8	23:32	16
	12.	Rohatec		5	1	8	23:35	16
	13.	Ždánice		3	2	9	19:34	11
	14.	Nedachlebice	2	2	10	16:29	8

I. B třída sk. B

Roštění - Jalubí 1:0 (1:0). Domácí vsítili jedinou branku utkání již ve 3. minutě, v 15. zahodili pokutový kop. Od tohoto momentu udávali tempo hry pouze hosté, kteří se však neprosadili. Nejblíže k vyrovnaní měl Večeřa, který v závěru utkání nastřelil tyč domácí branky.
Lužkovice - Holešov 1:1, Zborovice - Morkovice B 1:0, Žeranovice - Koryčany 0:0, SKP Zlín - Jarošov 0:0, Střílky - Hřiv. Újezd 1:0, Malenovice - Zdounky 5:2.

	1.	Holešov		11	3	0	36:9	36
	2.	H. Újezd	7	2	5	20:23	23
	3.	Žeranovice	6	4	4	26:17	22
	4.	Zdounky		6	3	5	15:16	21
	5.	Jarošov		6	3	5	19:21	21
	6.	Jalubí		6	2	6	21:22	20
	7.	Koryčany	5	4	5	17:15	19
	8.	Morkovice B	6	1	7	23:21	19
	9.	Lužkovice	4	6	4	23:20	18
	10.	Malenovice	6	0	8	29:29	18
	11.	Střílky		5	2	7	19:27	17
	12.	Zborovice	4	3	7	16:25	15
	13.	Roštění		4	1	9	11:28	13
	14.	SKP Zlín	2	6	6	11:13	12

I. B třída sk. C

Zlechov - Strání 1:1 (1:1). Utkání kvalitní úrovně, ve kterém šli hosté ve 20. do vedení, když ze skrumáže usměrnili míč do branky domácích. V závěru poločasu zlechovský Staňa stanovil konečný výsledek 1:1. Po změně stran měli domácí více ze hry, ale pozornou obranu hostí však nepřekonali.
Slavkov - Hr. Lhota 0:1. Ve vyrovnaném prvním poločase si ani jedno z mužstev nevytvořilo slibnou šanci. Jedinou branku utkání dal hostující Šimlík. Očekávaných nápor domácích nepřišel, naopak hosté mohli po rychlých brejcích dvakrát skórovat.
Uh. Hradiště B - Tupesy 1:2 (1:2). V utkání prvního s posledním o výsledku rozhodl favorit už v prvním poločase brankami Drobila a Vaňka. Za domácí snižoval Zemánek.
Vnorovy - Velká n. V. 0:3, Milotice - Žarošice 1:1, Strážnice - Kyjov B 2:0, Dubňany - Kněždub 0:1.

	1.	Tupesy		11	2	1	36:19	35
	2.	Hr. Lhota	10	3	1	35:11	33
	3.	Kněždub		7	5	2	28:13	26
	4.	Strání		5	6	3	20:14	21
	5.	Slavkov		5	4	5	14:15	19
	6.	Velká n. V.	5	3	6	20:22	18
	7.	Kyjov B		4	5	5	19:15	17
	8.	Milotice	4	5	5	24:27	17
	9.	Dubňany		4	3	7	19:21	15
	10.	Žarošice	3	6	5	13:20	15
	11.	Strážnice	4	3	7	19:29	15
	12.	Zlechov		3	4	7	12:22	13
	13.	Vnorovy		2	5	7	11:30	11
	14.	Uh. Hradiště B	2	4	8	21:33	10

Okresní přebor

Březolupy - Buchlovice 4:0 (1:0). Viz Buchlovice byly na kolenou.
Šumice - Drslavice 2:1 (1:1). Ve vyrovnaném utkání zvítězili domácí brankami Synčáka a L. Šmíd, za hosty Bondrich. Řídil Mahdal z Bystřice, 200 diváků.
Kudlovice - Ostr. Lhota 1:1 (1:0). Bojovné utkání průměrné úrovně. Domácí spálili spoustu i těch nejvyloženějších šancí. Raritou bylo, že domácí dali branku již v první minutě a vyrovnávací dostali 1 min před koncem. Za domácí střílel Vaculík, za hosty Skopal R. Řídil Šumšal z Dol. Němčí, sledovalo 120 diváků.
Vlčnov - Dol. Němčí B 3:0 (1:0). Za slunného počasí zvítězili domácí a získali zaslouženě 3 body. Branky za domácí Koníček J., Fibichr a Podškubka. 120 diváků, řídil Šlahůnek z Hodonína.
Ořechov - Traplice 1:1 (1:0). Utkání mělo ráz začátku sezóny, kvalita šla na úkor bojovnosti. Gól domácích Mojžíš Josef, za hosty Blecha. 250 diváků, řídil Šťastný z Uh. Hradiště.
Kněžpole - Nivnice 3:1 (2:0). Domácí zaslouženě zvítězili, když o výsledku rozhodli dvěma brankami v první dvacetiminutovce. Branky domácích: Vašina, Grebeníček, Kašný. Za hosty Soukeník J. 150 diváků, řídil Hůlka z Uh. Hradiště.
Hluk B - Hor. Němčí 2:1 (2:0). Domácí potvrdili roli favorita a ve 20. vedli již 2:0. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná, a tak hosté jen v 90. snižovali na konečných 2:1. Branky Vaculík, Umlauf - Novák. 100 diváků, řídil Katrňák.

	1.	Buchlovice	8	4	2	34:23	28
	2.	Březolupy	8	2	4	22:16	26
	3.	Hluk B		6	5	3	26:21	23
	4.	Šumice		6	4	4	26:16	22
	5.	Traplice	6	4	4	22:18	22
	6.	Ořechov		5	5	4	26:19	20
	7.	Nivnice		5	5	4	18:19	20
	8.	Kněžpole	6	2	6	22:25	20
	9.	Kudlovice	5	3	6	15:20	18
	10.	Drslavice	5	2	7	22:23	17
	11.	H. Němčí	3	5	6	19:22	14
	12.	Vlčnov		3	5	6	15:19	14
	13.	Ostr. Lhota	2	6	6	12:22	12
	14.	D. Němčí B	2	4	8	19:35	10

III. třída

Sušice - Bánov 0:3, Vystrčil 2, Píška, Medlovice - Zlámanec 2:2, Novák, Juřík - Hřen, Šuta, Pitín - Babice 1:2, Bari - Ondryáš, Rozum, Kostelany - Bílovice 0:2, Bajaja, Mikulka, Bystřice - Havřice 3:1, Král, Baný, Petlák - vlastní, Jalubí B - Žitková nehlášeno, Přečkovice - Korytná 4:1.

	1.	Bánov		11	2	1	53:6	35
	2.	Havřice		9	2	3	31:13	29
	3.	Kostelany	8	2	4	29:20	26
	4.	Korytná		7	2	5	29:24	23
	5.	Přečkovice	7	2	5	27:30	23
	6.	Sušice		6	2	6	33:27	20
	7.	Babice		5	4	5	27:31	19
	8.	Bystřice	4	5	5	19:27	17
	9.	Jalubí B	5	1	7	19:19	16
	10.	Žitková		5	1	7	17:30	16
	11.	Zlámanec	3	6	5	20:26	15
	12.	Bílovice	4	2	8	20:30	14
	13.	Pitín		4	1	9	19:38	13
	14.	Medlovice	1	4	9	20:42	7

IV. třída sk. A

Částkov - Mistřice 0:7, Boršice B - Slovácko 2:1, Podolí - Huštěnovice 0:2, Jankovice - Osvětimany 1:1, Ořechov B - Topolná 1:4, Kněžpole B - Mařatice 1:2, Popovice - Košíky 3:1.

	1.	Podolí		10	1	3	41:25	31
	2.	Huštěnovice	9	3	2	44:22	30
	3.	Topolná		8	3	3	52:28	27
	4.	Mařatice	8	2	4	30:17	26
	5.	Mistřice	8	1	5	38:30	25
	6.	Slovácko	7	3	4	39:18	24
	7.	Osvětimany	6	3	5	37:23	21
	8.	Popovice	7	0	7	26:30	21
	9.	Boršice B	5	1	7	20:30	16
	10.	Jankovice	3	6	5	32:35	15
	11.	Kněžpole B	4	1	9	22:42	13
	12.	Košíky		2	5	7	17:25	11
	13.	Ořechov B	1	4	9	14:36	7
	14.	Částkov		2	1	10	14:65	7Buchlovice byly na kolenou
TJ Březolupy - TJ Buchlovice 4:0 (1:0)
Březolupy (JOH) - Hned v prvním kole okresního přeboru proti sobě nastoupily dva nejlepší celky okresního přeboru. Domácí, kteří přes zimu posílili o D. Hubáčka z Hluku a V. Janíka z Břestku, byli v utkání mírným favoritem. Do první velké šance se dostal v 6. minutě březolupský Tureček, ale centr Janíka na malém vápně minul. V 11. Janík utekl z pravé strany Křivovi jenže střílel nepřesně. Šok pro domácí přišel ve 28. minutě, kdy na polovině hřiště Šohajek fauloval hostujícího Cigoše a jelikož měl již jednu žlutou kartu, rozhodčí Bednařík jej poslal pod sprchy. Ve 34. Štokman v brance hostí zlikvidoval další jedovku Janíka. O minutu později nasadil ve vápně Buchlovic Melichárek šlapák Pastyříkovi a kopala se penalta. Hubáček nezaváhal a domácí vedli 1:0. Hosté si v závěru půle vynutili mírnou převahu, ale jejich koncovka byla žalostná.
Po přestávce trenér Buchlovic Melichárek poslal na hřiště dva nové hráče, se snahou posílit útok. Na koni však byli domácí, kteří ač hráli v desíti, se dostávali častěji do brankových příležitostí. V 51. si březolupský Pavlík pohrál u lajny s B. Markem, ve vápně obešel i Melichárka a Štokman podruhé lovil míč ze své sítě - 2:0. Běžela 60. minuta, Pastyřík ideálně vysunul Janíka, a ten zvýšil na 3:0. V tu dobu již hosté téměř rezignovali a nebýt gólmana Štokmana, prohrávali by o mnoho více. V 74. nechala hostující obrana ve vápně zcela volného Janíka, který nadvakrát prostřelil Štokmana - 4:0. Když v 80. neproměnil své sólo domácí Trčka a v 86. Grygar zneškodnil dělovku buchlovského Cigoše, mohli propuknout březolupští fanoušci v závěrečný jásot. Březolupy přehrály svého soupeře po všech stránkách a snížily tak jeho náskok v tabulce na pouhé dva body.
Branky: 35. D. Hubáček, 51. Pavlík, 60. a 74. Janík. ŽK: Šohajek, Hubáček - Marek, Křiva. ČK: 28. Šohajek. Rozhodčí Bednařík z Prakšic. Diváků 350.
Sestava Březolup: Grygar - Kovacz - Hrabec, Pastyřík, Ždanov - Tureček, Pavlík, Šohajek, Trčka (74. Trefilík) - Janík (78. Kročil), D. Hubáček (70. P. Hubáček). Trenér Jurnik.
Buchlovice: Štokman - Melichárek - Grebeň, Křiva, Prostinák (46. Evan, 65. Bartoň) - B. Marek, Cigoš, Hlůšek (46. Horák), J. Marek - Úradníček, Březina. Trenér Melichárek.
Po utkání trenér domácích Jurnik řekl: "Musím si trošku rýpnout, protože si myslím, že jsme porazili partu starších hráčů. Po vyloučení Šohajka jsem měl obavy, ale ukázalo se, že jsme po fyzické stránce dobře připraveni a i v deseti jsme soupeře přehráli."
Sekretář a zároveň gólman Buchlovic Štokman: "Vyloženě jsme dnes vybuchli. Po prvních brankách jsme hru otevřeli, ale dnes nám nic nešlo. Domácím vyloučení vlastně pomohlo a vyhráli zaslouženě."Deset hráčů stačilo
FC Synot - Lázně Bohdaneč 2:0 (2:0)
St. Město (JOH) - V sobotu se na Širůchu představil devátý celek druholigové tabulky. Dle kurzových sázek měl být zápas jednoznačnou záležitostí domácího celku, jenže úvod zápasu si hráči Synotu značně zkomplikovali. Běžela 4. minuta, Ondrůšek zahrával odkop od branky, přihrál míč Soldánovi, který mu jej chtěl vrátit, jenže rychlejší byl hostující útočník Bednář. Zmocnil se míče, udělal kličku Ondrůškovi, ten jej však zezadu fauloval a ke slovu se dostal rozhodčí Jára. Následovala červená karta pro Ondrůška a pokutový kop. Místo Ondrůška přišel do branky Macko, kterému musel uvolnit místo na hřišti nešťastný Kowalík. Míč si na značku pokutového kopu postavil hostující Valta, ale Macko jeho dělovku vyrazil.
Domácí se z nepříjemného úvodu brzy vzpamatovali a i když pouze v desíti, začali svého soupeře přehrávat. Ve 12. po Vajdově rohu nedokázal Trousil téměř z brankové čáry dotlačit míč do branky Bohdanče. V 18. se dostal ve vápně k míči ostrostřelec Malár, hostující Kalán jej fauloval a kopala se penalta, kterou Malár bezpečně proměnil - 1:0. Hosté měli blízko k vyrovnání ve 37., ale osamocený Bednář na malém vápně míč netrefil. Krátce před odchodem do kabin si Malár připsal na své konto již osmnáctou druholigovou branku. Napřed si pohrál s obránci hostí a pak levačkou zvýšil vedení Synotu na 2:0.
Také po přestávce pokračovalo Staré Město v nátlakové hře. Parádní akci předvedli v 57. Malár s Vajdou. První jmenovaný zatáhl míč po pravé straně a z jeho centru Vajda bez přípravy trefil břevno branky Bohdanče. V 66. zachraňoval Soldán po chybě Macka těsně před útočníky hostí. O chvíli později Malárova střela po samostatném úniku jen těsně minula branku hostí. V 78. to byl opět Soldán, který vykopával míč z brankové čáry. Poslední tečku mohl učinit vystřídavší Míl, jenže své sólo zakončil střelou do gólmana hostí Wintera.
Branky: 18. Malár z penalty, 44. Malár. ŽK: Kopačka, Hlahůlek, Trousil - Weisser, Bednář, Killar, Kalán, Valta. ČK: 4. Ondrůšek (Synot). Rozhodčí: Jára - Havlíček, Lhoták. Diváci: 1 750.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Trousil, Kopačka, Veselý - Bosák, Hlahůlek (86. Němčický), Lysáček, Vajda - Malár (76. Míl), Kowalík (4. Macko). Trenér František Komňacký.Staroměstské dozvuky
Staré Město (ela)- Další tři body k dobru si po sobotním zápase připsali fotbalisté FC Synot, když po těžkém boji porazili Lázně Bohdaneč. Klíčovým momentem zápasu bylo pro oba celky vyloučení Ondrůška a zahozená penalta hostí. Zatímco domácí se v tu chvíli vzchopili a snažili se co nejdříve vstřelit branku, jejich soupeře to srazilo do kolen. "My jsme samozřejmě do Starého Města nejeli s velkými ambicemi, neboť známe sílu, kterou Synot disponuje, ale doufali jsme, že za příznivých okolností bychom tu mohli překvapit alespoň výkonem," přiznal po utkání lodivod Atlantiku Karel Krejčík.
"Nedokázali jsme využít situace, kdy byl domácím hned v úvodu vyloučen brankář, a měli jsme výhodu pokutového kopu. Naši hráči poté ztratili iniciativu a Synot nás i v deseti zatlačil. Nedlouho potom jsme inkasovali z penalty," vysvětlil zklamaný Krejčík. Jeho kolega Komňacký naproti tomu chválou nešetřil. "Musím tentokráte před hráči smeknout, neboť po nevydařeném úvodu prokázali neuvěřitelnou morálku a díky tomu jsme i přes početní oslabení utkání zaslouženě vyhráli."
Hrdinou zápasu se stal oslavovaný kanonýr Vladimír Malár, který se na jaře konečně střelecky probudil a zajistil svému týmu vítězství, které jej posunuje blíže k prvoligovým branám. První branku vstřelil z penalty. "Risknul jsem to a zamířil vpravo. Brankář Winter si naštěstí vybral stranu opačnou," pochvaloval si Malár. "Při druhém gólu mi hostující Valta kopl míč do běhu, já se dostal příliš do úhlu, takže jsem zasekl a trefil se levačkou pod břevno."
Dobře se v sobotním zápase uvedl gólman Macko, který na hřiště přišel s nevděčnou úlohou čelit pokutovému kopu. "Samozřejmě mě Macko příjemně překvapil, jestli však bude v příštím duelu jedničkou, nejsem zatím rozhodnutý," uzavřel trenér Komňacký.FK Kunovice - S. Olomouc B 2:0 (0:0)
Kunovice (pech) - K dalšímu domácímu zápasu nastoupily Kunovice proti posílené rezervě olomoucké Sigmy. Ta s ligisty Barboříkem, Muchou a Krohmerem dávala od počátku zápasu svou aktivní hrou jasně najevo, že nepřijela Na Bělinku prohrát. Již ve 2. minutě spálil tutovku Krohmer, když domácí gólman Sebera jeho střelu bravurně vyrazil. Tato akce byla v první půli snad jediná, která vzrušila přítomné diváky. Domácí se zaměřili především na obranu a olomoucké tak vůbec neohrozili.
Ve II. poločase se od prvních minut hrál rušný fotbal. Hosté dobře dirigovaní zkušeným Barboříkem se dostali do další šance už ve 49. minutě opět Krohmerem, ten však z dobré pozice netrefil bránu. Pak už přišly velké chvíle domácích. V 52. ještě Charvát z dobré pozice přestřelil, v 58. však zahrál Mačuda roh na přední tyč, kde volný Charvát hlavou nedal olomouckému Bartošovi šanci - 1:0. Definitivní rozhodnutí přišlo v 71., to Šimeček nechytatelnou bombou z 25 metrů parádně trefil, pohladil tak duši fotbalového diváka a dal tak fanouškům možnost zapomenout na nemastnou, neslanou první půlku. Následný zoufalý nápor Sigmy už změnu skóre nepřinesl a naopak to byl domácí Boďa, který mohl v závěru ještě zvýšit skóre.
Branky: 58. Charvát, 71. Šimeček. ŽK: Kachlík - Barbořík, Čep. Rozhodčí: Závodný - Kuběna, Tacina. Diváků: 280.
Sestava Kunovic: Sebera - Řezník, Svoboda, Uhlíř, Kopčil (46. Žák) - Malůš, Šimeček, Mačuda (84. Kachlík), Julina (37. Boďa) - Charvát, Březík. Trenér: L. Blaha.
Po utkání řekl trenér hostí Jiří Vaďura: "Domácí dobře bránili a udělili nám dnes lekci z produktivity. Co nám byla platná územní převaha, když nedáme gól. Z ligistů mě uspokojil pouze Barbořík, Krohmer se střelecky neprosadil a zvláště z výkonu Muchy jsem zklamán."
Trenér Kunovic Lubomír Blaha: "Ze zápasu jsme měli velké obavy, protože olomoučtí nastoupili ve velmi silné sestavě. Proto jsme se zaměřili především na obranu. Výhra mě těší a proti kvalitnímu soupeři je velmi cenná."1. FC Polešovice - Zlín B 0:0
Polešovice (AS, rub) - Ani ve druhém jarním zápase se domácí příznici nedočkali vítězství svého mužstva, tolik potřebného pro záchranu. Trenér Samsonek mohl zařadit do záložní řady vysokého Novotného, který přišel do Polešovic na hostování z Kerama Kolín, naopak se musel obejít bez stále zraněného Bystroně. Zlínská rezerva se představila jako velmi kvalitní, technické mužstvo, výsledky a postavení v tabulce tomu odpovídají.
Domácí se snažili od úvodních minut vytvořit tlak na soupeřovu branku kombinační hrou, ale těžký terén a nervozita byly pro ně překážkou. Z mírné převahy v prvním poločase stojí za zmínku pouze střelecký pokus Novotného z 5. minuty, hostující Mačala však nemusel zasahovat. Hra se odvíjela především ve středu pole a oběma mužstvům chyběla k dotažení útočných akcí finální přihrávka.
Po přestávce se Polešovští opět tlačili před soupeřovu branku, ale vytěžili jen několik standardních situací. Ve 20. minutě těsně minul branku pokus Korandy. V té době sbírali hosté žluté karty, většinou za fauly zezadu (celkem 5). Druhá polovina poločasu už patřila Zlínským, ale ani z jejich kopaček nehrozilo nebezpečí a pokud ano vše řešil s přehledem Skovajsík, jako v případě dalekonosných střel Kroči v 30. a 35. minutě. Polešovice tedy opět ztratily body v domácím prostředí, nutno však uvést, že se soupeřem kvalitním. Další šanci na vítězství mají za týden, kdy hrají na škvárovém hřišti ve Slavičíně, zde by měl být pro fotbal už lepší terén.
Trenér Samsonek po utkání: "Jsem zklamán, mužstvo podalo málo bojovný výkon, utápěli jsme se zbytečně v kombinaci, což na tomto terénu není možné. Nutno uznat, že Zlín má velmi kvalitní mužstvo." Rozhodčí: Humpa z Kroměříže. Diváků: 350.
Sestava domácích: Skovajsík - Koranda - Macháček, Lahola, Jedelský - Červinka (65. Dominik), Novotný, Janík, Kreisl - Suchý (Omelka), Michálek. Trenér: A. Samsonek.D. Němčí - Slušovice 2:0 (1:0)
Dol. Němčí (JD) - Domácí se dostali již ve 12. Tinkou do vedení. V poli dobře hrající hosté zahrozili v 30. Váňou, brankář Kadlček však své mužstvo podržel. V 36. neproměnil tutovku Polášek, do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0. Důležitý moment nastal v 68. minutě, to do té doby aktivně hrajícím hostům byl vyloučen Šebesta za faul bez míče. Domácí využili v 84. přesilovky ke vstřelení druhé branky Bobčíkem. Slušovice ještě zahrozily v závěru utkání, P. Kadlček však vykopl míč z prázdné brány a skóre tak zůstalo nezměněno.
Branky: 12. Tinka, 84. Bobčík. Diváků: 385. Rozhodčí: Dubčák.
Sestava Dol. Němčí: A. Kadlček - Urbanec, P. Kadlček, Stojaspal, R. Zimčík (70. Fibichr), Švardala (67. L. Zimčík), Polášek (87. Cmol), Bobčík, Tinka, Antl, Zajíc.Slavkov - FC SSS 1:0 (0:0)
Slavkov (JOH) - Na hřiště osmého celku divizní tabulky odjížděli fotbalisté Slovácké Slavie se snahou zisku alespoň jednoho bodu. "V utkání jsme byli lepším celkem, ale naše koncovka je žalostná," prohlásil trenér hostů Petr Vařecha. Největší šanci měl v I. půli Racek, ale jeho střela skončila jen na tyčce domácí branky. Rozhodnutí přinesla 75. minuta, kdy gólman Sedláček v rohu vápna zbytečně fauloval domácího útočníka a následná penalta znamenala tři body pro Slavkov. "Náš herní projev nebyl špatný, ale pokud nedáme branku, tak nemůžeme pomýšlet na body," konstatoval smutně Vařecha.
Sestava Slovácké Slavie: Sedláček - Palčík - Orlovský, Lysoněk - Obal (80. Hrbek), Bičánek, Beníček, Nekarda, Chlachula - Polášek, Racek. Trenér Vařecha.Setkání s Ivo Valentou
Uh. Hradiště (JOH) - FC Slovácká Slavie zve všechny své členy Občanského sdružení Slovácké Slavie na setkání s ředitelem firmy Synot Ivo Valentou. Setkání se uskuteční v úterý 4.4.2000 v 18.00 hodin ve Sportovní hale v Uh. Hradišti, v zasedací místnosti Středomoravské fotbalové župy.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund