Číslo: 15
12.04.1999
Článků: 59

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kanoisté z Ostrožské Nové Vsi zahajují sezonu
Uherské Hradiště bude hostit evropské mistrovství FICEP
Šachové soutěže jsou u konce
Delegace rozhodčích na utkání hraná v okrese 18. 4. 1999
Co je to subbuteo?
Pozvánka
TJ Kunovice - LOKO Cheb 18:11 (12:5)
Tišnov - Slovácká Slavia 22:14 (13:5)
Mládežnická kopaná
Posily v dresu Synotu se osvědčily
Fotbalový servis

Kanoisté z Ostrožské Nové Vsi zahajují sezonu
Ostrožská Nová Ves (vp) - V jihočeském Týně nad Vltavou zahájí kanoisté z Ostrožské Nové Vsi novou sezonu. Zatímco pro většinu našich závodníků to bude letošní premiéra, juniorský reprezentant Pavel Kusák bude už mít svůj křest za sebou. O týden dříve, 17. dubna, by měl startovat v Praze na Memoriálu Karla Popela, konstatuje trenér Vít Pjajčík a dodává: Už teď můžeme odhadovat, jak se bude našim závodnicím a závodníkům dařit. Spolu s kolegy Luďkem Ondračkou a Richardem Bočkem máme dokonalý přehled o tréninku novoveských kanoistů. Zajímavé bude sledovat loňského juniora Bohumila Kusáka, který vloni jezdil časy na úrovni medailistů mistrovství republiky v kategorii dospělých. Právě se vrátil ze soustředění v Itálii. Ani jeho noví soupeři ovšem nezaháleli. Čtyřnásobný nejlepší sportovec Uherskohradišťska Zbyněk Ondračka se potýkal se zdravotními problémy. Momentálně se zdá, že indispozice ustupuje. Když koleno, na kterém při pádlování klečím, vydrží, věřím, že letošní sezona bude zdařilá, tvrdí Ondračka. Da lší hvězdou slovácké vodácké squadry může být kajakář Pavel Kusák, vloni pátý na mistrovství Evropy a stříbrný na regatě olympijských nadějí. V bojích o nominace jej však čekají silní soupeři. Určitě uslyšíme i o Pospíšilovi, Šišperovi, Minaříkovi, sestrách Basovníkových a dalších Novovešťanech. Ostrožská přitom opět bezplatně posílila dva pražské kluby - Duklu a USK. V barvách Dukly je nyní už pětice novoveských vodáků (Hruška, Kolář, Laga, Tomáš Kusák a Basovník), za USK by měl závodit Petr Pojezný a nově i Jiří Marek. Někteří funkcionáři svazu si dělají pravidla podle sebe. Ačkoliv se několik let věnujeme přípravě závodníků a stojí nás to nemalé peníze, nedostaneme za ně ani korunu. V přestupním řádu je totiž napsáno, že při přechodu na jinou školu mimo bydliště, nebo při změně bydliště se výchovné nepřiznává. To je nehorázné! durdí se trenér Luděk Ondračka. Vít Pjajčík k tomu dodává: Vloni na podzim jsme požadovali úpravu přestupního řádu. Odpovědi jsme se ale nedočkali. V případě Jiřího Marka, našeho ús pěšného zástupce a finalisty mistrovství světa juniorů, jsme byli zástupci USK Praha zahnáni do kouta. Jiřímu stanovili termín, do kterého musí mít od nás povolen přestup. Pokud se tak nestane, nesmí do loděnice USK. Nezbývalo nám proto nic jiného než přestup potvrdit. I když by se dalo spekulovat, zda by nemohl trénovat v jiné pražské loděnici. Pro předsedu a zároveň kanoistického rozhodčího Jindřicha Ťoka to byl jeden z důvodů, proč přerušil svoji rozhodcovskou činnost.
Sestava kanoistů Ostrožské Nové Vsi pro úvod letošní sezony:
Dospělí: Zbyněk Ondračka, Richard Boček, Luboš Pojezný, Roman Kotačka, Bohumil Kusák.
Junioři: Pavel Kusák, Lucie Lagová.
Dorost: Martin Minařík, Barbora Basovníková, Petr Pospíšil.
Žactvo: Lubomír Botek, Ondřej Šišpera, Iveta Kusáková, Vojtěch Rechtig, Stanislav Sova, Martin Jiříček, Petra Basovníková, Kateřina Machálková, Markéta Silnicová, Radka Ťoková.
Mladší žactvo: Josef Klimosz, Martina Machalová, Martin Valný, Pavel Šišpera, Tomáš Hél, Martina Muchová, Michala Hlavačková.
Otazník visí nad startem Ondřeje Slacha, Petra Profouse, Pavly Martínkové. Z nováčků se mohou na přihláškách k závodům objevit ještě Radek Slavík, Zbyněk Hyrák, Jiří Buják. Zuzana Mocharová a možná i další. Stejně tak i bývalí závodníci, kteří by mohli pomoci v bodování do Českého poháru nebo v dalších soutěžích (například Michal Kusák, Lucie Botková, Jakub Hirš). Závodní činnost se rozhodl ukončit kanoista Zdeněk Jirásek. Trenéry oddílu jsou Vít Pjajčík, Luděk Ondračka a Richard Boček.
Odchovanci oddílu v jiných klubech: Petr Hruška, Vítězslav Kolář, Michal Laga, Tomáš Kusák, Vlastimil Basovník (všichni Dukla Praha), Petr Pojezný, Jiří Marek (USK Praha).Uherské Hradiště bude hostit evropské mistrovství FICEP
Ve dnech 12. - 16. května 1999 se Česká republika stane poprvé pořadatelem evropského mistrovství Federation Internationale Catholique d Education Physique et Sportive (FICEP), federace, která v 10 evropských zemích sdružuje více než 4 miliony sportovců.
Představitelem České republiky v tomto sdružení je občanské sdružení Orel. Orel slaví letos významné výročí, 90 let od svého založení, a byl pověřen uspořádáním mistrovství FICEP ve fotbale, v kategoriích U14, U16 a v kategorii žen. Svoji účast již potvrdily reprezentace Belgie, Nizozemí, Německa, Rakouska, Slovenska, Itálie a ČR.
Centrem evropského mistrovství se stane okres Uherské Hradiště. Mistrovská utkání se s největší pravděpodobností budou konat na stadionech v Uherském Hradišti, Kunovicích, Kněžpoli a Újezdci u Luhačovic, případně i na dalších. Celkem se počítá s více než čtyřmi stovkami účastníků.
Mistrovství je pořádáno pod záštitou Českomoravského fotbalového svazu, jmenovitě jeho místopředsedy a ekonomického ředitele JUDr. Jana Obsta.
Přidělení šampionátu České republice nás zavazuje k zajištění vysoké úrovně celého průběhu, což předpokládá výrazné ekonomické a materiální zázemí. Budeme vděčni všem, kteří budou ochotni podílet se na jeho zabezpečení.
Průběhu evropského mistrovství budou podle předběžného příslibu účastny i obě největší televize v ČR a také privátní televizní stanice.
Předsedou organizačního výboru je Petr Mikulíček, generální sekretář Orla. Další informovanost bude postupně zajišťována přes sdělovací prostředky, případně prostřednictvím Josefa Boráka (tel. 0602182406), člena organizačního výboru.
Ing. Josef Borák, organizační výborŠachové soutěže jsou u konce
Závěr ve znamení remíz

V posledním kol>
Většina utkání proběhla v poklidném duchu, neboť jak o postupujících, tak o sestupujících již bylo rozhodnuto dříve, a tak utkání Litovel - Prostějov, Šumperk - Kroměříž A a Bzenec - Staré Město B skončila remízou.
Ve střetnutí Olomouc - Zábřeh se z těsné výhry 4,5:3,5 radovali domácí, což znamená, že Zábřeh je druhým sestupujícím a Olomouc musí čekat, kdo sestoupí z moravskoslezské ligy. V posledním utkání Podhradní Lhota podlehla Valašskému Meziříčí 1,5:6,5, a tak konečná tabulka má následující podobu.

	1. Litovel		8	2	1	54,5	18
	2. Prostějov		6	3	2	48,5	15
	3. Kroměříž A		6	2	3	48	14
	4. Veselí A		6	2	3	46	14
	5. St. Město B		5	3	3	49	13
	6. Val. Meziříčí	5	3	3	48	13
	7. Bzenec		5	2	4	44,5	12
	8. Šumperk		2	5	4	37,5	9
	9. P. Lhota		3	2	6	41,5	8
	10.Olomouc		3	2	6	38,5	8
	11.Zábřeh		2	2	7	39	6
	12.Kroměříž B		0	2	9	33	2


Smír v utkání prvního s druhým

Poslední kolo okresního přeboru I. třídy přineslo souboj leadrů tabulky, béček Uherského Ostrohu a Vlčnova. Souboj byl urputný, i když o postupujícím bylo rozhodnuto již dříve. Po téměř šesti hodinách hry skončilo utkání remízou 4:4. Za Uherský Ostroh vyhráli Hruška, Jakubec a Ludvík, za domácí Ondrůšek, Javor a J. Oharek. Remízou skončily partie Flekač - Stánec a M. Bařina - Kunovjánek. Třetí příčka v právě ukončeném ročníku patří Boršicím B, které zdolaly Kunovice 5:3, o což se přičinili Hurdes, Volčík, Churý, Luňák a Skupina. Za Kunovice jen snižovali Knotek, Martinák a Vavřík. Bramborová medaile patří hráčům Starého Města D, kteří přehráli šachisty Mařatic v poměru 6:2. Bodovali Sháněl, Partyš, E. Horsáková, Studený a Noha, za hosty Plachý st. Remízou skončily partie Serdamba - Petrášek a P. Trubačík - Jošek.
Po výhře nad Velehradem 6:2 se na pátou příčku vyhouply Polešovice A, když bodovali Petrželka, Bernatík, Míša, Štefaník, P. Hlaváček a Náplava, za hosty Hanáček a Maňásek. V posledních dvou zápasech se bojovalo o to, komu zůstane případné druhé sestupové místo. Dolní Němčí zdolalo sestupující Nivnici 5:3 po výhrách Šumšála, Miloše, Pavla Kadlčíka a otce a syna Světínských. Na přijatelný rozdíl snižovali za hosty Kapusta, Mahdal a Bobčík.
Ostrožská Nová Ves A potvrdila zlepšenou formu v závěru soutěže a přehrála Staré Město E 4,5:3,5. Vyhráli Dáňa, Potrusil a bratři Blahůšovi, za Staré Město Podešva, Jungman a Vavřík. Smírem skončila partie S. Botek - Hrabec. Předposlední místo tak nakonec patří Velehradu, ale vzhledem k tomu, že z oblastního přeboru sestupují pouze Bojkovice, čekají boje v okresním přeboru II. třídy jen na družstvo Nivnice.

Konečná tabulka


	1. Uh. Ostroh B		10	1	0	61,5	31
	2. Vlčnov B		8  	2	1	50,5	26
	3. Boršice B		7	2	2	55	23
	4. St. Město D		7	0	4	50	21
	5. Polešovice A		5	2	4	48	17
	6. Kunovice		5	1	5	44,5	16
	7. St. Město E		5	1	5	41,5	16
	8. Mařatice		3	2	6	37,5	11
	9. D. Němčí		3	2	6	37,5	11
	10.O. N. Ves A		2	3	6	42,5	9
	11.Velehrad		2	1	8	32	7
	12.Nivnice		0	1	10	27,5	1
Jiří OndraDelegace rozhodčích na utkání hraná v okrese 18. 4. 1999
OP, 17. kolo: č.1 Buchlovice - Horní Němčí, HO, č.2 Březolupy - Kudlovice, Kotačka, č.3 Hluk B - Traplice (10.15), Pavelčík, č.4 Nivnice - Dolní Němčí B, Mahdal, č.5 Ořechov - Pitín, Kostelníček, č.6 Ostrožská Lhota - Slovácká Slavia B, Melichárek, č.7 Šumice - Vlčnov, Šťastný.
III. třída, skupina A, 13. kolo: č.8 Topolná - Osvětimany, Šimon, č.9 Babice - Kostelany, Ujčík, č.10 Medlovice - Kněžpole, HO, č.11 Sušice - Bílovice, Mrázek, č.12 Jalubí B - Huštěnovice (10.30), Vlašic, č.13 Slovácko - Mistřice (Vážany), Strapina.
III. třída, skupina B, 13. kolo: č.14 Podolí - Hradčovice B, Lapčík, č.15 Havřice - Suchá Loz, Janulík, č.16 Boršice - Přečkovice (Hluk), Němec, č.17 Bystřice - Starý Hrozenkov, Komínek, č.18 Korytná - Drslavice, Zámečník, č.19 Bánov - Březová, Huška.
IV. třída, skupina A, 11. kolo: č.20 Jankovice - Popovice, Vlašic, č.21 Mařatice - Zlámanec, Pavelčík, č.22 Ořechov B - Boršice B (10.00), Němec, č.23 Košíky - Částkov, Šumšal.
IV. třída, skupina B, 11. kolo: č.25 Záhorovice - Komňa (14.00), Kostelník, č.26 Pitín B - Nezdenice (10.00), Janča, č.27 Rudice - Žítková, Hanák.
Výměna okres Hodonín: č.152 Vnorovy - St. Veselí, Hůlka, č.161 Těmice - Suchov, Katrňák.
OP dorost, 17. kolo: č.1 Ostrožská Nová Ves - Nedakonice (14.15), Vacke.
Pokud není uvedeno jinak, jsou začátky v 16.30.Co je to subbuteo?
FC Synot - FC Zlín 2:1 (1:0)
V roce 1929 vzniklo subbuteo, forma stolního tenisu. V padesátých letech se v Belgii a v Rakousku začaly hrát pravidelné soutěže a hra se vyvinula do současné podoby. Momentálně se hraje přibližně ve 40 zemích světa. Od roku 1993 k nim patří i naše republika. Klubů zde ale neexistuje příliš a v ČR je registrováno asi 200 hráčů. Hradišťský SCT, který vznikl mezi prvními, patří se svými deseti členy k největším v republice.
Hráči subbutea se mohou často cítit jako na fotbalovém stadionu. Nedovedu si představit dokonalejší přenesení velkého fotbalu do jiné stolní hry, než je právě tato, říká David Vacke, hráč a funkcionář hradišťského SCT. Hraje se na plátně s rozměry metr krát metr. Cílem je dostat celuloidový míček do soupeřovy branky. Platí fotbalová pravidla. Pískají se fauly, a dokonce i ofsajdy. Figurky nejsou na rozdíl od ostatních stolních her vázány pouze na jedno místo. Podle Vackeho si tak můžete sami určit, jakou taktiku pro střetnutí zvolíte. Chcete-li uspět, musíte mít jak propracovanou taktiku, tak psychickou odolnost, tvrdí Vacke. Fyzická kondice už tak nutná není, i když také při subbuteu se můžete slušně zapotit.
Marek TvrdoňPozvánka
FC Slovácká Slavia - PSJ Jihlava 0:2 (0:2)
Šachový oddíl TJ Spartak Hluk ve spolupráci s VV OŠS pořádají v neděli 18. dubna okresní přebor jednotlivců v bleskové hře na rok 1999. Prezentace je od 8.00 hodin, začátek v 8.30 ve sportovní hale v Hluku.TJ Kunovice - LOKO Cheb 18:11 (12:5)
Kunovice (HE) # V˙sedmém kole nadstavbové části házené 1. ligy žen zavítala do Kunovic chebská Lokomotiva. Jelikož mají s˙tímto družstvem domácí házenkářky velmi dobrou bilanci (ze čtyř zápasů tři vítězná utkání a jedna těsná porážka), nepřipouštěla si kunovická děvčata jinou myšlenku než na zisk dalších bodů. Slušně zaplněná hala Na Bělince se nakonec dvou vítězných bodů dočkala a nutno dodat, že hostující hráčky neměly na úspěch téměř žádnou šanci, i když domácím hráčkám stačil k˙vítězství jen průměrný výkon.
Začátek utkání byl z˙obou stran rozpačitý, charakterizujícím znakem byla nepřesná střelba z˙nepřipravených pozic. Výsledkem byl stav 3:1 pro domácí po dlouhých deseti minutách hry. Pak se domácí házenkářky přece jen zlepšily v˙kombinaci a k˙velmi dobrému výkonu se rozehrála Hanka Gálová, která byla k˙neudržení. Bohužel se takto rozehrála sama a žádná jiná hráčka Kunovic se k˙jejímu výkonu nepřiblížila. Přesto ocházely domácí házenkářky do šaten za stavu 12:5 se sedmibodovým náskokem. Ve druhé půli Kunovice svůj náskok uhájily, když jim do karet hrála především velmi slabá hra hostujícího kolektivu.
Věříme, že kvalitní házenou si Kunovjanky schovaly do dalšího kola, ve kterém zajíždí do Plzně, kde se utkají s˙lídrem soutěže # VŠ Plzeň. Jedině vítězství může vrátit naději na konečné první místo v˙soutěži pro TJ Kunovice.
Sestava a branky Kunovic: Kudrová, Šudřichová, Gálová 7, Štefková 3, Jakubíčková 3, Štěrbová 2, Zlatníková 1, Sochorcová 1, Zalubilová 1, Šáchová, Kotačková. Trenérka Tománková.

Tabulka po 20. kole


	1.	VŠ Plzeň		398:338	31
	2.	TJ Kunovice		406:365	26
	3.	Jiskra Otrokovice	385:386	22
	4.	Loko Cheb		409:371	21
	5.	Sokol Kobylisy		381:380	21
	6.	Prior Olomouc		444:442	20
	7.	DHC Plzeň		337:384	12
	8.	SKP Pardubice		310:404	7 Tišnov - Slovácká Slavia 22:14 (13:5)
FC Slovácká Slavia - PSJ Jihlava 0:2 (0:2)
Tišnov (ZK) - Již úvodní duel jarních odvet 3. ligy na palubovce souseda v tabulce naznačil staré problémy házenkářů Slovácké, z nichž nejpalčivější bude dostatek hráčů. Do Tišnova odjela Slovácká v minimálním počtu, a tak měli domácí úlohu před početnou návštěvou značně ulehčenu a o své výhře rozhodli již v první půli. Slovácké se nepodařilo splnit taktický záměr a nepustit domácí do trháků a kromě toho se Tišnovu dařily kombinace s pivotem a proskoky. Slabinou hostů bylo i tentokrát, stejně jako v podzimním duelu proměňovaní sedmiček, nedali celkem čtyři.
Fakta: Bobál - P. Blaha ml. 5, Kunc 2, Sklenář 2, Štěrba 2, P. Blaha st. 1, Januš 1, Mikeš 1. Rozhodčí: Nezhyba a Úředníček. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 3/3 : 5/1. Brankový průběh: 4:1, 7:2, 10:4, 14:8, 18:9.
V následujícím měření sil čekají Slováckou ve sportovní hale v sobotu od 16.00 hod. Bohunice.

Žákovská házená
Oblastní přebor - ml. žáci
Kostelec n. H. - Slovácká Slavia 18:15 (9:4). Branky: Gmenta 5, J. Svoboda 5, Kadlček 1, Kudr 1, Tvrdoň 1.

Starší žáci
Droždín - Slovácká Slavia 7:24 (5:14). Střelci branek: Prokop 7/1, Vacula 4, Zlámalík 4/1, Macháček 3, Soulup 3, Bellovič 2/1, Mikuš 1.Mládežnická kopaná
FC Slovácká Slavia - PSJ Jihlava 0:2 (0:2)
MSFL - starší dorost
Boby Brno - Slovácká Slavia 3:2 (0:0)
Šancí jít do vedení pohrdl ve 39. minutě hostující Hrbek, který neproměnil pokutový kop. Domácí hráči byli podstatně produktivnější a dostali se do dvoubrankového vedení. V 61. minutě sice ještě Janoušek z přímého kopu snížil na 2:1, ale třetí branka v síti Slovácké zhatila její bodové plány. Gól Vařechy z pokutového kopu v 86. minutě na tom už nic nezměnil.

MSFL - mladší dorost
Boby Brno - Slovácká Slavia 0:0
Prvních dvacet minut měli ve své režii domácí fotbalisté. Hosté poté vyrovnali hru a ve druhém poločase byli po všech stránkách lepším kolektivem. Svou převahu však nedokázali vyjádřit střelecky. Největší příležitosti měli Botek a Valenta, který dokonce orazítkoval tyč. Slovácká tak i nadále vede a na jaře ještě neokusila hořkost prohry.

Župní přebor - starší a mladší dorost
Kroměříž - Slavičín 3:0 a 2:1, J. Otrokovice - Uh. Brod 0:1 a 1:0, Hulín - Morkovice 1:0 a 5:1, Vacenovice - Holešov 2:1 a 3:0, Bystřice p. H. - Kyjov 2:4 a 1:5, Šardice - Kunovice 2:0 a 0:2, Slušovice - Brumov 1:1 a 1:2.

Župní soutěž dorostu sk. B
Hluk - Rataje 2:0, Šumice - FC Veselí n. M. 1:1, Dolní Němčí - Jarošov 2:1, Zborovice - Nedachlebice 1:3, St. Veselí n. M. - Bojkovice 2:2, Jalubí - Havřice 4:1, Bánov - Polešovice 3:2.

Župní soutěž dorostu sk. C
Bukovany - Rohatec 3:1, Strání - Velká n. V. 5:1, Prušánky - Ždánice 2:0, Hr. Lhota - Strážnice 2:1, Hovorany - Vnorovy 3:0, Lipov - Mutěnice 1:1, Tupesy - Dubňany. Výsledek 14. kola Dubňany - Bukovany 3:0 kontumačně.

Okresní přebor dorostu
Nedakonice - Buchlovice 7:1 (1:1). Otrusina 2, Kopčil 2, Pavela, Soška, Lenhard - Jošek. Suchá Loz - Újezdec 1:2 (0:1). Haloda - Slinták, Niessner. Uh. Ostroh - Prakšice 3:2 (2:1). Jakubíček, Jurásek, Horák - Pavlík, Řešetka. Bystřice - Drslavice 0:0. Huštěnovice - Boršice 1:2 (1:1). Dvořáček - Holaň, Matějek. Kněžpole - Topolná 3:0 (0:0). Kovář, Kašný, Macháček. O. N. Ves - Březová 7:1 (3:0). Krystýn 3, Peprníček 3, Kusák - Janků.

Okresní soutěž dorostu
Popovice - Vlčnov 1:1, Mistřice - Ostr. Lhota 3:1, Traplice - Zlechov 0:1, Bílovice - Osvětimany 2:1, Slavkov - Babice 12:0, Kostelany - Březolupy 7:3.

Okresní soutěž sk. A - žáci
Bílovice - Nedachlebice 5:0, Mistřice - Jalubí 6:0, Huštěnovice - Ostr. Lhota 2:1, Traplice - Babice 0:1, Kudlovice - Topolná 12:0, Kněžpole - Březolupy 3:0.

Okresní soutěž sk. B
Nedakonice - Podolí 4:0, Osvětimany - Slovácko 0:7, Zlechov - Břestek 1:4, Buchlovice - Tupesy 1:1, Kostelany - Boršice 4:4.

Okresní soutěž sk. C
H. Němčí - Slavkov 0:4, Bánov - Strání B 9:1, Březová - Záhorovice 4:1, Bystřice - Havřice 0:2, Prakšice - Hradčovice domácí nenastoupili.

JBPosily v dresu Synotu se osvědčily
1. FC Česká Lípa - FC Synot 0:3 (0:1)
Č. Lípa (Mil) - Daleká a strastiplná cesta do severních Čech byla vykoupena zaslouženou výhrou a důležitým ziskem tří bodů, což udrželo Synot nadále v postupových nadějích. Tato výhra se však rodila těžce a o její výšce rozhodl až závěrečný finiš. V týdnu před utkáním se Synot potýkal s velkou marodkou, proto k utkání necestovali Kowalík, Lysáček a Trousil, který si natrhl lýtkový sval, čímž pro něj jarní sezona skončila. V poslední přestupový den získal Synot z Přerova záložníka Bosáka, který se hned v premiéře uvedl dvěma brankami. V první půli se hosté sice ujali taktovky, ale jejich hra postrádala větší nasazení. Úvodní střelu mezi domácí tyče vyslal důrazný Veselý. Ve 23. minutě došlo ke kuriózní situaci, kdy se zranil hlavní sudí Jiřík, ale po pětiminutovém ošetření pokračoval v rozhodování. Těsně před odchodem do kabin Zapletal zleva protáhl centr na nabíhajícího Bosáka a jeho střela z voleje jen zatřepala sítí - 0:1.
Po obrátce hosté zvýšili pohyb, vypracovali si několik dobrých možností, ale vždy selhala finální přihrávka. Česká Lípa se snažila pouze o brejkové akce a po jedné z nich trefil volný Houda boční síť. Synotu vyšlo závěrečné střídání, když v 89. minutě čerstvý Bužek vybojoval míč a z jeho příhry zakončil nekompromisně střelou k tyči Blaha - 0:2. Už v prodloužené hrací době zatáhl po levé straně míč Vajda, jeho příhru tečoval patičkou Blaha a na Bosáka zívala jen prázdná branka - 0:3. Synot tak potvrdil svou jarní neporazitelnost a stále dýchá svým postupovým konkurentům na záda.
Branky: 45. a 90. Bosák, 89. Blaha. ŽK: Rataj, Smíšek - Zapletal. Rozhodčí Jiřík - Petřík, Chaloupka. Diváci: 630.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Vojtěšek, Veselý - Bosák, Němčický (85. Videman), Hlahůlek, Kufa, Vajda - Holomek (88. Bužek), Zapletal (76. Blaha). Trenér František Komňacký.
Po utkání trenér FC Synot František Komňacký: V naší situaci vše řešila pouze výhra. Narazili jsme na bojovného a nadšeně hrajícího soupeře, který dlouho držel přijatelný výsledek. Průběh hry byl pod naší kontrolou, ovšem v některých fázích jsem se o výhru obával. Konečný výsledek je pro domácí krutý. Věřím však, že se v soutěži zachrání.
Trenér Č. Lípy Zdeněk Hlinčík: Děkuji za kompliment trenéru hostí, ovšem opět jsme prohráli. Slabinou je naše zakončení, nedovedeme vsítit gól a pak se trápíme. Výkon soupeře odpovídal jeho postavení v tabulce. Tak vysokou prohru jsme si však nezasloužili.Fotbalový servis
II. liga
NH Ostrava - Most 0:0, Zlín - Přerov 2:0, Fr. Místek - Třinec 2:2, LeRK Prostějov - Chrudim 2:0, L. Bohdaneč - Bohemians 0:0, Poštorná - Vítkovice 1:1, Ml. Boleslav - Č. Budějovice 1:3, Č. Lípa - St. Město 0:3

	1.	Bohemians	17	1	3	48:10	52
	2.	Č. Budějovice	15	3	2	49:14	48
	3.	St. Město	14	5	2	41:16	47
	4.	Most		11	5	5	32:21	38
	5.	Vítkovice	10	5	6	33:25	35
	6.	L. Bohdaneč	8	6	7	16:19	30
	7.	NH Ostrava	7	8	6	18:19	29
	8.	Poštorná	7	4	10	23:27	25
	9.	Zlín		7	4	9	21:25	25
	10.	Ml. Boleslav	6	5	10	20:27	23
	11.	Fr. Místek	6	4	11	16:24	22
	12.	Přerov		6	4	11	19:35	22
	13.	LeRK Prostějov	5	4	12	12:27	19
	14.	Třinec		5	4	12	23:40	19
	15.	Chrudim		5	3	13	17:37	18
	16.	Č. Lípa		3	5	13	11:33	14


MSFL
D. Hranice - Ostrava B 0:1, Olomouc B - Uničov 1:1, Ratíškovice - D. Kounice 1:2, Kyjov - Kunovice 1:1, D. Benešov - SK Hranice 1:0, Z. Brno - Uh. Hradiště 0:0, Jihlava - Boby Brno B 1:1, Krnov - Vratimov 0:2

	1.	Ratíškovice	15	1	4	45:20	46
	2.	Jihlava		12	4	4	38:21	40
	3.	D. Benešov	11	4	5	36:18	37
	4.	Ostrava B	9	4	7	23:12	31
	5.	Olomouc B	8	6	6	39:29	30
	6.	Vratimov	8	6	6	36:30	30
	7.	Uničov		7	9	4	31:30	30
	8.	D. Kounice	8	4	8	22:20	28
	9.	Z. Brno		8	4	8	21:21	28
	10.	Boby Brno B	7	7	6	26:27	28
	11.	Kyjov		6	6	8	28:30	24
	12.	Kunovice	7	3	10	30:35	24
	13.	D. Hranice	7	1	12	26:28	22
	14.	SK Hranice	5	5	10	16:31	20
	15.	Uh. Hradiště	3	5	12	11:44	14
	16.	Krnov		3	3	14	21:53	12


Divize D
Slušovice - BOPO Třebíč 0:0, Svitavy - Napajedla 1:0, Brumov - Mysločovice 2:0, Bystrc - D. Němčí 2:0, V. Pavlovice - VTJ Znojmo 2:4, ČAFC Židenice - Zlín B 2:1, Břeclav - Polešovice 2:3, Uh. Brod - Slavičín 1:0

	1.	Brumov		16	1	3	49:18	49
	2.	Mysločovice	10	5	5	36:28	35
	3.	Slavičín	9	7	4	30:19	34
	4.	Břeclav		10	3	7	28:29	33
	5.	Svitavy		9	5	6	27:24	32
	6.	Napajedla	8	6	6	33:22	30
	7.	Bystrc		7	8	5	21:25	29
	8.	Polešovice	9	2	9	34:41	29
	9.	D. Němčí	8	2	10	31:27	26
	10.	VTJ Znojmo	6	5	9	19:27	23
	11.	BOPO Třebíč	4	10	6	20:19	22
	12.	Uh. Brod	6	4	10	19:28	22
	13.	Slušovice	6	3	11	21:26	21
	14.	Zlín B		5	5	10	28:28	20
	15.	V. Pavlovice	5	5	10	24:34	20
	16.	ČAFC Židenice	6	1	13	19:44	19


Župní přebor
Hluk - Veselí n.M. 1:1 (0:0). Ve vyrovnaném utkání hosté podali proti favorizovaným domácím bojovný a zodpovědný výkon. Hlučané se přes pozornou obranu těžko prosazovali a nepomohla jim ani početní převaha, když hostům byl vyloučen Matuška. Branku domácích vstřelil v 88. Kučera, o minutu později však srovnal stav veselský Gloza. Sledovalo 200 diváků, rozhodčí Dohnálek.
Hradčovice - Podlesí 1:1 (1:0). V utkání průměrné úrovně měli domácí trvalou územní převahu. Hosté se dostávali do útočných akcí sporadicky, o to však byli nebezpečnější. Domácí šli do vedení ve 25. Hořákem a jejich skóre mohl ještě do přestávky zvýšit Čuda, ale ten netrefil prázdnou branku. Ve druhé půli domácí tlak ještě vystupňovali, šance ke skórování měli Čuda, Hořák, Koníček, ale jejich muška nebyla přesná. Hosté se dočkali vyrovnávací branky v 57., kdy po ojedinělé akci a chybě domácí obrany vyrovnal Tydlačka. V závěrečné desetiminutovce měli domácí drtivou převahu, která však vyústila jen v nastřelené břevno Koníčkem. Sledovalo 250 diváků, rozhodčí Novotný ze Slavičína.
V. Otrokovice - Bystřice p.H. 0:1, V. Karlovice - Šardice 1:0, Kateřinice - Hodonín 4:1, Morkovice - Hulín 2:2, Mikulčice - Kostelec 0:0, Břestek volno.
Tabulka střelců: 15 - Šimčík (Morkovice), Lehký (Kostelec), 13 - Skopal (Bystřice), Janouškovec (Šardice), Zetek (Kateřinice), 10 - Hořák (Bojkovice - Hradčovice), 9 - Záhora (Otrokovice), P. Ondřejka (V. Karlovice), Zd. Kovář (Kateřinice).

	1.	Bystřice	14	2	3	46:15	44
	2.	Kostelec	10	4	5	35:22	34
	3.	Hluk		10	4	5	26:18	34
	4.	Hulín		9	5	5	33:19	32
	5.	Kateřinice	10	2	6	36:32	32
	6.	V. Otrokovice	9	4	6	29:28	31
	7.	Morkovice	8	3	6	37:30	27
	8.	Hradčovice	8	2	8	28:33	26
	9.	Šardice		6	5	8	29:27	23
	10.	Mikulčice	7	2	9	17:21	23
	11.	Veselí n.M.	7	2	9	25:35	23
	12.	V. Karlovice	7	1	10	29:30	22
	13.	Břestek		4	3	11	20:35	15
	14.	Podlesí		3	4	12	23:50	13
	15.	Hodonín		2	5	11	18:36	11


I. A třída sk. B
Nedakonice - Rohatec 0:1 (0:1). Jedinou branku utkání vstřelil již v 17. hostující Rozsypálek, od tohoto momentu měli domácí drtivou převahu, kterou však nezužitkovali. Hosty podržel velmi dobrý brankář Tesařík, který zneškodnil všechny tutovky Nedakonic. Domácím nepomohla ani početní přesilovka, když od 78. hráli hosté bez dvou vyloučených hráčů.
Bzenec - Újezdec 2:1 (1:0). V pohledném utkání domácí vedli v nástupu do druhé půle už 2:0. Hosté snižovali v 71. Francem. Vítězství domácích je zasloužené.
Uh. Ostroh - Ždánice 3:0 (0:0). V první půli se domácí nemohli střelecky prosadit i přesto, že hosté hráli od 20. bez vyloučeného Macourka. Po důrazné domluvě v šatně domácích se přece jen ostrožským útočníkům podařilo střelecky úspěšně zakončovat své akce a po brankách Dobřeckého, Tománka, Jurčeky přesvědčivě zvítězit. Hosté v závěru utkání neproměnili pokutový kop.
Kvasice - Nedachlebice 2:0 (1:0). První poločas byl ve znamení výrazné převahy domácích, kterou korunovali brankou Židlíka. Po změně stran se hra vyrovnala, hosty trápila špatná koncovka, když útočníci nedokázali své šance úspěšně zakončit. Domácí pečetili své vítězství brankou Chytrého.
Prakšice - Boršice 1:3. Hráči Boršic po pohovoru s vedením mužstva po zápase s Jalubím konečně zabrali a po zásluze zvítězili. Hosté vsadili na pozornou obranu a rychlé protiútoky, z nichž se jim dařilo překonávat obranu domácích. Branky Jurák - Krejčiřík 2, Ondrůšek. Velmi dobře zachytal hostující brankář Zimčík. Domácí dohrávali bez vyloučeného Hlavína.
Jalubí - Vacenovice 1:1 (0:0). Domácí podali dobrý výkon, v utkání byli lepší, dvakrát nastřelili břevno, ale své vedení neudrželi a nedotáhli zápas do vítězného konce. Branku za Jalubí vstřelil Tichý, za hosty vyrovnával Pavlík.
O. N. Ves - Vracov 1:0 (0:0). Ve šlágru kola před vynikající návštěvou se hrálo utkání velmi dobré úrovně. První poločas byla hra vyrovnaná, po změně stran domácí zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a neustále ohrožovali jeho branku. Hosté se k vážnější šanci nedostali. Jedinou branku dal v 57. Josef Zajíček ml.

	1.	Vracov		11	3	2	40:8	36
	2.	Boršice		9	2	5	30:18	29
	3.	Uh. Ostroh	9	1	6	34:30	28
	4.	Bzenec		7	5	4	41:26	26
	5.	O.N.Ves		8	2	6	37:26	26
	6.	Kvasice		8	2	6	32:28	26
	7.	Rohatec		7	3	6	19:22	24
	8.	Nedakonice	5	5	6	24:23	20
	9.	Vacenovice	5	5	6	23:25	20
	10.	Nedachlebice	5	5	6	18:27	20
	11.	Prakšice	5	4	7	21:25	19
	12.	Újezdec		5	1	10	22:31	16
	13.	Ždánice		3	6	7	16:38	15
	14.	Jalubí		1	4	11	9:39	7


I. B třída sk. B
Roštění - Jarošov 0:1 (0:1). Hosté si po zodpovědném výkonu zaslouženě odváží cenné vítězství. Jejich jedinou branku dal Komárek.
Koryčany - Lubná 2:0, Střílky - Malenovice 1:1, Žeranovice - Všetuly 2:0, Morkovice B - Mladcová 1:1, Luhačovice - Zdounky 0:2, SKP Zlín - Lužkovice 0:0.

	1.	Mladcová	11	2	3	43:16	35
	2.	Luhačovice	9	3	4	39:22	30
	3.	Koryčany	8	4	4	38:24	28
	4.	Morkovice B	7	7	2	29:24	28
	5.	Malenovice	8	3	5	29:16	27
	6.	Jarošov		8	3	5	28:20	27
	7.	Lužkovice	7	4	5	29:19	25
	8.	SKP Zlín	7	3	6	21:22	24
	9.	Zdounky		7	1	8	21:18	22
	10.	Žeranovice	5	7	4	28:25	22
	11.	Střílky		3	6	7	14:29	15
	12.	Roštění		4	3	9	10:32	15
	13.	Lubná		1	3	12	8:38	6
	14.	Všetuly		1	3	12	17:49	6


I. B třída sk. C
Mutěnice - Slavkov 2:0 (0:0). V utkání dvou celků z čela tabulky měli domácí neustálou převahu. Střelecky se prosadil v 61. Matušek. V závěru utkání pečetil vítězství Lamáček z pokutového kopu. Hostům byl vyloučen v 90. po druhé žluté kartě P. Ondra.
Strání - Velká n. V. 4:1 (3:0). Domácí měli v utkání více ze hry. V první půli si vypracovali brankami Svitáka, Šimka a Straňáka rozhodující náskok. Po změně stran přidal další branku Mikláš. Domácí v této sezoně poprvé na vlastním hřišti plně bodovali.
Zlechov - Žarošice 2:0 (1:0). Domácí šli do vedení v 10. zásluhou Rosůlka. Hosté měli možnost ještě v první půli vyrovnat, ale neproměnili pokutový kop. V závěru utkání dal druhou branku domácích Vaněk.
Tupesy - Dubňany 1:3 (1:0). Utkání dvou rozdílných poločasů, když v prvním poločase byli domácí jasně lepší a kromě branky Zelinky spálili několik tutovek. Po změně stran se karta obrátila a o překvapivé vítězství hostí se postaral třemi brankami Šalša.
Hr. Lhota - Strážnice 1:1, Milotice - Kyjov B 0:0, Lipov - Kněždub 0:2.

	1.	Mutěnice	13	1	2	47:14	40
	2.	Hr. Lhota	8	5	3	24:15	29
	3.	Slavkov		7	7	2	35:17	28
	4.	Žarošice	8	3	5	27:22	27
	5.	Kněždub		8	3	5	19:16	27
	6.	Velká n.V.	7	4	5	30:22	25
	7.	Kyjov B		6	5	5	20:17	23
	8.	Milotice	6	4	6	24:22	22
	9.	Dubňany		7	1	8	22:22	22
	10.	Tupesy		5	3	8	21:19	18
	11.	Zlechov		4	5	7	24:29	17
	12.	Lipov		4	4	8	21:29	16
	13.	Strážnice	2	4	10	10:37	10
	14.	Strání		2	1	13	19:62	7


Okresní přebor
Ve znamení překvapivých výsledků se neslo 17. kolo okresního přeboru. Vedoucí béčko Slovácké nedokázalo statečně bránícím Šumicím vstřelit ani branku a jelikož druhé Buchlovice splnily svůj bodový plán, ztrácejí na první příčku pouhý bod. Z vedoucího tria zaváhala i Nivnice, která se štěstím uhrála bod v Traplicích. V nevýrazných výkonech pokračuje poslední Pitín, jehož bodový odstup se stále zvětšuje.
Horní Němčí - Vlčnov 0:2 (0:1) Nešťastné utkání pro domácí. Po hrubé chybě jejich obrany poslal Procházka Vlčnov do vedení a zisk tří bodů pro hosty pojistil v 58. minutě Fibichr. Výhra Vlčnova je zasloužená. Řídil Hůlka z Uherského Hradiště, 150 diváků.
Slovácká B - Šumice 0:0 Přestože se celé utkání hrálo na polovině hostí, domácí skórovat nedokázali. Řídil Šnadr z Hodonína, 180 diváků.
Pitín - Ostrožská Lhota 0:2 (0:0) Domácí sehráli další z nevydařených utkání. Celou hodinu měli výraznou převahu, poté šli hosté z ojedinělého útoku do vedení a ukázali Pitínu, jak se získávají body. Branky za hosty R. Skopal, M. Skopal. Řídil Mahdal z Bystřice, 200 diváků.
Dol. Němčí B - Ořechov 2:1 (1:0) Utkání probíhalo za trvalé převahy domácího celku, který ještě další tři gólové šance neproměnil. Branky za domácí M. Tinka 2, za hosty Taťák. Řídil Melichárek z Nedachlebic, 133 diváků.
Traplice - Nivnice 1:1 (0:0) Celý zápas bylo domácí mužstvo lepší. První branku vstřelil v 57. minutě z pokutového kopu po faulu na Rosíka Huťka, v 80. minutě po hrubé chybě obrany vyrovnal Volček a hosté udrželi remízu. Řídil Šťastný z Uherského Hradiště, 140 diváků.
Kudlovice - Hluk B 3:1 (1:1) Po počátečním tlaku hostů, kteří se také ujali vedení, vyrovnali domácí hru a po zbytek utkání byli lepším mužstvem. Branky za domácí Pálka 2, Zlámal, za hosty Gál. Řídil Kostelníček z Jalubí, 100 diváků.
Buchlovice - Březolupy 2:0 (0:0) Domácí rozhodli o svém vítězství až ve druhé půli, kdy dohrávali o deseti hráčích. Branky Buchlovic Šproch a J. Marek. Řídil Katrňák z Kudlovic, 150 diváků.

	1.	Uh. Hradiště B	10	4	3	40:21	34
	2.	Buchlovice	9	6	2	35:22	33
	3.	Nivnice		8	6	3	32:19	30
	4.	O. Lhota	8	2	7	38:32	26
	5.	Ořechov		7	3	7	34:26	24
	6.	Březolupy	6	6	5	25:25	24
	7.	Vlčnov		5	7	5	23:24	22
	8.	H. Němčí	7	1	8	19:35	22
	9.	D. Němčí B	5	5	7	22:30	20
	10.	Hluk B		5	4	7	28:29	19
	11.	Šumice		4	7	6	24:27	19
	12.	Kudlovice	4	6	6	28:35	18
	13.	Traplice	4	5	8	24:34	17
	14.	Pitín		1	8	8	17:34	11


III. třída sk. A
Osvětimany - Mistřice 2:0, Huštěnovice - Slovácko 1:4, Bílovice - Jalubí B 3:1, Kněžpole - Sušice 3:0, Kostelany - Medlovice 1:1, Topolná - Babice 1:3

	1.	Kněžpole	10	1	2	36:8	31
	2.	Bílovice	9	0	4	22:15	27
	3.	Jalubí B	8	2	3	30:21	26
	4.	Kostelany	7	4	2	31:18	25
	5.	Babice		8	0	5	31:21	24
	6.	Slovácko	6	2	5	27:27	20
	7.	Medlovice	5	3	5	31:34	18
	8.	Osvětimany	5	1	7	21:26	16
	9.	Topolná		3	2	8	21:31	11
	10.	Sušice		3	1	9	24:43	10
	11.	Mistřice	2	2	9	19:30	8
	12.	Huštěnovice	2	2	9	17:36	8


III. třída sk. B
Hradčovice B - Březová 4:3, Drslavice - Bánov 6:1, Starý Hrozenkov - Korytná 1:1, Bystřice p. Lop. - Přečkovice 5:0, Boršice u Blat. - Suchá Loz 1:0, Podolí - Havřice 0:5

	1.	Drslavice	9	4	0	35:11	31
	2.	Suchá Loz	5	7	1	26:14	22
	3.	Bystřice p. L.	6	4	3	27:17	22
	4.	Bánov		6	4	3	34:25	22
	5.	Havřice		6	4	3	23:19	22
	6.	Korytná		5	3	6	27:29	18
	7.	Přečkovice	5	3	5	22:27	18
	8.	Březová		4	3	6	27:28	15
	9.	Podolí		5	0	9	16:29	15
	10.	Boršice u Blat.	3	2	8	20:30	11
	11.	Hradčovice B	3	2	8	12:27	11
	12.	St. Hrozenkov	2	4	7	28:41	10


IV. třída sk. A
Boršice B - Košíky 2:0, Zlámanec - Ořechov B 3:0, Jankovice - Mařatice 2:0, Popovice - Částkov hosté nepřijeli

	1.	Zlámanec	9	2	0	27:5	29
	2.	Boršice B	7	1	3	24:11	22
	3.	Popovice	6	2	2	21:16	20
	4.	Jankovice	5	1	5	24:23	16
	5.	Ořechov B	4	2	5	20:15	14
	6.	Mařatice	1	5	5	10:26	11
	7.	Košíky		2	3	6	13:13	9
	8.	Částkov		1	0	9	10:40	3


IV. třída sk. B
Podolí B - Žitková 0:4, Nezdenice - Rudice 3:1, Komňa - Pitín B 1:1

	1.	Žitková		9	0	0	28:3	27
	2.	Nezdenice	5	1	4	28:15	16
	3.	Rudice		5	0	4	19:17	15
	4.	Záhorovice	4	1	4	19:13	13
	5.	Komňa		4	1	5	13:21	13
	6.	Pitín B		2	1	6	8:23	7
	7.	Podolí B	2	0	8	4:27	6
Fotbalové výsledky připravili: Radek Lukáš a Ladislav Vacenovskýwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund