Číslo: 27
06.07.1998
Článků: 56

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FÓR TÝDNE

FÓR TÝDNE

„Ludolfovo číslo znám, akorát si teď nemůžu vzpomnět, jak se při tom dávají nohy.“
Ležila jednú vedle mě na lúžku a můj vnitřní hlas mně pravíl:
Je to dobré, nic si z toho nedělaj, vychutnávaj každú pěknú chvilku, dyť nejsi přeca první doktór, kerý sa občas vyspí se svojú pacientkú.
Enomže za chvílu mně múj vnitřní hlas zas připomínál:
Ale Matúšu, dyť ty si přeca veterinář!

Skoro jak doma
Strýc Křápků sa jednú dostál do Prahy a že neměl kde bývat, tož sa vydál do hotela. Bohužel, máme všecko obsazené, pravíl mu hneď recepční na uvítanú. Strýc ale věděl jak na to. Vytáhl dvě stovky a šúpl jich temu recepčnímu do kapse. Eště ty bankovky nebyly ani na dně kapse a recepční už změníl: Pane, v prvním patře máme dvoulůžkový pokoj, ale spí tam jedna paní. Jestli se s ní domluvíte, tak tam můžete zůstat na noc. Strýc sa po chvilce domlúvání s paničků dohodl a ostál tam. Když večér zalehli, tož po chvilce tá panička pravila: Nezdá se vám, že je tu horko? Mohl byste, prosím, otevřít okno? Strýc teda jako správný gentleman vstál a šél otevřít to okno. Za chvilku panička sa ozvala zas. Pane, už je tu dost chladno. Už ho. prosím. zavřete. Strýc sa otočíl na posteli a optál sa: A paninko, nešlo by to, že bysme to udělali jak manželé? Ale jo, pravila ona dáma, velice ráda! Tož mně vlez na záda a zavři si to sama!

Prodej bytu
Jedna realitní kancelář z Hradišťa nabízala zájemcom trojpokojový byt v paneláku za rovný milión korun. No, ten nevypadá najhorší, říkál strýc Pšurný, když si ho prohlédl. Enom by mě zajímalo, kde tady máte maštal? A proč vám scházá zrovna maštal, ptál sa ten agent z realitky. No přeca, aby měl kde bývat ten vůl, co za toto bývání zaplatí ten milión!

Půjde sa do kina
Matka sa večér nekam chystá? ptál sa strýc Juráskú svojí céry. Ano, říkala, že chce jít do kina. A nevíš, estli půjdu s ňú?

Nepodařilo sa
Co si takový nešťastný, ptál sa strýc Jura svojého súseda. Ále, měli sme jet na Macochu, a tak sem si plánovál, že tam hodím všecky svoje starosti. No, a co? No co, moja stará nechce jet!

Amatérský cirkus
Na Velehrad dojél jeden český amatérský cirkus a protože měli málo zvířat, tož ukecali Juru Čadového, aby sa oblékl do medvědí kože a dělál jím medvěda. Jura teda poslechl, co by za gořalku neudělál, vlézl si do klece a dělál medvěda. Jak tam ale furt mručál a skákál, tož to najednú pod ním křáplo a šup, Jura sa ocitl v kleci se lvem. Jak uviděl v rohu to lvisko, tož chvílu nemohl ani promlúvit a až po chvíli utrúsíl: Tož, včíl sa asi poseru. Ze lva sa ale ozvalo: Tos nemohl promlúvit dřív? Já sem sa už posrál!

Radostná zpráva
Došla tetina Ohnútkova dóm a hneď ve dveřách sa chválila strýcovi: Matúšu, tak si představ, že dnes v autobusu mně uvolnili místo hneď třé chlapé! A stačilo ti to? ptá sa strýc.

Ze života
Došél jeden malý klučisko v Nové Vsi do hospody a praví: Dál bych si decko vína! A co džus, nechtěl bys? ptál sa hospodský. No chtěl, ale chybíja mně naň dvě koruny.

Z hradišťského špitála
Dojél jednú jeden velice známý a dobrý ruský doktór do hradišťského špitálu, aby provédl jednu velice komplikovanú opéráciju. Když sa začalo operovat, tož bylo enom slyšet příkazy operatéra asistentce: Špiritus .....! Tampon! - Špiritus, špiritus....okurku!

Nový kabát
Došla tetina Drdová do obchodu s kabátama a prodavačka jí hneď začala nabízat jeden takový fajnový: Tetino, tento si kupte, to je poslední výkřik módy! Když sa tetina ale podívala na cenovku, tož enom smutno pravila: Ten sa ně sice lúbí, ale vzít si ho nemožu, protože to by nebýl enom poslední výkřik módy, ale aj poslední výkřik mojého starého!www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund