Číslo: 26
28.06.1999
Článků: 64

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Polešovickým fotbalistům divizní soutěž svědčí a vyhovuje
Posádka Sedláček - Musil skončila třetí na Ralley Magnum Vyškov
Úspěchy Mistřic v extralize
Staroměstští šachisté pátí v republice
Vávrová bodovala na plaveckých přeborech republiky
OFS vynesl tvrdé tresty
Slavia by Malára chtěla, ale
Na Bělinku přijde několik posil
Do Jarošova přijede Slavie Praha
Vítězné kadetky Slovácké
Tabulky okresního přeboru

Polešovickým fotbalistům divizní soutěž svědčí a vyhovuje
Polešovice - Nejúspěšnější sezonu v historii klubu mají za sebou divizní polešovičtí fotbalisté. Umístění na špici tabulky, líbivý herní projev i zahraniční akvizice v celku. To vše jsou atributy, které přiváděly diváky do hlediště malého venkovského stadionu. Proč se v konkurenci divizních oddílů z blízkého okolí prosadily právě Polešovice a ne kluby s podstatně slavnější tradicí, k jakým patří například sestoupivší Uherský Brod, vysvětluje Vít Bugaj, člen výboru oddílu. "Kvalitní fotbal dnes nejde dělat bez peněz. Díky osobním kontaktům se mi podařilo do regionu přivést ostravskou firmu V. A. D. Wortex, a.s. Ta se značnou měrou podílela a podílí na financování klubu." Nebývá zvykem, aby ostravská firma sponzorovala fotbal na Moravském Slovácku. "Na severu Moravy už nás znají. Tady ještě ne. A protože zde máme i své obchodní aktivity, rozhodli jsme se pomoct polešovickému fotbalu," uvedl důvody výběru Jiří Adámek, předseda představenstva ostravské společnosti.
Vzhledem ke kvalitním výkonům polešovických fotbalistů se nutně vkrádá na mysl otázka, zda divize nebude příští rok Polešovjanům malá. "Se stávajícím umístěním panuje maximální spokojenost a i pro další divizní ročník budeme chtít hrát v popředí tabulky," říká neurčitě Bugaj. Přesto má oddíl podle Bugaje v plánu posílení. Přijít by měli dva nebo tři hráči. Jejich jména sice sdělit nechce, dá se ovšem předpokládat, že to budou fotbalisté spíše z nižších soutěží. "S výjimkou Starého Města má v tomto regionu jen málokdo na to, aby koupil hotového kvalitního fotbalistu. Z devatenácti hráčů, které máme na soupisce, je sedmnáct našich kmenových. Touto cestou chceme jít i nadále. Máme vyhlédnuty tři mladé fotbalisty," poodhalil Bugaj plány výboru oddílu. Zatímco ve většině klubů mají do posilování kádru co říci i trenéři, v Polešovicích jdou jinou cestou. "Posily sem většinou přivedl management, nikoliv trenéři. Ti jsou navíc značně pracovně vytížení. Petr Červinka ještě hraje v Rakousku. Hráče z divizní soutěže známe všichni stejně dobře. Určitě se shodneme na tom, kdo by měl přijít," objasňuje Bugaj přestupovou politiku klubu.
Svou roli v ambicích každého, nejenom divizního oddílu sehrává také jeho zázemí, a především kvalita fotbalového stadionu. Ten polešovický rozhodně tamním hráčům čest a radost nedělá. "Stadion nemá ani divizní úroveň," potvrzuje Bugaj.
Pro propagaci Polešovic přesto udělali fotbalisté hodně. Ve společnosti klubů z několika okresních měst, jako jsou Svitavy, Břeclav, Znojmo, patří jejich obec k nejmenším v soutěži vůbec. Spolupráce s představiteli obce by v takovém případě měla být výhodnou pro obě strany. Nářky na nezájem polešovických radních o fotbal jsou ale slyšet na každém kroku. "Neřekl bych, že je naše spolupráce katastrofální. Ideální ale také není." Fotbalisté podle Bugajových slov obdrželi od představitelů obce sumu padesát tisíc korun. Nebyl to ovšem dar, nýbrž částka, kterou si museli odpracovat. "Jsme pracovití lidé a buďme rádi i za to," míní Bugaj napůl vážně, napůl žertem.
"Pokud by se měl hrát fotbal v Polešovicích i nadále, je divize maximem," naznačil Bugaj možné další cesty fotbalu v Polešovicích. "Může přijít třeba nabídka nějakého klubu z vyšší soutěže, který by měl zájem například o sloučení. Spíš by si ale oddíly měly pomoct, ne brát si soutěže," vyloučil Bugaj konec fotbalu v Polešovicích.
Marek TvrdoňPosádka Sedláček - Musil skončila třetí na Ralley Magnum Vyškov

Vyškov - Další závod ze seriálu Mistrovství České republiky má za sebou automobilová posádka Josef Sedláček - Pavel Musil. Na Rallye Magnum Vyškov obsadili Sedláček s Musilem třetí příčku ve třídě N˙2˙000. V průběžném hodnocení republikového šampionátu se tak posunuli na vynikající druhou pozici. A to přesto, že z dosavadních pěti závodů absolvovali pouze tři. "Po Vyškově jsme poskočili o dvě místa dopředu. Příští závod v Mladé Boleslavi ale určitě nepojedeme a zase spadneme tam, kde jsme byli," neskrývá zklamání Sedláček.
Důvodem absence na dalších podnicích jsou chybějící finance. Rozpočet závodníků nejvíce zatíží přesuny vozidel do místa závodu. Proto často vyhledávají spíše starty v bližším okolí. I tak ale stojí jeden závod přibližně 50 - 60 000 korun. "Jenom na startovném zaplatíte 10˙000. Nesmírně náročná je i údržba vozidla. Jedna pneumatika stojí 7 000 a za závod všechny sjedete. To nemluvím o nákladech na mechaniky, dopravu, trénink, ubytování," vypočítává Sedláček další položky.
S výsledkem z Vyškova panuje podle Sedláčka absolutní spokojenost. O to větší, že závodnící se před samotným startem museli vypořádat s řadou nepříjemností. "Chtěli jsme na tréninku zkoušet nové pneumatiky. Když jsme ale vyjeli na trať, rozsypala se nám převodovka. Místo trénování jsme se museli věnovat opravě. Neměli jsme tak obvyklý itinerář a vůbec jsme si neprojeli rychlostní zkoušky," vzpomíná Sedláček už s úsměvem na horké předstartovní chvilky.
Lehkou pozici neměla posádka ani v závodě samotném. Zatímco tréninkové jízdy doprovázelo suché slunečné počasí, soutěžní klání probíhalo za vytrvalého deště. Výsledkem byla celá řada havárií, které se nevyhnuly ani Sedláčkovi s Musilem. "Déšť nemáme rádi. Vyhovuje nám sucho. Už na první rychlostní zkoušce jsme otřeli jeden plotek v zahrádce," směje se Sedláček. Posádka poté bourala i na další rychlostní zkoušce. Skončila v příkopu, a než vyjela, uplynulo dlouhých čtyřicet vteřin. "Závěr jsme potom jeli volněji. Potřebovali jsme hlavně dojet a už jsme tolik neriskovali," vysvětluje Sedláček.
Nejbližší akcí, která na oba závodníky čeká, je srpnová Barum Rallye. "V červenci se jede další závod Mistrovství České republiky v Mladé Boleslavi. Na ten ale nemáme finance. Chystáme se proto na Barumku. Nespolkne tolik peněz, protože nemusíme auta převážet daleko. Budeme startovat vlastně na domácí půdě," naznačuje Sedláček výhody Barumky. "Je to nevyzpytatelný závod. Ačkoliv jej pojedeme již posedmé, nikdy nevím, co nás tam potká. Každopádně bychom chtěli skončit do pátého místa ve své třídě," dodává sympaticky a vyslovuje zároveň poděkování mechanikům Markovi Ondrovi z Košíků, Jiřímu Nemravovi z Kunovic a Stanislavu Fialovi z Valašského Meziříčí.
Sponzoři posádky: Gama Styl Prostějov, Dast Valašské Meziříčí, stavební firma Hádlík Třebíč, Monteco Uh. Hradiště, Ekolak Bílovice, Auto Ravíra Bílovice, Pneuservis Verbík Staré Město, Vencar Fiat Staré Město, Tiskárna Marty Plus Staré Město, týdeník Dobrý den, Slovácko.
Marek TvrdoňÚspěchy Mistřic v extralize
Opatovice (JP) - Extraliga ČR v požárním útoku měla o víkendu na pořadu 4. a 5. kolo v Opatovicích a Radíkově na přerovsku. Velmi úspěšně si v ní počínala opět soutěžní družstva našeho okresu, muži i ženy SDH Mistřice. Ženy po šesti bodech za páté místo v sobotu i v nedělním závodě si připsaly do extraligové tabulky 12 bodů za druhé místo. Mužům se v sobotním i nedělním závodě v nejsilnější konkurenci ČR podařilo vybojovat dvě velmi cenná třetí místa, zpevňující třetí místo i v průběžné tabulce extraligy. Tím se tak přiblížili k druhým Petrovicím na pouhý jeden bod.
Výsledky - sobota - muži:
1. Opatovice (okr. Přerov) 19,43, 2. Ostrava 19,68, 3. Mistřice 19,77, 4. Radíkov (okr. Přerov) 20,29, 5. Výčapy (okr. Třebíč) 20,33. Sobota - ženy: 1. Výčapy 19,33, 2. Tísek (okr. N. Jičín) 19,69, 3. Opatovice 20,78, 5. Mistřice 21,89.
Neděle - muži: 1. Radíkov 18,50, 2. Karolínka (okr. Vsetín) 18,87, 3. Mistřice 18,97, 4. Petrovice (okr. Třebíč) 19,20, 5. Mikulovice (okr. Třebíč) 19,65.
Neděle - ženy: 1. Výčapy 19,20, 2. Mistřice 20,48, 3. Kunovice (okr. Vsetín) 20,86.
Průběžná tabulka extraligy po 5. kole - muži: 1. Radíkov 68 bodů, 2. Petrovice 42, 3. Mistřice 41, 4. Karolínka 27, 5. Ostrava a Čechtín 26. Ženy: 1. - 2. Mistřice a Výčapy 57, 3. Rychlov (okr. Kroměříž) 46, 4. Opatovice 36, 5. Radíkov 29.
Extraliga pokračuje o příštím víkendu třemi závody v Rychlově na Kroměřížsku, ve Velkých Lošticích u Opavy a v Ostravě.

Pozvánka do Mistřic na extraligu
Dne 11. července 1999 zavítá extraligový kolotoč v požárním útoku hasičů do Mistřic. Začátek závodu je ve 13.00 hodin na hřišti TJ Mistřice. Pořadatelé zvou všechny své příznivce, aby neváhali a přišli se podívat na tento atraktivní sport.Staroměstští šachisté pátí v republice
Brankovice (AH) - Brankovice byly druhý červnový víkend svědkem přeboru republiky družstev mladších žáků v šachu. Mezi 22 nejlepšími kolektivy, které prošly sítem okresních a krajských přeborů, bylo i družstvo Slovácké šachové školy Jiskry Staré Město.
Staroměstským šachistům nakonec patřila velmi pěkná 5. příčka. Jednotlivé hráče charakterizoval pro DDS trenér Antonín Horsák. Miloš Hlaváček, 1. šachovnice, 1/2 bodu. Měl velmi těžkou úlohu, protože hrál proti nejlepším hráčům, přesto mohl mít alespoň o bod více. Jiří Vavřík, 2. šachovnice, 6 bodů. Podal velmi dobrý výkon a obsadil 3. místo na šachovnici. Pavel Dvouletý, 3. šachovnice, 6 bodů. Rovněž hrál velmi dobře. Jan Horsák, 4. šachovnice, 5 bodů. Teprve devítiletý. Dobře rozehrál zahájení, ale ve střední hře se dopustil zbytečně hrubých chyb. Přesto lze výkon hodnotit kladně. Jakub Uřičář, 5. šachovnice, 8 bodů. Devítiletá posila z Veselí podala vynikající výkon. Aniž by okusil hořkost porážky, stal se Uřičář vítězem své šachovnice. Iveta Trubačíková, 6. šachovnice, 7 bodů. Předvedla velmi dobrý výkon, a nebýt hrubé chyby ve 4. kole, mohla svoji šachovnici vyhrát. Navíc má velké rezervy při poctivějším tréninku.
SŠŠ děkuje firmě DICOM za částečné sponzorování této akce.Vávrová bodovala na plaveckých přeborech republiky
Plzeň (mah) - Šest bodovaných míst při šesti startech. Takovou bilancí z letního mistrovství ČR staršího žactva v Plzni se může pochlubit hradišťská plavkyně Marie Vávrová (1985). Obsadila dvakrát 5. místo - na 100 m kraul a na 200 m prsa (oba výkony znamenají 1. výkonnostní třídu), 6. místo na 100 m znak (2. výkon. třída), 7. místo na 100 m prsa (2. výkon. třída), 9. místo na 50 m kraul, (1. výkon. třída), 10. místo na 100 m motýlek (2. výkon. třída).
Velmi zajímavý je výsledek na 100 m kraul, kde se plavecká naděje ze Slovácka pomalu, ale jistě blíží k hranici jedné minuty - čas M. Vávrové je 1:04,7 min.OFS vynesl tvrdé tresty
Uh. Hradiště (JOH) - Disciplinární komise okresního fotbalového svazu na svém jednání 17. června vynesla tvrdé tresty proti aktérům utkání Žitková - Rudice. Co se v tomto utkání vlastně událo, jsme se zeptali předsedy OFS Ladislava Vacenovského:
"V tomto zápase se opakoval stejný případ, jaký jsme museli řešit před dvěma lety. Jiní byli pouze aktéři. Fotbalové oddíly Rudic a Žítkové měly dne 30. 5. odehrát svá mistrovské utkání nádstavbové části IV. třídy skupiny B. Oba oddíly požádaly o přeložení tohoto utkání na pátek 11. 6. 1999 a STK jim vyhověla. Co se ovšem v tento den stalo: v pátek 11. 6. se sešli zástupci obou jmenovaných oddílů s delegovaným rozhodčím, společně vypsali zápis s výsledkem 1:1, ovšem utkání se nehrálo. Jenže lež má krátké nohy a ještě tentýž den jsme se na OFS o tomto jejich podvodu dozvěděli. Zástupci oddílů byli následně pozváni do komise STK a DK, kde napřed společně i s rozhodčím zapírali, ale později se přiznali. Vyšlo také najevo, že těsně před tímto jednáním bylo rozhodčímu vyhrožováno fyzickým napadením, jestliže se přizná. Po poradě se komise dohodla na tomto rezumé: Inkriminované utkání bylo kontumováno 3:0 a 0:3. Oba oddíly jedno utkání v zastavené činnosti, což znamená, že oddíly poslední utkání soutěže odehrály a až pak se jim odečetly tři body. Oběma oddílům byla uložena pořádková pokuta ve výši 500,- Kč. Kapitáni obou oddílů (Zdeněk Petrůj - TJ Rudice a Petr Lebánek - TJ Žítková, pozn. redakce) byli potrestáni zákazem výkonu funkce kapitána do 31. 12. 1999 a nepodmíněnými tresty tří měsíců od 1.8 do 31.10.1999. Vedoucí obou mužstev (Jindřich Kužela - TJ Rudice a Alois Turza - TJ Žítková) dostali trest zákazu funkce do 31.12.1999. Hlavní rozhodčí utkání (Michal Kostelník z Prakšic) na svůj trest od komise rozhodčích teprve čeká.
Na závěr bych chtěl říci, že OFS bude v příštím ročníku provádět kontroly ve všech třídách, jak u mládeže, tak i u dospělých. Doufáme, že tyto praktiky z našeho okresu vymizí. Pokud ne, tak budou tvrdě trestány."Slavia by Malára chtěla, ale
Uh. Hradiště (JOH) - Minulou středu přijel generální manažer Slavie Praha Jiří Leška do Uh. Hradiště jednat o přestupu Vladimíra Malára. "Na této schůzce jsme si dali návrhy, které měly být definitivní," řekl nám manažer FC Synot Jaroslav Hastík. "My jsme sice mírně šli dolů v celkové částce za Malára, ale naopak jsme požadovali navýšení částky při případném přestupu Malára ze Slavie." S těmito návrhy Leška odjel do Prahy, kde je měl konzultovat se svými akcionáři. Další setkání generálních manažerů obou klubů se uskutečnilo v Praze při losování I. a II. ligy. "Pan Leška mi zde sdělil, že vzhledem k tomu, že Slavia nepostoupila do Ligy mistrů a také se dost finančně vyčerpala na nepříliš zdařilém přestupu útočníka Zelenky, nebude schopna přistoupit na platební variantu v otázce přestupu Malára," konstatoval Hastík. Slavia sice následující den zaslala faxem do Synotu další nový návrh, ale ani tentokráte nepochodila. "Na něčem jsme se dohodli a to platí, nechci řešit žádné jiné varianty," řekl majitel klubu Ivo Valenta. "Vše nasvědčuje tomu, že Slavia by Malára chtěla, ale my už více ustupovat nemůžeme. To, že pan Cipro říká, že 10 milionů je za druholigového hráče hodně, tak určitě nemluví pravdu. Jestliže se Laďa Malár v lize prosadil, pak je prvoligový hráč. To, že je hráč druholigového klubu, to je otázka jiná," řekl závěrem Jaroslav Hastík. Vladimír Malár tak zřejmě v bojích o postup do první ligy posílí mužstvo FC Synot, i když jak říká klasik: "Cesty boží jsou nevyzpytatelné".

FC Synot dnes zahájí přípravu
Uh. Hradiště (JOH) - Trenéru Františku Komňackému by se na dnešním tréninku měli hlásit nejen všichni hráči, kteří se v dresu Synotu představili v ročníku uplynulém (kromě Holomka, Kufy a Němčického, kteří ukončili hostování), ale také několik nových hráčů na zkušenou. V brance by se měl představit gólman Jan Macko (25 let, 193 cm), hráč Martina, který bydlí v Topolčanech. Dalším hráčem je slovenský záložník Pavol Kopačka (25 let), hráč Kyjova, jenž dal přednost mužstvu FC Synot, před zkouškou v pražské Viktorce. Na testování by měl přijet také útočník Jan Míl (24 let), kmenový hráč Jablonce, který naposled hrál v České Lípě. "Čekáme také na zprávu z Francie, zda jsou již vyřízená víza pro naše černé posily, kterými jsou reprezentanti Toga Dote a Dovi, dalším je Christ Bongo z Konga," doplnil manažer FC Synot Jaroslav Hastík. Dalším hráčem, který by se měl pokusit obléknout dres staroměstského klubu, je 24-letý obránce Zdeněk Opravil, hráč LeRKu Prostějov. "Je možné, že se zde objeví i Duhan z Olomouce či Formánek z Drnovic. Jednáme ještě také o dalším působení Pavla Němčického z Liberce a jsme stále v kontaktu i s Patrikem Holomkem z Boby Brno," doplnil výčet některých možných posil mužstva FC Synot v nadcházejícím novém ročníku II. ligy Jaroslav Hastík.

Synot zahajuje s Xaverovem
Uh. Hradiště (JOH) - Stejného soupeře, jako měla Slovácká Slavie v roce 1994 při svém vítězném druholigovém tažení, určil páteční los staroměstským fotbalistům, totiž mužstvo Xaverova. Slovácká svého soupeře před pěti lety rozstřílela 10:0 a zahájila tak svou postupovou cestu do I. ligy. Na losovacím aktivu v Praze si zástupce mužstva FC Synot manažer Jaroslav Hastík vytáhl losovací číslo 6, které mu určilo tyto soupeře: 1. kolo sobota 31.7. - Xaverov doma, 2. kolo - M. Boleslav venku, 3. Prostějov doma, 4. L. Bohdaneč venku, 5. Karviná doma, 6. Ratíškovice venku, 7. Most doma, 8. Neratovice venku, 9. Vítkovice doma, 10. Plzeň venku, 11. Třinec doma, 12. NH Ostrava doma, 13. Fr. Místek venku, 14. Zlín doma, 15. Poštorná venku. Co říká samotnému losu manažer Hastík? "Tento los je jiný oproti předchozím letům hlavně v tom, že dřív jsme začínali soutěž s moravskými celky, a nyní je to právě naopak. Poštornou a Zlín máme v samém závěru. Začínáme s Xaverovem, který v poslední době hodně posílil a ani druhý zápas v Mladé Boleslavi nebude vůbec jednoduchý. Řekl bych, že začátek je těžký, ale ono se moc vybírat nedá. Uvidíme."

Slovácká versus FC Synot
Uh. Hradiště (JOH) - "To, co vyšlo uplynulý týden ve Sportu v rozhovoru s manažerem Slovácké Ivanem Šimonem, byla blamáž silného kalibru. Vůbec není pravda, že by měl Synot vstoupit do hradišťského fotbalu, když už, tak FC Synot, a to je rozdíl. Další velký omyl je, že nikdy nebylo řečeno, že Synot se bude podílet na výstavbě stadionu Slovácké. Já si myslím, že to je záležitost města. Některé názory vyjádřené v tisku vedly k určité panice ve Starém Městě i v klubu," řekl manažer FC Synot Jaroslav Hastík. Dle Hastíka vznik akciové společnosti není jednoduchá záležitost a není také radno nic uspěchat. Záměr vytvoření jednoho regionálního klubu zde jistě je, ale jeho realizace přichází v úvahu až od příštího ročníku. V současnosti by mělo být vyřešeno sjednocení mládežnických celků.Na Bělinku přijde několik posil
Kunovice (JOH) - Fotbalové mužstvo Kunovic již krátce po skončení bojů v MSFL zahájilo posilování svého kádru na novou sezonu.
"Minulý týden proběhlo jednání s FC Synot a zítra by měla být uzavřena jednání ohledně příchodu hráčů Radima Palčíka (v loňské sezoně hostoval v Napajedlích) a Antonína Kaštánka (jaro v Hluku). "Hráče bychom rádi získali na přestup, ale bude záležet na domluvě," prozradil nám generální manažer FC Kunovice Jiří Cochlar. Další výraznou posilou Kunovic se již stal na přestup kanonýr Pavel Charvát, který prošel v poslední době celky Uh. Brodu, Brumova a hostováním v Německu. V jednání je také příchod Aleše Zlínského z Olomouce, který na jaře hostoval v Kyjově. Z Hradčovic by měl do Kunovic přijít na hostování kanonýr Koníček.
Hráčský kádr Kunovic naopak opouští dlouhodobě zaraněný Otakar Josefík, který ukončil hráčskou činnost ze zdravotních důvodů, hostování skončilo také Romanu Zubatému z Veselí, který se stěhuje do Olomouce a měl by hrávat za Holice. Do rakouského mužstva SK Prottes, které trenérsky vede bývalý hráč Slovácké Pavel Nožička si to namířil z Kunovic ostrostřelec Radek Vlk.
"Jelikož hlavně v jarních zápasech nás nepřesvědčila hra naší záložní řady, proto připravujeme posílení této řady ještě o jednoho kvalitního hráče, jehož jméno však zatím necháme utajeno," dodal Jiří Cochlar. Jednání se vedou také okolo brankářské dvojice Máčala - Polášek, kteří by měli i nadále zůstat v kádru, ale zájem je jejich hostování ze Zlína změnit v přestup. "Věřím, že se s manažerem Zlína Igorem Štefankem dohodneme," upřesnil Cochlar. Mužstvo by měli v letní přípravě doplnit také navrátilci z hostování - Otto, Máčala, Omelka (hráli v O. N. Vsi), Hráček (Uh. Brod) a Andrýsek (D. Němčí).
Vedení klubu, které pracovalo ve složení Ruban, Blažek, Cochlar, Blaha, bylo doplněno o dalšího člena, kterým je právník František Šácha. Václav Chvojka přechází z funkce asistenta trenéra (která byla u A mužstva zrušena) na post trenéra všech klubových gólmanů. Šéftrenérem dorosteneckých mužstev zůstává Jaroslav Kusák.
Na prvním tréninku hráče A mužstva uvítá Jaroslav Kusák 7. července, kterého po návratu z dovolené vystřídá trenér Lubomír Blaha. Prvním soupeřem v přípravě Kunovic bude mužstvo FC Synot.Do Jarošova přijede Slavie Praha
Jarošov (JOH) - U příležitosti 70. výročí jarošovské kopané připravil organizační výbor TJ Slavoje Jarošov na tento víkend několik atraktivní akcí, které by měly být vyvrcholením oslav 70 let trvání kopané v Jarošově. Již v sobotu 3.7. od 14.30 hodin nastoupí dorostenci domácího Slavoje proti mladšímu ligovému dorostu Slovácké Slavie Uh. Hradiště. V 16.30 pak vyběhnou na jarošovský pažit bývalí hráči Slavoje Jarošov, kteří se střetnou s družebními bývalými hráči Slovanu Kladno.
V neděli 4.7. se v 10.00 utkají žáci Jarošova proti TJ Kunovice. Od 13.00 pak bude zahájen fotbalový turnaj I. mužstev, kde se střetnou mužstva: 13.00 Sokol Kněžpole - Slovan Kladno, 14.15 Slavoj Jarošov - Sokol Bílovice, 16.00 utkání o 3. a 4. místo, 17.15 finálové utkání turnaje.
Vyvrcholením oslav by mělo být úterní (6.7.) přátelské utkání, ve kterém se na hřišti v Jarošově od 16.30 hodin představí internacionálové Slavie Praha, jejichž soupeřem bude domácí A mužstvo Slavoje Jarošov. V dresu Slavie Praha by se měli na hřišti objevit: Mareš, Lubas, Knoflíček, Beránek, Pešice, Macko, Čermák, Řehák, Jeslínek, Peclinovský, Herda, Zlámal, Pauřík, Zlámal, Čičatka, Janů, Herda, Veselý, Váňa, Příložný, Hrdlička, Jarolím a další.
Během celých oslav je zajištěno bohaté občerstvení.
Na oslavy 70 let jarošovské kopané všechny příznivce zve organizační výbor TJ Slavoje Jarošov.Vítězné kadetky Slovácké
Brno (MV) - To, co se nepodařilo minulý týden na domácích beachových kurtech, se stalo realitou ve třetím kole Českého poháru kadetek 26. 6. v Brně. Trojice mladých volejbalistek Slovácké Slavie Uh. Hradiště. V sestavě Lucka a Pavla Vycudilíkovy a Eva Šimíčková získaly pro Slováckou první historické vítězství v Českém poháru. Za účasti 15 družstev z celé České republiky (DDM Brno, Bluesport Praha, KP Brno, Sokol F-M, Junior Brno) si děvčata hladkým postupem zajistila postup do 4-členné finálové skupiny. Ani druhé družstvo Slovácké ve složení P. Nováková, M. Petříková, Z. Kundratová a L. Němcová se v turnaji neztratilo, když si po tuhém vítězném boji se Sokolem Frýdek-Místek II (13:11) zajistilo rovněž postup do finále.
Družstva Slovácké ve finálové skupině doplnila trojice domácího Sportovního gymnázia Brno a Sokola Frýdek-Místek I. V horkém odpoledni si první družstvo Slovácké poradilo se svými soupeři celkem jednoznačně: Sport. gymnázium Brno 12:7, Sokol F-M I 12:6 a se svými kolegyněmi II. družstva Slovácké 12:5. Toto druhé družstvo Slovácké pak porazilo Sokol F-M I 12:4 a porážka od Sport. gymnázia Brno 4:12 je odsunula na 3. místo v tomto turnaji.
Celkové pořadí Českého poháru kadetek po třech turnajích a před posledním turnajem v Čelákovicích vyznívá velmi lichotivě pro hráčky Slovácké Slávie: 1. - 2. L. a P. Vycudilíkovy 63 b, 3. - 4. P. Nováková, M. Petříková 54 b, (všechny Sl. Slavia Uh. Hradiště), 5. - 6. E. Hanusová, L. Odehnalová 52 b (KP Brno).Tabulky okresního přeboru

OP podzim celkově
	1.	Sl. Slavia B	8	3	2	35:20	27
	2.	Buchlovice	7	5	1	26:16	26
	3.	Nivnice		6	4	3	22:16	22
	4.	Březolupy	5	5	3	21:18	20
	5.	H. Němčí	6	1	6	17:28	19
	6.	Ořechov A	5	2	6	25:19	17
	7.	Ostr. Lhota	5	2	6	29:25	17
	8.	Vlčnov		4	5	4	19:20	17
	9.	Traplice	4	4	5	20:22	16
	10.	Hluk B		4	3	6	25:26	15
	11.	D. Němčí B	4	3	6	17:25	15
	12.	Kudlovice	3	5	5	23:28	14
	13.	Šumice		3	4	6	20:24	13
	14.	Pitín A		1	6	6	14:26	9

Jaro doma
	1.	Ořechov A	5	2	0	25:10	17
	2.	Buchlovice	5	2	0	14:2	17
	3.	Sl. Slavia B	5	1	0	20:4	16
	4.	Traplice	5	1	1	21:12	16
	5.	Nivnice		4	2	0	16:6	14
	6.	Pitín A		4	1	2	20:5	13
	7.	Šumice		4	1	1	12:8	13
	8.	Kudlovice	3	3	1	17:9	12
	9.	Březolupy	4	0	2	12:7	12
	10.	D. Němčí B	3	3	1	14:14	12
	11.	H. Němčí	3	0	4	7:14	9
	12.	Vlčnov		2	2	2	7:8	8
	13.	Hluk B		2	2	3	6:8	8
	14.	Ostr. Lhota	1	3	2	6:10	6

Jaro venku
	1.	Ostr. Lhota	4	0	2	16:14	12
	2.	Sl. Slavia B	2	3	2	10:8	9
	3.	Kudlovice	3	0	3	12:13	9
	4.	Šumice		1	5	1	9:8	8
	5.	Buchlovice	2	1	3	15:18	7
	6.	Hluk B		2	0	4	8:18	6
	7.	Nivnice		0	5	2	3:6	5
	8.	Pitín A		1	2	3	4:10	5
	9.	Vlčnov		1	2	4	7:13	5
	10.	Traplice	1	1	4	6:11	4
	11.	Březolupy	1	1	5	7:14	4
	12.	D. Němčí B	1	1	4	6:20	4
	13.	Ořechov A	0	1	6	9:14	1
	14.	H. Němčí	0	0	6	8:29	0

Celkově doma
	1.	Sl. Slavia B	11	2	0	37:9	35
	2.	Nivnice		9	4	0	33:13	31
	3.	Buchlovice	8	4	1	29:13	28
	4.	Ořechov A	8	3	2	43:19	27
	5.	Traplice	8	3	2	32:19	27
	6.	Březolupy	8	2	3	25:15	26
	7.	Šumice		7	3	3	25:15	24
	8.	D. Němčí B	6	5	2	27:22	23
	9.	Vlčnov		6	5	2	19:15	23
	10.	H. Němčí	7	1	5	17:21	22
	11.	Kudlovice	5	6	2	28:18	21
	12.	Ostr. Lhota	5	4	4	27:23	19
	13.	Pitín A		5	3	5	28:18	18
	14.	Hluk B		4	3	6	18:20	15

Celkově venku
	1.	Buchlovice	6	4	3	26:23	22
	2.	Sl. Slavia B	4	5	4	28:23	17
	3.	Ostrh. Lhota	5	1	7	24:27	16
	4.	Kudlovice	4	2	7	24:32	14
	5.	Hluk B		4	2	7	21:32	14
	6.	Nivnice		1	7	5	12:11	10
	7.	Březolupy	2	4	7	15:24	10
	8.	Šumice		1	7	5	16:25	10
	9.	Traplice	2	3	8	15:26	9
	10.	Pitín A		1	6	6	10:23	9
	11.	D. Němčí B	2	2	9	10:37	8
	12.	Ořechov A	2	1	10	16:24	7
	13.	Vlčnov		1	4	8	14:26	7
	14.	H. Němčí	2	0	11	15:50	6

OP celkově
	1.	Sl. Slavia B	15	7	4	65:32	52
	2.	Buchlovice	14	8	4	55:36	50
	3.	Nivnice		10	11	5	41:28	41
	4.	Traplice	10	6	10	47:45	36
	5.	Březolupy	10	6	10	40:39	36
	6.	Kudlovice	9	8	9	52:50	35
	7.	Ostr. Lhota	10	5	11	51:50	35
	8.	Ořechov		10	4	12	58:44	34
	9.	Šumice		8	10	8	41:40	34
	10.	D. Němčí B	8	7	11	35:58	31
	11.	Vlčnov		7	9	10	33:41	30
	12.	Hluk B		8	5	13	39:52	29
	13.	H. Němčí	9	1	16	32:71	28
	14.	Pitín A		6	9	11	38:41	27www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund