Číslo: 2
10.01.2000
Článků: 79

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FC Synot - LeRK Prostějov 3:0 (1:0)
Slovácká se připravuje na divizní boje
Příprava fotbalistů na umělé trávě
Nečas vyčaroval proti Orlové nulu
HC Uničov - HC Uh. Hradiště 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Tříbrankové vedení nestačilo k vítězství
Technika Brno - Uh. Brod 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Kapitán Slovácké Slavie věří v postup
Mladí Hlučané v Dubňanech na jedničku
Úřední zpráva OFS UH
Šipkaři v poločase
Kdo se stane nejlepším sportovcem okresu?
Kdo řídí provoz v hale Slovácké?
Kunovské házenkářky nestačily na Střešovice
Hlučanky vydolovaly extraligový bod
Okresní šachy
Antonín Samsonek přichází do Polešovic
Nejlepší gólman je ze Slovácké
Uh. Ostroh - Rájec-Jestřebí 14:1 (2:0, 8:0, 4:1)
SKP Kroměříž - Uh. Ostroh 5:5 (1:2, 2:1, 2:2)
Kdy na hokej?
FC Synot - PSJ Jihlava 1:1 (0:0)
Jízdní řád přípravných zápasů FC SYNOT

FC Synot - LeRK Prostějov 3:0 (1:0)
Brno (Mil) - V sobotním duelu dvou druholigových celků byl Synot jasně lepší a svou převahu dokázal vyjádřit i brankově. To ještě řadu dalších gólových příležitostí hráči zahodili. Jako první odmítl skórovat už v 8. minutě Míl, když nikým neatakován hlavičkoval z malého vápna jenom do náruče brankáře LeRKu. Rovněž Vajdovi ve 21. chybělo v zakončení své šance více klidu. Gólově se ujala až střela Bosáka ve 23. minutě, kterou gólman Kovář trochu podcenil. Ve druhé půli na namrzlém umělém povrchu svůj tlak Synot ještě vystupňoval. Nedovolený zákrok na Zapletala rozhodčí jako penaltový neposoudil.
Nejpěknější gól utkání se zrodil v 62. minutě, kdy s velkou chutí hrající Bosák našel přesným centrem Lysáčka na jehož umístěnou hlavičku byl brankář krátký. Gólový účet zpečetil v 74. Malár, který chytře přehodil vyběhnuvšího brankáře Prostějova. Svůj debut si odbyl mladý obránce Uh. Hradiště Beníček, který se zapojil s mužstvem Synotu do přípravy. Naopak v sestavě chyběl Veselý, jež se doma potýkal s chřipkou. Tento týden čeká FC Synot týdenní soustředění zaměřené na fyzickou kondici. Dočasným domovem se hráčům stane hotel ve Velkých Losinách, jehož služeb využívají i prvoligové týmy. Součásti soustředění budou i tři přípravné zápasy (Šumperk, Velké Losiny a Uničov). Po návratu bude Synot dohrávat své zápasy brněnského turnaje na umělé trávě.
Branky: 23. Bosák, 62. Lysáček, 74. Malár.
Sestava FC Synot: Macko (41. Ondrůšek) - Videman (41. Soldán) - Beníček (41. Trousil), Vojtěšek (61. Beníček) - Bosák (41. Lysáček), Němčický (61. Kopačka), Kopačka (41. Hlahůlek), Zapletal (61. Bosák), Vajda (41. Spišiak) - Blaha (41. Malár), Míl (41. Kowalík). Trenér František Komňacký.Slovácká se připravuje na divizní boje
Uh. Hradiště (JOH) - Divizní fotbalisté Slovácké Slavie, kteří po podzimní části ztrácí na vedoucí mužstvo tabulky ze Svitav šest bodů, vstoupili do zimní přípravy s několika posilami. "Do tréninků se zapojil Roman Bičánek (27 let), Radim Palčík (27 let) a Rudolf Obal (17 let), který přišel na hostování z Veselí," řekl trenér Slovácké Petr Vařecha.
Mužstvo trénuje každý den od pondělí do pátku, v sobotu pak následují přípravná utkání. "Velkou nevýhodou je ovšem to," svěřil se Vařecha, "že trénujeme až od půl páté, takže v současnosti v tuto dobu je již téměř tma." Tréninky, do kterých se zatím zapojuje asi dvanáct hráčů, probíhají dvakrát v hale a třikrát venku. Jelikož terény jsou zatím nevyhovující, proto se mužstvo zaměřilo hlavně na fyzickou přípravu.
"Všichni dokola mluví sice o postupu, ale já si myslím, že pokud kádr neposílíme, tak budeme bojovat tak o šesté, sedmé místo," hodnotí momentální ambice mužstva Vařecha.Příprava fotbalistů na umělé trávě
FC Synot Slovácká - I. FC Polešovice 7:0 (4:0)
Kunovice (JB) - Kolektiv fotbalistů Synot Slovácká Slavia, který zahájil zimní přípravu ve středu 5. 1. 2000, byl v úvodním duelu zimního turnaje na kluzkém travnatém koberci s Polešovickými divizionáři lepším týmem a po zásluze výrazně zvítězil. Svého soupeře prakticky k ničemu nepustil. Navíc v 68. minutě Chlachula orazítkoval břevno a celou řadu vyložených šancí Slovácká ještě neproměnila. Hosté prakticky za 80 minut přímo nevystřelili na brankáře Kaňu.
Branky: 3. Polášek hlavou - 1:0, 21. Nekarda - 2:0, 25. Nekarda 3:0, 35. Racek z pokutového kopu za ruku J. Červinky - 4:0, 70. M. Vařecha - 5:0, 72. Chlachula hlavou - 6:0 a 77. Nekarda - 7:0. Rozhodčí: Markytán z Jarošova - J. Chramcov ze Zlechova a Rychlík z Kostelan. Diváků 50.
Sestava Slovácké: Kaňa - Palčík (Synot), Herodes, Orlovský, Obal (r. 1982 z Veselí n. M.), kapitán družstva Nekarda, Mikulášek, Chlachula, Racek, Polášek, Machala, M. Vařecha, Bičánek (Synot), Hrbek. Trenér: Petr Vařecha. Odešli: brankář Matras se vrátil do Nivnice, Strakoš pravděpodobně odejde do SRN a Lukůvka narukoval na ZVS do Dukly Dejvice.
Sestava Polešovic: Kuchař (41. R. Červinka) - Kreisl (kapitán družstva), Lahola, Holáň, Čožík, Bartošík, Korvas, Vojtek junior, M. Červinka, J. Červinka a Michálek. Trenér: Antonín Samsonek. V sobotu 15. 1. v 10,15 hodin bude Synot Slovácká hrát s Kunovicemi na Bělince další kolo ZT na umělé trávě.

Jarošov - Kunovice 2:4 (1:3)

Kunovice (FŠ) - V úvodním utkání zimního fotbalového turnaje nastoupily domácí Kunovice ve značně kombinované sestavě, neboť druhá část mužstva hrála ve stejnou dobu v Ratíškovicích. Proti Jarošovu se představili převážně dorostenci posíleni Strakáčem, Svobodou, Suchým, Skovajsíkem a Žákem. Také v sestavě Jarošova se objevily nové posily. "V dnešním zápase jsme zkoušeli Svrčka ze Súchova, který hrával za Hradčovice a dorostence Vaculíka. V utkání se také představil Michal Otto, jenž by k nám měl přijít na hostování z Kunovic a gólman Bradáč, kterého jsme získali na přestup z Dolního Němčí," komentoval sestavu svého mužstva trenér Jarošova Vít Kaštánek.
Branky: Michal Otto, Stašek - Dominik, Suchý, Jurčík, Omelka.
Sestava Jarošova: Slavík (45. Bradáč) - L. Komárek (46. Smrček), Štolba, Maňásek, Kadlčík - Stašek, J. Komárek, Bobčík, Otto - Jakšík (46. Vaculík), Lhotař. Trenér Vít Kaštánek.
Rozhodčí Martykán z Jarošova - Chramcov (Zlechov), Rychlík (Kostelany).

Vlachovice - Hradčovice 4:2 (1:1)

Kunovice (FŠ) - V dalším utkání kunovského turnaje zvítězily lépe střelecky disponované Vlachovice. "V našem celku se z nových tváří představil Kopták z Újezdce, který je u nás na zkoušku a dorostenec Fiala. I když to dnes dost klouzalo, jsme rádi, že se zde můžeme připravovat," řekl trenér Hradčovic Vojta Gajdůšek.
Branky: Kalina 2, Gottwald a Kriško - Koníček, Kopták.
Sestava Hradčovic: Fornůsek - Bureš, Dýmal, Šišák, Plevák, Kopták, Dýnka, Buráň, Čuda, Koníček, Kašpařík. Střídal Fiala.

Hluk - O. N. Ves 5:0 (3:0)

Kunovice (FŠ) - Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi pod vedením nového trenéra Pavla Fraňka si odvezli "rukavici" v utkání, ve kterém měli Hlučané po většinu zápasu více ze hry. "V našem celku skončil s aktivní činností Josef Zajíček, ale jinak kádr zůstává beze změn," komentoval sestavu Nové Vsi její trenér Franěk.
Branky: Cakl 2, Koníček, Hubáček a Baštinec.
Sestava O. N. Vsi: K. Voráč (41. Bělohlávek) - Janča, P. Zajíc, Hýbal - Jurásek, Beneš, M. Voráč, Franta, Krystýn - Zajíček, Zálešák. Střídali: Nikl, Voráč, Makara, Pječek, Svoboda a Kusák.
Sestava Hluku: Janča - Konečný, Běhunčík, Horák, Kučera, Frhauf, Cakl, Michalčík, Žajdlík, Koníček, Němčický. Střídali: Gabriel, Konečný, Hubáček, Baštinec (na zkoušku z Babic) a Straka. Trenér Pavel Soviš.

Ratíškovice - Kunovice 5:0 (2:0)

Ratíškovice (FŠ) - V prvním přípravném utkání hraném na škvárovém hřišti v Ratíškovicích se brankově prosadil domácí druholigový tým. "Soupeř hrál velmi dobře a na zmrzlém terénu byl daleko více pohyblivější než naši hráči. Jeho vítězství bylo naprosto zasloužené," řekl po utkání trenér Kunovic Lubomír Blaha. V sestavě Kunovic scházeli někteří hráči, jež hráli na turnaji v Kunovicích. Přesto se v jejich sestavě objevilo několik nováčků.
Sestava Kunovic: Sebera - posila ze Zlína (46. Polášek) - Kopčil (46. Huťka - na zkoušce z Traplic), Uhlíř, Řezník - Hanák - na zkoušku z Bystřice (46. Šebesta - ze Strážnice), Šimeček, Mačuda (na přestup z Rakouska, dříve Ratíškovice), Malůš, Kachlík - Březík (na přestup ze Slušovic), Zlínský. Chyběl Pavel Charvát, který dělal zkoušku z pedagogického minima. Na testování by měl přijít ještě Boďa z Uh. Brodu. Hostování v Kunovicích ukončili: Kaštánek, Palčík a Bičánek.
Branky: K. Kulyk, Svoboda, Kaloč, Podrazil, Urbánek.Nečas vyčaroval proti Orlové nulu
HC Uh. Hradiště - HC Orlová 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Hokejisté Uh. Hradiště se svým vítězstvím 3:0 nad Orlovou bodově dotáhli v tabulce na svého sobotního soupeře. - Foto: P. Paška
Uh. Hradiště (JOH) - Souboj o čtvrté místo druholigové tabulky vyzněl v sobotu celkem přesvědčivě pro hokejisty Uh. Hradiště. "Po prohraném utkání v Uničově jsem měl trochu obavu jak to s hráči zatřepe. Naštěstí si rychle uvědomili, že s takovým přístupem jaký předvedli ve středu, se nedá hrát. Zabojovali a utkání zvládli," oddechl si po utkání domácí trenér Jiří Vodák. Mužstvo nastoupilo sice bez zádovými bolestmi indisponovaného Stavjani, ale tentokráte s kouzelníkem Nečasem ve své brance.
V první třetině se hrálo velmi obezřetně a šancí bylo poskrovnu. Prim v domácím celku hrála hlavně třetí pětka. Byla to také ona, která zařídila první branku. Ve 12. od modré tvrdě vypálil Sladký a Pavel poslal Hradiště do vedení 1:0.
Ve druhé třetině se několikráte dostali do šancí i hosté, ale proti skvělému Nečasovi neměli sebemenší naději. Branky se diváci dočkali až 14 vteřin před sirénou. To se po střele Vrly nejlépe orientoval Šebestů a zavěsil puk pod víko hostujícího gólmana. Ten však ve snaze jej vyrazit, pohnul brankou. A pak se stalo to, co nikdo nečekal. Hlavní sudí Dostál branku neuznal. Proč? To věděl snad jen on.
Třetí třetina však vyzněla již jasně pro domácí. Taktovku převzala tentokráte druhá pětka. Nejdříve ve 44. tečoval Pasmínkovu střelu do branky hostí Boháč 2:0. O šest minut později vletěl do třetiny hostí s pukem Janáček, ideálně našel střelecky disponovaného Boháče, a ten svojí druhou brankou uzavřel vítězný účet na 3:0 pro domácí.
Branky: 12. Pavel - 1:0, 45. Boháč - 2:0, 51. Boháč - 3:0. Vyloučení: 3:6, využití 0:0. Rozhodčí Dostál.
Sestava Uh. Hradiště: Nečas - Svoboda, Vrla, Šebestů, Šnoblt, Okál - Pasmínka, Vavřík (Honysz), Jenáček, Boháč, Tesařík - Šik, Sladký, Hoza, Pavel, Matlach. Trenér Jiří Vodák.
Trenér Vodák po utkání: "V utkání jsme zvýšeným nasazením šli do tlaku. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem a po zásluze zvítězili. Dnes začala skvěle třetí pětka, pak se přidala i druhá. Věřím však, že se i první lajna brzy dostane do herní pohody."HC Uničov - HC Uh. Hradiště 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Uničov (RH) - K prvnímu letošnímu utkání odjeli uherskohradišští hokejisté na horkou půdu do Uničova. Domácí si hned od začátku utkání vytvořili územní převahu, kterou zúročili již v 5.minutě dorážkou Kolaříka ve vedoucí gól.I v dalším průběhu 1.třetiny byli domácí lepším týmem a od dalších gólů je zachránil dobře chytající Nečas a ve dvou případech tyč jeho brány.
Ve 21. minutě po chybě obrany zvyšuje Kolařík na 2:0. Snížení na 2:1 po šikovné teči Jenáčka ze 26. minuty mohlo znamenat obrat v zápase, ale nebylo tomu tak. Při přesilové hře hostů ujíždí domácí Monczmann, je faulován,trestné střílení však neproměňuje. Ve 35. minutě po střele od modré čáry dává Sakrajda (odchovanec Uh.Hradiště) třetí branku domácích. O dvě minuty se opět mění stav po střele Handla - 4:1. 38. minuta mohla znamenat snížení stavu po střele Boháče, ale na brankové čáře domácí odpálili puk do bezpečí. Výborný výkon domácích pokračoval i ve třetí třetině. Brankami Monzmanna ze 47.minuty a Klaudy z 52. minuty zvýšili dokonce na 6:1. Po této brance střídá Nečase v brance Adamec. Na konečných 6:2 upravují hosté využitou přesilovkou dvě minuty před koncem utkání Tesaříkem.
Řekl po utkání trenér Jiří Vodák: "S přístupem některých zkušených hráčů k dnešnímu utkání jsem velice zklamán. V naší hře bylo mnoho nedostatků. Mužstvo si myslelo, že se soupeř porazí sám. Domácí mužstvo nám dnes ukázalo, jak se bojuje o body."
Branky a nahrávky: 5. Kolařík - 1:0, 21. Kolařík - 2:0, 26. Jenáček (Pasmínka) - 2:1, 35. Sakrajda - 3:1, 37. Handl - 4:1, 47. Monzmann - 5:1, 52. Klauda 6:1, 58. Tesařík (Jenáček) 6:2. Vyloučení: 7:6, využití: 1:1, oslabení: 0:0. Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Záviský - všichni Ostrava, diváků: 500.
Sestava HC UH: Nečas (52. Adamec) - Vrla, Honysz - Okál, Šnoblt, Hoza - Pasmínka, Svoboda - Tesařík, Boháč, Jenáček - Šik, Sladký - Šebestů, Matlach, Pavel. Trenér: J. Vodák.

II.hokejová liga, skupina B - 29.kolo:

Přerov - Frýdek odloženo, Nový Jičín - Ytong Brno 2:2, Orlová - Kroměříž 6:2, Šternberk - Kopřivnice 9:1, Rondo Brno - Poruba 1:3, Uničov - Uh. Hradiště 6:2
26.kolo: Rondo Brno - Orlová 0:5 kontumačně
30.kolo: Frýdek-Místek - Poruba 6:3, Kopřivnice - Rondo Brno 2:3, Kroměříž - Šternberk 3:5, Ytong Brno - Uničov 5:2, Přerov - Nový Jičín odloženo, Uh. Hradiště - Orlová 3:0

Jihomoravský přebor - 17. kolo:

Uh. Brod - Technika Brno 7:0, Buldogs Brno - Tetčice 2:3, Boskovice - Velká Bíteš 3:3, Nedvědice - Třebíč 5:0 kontumačně, hosté nepřijeli, Blansko - volno
18. kolo: Uh. Brod - Nedvědice 5:6, Třebíč - Boskovice nehráno pro chřipku domácích, Velká Bíteš - Buldogs Brno 14:2,
Tetčice - Blansko 4:4, Technika Brno - volno.

II. liga sk. B
	1.	Ytong Brno	19	7	4	135:63	45
	2.	Šternberk	19	2	9	88:65	40
	3.	Uničov		18	2	10	114:99	38
	4.	Orlová		14	8	8	112:75	36
	5.	Uh. Hradiště	16	4	10	120:87	36
	6.	Nový Jičín	14	5	10	93:73	33
	7.	Poruba		13	5	12	99:85	31
	8.	Přerov		9	9	10	99:88	27
	9.	Fr.-Místek	10	3	16	82:102	23
	10.	Kopřovnice	6	8	16	62:122	20
	11.	Rondo Brno	5	5	20	56:109	15
	12.	Kroměříž	4	4	22	45:133	12Tříbrankové vedení nestačilo k vítězství
HC Uh. Brod - Nedvědice 5:6 (3:2, 2:1, 0:3)
Uh. Brod (VG) - Poslední utkání základní části soutěže s Nedvědicemi skončilo nečekaným vítězstvím hostujícího celku, který tak oplatil Broďanům porážku ze svého ledu. Střetnutí začalo ve vysokém tempu a skóre otevřel již v 5. minutě Mimochodek z přihrávky Kašného. Z vedoucí branky se však domácí dlouho netěšili, když o tři minuty později srovnal Májek na 1:1. V 11. šli hosté do vedení 2:1, ale o dvě minuty později vyrovnal po samostatné akci Pagáč. V 16. brodský Hasoň poslal domácí znovu do vedení, přihrával Tkadlčík a stanovil skóre úvodní třetiny na 3:2.
Ve druhé části hry tlak domácích narůstal a ve 29. minutě Hefka po samostatné akci upravil na dvoubrankové vedení. O minutu později opět po sólu zvýšil na tříbrankový rozdíl Pagáč 5:2. Brankou do šatny snížili hosté Dvořákem na 5:3. Do poslední třetiny nastoupili domácí hráči bez střelného prachu. Branky stříleli už jen hosté a zvrátili tak stav utkání ve svůj prospěch. Nejdříve ve 45. Trejbal snížil na 5:4 a ještě v téže minutě Kubík srovnal na 5:5. Dvě minuty před závěrečnou sirénou vstřelil Malenovský závěrečný gól a hosté se radovali z nečekaného vítězství.Technika Brno - Uh. Brod 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Uh. Brod (VG) - Utkání se hrálo na Zimním stadioně v Uh. Brodě, když pořádající Technika nedokázala zajistit ledovou plochu v domácím prostředí.
O svém vítězství rozhodli brodští hokejisté již v první dvacetiminutovce. Kanonádu zahájil v 10. útočník Petr Kouřil, který proměnil ideální přihrávku Hasoně ve vedoucí gól. V 16. přihrál Kouřil obránci Masařovi, a ten nedal brněnskému brankáři šanci - 2:0. Ke konci třetiny se blýskl golem do šatny opět Kouřil za asistence Hasoně a Tkadlčíka.
Také ve druhé třetině si udržovali brodští hokejisté výraznou převahu, kterou zužitkovali ve 28. po samostatné akci Obadala. Šňůru mnoha neproměněných šancí, která je slabinou Broďanů, prolomil až ve 38. Kašný po přihrávce Poláška. Závěrečná třetina žádná zvrat v utkání nepřinesla. Již ve 41. svou třetí brankou zvyšuje Kouřil na 6:0. Na konečných 7:0 upravil pět minut před koncem po samostatné akci Kašný.
Utkání přihlíželo 200 diváků, kteří viděli zasloužené vítězství brodských hokejistů. Sestava Uh. Brodu: Bříštěla (44. Masař) - Masař L., Hefka, Kouřil, Hasoň, Tkadlčík - Surý (Polášek), Kostelecký, Novotný, Obadal, Pagáč - Uhříček, Kašný, Šrámek, Kunorza.

Jm hokej přebor
	1.	Nedvědice	12	0	4	72:41	24
	2.	Tetčice		9	4	3	70:52	22
	3.	Uh. Brod	7	5	4	63:44	19
	4.	Blansko		8	1	5	62:42	17
	5.	Boskovice	6	3	5	49:44	15
	6.	Vel. Bíteš	5	3	7	57:58	13
	7.	TPS Třebíč	4	4	5	36:43	12
	8.	Technika Brno	3	2	10	32:68	8
	9.	Bulldogs Brno	1	1	12	39:96	3Kapitán Slovácké Slavie věří v postup
Uh. Hradiště (pech) - Martin Lysoněk, sympatický kapitán FC Synotu Slovácké Slávie, se po prosincové operaci achilovky vrací plný elánu na fotbalové trávníky.

Po pauze vynucené zraněním se chystáš opět naskočit do fotbalového kolotoče. Jak se cítíš po zdravotní stránce?
Musím zaklepat, noha zatím drží. Zato mě zlobí průdušky, ale snad už budu co nevidět v pořádku. Dva měsíce bez fotbalu mně bohatě stačily, teď už se těším, až se zapojím do přípravy. Nadbytečná kila půjdou pod trenérem Vařechou jistě rychle dolů.

Tvé mužstvo už zahájilo zimní přípravu, kdy to čeká tebe?
Chtěl bych začít už tento týden. A když to půjde, zahrál bych si už v sobotu na turnaji v Kunovicích proti domácímu týmu.

Jistě jsi nahlédl do vaší kabiny. Viděl jsi tam nějaké nové tváře?
Jednu ano. Trénuje teď u nás Radim Palčík. Jinak co se týče kádru, zatím je vše při starém.

Na podzim ses rozstřílel, 3 góly za půl sezóny, to u tebe nebývá zvykem...
Sezónu jsem začínal na postu stopera, což mi moc nesedí. Ožil jsem až na kraji obrany, to je post, který mi nejvíc vyhovuje. Tam jsem hrával pod trenérem Blahou a tam mě k mé spokojenosti staví i trenér Vařecha.

Při předvánočním posezení na Corse se nahlas hovořilo o vašem postupu do MSFL, ztráta na čelo tabulky není tak veliká...
Soutěž opravdu není špatně rozehraná a pokud se mužstvo kvalitně doplní, věřím, že postoupíme. Musíme ale všichni poctivě makat. V kádru je dost talentovaných mladých hráčů, kteří by neměli zahazovat šanci, která se po sloučení se Synotem nabízí. Někteří z nich svým vlažnějším přístupem mrhají talentem, který mají, měli by se nad sebou zamyslet a dát se včas dohromady. Vždyť dveře do druholigového týmu jistě nejsou zavřené.
Mladí Hlučané v Dubňanech na jedničku
Hluk (k) - V Dubňanech se o prvním víkendu tohoto roku konaly krajské přebory ve stolním tenisu v kategorii mladšího žactva. Oddíl Spartak Hluk reprezentoval trojlístek Žmolíková - Kučerová - Krhovský a z Dubňan přivezl čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Ve dvouhře mladších žáků nejprve prohrál K. Krhovský ve své základní skupině se zlínským Červíkem a pak zdolal hodonínského Tkáče 2:0. To znamenalo postup z druhého místa do vyřazovacího pavouka. Tam včas zabral a hned v prvním kole porazil druhého nasazeného Schwarzera z Hlubočan 2:0. Po výhře nad Brhelen (Hodonín) a také talentovaným Pavlem Daňkem z Dol. Němčí postoupil do semifinále. Tam svedl obrovskou bitvu s domácím Mosnákem a po výhře 28:26 ve třetím, rozhodujícím setu postoupil do finále. Ve finálovém souboji už nestačil na republikovou jedničku Žigu ze Slovanu Hodonín a prohrál ve dvou setech.
Ve dvouhře mladších žákyň s přehledem vyhrála svou skupinu L. Žmolíková. Po výhře s Nečasovou (Brno), Mosnákovou (Dubňany) a Šaurovou (Hodonín) postoupila mezi nejlepší šestnáctku. V osmifinále si lehce poradila s Albrechtovou a ve dvou setech také s Rybeckou ze Slovanu Hodonín. V semifinálovém souboji ji hodně potrápila domácí Hořáková, ale i přes tuto hráčku Lucie nakonec postoupila. Ve finále také ji čekala republiková jednička. Bohužel ani Lucie nenašla zbraň na výbornou L. Gajanovou z Břeclavi a prohrála 0:2 na sety. Ve čtyřhře mladších žáků se K. Krhovský společně s A. Schwarzerem (Hlubočany) probojovali po třech vyhraných zápasech až do finále. Tam pak nestačili na pár Žiga - Mosnák (Hodonín, Dubňany) a prohráli ve dvou setech.
Skvělý výsledek se zrodil ve čtyřhře mladších žákyň. Hlučanky Lucie Žmolíková a Aneta Kučerová se po třech vyhraných zápasech probojovaly až do finále! Ve finálovém zápase sice neměly na Gajanovou s Hořákovou (Břeclav, Dubňany), ale i tak se hlucká děvčata postaraly o největší senzaci a nadějná devítiletá A. Kučerová tak vůbec poprvé vystoupila na stupně vítězů. Ve smíšené čtyřhře už chyběly hluckému páru Krhovský - Žmolíková potřebné síly, a tak byl hlucký účet uzavřen ziskem bronzu.Úřední zpráva OFS UH
č. 21 - ročník 1999/2000 ze dne 6. ledna 2000
Z jednání VV OFS Uh. Hradiště
a) Pozvánka na jednání VV OFS dne 18. ledna 2000, které se koná na OV ČSTV od 15.30 (Tyršovo nám. 440 - vesl. klub). Účast členů VV OFS a předsedů odborných komisí STK - DK - KM - TMK - HK a OKR je nutná.
V programu budou projednány organizační záležitosti roku 2000 s důrazem na mistrovské soutěže, ČP, Janáček Cup a družební utkání OFS UH - Trenčín, informace o přípravě žáků nar. po 1.1.87, kteří se zúčastní turnaje StFŽ pořádaném OFS Hodonín dne 23.1.2000, schválení návrhu programu OKR, delegace, informace z jednání VV StFŽ, OVV ČSTV.
b) Hospodářská komise OFS upozorňuje všechny oddíly fotbalu, které ještě nedoplnily vklady do soutěží pro JARO 2000, že konečný termín je 15. ledna 2000. Žádáme oddíly, aby doplatky řešily placením v hotovosti na sekretariátu OFS, nebo v pokladně OVV ČSTV.

Z jednání TMK OFS

VV OFS s TMK se rozhodl uskutečnit užší výběr talentovaných žáků nar. po 1.1.87 pro reprezentaci na turnaji pořádaným OFS Hodonín (23.1.2000) a turnaji předsedy StFŽ ve sportovní hale ve Veselí (29.1.2000). Výběr bude proveden dne 20. ledna 2000 ve sportovní hale Spartaku Hluk od 14.45 do 17 hodin.
Do užšího výběru byli vybráni tito hráči: Dolní Němčí: Michal Stojaspal, Tomáš Stojaspal, Uh. Ostroh: Petr Ludvík, Marek Lopata, Zbyněk Lukáš, Bojkovice: Libor Krahula, Marián Varga, O. N. Ves: Lukáš Pokorný, Přemysl Jurásek, Prakšice: Stanislav jahoda, Tomáš Ondra, Jalubí: Jiří Škrabal, Tomáš Gajdorus, Medlovice: J. Černoch, M. Pavlica, Jarošov: Antonín Bazica, Roman Janča, Strání: Lukáš Málek, Podolí:Petr Hruboš, Šumice: Josef Žampach, Topolná: Jaroslav Hoferek. Cestovné bude všem proplaceno v místě konání dle směrnic ČMFS. Žádáme oddíly fotbalu, aby zajistily maximální účast hráčů. Informace: Zdeněk Petráš, sekretář OFS, tel. 0632/54 04 61, mobil 0603/78 68 46.
Trenéři výběru: Petr Klauda - př. TMK, Pavel Ondra - Prakšice, J. Bařina - Vlčnov, J. Kočenda - Zlechov.
Zpracoval: Zdeněk Petráš - sekretář VV OFSŠipkaři v poločase
1. liga - střední Morava, 13. kolo
DC Centrál Hulín - Moravia Stars 6:5, ŠK Ječmínek Chropyně - Saila K. Š. K. 4:7, ŠK Čamlík Malenovice - DC Skaštice 8:3, DC Novex Osmek Uh. Ostroh - DC Slovan ITF Kroměříž 7:4, ŠK Synot St. Město - ŠK Lion Zdounky 10:1, ŠK ZH Kostelec u Holešova - SRPŠ Aréna Kroměříž 2:9, Suha Zlobice - DC U Jarmily Kojetín 3:8

 1.	Saila K. Š. K.		25
 2.	Moravia Stars		23
 3.	ŠK Synot		22
 4.	U Jarmily Kojetín	22
 5.	Aréna Kroměříž		22
 6.	Centrál Hulín		21
 7.	Čamlík Malenovice	21
 8.	Ječmínek Chropyně	19
 9.	Osmek Uh. Ostroh	19
10.	Lion Zdounky		18
11.	Slovan Kroměříž		16
12.	ZH Kostelec		16
13.	DC Skaštice		15
14.	Suha Zlobice		13
Oba týmy našeho okresu jsou prvoligovými nováčky. Synot se stal od prvních kol štikou soutěže a atakuje nejčelnější příčky. "Se třetím místem jsme spokojení. Soutěž má svou kvalitu, je velmi vyrovnaná, a tak bychom chtěli udržet třetí příčku," prozrazuje cíle mužstva kapitán Mirek Berka.
Osmek se pohybuje v horším středu tabulky a jistě se ještě pokusí protlačit na osmou příčku znamenající postup do play - off.

2. liga - UH, ZL, 13. kolo

SANY MOTOR Uh. Hradiště - Čamlík 12 Malenovice 9:2, Zbrojbar Kostelec - Biliard Club 2 Uh. Brod 6:5, Bernard Napajedla - Beseda Hodonín 2:9, MASH Polešovice - Val. křídla Val. Meziříčí 2:9, Biliard Club 1 Uh. Brod - Vetřelci Rohatec 5:6, A je to! Otrokovice - Napálsko Napajedla 6:5, Malibu- Synot Uh. Hradiště - Ciceropres Napajedla 7:4

  1.	V. křídla Val. Meziříčí	26
  2.	Beseda Hodonín		25
  3.	Malibu-Synot		24
4-5.	MASH Polešovice		20
	Biliar Club UB 1	20
  6.	Vetřelci Rohatec	20
  7.	Biliard Club UB 2	19
  8.	Zbrojbar Kostelec	19
  9.	Ciceropres Napajedla	18
 10.	SANY MOTOR Uh. Hradiště	18
 11.	A je to! Otrokovice	18
 12.	Napálsko Napajedla	18
 13.	Čamlík 12 Malenovice	16
 14.	Bernard Napajedla	13
Uh. Hradiště (pech)Kdo se stane nejlepším sportovcem okresu?
Uh. Hradiště (red) - Ve středu 12. ledna 2000 se v zasedačce StFŽ v Uh. Hradišti sejde odborná komise, která svými hlasy rozhodne o tom, kdo převezme ocenění nejlepšího sportovce, kolektivu, trenéra mládeže či nejlepšího sportovce v žákovské kategorii okresu Uh. Hradiště za rok 1999. Nejlepší sportovec by měl vzejít z těchto jmen:

Jednotlivci:
Vladimír Malár (fotbal - FC Synot), Iveta Mitáčková (sportovní kulturistika - TJ Spartak Hluk), Kristýna Galušková, Martina Smištíková, Monika Jančová (stolní tenis - TJ Spartak Hluk), Jakub Hanák, Jitka Hlavačková, Zdeněk Bureš, Miroslav Bureš, Pavla Svitáková (všichni Veslařský oddíl Morávia Uh. Hradiště), Antonín Podškubka (sportovní kulturistika - TJ Kunovice), Vlastimil Babula (šachy - Havřice), Daniela Kolníková (přetláčení rukou - Korytná), Dušan Pavlíček, Michal Trubačík, Lucie Honsová (šerm - Slovácká Slavia), Pavel Chmela (volejbal - VSK St. Město), Lenka Romanová (házená - TJ LEX Kunovice), Zbyněk Ondračka, Pavel Kusák, Martin Minařík (všichni Oddíl kanoistiky - O. N. Ves).

Kolektivy:
FC Synot a.s. (fotbal - II. liga), párová čtyřka veteráni - Zdeněk Bureš, Miroslav Bureš, Luděk Bureš, Antonín Minařík, čtyřka párová dorostenky - Jitka Hlavačková, Vendula Uhýrková, Eva Lehmdemová (Veslařský oddíl Morávia UH), Sl. Slavia - družstvo mužů v šermu šavlí (Uh. Hradiště - šerm), VSK St. Město (volejbal - I. liga), TJ LEX Kunovice (házená ženy - Extraliga), HC Uh. Hradiště (lední hokej - II. liga), Kanoisté O. N. Vsi (oddíl kanoistiky).

Žákovské kategorie:
Miroslav Hlavačka, Hana Vrbová (Veslařský oddíl Morávia Uh. Hradiště), Libor Karásek (šerm - Slovácká Slavia UH).

Trenér mládeže:
Marta Mahdalová (oddíl plavání Uh. Hradiště), Antonín Horsák (Slovácká šachová škola Jiskra St. Město), Andrea Botková, Karel Bojko (stolní tenis - Spartak Hluk), Vít Pjajčík, Luděk Ondračka (kanoistika O. N. Ves), Miroslav Hlavačka st. (Veslařský klub Morávia UH).
Kdo řídí provoz v hale Slovácké?
Reakce na článek
Uh. Hradiště (JOH) - V minulém vydání jsme přinesli článek, ve kterém byl popsán střet trenérů atletů a volejbalistek ve sportovní hale v Uh. Hradišti. Oba oddíly se zde sešly ve stejnou hodinu ke svým tréninkům a oba oddíly byly přesvědčeny o tom, že tuto hodinu mají mít vyhrazenu pro sebe právě ony. Názor na celou situaci v daném článku vyslovil asistent trenéra ligových volejbalistů St. Města Miroslav Pavlík, který na trénink přivedl svou dceru.
S jeho vyjádřením však odmítá souhlasit tajemník Slovácké Slavie Miroslav Uherka, který říká: "Pominu-li nepřesnost v titulku (sportovní hala totiž nepatří Slovácké Slavii, ale městu Uh. Hradiště), pak onen střet atletů a volejbalistek ohledně řádného tréninku byl způsoben hlavně komunikačním šumem vedení oddílu volejbalu, a proto atleti měli plné právo trénovat. Přesto byl volejbalistkám slušně nabídnut společný trénink. Pan Tichavský také nikdy neřekl, jak se v článku uvádí, že volejbal v hale skončil. To se ani neukázalo další trénink, že se v hale netrénovalo. Volejbalistky, přestože neměly v pořádku členské průkazy,do haly vpuštěny byly."
Stejného názoru je i trenér atletů Květoslav Tichavský. "Musím konstatovat, že se v podstatě nezakládá na pravdě ani jedna věta uvedená v tomto článku." Dle Tichavského i Uherky má sportovní hala jak svůj provozní řád, tak i rozpis tréninků, které byly schváleny výborem TJ. "Oba materiály obdrželi předsedové každého oddílu TJ a rozpis tréninků je také vyvěšem ve vrátnici sportovní haly," dodává Uherka.
"K provozu sportovní haly bych rád podotknul," říká Tichavský, "že má svůj daný řád a chod, a proto se domnívám, že si někteří jedinci, jako jsou pan Pavlík a vedoucí družstva volejbalových dorostenek pan Vycudilík, nemohou dovolit dělat ve sportovním klubu, co chtějí, a také nemohou neakceptovat podmínky provozu městského zařízení."Kunovské házenkářky nestačily na Střešovice
Střešovice - Kunovice 21:18
Uh. Hradiště (JOH) - Po vánoční přestávce odjížděly Kunovské extraligové házenkářky do Střešovic bez turistky Gálové, ale jinak v kompletní sestavě. Oba celky měly před utkání shodně 6 bodů, a také jejich první vzájemný střet v Hluku skončil smírně 19:19. "Rádi bychom si ze Střešovic odvezly alespoň jeden bod. Myslím si, že holky si již v domácím prostředí dokázaly, že se Střešovicemi se hrát dá," řekla před utkáním trenérka Kunovic Věra Tománková. V samotném zápase se však zázrak nekonal a Kunovice odjely domů s prázdnou. Bližší informace se nám do uzávěrky nepodařilo zjistit.

Extraliga ženy - házená
10. kolo: Zlín - Slavia 16:18, Olomouc - Cheb 20:16, Ostrava - Veselí n.M. 15:19, Střešovice - Kunovice 21:18.


	1.	Železárny Veselí	7	2	1	220:175	16
	2.	DHC Slavia		7	0	3	212:180	14
	3.	Zora Olomouc		6	2	2	241:208	14
	4.	Casino Cheb		6	0	4	192:161	12
	5.	HC Novesta Zlín		4	2	4	213:190	10
	6.	Střešovice		3	2	5	206:227	8
	7.	TJ Kunovice		2	2	5	175:201	6
	8.	HC Ostrava		0	0	10	156:281	0Hlučanky vydolovaly extraligový bod
Jiskra Litomyšl - Spartak Hluk A 5:5
Litomyšl (KG) - K dalšímu extraligovému zápasu zajížděly stolní tenistky do Litomyšle, které měly vracet porážku z hluckých stolů 4:6. Domácí hráčky, které jsou na čtvrtém místě extraligové tabulky, se snažily využít podpory svého bouřlivého prostředí, ale to se jim tentokráte nepodařilo. "Holky zahrály skutečně skvěle. Výsledkem jsme velmi mile překvapeni, protože po domácí porážce, kterou nám Litomyšl uštědřil, jsme s body na jejich půdě moc nepočítaly. I když nám tamní prostředí moc nesvědčilo, přesto jedeme domů s důležitým bodem," řekla těsně po utkání spokojená trenérka Hluku Andrea Botková.
Body za Hluk: Smištíková 3, Jančová 2.Okresní šachy

V 5. kole okresního přeboru I. třídy družstev deklasovalo St. Město D 8:0 Mařatice a potvrdilo tak své vedoucí postavení. Bodovali Serdamba, Sháněl, Kapusta, Horsák, B. Blaha, Studený, Partyš a Turzík. V souboji o druhou příčku tabulky Polešovice zdolaly Bojkovice 4,5:3,5. Vyhráli Petrželka, Míša, Náplava a M. Hlaváček, za hosty Krátký, Košut a Prachař, remízou skončila partie Bernatík - Vaňhara. Již na třetí místo postoupilo St. Město E po výhře 6,5:1,5 nad Kunovicemi. Vyhráli Jungman, Habáník, Hrabec, J. Trubačík a Vavřík, smírem skončily partie Šváb - Podešva, Knotek - Lukaštík a Šácha - Mikuláštík.
Boršice B remízovaly s družstem Osvětiman 4:4, když vyhráli Hlůšek, Havránek a Hurdes, za hosty Churý, Donátek a Mrva. Remízou skončily partie Volčík - Macků st. a Luňák - Macků ml. Jen s pěticí hráčů přijelo do Dolního Němčí družstvo O. N. Vsi. I přesto si málem odvezlo bod, když podlehlo jen těsně 3,5:4,5. Bodovali Kunovjánek, Potrusil a J. Botek, půl bodu za remízu s P. Kadlčkem přidal Nožička. Za domácí vyhrál St. Světínský a tři partie skončily kontumační výhrou.
Druhá remíza 4:4 se zrodila v utkání Velehrad - Vlčnov B. Za domácí vyhráli Pavlica a Krejsa, za hosty Kunčar a Pavelčík a partie Glacner - Ondrůšek, L. Kegler - J. Oharek, Plevák - M. Bařina a R. Kegler - Javor neměly vítěze.

	1.	St. Město D	32	15
	2.	Polešovice	25	12
	3.	St. Město E	22	12
	4.	Bojkovice	21	9
	5.	Boršice B	24,5	8
	6.	Kunovice	20	8
	7.	Vlčnov B	22,5	7
	8.	Velehrad	17,5	4
	9.	Dolní Němčí	16	4
	10.	Mařatice	12,5	4
	11.	Osvětimany	17,5	2
	12.	O. N. Ves	9,5	0
V okresním přeboru II. třídy se ve skupině Západ hrálo již poslední kolo, které mělo rozhodnout o tom, která dvě družstva budou hrát baráž o postup do okresního přeboru I. třídy. Prvním z nich se stalo St. Město F, které nejdříve v dohrávce druhého kola zdolalo Osvětimany B 5:0 a pak v souboji o první příčku i Boršice C 3,5:1,5. Vyhráli J. Trubačík, Noha a Vavřík, za hosty R. Stodůlka, remízou skončila partie Horsáková - M. Stodůlka. Boršice D překvapivě prohrály s družstvem Osvětiman B 1,5:3,5, a tak do baráže jako druhé družstvo postupují nakonec Boršice C. V posledním utkání, ve kterém už v podstatě o nic nešlo O. N. Ves B podlehla St. Městu H 1,5:3,5. Vyhrál Zd. Postrusil, za hosty Šmíd, Prachař a Galuška, remízou skončila partie M. Paška - Králík. Konečná tabulka má tedy následující podobu.

	1.	St. Město F	20,5	13
	2.	Boršice C	17	10
	3.	Boršice D	12,5	7
	4.	St. Město H	9,5	6
	5.	Osvětimany B	7	4
	6.	O. N. Ves B	8,5	2
Ve skupině Východ není ještě o postupujícím jasno, jelikož zde hraje sedm družstev a na programu jsou ještě dvě kola. St. Město G porazilo Uh. Brod 4:1, když vyhrál Horsák, Studený, Turzík a Z. Trubačík, za hosty Nevařil. Do čela se posunula Nivnice po výhře 3:2 nad Hlukem, neboť družstvo Uh. Ostrohu C mělo volno. Za Nivnici bodovali Výmola a Soukeník, za Hluk Růsek, smírem skončily partie Mahdal - Macek a Janča - Uhlíř. V utkání družstev z konce tabulky Bojkovice B remízovaly 2,5:2,5 s Uh. Ostrohem D. Za domácí vyhráli Plášek a Táborský, za hosty Dvouletý a V. Kašpárek. Vítěze neměla partie J. Vaňhara - J. Galuška.

	1.	Nivnice		5	17	13
	2.	Uh. Ostroh C	4	14,5	12
	3.	St. Město G	4	16,5	10
	4.	Hluk		4	9,5	3
	5.	Uh. Brod B	4	7	3
	6.	Bojkovice B	4	5,5	1
	7.	Uh. Ostroh D	5	5	1Antonín Samsonek přichází do Polešovic
Polešovice (JOH) - Bývalý trenér Polešovic Antonín Samsonek, který na podzim působil v Kostelci, se nyní možná trochu překvapivě objevil opět v Polešovicích. Mužstvo, o kterém se ještě na konci loňského roku mluvilo, že nemá šanci soutěž vůbec dohrát, se opět začíná formovat. "Zatím jsme se pouze dohodli na tom, že začnu s tréninkem. Mé další účinkování v Polešovicích bude záležet na tom, zda bude mužstvo posíleno dle mojich představ. Se současným mužstvem bych určitě do soutěže nešel," přiznává Samsonek. Do mužstva by dle jeho slov měli přijít čtyři až pět nových hráčů. I když se mužstvo poprvé představilo na turnaji v Kunovicích již tuto sobotu, trénovat začíná pod vedením Samsonka až od pondělí.
"Věřím, že na prvním tréninku přivítám alespoň tři nové hráče. Možná jich bude i více," svěřil se Samsonek. Jeden až dva hráči by měli přijít z nižších soutěží, zbytek by měl mít zkušenosti z vyšších tříd. "Od pondělí se zapojí do přípravy Macháček a Tyl z Otrokovic," prozradil první posily v současnosti jediný muž vedení Vít Bugaj. Příchod nových hráčů do každého mužstva je jistě závislý nejen na funkcionářských aktivitách, ale také na penězích. "Polešovice nejsou tam, kde jsou, kvůli finančním problémům," vyvrátil některé kolující fámy Bugaj. O dalším dění v polešovickém fotbale by měla mnohé říci připravovaná valná hromada oddílu.Nejlepší gólman je ze Slovácké
Uh. Hradiště (JB, JOH) - V úterý 4. ledna byl v Teplicích slavnostně vyhlášen druhý ročník Ceny Františka Pláničky pro nejlepšího brankáře České republiky. Nejlepším brankářem v žákovské kategorii se stal Jan Cáhlík (ročník 1985) ze Slovácké Slavie Uh. Hradiště. "Na Štědrý den v deset hodin k nám volali z Prahy, že Jenda byl vyhodnocen nejlepším brankářem. Byli jsme z toho hodně překvapeni," svěřil se nám jeho otec.
S fotbalem začínal Jan Cáhlík v TJ Jiskře Kyjov. Z Kyjova, kde také bydlí, odešel do Slovácké Slavie na hostování. Nyní již téměř tři roky dojíždí do Uh. Hradiště do sportovní třídy III. ZŠ, kde je žákem 9. třídy. "Každé ráno vyrážím o půl sedmé a večer se vracím zase až za tmy," řekl nám nejlepší mládežnický gólman. Jeho fotbalovým vzorem je Petr Schmeichel a oblíbeným mužstvem Manchester United. Ve Slovácké Slavii je svěřencem trenérské dvojice Ladislav Dvorský a Roman Sklenář. Po skončení ukončení 9. třídy by chtěl kráčet ve šlépějích svého otce a jít studovat střední stavební školu v Uh. Hradišti.
Ocenění nejlepšího brankáře roku 1999 České republiky v žákovské kategorii převzal Jan Cáhlík z rukou předsedy ČMFS a bývalého blšanského gólmana Františka Chvalovského. V hlavní kategorii zvítězil brankář Rapidu Vídeň Ladislav Maier a v dorostenecké kategorii Petr Čech z Chmelu Blšany.Uh. Ostroh - Rájec-Jestřebí 14:1 (2:0, 8:0, 4:1)
Uh. Ostroh (RP) - Ostrožané nastoupili do utkání v nových dresech a ty také patřičně pokřtili. Od prvních minut bylo utkání zcela v jejich režii. První branka padla při přesilové hře z hokejky kapitána Němčického. Tentýž hráč přidal do přestávky ještě další branku. Ve druhé třetině pokračoval tlak domácí Lokomotivy, která doslova převálcovala hosty dalšími 8 brankami a diváci se tak mohli poprvé v této sezoně vidět deset branek v hostující síti. Kulatou desátou branku vstřelil Uherek, ta byla pro něho druhým zásahem do černého v tomto ročníku. V poslední časti hry hráli Ostrožané jen na vylepšení skóre a přidali ještě čtyři branky. Devadesát vteřin před koncem se podařilo hostům vstřelit čestný úspěch a domácí diváci to ocenili bouřlivým potleskem. V utkání se střelecky dařilo Němčickému a A. Lekešovi, kteří dosáhli hactricku.
Branky: Němčický a A. Lekeš 3, Dobřecký 2, Foret 2, Procházka, Weintritt, Slaný, Uherek. Trenér Kučera po utkání: "Konečně jsme se střelecky prosadili a padlo nám tam dnes téměř všechno. Diváci museli být určitě spokojeni. Dnes jsme ale hráli poslední utkání s dalším ze slabších soupeřů a nyní se musíme soustředit na boj o postup".
Sestava: Hříbek - Uherek, Větříšek, A. Lekeš, Zalubil, Mika, Weintritt, Vodný, Dobřecký, Němčický, Slaný, Bílek, Klauda, T. Lekeš, Foret, Procházka, Polehňa, Horák.SKP Kroměříž - Uh. Ostroh 5:5 (1:2, 2:1, 2:2)
Kroměříž (RP) - Do Kroměříže odjeli hokejisté Uh. Ostrohu ve značně oslabené sestavě, když jim chyběla jedna pětka základního kádru. Ve vyrovnaném utkání se nejdříve ujali vedení domácí, kteří vstřelili branku již po pěti minutách hry. V patnácté minutě se hosté trefili Mikou a bylo vyrovnáno. V téže minutě vystřelil od modré Bílek a Ostroh šel do vedení 2:1.
Na začátku druhé třetiny zvýšili Ostrožané Mikou svůj náskok na 3:1, ale domácí kontrovali a upravili stav na 3:2. Pak Kroměříž srovnala skóre na 3:3, když se jeden z domácích hráčů ihned po vystřídání zapsal do střelecké listiny. V poslední části hry inkasovali hosté již po 17 vteřinách hry, avšak bojovali dál a v 50. utkání ještě více zdramatizoval utkání Dobřecký, když vyrovnal na 4:4. O dvě minuty později Ostrožští opět prohrávali 5:4. Pět minut před koncem Němčický stanovil konečné skóre zápasu na spravedlivých 5:5. Hosté sice ještě sahali na vítězství, když 40 vteřin před koncem šel sám na bránu Polehňa, ale rozhodnout se mu nepodařilo. Sestava Uh. Ostrohu: Hříbek - Větříšek, Bílek, Němčický, Mika, Dobřecký, Bedřich, Klauda, Procházka, Foret, Šupka, Polehňa, Vodný, Horák, Kaláč.
Branky: Bílek, Němčický, Mika 2, Dobřecký.Kdy na hokej?
ZSM Uh. Hradiště
Sobota 15. ledna 2000 od 10 hodin: HC UH - Žďár n. S., Jihomoravský přebor žáků 4. a 5. tříd. HC UH - Rondo Brno, II. liga jihomoravské derby mužů v 17 hodin.
Neděle 16. 1. od 10 hodin: HC UH - Kroměříž, Jihomoravská liga žáků 6. a 7. tříd. HC UH - HC Uh. Brod, Jihomoravský přebor juniorů a okresní derby - odložené utkání v 17.30 hodin.FC Synot - PSJ Jihlava 1:1 (0:0)
Brno (Mil) - Tradiční brněnský zimní turnaj, jehož dějištěm je v posledních letech umělá tráva v Boby centru, byl zahájen prvním zápasem ve středu 5. ledna. V utkání s vedoucím celkem MSFL prostřídal trenér Synotu Komňacký celkem 18 hráčů. V mužstvu scházeli zranění Macko a Faldyna, zkoušku na vysoké škole absolvoval Míl. Herní test v dresu Synotu si odbyli mladí hráči Kerekenič (Snina) a Spišiak (Šanov). S mužstvem se zapojil do přípravy také Videman, který na podzim hostoval v Brumově. Další případné doplnění kádru o vybrané hráče je v jednání.
Samotný zápas nesl všechny znaky úvodu přípravy, když souhře především chyběla přesnost přihrávek. Na zeleném "astroturfu" si favorizovaný Synot vytvořil územní převahu, ovšem bez přesného střeleckého zakončení. V první půli byl blízko ke skórování Blaha, když jeho hlavička po rohovém kopu jen těsně minula pravou tyč. Krátce po obrátce se Jihlavští překvapivě dostali do vedení zásluhou svého nejlepšího střelce Kaplana. Snaha Synotu o vyrovnání narážela na soustředěnou obranu soupeře a v koncovce chybělo více důrazu. V samém závěru (zápasy se hrají na 2x40 minut) se do míče opřel Němčický a jeho utěšená střela z 25 metrů skončila v šibenici překvapeného Bílka. Ještě před tím však rozhodčí Lenfeld neuznal gól z hlavy Blahy, když míč po centru Trousila údajně opustil ve vzduchu hrací plochu.
Branky: 78. Němčický - 43. Kaplan.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán (41. Videman) - Trousil (41. Vojtěšek), Veselý (61. Trousil) - Bosák (61. Němčický), Hlahůlek (41 Kerekenič), Němčický (41. Kopačka), Lysáček (41. Zapletal), Spišiak (41. Vajda) - Blaha (41. Kowalík), Malár (61. Blaha). Trenér František Komňacký.Jízdní řád přípravných zápasů FC SYNOT
Středa 12. 1.: Synot - Šumperk (v rámci soustředění ve Vel. Losinách)
Sobota 15. 1.: Synot - Vel. Losiny (v rámci soustředění)
Úterý 18. 1.: Synot - Uničov (v rámci soustředění)
Středa 19. 1.: Synot - Dol. Kounice (turnaj Radegast Cup v Brně, MSFL)
Sobota 22. 1.: Synot - Boby Brno (turnaj Radegast Cup Brno, I. liga)
Úterý 25. 1.: Synot - Zeman Brno (turnaj Radegast Cup Brno, MFSL)
Sobota 29. 1.: Synot - Boby Brno B (turnaj Radegast Cup Brno, MFSL)
Úterý 1. 2.: Synot - Drnovice (venku, I. liga)
Sobota 5. 2.: Synot - Trnava (venku, I. liga SR)
Úterý 8. 2.: Synot - Trenčín (doma, I. liga SR)
Sobota 12. 2.: Synot - Púchov (venku, II. liga SR)
Čtvrtek 17. 2.: Synot - mužstvo II. ligy (v rámci soustředění na Kypru)
Sobota 19. 2.: Synot - Paphos (v rámci soustředění, I. liga Kypr)
Pondělí 21. 2.: Synot - Limassol (v rámci soustředění, I. liga Kypr)
Sobota 26. 2.: Synot - Dubnica n. V. (venku, I. liga SR)
Úterý 29. 2.: Synot - Holice (venku, MFSL)
Sobota 3. 3. v 10.15 hod.: Xaverov - FC Synot, první jarní druholigový mistrovský zápas na půdě soupeře.
MOwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund