FC Synot - FC Bohemians Praha 0:0
FC Slovácká Slavia - SK Unex Uničov 0:0
ČSK Uh. Brod - TJ Svitavy 3:2 (1:1)
Fotbalový servis

Bratislava (vp) - Především díky svým loňským výsledkům a aktuální výkonnosti si kajakář Pavel Kusák z Ostrožské Nové Vsi vybojoval místo v juniorském týmu České republiky. Reprezentační celek se ve dnech 21. - 23. května zúčastnil mezinárodní regaty v Bratislavě. Kusák se zde nejen utkal se silnými soupeři, ale mohl i zhlédnout kanoistická esa, ozdobená medailemi ze šampionátů dospělých.
V pátečním odpoledním programu nastoupil Pavel Kusák se Svatoplukem Baťkou (KVS Praha) k první disciplíně - deblkajaku na trati 1 000 metrů. Páté místo z rozjížďky zajistilo dvojici bezproblémový postup do semifinále, které se ovšem stalo konečnou nadějného páru. Od třetího místa, zaručujícího účast mezi finálovou elitou, je dělily dvě vteřiny. Pětistovka je pro nás lepší tratí, kilák nám připadá moc dlouhý, doplňovali se svorně oba mladíci. Je to pravda, ale Pavel nemohl deblkajak zvládnout, protože ho v těsném časovém sledu čekaly další disciplíny. Závodníci musí být schopni odevzdat při každém startu maximum. Pokud by měli jet jeden závod za druhým, určitě by se to na jejich pádlování projevilo, vysvětloval trenér Pjajčík.
Smůlu si Kusák vybral i na singlkajaku. Od účasti mezi devítkou nejlepších jej dělily necelé dva metry (přibližně 0,4 vteřiny).
Kýženého finále se však Pavel přece jen dočkal. Spolu s Baťkou, jeho oddílovým kolegou Štěrbou a olomouckým Prokschem bojoval o medaili ve čtyřkajaku. Podobně jako na loňském mistrovství Evropy obsadila tato posádka výborné páté místo. Výsledek je určitým příslibem pro červencové mistrovství světa juniorů v Záhřebu.
Kromě medailí si vedoucí jednotlivých výprav odvezli do svých zemí i pozvánky na sedmé Mezinárodní mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi.

Župní přebor starší a mladší dorost
Vacenovice - Kroměříž 2:2 a 1:0, Bystřice p.H. - Hulín 1:0 a 0:2, Šardice - J. Otrokovice nehráno, hosté nepřijeli, Slušovice - Slavičín 2:1 a 3:3, Brumov - Uh. Brod 0:1 a 1:0, Kunovice - Morkovice 1:2 a 3:0, Kyjov - Holešov 5:1 a 8:1, dohrávka 17. kola: Kunovice - Bystřice p.H. 2:0 a 1:1.

Župní soutěž dorostu sk. B
Zborovice - Hluk 1:0, St. Veselí n.M. - Dol. Němčí 1:7, Jalubí - Šumice 3:1, Bánov - Rataje 5:0, FC Veselí n.M. - Polešovice 6:0, Havřice - Jarošov 3:2, Bojkovice - Nedachlebice 0:6, z minulého kola Rataje - Polešovice 0:5.

Župní soutěže dorostu sk. C
Hr. Lhota - Bukovany 7:0, Hovorany - Prušánky 7:0, Lipov - Strání 5:3, Tupesy - Rohatec 4:4, Dubňany - Velká n.V. 2:3, Mutěnice - Ždánice 3:0, Vnorovy - Strážnice 2:2.

Župní přebor starších a mladších žáků
Kyjov - Brumov 1:2 a 3:1, St. Město - Ratíškovice 6:0 a 12:1, Uh. Hradiště B - V. Otrokovice 0:0 a 0:7, Slavičín - Šardice 1:0 a 1:0, Štítná n.V. - Morkovice 1:1 a 2:0, Kroměříž - FC Vsetín 1:2 a 2:3, dohrávka 15. kola Morkovice - Ratíškovice 3:0 a 3:0, dohrávka 22. kola Kyjov - St. Město 0:2 a 1:1.

Župní soutěž žáků sk. B
Uh. Ostroh - Kvasice 0:1 a 2:0, Lipov - O. N. Ves 6:0 a 1:2, Kunovice - Šumice 2:4 a 0:2, Újezdec - Strání 3:1 a 4:1, Hluk - Zborovice hosté nepřijeli, Bojkovice - Dol. Němčí 0:2 a 1:0, dohrávka 17. kola Kunovice - Uh. Ostroh 5:1 a 2:1.

MSŽL, finále sk. D - ml. žáci
Slovácká Slavia - Boby Brno 0:2 (0:0), Sigma Olomouc - Slovácká Slavia 6:0 (5:0)

St. žáci
Slovácká Slavia - Boby Brno 0:3 (0:0), Sigma Olomouc - Slovácká Slavia 3:1 (1:0). Šálek.
Další program: neděle 6. 6. na stadionu v Uh. Hradišti Slovácká hostí Zeman Brno - mladší v 10.00 hod a starší žáci v 11.30 hod. JB

Okresní soutěž dorostu
Traplice - Popovice 3:3, Bílovice - Mistřice 2:6, Kostelany - Ostr. Lhota 3:1, Březolupy - Zlechov 0:1, Babice - Osvětimany 1:3.

Okresní soutěž sk. A - žáci
Huštěnovice - Bílovice 0:9, Kudlovice - Mistřice 4:0, Kněžpole - Nedachlebice 3:4, Březolupy - Jalubí 1:0, Topolná - Jarošov 1:11, Babice - Ostr. Lhota 4:2.
Bílovice - Topolná 11:1, Babice - Březolupy 5:0, Ostr. Lhota - Kněžpole 4:1, Jarošov - Kudlovice 0:1, Jalubí - Traplice 2:1, Nedachlebice - Huštěnovice 5:0.

Okresní soutěž sk. B
Zlechov - Nedakonice 0:7, Polešovice - Osvětimany 7:1, Buchlovice - Podolí 5:1, Kostelany - Slovácko 4:3, Boršice - Břestek 0:7, Tupesy - Velehrad 5:0.

Okresní soutěž sk. C
Březová - Hor. Němčí 3:0, Bystřice - Bánov 1:9, Suchá Loz - Strání B 2:2, Havřice - Hradčovice 0:6, Nivnice - Záhorovice 4:0. Hor. Němčí - Havřice 4:2, Nivnice - Suchá Loz 3:1, Hradčovice - Bystřice 10:0, Slavkov - Březová 7:0, Bánov - Prakšice hosté nepřijeli.

Okresní přebor dorostu
Bystřice - Nedakonice hosté nepřijeli.
Kněžpole - Suchá Loz 3:3 (2:3). Kovář 2, Křen B. - Hodulík, Gregárek, Kubiš. O. N. Ves - Buchlovice 4:4 (0:1). Kusák 3, Peprníček - Havránek 2, Vávra, Černý. Březová - Újezdec 1:2 (1:1). Vacula - nehlášeno. Topolná - Prakšice 2:2 (1:0). Dohnal P., Foltýn R. - Pavlík T. 2. Boršice - Drslavice 0:5 (0:3). Daníček, Maleňák, Orlovský, Sýkora 2. Huštěnovice - Uh. Ostroh nehlášeno.
Minulé výsledky: Topolná - Buchlovice 3:0 kontumačně, Huštěnovice - Újezdec.

RL

Tradiční atletická soutěž, která patří mezi nejmasovější žákovské sportovní akce proběhla i na našem okrese. Na třech místech (Nivnice, Uh. Brod a Uh. Hradiště) se uskutečnila okrsková kola, ve kterých startovalo 84 družstev z 25 škol našeho okresu. Do okresního finále poháru, jenž se uskutečnilo v pondělí 24. 5. na městském stadionu v Uh. Hradišti, bylo pozváno šest nejlepších družstev z každé žákovské kategorie. Výsledky okresního finále - bodové hodnocení družstev.
Ml. dívky: Nám. Míru Uh. Hradiště 5 116 b., Pod Vinohrady Uh. Brod 4 752, TGM Bojkovice 4 712, Ostr.N. Ves 4 395, Unesco Uh. Hradiště 4 272, St. Město 4 120.
St. dívky: Pod Vinohrady Uh. Brod 5 548, St. Město 5 246, U Pálenice Kunovice 5 245, Nám. Míru Uh. Hradiště 5 115, Šumice 4 786, Nivnice 4 531.
Ml. hoši: ZŠ Šumice 4 054, Marián. nám Uh. Brod 3 769, Nám. Míru Uh. Hradiště 3 682, TGM Bojkovice 3 520, Polešovice 3 415, Pod Vinohrady Uh. Brod 2 884.
St. hoši: Nám. Míru uh. Hradiště 5 993, Bílovice 5 590, Šumice 5 329, Mar. nám. Uh. Brod 5 247, Nivnice 4 922, Pod Vinohrady Uh. Brod 4 773.

Nejlepší dosažené výkony jednotlivců:
Ml. dívky - 60m: Mazáčová III. UH 8.6, Fornůsková III. UH 8.7, Brzicová Bojkovice 8.7, 600m: Hamplová II. Uh. Brod 1:53.8, Polanská Bojkovice 1:54.1, Zýková II. Uh. Brod 1:54.7, dálka: Mazáčová III UH 440, Mudráková Šumice 431, Brzicová 421, výška: Malovaná III UH 135, Basovníková O.N. Ves 130, Gyryčová III.UH 130, míček: Mitáčková 42.50, Eliášová 42, 4x60m: Nám. Míru UH 33.9, Pod Vinohrady Uh. Brod 34.9, O. N. Ves 35.1.
St. dívky - 60m: Garžíková II. Uh. Brod 8.4, 2.-4. Lapčíková St. Město, Mudárková Šumice Lišková II. Uh. Brod 8.5, 800m: Nováková St. Město 2:42.5, Tlachová Šumice 2:44.7, Sedláčková U Pál. Kunovice 2:46.9, dálka: Mičková St. M. 427, Nabitá St. Město 425, Lapčíková St. M. 421, výška: Garžíková II. Uh. Brod 150, Kadlčíková U Pál. Kunovice 145, Kotradyová U Pál. Kunovice 140, koule: Starobová 9.31 II. Uh. Brod, Zálešáková 9.01, Londýnová II. Uh. Brod 8.84, 4x60m: Pod Vinohrady Uh. Brod 33.2, U Pál. Kunovice 33.6, Šumice 33.9.
Ml. hoši - 60m: Farkaš I. Uh. Brod 8.3, Kalous Šumice 8.4, Salvet Bojkovice 8.4, 1000m: Houba Šumice 3:08.9, Malušk III UH 3:09.9, Křivánek III. UH 3:14.4, dálka: Farkaš I. Uh. Brod 490, Tlach Šumice 484, Kalous Šumice 445, výška: Trecha I. Uh. Brod 140, Hruška Šumice 140, Ressler III. UH 140, míček: Horák Polešovice 71.5, Hubáček Polešovice 57, Křivánek III. UH 53, 6x60m: Marián. nám. Uh. Brod 32.0, Šumice 32.4, Nám. Míru UH 33.5.
St. hoši - 60m: 60m Mikulášek III. UH 7.5, Křivánek III. UH 7.7, Spazier III. UH, 1500m: Vávra III. UH 4:32.9, Hubáček Bílovice 4:46.5, Macháček III. UH 4:55.6, dálka: Křivánek III. UH 566, Maňásek Bílovice 537, Kalous Šumice 527, výška: Kroča 183, Jankuj 165, 3-4. Martišek II. Uh. Brod Velecký Nivnice 160, koule: Škára Bílovice 12.24, Jankuj I. Uh. Brod 12.07, Urbánek III. UH 11.67, 6x60m: Nám. Míru Uh.Hrad. 30.1, Bílovice 30.6, Nám. Míru Uh. Hrad. B 30.8.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zajištění zdárného průběhu všech uvedených závodů na našem okrese. Nejlepší družstva budou náš okres reprezentovat v oblastním i v republikovém finále poháru. Družstvo žáků ZŠ Šumice již třikrát zvítězilo v republikovém finále v kategorii vesnických škol.

Výsledky okrskového kola - Uh. Hradiště 21.5. 1999
St. dívky: St. Město 5 169, U Pál. Kunovice 4 492, Na Výsluní Uh. Brod 4 881, Nám Míru Uh. Hradiště 4 674, UNESCO Uh. Hradiště 4 438, Mojmír Uh. Hradiště 4 342, Gymnazium Uh. Hradiště 4 267, Východ Uh. Hradiště 3 921, Bílovice 3 685, Traplice 3 582.
St. hoši: III. Uh. Hradiště 5 491, Bílovice 5 262, St. Město 4 896, Na Výsluní Uh. Brod 4 837, Gymnazium Uh. Hradiště 4 815, UNESCO Uh. Hradiště 4 687, Východ Uh. Hradiště 4 675, Polešovice 4 432, Hluk 4 410, O. N. Ves 4 295, Traplice 3 269, Červ. cesta Kunovice 3 231.

Uh. Hradiště (JOH) - Poslední zápas letošního druholigového ročníku sehráli fotbalisté FC Synot na hradišťském Širůchu s lídrem II. ligy, mužstvem Bohemians Praha. V případě vítězství mužstva Synotu se ještě nabízela teoretická šance domácím na vstup do I. ligy. Jenže snad osud a možná i něco jiného, jak se v samotném zápase ukázalo, tomu nebyl nakloněn. Úvod zápasu, hraného za ideálního počasí, patřil domácím. Do první velké šance se dostal domácí Kowalík v 18. minutě, kdy jej do sóla vyslal ideálně Němčický. Kowalík sice obešel i gólmana hostí Blažka, ovšem kličkou se příliš vytlačil ze střeleckého úhlu a jeho rána skončila jen na boční síti prázdné branky Bohemky. Rozhodující okamžik utkání nastal zřejmě v 22., kdy domácí si vytvořili velký tlak a kdy po centru Vojtěška hostující Doležal si ve skrumáži ve vlastním vápně přidržel míč rukou a měla následovat penalta. Rozhodčí Beneš však rozpažil jako při spartakiádě a ukázal, nic se neděje, hrajte dál.
Pomezní rozhodčí Jiřík po utkání prohlásil: Ano, viděl jsem, že hráč hostí Doležal zahrál míč ve vápně rukou, ale nechal jsem rozhodnutí na hlavním rozhodčím. Jelikož ten však ruku neviděl anebo nechtěl vidět, penalta se nekonala. Pak se hra značně přitvrdila a v 26. musel pro zranění opustit hřiště domácí Bužek. Ve stejné chvíli však využil přerušení hry hostující Doležal ke sražení Holomka a rozhodčímu Benešovi nezbývalo nic jiného než jej poslat pod sprchy. Převaha domácích pokračovala dále, ale do jediné velké šance se dostali naopak hosté zásluhou domácího Vojtěška, který vyslal svému gólmanovi Ondrůškovi střílenou malou domů takové ráže, že ten ji jen se štěstím ve skluzu vykopával z brankové čáry do bezpečí.
Po přestávce v 57. tvrdě střílel Němčický, jenže Blažek byl připraven. V 60. přišel na hřiště Kufa, jenže ani tato změna se na hřišti příliš neprojevila. Když v poslední minutě po centru Němčického Blaha z malého vápna hlavičkoval nad branku hostí, skončily veškeré naděje mužstva Synotu a hráči Bohemians se mohli radovat ze svého již jistého postupu mezi prvoligovou smetánku.
ŽK: Hlahůlek, Kufa - Kamenický, Flachbart, Petrouš, Freisler. ČK: 26. Doležal (Bohemians). Diváci: 5 100. Rozhodčí: Beneš (známka 6) - Jiřík, Šob.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Vojtěšek (82. Blaha), Veselý - Bosák (60. Kufa), Hlahůlek, Bužek (26. Zapletal), Němčický, Vajda - Holomek, Kowalík. Trenér František Komňacký.
Asistent trenéra Bohemians Vladimír Borovička po utkání řekl: Jelikož jsme věděli, že nám k postupu stačí jeden bod, proto jsme tomu podřídili i taktiku v utkání. Po vyloučení Doležala jsme se soustředili jen na bránění bezbrankového stavu, což se nám podařilo, a my jsme mohli začít oslavovat.
Trenér FC Synot František Komňacký: Naši hráči bojovali a bylo vidět, že vyhrát chtěli. Bohemka velmi dobře bránila a my i přes naši převahu jsme si nevytvořili takové šance, ze kterých bychom dokázali skórovat.
K poslednímu druholigovému utkání zajíždí fotbalisté FC Synot již ve středu 2. 6. 1999 do Vítkovic. Začátek utkání je v 16.30 hodin.

Uh. Hradiště (mat) - Nervozitu, nepřesnost a tvrdost nabídla divákům obě mužstva v souboji, ve kterém už ani jednomu ze soupeřů o nic nešlo. Do hlavních rolí se v úvodu utkání obsadili uničovský Langr a domácí gólman Bartoš. Hostující útočník se nejprve v 9. a poté ve 13. minutě ocitl dvakrát zcela sám před strážcem domácí svatyně. Ten jeho první příležitost zlikvidoval konečky prstů a zmařil i druhou tutovku. Větší šance si hosté už za celý zápas nevypracovali. Přesto byli po celou první půli kombinačně lepší. Slovácká působila mátožným dojmem. Hráčům chyběl pohyb bez míče a odvaha individuálně se prosadit. Útočná fáze se tak omezila na nakopávání dlouhých míčů. Není proto divu, že další šanci měli opět hosté. Laxní dorážku Dombiho ale ve 33. minutě Bartoš akrobatickým zákrokem chytil.
Ve druhém poločase se karta obrátila. Domácí byli lepší a ve 49. minutě je mohl do vedení poslat Lukůvka. Gólman Zorek ovšem jeho tutovku zneškodnil. Převaze domácích napomohla i 57. minuta. Uničovský Krajčovič v přerušené hře udeřil Nekardu a po zásluze viděl červenou kartu. Uničovští vystavěli před Zorkem neprodyšný obranný val. Slovácká tak sice měla více ze hry, ale do vyložených šancí ji hostující obrana nepouštěla. Střelami z dálky hrozil naopak spíše hostující celek. Bartoš se zapotil po ráně Langra v 61. minutě i o deset minut později, kdy napřáhl Poštulka. Domácí dřeli, ale hře chyběla myšlenka a finální přihrávka. Při troše štěstí si přesto mohli připsat tři body. V 90. minutě ovšem pohrdl svou šancí Buchta a těsně před závěrečným hvizdem nenašla cíl ani rybička bojovníka Mináře.
ŽK Orlovský, Buchta - Vaníček, Domes. ČK Krajčovič. Rozhodčí Malchárek. 190 diváků.
Sestava Slovácké: Bartoš - Lysoněk, Hodúl, Orlovský (68. Vyskočil) - Nekarda (58. Frýbort), Strakoš, Minář, Buchta, Chlachula - Beníček, Lukůvka (88. Janoušek). Trenér Pavel Franěk.
Pavel Franěk, trenér Slovácké: Uničov hraje dvacet let stejným stylem. Dnes to naštěstí nebyl záludný styl, ale tvrdost na hranici regulérnosti. Remíza je spravedlivá. Před zápasem jsme sice chtěli tři body, ale to bychom museli proměnit šance. Navíc je hrozně těžké v naší situaci motivovat hráče.
Jiří Martinka, trenér Uničova: Věděli jsme, že domácím už o nic nejde, a proto budou hrát bez stresu. V první půlce jsme byli lepší, ve druhé části nás přibrzdilo vyloučení Krajčoviče. Bod beru.
Příští týden zajíždí Slovácká do Vratimova.

Polešovice (rub) - V sousedském derby zápase využil polešovický Uragán domácí prostředí k nejtěsnějšímu vítězství, které mu při porážce Mysločovic zajistilo, minimálně do příštího kola druhé místo v tabulce. Rozhodující branku v utkání vstřelil čtyři minuty před závěrečným hvizdem nepřesného rozhodčího Leblocha Hladiš, když prostřelil hostujícího gólmana Tyla. Ve vlažném úvodním poločase se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Do té doby jediná šance se zrodila až ve 45. minutě a mohla rozhodovat o průběhu dalšího poločasu, ale hostující Racek si s míčem vyraženým brankářem Martínkem neporadil a nastřelil pouze tyč.
Poločasový drobný déšť jakoby pokropil domácí hráče a ti teprve po obrátce začali hrát. Nátlakový způsob hry Polešovických přinesl i první nebezpečné střelecké pokusy. Nejdříve dobrý Kmentuv pokus vymést šibenici v 60. minutě neméně dobře likvidoval Tyl. V 65. minutě se opět vyznamenal Tyl, když po dalším Kmentově pokusu vychytal Kreislem dorážený míč. V 68. nebezpečnou střelu Džuse srazila napajedelská obrana na roh. Domácí v těchto fázích diktovali tempo hry a svého soupeře do vážnější akce nepustili. Když už se zdálo, že se rozejdou oba celky s bodovým ziskem, dostal se k míči po jednom z centrů závěrečného náporu Hladiš a zajistil domácím tři body.
Branky: 86. Hladiš. Rozhodčí: Lebloch z Luhačovic. Diváci: 250.
Sestava: Martínek - Švejčara - Čožík, Džus, Kovařík - Hladiš, J. Červinka, Kment, Zapara - Michálek (83. Samsonek), Patka (37. Kreisl). Trenér K. Přibyl a ing. P. Červinka. V dalším kole zajíždí Polešovice do Mysločovic.
Trenér K. Přibyl po utkání řekl: První poločas byl oboustranně nevýrazný, ale za výkon po přestávce jsme si vítězství zasloužili.

II. liga
St. Město - Bohemians 0:0, Č. Budějovice - Vítkovice 3:0, NH Ostrava - Poštorná 4:0, Přerov - Chrudim 1:2, Ml. Boleslav - L. Bohdaneč 2:1, Třinec - Most 4:3, Zlín - Fr. Místek 1:0, Č. Lípa - LeRK Prostějov 1:2.

MSFL
Boby Brno B - Ostrava B 0:0, SK Hranice - Vratimov 2:1, D. Benešov - Ratíškovice 1:1, Kyjov - D. Hranice 2:2, Kunovice - D. Kounice 0:0, Jihlava - Olomouc B 4:0, Uh. Hradiště - Uničov 0:0, Zeman Brno - Krnov 5:0.

Divize D
Uh. Brod - Svitavy 3:2, Polešovice - Napajedla 1:0, VTJ Znojmo - D. Němčí 3:2, V. Pavlovice - Slušovice 2:1, ČAFC Židenice - Bystrc 3:0, Břeclav - Brumov 0:1, Slavičín - BOPO Třebíč 3:1, Zlín B - Mysločovice 2:1.

Hradčovice - Hluk 1:0 (0:0).
V okresním derby za úmorného vedra bylo utkání od samého počátku vyrovnané, domácí vědomi si síly soupeře se do útoku moc nepouštěli. První šance měli na svých kopačkách hosté, ale Konečný ani Soviš nebyli úspěšní. Domácí se dostali ke slovu ve 43., ale nedorozumění v obraně hostí nevyužil Koníček. Druhá půle začala lépe pro domácí, kteří se v 55. ujali po kopu z rohu vedení Čudou. Hosté přidali na tempu a dostali svého soupeře pod tlak. Šance však měli nejdříve domácí Koníček a Dvořák, ale byli stejně neúspěšní jako později hostující Soviš a Kaštánek. Rozhodčí Dohnálek, 300 diváků.

Kateřinice - Břestek 0:1 (0:1).
Překvapující, ale zasloužené vítězství hostí, kteří byli aktivnější v první půli, kdy nejdříve dvakrát mohl skórovat Stýskal. Jedinou branku utkání dal ve 42. Skopal. Po obrátce byli lepší domácí, ale obrana hostí v čele s brankářem Konečným byla vždy na místě. 200 diváků, rozhodčí Hrabal.

Morkovice - V. Karlovice 8:0, Kostelec - Veselí n.M. 4:4, Hulín - Bystřice 1:1, Hodonín - Šardice 2:1, Mikulčice - V. Otrokovice 2:1, Podlesí volno.

Tabulka střelců: 23 - Lehký (Kostelec), 20 - Skopal (Bystřice), 18 - Šimčík (Morkovice), 16 - Zetek (Kateřinice), Janouškovec (Šardice), Hořák (Hradčovice), 13 - P. Ondřejka (V. Karlovice), Koníček (Hradčovice), Novotný (Morkovice), 12 - Čagan a Olša (Bystřice), 11 - Grygar (Hulín), 10 - Zd. Kovář (Kateřinice), Soviš (Hluk).

Kvasice - Nedakonice 0:1 (0:1).
Domácí vstoupili do zápasu značně nervozní čehož hosté využili již ve 3. Bábíkem. Postupem času domácí převzali iniciativu, ale pozornou defenzivu hostí se jim překonat nepodařilo.

Prakšice - Uh. Ostroh 2:2 (1:0).
Hosté vstoupili do utkání jen v 10 hráčích, což domácí značně podcenili. V utkání nevalné úrovně Prakšičtí vedli 2:0 brankami Gajdůška a Minaříka, hosté však v závěru přidali a srovnali na zaslouženou remízu dvěma brankami Tománka.

Jalubí - Bzenec 1:6 (0:1).
Jalubští stačili se silami jen do poločasu. Po změně stran v samém úvodu uviděl červenou kartu domácí David, čehož Bzenečtí okamžitě využili a v 60. už to bylo 0:5. Čestný úspěch domácích vstřelil Bičánek.

O. N. Ves - Rohatek 5:1 (1:1).
Zajímavé a dramatické utkání, ve kterém domácí rozhodli o vítězství až po přestávce. Novoveské fotbalisty několikrát ve druhé půli podržel nestárnoucí gólman Bravenec. Branky vítězů Zajíček st., Omelka, Kusák, Peprníček 2.

Vracov - Újezdec 0:0.
Vracovští na pozornou obranu hostí nenašli recept, a tak skončilo utkání bez branek. U hostů si zaslouží pochvalu brankář.

Boršice - Nedachlebice 5:1 (1:1).
Po vyrovnané první půli až změny v sestavě pomohly ke zlepšené hře, a tím i k výraznému vítězství. Branky Krejčiřík 3, Mojžíš J., Zimčík, za hosty Vašek.

Zdounky - Jarošov 2:2 (1:0).
Ve vyrovnaném utkání byli hosté fotbalovější, domácí zase vsadili na bojovnost. Branky hostí nehlášeny.

Žeranovice - Koryčany 3:0, Morkovice B - Roštění 2:2, Luhačovice - Střílky 1:1, SKP Zlín - Lubná 1:0, Lužkovice - Malenovice 3:1, Mladcová - Všetuly 1:1.

Milotice - Zlechov 4:1 (3:0).
Úvod utkání patřil domácím, kteří už po první čtvrthodině vedli 3:0 a nadále si udržovali převahu v poli. Druhá půle už měla vyrovnaný průběh neboť domácí byli spokojeni s výrazným vedením. Branku hostí dával Rosůlek.

Tupesy - Slavkov 2:3 (0:1).
Vyrovnané utkání se střeleckými příležitostmi na obou stranách. Hosté byli důraznější před brankou soupeře. Branky Škrabal, Vaněk - Machálek 2, Prachman z PK.

Lipov - Strání 1:1.
Hosté měli po většinu utkání více ze hry. Střelecky se však prosadili až v 80. Šimkem. Těsně před koncem utkání se domácím podařilo po náhodné akci srovnat na 1:1. V závěru mohli ještě hosté Popelkou a Svitákem strhnout vítězství na svou stranu, ale neměli dostatek klidu v koncovce.

Hr. Lhota - Mutěnice 1:1, Dubňany - Velká n.V. 2:4, Kněždub - Žarošice 2:2, Kyjov B - Strážnice 4:1.

Okresní přebor
Překvapení kola se zrodilo v Kudlovicích. Hradišťská rezerva podlehla domácím, a jelikož její pronásledovatelé z Buchlovic na domácí půdě nezaváhali, může být boj o postup dramatický až do posledního hvizdu. V sousedském derby se bratrská pomoc nekonala a Horní Němčí tak zůstává předposlední. Nejhezčí fotbal se podle našich zpravodajů paradoxně hrál v Traplicích - v souboji dvou nováčků.

D. Němčí B - Horní Němčí 4:3 (2:1)
Utkání probíhalo za trvalé převahy domácího mužstva, které řadu dalších šamcí nevyužilo. Branky M. Tinka 2 (obě z PK), D. Jurásek 2 - Váňa 2 a Horsák. Řídil Hůlka z Uherského Hradiště. Sledovalo 80 diváků.

Traplice - Pitín 2:1 (1:0)
Ve vynikajícím utkání nováčků OP vyhráli domácí se štěstím. Branky V. Rosík, Čevela - Dolina. Před 140 diváky řídil Šnajdar z Kyjova.

Kudlovice - Uh. Hradiště B 2:1 (1:1)
Na kráse ubraly hře jak velké vedro, tak nervozita obou mužstev. V prvním poločase měli mírnou převahu hosté, ve druhé půli si více šancí vytvořili domácí. Branky M. Šilc 2 - Zemánek. Sledovalo 200 diváků, řídil Pavelčík ze Slavkova.

Buchlovice - Vlčnov 3:1 (1:0)
Domácí se v předehrávaném utkání dokázali vzpamatovat z těžké prohry v Sadech a po solidním výkonu zaslouženě zvítězili. Branky B. Marek 2, Skřivan - Mikulec. Řídil Mahdal (Suchá Loz), sledovalo 100 diváků.

Březolupy - Šumice 2:1 (1:0)
Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější domácí. Branky Kukulka, Kukla - Šmíd. Řídil Šťastný z Uherského Hradiště, vidělo 200 diváků.

Hluk B - Ostrožská Lhota 1:0 (1:0)
Domácí hráli dobře a měli více šancí. Hosté působili unaveným dojmem. Branka Vaculík. Řídil Mahdal (Suchá Loz), sledovalo 60 diváků.

Nivnice - Ořechov 3:2 (1:1)
V utkání dobré úrovně zvítězili po zásluze domácí. Branky Smolčák 2, S. Soukeník - Sklenka, J. Machynka. Řídil Melichárek z Nedachlebic, 150 diváků.

III. třída sk. A
Bílovice - Osvětimany 3:2, Kněžpole - Huštěnovice 0:3, Kostelany - Mistřice 3:1, Topolná - Slovácko 1:2, Babice - Jalubí B 3:0, Medlovice - Sušice 1:2.

III. třída sk. B
Starý Hrozenkov - Hradčovice B 8:3, Přečkovice - Drslavice 5:3, Suchá Loz - Březová 2:2, Podolí - Bánov 0:0, Havřice - Korytná 7:2, Boršice u Blat. - Bystřice p. Lop. 5:2.

1.	Drslavice	12	5	3	48:25	41
	2.	Havřice		12	4	4	47:23	40
	3.	Bystřice p. L.	11	5	4	48:28	38
	4.	Bánov		10	5	5	44:30	35
	5.	Přečkovice	10	4	6	48:36	34
	6.	Suchá Loz	7	8	5	39:30	29
	7.	Korytná		8	5	8	45:44	29
	8.	Podolí		8	1	10	20:33	25